هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان کاهه (انتشارات کاهه)

تولید کننده: انتشارات کاهه
35,000 تومان

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مولف
سخنی با همکاران عزیز و اولیای گرامی!
با توجه به تغییر کتاب های درسی و به روز شدن سبک آموزشی به ویژه در درس ریاضی بر آن شدیم تا کتابی در همین راستا تقدیم جامعه آموزشی کشور کنیم. آنچه در کتاب های جدید بر آن تاکید شده است آموزش از طریق حل مساله و کاربردی شدن ریاضی در زندگی با ارائه مثال های مناسب و تاکید بر تجزیه و تحلیل مسائل است.
در این کتاب با رویکردی متفاوت و نوین سعی بر آن شده است که مراحل آموزش به بهترین شکل به دانش آموز ارائه شود. نوع درسنامه ها ترتیب و نوع سوالات با دقت و وسواس زیادی انتخاب شده تا روند آموزشی به خوبی حفظ شود.در مورد جزئیات کتاب در انتهای همین صفحه توضیحات بیشتری آورده ایم.

کلاس پنجمی های عزیز، سلام ...
«روزی یک بنده خدایی میره دکتر میگه آقای دکتر من نمی دونم چرا چند روزه به هر قسمتی از بدنم که دست می زنم دردم می گیره! مشکل چیه؟ دکتر به اون بنده خدا چپ چپ نگاه می کنه و می گه: آقا جان مشکل از انگشتته! زخم شده!بقیه بدنت سالمه!»
حالا داستانماست! از روز اولمدرسه دائم می گیم: «اه ه ه! چیه این ریاضی؟ چقدر خشکه ...! چقدر سخته ...! اصلاً به چه دردی می خوره؟!!!»
چند لحظه فکر کنید ...! شاید مشکل از خود ماست! شاید دیدگاه ما اشتباهه! باورهامون غلطه! اگر کسی گفت ریاضی به چه دردی می خوره؟ باید به حالش گریه کرد! بعد بهش توضیح داد که از نفس کشیدن ... تا راه رفتن ... خوابیدن ... حرکت خورشید و سیاره ها و ... ساخت انواع ماشین ها ... خیلی چیزهای دیگه مستقیماً به ریاضی ربط داره! (نگفتم نیازمنده!) خداوند در سوره بقره آیه 164 می فرماید: «در آفرینش آسمان ها و زمین، در گردش شب و روز، در حرکت کشتی بر روی آب که به وسیله آن بشر سودمند می گردد، ریزش باران که سبب حیات زمین می گردد، حیواناتی که در روی زمین در حرکت اند، گردش بادها و حالت مخصوص ابرها که در میان زمین و آسمان معلق اند، در همه این ها نشانه های قدرت و حکمت پروردگار است.« یعنی همه این ها قانون و نظم دارند و درک ارتباط آن ها (که به ریاضی ربط داره!) باعث می شه به قدرت خدا پی ببرید! حالا چرا این حرف ها رو می زنیم؟
چون ما با این کتاب می خواهیم دیدگاهمون نسبت به ریاضی بهتر بشه! اگر این اتفاق افتاد به ما خبر بده، خوشحال بشیم! اگر هم نه! (که خیلی بعیده!) باز هم به ما بگو که کتاب رو برای چاپ بعدی بهتر کنیم! حالا بریم سر کتاب!! اول از همه اینکه کتاب ما خیلی کتاب خوبیه! خیلی خوبا! کلی براش زحمت کشیدیم! دوم این که ... خب اینطری که نمی شه! بگذارین قسمت های مختلف کتاب رو دونه به دونه توضیح بدم:
1 - درسنامه: معمولاً کتاب کار نباید درسنامه داشته باشد، ولی کتاب ما داره(!) درسنامه هامون خیلی کامل و مطابق با روند آموزشی کتاب درسیه. پر از مثال های متنوع که خیلی به درتون می خوره. هر درسنامه در حد یک جلسه تدریس معلمتون در نظر گرفته شده پس خوب این قسمت ها را مطالعه کنید!
2 - تمرین های تشریحی: خب یادگیری ریاضی فقط با خوندن نیست! حتماً باید تمرینات خوب و متنوع حل کنید تا مطالب براتون جا بیفته. با حل تمرینات متوجه می شوید که درسنامه ها را خوب خوندین یا نه!
3 - سوالات چهار گزینه ای: در آینده ای نزدیک از این تیپ سوالات بیشتر خواهید دید! (منظورم سال ششمه) چه بهتر که، شما هم، کم کم با روش های تست زدن آشنا بشین. خوبیه تست اینکه هر تست به هدف خاصی داره و روی یه موضوع ویژه ذهن شما رو درگیر می کنه. در ضمن تست زدن سرعت شما رو در حل مسائل ریاضی بالا می بره.
4 - باشگاه حرفه ای ها ...! کتاب های کاری که در بازار هستن، با اینکه خوب هستند ولی خیلی یکنواخت و به هم شبیه شدن، یک تفاوت مهم کتاب ما همین بخش باشگاه حرفه ای هاست. مطالب این بخش، فقط کمی (!) بالاتر از سطح کتاب درسیه و تاکید بر حل مسئله داره! از گفتن فرمول ها و مسائل عجیب و غریب در این بخش خبری نیست، پس نترسید و خیالتون راحت باشه. ولی حتماً قبل از رفتن به باشگاه باید بقیه مطالب اون فصل رو خوب یاد گرفته باشین!
5 - محک نهایی: در پایان هر فصل آزمونی به این عنوان قرار دایدم، که باعث جمع شدن مطلب در ذهن شما میشه، پس حتما پس از فراگیری کل فصل، این بخش را حل کنین. این بخش به باشگاه حرفه ای ها ارتباطی نداره و کاملاً به سبک کتاب درسی و آزمون های مدرسه ای است!
دیگه چی می خواین؟ یک کتاب کامل و بی نقص تقدیم شما دوستای خوبم!

با سپاس و قدردانی از:
جناب آقای کاهه، مدیریت محترم انتشارات به خاطر فراهم کردن شرایط مناسب تالیف و همچنین به عنوان ناظر علمی کتاب، که راهنمایی ها و تجربیات ایشان در متمایز شدن کتاب تاثیر به سزایی داشت.
جناب آقای حسینیان، معاونت محترم انتشارات که با ذوق و انرژی فراوان در هر آنچه بهتر شدن کار کوشیدند.
میریعقوب موسوی

پرسان و جویان
پرسان و جویان امده اند تا ...
پرسان و جویان، و شخصیت هم سن و سال دانش آموزانی است که مخاطب این کتاب هستند. آن ها ، دو ویژگی بارز دارند، یکی پرسش گری ودیگری جست و جوگری، ویژگی هایی که الگوی مناسبی برای دانش آموزان خواهد بود و هرگاه که سرلوحه ی کار هر کدام از دانش آموزان قرار گیرد، می تواند رمز موفقیتشان گردد.
این دو شخصیت، در سراسر کتاب، دانش آموزان را همراهی می کنند و در توضیحات و مثال های هر بخش و هر فصل از کتاب، جای به جا حضور دارند؛ به شکلی که درس ها و توضیحات این کتاب با حضور پرسان و جویان کامل می شود.
هم ذات پنداری دانش آموزان با پرسان و جویان که خصوصیات یک انسان را دارند، باعث می شود، درس ها را بهتر بیاموزند. براساس رویکرد نوین آموزش در سراسر دنیا، اصولاً شخصیت هایی این چنین که در تدریس مورد استفاده قرار می گیرند، به درک بهتر و عمیق مطالب آموزشی کمک شایانی به خوانندگان می کند. پرسان و جویان مثل بچه ها و همه ی ما رفتارهای گوناگونی دارند، گاه شیطنت آمیز رفتار می کنند و گاه آرام. گاهی عاقلانه و بزرگانه کاری را پیش می برند و گاهی هم متانت و عقل یک انسان بزرگ در کلام و رفتارشان وجود دارد. ویژگی های خاصی هم دارند که آرام آرام تا انتهای کتاب، الگوی دانش آموزان قرار خواهند گرفت و از آنجا که این الگوها، امر و نهی در رفتارشان نیست، قطعاً تاثیر بیشتری خواهند گذاشت.

فهرست مطالب
خودارزیابی یادآوری
فصل 1 : عددنویسی و الگوها
فصل 2 : کسر
فصل 3 : نسبت، تناسب و درصد
فصل 4 : تقارن محوری
فصل 5 : عددهای اعشاری
فصل 6 : اندازه گیری
فصل 7 : آمار و احتمال

از سری مجموعه کتاب های انتشارات کاهه پرسان و جویان - سخت بگیرید
آموزش گام به گام مفاهیم کتاب درسی از طریق درسنامه های داستان محور/مثال های آموزشی متنوع به همراه پاسخ های تشریحی با هدف تقویت مهارت حل مسئله/بیش از ۶۰۰تمرین بدون پاسخ در تیپ های گونانون جهت کار در منزل و مدرسه
/ارائه ی تمرینات پیشرفته با عنوان “باشگاه حرفه ای ها…”برای دانش آموزان مستعد/۷دوره آزمون ارزشیابی ویژه نوبت اول و دوم با تکیه بر استاندارهای آموزش و پرورش جهت خود سنجی آموخته ها
کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: میریعقوب موسوی
قطع کتاب: رحلی
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-273-112-8
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: میریعقوب موسوی
قطع کتاب: رحلی
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-273-112-8
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.