هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

اتحاد شوروی و انقلاب اسلامی ایران ( انتشارات علم)

تولید کننده: انتشارات علم
7,500 تومان

علوم سیاسی - اتحاد شوروی و انقلاب اسلامی ایران

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: الهه كولایی (طبرستانی)
سال چاپ کتاب: 1390
قطع کتاب: وزیری
صفحات کتاب: 256
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 1 -280-224-964-978
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: الهه كولایی (طبرستانی)
سال چاپ کتاب: 1390
قطع کتاب: وزیری
صفحات کتاب: 256
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 1 -280-224-964-978
مشتریانی که این کالا را خریدند، کالاهای زیر را نیز می خرند

اندیشه‌ های سیاسی در قرن بیستم( سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته علوم سياسي در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «انديشه‌هاي سياسي در قرن بيستم» به ارزش 2 واحد تدوين شده است.

4,500 تومان

آموزش تفكر انتقادی( سمت)


اين كتاب که دربرگيرنده مفاهيم روشها و فنون تدريس است، براي دانشجويان رشته‌هاي علوم تربيتي در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان يكي از منابع درس «روشها و فنون تدريس» ترجمه شده است.

4,500 تومان

رهیافتی به قرآن کریم (انتشارات نی)


جابری در این کتاب از روش‌های نوین تحقیق علمی در حوزه‌ی علوم انسانی و به‌ویژه علم تاریخ بهره گرفته است. این امر کتاب او را حتی در طرح مباحث مرسوم و متداول علوم قرآن از کتاب‌های دیگر متمایز کرده است. او در این کتاب میان دو رویکرد به قرآن یعنی قرآن به‌عنوان یک کل یکپارچه و قرآن به‌عنوان مجموعه‌ای از گروه‌های آیات که در طول زمان و همپای تحولات و حوادث نازل شده‌اند، جمع کرده و با به‌کارگیری این روش در مباحثی نظیر نام قرآن، وحی، امی بودن پیامبر و نقش قصص، به نتایج تأمل‌برانگیزی دست یافته است.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

28,000 تومان

فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول (انتشارات نی)


موضوع: فرهنگ‌نامه
علم اصول فقه، از علوم کلیدی است که بدون آن استنباط احکام کلّی از کتاب و سنّت امکان‌پذیر نیست. این علم یک رشته قواعدی را به فردی که در مسیر استنباط است می‌آموزد که با رعایت آن قواعد، دریافت حکم الهی از منابع مدارک شرعی آسان‌تر می‌شود. علم اصول فقه بسان دیگر دانش‌های بشری، دارای اصطلاحات گوناگون بوده و بالاخصّ به‌خاطر گسترش خویش در سه قرن اخیر، اصطلاحات فراوانی به‌دست آورده است. تفصیل هر یک از این اصطلاحات وظیفه‌ی مدرس است که پیش از ورود به هر بحث، آن را روشن سازد.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

18,000 تومان

ادیان شرقی در امپراتوری روم (انتشارات سمت)


ادیان شرقی در امپراتوری روم

سخن «سمت»
یکی از اهداف مهم انقلاب فرهنگی، ایجاد دگرگونی اساسی در دروس علوم انسانی دانشگاهها بوده است و این امر، مستلزم بازنگری منابع درسی موجود و تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه اسلامی در مبانی و مسائل این علوم است.
ستاد انقلاب فرهنگی در این زمینه گامهایی برداشته بود، اما اهمیت موضوع اقتضا می کرد که سازمانی مخصوص این کار تاسیس شود و شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 63/12/7 تاسیس «سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها» را که به اختصار «سمت» نامیده می شود، تصویب کرد.
بنابراین، هدف سازمان این است که با استمداد از عنایت خداوند و همت و همکاری دانشمندان و استادان متعهد و دلسوز، به مطالعات و تحقیقات لازم بپردازد و در هر کدام از رشته های علوم انسانی به تالیف و ترجمه منابع درسی اصلی، فرعی و جنبی اقدام کند.
دشواری چنین کاری بر دانشمندان و صاحب نظران پوشیده نیست و به همین جهت مرحله کمال مطلوب آن، باید به تدریج و پس از انتقادها و یادآوریهای پیاپی ارباب نظر به دست آید و انتظار دارد که این بزرگواران از این همکاری دریغ نورزند.
کتاب حاضر برای دانشجویان رشته حقوق در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «حقوق تجارت 4» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند شوند.
از استادان و صاحب نظران ارجمند تقاضا می شود با همکاری، راهنمایی و پیشنهادهای اصلاحی خود، این سازمان را در جهت اصلاح کتاب حاضر و تدوین دیگر آثار موردنیاز جامعه دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران یاری دهند.

فهرست مطالب
مقدمه مترجمان
مقدمه گرانت شاورمن
پیشگفتار چاپ اول
پیشگفتار چاپ دوم
روم و مشرق زمین
چرا ادیان شرقی گسترش یافتند؟
آسیای صغیر
مصر
سوریه
ایران
تنجیم و جادو
تحول شرک رومی
یادداشتها

مقدمه مترجمان
فرانتس کومون از جمله محققان دین شناسی است که آثار وی در زمینه شناخت و بررسی ادیان باستان جایگاه ویژه ای دارد و از منابع اصلی و معتبر به شمار می رود. غالب آثار وی به زبان فرانسه بوده و برخی از آنها به انگلیسی ترجمه شده است. متاسفانه در زبان فارسی تاکنون جای آثار وی خالی بوده و امید است ترجمه حاضر مقدمه ای باشد برای گامهای بعدی در ترجمه و تحلیل نظریات این استاد گرانقدر که آگاهی از آراء وی نه تنها برای دانشجویان رشته ادیان ضروری است، که برای سایر محققان و دانش دوستان رشته علوم انسانی نیز مغتنم و موجب حظ وافر است.
کتاب حاضر ترجمه The Oriental Religions in Roman Paganism است که در سال 1370 به پیشنهاد استاد معظم، مرحوم دکتر مهرداد بهار - که ایشان را بر فرهنگ ایران و بویژه تحقیقات مربوط به ادیان باستان و بالاخص بر دانشجویان رشته ادیان حقی عظیم است - به عنوان رساله انتخاب و با نظارت آن بزرگوار به زبان فارسی ترجمه شد. پس از آن به دلیل اهمیت کتاب و نیاز دانشجویان، کوشش همه جانبه ای برای مطابقه مجدد و آماده سازی آن برای چاپ به عمل آمد که بخش اعظم کار با نظارت خود استاد پیش رفت تا اینکه به دلیل شدت بیماری و رحلت آن عزیز از فیض وجود پربرکتشان محروم شدیم و پس از آن کار را با یاری برخی دوستان - که لطفشان مزید باد به انجام رساندیم که در نهایت اگر در نظر آید و قبول افتد، تقدیمی است به روح پرفتوح آن استاد بزرگ و عزیز از دست رفته، دکتر مهرداد بهار، که هر لحظه یادش گرامی و روحش قرین الطاف حق باشد.
همچنین لازم است ذکر مراتب قدردانی و امتنان وافر از جناب استاد کامران فانی که ما را رهین لطف بیدریغ خویش کردند و در رفع نقایص یاریمان نمودند و سپاسگزاریم از جناب دکتر بهزاد سالکی و خانم شهرام مهر و نیز از دست اندرکاران و اولیای محترم سازمان سمت که امکان چاپ کتاب را فراهم کردند و بویژه از ویراستار محرتم کتاب، سرکار خانم مریم جابر.
و اما سخنی کوتاه در مورد محتوای کتاب و موضوعات آن. کومون در این اثر وضعیت جهانی را که مسیحیت در آن به منصفه ظهور رسید به تصویر کشیده و ماهیت دین شرکت آمیز رومی (پاگانیزم) و رویارویی آن با ادیان رازآمیز مشرق زمین و جاذبه های آنها و تأثیر این همه را بر مسیحیت باز نمایانده است.
اشاعه ادیان شرقی همراه با ظهور و توسعه فلسفه نوافلاطونی، در تاریخ فکری و معنوی امپراتوری روم واقعه مهمی به شمار می رود. در فاصله زمانی سیصد ساله دوران اگوستوس تاکنستانتین، شرک رومی دستخوش تغییر و تحولی شد که کومون بیش از هر چیز آن را مرهون مکتب نوافلاطونی می داند کهب ا توجیه معنوی داستانهای آیینی و اعمال دینی، بین ادیان کهن و عقاید عقلانی و اخلاقی نوعی سازش ایجاد کرد.
به نظر کومون علت دیگر این تحول، هجوم ادیان شرقی است که از سال 204 ق.م. آغاز شد و تا پایان دوره سقوط شرک، قرن چهارم میلادی، ادامه یافت. آیینهای دینی آسیای صغیر، مصر، سوریه و ایران خلاء بین ادیان قدیم و مسیحیت را پر کردند. این آیینها برخلاف ادیان بیروح و رسمی روم، مراسمی رمزی و پرشور و هیجان و خدایانی با قلبهای مهربان داشتند؛ خدایانی که در ازای تهذیب و تزکیه نفس، به انسان وعهده بیمرگی و زندگی ابدی می دادند. در این ادیان بیشتر، وجهه فردی انسان مورد توجه بود تا جنبه جمعی آن و آنها پیش از هر چیز ابتدا موجب اقناع احساس و عاطفه، سپس عقل و هوش و بالاتر و مهمتر از همه اقناع وجدان فرد می شدند.
زمانی کوتاه پس از ورود خدایانی چون ایزیس و ازیریس، بعل و آتیس، مهر و ... شرک رومی مقهور آنها گردید و ادیان جدید با قوت و قدرت سلطه و نفوذ خود را در سراسر قلمرو امپراتوری روم گسترد. مباحث کتاب، طی یک مقدمه و هشت فصل، به این مهم پرداخته است. مقدمه گرانت شاورمن راجع به کومون و اهمیت اثر او در واقع ما را از پرداختن به معرفی وی مستغنی ساخته است.
در فصل اول، «روم و مشرق زمین»، به برتری شرق، تأثیر و نفوذ شرق در نهادهای سیاسی، قوانین، ادبیات و هنر و صنعت اشاره شده است. فصل دوم به دلایل گسترش ادیان مشرق زمین و راههای نفوذ آن به غرب اختصاص دارد. تفاوت ادیان در شرق و غرب، اشاعه ادیان شرقی، تمسک این ادیان به احساس و وجدان، عدم قابلیت دین رومی، قدرت امپراتوری، تهذیب و وعده جاودانگی از جمله مباحث این فصل است.
فصل سوم، تحت عنوان «آسیای صغیر»، گفتاری است در مورد ورود سیبل به روم، آیین سیبل در آسیای صغیر، دین روم در دوره جمهوری، گسترش دین فریجی در ایالتهای روم و ... فصل چهارم به مصر و مبانی پرستش سراپیس پرداخته است. دین یونانی مآب مصر، پذیرش دین مصری در روم، دوران شکنجه، تردید در الهیات مصری و عدم صلاحیت اخلاقی آن و نیز قدرت آداب و مراسم دین مصری از مباحث این فصل است. مطالب فصل پنجم، «سوریه» عبارت است از اهمیت خدایان جدید در بین بردگان، بازرگانان و سربازان سوری مقیم روم، شرکت سامی، حیوان پرستی، بعلها، آیین تطهیر، تأثیر بابل، آخرت شناسی، تلفیق خدایان سامی، رب الارباب پرستی و ...
فصل ششم به «ایران» و آیین رمزی مهر اختصاص دارد. نفوذ و تاثیر هخامنشیان، نفوذ مزداپرستی، نفوذ ساسانیان، منشا آیین رمزی مهر، ایرانیان و آسیای صغیر، مزداپرستی در آناتولی، اشاعه مزداپرستی در غرب، دوگانه پرستی و اصول اخلاقی آیین مهر اهم مباحث این فصل است.
در فصل هفتم، «تنجیم و جادو»، علم احکام نجوم یا طالع بینی و اهمیت جادو مورد بحث قرار گرفته است. در این فصل تنجیم در دوره امپراتوری، الوهیت ستارگان، آخرت شناسی تنجیمی، ارتباط انسان با آسمان، تقدیرگرایی، جادو به مثابه نوعی علم، جادو در مقام دین، سحر کهن ایتالیایی و سحر در مصر و کلده آمده است و در آخرین فصل در مورد تحول شرک رومی بحث شده است.
به یقین در راهی که گام برداشته ایم مبتدی هستیم و چشم امید به ارشاد و نصایح منتهیان داریم، باشد که از خوان دانش و تجربه خویش بی نصیبمان نگذارند.
ملیحه معلم، پروانه عروج نیا

اين كتاب براي دانشجويان رشته الهيات در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «اديان اروپاي قديم» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است.

محصولات انتشارات سمت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

550 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.