هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

ادبیات فارسی ششم تیزهوشان (انتشارات کاهه)

تولید کننده: انتشارات کاهه
38,000 تومان

ادبیات فارسی ششم تیزهوشان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
- اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تألیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها ...
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زیادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آن ها حق می دهیم ... دانسته ایم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! ... شاید غیر ممکن!
اگرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود: «برحذر باش که سر می شکند دیوارش!» ولی شاید باورتان نشود هرچه ما را بر حذر کردند؛ بیشتر راغب شدیم، انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند «گاو نر می خواهد و مرد کهن!» ... نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلند نبودیم، گرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند! ... عزم جزم می خواهد، همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه را جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کارمان شد؛ « سخت بگیرید»
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شد، آنقدر که صدای دوستانمان درآمد، چقدر «سخت گیری؟!» ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم، چرا که می دانستیم « دانش با تن آسایی به دست نمی آید» چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ی ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتماً نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را در تمام محصولات ما ببینید!
نمی خواستیم در این مقدمه بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم، شب بیداری هایمان را، نخوابیدن ها، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، شهر و آشتی هایمان را ... باورتان نمی شود اگر بگویم از دل و جان مایه گذاشتیم، شب و روزمان را بهم دوختیم ... با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم، چرا که لیاقت شما بیش از این هاست. از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است، امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید، از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.

یادداشت مؤلفان
خدای بزرگ را حمد و سپاس که ما را یاری فرمود تا بار دیگر قلم مقدس علم را که بدان سوگند فرمود، به دست گیریم تا آنچه آموخته ایم را به زیور تجربه و دانش بیاراییم و برای نواندیشان فرهیخته، گامی کوچک برداریم.
کتاب حاضر پس از سال ها تحصیل، تدریس و تحقیق با مشاورت جمعی از اساتید به رشته تحریر درآمد.
رسالت این کتاب که فراتر از آموخته های کتاب درسی است، پوشش کامل مطالب کتاب، به همراه هر آنچه دانش آموز برای ورود به آزمون استعدادهای درخشان و مدارس برتر بدان نیاز دارد، استوار است.
طبقه بندی هایی که در کتاب لحاظ شده است و در ادامه به تفکیک درباره آنها سخن خواهیم گفت، براساس اولویت بندی مطالب و اکاوی در آزمون هاست.
بر آن بوده ایم دست دانش آموز را بگیریم، پا به پای او پیش بیاییم تا با آسودگی خیال برای آزمون آماده شود.
تلاش ما بر این بوده است که ارایه ی مطالب با وضوح و روشنی همراه باشد، اما خالی از لطف نیست اگر بخش های کتاب را به حضورتان معرفی کنیم. ابتدای درس را با تاریخ ادبیاتی مصور آغاز کرده ایم، برخلاف کتاب های رایج تیزهوشان که خالی از رنگ و تصویر است و فضای مطالعه را برای دانش آموز سنگین و خشک می کند؛ یکی از امتیازهای این کتاب، مصور و رنگی بودن آن است.
پس از آن به معنی اشعار و متون پرداخته ایم؛ زیر هر بیت نکات دستوری و ادبی آن را به تفکیک آورده ایم و این کار برای تمامی ابیات کتاب انجام شده است. در انتهای این قسمت، مفهوم کلی درس و پیام هایی که باید از آن حاصل بشود، آورده ایم.
لغات مهم درس به همراه معانی آنها، بخش بعدی کار ماست.
هم خانواده ی کلمات مهم هر درس را جمع آوری کرده ایم تا علاوه بر گسترش دایره لغات دانش آموز، به تقویت املا نیز کمک کرده باشیم. واژگان مهم املایی نیز پس از آن در کادری دیگر جمع آوری شده است تا با مرور این قسمت، از مطالعه ی درس بی نیاز گردیم.
پس از آن، آرایه ها و نکات ادبی را به همراه مثال و نکات قابل ذکر آورده ایم.
در پایان هر درس، دستور زبان به صورت کامل و گسترده همراه با مثال های فراوان و متنوع از داخل و خارج کتاب ارایه کرده ایم. به تحقیق مطالعه ی این قسمت گره های دستوری دانش آموز را خواهد گشود و از مراجعه به سایر کتب بی نیاز خواهد کرد.
و اما پرسش های چهار گزینه ای !!!
همه ی تلاش ما در بخش های پیشین، ارتقا بخشیدن برای پاسخ دادن به سؤالات است. سؤالات را تفکیک کرده ایم، پرسش های معنی و مفهوم، آرایه ها و دستور؛ تا دانش آموز بتواند در حوزه های تخصصی، دانش خود را محک زند و مشکلات احتمالی خود را بهتر بشناسد.
در ادامه سؤالات ترکیبی آورده ایم تا شبیه سازی برای آزمون باشد و دانش آموز به یکباره با انواع سؤالات مواجه شود و خود را بیازماید.
پایان بخش پرسش ها، پاسخ نامه های تشریحی است؛ همانگونه که در پرسش ها کوشیده ایم به طور ضمنی تحلیل گرایی را به مخاطب بیاموزیم، در پاسخ نامه ها نیز به تحلیل گزینه ها تاکید فراوان داشته ایم. نگارش این کتاب پس از تألیفات متعدد و تجربه های فراوان در تدریس با در نظر گرفتن نکات مثبت سایر کتاب ها و پوشش نقاط ضعف آن ها گردآوری شده تا همین یک کتاب برای درس فارسی کفایت کند.
بر این باوریم «همه ی» دانش آموزان، مخاطب کتاب ما هستند نه فقط آنهایی که قصد شرکت در آزمون را دارند. اگر دانش آموز بخواهد کتاب درسی اش را کامل و شایسته بیاموزد، قطعاً این کتاب همراه مناسبی است.
امیدواریم تلاش یک ساله ی ما برای این کتاب، مفید باشد و مخاطبان فرهیخته مان ما را نسبت به نقاط قوت و ضعف کار، آگاه فرمایند.

فهرست مطالب:
ستایش، به نام آن که جان را فکرت آموخت
فصل اول: آفرینش
فصل دوم: دانایی و هوشیاری
فصل سوم: ایران من
فصل چهارم: نام آوران
فصل پنجم: راه زندگی
فصل ششم: علم و عمل
نیایش: خدایا، جهان پادشاهی تو راست
آزمون جامع 1
آزمون جامع 2
آزمون تیزهوشان 93 - 92
آزمون تیزهوشان 94 - 93
آزمون تیزهوشان 95 - 94
آزمون تیزهوشان 96 - 95
پاسخ نامه آزمون ها

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: مریم کاظمی میقاتی
مؤلف کتاب: زهرا شیخ
مؤلف کتاب: منیژه جوانگروه
قطع کتاب: رحلی
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-273-097-8
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: مریم کاظمی میقاتی
مؤلف کتاب: زهرا شیخ
مؤلف کتاب: منیژه جوانگروه
قطع کتاب: رحلی
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-273-097-8
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.