هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

ادبیات معاصر ایران در گذر زمان - 3: عدنان غریفی (انتشارات افراز)

تولید کننده: انتشارات افراز
5,500 تومان

«ببینین آقای غریفی؛ مجموعه‌ی آدمایی که رفتن برای کار، برای موندن، برای یه نوع زندگی، اینا توشون مثل عدنان غریفی، یا مثل روشن‌فکرها، یا نویسندگان ، از هنرمندان کم بودن، خیلی کم بودن. اصلاً میلی به دانستن ندارن، نه حتی اصلاً مسائلی که مربوط به سرزمین خودشونه، اصلن در کل میلی به دانستن ندارن... اینه که متأسفانه اون اول باید بدونه فرضاً این فاخته که درمی‌آد، این عدنان غریفی کیست؟ این گذشته رو باید بدونه...»
مسعود کیمیایی
«به هرحال عدنان استاد منه، اون دهه‌ای که داشتم رو آسمونا پرواز می‌کردم و دستم به هیچ‌کجا بند نبود، توی اون روزگار دبیرستان می‌رفتم و عدنان چهره‌ی معروفِ داستان‌نویسی جنوب بود؛ یعنی کارش رو کرده بود... زندانشو هم رفته بود. یعنی دهه‌ی چهل، اینا چند تا بودن تو جنوب مجله‌ای درمی‌آوردن و جزو مدرنیست‌های دهه‌ی چهل بودن و کارهایی علیه شاه نوشتن و رفتن اون تو و اومدن بیرون! ولی به‌هرحال، حالا من درباره‌ش صحبت می‌کنم؛ زندگی‌ش سه قسمته از نظر من. در واقع از 23 تا مثلاً فرض کنید 63 یک دوره‌شه، از 63 تا 84 یه دوره‌شه، 84 به بعد هم دوره ی سومشه...»
محمد محمدعلی
«عدنان غریفی (1323، خرمشهر) را بیشتر به‌عنوان داستان‌نویس، مترجم، گوینده و مصلح اجتماعی (زندان در 1346) می‌شناسند. او پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه در زادگاه، به شهر آبادان رفت و از دانشکده‌ی نفت فارغ‌التحصیل شد. بی‌شک و به‌جرأت می‌توان گفت که 60 سال زندگی پربار روشن‌فکرانه‌ی او با دغدغه‌ها و تعهدهای اجتماعی و پویه در راستای ادبیت نوگرای ملّی همراه بوده است...»
هاشم حسینی
«از عدنان غریفی و دستاوردهای ادبی‌اش در حوزه‌های مختلف، از جمله نقد، ترجمه، شعر، قصه‌نویسی، ژورنالیسم ادبی و حتی فعالیت صریح اجتماعی- سیاسی که منجر به زندانی شدنش در دهه‌ی چهل شد، اطلاعی نبود و این‌ها، پرسش‌ها و کنجکاوی‌هایی برای نگارنده پدید آورد؛ که عدنان غریفی در این سال‌ها چه می‌کند و کجاست و آیا اصلاً زنده است؟...»
از مقدمه

محصولات انتشارات افراز قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: حبیب باوی‌ساجد
صفحات کتاب: 224
سال چاپ کتاب: 1390
شابک کتاب: 978-964-243-326-1
قطع کتاب: رقعی
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: حبیب باوی‌ساجد
صفحات کتاب: 224
سال چاپ کتاب: 1390
شابک کتاب: 978-964-243-326-1
قطع کتاب: رقعی
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.