بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات آیین فطرت

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات آیین فطرت به شرح ذیل می باشد:

کتاب های آموزشی انتشارات آیین فطرت (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تربیتی انتشارات آیین فطرت (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی انتشارات آیین فطرت (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مجموعه کتاب های تا ساحل آرامش جلد 1 تا 5 انتشارات آیین فطرت (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

بازی بازوی تربیت (انتشارات آیین فطرت)


مقدمه : بازی بازوی تربیت

هنوز یادم هست که وقتی با خواهرم و برادرم ، اسم فامیل بازی می کردیم ، با چه شضور و هیجانی استپ می گفتیم و وقتی لی لی می کردیم ، چقدر با احیتاط ، سنگ را به خانه هشتم می انداختیم. با این که یک پسر بودم و بازی لی لی به ظاهر دخترانه بود، اما جذابیت بازی ، غرور پسرانه را می شکست و با خواهرم لی لی بازی می کردم. وسطی یادتان هست؟ وای که چقدر هیجان داشت وقتی توپ را روی هوا می گرفتیم! صفای یه قل دو قل فقط به زیبایی بازی اش نبود. مادرانمان و حتی مادربزرگ ها هم کنارمان می نشستند و رقیب یه قل دوقلمان می شدند. پدرمان که از خواب عد از ظهرش بیدار می شد، برگهخ ای را که رویش با خودکار آبی و قرمز دوز کشیده بودیم، کنار می گذاشتیم و او هم در حال چای خوردن با ما بازی می کرد. عصر که می شد ، در کوچه بساط الک دولک بر پا بود . هفت سنگ هم رقیب الک دولک بود. در مدرسه ، قلعه بازی و بالا بلندی چه کیفی داشت! کمی بچه تر که بودیم ، هر چه قایم باشک بازی می کردیم خسته نمی شدیم . پشت پرده قایم می شدیم و پاهایمان از پایین پیدا بود، اما فکر می کردیم هیچ کس ما را نمی بیند.
تماشای تلویزیوم، چاشنی بازی هایمان بود. چقدر هم مزه داشت، مدرسه موش ها ، باز هم مدرسم دیر شد ، هادی و هدی و کار و اندیشه. راستی هشیار و بیدار که یادتان نرفته ؟ تلویزیون، بعد از ظهر یک سا عتی مهمانمان بود و باز هم ما بودیم و بازی های کودکانه مان. امروز اما این بازی ها غریب شده اند. آیا کسی هست که بگوید عیب این بازی ها چه بود که به دست فراموشی سپرده شد؟
سرگرمی های عصر مدرن چه گلی به سرمان زده که این اندازه لوس و نازپرورده ، همیشه در آغوش کودکان ما جا خوش کرده اند؟ دلتان هوای آن روزها را نکرده است؟
می دانم که که خسته اید از سختی تریبت، اما بدانیت که این باز ها بازوی تربیتند، بازوهایی قوی که شما را برای بلند کردن بار تربیت یاری می کنند. امتحانش که ضرری ندارد می شود چند .... موضوع:
بازی‌های کودکان - راهنمای آموزشی
بازی‌های کودکان ایرانی - راهنمای آموزشی

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

8,000 تومان

من دیگر ما : جوجه های رنگی و بچه های فرنگی (کتاب اول) (انتشارات آیین فطرت)


«منِ دیگرِ ما» تلاش می کند با تکیه بر مبانی دینی، مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد.
این اثر، که به قلم جذاب و دلنشین محسن عباسی ولدی نوشته شده است، تا کنون 22 بار تجدید چاپ شده و اکنون با ویرایشی جدید و اضافه شدن دو جلد دیگر، آماده استفاده علاقه مندان و دغدغه مندان شده است. هفت جلد این کتاب، با عناوین زیبا و جذابش، تقریبا اکثر دلمشغولی های والدین و مسائل پرکاربرد، روزمره و تازه تربیت فرزند را در بر می گیرد. عناوین این هفت جلد عبارت است از: * جلد اول: جوجه های رنگی و بچه های فرنگی (مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز)
* جلد دوم: خارهای گل شده و گل های خارشده (نقش محبت در تربیت فرزند)
* جلد سوم: پرنده های در قفس و کودکی های نارس (نقش آزادی در تربیت کودک)
* جلد چهارم: بازی های عسلی و عسل های بدلی (نقش بازی در تربیت کودک)
* جلد پنجم: قاب سراب نشان و بیداری خواب نشان (نقش تلویزیون در تربیت کودک)
* جلد ششم: بازی روی ابر خیال و کودکی های رو به زوال (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
* جلد هفتم: ارتش رایانه ای و نوازش تازیانه ای (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
جلد اول این مجموعه، به مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز، مبانی تربیت دینی و تأثیر رفتار والدین در تربیت فرزند سخن می گوید؛ رفتارهایی که از نگاه برخی، اثر چندانی در تربیت ندارد. با مطالعۀ این کتاب پی خواهید برد تصویرهایی که فرزند از رفتار پدر و مادر می گیرد، یکی از اصلی ترین عوامل تأثیرگذار در تربیت فرزند است.
محبت، یکی از پایه های بی همتای تربیتِ دینی است.
«منِ دیگرِ ما» در جلد دوم، موضوع محبت و تأثیر آن در تربیت فرزند را بررسی می کند. این کتاب دربارۀ دلایل محبت نکردن والدین به فرزندان سخن گفته و آن را به بوتۀ نقد کشیده است. در بخش دیگری از این کتاب به دلایل اثر نکردن محبت در فرزندان و پس از آن نیز به شیوه های مختلف ابراز محبت پرداخته است.
آزادی از نیازهای اصلی کودکانِ زیر هفت سال است.
جلد سوم «منِ دیگرِ ما» به بحث آزادی و نقش آن در تربیت کودکان می پردازد. در این کتاب، دلایل آزاد نگذاشتن کودک از سوی والدین، یک به یک بررسی و مورد نقد قرار گرفته است. آثار آزادی و عواقب محدودیت هم از دیگر مباحث این کتاب است. از آن جایی که «منِ دیگرِ ما» بنا دارد به صورت کاربردی به بحث تربیت بپردازد، هنر آزاد گذاشتن کودک را در بخشی از کتاب با مثال هایی که برای والدین ملموس است، آموزش می دهد.
سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد. از همین رو پیش از آنکه بازی هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت. در جلد چهارم از کتاب «منِ دیگرِ ما» به رابطۀ بازی با محبت ورزی می پردازد و همچنین به ویژگی های بازی مفید پرداخته شده است.
ضمیمه جلد چهارم، کتاب بازی بازوی تربیت است که در آن 140 بازی برای کودکان در سنین مختلف به تفکیک سن آموزش داده شده است تا والدین با بازی های مختلف آشنایی کافی را داشته باشند.
کتاب بازی بازوی تربیت در دو بخش «مرحله شکل گیری توانمندی ها» و «دوره ی کامل شدن توانمندی ها» حاوی 140 بازی از دوران نوزادی تا دوران نوجوانی است؛ بازی هایی که در فرهنگ بومی کشورمان رواج داشته؛ اما آرام آرام به دست فراموشی سپرده می شوند.
نقش تلویزیون در تربیت کودک به یکی از مسائل مهم زمانه ما تبدیل شده است.
جلد پنجم «منِ دیگرِ ما» در پی پاسخ گویی به این پرسش است که «با وجود این همه مضرات قابل توجه، چرا خانواده های ما این اندازه تلویزیونی شده اند؟»
جلد ششم «منِ دیگرِ ما» در پی بررسی تغییری است که بازی های رایانه ای در دنیای مفاهیم کلیدی ایجاد می کند؛مفاهیمی مثل: موفقیت و شکست،ضعف و اقتدار و...
بازی های رایانه ای در روابط فرزندان ما تغییرات زیادی ایجاد می کنند.
جلد هفتم «منِ دیگرِ ما» تحلیلی درباره ی چرایی گرایش به بازی های رایانه ای داده است و هم وظیفه ی والدین در قبال بازی های رایانه ای تبیین کرده است.
امروزه، دو رویکرد اصلی به بحث تربیت وجود دارد. رویکرد اول، محور اصلی مباحث را به پاسخ گویی به مشکلات روزمره تربیتی اختصاص می دهد. مدیریت مباحث در این رویکرد، به دست سؤالاتی است که مردم، درباره مسائل تربیتی می پرسند. رویکرد دوم، مباحث تربیتی را به صورت قاعده مند، مطرح می کند. این رویکرد، معتقد است: اگر والدین، قواعد تربیت فرزند را یاد بگیرند، بسیاری از مشکلات تربیتی با استفاده از همین قواعد، حل خواهد شد. اما، مجموعه «من دیگر ما» رویکرد سومی را در پیش گرفته است؛ رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می داند؛ اما با ذکر مثال ها و داستان واره های متعدد، تلاش می کند شیوه اجرای این قواعد را در مسائل تربیت روزمره، آموزش دهد.
هفت جلد بودن این مجموعه یکی از نقاط قوت آن است، چراکه مطالعه ی یک کتاب سبک و کم حجم بسیار ساده تر از در دست داشتن یک کتاب سنگین و حجیم است؛ تعداد صفحات هر جلد نیز بستگی به اهمیت موضوع آن جلد دارد که به طور میانگین هر جلد 200 صفحه دارد که به علت مهم بودن موضوع جلد پنجم (نقش تلویزیون در تربیت فرزند) این جلد در 300 صفحه چاپ شده است. شما می توانید هر جلد از این مجموعه را تنها با اختصاص روزانه 2 ساعت در طول یک هفته مطالعه کنید. و البته که تربیت فرزندمان بیش تر از این ارزش وقت گذاشتن دارد.
همچنین این کتاب از کسالت آور بودن اکثر کتب تربیتی و تئوریک بودن آن ها به دور است، زیرا در هر بخش پس از بیان موضوع و توضیح آن، داستان واره ای جهت ملموس کردن آن موضوع قرار دارد که موجب جذابیت کتاب شده است. در ضمن تصاویری هم به کتاب افزوده شده که به رساتر شدن مطالب کتاب کمک می کند. علاوه بر این به ضمیمه هر کدام از کتاب های این مجموعه، کتاب دیگری نوشته شده که در آن، همین مطالب با رویکردی ادبی آمده است.
این کتاب توسط دکتر غلامرضا باهر (متخصص اطفال، از شاگردان دکتر قریب)، دکتر سید جلال حسینی (بورد تخصصی مغز و اعصاب)، دکتر شیرین معلمی (فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان)، دکتر محمد سرو دلیر (فوق تخصص الکتروفیزیولوژی و پیس میکر) با درج یادداشت هایی مورد توصیه قرار گرفته است. گزیده کتاب بچه که بودم، مادرم برایم جوجه می خرید؛ از همین جوجه های رنگی؛ دانه ای پنج تومان. اولش فکر نمی کردم بزرگ کردنشان، کار چندان سختی باشد؛ اما بعد فهمیدم پرورش جوجه ها، فوت و فن خودش را دارد. ***
باید کودکی کرد تا بزرگ شد. بچه هایی که از بچگی کردن محروم می شوند، بزرگ هم که می شوند، کودک می مانند. این کودکی های نارس، یکی از موانع بزرگ در مسیر تربیت فرزند است. پرنده های کوچک خانه ما، اگر آزاد نباشند، نمی توانند کودکی کنند. *** بازی یکی از نیازهای حقیقی فرزندان ماست. این نیاز، مانند آزادی یک نیاز حقیقی بوده، زیاده طلبی به شمار نمی آید. بسیاری از مشکلات تربیتی فرزندان ما، به دلیل عدم مدیریت صحیح در پاسخ گویی به نیاز بازی است. بازی مثل عسل، کام روح بچه را شیرین می کند. ***
آمد؛ بی آنکه خبر دهد. خیلی قدرت طلب بود و خودخواه. این را وقتی فهمیدم که دیدم پیشانی خانه را از آن خود کرد تا همیشه چشم ها به سوی او باشد. هیچ کس از پر حرفی اش به ستوه نیامد. چنان در دل ها جا گرفت که اگر ساکت می نشست و خاموش، همه منتظر به سخن آمدنش بودند. ***
اگر کاری نکند و یک جا بنشیند، همان کودک تو دل برواست که وقتی لبخند می زند، احساس می کنی با هر لحظه لبخندش می شود یک روز شادی کرد، اما وقتی همنشین و هم سخنت می شود، ورق برمی گردد. دیگر در مقابلت یک کودک نمی بینی. کسی را می بینی که از بزرگی فقط قد و قامتش را ندارد. ***
غفلت، فقط به این نیست که حواست از فرزندت پرت شود و او در میان همهمه جمعیت گم شود. گاهی در همان خانه که نشسته ای، فرزندت بی آن که حتی یک قدم از تو فاصله بگیرد، گم می شود؛ اما این بار در شلوغ بازار بازی هایی که اگر آغازش پیدا باشد. معلوم نیست پایانش فرزندت را به کجا خواهد برد.
معرفی مختصر كتاب جوجه هی رنگی و بچه های فرنگی:
کتاب حاضر، مروری بر مشکلات تربيتی فرزندان در عصر کنونی دارد. اين اثر از مجموعه کتاب‌های «مهارت‌های تربيت فرزند در دنيای امروز» است. در اين مجلد ابتدا در خصوص چيستی گزاره‌های رفتاری صحبت شده است. سپس در زمينه محبت، آثار آن در زندگی و دلايل اينکه افراد به يکديگر محبت نمی کنند، مباحثی ارائه شده است. در ادامه دلايل اثر نکردن محبت بررسی شده و شيوه‌های ابراز محبت به صورت گفتاری، رفتاری و نوشتاری توضيح داده شده است.

مجموعۀ «منِ دیگرِ ما» رویکرد آموزش ویژه‌ای دارد. رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می‌داند؛ اما با ذکر مثال‌ها و داستان‌واره‌های متعدد تلاش می‌کند شیوۀ اجرای این قواعد را در مسائل تربیتی روزمره آموزش دهد.
جلد اول این مجموعه به «مهارت‌های تربیت فرزند در دنیای امروز» می‌پردازد.
در بخشی از کتاب درباره رویکرد کتاب می‌خوانیم:
«تربیت فرزند در جامعۀ امروز، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پدران و مادران است. وجود رقیبان زیاد در مسیر تربیت فرزند حساسیت مسأله را چند برابر کرده است.
بسیاری از والدین در جامعۀ ما با عطش فراوان به دنبال راهی برای تربیت صحیح فرزند هستند که باید به این عطش و انگیزه احترام گذاشت.
مخاطب این مجموعه عموم پدران و مادران هستند. ما تلاش کردیم در این نوشتار بدون این که به سطح علمی مباحث لطمه‌ای وارد شود، با پرهیز از عبارت‌پردازی‌های علمی، مطالب را به گونه‌ای بنویسیم که همۀ پدران و مادران در هر سطحی از دانش که باشند بتوانند از آن استفاده کنند.»

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

3,500 تومان

من دیگر ما : ارتش رایانه ای و نوازش تازیانه ای (کتاب هفتم ) (انتشارات آیین فطرت)


«منِ دیگرِ ما» تلاش می کند با تکیه بر مبانی دینی، مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد.
این اثر، که به قلم جذاب و دلنشین محسن عباسی ولدی نوشته شده است، تا کنون 22 بار تجدید چاپ شده و اکنون با ویرایشی جدید و اضافه شدن دو جلد دیگر، آماده استفاده علاقه مندان و دغدغه مندان شده است. هفت جلد این کتاب، با عناوین زیبا و جذابش، تقریبا اکثر دل مشغولی های والدین و مسائل پرکاربرد، روزمره و تازه تربیت فرزند را در بر می گیرد. عناوین این هفت جلد عبارت است از:
* جلد اول: جوجه های رنگی و بچه های فرنگی (مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز)
* جلد دوم: خارهای گل شده و گل های خارشده (نقش محبت در تربیت فرزند)
* جلد سوم: پرنده های در قفس و کودکی های نارس (نقش آزادی در تربیت کودک)
* جلد چهارم: بازی های عسلی و عسل های بدلی (نقش بازی در تربیت کودک)
* جلد پنجم: قاب سراب نشان و بیداری خواب نشان (نقش تلویزیون در تربیت کودک)
* جلد ششم: بازی روی ابر خیال و کودکی های رو به زوال (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
* جلد هفتم: ارتش رایانه ای و نوازش تازیانه ای (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
این جلد از کتاب شامل 3 بخش است که عبارت است از: «آدم آهنی شدن سخت است!» و «چه شد که میهمانمان شد؟» و «طرحی که ما برای او می ریزیم». ضمیمه ادبی این کتاب نیز «من و تو چقدر فرق داریم با هم!» نام دارد.
در بخش اول نویسنده به سراغ تغییراتی رفته است که بازی های رایانه ای در روابط فرزندان ما ایجاد می کنند. این تغییرات را در پنج فصل بررسی کرده است: 1. رابطه فرزند با خویش، 2. رابطه فرزند با جامعه، 3. رابطه فرزند با طبیعت، 4.رابطه فرزند با معبود، 5. رابطه فرزند با شیاطین.
در بخش دوم به تحلیلی درباره چرایی گرایش به بازی های رایانه ای پرداخته شده است. پاسخ به این پرسش ار آن رو اهمیت دارد که امروزه بسیاری از خانواده ها اطلاعاتی درباره آسیب های بازی های رایانه ای دارند، اما بار هم دست روی دست گذاشته و پیامدهای آن را در زندگی فرزندانشان به تماشا نشسته اند.
بخش سوم هم وظیفه والدین در قبال بازی های رایانه ای تبیین کرده است.
امروزه، دو رویکرد اصلی به بحث تربیت وجود دارد. رویکرد اول، محور اصلی مباحث را به پاسخ گویی به مشکلات روزمره تربیتی اختصاص می دهد. مدیریت مباحث در این رویکرد، به دست سؤالاتی است که مردم، درباره مسائل تربیتی می پرسند. رویکرد دوم، مباحث تربیتی را به صورت قاعده مند، مطرح می کند. این رویکرد، معتقد است: اگر والدین، قواعد تربیت فرزند را یاد بگیرند، بسیاری از مشکلات تربیتی با استفاده از همین قواعد، حل خواهد شد. اما، مجموعه «من دیگر ما» رویکرد سومی را در پیش گرفته است؛ رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می داند؛ اما با ذکر مثال ها و داستان واره های متعدد، تلاش می کند شیوه اجرای این قواعد را در مسائل تربیت روزمره، آموزش دهد.
هفت جلد بودن این مجموعه یکی از نقاط قوت آن است، چراکه مطالعه ی یک کتاب سبک و کم حجم بسیار ساده تر از در دست داشتن یک کتاب سنگین و حجیم است؛ تعداد صفحات هر جلد نیز بستگی به اهمیت موضوع آن جلد دارد که به طور میانگین هر جلد 200 صفحه دارد که به علت مهم بودن موضوع جلد پنجم (نقش تلویزیون در تربیت فرزند) این جلد در 300 صفحه چاپ شده است. شما می توانید هر جلد از این مجموعه را تنها با اختصاص روزانه 2 ساعت در طول یک هفته مطالعه کنید. و البته که تربیت فرزندمان بیش تر از این ارزش وقت گذاشتن دارد.
همچنین این کتاب از کسالت آور بودن اکثر کتب تربیتی و تئوریک بودن آن ها به دور است، زیرا در هر بخش پس از بیان موضوع و توضیح آن، داستان واره ای جهت ملموس کردن آن موضوع قرار دارد که موجب جذابیت کتاب شده است. در ضمن تصاویری هم به کتاب افزوده شده که به رساتر شدن مطالب کتاب کمک می کند. علاوه بر این به ضمیمه هر کدام از کتاب های این مجموعه، کتاب دیگری نوشته شده که در آن، همین مطالب با رویکردی ادبی آمده است. «من و تو چقدر فرق داریم با هم!» نام ضمیمه ی ادبی این کتاب است. حال و هوایی کــه ضمیمه ی ادبی در وجودتان ایجاد می کند، سرمایه ی خوبی برای عمل کردن به مطالبی است که در این کتاب می خوانید.
این کتاب توسط دکتر غلامرضا باهر (متخصص اطفال، از شاگردان دکتر قریب)، دکتر سید جلال حسینی (بورد تخصصی مغز و اعصاب)، دکتر شیرین معلمی (فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان)، دکتر محمد سرو دلیر (فوق تخصص الکتروفیزیولوژی و پیس میکر) با درج یادداشت هایی مورد توصیه قرار گرفته است.
گزیده کتاب
غفلت، فقط به این نیست که حواست از فرزندت پرت شود و او در میان همهمه جمعیت گم شود. گاهی در همان خانه که نشسته ای، فرزندت بی آن که حتی یک قدم از تو فاصله بگیرد، گم می شود؛ اما این بار در شلوغ بازار بازی هایی که اگر آغازش پیدا باشد، معلوم نیست پایانش فرزندت را به کجا خواهد برد.
حواس های پرت شده را باید جمع کرد. بچه های گم شده را باید پیدا کرد.
باید به این همه غفلت، پایان داد، و گرنه شاید این غفلت باشد که بر خوشی های ما مهر ابطال بکوبد.
محسن عباسی ولدی
ایشان متولد 1355 در تهران می باشد.
تحصیلات کلاسیک: دیپلم ریاضی از دبیرستان شهدای کرج تحصیلات حوزوی: سطح ۳؛ کارشناسی ارشد فقه و اصول تألیفات: داستانی و ادبیاتی ۱. بگو یا امام رضا؛ انتشارات ائمه(ع)؛ ۱۳۸۱. ۲. شقایق؛ انتشارات بوستان کتاب(دفتر تبلیغات حوزة علمیة قم)؛ ۱۳۸۲. ۳. گلی گم کرده ام؛ انتشارات بوستان کتاب؛ ۱۳۸۲. ۴. نقطه سر خط؛ انتشارات بوستان کتاب؛ ۱۳۸۳. ۵. ردپایی آشنا؛ نشر شاهد؛ ۱۳۸۵. ۶. دیروز، امروز، فردا؛ انتشارات بوستان کتاب؛ ۱۳۸۵. ۷. بهانه بودن(دل نوشته هایی به رنگ انتظار)؛ انتشارات جامعه …
محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

10,000 تومان

من دیگر ما : بازی روی ابر خیال و کودکی های رو به زوال (کتاب ششم ) (انتشارات آیین فطرت)


بازی روی ابر خیال و کودکی های رو به زوال کتاب ششم من دیگر ما معرفی مختصر كتاب:
کتاب حاضر، مروری بر مشکلات تربيتی فرزندان در عصر کنونی دارد. اين اثر از مجموعه کتاب‌های «مهارت‌های تربيت فرزند در دنيای امروز» است. در اين مجلد ابتدا در خصوص چيستی گزاره‌های رفتاری صحبت شده است. سپس در زمينه محبت، آثار آن در زندگی و دلايل اينکه افراد به يکديگر محبت نمی کنند، مباحثی ارائه شده است. در ادامه دلايل اثر نکردن محبت بررسی شده و شيوه‌های ابراز محبت به صورت گفتاری، رفتاری و نوشتاری توضيح داده شده است.

مجموعۀ «منِ دیگرِ ما» رویکرد آموزش ویژه‌ای دارد. رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می‌داند؛ اما با ذکر مثال‌ها و داستان‌واره‌های متعدد تلاش می‌کند شیوۀ اجرای این قواعد را در مسائل تربیتی روزمره آموزش دهد.

«من دیگر ما: جلد پنجم» نوشته محسن عباسی ولدی(-۱۳۵۵) است و در این جلد از مجموعه به موضوع «نقش تلویزیون در تربیت کودک» آثار حضور تلویزیون در محیط خانه و تاثیر سوء تربیتی به سبب استفاده نادرست آن می‌پردازد.
در بریده‌ای از مقدمه کتاب می‌خوانیم:
آمد؛ بی آنکه خبر دهد. خیلی قدرت طلب بود و خودخواه. این را وقتی فهمیدم که دیدم پیشانی خانه را از آنِ خود کرد تا همیشه چشم‌ها به سوی او باشد. هیچ کس از پرحرفی‌اش به ستوه نیامد. چنان در دل‌ها جا گرفت که اگر ساکت می‌نشست و خاموش، ‌ همه منتظرِ به سخن آمدنش بودند. من از یک درْگذشتۀ‌ از میانِ ما رفته سخن نمی‌گویم، ‌پس چرا زمان فعل‌هایم ماضی است؟ باید فعل‌ها را به زمان حال بیاورم.
هر چه قدر بیشتر حرف می‌زند، ‌ ارتفاع رضایتمان بیشتر می‌شود. نگاهش هم که نکنیم، ‌صدایش که باشد، برایمان آرام‌بخش است. وقتی ساکت است، مثل این است که چیزی را گم کرده‌ایم. عزیزترین سرمایه؛ ‌ ‌یعنی عمرمان را دو دستی در اختیارش قرار داده‌ایم تا هر طور که صلاح می‌داند خرجش کند. برایمان مهم نیست در برابر عمرمان چه چیزی عطایمان می‌کند. همین که با او هستیم، کافی است. جای بچه را هم برایمان گرفته؛ ‌البته شاید بهتر باشد که بگوییم او دیگر بچه‌مان شده و شاید هم عزیزتر از او! حالا که محاسبه می‌کنم، می‌بینم زمانی را که به تلویزیون اختصاص می‌دهم، خیلی بیشتر از وقتی است که در اختیار کودکم می‌گذارم.
نمی‌خواهم نامش را تلویزیون بگذارم. نام این قاب را قبلۀ ‌خانه می‌گذارم و می‌گویم، ‌ از وقتی که آمده، ‌ کودکم رو به سوی او نماز تربیتش را اقامه می‌کند. برای اینکه شرط انصاف را زیر پا نگذارم، باید بگویم قبلۀ‌ دل من هم مدت‌هاست رو به سوی این قاب چرخیده است.

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

11,500 تومان

من دیگر ما : بازی های عسلی و عسل های بدلی (کتاب چهارم) (انتشارات آیین فطرت)


«منِ دیگرِ ما» تلاش می کند با تکیه بر مبانی دینی، مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد.
این اثر، که به قلم جذاب و دلنشین محسن عباسی ولدی نوشته شده است، تا کنون 22 بار تجدید چاپ شده و اکنون با ویرایشی جدید و اضافه شدن دو جلد دیگر، آماده استفاده علاقه مندان و دغدغه مندان شده است. هفت جلد این کتاب، با عناوین زیبا و جذابش، تقریبا اکثر دل مشغولی های والدین و مسائل پرکاربرد، روزمره و تازه تربیت فرزند را در بر می گیرد.
عناوین این هفت جلد عبارت است از:
* جلد اول: جوجه های رنگی و بچه های فرنگی (مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز)
* جلد دوم: خارهای گل شده و گل های خارشده (نقش محبت در تربیت فرزند)
* جلد سوم: پرنده های در قفس و کودکی های نارس (نقش آزادی در تربیت کودک)
* جلد چهارم: بازی های عسلی و عسل های بدلی (نقش بازی در تربیت کودک)
* جلد پنجم: قاب سراب نشان و بیداری خواب نشان (نقش تلویزیون در تربیت کودک)
* جلد ششم: بازی روی ابر خیال و کودکی های رو به زوال (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
* جلد هفتم: ارتش رایانه ای و نوازش تازیانه ای (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
در جلد چهارم به یکی از اساسی ترین نیازهای کودک و نوجوان، یعنی «بازی» پرداخته شده است.
سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد.
از همین رو پیش از آنکه بازی هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت.
این جلد شامل 3 بخش با عناوین: «یک لیوان آب، یک لقمه غذا و یک دست بازی با طعم محبت»، «فرزندت سوء تغذیه ی بازی گرفته؛ حواست هست؟» و «نشانه های سالم بودن غذای بازی» می باشد. ضمیمه ادبی این کتاب نیز «بازی چه محراب خوبی است برای این عبادت» نام دارد.
بخش اول به رابطۀ بازی با محبت ورزی می پردازد که می توان گفت عهده دار رابطۀ میان گزاره های رفتاری و موضوع این کتاب است. کم نیستند پدران و مادرانی که امروزه بازی بچه ها را جدی نمی گیرند. چرایی این بی اعتنایی موضوع بخش دوم است.
در بخش سوم هم به ویژگی های بازی مفید پرداخته شده است.
ضمیمه جلد چهارم، کتاب بازی بازوی تربیت است که در آن 140 بازی برای کودکان در سنین مختلف به تفکیک سن آموزش داده شده است تا والدین با بازی های مختلف آشنایی کافی را داشته باشند.
کتاب بازی بازوی تربیت در دو بخش «مرحله شکل گیری توانمندی ها» و «دوره ی کامل شدن توانمندی ها» حاوی 140 بازی از دوران نوزادی تا دوران نوجوانی است؛ بازی هایی که در فرهنگ بومی کشورمان رواج داشته؛ اما آرام آرام به دست فراموشی سپرده می شوند.
امروزه، دو رویکرد اصلی به بحث تربیت وجود دارد. رویکرد اول، محور اصلی مباحث را به پاسخ گویی به مشکلات روزمره تربیتی اختصاص می دهد. مدیریت مباحث در این رویکرد، به دست سؤالاتی است که مردم، درباره مسائل تربیتی می پرسند. رویکرد دوم، مباحث تربیتی را به صورت قاعده مند، مطرح می کند. این رویکرد، معتقد است: اگر والدین، قواعد تربیت فرزند را یاد بگیرند، بسیاری از مشکلات تربیتی با استفاده از همین قواعد، حل خواهد شد. اما، مجموعه «من دیگر ما» رویکرد سومی را در پیش گرفته است؛ رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می داند؛ اما با ذکر مثال ها و داستان واره های متعدد، تلاش می کند شیوه اجرای این قواعد را در مسائل تربیت روزمره، آموزش دهد.
هفت جلد بودن این مجموعه یکی از نقاط قوت آن است، چراکه مطالعه ی یک کتاب سبک و کم حجم بسیار ساده تر از در دست داشتن یک کتاب سنگین و حجیم است؛ تعداد صفحات هر جلد نیز بستگی به اهمیت موضوع آن جلد دارد که به طور میانگین هر جلد 200 صفحه دارد که به علت مهم بودن موضوع جلد پنجم (نقش تلویزیون در تربیت فرزند) این جلد در 300 صفحه چاپ شده است. شما می توانید هر جلد از این مجموعه را تنها با اختصاص روزانه 2 ساعت در طول یک هفته مطالعه کنید. و البته که تربیت فرزندمان بیش تر از این ارزش وقت گذاشتن دارد.
همچنین این کتاب از کسالت آور بودن اکثر کتب تربیتی و تئوریک بودن آن ها به دور است، زیرا در هر بخش پس از بیان موضوع و توضیح آن، داستان واره ای جهت ملموس کردن آن موضوع قرار دارد که موجب جذابیت کتاب شده است. در ضمن تصاویری هم به کتاب افزوده شده که به رساتر شدن مطالب کتاب کمک می کند. علاوه بر این به ضمیمه هر کدام از کتاب های این مجموعه، کتاب دیگری نوشته شده که در آن، همین مطالب با رویکردی ادبی آمده است. «بازی چه محراب خوبی است برای عبادت» نام ضمیمه ی ادبی این کتاب است. حال و هوایی که ضمیمه ی ادبی در وجودتان ایجاد می کند، سرمایه ی خوبی برای عمل کردن به مطالبی است که در این کتاب می خوانید.
این کتاب توسط دکتر غلامرضا باهر (متخصص اطفال، از شاگردان دکتر قریب)، دکتر سید جلال حسینی (بورد تخصصی مغز و اعصاب)، دکتر شیرین معلمی (فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان)، دکتر محمد سرو دلیر (فوق تخصص الکتروفیزیولوژی و پیس میکر) با درج یادداشت هایی مورد توصیه قرار گرفته است. گزیده کتاب بازی یکی از نیازهای حقیقی فرزندان ماست.
این نیاز، مانند آزادی یک نیاز حقیقی بوده، زیاده طلبی به شمار نمی آید.
بسیاری از مشکلات تربیتی فرزندان ما، به دلیل عدم مدیریت صحیح در پاسخ گویی به نیاز بازی است.
بازی مثل عسل، کام روح بچه را شیرین می کند.
این شیرینی در صورتی می تواند شما را در تربیت فرزندانتان یاری می کند که عسل بازی، اصل باشد.
اگر بازی های اصلی از عوامل رشد فرزندان است.
بازی های تقلبی عامل تخریب روح و روان فرزندان ماست.
امروز عسل های تقلبی زیاد شده است. باید بازی های اصلی را شناخت تا گرفتار بازی های تقلبی نشد.
کتاب چهارم من دیگر ما : باز های عسلی و عسل های بدلی (انتشارات دلیل ما)، از مجموعه کتب «مهارت‌هاي تربيت فرزند در دنياي امروز» است. اين اثر، چهارمين مجلد از اين مجموعه است که به موضوع نقش بازي در تربيت فرزند اختصاص دارد. ابتدا رابطه بازي و محبت‌ورزي بيان شده است. سپس دلايلي اينکه امروزه والدين بازي با بچه‌ها را جدي نمي‌گيرند، مطرح شده که از جمله مي‌توان به ناآگاهي از ضرورت بازي، مساوي دانستن بازي و سرگرمي، بي‌حوصلگي، ويژگي‌هاي زندگي مدرن، تعداد کم بچه‌ها و ... اشاره کرد. در ادامه ويژگي‌هاي بازي مفيد بررسي شده است. مشارکت والدين در بازي، بچه شدن والدين در هنگام بازي، فعال و همراه با حرکت، تنوع، زمينه‌ساز خلاقيت، واقعي و طبيعي، نتيجه‌بخش، قابليت همکاري با ديگران و ... از جمله اين ويژگي‌ها است.

«منِ دیگرِ ما» مجموعه کتاب‌های تربیتی است از محسن عباسی ولدی( -۱۳۵۵) برای پرورش و تربیت بهینه کودکان. شعار بنیادین این مجموعه کتاب‌ها این است: فرزند ما از ما جدا نیست؛ او خود ما است اما در اندازه‌ای کوچکتر.
جلد چهارم از این مجموعه به نقش بازی در تربیت کودکان می‌پردازد.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«بازی از زندگی کودک حذف‌شدنی نیست. آنچه در دست ماست، انتخاب بازی است. امروزه با ورود وسایل مدرن برای سرگرم کردن کودکان بحث دربارۀ بازی، ضرورت بیشتری پیدا کرده است.
سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد. از همین رو پیش از آنکه بازی‌هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن‌ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت.
این کتاب از سه بخش تشکیل شده: بخش اول به رابطۀ بازی با محبت‌ورزی می‌پردازد که می‌توان گفت عهده‌دار رابطۀ میان گزاره‌های رفتاری و موضوع این کتاب است.
کم نیستند پدران و مادرانی که امروزه بازی بچه‌ها را جدی نمی‌گیرند. چرایی این بی‌اعتنایی موضوع بخش دوم است.
در بخش سوم هم به ویژگی‌های بازی مفید پرداخته‌ایم.»

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,500 تومان

من دیگر ما : پرنده های در قفس و کودکای های نارس (کتاب سوم ) (انتشارات آیین فطرت)


معرفی مختصر كتاب پرنده های در قفس و کودکی های نارس (کتاب سوم من دیگر ما انتشارات آیین فطرت) :
کتاب حاضر، مروری بر مشکلات تربيتی فرزندان در عصر کنونی دارد. اين اثر از مجموعه کتاب‌های «مهارت‌های تربيت فرزند در دنيای امروز» است. در اين مجلد ابتدا در خصوص چيستی گزاره‌های رفتاری صحبت شده است. سپس در زمينه محبت، آثار آن در زندگی و دلايل اينکه افراد به يکديگر محبت نمی کنند، مباحثی ارائه شده است. در ادامه دلايل اثر نکردن محبت بررسی شده و شيوه‌های ابراز محبت به صورت گفتاری، رفتاری و نوشتاری توضيح داده شده است.

مجموعۀ «منِ دیگرِ ما» رویکرد آموزش ویژه‌ای دارد. رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می‌داند؛ اما با ذکر مثال‌ها و داستان‌واره‌های متعدد تلاش می‌کند شیوۀ اجرای این قواعد را در مسائل تربیتی روزمره آموزش دهد.
جلد اول این مجموعه به «مهارت‌های تربیت فرزند در دنیای امروز» می‌پردازد.
در بخشی از کتاب درباره رویکرد کتاب می‌خوانیم:
«تربیت فرزند در جامعۀ امروز، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پدران و مادران است. وجود رقیبان زیاد در مسیر تربیت فرزند حساسیت مسأله را چند برابر کرده است.
بسیاری از والدین در جامعۀ ما با عطش فراوان به دنبال راهی برای تربیت صحیح فرزند هستند که باید به این عطش و انگیزه احترام گذاشت.
مخاطب این مجموعه عموم پدران و مادران هستند. ما تلاش کردیم در این نوشتار بدون این که به سطح علمی مباحث لطمه‌ای وارد شود، با پرهیز از عبارت‌پردازی‌های علمی، مطالب را به گونه‌ای بنویسیم که همۀ پدران و مادران در هر سطحی از دانش که باشند بتوانند از آن استفاده کنند.»

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,500 تومان

من دیگر ما : خارهای گل شده و گل های خار شدن (جلد دوم)(انتشارات آیین فطرت)


معرفی مختصر كتاب خارهای گل شده و گل های خار شذه (کتاب دوم من دیگر ما):
کتاب حاضر، مروری بر مشکلات تربيتی فرزندان در عصر کنونی دارد. اين اثر از مجموعه کتاب‌های «مهارت‌های تربيت فرزند در دنيای امروز» است. در اين مجلد ابتدا در خصوص چيستی گزاره‌های رفتاری صحبت شده است. سپس در زمينه محبت، آثار آن در زندگی و دلايل اينکه افراد به يکديگر محبت نمی کنند، مباحثی ارائه شده است. در ادامه دلايل اثر نکردن محبت بررسی شده و شيوه‌های ابراز محبت به صورت گفتاری، رفتاری و نوشتاری توضيح داده شده است.

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,500 تومان

من دیگر ما : قاب سراب نشان و بیداری خواب نشان (کتاب پنجم ) (انتشارات آیین فطرت)


قاب سراب نشان و بیداری خواب نشان کتاب پنجم من دیگر ما معرفی مختصر كتاب:
کتاب حاضر، مروری بر مشکلات تربيتی فرزندان در عصر کنونی دارد. اين اثر از مجموعه کتاب‌های «مهارت‌های تربيت فرزند در دنيای امروز» است. در اين مجلد ابتدا در خصوص چيستی گزاره‌های رفتاری صحبت شده است. سپس در زمينه محبت، آثار آن در زندگی و دلايل اينکه افراد به يکديگر محبت نمی کنند، مباحثی ارائه شده است. در ادامه دلايل اثر نکردن محبت بررسی شده و شيوه‌های ابراز محبت به صورت گفتاری، رفتاری و نوشتاری توضيح داده شده است.

مجموعۀ «منِ دیگرِ ما» رویکرد آموزش ویژه‌ای دارد. رویکردی که آموزش قواعد تربیت را اصل می‌داند؛ اما با ذکر مثال‌ها و داستان‌واره‌های متعدد تلاش می‌کند شیوۀ اجرای این قواعد را در مسائل تربیتی روزمره آموزش دهد.

«من دیگر ما: جلد پنجم» نوشته محسن عباسی ولدی(-۱۳۵۵) است و در این جلد از مجموعه به موضوع «نقش تلویزیون در تربیت کودک» آثار حضور تلویزیون در محیط خانه و تاثیر سوء تربیتی به سبب استفاده نادرست آن می‌پردازد.
در بریده‌ای از مقدمه کتاب می‌خوانیم:
آمد؛ بی آنکه خبر دهد. خیلی قدرت طلب بود و خودخواه. این را وقتی فهمیدم که دیدم پیشانی خانه را از آنِ خود کرد تا همیشه چشم‌ها به سوی او باشد. هیچ کس از پرحرفی‌اش به ستوه نیامد. چنان در دل‌ها جا گرفت که اگر ساکت می‌نشست و خاموش، ‌ همه منتظرِ به سخن آمدنش بودند. من از یک درْگذشتۀ‌ از میانِ ما رفته سخن نمی‌گویم، ‌پس چرا زمان فعل‌هایم ماضی است؟ باید فعل‌ها را به زمان حال بیاورم.
هر چه قدر بیشتر حرف می‌زند، ‌ ارتفاع رضایتمان بیشتر می‌شود. نگاهش هم که نکنیم، ‌صدایش که باشد، برایمان آرام‌بخش است. وقتی ساکت است، مثل این است که چیزی را گم کرده‌ایم. عزیزترین سرمایه؛ ‌ ‌یعنی عمرمان را دو دستی در اختیارش قرار داده‌ایم تا هر طور که صلاح می‌داند خرجش کند. برایمان مهم نیست در برابر عمرمان چه چیزی عطایمان می‌کند. همین که با او هستیم، کافی است. جای بچه را هم برایمان گرفته؛ ‌البته شاید بهتر باشد که بگوییم او دیگر بچه‌مان شده و شاید هم عزیزتر از او! حالا که محاسبه می‌کنم، می‌بینم زمانی را که به تلویزیون اختصاص می‌دهم، خیلی بیشتر از وقتی است که در اختیار کودکم می‌گذارم.
نمی‌خواهم نامش را تلویزیون بگذارم. نام این قاب را قبلۀ ‌خانه می‌گذارم و می‌گویم، ‌ از وقتی که آمده، ‌ کودکم رو به سوی او نماز تربیتش را اقامه می‌کند. برای اینکه شرط انصاف را زیر پا نگذارم، باید بگویم قبلۀ‌ دل من هم مدت‌هاست رو به سوی این قاب چرخیده است.

محصولات انتشارات آیین فطرت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

12,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 3,500 تومان بیشترین: 12,500 تومان
ريال3500 ريال12500
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.