بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

هستۀ اولیۀ انجمن ژئوپلیتیک ایران در اواسط دهه 70 شکل گرفت. این جلسات که با هدف همگرایی علمی و تبادل نظر بین اساتید جغرافیای سیاسی دانشگاههای کشور تشکیل می­ شد، زمینه ­ای فراهم ساخت تا پس از سالها لزوم تأسیس یک انجمن علمی متشکل از اساتید و دانشجویان و علاقمندان رشته جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک مطرح گردد.
پیشنهاد تأسیس انجمن علمی ژئوپلیتیک ایران ابتدا توسط آقای دکتر محمدرضا حافظ ­نیا استاد جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک دانشگاه تربیت مدرس در خرداد ماه 1380 مطرح گردید که در پی آن فرم ها، اطلاعات و راهنمایی­ های لازم از دفتر انجمن ­های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری اخذ گردیده و پس از طرح موضوع تأسیس انجمن با 14 تن از اساتید و فارغ التحصیلان و تنی چند از دانشجویان مقطع دکتری رشته جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک اقدام به تکمیل فرم تقاضای تأسیس انجمن توسط افراد فوق گردید.
در مرحلۀ بعد اقدام به تنظیم اساسنامه انجمن بر اساس فرمت مصوب دفتر انجمن­ های علمی، معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید که پس از تأیید توسط دفتر فوق نسبت به اخذ پرسشنامه مشخصات اعضای  هیأت مؤسس و هیأت مدیره و تکمیل آن توسط اعضاء اقدام شد و 37 نفر از اساتید و دانشجویان دکتری رشته جغرافیای سیاسی همراه با احکام کارگزینی و تصویر آخرین مدرک تحصیلی آنها دریافت شد.  همچنین تصویر برخی انجمن های مشابه در سایر کشورها و نام ه­ای تحت عنوان (( سابقه شکل ­گیری انجمن­ های ژئوپلیتیک و ضرورت تأسیس انجمن ژئوپلیتیک در ایران)) در تاریخ 18/4/1380 تحویل دفتر فوق گردید تا در جلسه کمیسیون­ های علمی مطرح گردد. اولین باری که در جلسه این کمیسیون موضوع مطرح گردید. برخی اعضاء با نام نهادن واژه ژئوپلیتیک برای انجمن مخالفت ورزیدند که از سوی دبیر کمیسیون انجمن­ های علمی ایران موضوع به اطلاع رسید که بلافاصله اقدام به تهیه متنی توجیهی در خصوص انگیزۀ نامگذاری انجمن، تحت عنوان  (توجیه تأسیس انجمن ژئوپلیتیک ایران) شد تا در جلسه بعدی کمیسیون در اختیار اعضاء گذارده شود. در جلسه مورخ 11/2/1381  کمیسیون فوق بار دیگر موضوع تأسیس انجمن ژئوپلیتیک را مطرح کرد و خوشبختانه مورد تصویب قرار گرفت که در پی اعلام دبیر کمیسیون نسبت به تهیه اسامی اعضای انجمن و آدرس و تلفن محل کار آنها اقدام و در تاریخ 17/2/1381 تحویل دفتر انجمن­ های علمی ایران گردید.
انجمن ژئوپلیتیک ایران پس از اخذ مجوز تأسیس از سوی کمیسیون انجمن­های علمی کشور، در تاریخ 31/3/82 تحت شماره 15466 موفق به ثبت انجمن در ادارۀ ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری گردید. کمیته پذیرش ضمن تعیین نمایندگان انجمن در دانشگاهها، اقدام به عضوگیری نمود که در همان دوره در حدود 70 نفر از اساتید، فارغ­التحصیلان و دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی­ارشد جغرافیای سیاسی در قالب عضویت پیوسته، دانشجویی و وابسته ثبت نام نمودند و با توجه به جدید التأسیس بودن انجمن، هیأت مدیره، طی برگزاری 7 جلسه اقدام به تعیین خط مشی­ ها و سیاست­های کلی و نیز انجام امور  مزبور به اعضای هیأت مدیره نمود و با پشت سرگذاشتن اقدامات ضروری و اولیه در خصوص تثبیت انجمن، برگزاری دومین جلسه مجمع عمومی در تاریخ 30/8/83 فصل جدیدی از فعالیت­ها و برنامه ­های انجمن آغاز گردید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران به شرح ذیل می باشد:

کتاب های جغرافیا انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های طبیعت در جغرافیا انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فلسفه جغرافیا انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های جغرافیای سیاسی انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های سیاسی انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های کلان شهرهای جهانی انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

کتاب کلان شهرهای جهانی (انتشارات ژئوپلیتیک ایران)


کتاب کلان شهرهای جهانی: جهانی شدن شهرها در دنیای سرمایه داری
کتاب "کلان­شهرهای جهانی: جهانی شدن شهرها در دنیای سرمایه­ داری" تألیف جان رنی شورت و ترجمه مهدی داودی توسط انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران به چاپ رسیده است.
کتاب کلان شهرهای جهانی در موضوع پیوند بین جهانی شدن و شهرنشینی کند و کاو می­ کند.
تاکید متن بر کارکرد اقتصادی جهان­شهرها، فرآیند سیاسی شهرهای جهانی شده و اهمیت فرهنگی شهرهای جهان وطن است. این کتاب به پیامدهای فضایی آشکار جهانی شدن بر شهرنشینی و تأثیر این روندها بر فهم و درک مدرنیته می پردازد. این اثر بخشی از چرخش فضایی در برداشت نویسنده از مسائل اجتماعی و فرهنگی فشرده­ای از دیالیکتیک اجتماعی- فضایی است که شامل، از یکسو، دنیایی دست خوش امر جهانی شدن است که قلمرو شهرنشینی متشکل از مناطق کلان­شهری بر آن سلطه دارد و از سوی دیگر، فرایندی از کلان­شهر نشینی است که جهانی شدن مدرن شده وجه بارز آن و شکل دهنده آن است.
کتاب کلان شهرهای جهانی در 10 فصل به شرح زیر به چاپ رسیده است:
فصل اول: مقدمه
فصل دوم: جهانی شدن و شهر
فصل سوم: از شهرهای جهانی و جهان شهرها
فصل چهارم: شهرهای جهانی شده
فصل پنجم: سیاه چاله ها و پیوندهای اتفاقی
فصل ششم: تنشهای جهان شهرها
فصل هفتم: وجوه تمایز جهانشهرها
فصل هشتم: در جستجوی طلا: جهانی شدن المپیک ها، محلی شدن بازی ها
فصل نهم: فوق ثروتمندان و جهانشهرها
فصل دهم: امر جهانی، شهر و تن
برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.