بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات بین المللی الهدی

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین­المللی الهدی در سال 1363 به عنوان یک ناشر بین­المللی با هدف گسترش همکاری های بین­المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس و فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد. این مؤسسه اکنون دارای 5 نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)، ترکمنستان (عشق آباد)، عراق (نجف اشرف) وتاجیکستان (دوشنبه) است. نمایندگی دیگر این موسسه در شهر مقدس قم و دفتر مرکزی آن در شهر تهران واقع شده است.

اهم فعالیت­های موسسه بین المللی الهدی به شرح زیر است:

ـ ترجمه، تالیف و نشر آثار اندیشمندان، مفاخر و شخصیت­های دینی، علمی و فرهنگی.

ـ توزیع آثار مکتوب و سایر محصولات فرهنگی از طریق نمایندگی­ها، شعب و نیز نمایندگی­های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور (رایزنی ها).

ـ همکاری با ناشران خارجی از طریق آژانس ادبی نوروز با مشارکت و عضویت 19 ناشر ایرانی در گروه ناشران و ایجاد تبادلات کپی رایت میان این ناشران و ناشران خارجی.

ـ اعطای نمایندگی­های توزیع و فروش به ناشران، موسسات فرهنگی و اشخاص حقیقی و حقوقی.

ـ حضور در نمایشگاه های تخصصی و بین­المللی کتاب در سراسر دنیا.

ـ ارائه ی خدمات نشر به مؤلفان، مترجمان و ناشران داخلی و خارجی.

ـ پذیرش سفارش­های بین­المللی برای تأمین کتب و اقلام فرهنگی.

 ـ برگزاری نشست های عصر فرهنگ ملل با همکاری خانه هنرمندان ایران.

همچنین موسسه بین المللی الهدی از ابتدا تاکنون توانسته به عنوان نماینده ی جمهوری اسلامی ایران در اکثر نمایشگاه های بین المللی کتاب شرکت کند که در همین راستا از سال 1385 تاکنون به صورت مستقیم در بیش از 132 نمایشگاه بین المللی کتاب در کشورهایی همچون: روسیه، چین، لبنان، هند، برونئی، آلمان، کرواسی، سوئد، بلاروس، اسپانیا، زیمباوه، کنیا، اتیوپی، لیبی، بولیوی، بوگوتا، ترکیه و... حضور داشته است. این مؤسسه همچنین در بسیاری از نمایشگاه های بین المللی به صورت غیر مستقیم و مشارکتی حضور داشته که از جمله آنها می توان به مشارکت در نمایشگاه های بین المللی درکشورهایی همچون: بلغارستان، سوریه، سوئد، چین، تانزانیا، هند(بمبئی و دهلی)، فرانکفورت، کرواسی، بنگلادش، اندونزی، بوسنی، گرجستان، بلاروس، تایلند و... اشاره کرد.

شایان ذکر است، آثار موسسه بین المللی الهدی و یا ناشران دیگر که برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به این موسسه سپرده می شوند، با موضوعاتی پیرامون تاریخ، هنر، آموزش زبان فارسی، فلسفه، ادبیات، و اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری با توجه به زبان منطقه در نمایشگاه های بین المللی ارائه می شوند.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات بین المللی الهدی به شرح ذیل می باشد:

کتاب های تاریخی انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های هنر انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های آموزش زبان فارسی انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فلسفه انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های مذهبی انتشارات بین المللی الهدی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

جریان‌ شناسی گروه‌های سلفی، جهادی و تکفیری (نشر الهدی)


این کتاب که باتوجه به بحران بین المللی و فراگیر ناشی از گسترش خشونت گروه های تروریستی در خاورمیانه و شمال آفریقا تدوین شده است، بصورت تاریخی و تحلیلی، خاستگاه ها و عوامل گسترش گروه های تروریستی در این منطقه را مورد بررسی قرار می دهد. کتاب «جریان شناسی گروه های سلفی، جهادی و تکفیری» که در سه فصل تدوین شده است؛ در فصل اول، زمینه های شکل گیری سلفیت، زادگاه و خاستگاه جریان های سلفی، مفهوم شناسی سلفیت، اصول و مبانی مشترک گروه ها و شخصیت های سلفی و عوامل گوناگونی سلفی گری را مورد بحث قرار می دهد. در فصل دوم، انواع جریان ها و گرایش های مختلف سلفی از سلفیت تبلیغی تا دیوبندی و اخوانی و جهادی را معرفی کرده است و در فصل سوم با عنوان شکل گیری گروه های تکفیری، به نقش بحران های سوریه و عراق در شکل گیری این گروه ها و همچنین واکاوی ابزارهای تبلیغی گروه هایی همچون داعش و جبهه النصره می پردازد.
به اعتقاد نویسنده آنچه امروز به عنوان جریان ها و گروه های تکفیری شکل گرفته، از یک فرآیند سیاسی و تاریخی برآمده است که بدون شناخت سابقه تاریخی و لایه های پنهان آن نمی توان وضعیت فعلی و آینده این جریان را شناخت و راهکاری مطمئن برای مقابله و یا مهار آن ترسیم کرد. نویسنده در مقدمه این کتاب از بین رفتن خلافت اسلامی و به دنبال آن هجوم گسترده و همه جانبه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی قدرت های استعماری را عامل از بین رفتن هویت اسلامی اهل سنت، تاراج سرمایه های مادی و معنوی کشورهای اسلامی و از بین رفتن عزت و عظمت مسلمانان بیان می کند که در نتیجه، رشد و گسترش فقر، تهاجم فرهنگی غرب و عقب ماندگی مسلمانان را در پی داشت. متفکران و اندیشمندان کشورهای اسلامی در راستای برون رفت از وضعیت خفتباری که بر کشورهای اسلامی و مسلمانان حاکم شده بود، نظریه ها و راهکارهای متفاوتی ارائه کردند.
برخی از سیاستمداران اسلامی غربگرا، نظریه فراگیری فرهنگ و تمدن غرب را مطرح کردند، برخی نظریه هضم در فرهنگ غرب و سرتاپا غربی شدن و عده ای دیگر از اندیشمندان و متفکران مذهبی اهل سنت با یادآوری دوران طلایی صدر اسلام و مقایسه آن با وضعیت فلاکتبار کنونی مسلمانان، شعار بازگشت و احیای دوران سلف را مطرح ساختند و تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی و رسیدن به عزت و عظمت دیرینه را بازگشت به دوران سلف صالح اعلام کردند. نظریه بازگشت به دوران سلف، به سرعت مورد استقبال عده ای از جوانان پرشور و انقلابی کشورهای اسلامی واقع شد و به دنبال آن ده ها جنبش، سازمان و گروه سلفی در کشورهای مختلف شکل گرفت.

12,000 تومان

مجموعه مقالات افراط گرایی در اروپا(نشر الهدی)


رادیکالیسم
بنیادگرایی اسلامی
خشونت
جنبه‌های مذهبی
اسلام

18,000 تومان

نقش مصر در ژئوپلیتیک خاورمیانه(نشر الهدی)


در کتاب حاضر نگارنده تلاش مي‌کند براساس مطالعات ميداني و تجربه ناشي از رصد دقيق تحولات اداري سؤالات مطرح‌شده در زمينه ژئوپليتيک خاورميانه و نقش مصر در آن پاسخ دهد. در فصل اول کتاب سرزمين مصر، تاريخ، تمدن و جغرافياي عمومي اين کشور تشريح مي‌شود. در فصل دوم به ساختار اقتصاد سياسي پرداخته شده است. فصل سوم مرتبط با جايگاه نظاميان ارتش در مصر است. فصل چهارم به کانون‌هاي قدرت در مصر اختصاص دارد و در فصل آخر جايگاه مصر در خاورميانه را قبل از انقلاب و نيز پس از آن ارزيابي مي‌شود.

18,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 12,000 تومان بیشترین: 18,000 تومان
ريال12000 ريال18000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.