بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات جامی

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات جامی به شرح ذیل می باشد:

کتاب های ادبیات انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات داستانی انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های رمان  انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های آموزشی - تربیتی انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های سبک شناسی انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات جهان انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تاریخ انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های مذهبی انتشارات جامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

اندوه های زندانی (انتشارات جامی)


اندوه های زندانی

فهرست مطالب
پیشگفتار مترجم
پیشگفتار مصحح
مقدمه عربی
ترجمه مقدمه
باب اول: درباره عمل
باب دوم: درباره عامل
باب سوم: درباره معمول له
فهرست آیات
بعضی از واژه ها و اصطلاحات عرفانی
فهرست آثار ابن عربی

پیش گفتار مترجم
نردبان آسمان است این کلام
هر که از این بر رود آید ببام
بار دیگر نوایی موزون به گوش هوشم، طنین افکند و سراپای وجودم را مسخر نمود، نوایی آشنا و دل انگیز، که هرگاه آن را می شنوم، تمام وجودم بی خود شده و در تهیگاه هستی که از رنگ و تعلق و تصاد به دور است، آن را حس می کنم. نمی توان، این عالم خاص را که از جایگاه تن و تعلقات آن، بیرون است، با قلم نگاش و آن را به تصویر کشید و یا با سخن آن را بیان نمود. چه دل انگیز و توان بخشی است، صدای آشنا که قلب حزین را شادمان نموده و روح فسرده را در جان کلام خود زنده می کند. آری، در فضای لایتناهی هستی، نواهای متنوعی به گوش می رسد که هریک با آهنگی ویژه و سرودی خاص نواخته می شود و می خواهد نمای هستی را در رنگ و نمای پیچیده آفریده ای که خود گرفتار رنگ و تعلق است، نشان دهد، چه باید کرد؟ در عالم تضاد جز از تضاد سخنی نمی توان گفت و جز از راز پیچیده ی خلقت، از چیزی نمی توان نشان یافت. در ورای همه ی این تضادها و نواهای درهم ریخته، ناشناخته، نوایی از آفریده ای به گوش می رسد که می خواهد تضاد هستی را در لابه لای سخنان جذاب خود که از هستی مطلق دم می زند و با زبانی آشنا و در عین حال جامع در سمع قاطعان راه حق از حق سخن گوید - آری، پس از ستایش حق و درود بر رسول اکرم (ص) شایسته است از شخصیتی یاد کنیم که سراسر عمر خود را مصروف درک حقایق ربانی نموده و با تفسیر و تعبیر خاص عرفانی خود، جلا و صفایی به عرفان داده و با شرح و بسط مباحثی جالب و پرمعنی، راهی نو در برابر مشتاقان عالم توحید گشوده است. وی سرانجام توانسته است، با اندیشه ی والای خود اذهان گروندگان راه حق را با سخنان خود جلب نماید.
نامش محمدبن علی از قبیله حاتم طائی، شهرتش ابن عربی و کیه اش ابوبکر شهرتش ابن عربی و القاب وی عبارتند از: محیی الدین، الشیخ الاکبر، قطب الموحدین، شیخ الشیوخ، بحر المعارف، کبریت احمر، مربی العارفین و ...
وی در رمضان سال 560 هـ در مرسیه به دنیا آمد در کودکی همراه پدرش به اشبیلیه می رود و تحصیلات خدود را آنجا آغاز می کند. در اثنای اقامت خود در مرسیه که 30 سال طول کشید، با علما و متوصفان و عارفان آن دیار آشنا گردید. در جوانی از حلقه درس اساتید مشهوری چون ابوبکر بن خلف و دیگران به حلقه اهل تصوف پیوست و خرقه پوشید. شیخ او این مسرة اندلسی قرطبی بود. در سی سالگی قصد تونس کرد. پس از دیدار شهرهای مهم مغرب به آنجا رسید و به مشهورترین علمای آن دیار پیوست. در سال 598 به قصد حج عازم مشرق شد و دیگر به مغرب بازنگشت. پس از زیارت کعبه به موصل رفت در سال 601 به بغداد رسید. از این پس در شهرهای مختلف مشرق همواره در گردش بود و به هر شهری که می رسید دانش پژوهان و دانشمندان گردش را می گرفتند و به بحث و جدل می پرداختند تا به دمشق آمد و تا پایان عمر یعنی ربیع الاول سال 638 هجری در آنجا ماند. چون درگذشت در دامنه کوه قاسیون دفنش کردند و قبرش هنوز هم در دمشق معروف است و بر گردش مسجد جامعی به نام او ساختند.
خلاصه، وی در تحیر مطالب عرفانی و حکمی، قلمی بس سلیس و روان و در سخن گفتن، زبانی فصیح و گویا داشت. وی در مسائل عرفانی در هنگام فقدان نص به جای عمل به قیاس و استحسان، عمل به احتیاط می کرد. و در تفاسیر و تعابیر عرفا و نقطه نظرهای خاص وی در پاره ای از مسائل و موضوعات حکمی، بعضی از فقها در پاره ای از گفتارش وی را تکفیر نموده اند - آری، وی، بنیان گذار عرفان علمی است و او اسا که در قرن هفتم تحولی در عرفان به وجود آورد و عرفان ذوقی و اشراقی را استدلالی و علمی کرد.
کتاب اندوه های زندانی، از لحاظ محتوای و تنوع مطالب متنوع، با عنوان خاص خود «اندوههای زندانی شده و هنرهای مرد شیفته» حاکی از زندانی است که وجود وی را در بند کشیده، و آن روح بزرگ و پرعظمت را به مدت یک سال در کنج بیغوله خود حبس نماید و بدینوسیله با احساس ثقل حیات و با تحمل مشقات جانفرسا، بر آن شود که در این جای تنگ و پرآشوب از هر دری سخن گوید. گاهی در قالب شعر به پند و عظمت حکمت می پردازد زمانی مسائل فلسفی و حکمی را مطرح می کند و از همه مهمتر مضامین عرفانی و مطالب حکمت آمیز را در قالب کلمات قصار ذکر نموده و زیب و جلایی به نوشته داده است. بس بجا است جهت نمونه بعضی از کلمات قصا گفته آید. که عبارتند از: 1 - انما انت ما ملت الیه، یعنی: تو آنی که بدان می گرایی. 2 - مقدار کل امری حدیث قلبه یعنی: ارزش هر فردی به اندازه سخن دل او است. 3 - زاس المعرفة حفظ حالک التی لا تقسمک یعنی: اساس معرفت حالتی است که ترا تقسیم و پراکنده نسازد. 4 - النفس خزانة ابلیس فیها سایر امتعته. یعنی: نفس خزانه ابلیس است که در آن کالهای دیگر ابلیس وجود دارد. یکی از امتیازات کتاب حاضر بر سایر نوشته های ابن عربی آن است که در آغاز کتاب، اسامی همه ی آثار وی که تقریباً بالغ بر ششصد کتاب و رساله است ذکر نموده که خود در شناخت شخصیت والای ابن عربی و نوشته های وی که از لحاظ کیفی و کمی بی نظیر است، موثر بوده و راهی نو در برابر مشتاقان و محققان آثار وی گشوده است. آری، بحث تفصیلی درباره ابن عربی در کتاب فرهنگ جامع اصطلاحات عرفانی ابن عربی و سایر کتاب های وی که از سوی اینجانب نوشته و ترجمه شده است، آمده است و نیازی به شرح تفصیلی ندارد ولی به طور خلاصه می توان اشاره کرد که با توجه به عرفان خاص وی و تجزیه و تحلیل موضوعات عرفانی که در نوع خود بی نظیر است، موجب گردید، که عقاید مختلفی درباره وی بیان گردد.
بعضی وی را مورد ستایش قرار داده و گفته هایش را الهام بخش، راه وصول به حقیقت دانسته اند. برخی دیگر چون ابن تیمیه متوفی سال 728 هـ ق، هماره به نوشته های وی خرده گرفته و مورد انتقاد قرار می دهند و به کفرش منسوب می نماید. ولی این معنی را نباید از ذهن دور داشت که شخصیتی چون ابن عربی توانسته است سراسر عمر خود را در فراگیری دانش فقه و حدیث و عرفان و فلسفه از سایر عالمان زمان بیاموزد. و نوشته های بدیع و بجا مانده از خود به یادگار بگذارد. باید به چنین شخصیتی ارج نهاد و با جان و دل به گفتارهایش گوش فراداد و از آن همه مواعظ و نصایح حکمت آمیز و مطالب ارزنده کلامی و فلسفی لذت برد و کسب دانش کرد. آری این عالم حال است نه قال، و جهان علم و معرفت است و مقصود آن است که اگر در ادای معنای مقصود و شرح اشعار و کلام معقد و پیچیده وی نقصی روی داده، آن را دلیلی بر عدم تطبیق سخن عارفان و دل تاویل نمایند. درباره کلام جان بخش و روح افزا و اشعار نغز و پرمعنای آثار ابن عربی و معرفی چنین شخصیت عرفانی و فلسفی بزرگ، تنها می توان از زبان شعر مولانا، مثنوی، تمسک جسته و بگوییم:
گل باباسعیدی
تابستان 1388

پیشفگتار مصحح
ابوبکر محمد بن علی بن محمد بن احمد بن عبدالله حاتمی طایی اندلسی، معروف به محیی الدین ابن عربی و ملقب به شیخ اکبر ابن عربی در 17 رمضان سال 560 هجری بیست و هشتم تموز 1165 میلادی در شهر مرسیه اندلس متولد شد، و در آنجا پرورش یافت. وی نخستین علوم خود را در نزد مشایخ به دست آورد. و نزدیک سه سال متوالی در آنجا ماند و به آموختن حدیث و فقه پرداخت. در سال 598 هجری (1201 م) به مشرق کوچ کرد. شام و بلاد روم، عراق و حجاز را دید و از شمار زیادی از شیوخ، سماع حدیث کرد و به تصوف مشهور گشت و اهل مصر شطحاتی که از او نقل شده است، رد کردند. پس بعضی از آنان به ریختن خون او حکم نمودند و به محنت زندان دچار شد ... و علی بن فتح بجائی، در رهایی او کوشید و از زندان رهایی یافت و در دمشق مستقر شد و به نشر مذهب خود در تصوف که قائم به وحدت وجود است، پرداخت. وی به تالیف نوشته ها و تالیفات در این باره همت گماشت، تا اینکه در ماه ربیع الاخر سال 638 تشرین اول 1240 میلادی در دمشق وفات یافت و در دامنه کوه قاسیون دفن گردید و همواره قبرش در مسجدی موجود است که به نام او در کوی صالحیه دمشق مشهور است.
ابن عبدالملک مراکشی گوید: ابن عربی مرد ادیب زبردست، نویسنده، سخنور بود. بهره ای از سرودن شعر داشت. درباره بعضی از امرا در اندلس چیزی نوشت. سپس از آن کار دست کشید و از آن دوری کرد. علما از دیرزمان درباره ابن عربی، اختلاف نظر داشتند، بعضی او را قطب و ولی و عارف به خدا و برخی او را زندیق ، کافر از دین برگشته به شمار آورده اند.
و ...

محصولات انتشارات جامی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

18,000 تومان

بانوی زیبای من ( انتشارات مصدق، جامی)


بانوی زیبای من

آیا همه افراد جامعه یک لحن و واژگان را در گفت‌وگوهای روزمره خود به کار می‌برند؟ طرز بیان و لغاتی که در مکالمات استفاده می‌شود تا چه حد نشان‌دهنده طبقه اجتماعی و شان و جایگاه فرد در جامعه است؟
در کشور انگلیس و در عصری که ماجرا در آن اتفاق می‌افتد، طرز سخن گفتن مردم نشانه‌ای از اختلافات طبقاتی جامعه بوده است. به عبارت دیگر این نحوه گفت‌وگوها بوده که یک شخص را در ردیف طبقه فرهیخته یا طبقه فرودست جامعه قرار می‌داده است. در طی این حکایت، قهرمان اصلی این داستان که استاد متبحر زبان انگلیسی است به خوبی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان یک نفر را، هرقدرهم که بینوا باشد، با تغییر لحن گفتار از سنگفرش خیابان به محافل اشرافی لندن رساند و طرز فکر، روحیه و کلیه خصوصیات اخلاقی او را با این تغییر کوچک دگرگون ساخت.
در این کتاب سعی شده است مطالب و معانی عمیق در عبارات کوتاه و مضحک گنجانده شود و در واقع تجزیه و تحلیلی از زندگانی سال‌ها پیش مردم انگلیس و شاید هم اجتماع امروزی آن باشد.

"نام این دختر گلفروش لیزا است و در حدود هیجده تا بیست سال از سنش می‌گذرد. قیافه‌اش چندان خوشایند نمی‌باشد و حقیقتا کثیف جلوه می‌نماید. فقر عظیمی که زندگیش را فرا گرفته سبب می‌شود که زیبایی واقعی در چهره‌اش نمایان نشود و نکته‌ی دیگری که او را متمایز می‌نماید لحن صحبت وحشت آورش است."
در روزگاری که شیوه‌ی صحبت و لحن کلام نشانه‌ی اختلافات طبقاتی فاحش در جامعه‌ی انگلستان است، یک استاد سرشناس زبان و ادبیات انگلیسی، دختری را برمی‎گزیند تا با تغییر گفتار و کلامش او را از خیابان‌های فقر زده به اشرافی‌ترین محافل لندن برساند. برنارد شاو مفاهیم عمیقی را در دل جملات این اثرش گنجانده است و نشان می‌دهد که چگونه تغییر کلام به ایجاد دگرگونی در اندیشه‌ها و طرز تفکر می‌انجامد و ماجرایی عاطفی در پی آن می‌آید. «بانوی زیبای من» محبوب‌ترین نمایشنامه‌ی برنارد شاو است.
نمایش‌نامه‌ی «بانوی زیبای من» از جرج برنارد شاو اولین بار در سال 1913 با نام «پیگمالیون» روی صحنه‌ رفت و طولی نکشید که آوازه‌اش همه‌گیر شد. در اساطیر یونان باستان، پیگمالیون پادشاهی بود که هیچ زنی را لایق خود نمی‌دانست، پس مجسمه‌ای از زن مطلوبش ساخت و عاشق آن شد. سپس آفرودیت، الهه‌ی عشق بدان جان بخشید و پادشاه با او ازدواج کرد.
نمایشنامه‌ی پیگمالیون از مرزهای فرهنگ و زبان فراتر رفته و دستمایه‌ی خلق آثار بصری بسیاری در سرتاسر جهان بوده است، اما ماندگارترین آنها را جرج کیوکر در سال 1964 با بازی آدری هپبورن خلق کرد، فیلم موزیکالی که اسکار گرفت و فیلمنامه‌ی آن نیز نامزد جایزه شد.
جرج برنارد شاو در سال 1925 جایزه‌ی نوبل ادبیات را بدست آورد. او را بهترین نمایش‌نامه‌‎نویس انگلیسی بعد از شکسپیر می‌دانند. امروز سالروز درگذشت اوست.

محصولات انتشارات مصدق، جامی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

10,000 تومان

بره ای كه گرگ شد (انتشارات جامی)


محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

20,000 تومان

بره ای که گرگ شد (انتشارات جامی)


بره ای که گرگ شد

محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

20,000 تومان

در تماشاخانه شیطان (مجموعه 8 داستان طنز) (انتشارات جامی)در تماشاخانه شیطان (مجموعه 8 داستان طنز)
محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

15,000 تومان

دنیای وارونه (انتشارات جامی)


محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

25,000 تومان

رسالت زیگموند فروید (انتشارات جامی)


محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

16,000 تومان

سواستپول (انتشارات جامی)


محصولات انتشارات مرکز قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

16,000 تومان

قلعه حیوانات (انتشارات جامی)


قلعه حیوانات

این رمان درباره­ی گروهی از حیوانات است که صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند و خود اداره­ی مزرعه را به دست می‌گیرند، رهبری این جنبش را گروهی از خوکها به دست دارند، ولی پس از مدتی این گروه جدید و سرکرده اش(خوکی به نام ناپلئون) نیز همچون آقای جونز به بهره کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را هم سرکوب می‌کنند. جورج اورول در جریان جنگ داخلی اسپانیا با سیاستهای مزورانه حکومت سوسیالیستی شوروی آشنا شده بود و در ضمن از پاکسازی­های خشونت آمیز دوران استالین خشمگین بود، بنابراین با نگارش این رمان، انتقادی سخت گزنده بر استبداد طبقه حاکم شوروی وارد کرد. در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه نمایه­ی انقلاب کارگری برضد نظام سرمایه داری می‌باشد.

  ((بنجامین، الاغ پیر، بعد از انقلاب کوچکترین تغییری نکرده بود.کارش را با همان سرسختی و کندی دوران جونز انجام می­داد،نه از زیر بار کار شانه خالی می­­کرد و نه کاری داوطلبانه انجام می­داد.
هیچگاه درباره­ی انقلاب و نتایج آن اظهارنظر نمی­کرد و وقتی از او می­پرسیدند: مگر خوش­حالتر از زمان جونز نیست، فقط می­گفت"خرها عمر دراز دارند. هیچکدام از شماها خر مرده ندیده­اید."
        ((بالاخره کلوور به سخن درآمد و گفت:" دید چشمم کم شده.حتی زمانی هم که جوان بودم نمی­توانستم نوشته­ها را بخوانم، ولی به نظرم می­آید دیوار شکل دیگری به خودش گرفته. بنجامین بگو ببینم هفت فرمان نثل سابق است؟"
        برای یکبار در زندگی بنجامین حاضر شد از قانونش چشم بپوشد. با صدای بلند چیزی را که بر دیوار نوشته شده بود خواند.بر دیوار چیزی جز یک فرمان نبود:
"همه­ی حیوانات برابرند اما بعضی برابرترند"

محصولات انتشارات جامی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,000 تومان

ناخودآگاه جمعی و كهن الگو (انتشارات جامی)


ناخودآگاه جمعی و كهن الگو

محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

27,000 تومان

ناطور دشت(انتشارات جامی)


ناطور دشت

15,000 تومان

هنگامی که نیچه گریست


هنگامی که نیچه گریست

25,000 تومان

هویت (انتشارات جامی)هویت (انتشارات جامی)

محصولات انتشارات جامی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

16,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 7,000 تومان بیشترین: 27,000 تومان
ريال7000 ريال27000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.