بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات جوانه رشد

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آزمون های بین المللی زبان انگلیسی ( انتشارات جوانه رشد) 211661


آزمون های بین المللی زبان انگلیسی
راهنمای گرامر، درک مطلب و نگارش در آزمون های TOEFL، IELTS، زبان عمومی فوق لیسانس و دکتری

محصولات انتشارات جوانه رشد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

11,000 تومان

زندگی با همسر کج مدار - راهنمای سازگاری زناشویی برای زنان (انتشارات جوانه رشد)


زندگی با همسر کج مدار

فهرست
سپاس گزاری
مقدمه مترجم
پیش گفتار
فصل اول - سوال اساسی : آیا اصولاً مردها می توانند توقعاتی را که زنانشان از آن ها دارند، برآورده سازند؟
مخاطره هیجانی
روان شناسی عشق
آیان زن ها «بیش از حد، عاطفی اند؟»
زوج خوشبخت چه کسانی هستند؟
ارائه تعریفی جدید از زوج خوشبخت و کامل
فصل دوم - مردی که از پای بند ساختن خود، گریزان است
پدیده نزدیکی - اجتناب
ترس از وفادار ماندن به یک همسر
مسئله استحقاق داشتن
به او اعتماد کنید یا خیر؟
مردانی که «باعث دردسرند»: تاکتیک های انحرافی
چرا چنین فردی یکباره پاسخ «نه» نمی دهد؟ به چه دلیل مردان با برون ریزی، تعهدات خود را زیر پا می گذارند؟
زندگی سرشار از بحران: زمانی که زن و شوهر هر دو به برون ریزی بپردازند.
فصل سوم - احساسات شما ارزشمندند: مردی که با خشونت خود، شما را می رنجاند؟
شکستن عادت ها: آموختن نحوه احساس و واکنش ها به او (و به خودتان)
چرا دریافتن احساس خود تا این حد دشوار است؟
باور عمومی 1 : احساسات «خوب» و «بد» اند
باور عمومی 2 : احساسات «درست» یا «نادرست» اند
باور عمومی 3 : برخی احساسات «مطلوب» و برخی دیگر «نامطلوبند»
بایدها
نبایدها
خشم آنچه که نباید از آ« غفلت کرد
شیوه های غیرکلامی ابراز خشم
شیوه های کلامی ابراز خشم
شیوه های بهتر: راه های بهتری برای ابراز خشم
سوء استفاده از خشم: خشونت و زوجی که همواره در خشم غوطه ورند
خشم - برای شریک زندگی خود محدودیت هایی قایل شوید
فصل چهارم - آن حرف های کوچک شیرین: مردی که مهربانی کردن را بلد نیست
نوازش کلامی چیست و چند شکل دارد؟
چرا برخی مردان در ابراز عشق خست می ورزند.
چگونه می توانید همان گونه که به او محبت می کنید، او را به ابراز محبت وادار سازید
سرمشق دادن
خواسته هایتان را مستقیماً با او مطرح کنید
احساس خود را برای او بیان کنید
اگر تقاضا نکنید، چیزی به دست نخواهید آورد: چرا زنان، مطلوب خود را به زبان نمی آورند
آیا او، همه چیز شماست؟ چرا این محبت را از منابع دیگر به دست نیاورید؟
فصل پنجم - حوزه مسایل جنسی: مردی که ارتباط جنسی را امری شاق می پندارد؛ مردی که تنها به مسایل جنسی خود می اندیشد.
در همان اوقاتی که بدون اشتیاق جنسی در بستر دراز کشیده اید، چه احساسات دیگری در شما در جریانند؟
اضطراب، به ویژه اضطراب ناشی از عملکرد
ناامیدی
احساس گناه
شرم و خجلت
غم
شما چه می توانید بکنید: در زمینه مسایل جنسی، دست به مخاطره بزنید.
حسادت - حاصل ناخواسته عشق
فصل ششم - موضوعات بحث انگیز، گذراندن تعطیلات، تهیه هدیه، مسائل مالی، طلاق، ازدواج ... مردی که هیچ گاه در این امور به درستی عمل نمی کند
اختلافات مالی
تعطیلات برایلذت بردن یا عذاب کشیدن؟
هدیه دادن: موضوعی ظریف
اگر مرا دوست می داری، خانواده ام را هم دوست بدار
مجادله بر سر خانواده طرفین
ازدواج: تردید و تعلل در آن می تواند زمینه ساز مجادله های بسیاری شود. فصل هفتم - دیگر، نوبت ارزیابی خود رسیده است: آیا «غرغرو» هستید یا «ستم کشی خاموش»؟
خانواده خود را ارزیابی کنید
میزان گفتار، خود را تعیین کنید
آن هایی که همواره شکایت می کنند
ستم کشان خاموش
به نشانه های اولیه توجه کنید
مراقب این هفت دام ارتباطی باشید
دام اول: انتقاد از فرد مورد علاقه، به همراه خواست های خشمگینانه
دام 2 : «مجادله کردن» در تمام طول شب
دام 3 : نیاز به برحق بودن
دام 4 : جنگ قدرت
دام 5 : در دل نگه داشتن رنجش ها
دام 6 : احساس گناه
دام 7 : گرفتار شدن در شیوه های انحرافی او
فصل هشتم - مردی که به گرد خود دیوار می کشد: «پی بردن به جنبه های عاطفی او»
چرا او احساساتش را پنهان می کند، و شما باید چه کنید
دریافتن زبان نشانه های عاطفی
موقعیت صرف غذا
موقعیت ملاقات با خانواده همسر
موقعیت فرودگاه
موقعیت دوستان
دست یابی به مردی که به دور خود دیوار کشیده است
گفتگوی متعادل
همزاد بودن عاطفی
فصل نهم - هر مردی می تواند مرد کج مدار باشد: چگونه او را دوست بداریم و چرا خود را برای این کار به زحمت بیندازیم.
مروری بر شیوه های لازم
شیوه های نجات بخش - جدا زندگی کردن

سپلس گزاری
بدون یاری، راهنمایی و مهارت افراد بزرگوار بسیار، این کتاب هیچ گاه نوشته نمی شد. همکاران بسیاری مرا به نوشتن ترغیب کردند. از آن جمله اند: دکتر لنا فورجری، که همواره مشوق من بوده و هست، و هم او که با ایده های شجاعانه و نوآورانه خود، ذهن مرا با حوزه اختلاف های میان زنان و مردان آشنا کرد. میلدرد موسکویچ با مطالعه کتاب، بازخوردهای لازم را برایم فراهم کرد. و همواره با خوش بینی و گرمی، مشوقم بود. دکتر لوییز ارمنت که بسیار خوب از مشکلاتی که عشق به وجود می آورد آگاهی دارد و قبل از آن که تمایل خود را به نوشتن این کتاب اعلام کنم. مرا به نگارش آن واداشت. او همواره علی رغم موانعی که بر راهم پدید می آمدند، مرا به ادامه نوشن ترغیب می کرد.
آنگاه نوبت به کسانی می رسد که در شکل دادن به دست نوشته و چاپ کتاب، بازی ام دادند. نویسنده پراستعداد، ماریان برینلی که به مسائل خاص زنان علاقه مند است و با نوشتن پیش گفتار مفتخرم ساخته است، مرا با اگنس برینیام، ناظر چاپ کتابم آشنا کرد. در هر دو جنبه تالیف و امور اداری مرتبط با نشر، اگنس نیز به اندازه ماریان باورم بوده است. او یاریم کرد تا اندیشه خام الیه ام را صیق دهم و همواره برای توضیح مراحل نشر، در دسترسم بود. هم او بود که با ویکتوریا اسکورنیک تماس گرفت. و وی که خود به قریحه به ضرورت چنین کتابی اعتقاد داشت، با نقدها و پیشنهادهای خود، دست نوشته ام را به قالب لحن و ترتیب فعلی آن درآورد. تونی لوپوپولی، مدیر اجرایی انتشارات سن مارتین، با درایت و شکیبایی خود کتاب را در طی مراحل متعدد نشر به پیش برد. هم چنین لازم است از دیگر کارکنان این انتشارات، جک کارایولا و رابین دیسیر سپاس گزاری کنم که همواره با دلی گشاده و متانت، مرا از راهنمایی و کمک های خود بهره مند ساختند و نیز از پتی رومامووسکی که به لحاظ ویرایش، کمک های شایانی کرد.
و سرانجام جا دارد از وندل کرگ که سال ها با او زندگی کرده ام یاد کنمم که یکی از دهها استعدادش، در زمینه رایانه قابل ذکر است. او با درایت خود، ظرایف واژه پردازی را به من آموخت. اما مهم تر از آن این که او هم چنان در کار آموختن این نکته دست اول به من است که سر و کار داشتن با مردی کج مدار اما دوست داشتنی، به زحمتش می ارزد.

مقدمه مترجم
کتابی که در پیش رو دارید، به مشکلاتی می پردازد که زن ها و مردها در ارتباط های مختلف خود با آن ها مواجه می شوند. نویسنده کتاب که مدت ها به مشاوره و درمان اشتغال داشته و با موارد متعددی از مشکلات ارتباطی زنان مواجه شده است، تلاش کرده تا در قالب این کتاب به ظاهر «سهل الهضم» ، عمده ترین مشکلات ارتباطی زوج ها را مطرح سازد و با ذکر مختصری از گذشته خانوادگی و تجربه ها ود یدگاه های دو طرف، به حل مشکلی که مطرح کرده، کمک کند. البته گام اصلی را زنی بر می دارد که سعی می کند با شناخت عواطف خود چه مثبت، چه منفی - ، و نیز عواطف همسر خود، در جهت بهبود ارتباط مشترکشان حرکت کند و همان گونه که نویسنده در عنوان کتاب ذکر کرده، از زندگی کردن با چنین مردی لذت ببرد، بدون آن که خود و خواسته ها و نیازهایش را به فراوشی بسپارد.
با در نظر گرفتن فراوانی موارد اختلاف میان زوجین که بسیاری از آن ها از دید دیگران پنهان می ماند، اما زندگی مشترک را به کام هم زن و هم مرد تلخ می سازد، مطالعه کتاب حاضر می تواند به خودآگاهی و مهارت های نظری و عملی مفیدی منجر شود. البته لازم به ذکر است که در مواردی، به تفاوت های فرهنگی فاحشی در کتاب برخواهید خورد. با وجود تلاشی که در ترجمه، در جهت تعدیل این موارد به عمل آمده هم چنان می توان به دلیل اشتراک موضوع از تجربه های ذکر شده بهره گرفت.
از جمله این موارد برابری موقعیت های شغلی و مالی زن و مرد، وابستگی آشکارا کمتر آن ها به خانواده های خود پس از ازدواج یا ترک منزل پدری، مجاز شمردن ابراز عواطف مختلف از سوی زنان، و اولویت داشتن تمایلات متقابل زن و شوهر بر فرزندپروری، قابل ذکر است که شاید بررسی علل روانی - اجتماعی - اقتصادی آن ها، پژوهش های گسترده ای را بطلبد.
هر فصل کتاب، با یک یا چند گفته یا متن ادبی آغاز می شود که شاید گویندگان با نویسندگان بسیاری از آن ها برای خوانندگان فارسی زبان آشنا نباشند. متاسفانه عدم درج فهرست منابع در کتاب اصلی، مانع از آن شد که اطلاعات دقیق تری در این باره در اختیار خوانندگان قرار گیرد. با وجود تمامی این موارد، امیدوارم مطالعه کتاب حاضر در شناخت بهتر زنان و مردان از خود و از یکدیگر و در تخفیف با حل مشکلات ارتباطی آن ها سودمند اقع شود و بتواند بهعنوان مرجعی ساده مورد استفاده مراکز مشاوره قرار بگیرد.
در خاتمه، از انتشارات رشد به دلیل انتخاب این موضوع سپاس گزاری می کنم و امیدوارم خوانندگان محترم لغزش های ترجمه را بر مترجم ببخشایند.
فروزنده داورپناه
1381

پیش گفتار
هیچ کس، کامل نیست. آیا این عنوان را که «از همه مردها بدتره!» از دهان زنان نشنیده اید؟ شاید سال های سال را در این توهم به سر بیاوریم که روزی مرد کامل، یعنی همان «شاهزاده» افسانه ای که خواسته های ما را بدون واسطه در می یابد، از راه می رسد. همان طور که هیچ زن کاملی وجود ندارد، مرد کامل و بی نقص نیز در دنیا یافت نمی شود. در عین قبول این نکته و اعتقاد به آن، ممکن است با مردی دست داشتنی یا حتی شایسته عشق ورزیدن برخورد کنید و تصمیم بگیرید که با او زندگی کنید و احتمالاً مشکلات واقعی هم از همین جا آغاز می شوند. اگر این مشکلات، حل ناشدنی و غیرقابل مصالحه باشند، روزی ناچار خواهید شد با آن مواجه شوید و به مقابله شان برخیزید. در چنین حالتی لازم است به یاد بیاورید که حتی مشقات هم در درازمدت فوایدی به بار می آورند، و این که می توانیم از اشتباه های خود درس ها بیاموزیم و بهره ها ببریم. صرف این که با فردی از جنس مقابل زندگی کنید، برای بهره مند شدن از زندگانی رضایت بخش کافی نیست. اما در صورتی که تصمیم بگیرید این رابطه خود را حفظ کنید و به زندگی با چنین مرد کج مداری ادامه بدهید، چگونه می توانید مشکلات را با او در میان بگذارید؟
در مجموع، زن ها به گونه ای تربیت شده اند که نسبت به هیجان ها و عواطف نگران، حساس ترند - حداقل آن که می توانند بهتر با سایرین کنار بیایند، اگرچه این امر به معنای آن نیست که با خودشان نیز چنین اند. دختران خردسال را به گونه ای تربیت می کنند که در بزرگ سالی مادر شوند و مادر یعنی کسی که از دیگران مراقبت می کند، مراقب نظم و ترتیب کارهاست و اگر نقصی وجود داشته باشد، خودش برای رفع آن پیشقدم می شود. به آن ها می آموزند تا هرگاه دیگران خواسته ها و نیازهایی داشته باشند، نیازهای خود را سرکوب کنند و به همین دلیل، پذیرفتن این امر که آن ها هم خواسته ها و مشکلاتی بر حق و قابل قبول دارند، برای بیشتر زن ها دشوار است. اما در عوض، ما زن ها می توانیم گریه کنیم از سوی دیگر، معمولاً پسر بچه ها را تشویق می کنند تا اشک های خود را پنهان کنند، قوی باشند، بر ترس های خود غلبه کنند و از وابستگی به مادر خود دست بکشند. برخی از این توصیه ها، بسیار سودمندند - برای مثال می توان به بسیاری از دختر بچه ها یاد داد تا بر ترس های خود غلبه کنند و شجاع و جستجوگر باشند. اما برخی از این توصیه ها بسیار بازدارنده اند.
همان پسر بچه هایی که می خواهند تا با تاکید بر قدرتمندی، بزرگ شوند زمانی که در بزرگ سالی خود را با روابط صمیمانه ای روبرو می بیننند که پای عواطف شکننده و ظریف آن ها را به میان می کشاند، گم گشتگی و حتی اضطراب پیدا می کنند. هر یک از دو همسر آنچه را که از رابطه میان پدر و مادر خود مشاهده کرده اند، به صورت قانونی نانوشته مورد استفاده قرار می دهند و آن را در زندگی زناشویی خود به اجرا در می آورند. وقتی تمام این موارد را در کنار یکدیگر قرار دهیم، لازم نیست نابغه باشیم تا درک کنیم که با وضعیتی نابرابر مواجهیم.
شیوه تربیتی ما از زنان می خواهد تا از خود گذشته و حساس باشند و از مردان انتظار دارد تا وانمود کنند که مشکلی وجود ندارد. در صورتی که قبول داشته باشید که این زنانند که به دنبال راه حل مسائل عاطفی بر می آیند، در این صورت کتابی که نانسی گود نوشته است، می تواند راه حل های چندی برابی این مشکلات اساسی فرا راهتان قرار دهد. ما هیچ گاه نمی توانیم کسی را تغییر دهیم افراد تنها زمانی که خود مایل باشند تغییر می کنند. در عین حال، تغییردادن واکنش خود نسبت به دیگری با اتخاذ روشی جدیدتر و شاید صادقانه تر، می تواند به نتایج چشم گیری بینجامد.
گاه لازم می آید تا درباره خود و واکنش احتمالی خویش در مشکلات ارتباطی، مطالبی را بیاموزیم. به نکاتی اقرار کنیم، یا مسئولیت مواردی را برعهده بگیریم. معمولاً این قبیل آگاهی ها را از طریق دیگران - افرادی همچون مشاور، دوست صمیمیم، یا حتی همسرمان - کسب می کنیم. اما این کتاب، شما را وا می دارد تا خود درباره این موارد بیندیشید.
فکر می کنم این کلام نانسی گود که «هرگاه به مردی کج مدار علاقه مند باشید، معمولاً بیش از عشق، احساس خشم می کنید، بیشتر از این که احساس کنید کسی درکتان کرده است، به ناامیدی دچار می شوید و در عوض تحسین و تمجید، احساس حقارت پیدا می کنید. گویی عشق و علاقه شما عمق و نهایت خود را از دست داده است، در واقع گویی دیگر عشقی باقی نمانده است». مشکلاتی را که بسیاری از زنان با آن ها مواجهند، خلاصه کرده است. حتی اگر بقایایی از نقاط شخصیتی مثبت همسرتان و نقاط قوت رابطه تان باقی مانده باشد که تلخی این رابطه را کم کند، عزم خود را جزم کنید تا برای بهبود این وضعیت قدمی بردارید.
زمانی که به مردی از آشنایانم گفتم که مقدمه ای بر کتابی می نویسم که عنوانش «شوهر کج مدار من» است، پرسید که «آخر برای چه؟» این نوشته نانسی گود که «هر مردی می تواند کج مدار باشد» مرا به ابتدای سخنم باز می گرداند که هیچ کس، کامل نیست، و فکر می کنم هم زنان و هم مردان می توانند از مطالعه کتاب نانسی گود و اندیشیدن درباره مطالب آن سود ببرند.
گیل کاکس
دبیر بخش پاسخ گویی به سؤال ها، در نشریه جهان زنان

خانواده، این نخستین نهاد اجتماعی، از پیوند میان یک زن و یک مرد به وجود می آید. از آنجا که هر یک از دو همسر، تأثیرات و سوابق ذهنی خود را نیز به خانواده تازه تشکیل یافته می آورد، در واقع رفتار آن دو از قوانینی نانوشته و نهائی تبعیت می کند. بروز سوء برداشتها، رنجشها، خشمها، و برون ریزی ها همگی حاکی از آنند که «اشکالی در کار است» و از آن رو که عموماً زن ها به نشانه های عاطفی حساسیت بیشتری دارند، آنهایند که نخست برای دریافتن این مشکلات و حل آنها به تکاپو می افتند تا آنکه زندگی مشترک خود را به هدف اصلی آن که دستیابی به محبت، آرامش، رضایت مندی و درک متقابل است، باز گردانند.
نویسنده کتاب مشکلات زناشویی را براساس مشاهدات خود دسته بندی کرده است و با مطرح ساختن موضوع «مردان کج مدار» سعی کرده تا ریشه های روان شناختی بروز مشکلات را در هر دو همسر تبیین کند و راهکارهای مقابله با این تعارضات را نشان دهد. کتاب حاضر علاوه بر همسران، می تواند برای دانشجویان و دست اندکاران مشاوره نیز سودمند واقع شود.

محصولات انتشارات جوانه رشد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

25,000 تومان

قصه عشق (نگاهی تازه به روابط زن و مرد) - رابرت جی. استرن برگ (انتشارات جوانه رشد)


شايد اين سوال براي ما مطرح بوده كه چرا برخي از روابط صميمانه به موفقيت مي‌انجامد و برخي با شكست مواجه مي‌شوند. نويسنده كتاب در اواخر دهه 80 ميلادي، نظريه سه‌وجهي عشق را عرضه كرد كه بر مبناي آن، عشق را مي‌توان براساس سه مولفه صميمت، شور و شهوت و تعهد مشخص ساخت كه به گونه‌ها و ميزان‌هاي مختلفي با هم درمي‌آميزد. او آنگاه به اين نتيجه رسيد كه آدميان گرايش دارند بر كساني عاشق شوند كه قصه‌هايشان با هم يكي يا مشابه باشد يا آنكه نقش‌هاي مكملي را در اين قصه‌ها برعهده بگيرند. برهمين مبنا، او به دسته‌بندي داستان‌هاي بسياري كه پيرامون عشق شنيده بود پرداخت كه حاصل آن، صورت‌بندي ديدگاه عشق به مثابه قصه است.

15,000 تومان

موفقیت در اولین سال تدریس انتشارات رشدموفقیت در اولین سال تدریس انتشارات رشد
نام کتاب: موفقیت در اولین سال تدریس
دسته بندی کتاب: کتاب عمومی
موضوع کتاب: روانشناسی
موضوع کتاب: موفقیت
نویسنده کتاب: رابرت ال وایت
مترجم کتاب: وحید موسوی داور
ناشر کتاب: رشد (جوانه رشد)
نوبت چاپ کتاب: اول / 1397

8,000 تومان

به من دست نزن انتشارات جوانه رشد


به من دست نزن انتشارات رشد
به من دست نزن
نویسنده کتاب: مارسی ابوف
مترجم کتاب: دکتر حمید علیزاده
ناشر کتاب: جوانه رشد
نوبت چاپ کتاب: دوم - 1396
تعداد صفحات کتاب: 36 صفحه
قطع کتاب: خشتی
شابک کتاب: 9-48-7475-964
قیمت کتاب: ٦,٦٠٠ تومان

6,609 تومان

اعتیاد و ترک آن به زبان ساده انتشارات رشد


اعتیاد و ترک آن به زبان ساده انتشارات رشد
دسته بندی کتاب: عمومی
موضوع اصلی کتاب: پزشکی و روان‌درمانی
موضوع فرعی کتاب: روانکاوی و روان‌درمانگری
نویسنده کتاب: برایان ف شاو
مترجم کتاب: مرجان فرجی
ناشر کتاب: انتشارات رشد (جوانه رشد)
نوبت چاپ کتاب: اول

15,000 تومان

کوچک کاوشگر بزرگ آموزش و پرورش مهارت های تفکر خلاق در کودک جوانه رشد


کوچک کاوشگر بزرگ آموزش و پرورش مهارت های تفکر خلاق در کودک جوانه رشد
کوچک کاوشگر بزرگ آموزش و پرورش مهارت های تفکر خلاق در کودک
نویسنده کتاب: آذر کتابی
ناشر کتاب: جوانه رشد
نوبت چاپ کتاب: اول - 1397
تعداد صفحات کتاب: 168 صفحه
قطع کتاب: وزیری
شابک کتاب: 8-71-6716-600-978
قیمت کتاب: 18000 تومان

18,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 6,609 تومان بیشترین: 25,000 تومان
ريال6609 ريال25000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.