بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات دارالکتاب الاسلامی

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

در پی قدرت گرفتن رضاخان و مبارزه این مهره استعمار با دین و فرهنگ دینی نه تنها دین و ارزش و سنت های دینی در سطح جامعه گرفتار غربت و تهاجم گردید بلکه چاپ و نشر کتاب های دینی و ارزشی به گوشه انزوا و غربت رانده شد و کسی اجازه چاپ و انتشار کتب اسلامی را نداشت.
این اوضاع اسفبار و غربت شدید کتاب های مذهبی همت مردانی را می طلبید که آستین بالا بزنند و جامعه را با کتاب های مهم اسلامی آشنا سازند. گامی که شیخ محمد آخوندی(ره) با تأسیس دارالکتب الاسلامیه برداشت، یکی از حرکت های اساسی و گامی مهم در راستای خارج کردن کتب معتبر اسلامی از غربت و مأنوس نمودن جامعه با این کتاب ها بود.
در سال 1317 در نجف، هنگامی که مرحوم حاج شیخ عباس قمی مشغول تدوین و چاپ سفینة البحار بودند، به علت نداشتن سرمایه کافی برای انجام طبع کتاب، از آقای حاج شیخ محمد آخوندی درخواست همکاری می نمایند و این موضوع مقدمه ای برای ورود ایشان به عرصه نشر می گردد.
مرحوم آقای حاج شیخ محمد آخوندی فرزند مرحوم حاج شیخ احمد آخوندی یزدی در 23 بهمن ماه 1289هـ.ش، در مشهد در خانواده ای روحانی متولد گردید.
ایشان در مشهد با راهنمایی مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری به حوزه علمیه وارد شدند و پس از طی مقدمات و سطح، همراه عده ای از طلاب که بعدها همگی از اساتید و روحانیون به نام گشتند به نجف مهاجرت نمودند و در محضر اساتید بزرگی همچون مرحوم آیت الله نائینی، آیت الله حاج سید محمود شاهرودی و...تلمذ نمودند و همچنین از مرحوم حاج سید ابوالحسن اصفهانی موفق به اجازه اخذ اجتهاد گردیدند.
پدر ایشان نیز مرحوم حاج شیخ احمد که از علماء و تجار مشهد بودند در جریان قیام مردم مشهد و مسجد گوهرشاد به علت برقراری ارتباط با مرحوم شیخ محمد تقی بهلول ـ که قهرمان مبارزه با رضاخان در جریان مسجد گوهرشاد بود ـ و همچنین به عنوان محرک و سامان دهنده این مبارزه تحت تعقیب قرار گرفتند و در نتیجه با فروش مایملک خود و جمع نمودن کلیه فرزندان و بستگان که حدود یک اتوبوس بودند به صورت مخفیفانه به کشور عراق مهاجرت نمودند.
در همین ایام حاج شیخ احمد، فرزند خود حاج شیخ محمد آخوندی را که در نجف مشغول تحصیل بود به ایران فرستاد تا با ارسال کتاب و کالاهای بازرگانی به نجف وسیله امرار معاش این عائله بزرگ را فراهم نماید.
ایشان در اواخر حکومت رضاخان در اوج اختناق به ایران وارد شدند و در خاطرات خود از زمان اختناق رضاخانی در مورد کتاب و تهیه آن اظهار می داشتند که اکثر علماء و دانشمندان برای حفظ کتاب های خود و دوری آنها از دسترس مأموران حکومتی کتاب ها را در گنجه ها، طاقچه ها و رَف ها و حتی گوشه و کنار منزل انباشته و تیغه ای از خشت و آجر جلوی آن می کشیدند. در آن شرایط سخت بود که ایشان وظیفه خود را نشر معارف آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین با تفکری جهادی و غیر اقتصادی تشخیص داد.
پس از کمک به چاپ «سفینة البحار» بود که از سال 1320 و در خانه شخصی خود مبادرت به چاپ «رساله صراط النجاة» مرحوم حاج سیدابوالحسن اصفهانی(قدس سره) نمودند. صحیفه سجادیه را برای اولین بار در قطعی کوچک و با مقدمه ای بسیار تحقیقی از مرحوم استاد سید محمد مشکوه و علامه مرعشی نجفی به چاپ رساندند که این امور زمینه ساز ورود ایشان به صورت کاملاً جدی به عرصه نشر بود و بیش از 60 سال از عمر خویش را در این راه صرف نمودند.
از سال 1339 فرزند ارشد ایشان آقای حاج مرتضی احمد آخوندی پس از اخذ دیپلم در رشتة ریاضی بنا به درخواست پدر از رفتن به دانشگاه صرف نظر و در کنار ایشان به کار نشر مشغول شد و تا امروز بیش از 50 سال است که کار نشر را آغاز و سرپرسی و اداره دارالکتب الاسلامیه را به عهده دارد.
1000 عنوان کتاب محصول 70 سال تلاش، بردباری و پایداری در راهی است که تنها عشق و اعتقاد آن را می سازد و به همگان می آموزد حتی اگر دست خالی باشی، باز هم
«خواستن توانستن است»

موضوعات کلی کتابهای انتشارات دارالکتاب الاسلامی به شرح ذیل می باشد:

کتاب های مذهبی انتشارات دارالکتاب اسلامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های قرآنی انتشارات دارالکتاب اسلامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تفسیر انتشارات دارالکتاب اسلامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های نهج البلاغه  انتشارات دارالکتاب اسلامی (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

تفسیر نمونه جزء بیستم سوره های نمل (آیه 56 به بعد) - قصص - عنکبوت (تا آیه 45)(انتشارات دارالکتاب الاسلامی)


تفسیر نمونه جزء بیستم سوره های نمل (آیه 56 به بعد) - قصص - عنکبوت (تا آیه 45)
موضوع:
تفاسیر شیعه - قرن 14
تفاسیر (جزء 20)

15,000 تومان

زندگانی پیامبر ما ۳


زندگانی پیامبر ما ۳

25,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 15,000 تومان بیشترین: 25,000 تومان
ريال15000 ريال25000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.