بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

اداره انتشارات دانشگاه از واحدهای زيرمجموعه معاونت پژوهشی دانشگاه می باشد که از تاريخ 1365 با هدف گسترش و تسهيل چاپ آثار ارزشمند اساتيد محترم به خصوص پيشکسوتان در کليه زمينه های علوم پزشکی تاسيس گرديده است.

اداره انتشارات درخواست اوليه چاپ کتب تاليفي و ترجمه را (طبق فرآيندهاي تعريف شده) دريافت نموده و در شورای انتشارات دانشگاه جهت تصميم گيری مطرح می نماید.

تعداد اعضای شوراي انتشارات ۱۴ نفر بوده که به پيشنهاد معاون پژوهشی دانشگاه از افراد صاحب نظر و دارای تاليفات در تخصصهاي مختلف و با ابلاغ حکم عضويت به مدت دو سال از طرف رياست محترم دانشگاه انتخاب مي گردند. اين شورا که هر سه هفته يکبار روزهای يکشنبه تشکيل جلسه ميدهد اهداف ذيل را دنبال مي نمايد:
  • سياست گذاري چگونگي نشر
  • بررسي درخواستهاي رسيده جهت نشر کتاب
  • تعيين کتب برگزيده و اهدای جوايز در مناسبتهای مختلف از جمله هفته کتاب و هفته پژوهش
  • هماهنگی لازم جهت اخذ امتياز خود آموزی کتب چاپ شده از سوی وزارت متبوع
  • چاپ و عرضه کتاب هاي مختلف علوم پزشکي ( پزشکي- داروسازي- دندان پزشکي- پرستاري و مامايي - پيراپزشکي و بهداشت )

موضوعات کلی کتابهای انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شرح ذیل می باشد:

کتاب های بهداشت انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های پرستاری و مامایی انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های پزشکی انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم پیراپزشکی انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های داروسازی انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دندانپزشکی انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های طب سنتی انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آشنایی با فرمولاسیون داروهای ترکیبی در داروخانه (انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد)


آشنایی با فرمولاسیون داروهای ترکیبی در داروخانه
داروسازی

فهرست مطالب
پیش گفتار
بخش اول - اصول کلی در ساخت داروهای ترکیبی
بخش دوم - اشکال دارویی ترکیبی
بخش سوم - محلولهای رایج در داروخانه
بخش چهارم - نیمه جامدات
منابع
نمایه

پیش گفتار کتاب آشنایی با فرمولاسیون داروهای ترکیبی در داروخانه
سپاس لطف بیکران الهی که چاپ چهارم این کتاب را همراه اضافات آن میسر ساخت تا بتوانیم مجموعه ای را به صورت علمی بر پایه کارهای عملی و تجربی به صورت کاملتر به نگارش درآورده و در اختیار همکاران قرار دهیم. تهیه و تالیف این کتاب با انگیزه قراردادن یک منبع علمی با کاربرد عملی در خصوص طرز ساخت یا تهیه نسخ ترکیبی در داروخانه است.
با توجه به محدود بودن دروس عملی ارائه شده به دانشجویان داروسازی و عدم آگاهی و آشنایی پزشکان با فرمولاسیون های ترکیبی (درخصوص حلالیت، ناسازگاریها، خواص فیزیک و شیمیایی مواد اولیه و ...) و کامل نبودن یافته های علمی و عملی دانشجویان داروسازی بعد از فراغت از تحصیلی، مشکلاتی در تجویز و ساخت و ارائه این نسخ به بیمار همواره وجود دارد. از این رو به دلیل کمبود منابع معتبر، نیاز به کتب فارسی در این زمینه احساس می گردد. امید است تالیف این کتاب تا حدی راهگشای رفع این کمبودها باشد.
این کتاب در برگیرنده چهار بخش می باشد. بخش اول شامل مقدمات و اصول ساخت فرآورده های ترکیبی، بخش دوم شامل کپسولها و محلولها، بخش سوم شامل محلولهای رایج در داروخانه، لوسیونها، محلول های دهانی و گوشی، محلولها و شربتهای خوراکی و بخش چهارم شامل نیمه جامدات و فرمولاسیون های رایج نیمه جامدات است. در پایان از شورای محترم انتشارات و معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل اهتمام ایشان در مراحل چاپ مجدد این اثر قدردانی می گردد و نیز از جناب آقای دکتر خلیلی که از راهنمائیهای ایشان بهره مند بودیم نهایت تشکر را داریم. در پایان منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات اساتید، دانشجویان و پژوهشگران عزیز هستیم.
دکتر شیوا گل محمدزاده - دکتر ثریا سلامی

بخش اول: اصول کلی در ساخت داروهای ترکیبی
نسخ ترکیبی، نسخ دستوری هستند که از طرف پزشک به داروساز، جهت تهیه یک فرمول دارویی خاص در مقادیر محدود، ارجاع داده می شود. با در نظر گرفتن این فرضیه که پزشک نسبت به نوع مواد، اثرات فارماکولوژیک و مقدار ماده موثره درمانی ترکیب داده شده و داروساز به مورد مصرف، نحوه ساخت، تضمین پایداری دارو تا موقع مصرف و نحوه نگهداری آنها آگاه است، ساخت داروهای ترکیبی به مرحله اجرا گذاشته می شود.
مراحل ساخت داروهای ترکیبی
1 - اطمینان از وجود مواد اولیه ساخت
2 - اطمینان از وجود وسایل ساخت
3 - اطمینان از روش کار و مهارت در ساخت
4 - اصلاح فرمول (از نظر مقادیر، برطرف کردن ناسازگاریها و ...)
5 - تهیه فرمول با توجه به اصول داروهای ساختنی
6 - برچسب زدن به فرآورده نهایی تهیه شده
7 - ثبت فرمول در دفاتر مخصوص (نام بیمار، نام پزشک، نام داروساز، تاریخ ساخت، فرمول ترکیب و شرایط نگهداری)
و ...

محصولات انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

40,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.