بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات رشد

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

رشد در سال 1358- به منظور پخش کتابهای تربیتی و روان شناسی - پایه گذاری شد.

مهمترین هدفی که در رشد از آغاز بر آن پای فشرده ایم و به یاری خداوند تا کنون در قول و عمل به آن وفادار بوده ایم، عرضه ی غنی ترین و مفیدترین آثار مکتوب در زمینه ی علوم انسانی بخصوص روان شناسی و رشته های وابسته به آن بوده است.

کتابهای رشد، به طور کلی، در دو گروه جای می گیرند:

گروه اول- کتابهای تخصصی و منابع درسی و کمک درسی دانشگاهی.

گروه دوم- کتابهای عمومی، تربیتی و آموزشی.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات رشد به شرح ذیل می باشد:

بازی های خلاق کودک و نوجوان انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی کودک و نوجوان انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های نقاشی کودک و نوجوان انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی بالینی انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های آسیب شناسی انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های خودشناسی انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تربیت فرزند انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ازدواج و آموزش خانواده انتشارات رشد (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

104 فعالیت سازنده (انتشارات رشد)


کتاب حاضر، آموزش و یادگیری از طریق بازی را به تجربه ای ساده و در عین حال بسیار جالب مبدّل می سازد. یکصد و چهار بازی این کتاب، علاوه بر آنکه افراد را به اصلاح رفتار خود، افزایش تعامل و بحث و گفت و گو با دیگران تشویق می کند، به آنان کمک می کند تا مهارت های لازم در زمینه های سازگاری، کار گروهی، اعتماد به نفس، مهار خشم، خودیابی، و ایجاد ارتباط با دیگران را به دست آورند.
یکصد و چهار فعالیت این کتاب بازی هایی تعاملی و سرگرم کننده اند که با هر تعداد افراد و نیز حداقل امکانات و بودجه و در هر موقعیتی، قابل اجرا هستند.
مطالعه این کتاب می تواند برای روان درمانگران، و همچنین برای کارکنان سراهای سالمندان، و نیز معلمان آموزش و پرورش که مایلند در اوقاتی که رفتن دانش آموزان به محوطه حیاط مدرسه مقدور نیست - مثل روزهای بارانی و روزهای سرد- این بازی ها را به اجرا در آورند، سودمند باشد.

6,000 تومان

آدم سازی در روانشناسی خانواده (انتشارات رشد)


كتاب آدم‌سازي نوشته ويرجينيا ستير روانشناس نامدار خانواده است. او بيش از هر زن درمانگري در رشته خانواده‌درماني، شاگرد تربيت كرده است و مولف چندين كتاب و ده‌ها مقاله تحقيقي است و كتاب حاضر يكي از معروف‌ترين و مهم‌ترين كتاب‌هاي اوست. (زندگي خانوادگي شبيه به كوه يخ در درياست. بيشتر مردم از يك دهم آنچه در زندگي مي‌گذرد، مطلع هستند ـ يك دهمي كه مي‌توانند ببينند يا بشنوند و گاهي فكر مي‌كنند كه اين تمام زندگي است. عده‌اي نيز احساس كرده‌اند كه شايد چيزهاي ديگري نيز وجود داشته باشد، اما شناختي از آن‌ها ندارند و نمي‌دانند چگونه آن‌ها را كشف كنند... خوشبختانه با گذشت سال‌ها، راه‌حل‌هايي براي بسياري از اين معماها يافته‌ام و دوست دارم كه در اين كتاب شما را در آن‌ها سهيم كنم.)

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آزمون های بین المللی زبان انگلیسی (انتشارات رشد)


زبان سیر بالنده ای دارد و صورت زبان یکی از مهمترین صوری است که به گونه ای عملی و فعال و آفریننده، پیوسته با انسان همراه بوده است. انسان با جادوی کلام، نام گذاری می کند. 

11,000 تومان

آزمون های نقاشی انگیزشی (انتشارات رشد)


کتاب «آزمون های نقاشی انگیزشی» مکمل کتاب «نقاشی انگیزشی و کاربرد آن در ارزیابی هیجانات و مهارت های شناختی» است که قبلاً توسط همین نویسنده به رشته تحریر درآمده و به فارسی برگردانده شده، و در آن روش های سنجش و ارزیابی ابداعی توسط دکتر سیلور معرفی شده است. در کتاب «آزمون های نقاشی انگیزشی» اطلاعات کامل تری درباره ی آزمون های جالبی که دکتر سیلور در جریان فعالیت حرفه اش ابداع کرده، به خوانندگان ارائه شده است. به عبارت دیگر، مواد این آزمون ها و روش های اجرا و نمره گذاری آنها که چندین دهه در ایالات متحده و بعضی از کشورهای دیگر روی افراد مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند، به صورت یکجا در این کتاب جمع آوری و ارائه شده اند.

20,000 تومان

آسیب شناسی روانی (انتشارات رشد)


آسيب‌شناسي رواني كه به آن روانشناسي مرضي يا روانشناسي رفتارهاي غيرعادي نيز اطلاق مي‌شود، دانشي است كه با استفاده از روش‌ها، مفاهيم، اصول، قوانين و كشفيات علوم روانشناسي و روان‌پزشكي، به شناخت رفتارهاي غيرعادي انسان مي‌پردازد. تعبير و تفسير اين دو گونه رفتار، از ديدگاه روانشناسي و روان‌پزشكي امروز، معيارهاي بازشناسي آنها از يكديگر، و سير تحولي مفهوم  انها در طول تاريخ، از اساسي‌ترين موضوع‌هايي است كه در آسيب‌شناسي رواني مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آسیب شناسی عضوی مغز و آزمون بندر گشتالت (انتشارات رشد)


آسیب شناسی عضوی مغز و آزمون بندر گشتالت

18,000 تومان

آمار در علوم تربیتی و تربیت بدنی (انتشارات رشد)


روش‌هاي آماري به عنوان شاخه‌اي از علم آمار و به صورت مجموعه‌اي منظم يكي از اركان اصلي پژوهش به شمار مي‌رود. به همين دليل درك روش‌ها و آزمون‌هاي آماري براي دانشجويان علوم انساني ضروري است. براي دستيابي به اين منظور كتاب‌هاي زيادي نوشته شده است. اين كتاب به عنوان كتاب راهنماي پژوهشي درسي، زمينه گسترده‌اي از آزمون‌هاي آمار را كه در پژوهش‌هاي تربيتي و آموزشي كربرد بسياري دارند فراهم مي‌سازد.

14,000 تومان

آموزش روان شناسی ورزشی (انتشارات رشد)


فصول کتاب بیانگر مهارت هاو راهبردهای پژوهشی ای است که به هنگام پاسخ به سوال هایی در زمینه روان شناسی ورزشی، مورد نیاز دانشمندان می باشد. به این ترتیب در پایان کتاب، شما با پدیده های روان شناختی و مهارت های پژوهشی متعددی آشنا می شوید. این کتاب به سه بخش تقسیم شده است: روش تحقیق، درک پدیده های روان شناسی ورزشی و کاربرد پدیده های روان شناسی ورزشی. فصول کتاب از یکدیگر مستقلند. با این حال همه آنها یک چهارچوب کلی دارند.

10,000 تومان

آموزش و پرورش تطبیقی (انتشارات رشد)


آنچه به نام تطبيق در زبان فارسي به كار مي‌رود، با وجود اختلاف معنا در فرهنگ‌هاي لغت، دقيقا معناي مقايسه را در بر دارد. ما در دوره‌هاي دانشگاهي با اصطلاحات: حقوق تطبيقي، فقه تطبيقي، آموزش و پرورش تطبيقي و غيره برخورد مي‌كنيم ولي به جز آنهايي كه اين موضوعات را دقيقا مطالعه مي‌كنند و با اصطلاحات مربوط به آنها آشنا هستند، ديگران به راحتي مفهوم مقايسه را از كلمه تطبيق دريافت نمي‌كنند...

13,000 تومان

آموزش و پرورش تطبیقی (جلد اول و دوم) (انتشارات رشد)


اين كتاب داراي 5 فصل است. در فصل اول ، اصول عمومي و مسائل آموزش و پرورش ، هدف‌هاي آموزشي ، خصوصيات اخلاقي و ملي ، و كمبودهاي آموزشي مطرح شده و روند تكويني و تاريخي آموزش و پرورش تطبيقي مورد بررسي قرار گرفته است. همچنين ، در اين فصل از آموزش و پرورش تطبيقي به عنوان يك علم سخن به ميان آمده است.
در اين كتاب به شيوه‌اي بديع از عوامل سازنده آموزش و پرورش و دگرگوني‌هاي آن‌ها در طي تاريخ ياد شده و وجوه تشابه و افتراق سيستم‌هاي آموزشي نشان داده شده است.

22,000 تومان

آموزش و پرورش کودکان با نیازهای ویژه (انتشارات رشد)


كتاب آموزش و پرورش كودكان با نيازهاي ويژه، اثري است درباره كودكان مبتلا به مشكلات و ناتواني‌هاي خاص يادگيري. كتاب بر اساس اين فرضيه تدوين و تهيه شده است كه دانش‌آموزان مبتلا به مشكلات خفيف و حتي متوسط، با كاربرد روش‌هايي مناسب از سوي آموزگاران مي‌توانند در برنامه‌هاي مدارس عادي ادغام شوند و از آن‌ برنامه‌ها بهره گيرند. در يكي از شماره‌هاي مجله بريتانيايي آموزش‌هاي ويژه درباره اين كتاب و نويسنده آن چنين آمده است. «وست‌وود در اين كتاب واقعا رويكرد عاقلانه‌اي براي برطرف كردن نيازهاي ويژه كودكان، با تكيه و استناد به پژوهش‌ها و روش‌هاي آزموده، معرفي كرده است. تا جايي كه استفاده از اين كتاب براي معلمان و دانشجويان تربيت معلم ضروري است، چرا كه به معلمان مدارس، آموزش‌هاي سودمندي مي‌دهد.»

6,500 تومان

آموزش و درمان معلولین (انتشارات رشد)


آموزش و درمان معلولین

10,000 تومان

احتمالات و آمار کاربردی در روان شناسی و علوم تربیتی (انتشارات رشد)


هدف كلي اين كتاب، توضيح و تفسير ساخت، معنا و كابرد شاخص‌هاي مذكور است (1- توصيفي 2- استنباطي)، هدف‌هاي جزئي آن عبارت است از: آشنا ساختن دانشجويان با مفاهيم اساسي، روش‌هاي تجزيه و تحليل آماري، و كمك به درك و فهم كاربرد روش‌ها به شيوه‌اي كه دانشجويان بتوانند اطلاعات لازم درباره آن دسته از روش‌هايي كه بيشتري كاربرد را در علوم انساني دارد، كسب كنند. اين كتاب به خوانندگاني كه پايه‌اي قوي در رياضي ندارند، روش‌هاي اساسي آمار و كابرد آنها را آموزش مي‌دهد. به همين دليل مبناي رياضي فرمول‌ها كاملا حذف شده است.

35,000 تومان

اختلالات اضطرابی آموزش کنترل و درمان (انتشارات رشد)


اضطراب پديده‌اي روان‌شناختي است كه تقريبا همگان با آن آشنايند يا اينكه در طول عمر خود، آن را در مواقعي تجربه كرده‌اند. در كتاب اختلالات اضطرابي كه توسط يكي از روانشناسان دانشگاه آكسفورد نوشته شده، نويسنده سعي كرده تا با ارايه راهبرد عملي و گام به گام AMT ، روش‌‌هايي را براي درمان اختلالات و مشكلاتي همچون اضطراب منتشر، حمله هراس، ترس‌هاي مختلف، وسواس، اختلال استرس پس از سانحه، و استرس در مديران اجرايي (يا فرسودگي شغلي) به دست دهد. هدف از اين كتاب، آموزش مهارت‌هاي رفتاري و شناختي به افراد است تا بتوانند اضطراب و فشارهاي رواني را در خود مهار كنند. يك ويژگي ديگر كتاب حاضر، آن است كه در بر كاربرد مهارت‌هاي خودياري توسط مراجعان تكيه شده است و از اين نظر كه درباره هر مشكل، به ارايه يك مورد پرداخته، هم براي متخصصان و درمانگران و هم براي خود مراجعان جالب است.

محصولات انتشارات رشد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

10,000 تومان

اختلالات زبان و گفتار در کودکان (انتشارات رشد)


اين كتاب به بررسي موضوعات و مباحث متنوعي مي‌پردازد. هدف اصلي نويسنده ، پرداختن به اختلالات زبان و گفتار از دیدگاه روانشناسی است ، و از آنجا كه نويسنده علاوه بر متخصصان ، والدين را نيز در نظر داشته ، از اين رو براي روشنتر شدن مفاهيم ، نخست به فرآيند كلي رشد زبان و گفتار در مراحل مختلف رشد اشاره نموده است كه اين كار ، خود مقدمه‌اي براي شرح اختلالات در فصل‌هاي بعدي گرديده است. در ضمن گروه مخاطبين كتاب ، ويژگي ديگري نيز بدان افزوده است ، و آن اينكه نويسنده براي سهولت فهم مطالب و استفاده هر چه بيشتر والدين ، از به كارگيري واژه‌هاي فني و حرفه‌اي و وارد شدن به بحث‌هاي پيچيده  جز در موارد ضروري ، اجتناب ورزيده است.

12,000 تومان

ارزشیابی شخصیت کودکان بر اساس آزمون های ترسیمی (انتشارات رشد)


نقاشي كودك يك پيام است؛ آنچه را كه او نمي‌تواند به لفظ درآورد با نقاشي  به ما انتقال مي‌دهد. بررسي و درك زبان نقاشي، اطلاعات ارزنده‌اي در اختيار والدين، مربيان، روانشناسان و همه كساني مي‌گذارد كه خواهان درك و دريافت راز و رمز جهان كودك هستند. اين كتاب، به تفسير نقاشي كودك، در عميق‌ترين سطوح آن اختصاص دارد.

48,000 تومان

ارزیابی برنامه درسی با نگاه راهبردی (انتشارات رشد)


ارزیابی برنامه درسی در حوزه تعلیم و تربیت در اکثر دانشگاه های معتبر جهان در قالب چندین واحد درسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شود. علی رغم نیاز مؤسسات آموزشی ایران به این مؤلفه مهم، در نظام آموزش عالی کشور به این موضوع توجه چندانی نشده و فقط در برخی از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی و کارشتاسی ارشد به صورت یک درس 2 واحدی در نظر گرفته شده است. خوشبختانه به لطف تأکیدهای فراوان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دهه اخیر بر بازنگری رشته های دانشگاهی اعم ازعلوم انسانی، فنی، پایه، کشاورزی و هنر پیدا کند. با وجود درک این ضرورت از یک سو، و علم به کاستی های گذشته در خصوص نپرداختن به این امر مهم از سوی دیگر، متأسفانه هنوز یک کتاب درسی تخصصی در این خصوص، چه در قالب تألیف و چه در قالب ترجمه، به جامعه علمی کشور عرضه نشده است. از این رو، به پیشنهاد همکاران عزیز دانشگاهی و دانشجویان علاقه مند به این حوزه، تصمیم گرفته شد مجموعه مختصری، به عنوان فتح بابی در این زمینه، تدوین شود. با این کتاب می توان، علاوه بر تأمین نیاز دانشجویان، به پژوهشگران و دست اندرکاران امر ارزیابی و بازنگری برنامه درسی نیز کمک کرد.
امید است این کتاب، به لطف خداوند در آینده نزدیک جایگاه خود را به عنوان اولین منبع ارزیابی برنامه درسی در ایران پیدا کند و گوشه ای از نیاز دانشجویان و دست اندرکاران برنامه درسی را برآورده سازد.

6,000 تومان

ارزیابی و شناخت - رفتار درمانی نوجوانان (انتشارات رشد)


در اين كتاب، از ديدگاه نظرية يادگيري اجتماعيِ شناختي، به مشكلات نوجوانان نظر شده است. نويسنده بر مبناي تجارب باليني خود و با ديدي جامع، ابتدا مباني نظري و شيوه‌هاي سنجش مختلفي را مطرح مي‌كند و آنگاه مداخله‌هاي درماني از نوع بازسازي شناختي و آموزش مهارت‌هاي مقابله‌اي رفتاري را، هم براي كار با نوجوانان و هم براي آموزش و درمان خانواده توضيح مي‌دهد. بخش دوم كتاب به ذكر نمونه‌هايي از مشكلات نوجوانان و درمان آنها كه به سه حيطة خانواده، همسالان و مدرسه و فعاليت‌هاي آموزشي مرتبط است، اختصاص دارد.

15,000 تومان

اسکیزوفرنی (راهنمای گام به گام آموزش مهارت های اجتماعی) (انتشارات رشد)


بيشتر كساني كه گرفتار اين بيماري هستند اختلال‌هاي چشمگيري در كاركرد نقش‌هاي اجتماعي دارند، قادر به كار كردن نيستند، و مشكل سوء مصرف مواد دارند. بنابراين آموزش مهارت‌هاي اجتماعي كماكان بخش مهمي از نظام مراقبت جامع را تشكيل مي‌دهد.

17,000 تومان

اصول اساسی یادگیری و شرطی سازی (انتشارات رشد)


کتاب حاضر ترجمه ایست از کتاب The Essentials of Conditioning and Learning تألیف پروفسور مایکل دامیان استاد دانشگاه تگزاس آمریکا. ایشان محققی سرشناس در یادگیری به شمار می رود و دارای تألیفات متعدد در این زمینه است از جمله کتاب درسی بسیار موفق The Principles of Learning and Conditioning که کتابی است مفصل و برای دوره های تحصیلات تکمیلی تنظیم شده است. این اثر، کتاب درس بسیار معتبری است که در سال 2005 ویراست پنجم آن در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. متعاقب آن پروفسور دامیان به تألیف کتاب حاضر همت گماشت که برای درس یادگیری دوره کارشناسی تنظیم شده است.

10,000 تومان

اصول روان سنجی و روان آزمایی (انتشارات رشد)


از آن هنگام كه روش‌هاي آماري و اندازه‌گيري‌هاي رواني مورد توجه قرار گرفت، پژوهش‌هاي روانشناسي به شيوه علمي گسترش يافت. امروزه روان‌سنجي و روان‌آزمايي به عنوان فنوني براي ساختن ابزارهاي سنجش پديده‌هاي رواني و اندازه‌گيري آنها به پيشرفت‌هاي چشم‌گيري دست يافته است. تا بدانجا كه آزمون‌ها و ديگر ابزارهاي سنجش خصايص رواني، در مدارس، مراكز بهداشت رواني، موسسات صنعتي، سازمان‌هاي كشوري و نظامي، و ديگر نهادهاي اجتماعي، براي هدف‌هاي راهنمايي تحصيلي و شغلي، تشخيص‌هاي باليني، و ارزش‌يابي به گونه‌ گسترده‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

36,000 تومان

اصول و روشهای راهنمایی و مشاوره (انتشارات رشد)


اين كتاب براساس آخرين يافته‌هاي علمي تأليف شده و سال‌ها در كلية دانشكده‌ها و مراكز عالي در رشته‌هاي روان‌شناسي، علوم تربيتي، راهنمايي و مشاوره و در دانشگاه و مراكز تربيت معلم تدريس شده است و يكي از منابع آزمون ورودي دوره‌هاي كارشناسي ارشد محسوب مي‌شود. كتاب داراي بيست و نه فصل است كه عناوين برخي از اين فصول عبارتند از: مباني راهنمايي و مشاوره، انواع راهنمايي، مشاور و متخصصان راهنمايي، راهنمايي در مقاطع تحصيلي مختلف، مشاوره در مؤسسات و سازمان‌ها، فنون راهنمايي، گروه‌سنجي، فنون عملي در مشاوره، خانواده‌درماني.

22,000 تومان

اصول و فنون راهنمایی و مشاوره در دوره های تحصیلی (انتشارات رشد)


هدف عمده از تاليف اين كتاب آن است كه دانشجويان مراكز تربيت معلم، دانشجويان رشته‌هاي دبيري و علوم تربيتي و مديريت دانشگاه‌ها و مراكز عالي ضمن خدمت فرهنگيان و مشاوران و مديران و معلمان مدارس با مطالعه فصول مختلف: الف ـ اطلاعات لازم را در زمينه مفاهيم، اصول، خدمات و انواع راهنمايي و مشاوره كسب كنند. ب ـ با فنون و روش‌هاي مختلف آشنا شوند و در كاربرد اين دانش در مدارس تا حدودي مهارت يابند. ج ـ با استفاده از مجموعه مباحث، به ويژه راهنمايي و مشاوره در اسلام، به خودشناسي و خودسازي بپردازند. د ـ با اهداف و ساختار آموزش و پرورش ايران آشنا شوند و اطلاعات لازم را در مورد خدمات راهنمايي در هر يك از دوره‌هاي تحصيلي ايران به دست آورند.
در فرايند ياددهي و يادگيري زمينه را براي بروز استعدادهاي كودكان و نوجوانان مساعد سازند و در كاهش مشكلات مختلف آنان را ياري دهند.

5,500 تومان

اصول کلی روان شناسی گشتالت (انتشارات رشد)


اين رساله كه در حكم مقدمه‌اي است به منظور آشنا كردن علاقمندان فارسي زبان با اين مكتب، كه  شالوده‌اش بيشتر بر مبحث ادراك بنا نهاده شده، كه از مباحث اصلي روان‌شناسي عمومي محسوب مي‌شود.

8,000 تومان

افزایش احترام به خود در کودکان و نوجوانان (انتشارات رشد)


این کتاب شامل پیشگفتاری جامع است که در آن مؤلفان انگیزه نوشتن خود را از این اثر به طور مبسوط بیان داشته اند و و در پسگفتار نیز شیوه استفاده از کتاب را برای خوانندگانشان توضیح داده اند. علاوه بر این دو کتاب، کتاب از سیزده فصل تشکیل یافته است که هر فصل به تفصیل پیرامون هر یک از بخشهای تشکیل دهنده احترام به خود و اقدامات درمانی مربوطه بحث می کند. ضروریست که برای دستیابی به نتایج ثمربخش روی هر بخش کار کرده و پس از حصول اطمینان از کسب مهارت مورد نظر به وسیله کودک و ایجاد تغییر در وی، به سراغ زمینه بعدی و اقدام مربوطه رفت. چون استفاده دلخواه از هر بخش نه تنها فایده ای ندارد، بلکه تنها باعث سردرگمی کودک و سلب اعتمادش از کارآیی برنامه می شود.

9,900 تومان

افسردگی (برداشتها و درمان شناختی) (انتشارات رشد)


افسردگی یکی از رایجترین انواع ناراحتیهای روانی است که باعث مراجعه به روان پزشکان، روان شناسان و دیگر متخصصان بهداشت روانی می گردد. از این لحاظ افسردگی با سرما خوردگی در میان ناراحتیهای جسمی قابل مقایسه است (زلیگمان، 1975). در هر لحظه از زمان، 15 تا 20 درصد افراد بزرگسال جامعه ممکن است عوارض و نشانه های مختلف افسردگی شدید را از خود نشان دهند.  کتاب حاضر به منظور معرفی برداشتها و روشهای رفتاری و شناختی افسردگی به دانشجویان روانشناسی بالینی و روان پزشکی تهیه شده است. کتاب از سه قسمت عمده تشکیل یافته است. قسمت اول شامل مقاله ای است که نگارنده برای معرفی برداشتها و روشهای درمان رفتاری افسردگی نوشته و قبلاً در مجله علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه شیراز چاپ شده است.  قسمت دوم کتاب ترجمه فصلی است از آقای دکتر استیون هولون و خانم دکتر ویرجینا جیکوبسن که در سال 1985 در کتاب «دستنامه رفتار درمانی بالینی با بزرگسالان» چاپ شده است. نویسندگان این فصل هر دو از تربیت یافتگان مرکز درمان شناختی پروفسور بک هستند و سالها به تحقیق و فعالیت درمانی در زمینه درمان شناختی-رفتاری افسردگی و روان نژندیهای دیگر، اشتغال داشته اند. هدف از ترجمه این فصل ارائه تصویری مختصر و مفید از اصول نظری و روشهای عملی درمان شناختی افسردگی است. قسمت سوم کتاب (ضمائم) ترجمه فارسی یک جزوه و چند تست و وسیله ارزیابی است که معمولاً در معالجه و ارزیابی بیماران افسرده بکار می روند و در قسمت دوم کتاب به آنها اشاره شده است. اولین بخش از این قسمت جزوه ای است با عنوان «چگونه با افسردگی کنار بیاییم» که توسط پرفسور بک و خانم دکتر گرینبرگ نوشته شده و معمولاً بعنوان راهنما در اختیار بیماران افسرده گذاشته می شود.

2,100 تومان

اقدام پژوهی (از طراحی تا ارزیابی) (انتشارات رشد)


در سازمان‌هاي امروزي و در جريان رشد تخصصي و حرفه‌اي دانستن و انجام تحقيق يك ضرورت است. گاهي براي كساني كه تحصيلات دانشگاهي نداشته‌اند و حتي براي آناني كه چنين تحصيلاتي داشته‌اند. تحقيق آنچنان پيچيده و آميخته با قواعد و اصول دشوار نظري است كه گويي انجام آن فقط از عهده تعداد بسيار كمي از پژوهش‌گران حرفه‌اي و دانش‌پژوهان برمي‌آيد. اقدام‌ پژوهي نوعي تحقيق در ميدان‌هاي واقعي كار و زندگي به منظور افزايش آگاهي فردي و پيشرفت در كار است. در اقدام پژوهي، تحقيق با كار درمي‌آميزد و پيچيدگي‌هاي اجراي يك طرح تحقيق با حفظ اصول تحقيقاتي از اين نوع ساده و امكان‌پذير مي‌گردد.

7,700 تومان

اقدام پژوهی (طراحی ، اجرا ، ارزشیابی) (انتشارات رشد)


در سازمان های امروزی، و در جریان رشد شخصی و حرفه ای، دانستن و انجام تحقیق یک ضرورت است. گاهی برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی نداشته اند و حتی برای آنانی که چنین تحصیلاتی داشته اند؛ تحقیق آنچنان پیچیده و آمیخته با قواعد و اصول دشوار و نظری است که گویی انجام آن فقط از عهده تعداد بسیار کمی از پژوهشگران حرفه ای و دانش پژوهان بر می آید. اقدام پژوهی نوعی تحقیق در میدان های واقعی کار و زندگی، به منظور افزایش آگاهی فردی و پیشرفت در کار است. در اقدام پژوهی، تحقیق با کار در می آمیزد؛ و پیچیدگی های اجرای یک طرح تحقیق، با حفظ اصول تحقیقاتی از این نوع، ساده و امکان پذیر می گردد. با در نظر گرفتن امکان استفاده مستقیم و سریع نیروی شاغل از نتیجه تحقیق خود، انگیزه او برای ادامه کار و برای اینکه همیشه یک محقق باقی بماند، جلب می شود و فرد با انجام تمرین های مناسبی در این زمینه، به انجام کار گروهی ترغیب می شود. همه دانشجویان - به عنوان نیروهای کار فردا - و کلیه نیروهای شاغل کنونی، با دانستن و اجرای اقدام پژوهی، امکان رشد حرفه ای خود را به میزان زیادی افزایش خواهند داد. اقدام پژوهی عملی ترین و کاربردی ترین روش برای رفع نواقص کاری و تبدیل کار به یک جریان پیشرفت مداوم است.

9,000 تومان

الگوهای جامع درمانی (انتشارات رشد)


يكي از اهداف اين كتاب، عرضه اطلاعاتي درباره مفهوم‌سازي اختلال، فرايند و برايند درمان آن بوده، جزئيات ارائه شده درباره هر اختلال در اين كتاب، بيشتر و دقيق‌تر از آني است كه معمولا در كتاب‌هاي روانشناسي مرضي عرضه مي‌شود.

18,000 تومان

بچه های خوب رفتار های بد (انتشارات رشد)


با مطالعه اين كتاب ياد خواهيد گرفت:
چرا به كارگيري روش‌هاي انضباطي سنتي در مورد كودكان بدقلق اغلب نتيجه عكس دارد.
چگونه در فضاي كار خود موقعيتي براي پيشگيري از تعارض ايجاد كنيد.
صدا، زبان بدن، و خلاقيت در بهبود رفتار مشاركتي يا سركوب آن چه تاثيري مي‌گذارد.
چگونه جلوي پاسخ‌هاي خصمانه را بگيريم يا آن‌ها را فرو نشانيم. چگونه به كودكاني كه رفتارهاي تكانشي دارند كمك كنيم كه قبل از انجام دادن هر كاري فكر كنند.
چگونه با والدين بدقلق ارتباط موثري برقرار كنيم.
چگونه در حين كار با كودك بدقلق نگذاريم از پا درآييم و از خود مراقبت كنيم.
دستورالعمل‌هايي براي ارتباط مثبت با كودكان بدقلق.
راهبردهاي مداخله بحران براي اينكه بتوانيم دوباره كنترل موقعيتي را كه از كنترل خارج شده است به دست بگيريم.

4,000 تومان

بهداشت بلوغ دختران (انتشارات رشد)


در کتاب بهداشت بلوغ سعی شده است با توجه به ویژگی های جسمی و روحی دختران در دوره نوجوانی و بلوغ، در مورد ساختار دستگاه تناسلی، کارکرد آن، بهداشت دوران قاعدگی، تغذیه صحیح و مواد مورد نیاز این گروه سنی، و همچنین مشکلات شایع دختران در دوران نوجوانی و بلوغ از قبیل اختلالات قاعدگی، کم خونی کمبود آهن، درد هنگام قاعدگی در رحم یا پستان، ترشحات واژینال، جوش، و پرمویی، با بیانی ساده توضیح داده شود. مطالب کتاب برای مربیان مدارس، والدین، مجریان برنامه های بهداشتی، و دختران نوجوان و بالغ قابل استفاده است.

1,400 تومان

بهداشت روانی (انتشارات رشد)


عدم سازش و وجود اختلالات رفتار در جوامع انساني بسيار مشهود و فراوان است. در هر طبقه و صنعتي و در هر گروه و جمعي، اشخاص  نامتعدلي زندگي مي‌گنند. بنابراين در مورد همه افراد اعم از كارگر، دانش پژوه، پزشك و مهندس، رازع استاد دانشگاه و غيره، خطر ابتلا به ناراحتي‌هاي رواني وجود دارد. به عبارت ديگر، هيچ فرد انساني در برابر امراض مصونيت ندارد. البته دانستن اينكه هر شخصي ممكن است گرفتار ناراحتي رواني شود، خود به خود كافي نيست. زيرا بهداشت رواني تنها منحصر به تشيرح علل اختلالات رفتاري نيست، بكه هدف اصلي آن پيشگيري از وقوع ناراحتي‌هاست. پيشگيري به معناي وسيع آن، عبارت است از به وجود آوردن عواملي كه مكمل زندگي سالم و طبيعي است، بعلاوه درمان اختلالات جزئي رفتار، به منظور جلوگيري از وقوع بيماري‌هاي شديد رواني است.

محصولات انتشارات رشد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

20,000 تومان

بهداشت روانی پناهندگان و آوارگان (انتشارات رشد)

 
  بروز بلایای طبیعی، جنگ ها، درگیری های قومی و انواع وقایع فشارزا، باعث مهاجرت افراد به مناطق و کشورهای مختلف می شود که در کنار نیازهای مادی این افراد توجه به نیازهای روحی و روانی آن ها نیز ضروری به نظر می رسد، سازمان جهانی بهداشت دربارۀ مسائل و مشکلاتی که پناهندگان با آن مواجه اند و جهت یاری رسانی به آنان، کتاب بهداشت روانی پناهندگان را منتشر کرده است.    با توجه به آنچه که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است، می توان پی برد که آوارگان و مهاجران معمولا با مسائل و مشکلات گوناگونی دست به گریبان هستند.در این اثر راهکار های عملی مفید و مناسبی برای امدادگران و درمانگرانی که با افراد پناهنده و آواره سر و کار دارند، ارائه و به زبانی ساده بیان شده اند و بر اصول علمی مبتنی هستند و در نهایت، به حفظ و ارتقای سلامت روانی آنان کمک می کنند.

7,700 تومان

پرخاشگری از دیدگاه روان شناسی اجتماعی (انتشارات رشد)


محتواي كتاب از دو شاخه اصلي تشكيل شده است؛ شاخه اول به رويكردهاي نظري با هدف تفهيم، تشريح، اندازه‌گيري و پيش‌بيني بروز پرخاشگري به عنوان شكل خاصي از رفتار اجتماعي اختصاص دارد. مسائل مورد بحث عبارتند از: تفاوت‌هاي فردي در رفتار پرخاشگري، نقش عوامل محيطي از قبيل مصرف الكل در بروز پرخاشگري و تاثير پرخاشگري رسانه‌اي بر گرايش تماشاگران به پاسخ پرخاشگرانه. شاخه دوم به شيوه‌هاي مختلف بروز پرخاشگري در عرصه‌هاي مختلف زندگي و مسائل مورد توجه روانشناسان و روانپزشكان مربوط است، و نگاهي به اثرات مخرب پرخاشگري بر افراد، گروه‌ها، و جوامع دارد.

8,000 تومان

پرورش هوش اخلاقی (انتشارات رشد)


اين كتاب به بررسي مفهوم ‹‹هوش اخلاقي›› اختصاص دارد كه يكي از مسائل تربيتي مهم در عصر حاضر است كه در روند پرشتاب جامعه كنوني، در حال فراموشي است. تاكيد بر رشد اخلاقي كودكان كه يكي از جنبه‌هاي مهم رشد است، از اهميت زيادي برخوردار است. زيرا در قرن حاضر، عوامل زيادي ارزش‌هاي اخلاقي كودكان را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد، عواملي كه بسياري از آنان از نظارت والدين و مسئولين تربيتي، خارج است. در كتاب حاضر، اين عوامل و روش‌هاي مهار كردن آن‌ها با دقت و موشكافي بسيار بررسي شده است.

20,000 تومان

پرورش هوش هیجانی در کودکان (انتشارات رشد)


اين روزها، كودكان و والدين آنها روزهاي سختي را سپري مي‌كنند. در يكي دو دهه اخير، تغييرات گسترده‌اي در ماهيت دوران كودكي ر خ داده است. اين تغييرات از يك‌سو، يادگيري درس‌هاي اساسي مربوط به عواطف انساني را براي بچه‌ها، و از سوي ديگر، انتقال اين درس‌ها به بچه‌ها را براي والديني كه به فرزندانشان عشق مي‌ورزند، دشوارتر ساخته است. والدين بايد در آموزش‌ درس‌هاي هيجاني و اجتماعي اساسي به فرزندان خود، هوشمندي بيشتري به خرج دهند. جان گاتمن در اين كتاب كاربردي، نحوه انجام اين كار را بيان داشته و  والدين را نسبت به فرزندپروري موفق رهنمون شده‌است.

فهرست مطالب:
مقدمه
پیش گفتار
1 – پرورش هیجان: اساس پرورش هوش هیجانی در کودکان
2 – ارزیابی سبک فرزندپروری
3 – پنج مرحله اصلی پرورش هیجان
4 – راهبردهای پرورش هیجان
5 – ازدواج، طلاق، و سلامت هیجانی فرزندان
6 – نقش مهم پدر
7 – پرورش هیجان همپای رشد کودک
فهرست موضوعی

مقدمه
این روزها کودکان و والدین آنها روزهای سختی را سپری می کنند. در یکی دو دهه اخیر، تغییرات گسترده ای در ماهیت دوران کودکی رخ داده است. این تغییرات از یک سو، یادگیری درس های اساسی مربوط به عواطف انسانی را برای بچه ها، و از سوی دیگر، انتقال این درس ها به بچه ها را برای والدینی که به فرزندانشان عشق می ورزند، دشوارتر ساخته است. والدین باید در آموزش درس های هیجانی و اجتماعی اساسی به فرزندان خود، هوشمندی بیشتری به خرج دهند. جان گاتمن در این کتاب کاربردی، نحوه انجام این کار را بیان داشته و والدین را نسبت فرزندپروری موفق رهنمون شده است.
فراگیری این راهکارها، هرگز این قدر ضروری نبوده است. فقط کافی است به آمارها نگاهی بیندازید. در چند دهه اخیر، تعداد موارد ارتکاب قتل به وسیله نوجوانان چهار برابر، خودکشی سه برابر، و تجاوز جنسی با توسل به زور دو برابر شده است. این آمارهای وحشتناک، در ناهنجاری های هیجانی ریشه دارند. مطالعه یک نمونه ملی تصادفی، متشکل از بیش از دو هزار کودک آمریکایی که در دو مرحله – نخست در اواسط دهه 1970 و سپس در اواخر دهه 1980 – به وسیله والدین و معلمانشان ارزیابی شدند. نشان از افول مهارت های هیجانی و اجتماعی آنها در دراز مدت داشت. آنها در این مدت عصبی تر، تحریک پذیرتر، زودرنج تر، عبوس تر، افسرده تر، منزوی تر و یاغی تر شده بودند. یعنی آنها در بیش از چهل شاخص رفتاری تنزل یافته بودند. این تنزل از نیروهای عظیم تری نشأت می گیرد. برای نمونه در شرایط اقتصادی فعلی، والدین مجبورند سخت تر از گذشته کار کنند تا بتوانند خانواده را تأمین کنند. این بدین معنی است که بیشتر والدین، در مقایسه با نسل قبل، وقت آزاد کمتری برای رسیدگی به فرزندان خود دارند. تعداد خانواده هایی که دور از خویشاوندان خود زندگی می کنند، روز به روز بیشتر می شود. اغلب شرایط محل زندگی به گونه ای است که پدرها و مادرها می ترسند به بچه های خود اجازه دهند در خیابان جلوی خانه شان بازی کنند، یا به تنهایی به خانه همسایه بروند. در چنین شرایطی، بیشتر وقت بچه ها در جلوی تلویزیون یا کامپیوتر سپری می شود.
اما در گستره تاریخ بشر، کودکان همواره مهارت های هیجانی و اجتماعی اساسی را از والدین و خویشاوندان، همسایگان و بازی با بچه های دیگر یاد گرفته اند.
پیامدهای علم یادگیری اصول اساسی هوش هیجانی، هر روز پیش از پیش شدت می یابند. مثلاً شواهد نشان می دهند دخترانی که تفاوت قائل شدن میل احساساتی چون اضطراب و گرسنگی را فرا نمی گیرند بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات خوردن قرار دارند، یا دخترهایی که در سنین کودکی قادر به کنترل تکانه های خود نیستند، بیشتر احتمال دارد در اواخر دوران نوجوانی باردار شوند. در پسرها، تابع اعمال و هوس های آنی بودن در دوران کودکی، خطر بزهکار شدن یا گرایش به خشونت در دوران نوجوانی را افزایش می دهد، ناتوانی در کنترل احساس اضطراب و افسردگی نیز کودکان را در معرض خطر سوء مصرف مواد مخدر یا الکل در سنین بالاتر قرار می دهد.
با توجه به این واقعیات جدید، والدین باید اوقات طلایی ای که با فرزندان خود می گذرانند به بهترین وجه استفاده کنند و در جهت آموزش مهارت های اساسی همچون درک و کنترل احساسات ناراحت کننده و امیال خود و همدلی با دیگران نقشی فعال و هدفمند ایفا کنند. جان گلمن، در این کتاب، راهکاری علمی و کاربردی در زمینه آموزش مهارت های اساسی زندگی به کودکان، والدین را در این راه یاری می کند.
دانیل گلمن
نویسنده کتاب هوش هیجانی

پیش گفتار
قبل از آنکه پدر شوم، حدود بیست سال در زمینه روانشناسی رشد کار کرده و به مطالعه هیجانات و عواطف کودکان پرداخته بودم. اما تا زمان تولد دخترم، موریا در 1990، درک درستی از واقعیات رابطه فرزندی نداشتم.
مثل اغلب پدر و مادرها، من هم تصور نمی کردم که این قدر به فرزندم علاقه داشته باشم. نمی دانستم نخستین خنده او، زبان باز کردن و کتاب خواندنش چنین شور و شعفی در من پدید می آورد. فکر نمی کردم که بچه به این همه صبر و توجه نیاز دارد و باید لحظه به لحظه از او مراقبت کرد. این را نیز نمی دانستم که چقدر مایلم تمام توجهی را که بدان نیاز دارد، به او ارزانی کنم. از سوی دیگر، گاهی اوقات چنان احساس سرخوردگی، یأس و ناتوانی می کردم که برای خودم هم عجیب بود، سرخورده از اینکه گاهی نمی توانستم با او ارتباط برقرار کنم، مأیوس از بدررفتاری های گاه و بیگاه او، و ناتوان در نتیجه تصور اینکه دنیا چه جای خطرناکی است و اینکه اگر او نباشد، هیچ چیز برایم معنا نخواهد داشت.
و ...

محصولات انتشارات رشد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

14,000 تومان

پرورش هوش هیجانی نوجوانان (انتشارات رشد)


كتاب پرورش هوش هيجاني در نوجوانان بر اساس ديدگاه‌هاي دانيل گلمن در كتاب پرفروش او هوش هيجاني، در اين دوران كه پر چالش‌ترين دوران فرزندپروري است ، راهبرد‌هاي مشخصي براي پرورش فرزندان ارائه مي‌كند. نويسندگان اين كتاب كه در رفتار با نوجوان تخصص دارند، كتابي آموزنده و فهميدني تاليف كرده‌اند كه حاوي اندرزهايي معقول و منطقي است. هدف آنها اين است كه به والدين كمك كنند تا نوجواناني غير پرخاشگر، دلسوز، آگاه و با احساس مسئوليت تربيت كنند. كتاب پرورش هوش هيجاني نوجوانان نمونه‌هايي واقعي و راهبردهاي عملي عرضه مي‌دارد و به پرسش‌هايي كه اغلب براي والدين مطرح است پاسخ مي‌دهد و نيز داراي پرسش‌نامه‌ها و آزمون‌هاي كوتاه است. نويسندگان اين اطلاعات مفيد را از تجارب حرفه‌اي خود به دست آورده و با عباراتي صميمانه و شاد به تصوير كشيده‌اند. متخصصان و والديني كه كتاب پرورش هوش هيجاني نوجوانان را مطالعه كرده‌اند، معترفند كه اين كتاب به ايجاد رابطه ميان والدين و نوجوانان كمك قابل توجهي خواهد كرد.

14,000 تومان

پژوهش چند متغیری کاربردی (طرح و تفسیر) (انتشارات رشد)


در كتاب حاضر، طرح‌هاي پژوهشي چندمتغيري، روش‌هاي پيشرفته آماري براي تحليل داده‌ها و چگونگي تفسير نتايج تحقيق با ذكر مثال‌هاي عيني و علمي مورد بحث قرار گرفته است. محتواي كتاب شامل مفاهيم بنيادي طرح‌هاي پژوهشي، تحليل آماري داده‌ها و تفسير نتايج به صورت كاربردي و عملي، بدون پرداختن به پايه‌هاي انتزاعي و محض رياضي يا استفاده از فرمول‌هاي پيچيده آماري است. مطالب مطرح شده به صورت يك‌پارچه و كاربردي با تأكيد بر استفاده عملي از بسته نرم‌افزاري SPSS و AMOS براي تجزيه و تحليل داده‌ها نوشته شده است.

46,000 تومان

پویایی گروه و مشاوره گروهی (انتشارات رشد)


مطالب اين كتاب كه در نه فصل تهيه و تنظيم شده است، در نهايت خواننده را در شناخت، تشكيل و نيز رهبري گروه‌هاي مشاوره و روان‌درماني ياري مي‌دهد.

10,000 تومان

تئاتر درمانی درون پردازی روان درمانی با شیوه های نمایشی (انتشارات رشد)


تئاتر درمانی درون پردازی روان درمانی با شیوه های نمایشی

13,000 تومان

تاریخ علم روان شناسی (جلد اول و دوم) (انتشارات رشد)


دراين کتاب داستان واحدي از تاريخ با نهايت مهارت عرضه شده است .اين کتاب و يادداشت هاي آن ،يکي از گنجينه ها و منابع بسيار ارزنده و ماندني است که پژواکي از دوران ها ي ابتدائي علم ما است . طبق تحقيق يک روانشناس ،استادان دانشگاههاي امريکا کتاب علم روان شناسي برينگ را بيش از هر کتاب ديگر روان شناسي به عنوان کتاب منبع به بسياري از دانشجويان توصيه کرده و مي کنند ،و در حقيقت اين کتاب در چند دهه اخير پرطرفدارترين و پر استفاده ترين کتاب روان شناسي علمي از سوي استادان و دانشجويان رشته روان شناسي بوده است .بايد اضافه کرد که اين کتاب از بدو انتشار تا کنون مرتباً تجديد چاپ شده است .

14,000 تومان

تربیت کودک بدون کتک یا لوس کردن (نگرشی به شیوه های تربیت فرزندان) (انتشارات رشد)


اين كتاب از نظرگاهاي اصلي موجود در زمينه تربيت كودك اطلاعاتي را جهت استفاده والدين كودكان نوپا و پيش‌دبستان گردهم آورده است. تمام نمونه‌ها و تمرينها بازتابي از مسايل مشترك والدين تمام خردسالان مي‌باشد. اطلاعات ارائه شده  اسلوبهاي متعددي را به والدين معرفي مي‌كند. هنگامي كه والدين اسلوبهاي متعددي را در اختيار داشته باشند، يافتن رويكردي كه نيازهاي فرزندان در حال رشدشان را برآورده كند، آسانتر مي‌گردد.

8,800 تومان

تفکر انتقادی در روان شناسی (انتشارات رشد)


مجموعه‌اي از دانش وجود دارد كه بيشتر مردم از آن اطلاع ندارند. اين اطلاعات مربوط به رفتار و هشياري انسان، در شكل‌هاي گوناگون آن است. از دانش مورد نظر مي‌توان براي توضيح دادن، پيش‌بيني و كنترل اعمال انسان استفاده كرد. كساني كه به اين دانش دسترسي دارند از آن برا درك ساير انسان‌ها بهره‌برداري بي‌كنند. آنان در مفايسه با كسياني كه چنين دانشي ندارند، استنباط كامل‌تر و دقيق‌تري درباره رفتار و انديشه‌هاي ديگران دارند.

12,200 تومان

تنیدگی یا استرس بیماری جدید تمدن (انتشارات رشد)


نگاهي به گستره تحقيق در زمينه تنيدگي نشان مي‌دهد كه گام نخست در اين راه، ارائه تعريفي از مفاهيم تنديگي و سازش است. گرچه اين اصطلاحات را در علوم انساني، پزشكي و روان‌پزشكي و ... به فراواني به كار برده‌اند.
اغلب دانشمندان اتفاق نظر دارند كه بروز تنيدگي فرد را وادار مي‌كند تا در جهت تغيير موقعيت خود و يا سازش‌يافتگي با آن گام بردارد. سازش‌يافتگي‌اي كه مي‌تواند موثر يا ناموثرتر باشد.

10,000 تومان

چه کنیم تا فرزندان خوشبختی داشته باشیم؟ (انتشارات رشد)


وين داير در اين كتاب درس عشق، انسانيت، از خودگذشتگي، تفاهم، دوستي، وحدت و يگانگي مي‌آموزد و استفاده از تفريحات سالم را به عنوان رمز تندرستي و در نهايت رسيدن به مراحل تكامل و تعالي، كه با دوري جستن از نفسانيات و خودسازي نصيب شخص مي‌شود توصيه مي‌كند و از ابتدا تا انتها به اين مهم توجه دارد كه يگانه راه آموختن درس‌هاي ارزنده به كودكان الگو و نمونه خصايل انساني بودن است. ما با نمونه انساني سالم، شاداب، با روحيه، مثبت انديش و اميدوار بودن بيش ار هر عامل ديگري مي‌توانيم به فرزندان خود كمك كنيم تا به خود شكوفايي برسند و به مدارج رشد و تعالي دست يابند.

17,000 تومان

چکیده DSM-5 راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی (انتشارات رشد)


چکیده DSM-5 راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی

25,000 تومان

خاستگاههای پویایی گروه (انتشارات رشد)


خاستگاههای پویایی گروه

2,200 تومان

خانواده درمانی - نظریه ها، مفاهیم و روش ها (انتشارات رشد)


خانواده درمانی - نظریه ها، مفاهیم و روش ها

نویسنده کتاب: مایکل نیکولز
مترجم کتاب: دکتر محسن دهقانی - دکتر آناهیتاگنجوی - سمیه محمدی - فرزانه نجاریان
ناشر کتاب: رشد
نوبت چاپ کتاب: دوم - 1395
تعداد صفحات کتاب: 808
قطع کتاب: وزیری
شابک کتاب: 978-600-351-008-1

110,000 تومان

خانواده درمانی پایه (انتشارات رشد)


چاپ جدید خانواده درمانی پایه می کوشد تا زمینه ای روشن، سهل و قابل فهم نسبت به موضوع بدست دهد. حتی امکان دارد اکنون که بیش از چهار سال از انتشار چاپ نخست آن می گذرد، نیاز به تفحصی اساسی و التقاطی پیرامون این حوزه بوجود آمده باشد، چرا که از آن زمان به بعد رشد انفجار گونه ای در متون خانواده درمانی پدید آمده است. غنای مقالات مجله ها، کتابها، نوارهای ویدئویی و نشستها و بحثها، از طرف درمانگرانی با هر گرایش، به راحتی می تواند افراد مبتدی را به این حیطه آگاه سازد.

23,000 تومان

خانواده درمانی(ارزیابی و درمان خانواده ها) (انتشارات رشد)


در اين كتاب نه به مرور مكاتب فعلي خانواده‌درماني مي‌پردازيم، و نه به نقد نظريه‌هاي مختلف در مطالعه و درمان خانواده‌ها كتاب‌هاي درسي مقدماتي و مقالات حاوي نقد و بررسي به انواع مدل‌هاي نظري‌اي مي‌پردازند كه زيربناي كار باليني با خانواده‌ها هستند. اين كتاب‌ها و مقالات در مجموع نقاط قوت و ضعف شيوه‌هاي متقاوت را انتخاب كنند و با جهت‌گيري خاص خود به تلاش براي درمان بپردازند. در عين حال كه اين انگيزه مي‌تواند غرورانگيز باشد، نتيجه آن هرج و مرج يا بي‌خاصيتي است. معتقديم هيچ توجهي وجود ندارد كه مشكلات خانواده را با شيوه‌اي درمان كنيم كه سازمان ندارد. در نتيجه يكي از باورهاي بنيادين ما اهميت وضوح و هماهنگي در چارچوب مورد استفاده درمانگران به هنگام درمان خانواده‌هاست.

9,000 تومان

خانواده های آسیب زا (خانواده فرزند و بروز مشکلات) (انتشارات رشد)


اين نكته كه اصولا سلامت روان كودكان، به‌طور عمده نتيجه پرورش آنهاست، فرضي طبيعي و بخشي از فرهنگ عامه به‌شمار مي‌آيد. در حال حاضر برآوردهاي همه‌گير شناختي نيز مويد اين نكته هستند كه خانواده نابهنجار علت اصلي ايجاد مشكلات رفتاري و هيجاني انسان است. با اين همه كودكاني را مي‌بينيم كه با وجود داشتن خانواد‌هاي عالي، در كنار آمدن با زندگي و الزامات زندگي روزمره ناتوان هستند. حال سوال اين است كه آيا ويژگي‌هاي خانوادگي معيني را مي‌توان يافت كه نابهنجارسازي دوره كودكي را پيش‌بيني كند؟ و آيا خانواده‌درماني مي‌تواند اين ويژگي‌ها را اصلاح كند يا تغيير دهد؟

5,500 تومان

خلاصه روان شناسی عمومی بر اساس کتاب زمینه روان شناسی هیلگارد (انتشارات رشد)


خلاصه روان شناسی عمومی بر اساس کتاب زمینه روان شناسی هیلگارد

12,000 تومان

خواهر و برادرهای سازگار (انتشارات رشد)


کتابی که در پیش رو دارید «خواهر، برادرهای سازگار» در زمره پر فروش ترین کتابها در سطح جهان قرار گرفت و با تحسین پرشور کارشناسان و متخصصین روانشناسی کودک روبرو شد.
نگارندگان کتاب حاضر همچنین از مبتکران و پیشگامان طرح «کارگاههای والدین» بودند که در بعدی جهانی با استقبال والدین و متخصصین امور تربیتی مواجه شد. رهنمودهای این دو نویسنده و راهکارهای ارائه شده توسط آنها در دو کتاب «به بچه ها گفتن ...» و «خواهر، برادرهای...» هم اکنون در بیش از 15000 «کارگاه والدین» در سرتاسر آمریکا و کشورهای دیگر مورد استفاده گروههای شرکت کننده قرار می گیرد.

11,000 تومان

درآمدی بر رشد زبان کودک (انتشارات رشد)


پژوهش در مورد زبان كودك، مانند ديگر حوزه‌هاي پژوهشي، به هيچ‌وجه از نظر روش‌شناسي‌ها،اصول بنيادين و نحوه تفسير داده‌ها يا نتايج به دست آمده خود يكپارچه نيست. در اين حوزه دو ديدگاه كاملا متفاوت وجود دارد: گروهي بر اين باورند كه كودكان با توجه به گرايش‌هاي فطري خود، مجموعه قواعدي را از از زباني مي‌شنوند استنتاج مي‌كنند و گروهي ديگر بر اين عقيده‌اند كه اطلاعات زباني كه از طريق ژتنتيكي رمزگذاري شده است نقش مهمي در يادگيري زبان دارند. اين ديدگاه را اخيرا دستور جهاني مي‌نامند. اين كتاب كتابي مقدماتي در مورد فراگيري زبان است كه عقايد مربوط به دستور جهاني و نقش آن در رشد زبان را آشكارا براي دانش‌جوياني فراهم مي‌سازد كه تا كنون نتوانسته‌اند جزئيات پيچيده بيشتر تحيل‌هاي پيشرفته را بخوانند.

5,500 تومان

درد و سنجش آن (انتشارات رشد)


درد باعث اجتناب جاندار از محركات خطرناك و ناخوشايند مي‌گردد و از اين طريق در حفظ حيات او نقش مهمي دارد. اگرچه وجود درد براي ادامه حيات ضروري است، اين پديده در بسياري از مواقع، نقش هشداردهنده و انطباقي خود را از دست مي‌دهد و مشكلات گوناگوني به وجود مي‌آورد. چگونگي واكنش اطرافيان نسبت به دردي كه بيمار تحمل مي‌كند و نيز نظام بهداشتي و درماني جامعه فرد بر شدت آن، واكنش فرد به روش‌هاي درماني و نيز ميزان ناتواني تاثير به‌سزايي دارد.
درد بر كيفيت زندگي اثر مي‌گذارد از همين رو، شناسايي و اهميت دادن به نقشي كه درد در سلامت و بهداشت رواني و جسمي فرد دارد، يكي از مولفه‌هاي نظام بهداشت و درمان پيشرفته به شمار مي‌آيد.

6,600 تومان

درمان شناختی (فنون و نکات اصلی) (انتشارات رشد)


در اين كتاب 100 نكته و فن كليدي مربوط به درمان‌شناختي را شرح خواهيم داد. ميزان شرح توضيحات متفاوت خواهد بود. اين 100 نكته و فن، نظريه درمان‌شناختي و شيوه كار آن را در بر مي‌گيريد و بدفهمي‌هايي را كه در مورد اين رويكرد وجود دارد بررسي خواهد كرد. اين كتاب در درجه اول براي كارآموزانCT / CBT و ديگر مشاوراني كه به اين رويكرد علاقمندند و به آشنايي با آن به عنوان بخشي از يك مقدمه كلي براي روش‌هاي اصلي روان‌درماني نياز دارند، نگاشه شده است. اميدواريم اين اثر جوابگوي گروه گسترده‌اي از خوانندگان باشد.

12,000 تومان

درمان مشکلات روانی کودکان (راهنمای گام به گام درمان مشکلات روانی کودکان) (انتشارات رشد)


امروزه، چه در درمان‌هاي پزشكي و چه در درمان‌هاي روان‌شناختي، دو اصل فوريت و نزديكي ارائه خدمات امري پذيرفته شده است. فوريت به اين معناست كه بعد از مشاهده يك بيماري يا اختلال روان‌شناختي، خدمات مناسب در كوتاه‌ترين زمان ممكن ارائه شود. چرا كه اگر يك اختلال عاطفي رفتاري در دوران كودكي درمان نشود، به تدريج به مشكل شديد، جدي و مزمني تبديل خواهد شد كه درمان آن به هزينه و وقت بيشتري نياز خواهد داشت. اصل نزديكي نيز بيانگر اين است كه اين خدمات بايد در نزديكترين مكان ارائه شود. از اين رو مي‌توان نتيجه گرفت كه ارائه اين خدمات در مقطع ابتدايي و راهنمايي نيز اجتناب‌ ناپذير است.

22,000 تومان

ده اصل ثابت فرزند پروری (انتشارات رشد)


در مورد اين كتاب مي‌توان گفت كه بيشتر توصيه‌ها و رهنمودهاي آن در تمام جوامع بشري با فرهنگ‌هاي مختلف و آداب تربيتي متفاوت، عملي و كاربردي و قابل اجراست. اين كتاب با مطرح‌كردن مسائلي كه به ظاهر ساده است ولي مي‌تواند در تربيت كودكان بسيار سرنوشت‌ساز باشد به ما كمك كند تا با ژرف‌انديشي در اعمال و رفتار خود پاسخگوي نيازهاي روحي و عاطفي فرزندان‌مان باشيم.
علاوه بر اين، با تشريح كنش‌ها و اكنش‌هاي كودكان و نوجوانان در مقاطع سني مختلف به ما يادآوري مي‌كند در هر دوره سني داشتن چه انتظاراتي از آنان طبيعي است و تحميل چه وظايفي آنان را دچار پريشاني و نااميدي مي‌كند.

15,000 تومان

دین و معنویت در روان درمانی و مشاوره (انتشارات رشد)


اثر حاصل فصل‌هايي منتخب از كتاب دين و معنويت در روان‌درماني و مشاوره با رويكرد آدلري است. فصل‌هاي كتاب به طور مشخص هماهنگي‌هاي آراي اين روانشناس برجسته را با عقايد اسلامي نشان مي‌دهد. تلفيق ديدگاه‌ها و عقايد معنوي و ديني با يافته‌هاي روان‌شناختي براي اثر بخشي هر چه بيشتر مشاوره و روان‌درماني پيام اصلي اين كتاب است.

4,400 تومان

راز موفقیت والدین خوشبخت (انتشارات رشد)


کتاب مشتمل بر پنج فصل است: شنیدن و آموختن، حمایت، مشارکت، برنامه ریزی، لذت و سرگرمی. هر فصل نیز شامل ده قسمت است و هر قسمت نیز با نقل قولی از بزرگان و ادیبان آغاز می شود. نویسنده در آغاز هر قسمت، مقدمه ای در موضوع مورد بحث مطرح و پس از آن، تجربه عینی و کاربردی خود را بیان می کندو در آخر هم نتیجه خویش را می آورد. در واقع، این کتاب اثری ارزشمند شامل 52 راهنمایی ساده ولی تأثیرگذار است. کتاب حاضر اثر نویسنده ای آمریکایی به نام خانم تریش مگی بوده که به زبان آلمانی برگردان شده است و شما اکنون ترجمه فارسی آن را در اختیار دارید.

5,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 1,400 تومان بیشترین: 190,000 تومان
ريال1400 ريال190000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.