بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات روان شناسی و هنر

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات روانشناسی هنر به شرح ذیل می باشد:

کتاب های ادبیات انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم اجتماعی انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم طبیعی انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ریاضیات انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های هنر انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های عمومی انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های شعر انتشارات روانشناسی هنر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آفریده‌ های یک روز (انتشارات روان شناسی و هنر)


آفریده‌ های یک روز

محصولات انتشارات روان شناسی و هنر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

17,000 تومان

مراحل (پروتکل) رفتار درمانی، عقلانی، هیجانی (انتشارات روان شناسی و هنر)


سخن ناشر
انتشارات روان شناسی و هنر با هدف ارتقاء و اعتلاء تخصص در حوزه علوم انسانی تمام تلاش خود را به کار بسته و خواهد بست تا در شکل ایده آل خود بتواند نیازهای جامعه علمی کشور را درک و براساس آن به تولید و نشر منابع مورد وثوق و لازم بپردازد.
در این راستا از هیچ کوششی دریغ نداریم و از بهترین متون، نویسنده ها و مترجمین استفاده می کنیم تا سهم خود را در این زمینه ادا نمائیم؛ مهرداد فیروزبخت از مترجمین بنام کشور در حوزه روان شناسی است که تاکنون کتاب های بی شماری را به زیور طبع آراسته و افتخار ما این است که از این مرد خوش ذوق و مؤلف در حوزه ترجمه و آشنا به امور در حوزه روان شناسی را برای بالا بردن سطح علمی دانشجویان و استفاده از منابع روز برای استادان این رشته استفاده می کنیم.
روان شناسی و هنر در دو بخش دانشگاهی و مردمی که قابل درک برای عموم جامعه باشد در حالاعتلاء است؛ و امید است که بتوانیم رسالت خود را در این مهم ایفا کنیم.

مقدمه
بیش از سه دهه است مبانی رفتار درمانی عقلانی هیجانی (REBT) را به متخصصان سلامت روان آموزش داده ایم. در این سه دهه، کتاب های جامع زیادی درباره رفتار درمانی عقلانی هیجانی چاپ شده که برخی از آنها مال خود ما هستند (مثل درایدن و نینان، 2004؛ الیس و درایدن، 1997؛ والن، دیگیوزیپی و درایدن، 1997). در برنامه های آموزش مبانی رفتار درمانی عقلانی هیجانی هم از این کتاب استفاده کرده ایم. اما این کتاب ها برای درس مقدماتی رفتار درمانی عقلانی هیجانی، خیلی طولانی هستند به همین دلیل تصمیم گرفتیم کتاب مهم و مقدماتی کوتاهی برای درمانگران بنویسیم که مبانی رفتار درمانی عقلانی هیجانی را در قالب یک راهنمای فشرده ولی منظم ارائه می دهد. این راهنما بالاخره در سال 1990 منتشر شد. در سومین ویراست آن، برخی از بخش های اصلی کتاب را به روز کردیم تا تحولات دو دهه اخیر در نظریه و شیوه اجرای رفتار درمانی عقلانی هیجانی را نشان دهیم.
در بخش اول، اصول مورد نیاز برای برداشتن گام های عملی رفتار درمانی عقلانی هیجانی را به طور کوتاه توضیح می دهیم. این گام های عملی که در بخش دوم آمده اند، طوری ارائه می شوند که بتوانید آنها را در کار بالینی با مراجعان و در جریان تمرین مشاوره با یکدیگر بردارید. در بخش سوم هم اجرای رفتار درمانی عقلانی هیجانی روی یک مورد است. بالاخره دو ضمیمه هم ارائه می دهیم. در ضمیمه 1، در قالب یک جدول، اطلاعاتیدرباره فرق هیجانات منفی سالم و ناسالم می دهیم (درایدن، 2009a). در ضمیمه 2 هم ویزگی های ممتاز رفتار درمانی عقلانی هیجانی را توضیح می دهیم که آن را از سایر روان درمانی ها، به ویژه از رویکردهای شناختی - رفتاری (CBT) متمایز می کنند (درایدن، 2009b).
مرجعان در دنیای غامض و پیچیده درمانی بالینی به ندرت دنبال کمک گرفتن برای یک مشکل هیجانی هستند. آنها با چند مشکل ظاهراً مجزا ولی به هم مرتبط مراجعه می کنند. مرور کوتاه رفتار درمانی عقلانی هیجانی در این راهنما، با این هدف صورت گرفته که مکمل کتاب های جامعی باشد که کمک می کنند رفتار درمانی عقلانی هیجانی پیشرفته انجام دهید ولی جایگزینی برای این کتاب نیست. توصیه می کنیم ابتدا مطالب این راهنما را بخوانید و هضم کنید، سپس سراغ منابع پیشنهادی انتهای آن بروید که فرایند رفتار درمانی عقلانی هیجانی را به طور مشروح توضیح می دهند.
امیدواریم این کتاب راهنما به عنوان مقدمه ای بر رفتار درمانی عقلانی هیجانی، به شما کمک کند و شما را متوجه سازد که رفتار درمانی عقلانی هیجانی، رویکرد ارزشمندی است که به مراجعان کمک می کند بر مشکلات هیجانی و رفتاری خود غلبه کنند.

فهرست مطالب:
مقمه
بخش اول: نظریه
بخش دوم - درمان
مرحله 1 - پرس و جوی مشکل
مرحله 2 - روشن کردن و انتخاب مشکل هدف
مرحله 3 - تدوین و تنظیم مشکل هدف
مرحله 4 - تعیین هدفی مرتبط با مشکل تدوین شده
مرحله 5 - درخواست نمونه ای مشخص در ارتباط با مشکل هدف
مرحله 6 - وضعیت سنجی
مرحله 7 - پیامد سنجی
مرحله 8 - گرفتاری سنجی
مرحله 9 - توافق بر سر هدف مرتبط با مشکل سنجش شده
مرحله 10 - کمک به مراجع برای دیدن رابطه مشکل هدف تدوین شده و مشکل هدف سنجش شده
مرحله 11 - شناسایی و سنجش هرگونه مشکلات هیجانی دیگر که به مشکل اصلی مربوطند.
مرحله 12 - تعلیم ارتباط باور و پیامد
مرحله 13 - سنجش باور نامعقول
مرحله 14 - ربط دادن باور نامعقول و مشکل هیجانی و باور معقول و هدف هیجانی
مرحله 15 - به سؤال کشیدن باور نامعقول و باور معقول
مرحله 16 - آماده سازی مراجع برای تعمیق اعتقادش به باورهای معقول
مرحله 17 - بررسی اعتبار گرفتاری
مرحله 18 - مذاکره بر سر تکلیف منزل
مرحله 19 - بررسی تکالیف منزل
مرحله 20 - تسهیل فرایند تدفیق
بخش سوم - یک مورد نمونه
موخره
ضمیمه 1 مشکلات هیجانی رایج و گزینه های سالم موجود برای آنها
ضمیمه 2 ویژگی های ممتاز رفتار درمانی عقلانی هیجانی
منابع و مآخذ

محصولات انتشارات روانشناسی و هنر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 6,000 تومان بیشترین: 17,000 تومان
ريال6000 ريال17000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.