بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

شورای کتاب کودک در سال ۱۳۵۸ کار تدوین دانش نامه ای را آغاز کرد که مختص سنین ۱۰ تا ۱۶ سال باشد و بتواند سؤالات آن‌ها را دربارهٔ مسائل مختلف جوابگو باشد. این کار سبب به وجود آمدن شرکت سهامی عام به نام «شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» در سال ۱۳۶۶ شد تا تولید و توزیع و انتشار این کتاب را به عهده گیرد.

چیزی حدود ۴۰۰ نویسنده، ویراستار و مترجم، با دستیارها و نقاش‌ها و نقشه‌کش‌ها و بسیاری دیگر، به همراهی شورای کتاب کودک و جمعی از ناشران و فعالان کار کتاب و نشر، گرد هم آمدند و کار تولید کتاب آغاز شد. این فرهنگنامه که حاوی ۵۰۰۰ مدخل است در ۲۴ جلد طراحی شده و تاکنون ۱۴ جلد از آن منتشر شده‌است. فرهنگنامه کودکان و نوجوانان نخستین کتاب مرجعی است که به زبان فارسی، همراه با تصویر، برای کودکان و نوجوانان تألیف شده‌است.

 

موضوعات کلی کتابهای انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان به شرح ذیل می باشد:

کتاب های فرهنگ نامه کودکان و نوجوانان انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات کودکان و نوجوانان انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات داستانی کودکان و نوجوانان انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کودک و نوجوان انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

فرهنگنامه کودکان و نوجوانان ز - ژ - س (زو - سودان جنوبی) جلد 16 ( انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان)


سخن ناشر:
جای بسی خوشوقتی است که جلد شانزدهم از مجموعه فرهنگنامه ی کودکان و نوجوانان را به همت شورای کتاب کودک تالیف می شود به جامعه ی علمی و فرهنگ دوست کشور تقدیم می کنیم. این اثر علمی و ماندگان که با زبان ساده و قابل فهم مخاطبان ده تا شانزده ساله و متناسب با دانش پایه ی نوجوان این ایرانی تدوین می شود، مرجعی معتبر و پاسخگویی قابل اعتماد برای پرسش های روزافزون کودکان و نوجوانان، خانواده ها و مربیان است.
جلد شانزدهم فرهنگنامه نیز همچون جلدهای پیشین به یاری کارشناسان و با دقت و وسواس و نظارت ویژهی تدوین شده است با وجود این چشم انتظار اظهار نظرهای کارشناسانه ی دست اندرکاران فرهنگ کشور هستم تا با پیشنهادهای مفید خود ما را در رفع نواقص و کاستی ها یاری دهند. مولفان ، ویراستاران و دیگر مسئولان فرهنگنامه با استفاده از تجربه های گرانبهیی که در سال های پرتلاش خود کسب کرده اند درصدد سرعت بخشیدن به تدوین جلدهای دیگر این اثر هستند وناشر نیز سعی خواهد کرد همپای دست اندرکاران تالیف فرهنگنامه، جلدهای بعدی را در اختیار علاقه مندان بگذارد.
فرهگنامه ی کودکان و نوجوانان که از بدو انتشار مورد توجه جامعه ی فرهنگ پرور ایران بوده، در سال 1394 نیز با استقبال دلگرم کننده و امیدبخش علاقه مندان رو به رو شده است د راین سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خرید سیصد دوره فرهنگنامه نخستین گام مثبت را در راستای ترویج این اثر ارزشمند برداشته است. شورای کتاب کودک و شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه امیدوارند که فرهنگنامه مورد توجه سایر نهادها و ارگانهای دولتی مانند وزارت آموزش و پروش ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قرار گیرد.
در دو سال اخیر ، روند خرید دوره های فرهنگامه ی کودکان و نوجوانان از سوی خیرین برای تجهیز کتابخانه های مناطق محروم گسترش یافته است. شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه ی کودکان و نوجوانان و شورای کتاب کودک این توجه را ارج می نهند و امیدوارند این روند هر چه گسترده تر ادامه یابد.
روزآمد کردن مقاله های جلدهای یک تا دوازده فرهنگ نامه ی کودکان و نوجوانان در شورای کتاب کودک، با همکاری شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه برنامه ریزی شده و امید است تجربه های سال های تالیف و تدوین فرهنگنامه در سرعت بخشیدن به روزآمدسازی مقاله ها با اعمال تغییرات ضروری کارساز باشد.
هیئت مدیره شرکت تهیه و نشر فرهنگنام از حامیان مالی فرهنگنامه که همواره بزرگوارانه راه تدوین و چاپ این اثر بزرگ و ماندگار را هموار ساخته اند صمیمانه سپاسگزار است.
پیشگفتار فرهنگ نامه کودکان و نوجوانان جلد 16 ز - ژ - س (زو - سودان جنوبی)
جلد شانزدهم فرهنگنامه کودکان و نوجوانان که اکنون پیش روی شماست در برگیرنده ی بخش پایانی مقاله های حرف ز، از زو تا زیور ، حرف ژ از ژاپن تا ژیمناستیک و بخش بزرگی از مقاله های حرف س، از سانوتومه و پرنسیپ تا سودان جنوبی است این جلد دارای 252 مقاله، 44 مدخل ارجاعی 601 تصویر، 29 نقشه و 65 جدول و نمودار است. برخی از مقاله های بلند یان جلد عبارت اند از : زیست شناسی ، زیست فناوری ، ژاپن ، ژیمناستیک، سازمان ملل متحد، ساسانیان، ستاره و سلول در حدود 1/3 از مقاله های این جلد به ایران اختصاص دارد و کوشش شده است در مقاله های دیگر نیز آگاهی هایی درباره ایران بیاید.
در سال 1393، سرکار خانم توران میرهادی پس از 53 سال کار مداوم برای رشد و تعالی فرزندان این سرزمین، از عضویت در هیئت مدیره شورای کتاب کودک کناره گیری کردند و وظایف دبیر اجرایی فرهنگنامه به شورای مدیریت واگذار شد. این شورا با دعوت جلدهای هفدهم، هجدهم و نوزدهم با برنامه ی زمان بندی شد در مراحل تالیف و ویرایش قرار دارند.
یکی از برنامه های شورای مدیریت و شرکت تهیه و نشر فرهنگامه ی کودکان و نوجوانان روزآمدسازی جلدهای چاپ شده و قراردادن مقاله ها درفضای مجازی است.
هیئت مدیره شورای کتاب کودک مراتب سپاس خود را نسبت به اعضای شورای اجرایی و گروه پیگیری که در پدیدآمدن جلدهای پیشین و بخش بزرگی از این جلد نقشی موثر داشته اند و همچنین سپاس خود را نسبت به جناب آقای مجید بلوچ که از آغاز کار فرهنگنامه به عنوان مشاور فنی در کنار دبیر اجرایی بوده ااند و هیئت مدیره را یاری نموده اند اعلام می دارد.
شورای کتاب کودکان مانند سال های گذشته با کوشش گروهی بزرگ از همکاران داوطلب و پشتیبانی فرهنگ دوستان و گروه حامیان ، موفق به انتشار جلد شانزدهم فرهنگنامه ی کودکان و نوجوانان شده است.
شورای کتاب کودک از سر ویراستاران، نویسندگان، ویراستاران ، همکاران همه ی بخش ها ، مشاوران نوجوان، یاری دهندگان سازمان ها و همه ی کسانی که با درک دشواری این کار سترگ با صمیمیت و شکیبایی بسیار به ما یاری رسانده اند سپاسگزار است.
بخشی از کتاب فرهنگنامه کودکان و نوجوان جلد 16:
از چهره های داستان های باستانی ایران و شاهنامه ی فردوسی است.
زو پسر تهماسب و از پادشاهان پیشدادی است. نام او در شاهنامه زاو ، زاب و زوتهماسب نیز آمده است.
به روایت شاهنامه، پس از کشته شدن نوذر (پادشاه پیشدادی، پسر و جانشین منوچهر) به دست افراسیاب ، بزرگان ایران زو را، که از نژاد فریدون بود به فرمانروایی برگزیدند. در دوره ی پادشاهی زو، خشکسالی شد و ناگزیر فرمانروایان دو سرزمین ایران و توران به جنگ با یکدیگر پایان دادند و آمودریا (رود جیحون) را مرز میان دو کشور تعیین کردند. زو پادشاهی دادگر بود. او پس از پنج سال پادشاهی در هشتاد و شش سالگی در گذشت.
کتاب فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و همچنین سایر محصولات انتشارات فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

70,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.