بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات ققنوس

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

فروشگاه انتشارات ققنوس در بهمن‌ماه سال 1356 آغاز به کار کرد، اما این آغازِ کار نبود: امیر حسین‌زادگان، مؤسس انتشارات، کارش را در این حوزه از سال 1350، در یکی از محلات جنوب‌غربی تهران، مهرآباد جنوبی، و با راه‌اندازی کتابفروشی «امیر»، شروع کرد. کتابفروشی، چهار سال بعد، به بازار بین‌الحرمین تهران منتقل شد. البته، آن وقت دیگر کتابفروشی به انتشارات تبدیل شده بود: انتشارات «امیر».

     بعد از دو سال فعالیت در بازار، در اوایل سال 1356 با تغییر نام انتشارات از «امیر» به «ققنوس» و انتشار نخستین کتاب با نام توراندخت و برنامه‌ریزی برای انتشار دیگر کتاب‌ها که عرضه‌شان در بازار ممکن نبود، مدیر انتشارات تلاش‌هایش را برای انتقال به مرکز بازار نشر و عرضة کتاب ایران، یعنی خیابان شاه‌ رضای آن روز و اصطلاحاً «روبروی دانشگاه»، شدت بخشید.
    بعد از تلاش‌ها و پیگیری‌ها، سرانجام با مساعدتِ محمود کاشی‌چی، مدیر انتشارات گوتنبرگ، خرید فروشگاه میسر شد؛ همان فروشگاهی که هنوز هم، در دو طبقه، در بازارچة کتاب قرار دارد و ویترین و مرکز تکفروشی کتاب‌های مجموعة نشر و پخش است. این فروشگاه بیش از سی سال است که محل آمد و رفت علاقه‌مندان و اهالیِ ادبیات و فرهنگ این سر‌زمین بوده است.
    اولین کتاب‌هایی که انتشارات ققنوس منتشر کرد عبارتند از: توراندخت، اثر برتولت برشت و با ترجمة زنده‌یاد رضا کرم‌رضایی؛ منظومة خاک، سرودة محمدعلی سپانلو و شازده احتجاب، اثر زنده‌یاد هوشنگ گلشیری.
    کمی بعد، همزمان با اوج‌گیری مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی، انتشارات ققنوس در نیمة دوم سال 1357 دست‌به‌کار انتشار آثاری شد که هر یک به طریقی در روند تکاپوهای اجتماعی آن روزگار مؤثر و نقش‌آفرین بودند. این کتاب‌ها، که در روزهای سلطة ساواک و تسلط پهلوی امکان نشر نداشتند، اصطلاحاً «جلد سفید» نامیده می‌شدند.    گذشته چراغ راه آینده است، از جامی؛بچه‌های دیروز که به میدان آمده‌اید به میدان آمدنتان مبارک باد، از مرتضی رضوان؛ پیشاهنگ و توده، از بیژن جزنی؛ مصاحبة اوریانا فالاچی با شاه و سخن در حلقة زنجیر (اسنادی از سانسور مطبوعات ایران)، نوشتة جواد مجابی شماری از این آثار بودند.
    توجه ‌ویژه به نشر آثاری متفاوت در حوزة کودک و نوجوان از همان ابتدای فعالیت انتشارات ققنوس باعث تولد «نشر سرود» شد که آثار باکیفیتی برای این گروه سنی چاپ و عرضه می‌کرد، از جمله آثار نسیم خاکسار، قدسی قاضی‌نور، داریوش عبادالهی، جواد مجابی و... نشر سرود، از زیرمجموعه‌های ققنوس، بعدها جای خود را به انتشارات آفرینگان داد.
    از آن روزگار تاکنون، ققنوس بیش از هزار عنوان کتاب در حوزه‌های گوناگونی چون ادبیات، داستان، تاریخ، فلسفه، روان‌شناسی و... منتشر کرده است.
    گرچه کشورِ ما عضو کنوانسیون برن نیست و، به تبع آن، ناشران ایرانی ملزم به رعایت قوانین کپی‌رایت نیستند، انتشارات ققنوس از سال 1380 تا به حال کوشیده است، حتی‌الامکان و به طور داوطلبانه، آثار نویسندگان خارجی را با کسب رضایت و مجوز ایشان یا ناشران آثارشان منتشر کند.
    انتشارات ققنوس در سال 1380، در میانة سومین دهة فعالیتش، ناشر برگزیدة وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. این افتخار، به ‌نحوی دیگر، در دوازدهمین و چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تکرار و ققنوس به عنوان ناشر برگزیدة این دو دوره انتخاب شد.
    امیر حسین‌زادگان، در سال 1367، مرکز پخش ققنوس را تأسیس کرد تا کتاب‌ها به بهترین شکل ممکن در سراسر کشور توزیع شوند و در اختیار مخاطبان قرار گیرند. این مرکز، امروزه، با مدیریت فرزندش، محمد (هادی) حسین‌زادگان، فعالیتش را ادامه می‌دهد و، علاوه بر توزیع کتاب‌های انتشارات ققنوس و هیلا و آفرینگان، نمایندگی فروش و توزیع انحصاری حدود یکصد ناشر را به عهده دارد و با اکثر کتابفروشان کشور همکاری می‌کند.

مرکز پخش اکنون، با مساحت 800 مترمربع، که 200 مترمربع آن اختصاص به کتاب‌های کودک و نوجوان دارد، در همسایگی دفتر انتشارات واقع شده است.

    علاوه بر پخش، توسعة فعالیت‌های مجموعة ققنوس به تأسیس دو انتشارات دیگر منجر شده است: انتشارات آفریدگان، به مدیریت زهره حسین‌زادگان، که اختصاصاً آثار کودک و نوجوان را منتشر می‌کند و انتشارات هیلا،به مدیریت محمد (هادی) حسین زادگان، که در زمینه انتشار  آثار ادبی، رمان و داستان کوتاه، فعالیت دارد. مراحل آماده سازی کتاب های این دو نشر نیز در تحریریه انتشارات ققنوس انجام می گیرد.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات ققنوس به شرح ذیل می باشد:

کتاب های آموزش زبان و واژه نامه ها انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های ادبیات جهان انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های به دنبال ... انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های بهداشت و تغذیه انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های تاریخ انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های تاریخ جهان انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های حقوق انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های داستان ایرانی انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های دندانپزشکی عمومی انتشارات ققنوس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)  

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

مدار راس السرطان (انتشارات ققنوس)


مدار راس السرطان

هنری میلر یکی از نویسندگان مطرح قرن بیستم است. این کتاب برای اولین بار در سال 1934 در پاریس منتشر می‌شود و نخستین کتابی است که میلر بعد از سفرش به اروپا می‌نویسد. کتابی که در میان نخبگان و نویسندگان بسیاری تحسین شد. هنری میلر در این کتاب زندگی خودش را دستمایه قرار می‌دهد و دربارة آن می‌نویسد. «میلر» در آمریکا و در اوج فقر دست به کارهای مختلفی می‌زند. از جمله گورکنی، کارگری و از همه بیشتر و مهم تر خیابانگردی.
مدار رأس السرطان ذهنیت نامه خود نوشته هنری میلر است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

24,000 تومان

‏‌چرا ترس از مرگ و مویه بر آن؟ ( انتشارات ققنوس)


‏‌چرا ترس از مرگ و مویه بر آن؟

از بین همه ترس‌هایی که در زندگی زمینی احاطه‌مان کرده‌اند، شاید بتوان گفت شدیدترین و فلج‌کننده‌ترین، ترس از مرگ است. در اکثر موارد، فقط اندیشه مرگ کافی است تا لرزه بر انداممان بیندازد. این اندیشه، چنان بر منطق و تعقل خدشه وارد می‌آورد که دیگر نمی‌توانیم این حقیقت را دریابیم که مرگ، نه پایان همه چیز، بلکه درِ ورودی معبدی است که به حیاتی جدید راه می‌برد. این کتاب بر آن است تا یاریمان دهد ترس از مرگ را برای همیشه برانیم و آشفتگی و غمگینی همراه با اندیشه مرگ خود و عزیزانمان را وداع گوییم، چنانکه مهاتما گاندی پیشوای فقید مردم هند توصیه می‌کند از مرگ نگریزید بلکه با چهره‌ای متبسم با آن روبرو شوید.‏

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

11,000 تومان

« هنر همیشه برحق بودن » (انتشارات ققنوس)


کلیت کتاب از یک پیش درآمد که عنوان کتاب را بر پیشانی دارد آغاز می‌شود؛ از سی و هشت بخش کوتاه و سه ضمیمه تشکیل شده است. هر بخش با توجه به محتوای خود عنوانی دارد و در انتهای برخی از آنها مثالهای کوچکی نیز به عنوان مصداق عرضه شده است: گستره مقیاس را بسط بده؛ از مشترک‌های لفظی استفاده کن؛ گزاره‌های خصمت را تعمیم بده؛ دستت را رو نکن؛ به مقدمات کاذب متوسل شو؛ با سوال پیچ کردن اقرار بگیر؛ خصمت را عصبانی کن؛ سوال‌های انحرافی مطرح کن و....عناوین برخی بخشهای کتاب هستند.
کتاب مقدمه و موخره‌ای به قلم ای. سی. گریلینگ دارد. در مقدمه توضیحات سودمندی درباره این کتاب و سبک و سیاق آن ارائه شده که برای درک بهتر کتاب توسط خواننده و چگونگی ارتباط با آن بسیار موثر است. موخره کوتاه این نویسنده نیز درباره بدبینی فلسفی شوپنهاور واجد نکات جالب و سودمندی است.

12,000 تومان

آب خوردن مورچه (انتشارات ققنوس)


«آب خوردن مورچه» دومین کتاب از سه‌گانه جدید یاشار کمال با عنوان «قصة‌جزیره» است. نخستین کتاب از این سه‌گانه پیش‌تر تحت عنوان «بنگر فرات خون است» منتشر شده بود. کتاب دوم روایتگر فاجعه‌ای است که میلیون‌ها انسان را از سرزمین شان می‌راند و اکنون این انسان‌های رانده شده در تلاشند تا خود و هویتشان را باز یابند. آنها می‌خواهند سرزمین بیگانه را به جبر زمانه وطن سازند. یاشار کمال نویسنده‌ای است که فضای داستان‌هایش اکثراً در روستاهای کشورش رخ می‌دهد اما روستایی‌نویسی او برای خواننده کتاب از هر ملیتی که باشد قابل درک است. نگاه او همیشه رئالیستی است اما این دلیلی نیست که به سراغ مکتب‌های دیگر نرود. مترجم کتاب «علیرضا سیف‌الدینی» پیش از این در کارنامه خود ترجمه جلد اول «قصة‌جزیره» یاشار کمال، «زخمی» اردال و «عشق روزهای بلوا» نوشته احمد آلتان را دارد.

32,000 تومان

آب سوخته (انتشارات ققنوس)


« کارلوس فوئنتس » نویسنده نامداری است که در این کتاب چهار داستان را از چهار شخصیت روایت می‌کند . داستان‌ها در فضای شهر مکزیکو رخ می‌دهد . شادی‌ها و غم‌های این شخصیت‌ها همگی در پس‌زمینه زندگی در بزرگترین پایتخت دنیا اتفاق می‌افتد . ژنرالی که هنوز با یاد انقلاب مکزیک زندگی می‌کند و از نسل اول انقلاب شناخت بسیاری دارد . طبقات فرودست و نقش آنها در زندگی و اینکه چگونه لمپنی تبدیل به جلاد طبقات مرفه و متنفذ مکزیک می‌شود از نکات جالب رخدادهای داستانهاست . « آب سوخته » حاصل پیوند روایت زندگی این چهار تن است از جامعه مکزیک : ژنرال پیری که هنوز خاطراتش را از انقلاب مکزیک فراموش نکرده است ، پیرزنی فراموش شده ، ساکن محله‌های قدیمی شهر و رابطه مبهمی که با پسر افلیج همسایه دارد ، پیرپسری ثروتمند که هیچگاه طعم فقر را نچشید و بیهوده تلاش می‌کند گذر زمان را منکر شود و به همین دلیل از درک واقعیتی که احاطه‌اش کرده عاجز است و پسری ساکن حاشیه‌نشین‌های محروم شهر که سرانجام حوادث روزگار او را به محافظ جلاد خویش بدل می‌کند . « مکزیکو » این عرصة اسطوره‌ای ، ناشناخته و در عین حال دلفریب ، صحنه وقوع تمامی این ماجراهاست . در این فضاست که تجارب تلخ و شیرین شخصیت‌های داستان به هم پیوند می‌خورد.

7,500 تومان

آبراهام لینکلن ، رئیس جمهوری آمریکا در جنگ داخلی - شخصیت های تاثیرگذار ( انتشارات ققنوس)


آبراهام لینکلن ، رئیس جمهوری آمریکا در جنگ داخلی

با آغاز قرن نوزدهم و پیشرفت‌های حاصل شده در تمامی حوزه‌های فعالیت انسان ، دنیای قدیم به مکانی جدید بدل شد . اختراعات جدید روش زندگی را به سرعت تغییر داد و اکتشافات علمی نیز نگرش انسان را به خود دگرگون ساخت . با وقوع جنگ جهانی اول سراسر جهان را جنگ فرا گرفت و به کارگیری اندیشه‌هایی نظیر کمونیسم و ناسیونالیسم نشان داد که کشورها می‌توانند بسیار فراتر از مرزهای خود بر جهان تأثیر بگذارند . آبراهام لینکلن یکی از رؤسای جمهور آمریکا بود که آخرین اصلاحات را در پرونده‌ای که می‌رفت به سندی تاریخی تبدیل شود تکمیل کرد . او « اعلامیه آزادی بردگان » را آماده کرد تا آن را به تمام دنیا اعلام نماید . او برای رسیدن به اهدافش آماده بود که با تمام قدرت مبارزه کند . پس از آن ، تاریخ از این مرد به عنوان یک آزادیبخش بزرگ یاد خواهد کرد . مردی که بردگان را آزاد کرد . دشوارترین تصمیمی که وی تا آن زمان با آن روبرو شده بود ، همان تصمیمی بود که می‌بایست درباره بردگی اتخاذ می‌کرد . هر چند سیاهپوست‌ها در ایالات شمالی آزاد بودند ولی آنها را با سفیدپوستان برابر نمی‌دانستند . اکثر ایالات آمریکا قوانینی داشتند که کارهای مجاز و غیرمجاز آمریکایی‌های سیاهپوست را تعیین می‌کرد . جنوبی‌ها موافق برده‌داری و شمالی‌ها مخالف آن بودند و « آبراهام » یکی از بی‌شمار اهالی شمال بود که مخالف برده‌داری بود . کتاب جالب و خواندنی « آبراهام لینکلن » یکی دیگر از مجلد‌های مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار تاریخ معاصر است که در 112 صفحه راهی بازار نشر شده است .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

3,500 تومان

آتیلا رهبر هون ها - رهبران جهان باستان ( انتشارات ققنوس)


آتیلا رهبر هون ها

هزاران جنگجو سوار بر اسب از آن سوی صحراها و شنزارها حمله آوردند و خاک از زیر سم اسبانشان به هوا برخاست و روی خورشید را پوشاند . مردانی با شکل و شمایل عجیب حمله را آغاز کرده بودند ؛ مردانی که « منظری هولناک داشتند ؛ جمجمه‌هایی که به دلیل بستن در کودکی از ریخت افتاده بود ، دو شکاف به جای چشم و گونه‌هایی متورم که رد زخم زشتشان کرده و پوشیده از ریشی تُنُک » . اسبان و سوارانی که به نام هون شناخته می‌شدند ، چنان با یکدیگر هماهنگ بودند که انگار با تنی واحد حرکت می‌کنند . اسبانِ کوتاه و پرمو ، سوارانشان را با سرعتی نفس‌گیر به میدان نبرد می‌رساندند و آن‌گاه که راکبان با شمشیر و نیزه درگیر نبرد بودند ، به آسانی یاری‌شان می‌کردند . مردان علاوه بر ظاهر هولناکشان فریادهایی وحشت‌انگیز سر می‌دادند و قربانیان خود را که در کشمکش بودند ، به هول و هراس می‌افکندند . همچنین پوست حیواناتی که به دور شانه می‌پیچیدند ، ظاهرشان را مخوف‌تر می‌کرد . آتیلا ، شاه هون‌ها ، با اعتماد به نفسی جسورانه سپاهش را رهبری می‌کرد . آن‌گاه که اسب سیاهش را پیشاپیش سپاه می‌راند ، جنگجویانش هر حرکت او را می‌پاییدند . عزمِ جزم او از آرواره‌های فشرده‌اش پیدا بود . او به افرادش اشاره می‌کرد تا با سرعت هر چه بیش‌تر پیش بتازند . هون‌ها دومین حمله به امپراتوری روم شرقی را در بهار سال 447 میلادی آغاز کرده بودند .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

3,500 تومان

آثار کلاسیک فلسفه ( انتشارات ققنوس)


آثار کلاسیک فلسفه

این کتاب شرح بیست وچهار اثر برجسته فلسفی است، آثاری که تاثیری شگرف درسیر فلسفه وسهمی چشمگیر درغنای آن داشته اند : از(( جمهوری)) افلاطون گرفته تا ((نظریه عدالت)) راولز. نویسنده مضامین هرکتاب را به شیوایی بیان کرده وآن گاه مهم ترین نقدهایی راکه برآن اقامهر کرده اند بازنموده است. این کتاب اثری خواندنی ومدخلی است مناسب برای کندوکاو درآثار کلاسیک و دوران ساز فلسفه.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

17,000 تومان

آخرین عشق کافکا ( انتشارات ققنوس)


آخرین عشق کافکا

زندگی کافکا سرشار از تنش ها و تناقضات بود، هر چند ظاهرا آرام، منظم و ملاحظه کار به نظر می رسید. او از ابتدای کودکی دریافت که از دیگران جداست. کودکی سرد و عجیب و غریب. کودکی که در بزرگسالی نیز سرد و بی حس باقی ماند. کافکا در ابتدا امید داشت گرمای نبوده را در آتش الهام شاعرانه بجوید. هر چند که به نحوی متناقض باور داشت که این گرما فقط در انزوای سلول گونه‌ای یافت می شود که در محبس اولین داستان هایش به آن پرداخته بود. "دورا دیامانت" آخرین محبوب کافکا بود. آنها عاشق هم بودند. کافکا در آغوش او مرد و او بود که آثار کافکا را سوزاند. این کتاب در واقع نوعی کلید درک و تقریر زندگی کافکاست. زندگی یکی از نویسندگان قرن گذشته که سوء تفاهم های بسیاری در موردش وجود دارد. تعامل آثار کافکا با دیگر جنبه های زندگی او، به ویژه روابطش با زنان پیچیده و دشوار بود.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

22,000 تومان

آدمکش‌ کور (انتشارات ققنوس)


پا به‌ پای‌ سرنوشت‌ خانواده‌ای‌ که‌ جنگ‌ مستقیم‌ و غیرمستقیم‌ بر بادش‌ می‌دهد، مردی‌ ناشناس‌ برای‌ زنی‌ ناشناس‌ به‌ روایت‌ داستانی‌ سوررئالیستی‌ نشسته‌ است‌. هر دو داستان‌ در بزنگاهی‌ باهم‌ ترکیب‌ می‌شوند و «آدمکش‌ کور» را پدید می‌آورند؛ داستان‌ کشندگانی‌ که‌ همان‌ قدر هولناکند که‌ دوست‌داشتنی‌ و همان‌قدر ظالمند که‌ مظلوم‌. مارگارت‌ اتوود، از مشهورترین‌ نویسندگان‌ کانادایی‌ است‌ و آثارش‌ به‌ زبان‌های‌ متعددی‌ ترجمه‌ شده‌ است‌. «آدمکش‌ کور» در سال‌ 2000 جایزة‌ بوکر را نصیب‌ این نویسنده کرد

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آدولف هیتلر ( انتشارات ققنوس)


آدولف هیتلر

وقتی آدولف هیتلر در ژانویه سال 1933 صدر اعظم آلمان شد، تقریباً یک شبه دست به تغییراتی بزرگ زد. او حقوق مدنی اساسی مثل آزادی بیان و آزادی مطبوعات را برچید. جهان با نگرانی نظاره‌گر رویدادهایی بود که در کشور آلمان به وقوع می‌پیوست.
در سال 1936 برلین پایتخت آلمان میزبان بازی‌های تابستانی و زمستانی المپیک می‌شود. هیتلر علاقة زیادی به رقابت‌های المپیک نداشت اما وزیر تبلیغات او، یوزف گوبلز، استدلال می‌کرد که بازی‌های المپیک صحنه‌ای تمام عیار برای آلمان فراهم می‌کند و این مسابقه‌ها به جهانیان نشان خواهد داد که نظر هیتلر درباره برتری ورزشکاران آریایی درست بوده است و عظمت آلمان را اثبات خواهد کرد.
مردم کشورهای دیگر که از اتفاقات داخل آلمان مطلع شده بودند به نحوی کوشیدند که کشورهایشان المپیک برلین را تحریم کند. با وجود این، مسابقات طبق برنامه و با شرکت 49 کشور که در آن زمان رکوردی به حساب می‌آمد، برگزار شد. آمریکا نیز جزو این کشورها بود و پس از آلمان بزرگ‌ترین تیم را داشت. جهان می‌خواست ببیند هیتلر این مسابقات را چگونه برگزار می‌کند. به ویژه که ماشین تبلیغات نازی‌ها علیه یهودیان تحرکات ویژه‌ای انجام می‌داد.
«آدولف هیتلر» مجلد جدیدی از مجموعه شخصیت‌های تأثیر گذار است که به فراز و فرود زندگی پیشوای آلمان‌ها پس از به قدرت رسیدن نازی‌ها در این کشور پرداخته است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

5,500 تومان

آرامش در پرتو ایمان ( انتشارات ققنوس)


آرامش در پرتو ایمان

کلماتی که به کار می‌بریم از قدرتی خلاقانه برخوردارند. هرگاه واژه‌ای بر زبان می‌آوریم، چه خوب و چه بد، به آنچه می‌گوییم جان می‌دهیم. بسیاری از مردم دربارة خودشان، خانواده‌شان و آینده‌شان چیزهای منفی می‌گویند. حرف‌هایی مثل «هرگز موفق نخواهم شد. این بیماری مرا از پا خواهد انداخت» و یا... شبیه این جملات منفی. این افراد نمی‌فهمند که دارند آینده‌شان را پیشگویی می‌کنند. نکته کلیدی این است که ما آنچه را می‌گوییم، به دست می‌آوریم. یعنی شما باید کلماتتان را به همان مسیری بفرستید که دوست دارید زندگی‌تان درآن مسیر پیش برود. نمی‌توانید از شکست حرف بزنید و آنگاه انتظار پیروزی داشته باشید. نمی‌توانید از کمبودها حرف زد و انتظار وفور داشت. شما همان چیزی را می‌آفرینید که می‌گویید. اگر می‌خواهید بدانید که پنج سال دیگر در چه حال خواهید بود، به آنچه درباره خودتان می‌گویید،گوش کنید. ما با کلماتمان هم می‌توانیم به آینده‌مان برکت ببخشیم و هم آن را نفرین کنیم. نویسنده کتاب «آرامش در پرتو ایمان» معتقد است به این دلیل کتاب را نوشته که خواننده بتواند به مدت یک ماه هر روز آیندة خود را متبرک سازد. او آرزو می‌کند که هر روز فقط برای یک لحظه هم که شده آینده خوانندگان این کتاب با نوشته‌های مثبت و الهام بخش متبرک شود.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

8,500 تومان

آسیب شناسی فرهنگی در ایران ( انتشارات ققنوس)


آسیب شناسی فرهنگی در ایران

مقصود از آسیب شناسی فرهنگی، شناخت اوضاعی است که اکثر نخبگان یا جامعه وجود آن ها رامخل توسعه و اعتلای فرهنگی می دانند و رفع آن ها را ضرورت تلقی می کنند به تعبیر دیگر، هر گونه شکاف، اختلال میان ارزش ها وهنجارهای فرهنگی است که نظام فرهنگی نیازمند مدیریت آن است و در نهایت ارائه پاسخ مناسب برای رفع آن است

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

15,000 تومان

آشنایی با سوسیوبیولوژی بالینی - روان شناسی، روانپزشکی و روان درمانی تکاملی ( انتشارات ققنوس)


آشنایی با سوسیوبیولوژی بالینی - روان شناسی، روانپزشکی و روان درمانی تکاملی

به دنبال انتشار کتاب درآمدی بر سوسیوبیولوژی بالینی که سرآغازی بود در خصوص توضیح نحوة اِعمال نظریة تکامل داروین بر گونة انسان و جوامع انسانی، این مبحث در قالب تحلیل‌های رفتاری مدون‌تر و فرمول‌بندی‌شده‌تر رشد یافت، تا جایی که در نهایت مقوله‌ای تحت عنوان کلّی «سوسیوبیولوژی بالینی» یا «روانش‌شناسی تکاملی» بدعت‌گذاری کرد. سوسیوبیولوژی حوزه‌ای از مطالعات علمی است که رفتار اجتماعی را منبعث از فرایند تکامل می‌داند و لذا توضیح و آزمون رفتار اجتماعی انسان را نیز در همین چارچوب بررسی می‌کند. نخستین سنگ‌بنایش در بخش جانورشناسی و زیست‌شناسی دانشگاه هاروارد در دهة 1970 میلادی استوار گردید، لکن به‌تدریج در دهه‌های 1980 و 1990 موجب ایجاد زیرشاخه‌ای در حوزة علوم رفتاری تحت عنوان روان‌شناسی، روانپزشکی و بالاخره روان‌درمانی داروینیستی یا تکاملی شد. همچنین این کتاب در ادامه به بحث و معرفی نظریه‌هایی در حوزة علوم رفتاری، بالاخص روان‌درمانی تکاملی و متدهای مرتبط با آن می‌پردازد.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

8,500 تومان

آگاهی - دانشنامه ی فلسفه ی استنفورد ( انتشارات ققنوس)


آگاهی

دانشنامه فلسفه استنفورد -7
بسیاری از علاقه‌مندان به فلسفه در ایران که با فضای مجازی بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفة استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعة کم نظیر بهره هم برده‌ باشند. این دانشنامه حاصل طرحی است که اجرای آن در سال 1995 در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راهگشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود.
نگارش، تدوین و انتشار مدخل‌های دانشنامة فلسفة استنفورد به سرپرستی "دکتر ادوارد. ن. زالتا" افزون بر این‌که پیوندی فراگیر میان فضای دانشگاهی و عرصه عمومی برقرار کرده، ویژگی‌های درخور توجه دیگری هم دارد و آن اینکه این دانشنامه به ویژه به کار دانشجویان و محققانی می‌آید که می‌خواهند در زمینه‌ای خاص پژوهش کنند.
ترجمه و انتشار تدریجی این دانشنامه به زبان فارسی و فراهم کردن امکان مواجهه شمار هرچه بیشتری از خوانندگان علاقه‌مند با آن از جمله اهدافی بوده که چه بسا مورد نظر بانیان این طرح بوده لذا "انتشارات ققنوس" با همکاری گروهی از مترجمان به سرپرستی "دکترمسعودعلیا" و با کسب اجازه از گردانندگان دانشنامه فلسفه استنفورد (SEP) اقدام به ترجمه و انتشار این دانشنامه می‌نماید و امیدوار است چاپ این مجموعه استمرار پیدا کند.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

14,000 تومان

آمریکا ( انتشارات ققنوس)


آمریکا

بودریار از جمله فیلسوفانى به شمار مى‏آید که در حیطه آنچه پست‏مدرنیسم مى‏خوانند آثار مشهورى نوشته و ازنمایندگان اصلى این جنبش فکرى به شمار مى‏رود. در این کتاب، که به قولى آسان‏ فهم ‏ترین و برانگیزاننده‏ترین اثربودریار است، این فیلسوف فرانسوى از منظرى خاص به مظاهر گوناگون سرزمین و فرهنگ آمریکا مى‏نگرد و حاصل‏مشاهدات و تأملات خود را در قالبى بدیع و خاص عرضه مى‏دارد. کتاب «آمریکا» در 160 صفحه وبا قیمت 9500 تومان راهی بازار نشر شد.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,500 تومان

آمریکای باستان - مجموعه ی تاریخ جهان ( انتشارات ققنوس)


آمریکای باستان

بسیارى از متفکران و تاریخ‏دانان، انقلاب کبیر فرانسه را تأثیرگذارترین رویداد در سرنوشت‏جهان از قرون وسطى تاکنون مى‏دانند .انقلابى که با آرزوهاى بزرگ آغاز شد، با تغییردیدگاه‏ها ادامه یافت و به دیکتاتورى ناپلئون بناپارت انجامید. گرچه انقلاب فرانسه در ابتدا به اهداف خود نرسید، اما به مثابه زلزله‏اى تمام ارکان‏حکومتى آن روز را دچار تغییر کرد. این انقلاب و تأثیر آن بر سرنوشت ملل و حکومت‏هاى مختلف چنان در تاریخ معاصراهمیت یافت که کتاب‏هاى بى‏شمارى در مورد آن نوشته شد.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,800 تومان

آموزش علم ثبت املاک، با استناد به مواد قانون و آیین نامه قانون ثبت ( انتشارات ققنوس)


آموزش علم ثبت املاک
با استناد به مواد قانون و آیین نامه قانون ثبت

تاریخچه ثبت اسناد و املاک و چگونگی تدوین قوانین ثبت معمولاً در کتاب‌های مربوط به مسائل ثبت چند صفحه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد . به همین خاطر نویسنده به تبعیت از این سنت به اختصار مقدمه‌ای از تاریخچة ثبت اسناد و املاک را سرآغاز این کتاب قرار داده است . سپس به املاک جاری پرداخته و تعریفی از املاک ثبت شده و ثبت نشده ارائه داده است . این کتاب از پنج بخش تشکیل شده است : 1- املاک جاری 2 – املاک ثبت شده 3 – اسناد مالکیت تک‌برگی 4 – مواد 47 و 148 اصلاحی قانون ثبت 5 – واژه‌ها و اصطلاحات ثبتی .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

11,000 تومان

آن ‌گاه که زرتشت سخن گفت - اصلاح فرهنگ و دین در دوران نوسنگی ( انتشارات ققنوس)


آن ‌گاه که زرتشت سخن گفت - اصلاح فرهنگ و دین در دوران نوسنگی

براستی مسبب پیدایش آخرین مرحلة سرنوشت‌ساز در انقلاب نوسنگی چه چیز یا چه کسی بوده است ؟ در متون ادبی کهن می‌توانیم نشانه‌ها یا اثری بیابیم که نویددهنده حوزه‌ای تازه برای جستجو باشد . مورخان یونان و روم باستان هنگام بازگویی رویدادهای بسیار کهن در مواردی بسیار اندک به خود اجازه داده‌اند تاریخی قطعی تعیین کنند و با این همه چند تن از آنان ( کسانتوس و پلوتارک ) شخصاً و به وضوح برای زندگی زرتشت ، پیامبر افسانه‌ای ایران که گفته می‌شود رسالت پیامبرانه‌اش به مکان‌هایی بسیار فراتر از سرزمین زادگاهش رسید ، تاریخی تقریبی بین سال 6500 تا سال 6200 قبل از میلاد را تعیین کرده‌اند . تا همین اواخر این ادعاهای کهن و تقریباً اسطوره‌ای نه اثبات شدنی بود نه انکار کردنی . این ادعاها را عموماً هم دین زرتشتی که بنیانگذارش را به نیمه هزارة قبل از میلاد متعلق می‌داند ( حدود سال 630 ق . م ) نادیده می‌گیرد و هم پژوهشگران امروزی غرب که معتقدند زرتشت به احتمال زیاد در هزاره دوم ق . م می‌زیسته به آن بی‌توجهی می‌کنند . کتاب حاضر تغییرات گسترده‌ای که طی چند مرحله در انقلاب نوسنگی رخ داده است را بررسی می‌کند چرا که نویسنده بر این اعتقاد است این فرهنگ دورة نوسنگی بود که شالوده تمدن شهری را بنیاد نهاد .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

11,000 تومان

آن جا که پنچرگیری ها تمام می شوند ( انتشارات ققنوس)


آن جا که پنچرگیری ها تمام می شوند

هر جمعیت و هر دوره‌ای به سخنگو نیاز دارد تا به یک نسل تبدیل شود. سخنگویان هر نسل نویسندگان آن نسل‌اند، نویسندگانی که با نگاه ژرف‌شان لحظات از دست رفته و ترس‌های نسل‌شان را روایت می‌کنند به نسلی که به تاریخش بدهکار نیست. مجموعه داستان «آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شود» شامل 9 داستان کوتاه است، داستان‌هایی که اغلب وقایع‌نگار فاجعه‌اند، در فضایی رنگین، پرجوش و خروش و گهگاه طنز. زبان داستان‌ها امروزی و بازیگوش است که با آن روزمرگی آدم‌های معمولی و ترس‌ها و آینده نامعلومشان با طنزی تلخ بازنمایی می‌شود. شاید این مجموعه بیان این حقیقت باشد که در دنیای امروز فقط ترس‌ها هستند که واقعی‌اند. پیش از این از «حامد حبیبی» مجموعه داستان دیگری تحت عنوان «ماه و مس» منتشر شده بود. و اکنون از این نویسنده جوان کتاب «آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند» منتشر شده است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,000 تومان

آنتوان‌ چخوف (شش داستان و نقد آن)(انتشارات ققنوس)


فصل‌های‌ کتاب‌ عبارتند از: وانکا، خواب‌آلود، دانشجو، گریشا، اندوه‌، اسقف‌ و سالشمار زندگی‌ آنتوان‌ چخوف‌

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آنچه با خود حمل می کردند ( انتشارات ققنوس)


آنچه با خود حمل می کردند

وقوع جنگ همیشه و در هر حالتی اجتناب‌ناپذیر است. به هر حال رخ می‌دهد و با خود رعب و وحشت و نیستی و آوارگی می‌آورد. رمان آنچه با خود حمل می‌کردند گونه‌ای از داستان است که واقعیت و خیال با هم پیوند می‌خورد و در آن تصویری از واقعیت جنگ به طور کلی روایت می‌شود: «ستوان یکم «جیمی کراس» با خود نامه‌هایی حمل می‌کرد از دختری به نام مارتا، دانشجوی سال سوم کالج ماونت سیبسچن در نیوجرزی. نامه‌ها عاشقانه نبودند ولی ستوان کراس امیدوار بود و نامه‌ها را تا کرده بود و درون پلاستیکی در ته کوله‌پشتی‌اش نگهداری می‌کرد. عصرها دیر وقت، پس از راهپیمایی روزانه و کندن سنگر، دست‌ها را با آب قمقمه می‌شست، نامه‌ها را بیرون می‌آورد و با نوک انگشت نگه می‌داشت و آخرین ساعت روشنایی را به خیالپردازی می‌گذراند. در خیال خود سفرهای اردویی عاشقانه‌ای به کوهستان وایت در نیوهمپشر تجسم می‌کرد. گاهی هم لبة چسب‌دار پاکت را که لابد جای زبان نویسنده بر آن مانده بود با زبان لمس می‌کرد. بیش از هر چیز دلش می‌خواست که مارتا همان طور که او دوستش داشت دوستش بدارد، ولی لحن نامه‌ها بیشتر دوستانه بود و در آن‌ها از عشق خبری نبود.»
«تیم اوبراین» در این اثر، ضرباهنگ‌های نبض مانند و مخاطره‌های عصب خردکن جنگ را به نحوی تصویر می‌کند که در صدر فهرست بهترین آثاری جا می‌گیرد که در باره هر جنگی نوشته شده است. روایت در این کتاب در مدارهایی دایره شکل می‌چرخد، و بازگویی رویدادها، رقص خاطره را‌ در ذهن خواننده شکل می‌دهد: «آنچه حمل می‌کردند بیشتر به نیازهایشان بستگی داشت. این نیازها یا نیمه نیازها عبارت بودند از قوطی بازکن، چاقوهای جیبی، قرص‌های الکل جامد، ساعت مچی، کارت شناسایی، مواد دورکننده حشره و... .» واشینگتن پست درباره این کتاب می‌نویسد: «ترس و عشق و نفرت و بی‌رحمی و شفقت چنان زنده در این کتاب تصویر شده‌اند که مرد می‌خواهد که با خواندن آن دنبال دستمال نگردد.»

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

14,000 تومان

آیا ویگلاف ازدواج می کند؟ - مدرسه نابودکنندگان اژدها 4 ( انتشارات ققنوس)


آیا ویگلاف ازدواج می کند؟

مجموعه جدید 6 جلدی « مدرسه نابودکنندگان اژدها » ماجراهای جالب « ویگلاف » پسربچه‌ای را روایت می‌کند که از دست برادرانش کتک می‌خورد و توسط پدر و مادرش استثمار می‌شود . یک روز ، خواننده دوره‌گردی به او می‌گوید که یک قهرمان به دنیا آمده است ولی ویگلاف در زندگی‌اش کاری به جز سابیدن ظرف‌ها و غذا دادن به خوک‌ها بلد نیست. ویگلاف اعلامیه‌ای را که بر روی درخت اعلانات زده شده می‌بیند و به ناگاه زندگی‌اش تغییر می‌کند چرا که او تصمیم گرفته وارد مدرسه نابودکنندگان اژدها بشود و راه و رسم کشتن اژدها را یاد بگیرد . اما مشکل بزرگی که سر راه اوست این است که او حتی نمی‌تواند به یک عنکبوت آسیب برساند چه برسد به یک اژدهای غول‌پیکر ! خوشبختانه او که در مدرسه دوستان خوبی پیدا کرده حالا یک سلاح مخفی نیز دارد . او بلد است که از مغز خود استفاده کند . مجموعه « نابودکنندگان اژدها » داستان‌های جالبی هستند که همه چیز را به شوخی می‌گیرند و هیچ‌چیز در این داستان‌ها از شوخی در امان نیست : خانواده ویگلاف ، برادران کودن و تنبلش که مدام کتک‌کاری می‌کنند ، پدر خانواده و معلم‌ها و . . . داستانهایی پر از خنده و شوخی که حتی سخت‌گیرترین خوانندگان را علاقه‌مند می‌کند . « فرزانه مهری » مترجم این کتاب‌ها در کارنامه کاری خود ترجمه 7 جلدی مانولیتوها را دارد که از ترجمه آنها در شورای کتاب کودک ( بهمن 86 ) تقدیر به عمل آمد . همچنین کتاب « مامی جون کم حافظه » نوشته هروه ژوان در چهارمین دوره جشنواره کتاب‌های برتر انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان به عنوان کتاب برگزیده انتخاب شد .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

2,400 تومان

آینده ذهن ( انتشارات ققنوس)


آینده ذهن

جستجوی علمی برای شناخت، افزایش توانایی و پیشرفت ذهن
کتاب حاضر دربارة جدیدترین تحقیقات مربوط به مغز و هوش مصنوعی و پیشرفت‌های ممکن طی چند دهة آینده است و با زبانی ساده و قابل فهم برای عموم افراد از پیچیدگی‌ها و راز گونه بودن ذهن سخن می‌گوید.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

26,000 تومان

اپرای شناور (انتشارات ققنوس)


جان بارت، رمان‌نویس آمریکایی متولد 1930، بخاطر رمان‌های تجربی‌اش معروف است. او اپرای شناور را در بیست و شش سالگی نوشت؛ رمانی بسیار فنی و سنت‌شکن که فاصله دو نقطه از زندگی قهرمانش را روایت می‌کند، یعنی از زمانی که قهرمان اثر تصمیم به خودکشی می‌گیرد تا هنگامی که منصرف می‌شود. اما انتخاب زندگی از جانب این قهرمان نشانه شادی و نشاط نیست. در دنیایی که "بارت" در دهه‌های میانه قرن بیستم آمریکا می‌شناسد، آنچه باعث انصراف از خودکشی می‌شود، نه زندگی، که پوچی مرگ است. "اپرای شناور" بخشی از نام قایقی تفریحی است که در گذشته در بخش‌های مدخیز آب‌های ویرجینیا و مریلند رفت و آمد می‌کرد... و بخشی از ماجراهای این کتاب بر عرشه همین قایق رخ می‌دهد. مترجم کتاب ــ سهیل سمّی ــ پیش از این آثاری از مارگارت اتوود (سرگذشت ندیمه، اوریکس و کریک)، کازوئو ایشی‌گورو (هرگز رهایم مکن و تسلی‌ناپذیر) و... را ترجمه کرده است.

12,000 تومان

احترام - دانشنامه ی فلسفه ی استنفورد ( انتشارات ققنوس)


احترام

دانشنامه فلسفی استنفورد-25
بسیاری از علاقه‌مندان به فلسفه در ایران که با فضای مجازی بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفة استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعة کم نظیر بهره هم برده‌ باشند. این دانشنامه حاصل طرحی است که اجرای آن در سال 1995 در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راهگشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود.
نگارش، تدوین و انتشار مدخل‌های دانشنامة فلسفة استنفورد به سرپرستی "دکتر ادوارد. ن. زالتا" افزون بر این‌که پیوندی فراگیر میان فضای دانشگاهی و عرصه عمومی برقرار کرده، ویژگی‌های درخور توجه دیگری هم دارد و آن اینکه این دانشنامه به ویژه به کار دانشجویان و محققانی می‌آید که می‌خواهند در زمینه‌ای خاص پژوهش کنند.
ترجمه و انتشار تدریجی این دانشنامه به زبان فارسی و فراهم کردن امکان مواجهه شمار هرچه بیشتری از خوانندگان علاقه‌مند با آن از جمله اهدافی بوده که چه بسا مورد نظر بانیان این طرح بوده لذا "انتشارات ققنوس" با همکاری گروهی از مترجمان به سرپرستی "دکترمسعودعلیا" و با کسب اجازه از گردانندگان دانشنامه فلسفه استنفورد (SEP) اقدام به ترجمه و انتشار این دانشنامه می‌نماید و امیدوار است چاپ این مجموعه استمرار پیدا کند. -

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,500 تومان

اختیار و عصب زیست شناسی - تاملاتی درباره ی ارده ی آزاد، زبان و قدرت سیاسی ( انتشارات ققنوس)


اختیار و عصب زیست شناسی

در توصیف هر سیستم پیچیده‌ای می‌توان از منظرهای مختلفی به آن نگاه کرد. یک ساعت مچی را در نظر بگیرید. می‌توان آن را به اجزای سازنده‌اش تجزیه کرد و نشان داد که از چرخ‌ها و دنده‌های ریزی ساخته شده است که به گونه‌ای ظریف کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا مثلاً در هر ثانیه، یک بار عقربة ثانیه‌شمار را به حرکت درآورند. می‌توانیم به جای سخن گفتن از نحوة کارکرد آن، دربارة نوع آلیاژهای به کار رفته در آن و تأثیر آن بر کارکرد و طول عمر ساعت بگوییم. در همة این موارد، با یک پدیده مواجهیم که در سطوح مختلفی توصیف می‌شود. مثلاً درباره آب آن را می‌توان به عنوان انباشته‌ای از مولکول‌های H_2 O توصیف کرد یا می‌توان آن را فراوان‌ترین سیال در سطح کره زمین معرفی کرد که وجودش برای زندگی ضروری است و . . . اینها و بسیاری دیگر، ویژگی‌هایی از آب هستند که در سطوح مختلف ، توصیف می‌شوند، سطح فیزیکی، شیمیایی، سطح زیست‌شناختی، سطح ادبی و . . . در همة این موارد یک و فقط یک چیز است که ویژگی‌هایش در سطوح گوناگون توصیف می‌شود. چنین توصیفاتی را می‌توان دربارة مغز هم ارائه کرد. مغز خیس‌افزاری (Wetwater) است تقریباً یک و نیم کیلوگرمی که عمدتاً از کربن، هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است. این ساختارها با وجود پیچیدگی خاص خود ویژگی جالب توجهی دارند که در حوزه‌هایی چون بیوشمی و شیمی آلی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,000 تومان

اخگر پردیس ( انتشارات ققنوس)


اخگر پردیس

این‌ کتاب‌ از سه‌ گانه‌ اسکندر است‌ و سرگذشت‌ اسکندر جوان‌ را از کودکی‌ تا بیست‌ سالگی‌ یعنی‌ زمانی‌ که‌ بر جای‌ پدر مقتولش‌ شاه‌ فیلیپ‌ نشست‌، روایت‌ می‌کند. سال‌هایی‌ که‌ اسکندر بین‌ ستایش‌ پدرش‌، بیزاری‌ از او و عشق‌ به‌ او درمانده‌ بود. اسکندر از عشق‌ حسادت‌آمیز و نابودکننده‌ مادرش‌ المپیاس‌ حذر می‌کند. به‌ روزهای‌ دور می‌اندیشد و اسبش‌ بوکفال‌ را تربیت‌ می‌کند. به‌ کسوت‌ شاگردی‌ ارسطو درمی‌آید کتاب‌ اخگر پردیس‌ در 622 صفحه‌ به‌ بازار کتاب‌ عرضه‌ شده‌ است‌...

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,500 تومان

اخلاق ارسطو - دانشنامه ی فلسفه ی استنفورد ( انتشارات ققنوس)


اخلاق ارسطو

مجموعه دانشنامه استنفورد-38
زیر نظر دکتر مسعود علیا
بسیاری از علاقه‌مندان به فلسفه در ایران که با فضای مجازی بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفة استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعة کم نظیر بهره هم برده‌ باشند. این دانشنامه حاصل طرحی است که اجرای آن در سال 1995 در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راهگشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود.
نگارش، تدوین و انتشار مدخل‌های دانشنامة فلسفة استنفورد به سرپرستی "دکتر ادوارد. ن. زالتا" افزون بر این‌که پیوندی فراگیر میان فضای دانشگاهی و عرصه عمومی برقرار کرده، ویژگی‌های درخور توجه دیگری هم دارد و آن اینکه این دانشنامه به ویژه به کار دانشجویان و محققانی می‌آید که می‌خواهند در زمینه‌ای خاص پژوهش کنند.
ترجمه و انتشار تدریجی این دانشنامه به زبان فارسی و فراهم کردن امکان مواجهه شمار هرچه بیشتری از خوانندگان علاقه‌مند با آن از جمله اهدافی بوده که چه بسا مورد نظر بانیان این طرح بوده لذا "انتشارات ققنوس" با همکاری گروهی از مترجمان به سرپرستی "دکترمسعودعلیا" و با کسب اجازه از گردانندگان دانشنامه فلسفه استنفورد (SEP) اقدام به ترجمه و انتشار این دانشنامه می‌نماید و امیدوار است چاپ این مجموعه استمرار پیدا کند.
محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

اخلاق خلاق، درآمدی بر اخلاق نظری و عملی ( انتشارات ققنوس)


اخلاق خلاق، درآمدی بر اخلاق نظری و عملی

اخلاق خلاّق به توصیف نظام‌های اخلاقی‌ای می‌پردازد که اکثر ما تصمیم‌های اخلاقی‌مان را بر مبنای آن‌ها می‌گیریم و برای مطالعة انتقادی این نظام‌ها مبنایی نظری در اختیارمان می‌گذارد. همچنین اخلاق خلاّق مطالعة فلسفی معماهای اخلاقی است که برای افزایش آگاهی ما از نظام‌های اخلاقی‌ای که اغلب تصمیمات اخلاقی‌مان را بر آن‌ها بنا می‌کنیم طراحی شده است. این کتاب موضوعات متنوعی همچون صداقت دانشگاهی، محرمانه بودن سابقة پزشکی بیماران، تروریسم، انجام دادن آزمایشات با سوژه‌های انسانی، اُتانازی، رشوه و مسائل محیط زیست را به بحث می‌گذارد. تمام معماهای فرضی این کتاب از موقعیت‌های واقعی زندگی گرفته شده‌اند تا بتوان آن‌ها را در برابر واقعیت به آزمایش گذاشت. کتاب بر مبنای این فرضیه که تفکر اخلاقی مکانیکی نیست و ذاتاً خلاّق است، شناخت‌شناسیِ اخلاقی جدیدی به وجود می‌آورد. این کتاب حاصل مجموعة رادیویی دانشگاه مکاتبه‌ای رایرسون در سال 1985 است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

25,000 تومان

ادیسه انسان ( انتشارات ققنوس)


ادیسه انسان

ما نمی‌دانیم نخستین گام را چه کسی برداشت که به این جایی انجامید که اکنون در آن ایستاده‌ایم: ما انسان‌ها. این راز قطعاً تا ابد ناگشوده باقی خواهد ماند. زیرا چه کسی می‌تواند بگوید چه تعداد سنگواره هنوز در زیر خاک پنهان است؟ هر چند امروز به برکت شیوه‌های پژوهشی نوین، اطلاعات جدید، جستجو به دنبال نیاکانمان کاملاً هدفمند به پیش می‌رود، با وجود این هنوز هم تصادف بهترین یار و یاور باستان‌شناسان و دیرین‌شناسان به حساب می‌آید. دوازده ثانیه پیش از "فیلم" ــ پنج تا هفت میلیون سال قبل ــ مسیر تکاملی شامپانزه‌ها و انسان‌ها از هم جدا می‌شود. نخستین انسانگونه‌ها (هومینیدها) بخشی از آفریقا را مسکون می‌سازند. در آخرین ربع ثانیة پیش از پایان، آخرین تصویر فیلم، "انسان اندیشه‌ورز" در آفریقا ایستاده است، انسان اسکان می‌یابد، اهرام را در مصر می‌سازد و در قرون وسطی محققین و دانشمندان و همچنین مخالفین دستگاه حکومت پاپ‌ها را در آتش می‌سوزاند، دستگاه چاپ را اختراع می‌کند، بمب اتمی را به هیروشیما و ناکازاکی پرتاب می‌کند، و به ماه سفر می‌کند. این کتاب به مرحلة آغازین واپسین دوازده ثانیة تاریخ حیات پرداخته است.‏

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

22,000 تومان

ارتش ایران ساسانی (انتشارات ققنوس)


ارتش ایران ساسانی

فهرست
مقدمه مترجم
خاندان ساسانی و شرح کوتاهی از رویدادهای مهم تاریخی
دودمان ساسانی
ارتش ایران ساسانی
مقدمه
ویژگی های شاهنشاهی ساسانی
پیش زمینه اشکانی
حکومت ساسانی و ارتش آن
راهبردها و رزم شیوه ها
ارتش شاهی
سربازان و دژهای مرزی
اصلاحات نظامی در ارتش در پایان دوره ساسانی
ارتش های تابعه
کتاب شناسی
نمایه

مقدمه مترجم کتاب ارتش ایران ساسانی
ارتش ایران ساسانی بیش از چهارصد سال پاسداری از خاک ایران را برعهده داشت، ودر سراسر این دوران انبوه دشمنانی را که پیرامون این کشور چنبره زده بودند در پس مرزهای ایران ناکام گذارد، توفیقی عظیم که در تاریخ کم نظیر و در تاریخ ایران بی نظیر است. اهمیت این دستاورد آن گاه بیشتر خواهد شد که به یاد آوریم این ارتش میراث دار و دنباله رو ارتش ایران اشکانی بود که بیرون راندن یونانیان، و قریب پنج سده دفاع دلیرانه از ایران را در کارنامه درخشان خود داشت. اما آنچه این سازمان نظامی را به چنین قابلیت هایی رساند، فراتر از جنگ افزارها و رزم شیوه ها بوده است. در این میان، عوامل انگیزه بخشی مانند میهن دوستی، خودشناسی، دلاوری، و تعهد به باورداشت های دینی بی گمان نقش بسزایی داشته اند. همچنین شیوه های جنگی این ارتش، که مبتنی بر تحرک سریع و جنگ از راه دور بود، این امکان را میسر می ساخت که ایران با جمعیتی کمتر با امپراتوری بسیار پرجمعیتی مانند روم وارد نبرد شود؛ و پیروز میدان باشد. اثری که در ادامه ترجمه آن تقدیم خوانندگان می شود، بر آن است که برخی جنبه های فنی این ارتش را معرفی کند.
دیوید نیکول، نویسنده کتاب ارتش ایران ساسانی، کارشناس تاریخ نظامی است که آثار بسیار گوناگونی را در این زمینه به رشته تحریر درآورده است. نوشته های وی موضوعات نظامی بسیار متنوعی از جمله بررسی جنگنده های ارتش های عرب در نبردهای سده بیستم، تا پژوهش درباره نخستین ارتش های اسلامی، لشکرکشی های آتیلا، تشکیلات نظامی روم و بیزانس و سلوکی، و جنگجویان صلیبی را شامل می شود. طبعاً چنین آثاری بیشتر جنبه های فنی ارتش ها را در بر می گیرد، و بی گمان هیچ کس نمی تواند ابعاد غیرفنی، فرهنگی و ملی چنین طیف گستردهای از ملل را بشناسد، و شایداز همین رو باشد که معدود اظهارنظرهای نویسنده درباره وضعیت اجتماعی ایران با لغزش هایی همراه است. از جمله این که به گفته ایشان، در ایران روزگار ساسانی جامعه به دو طبقه آریایی فرادست، و غیرآریایی فرودست تقسیم شده بود، حال آن که گمان نمی رود که در این روران متاخر چنین تمایز نژادی آشکاری در ایران وجود داشته است، و حتی در روزگار هخامنشی نیز چنین وضعیتی حاکم نبوده است، و بهترین گواه آن نقش پاسداران ایلامی در کاخ های تخت جمشید است، که نگهبانی از شهریاران پارسی را برعهده داشته اند، همچنین نویسنه در وامدار نشاندادن ارتش ایران ساسانی به ارتش های بیابانگردان آسیای میانه نیز اندکی اغراق کرده است.
با این حال کتاب در حجم اندک خود اطلاعات بس ارزنده ای فراهم آورده است و نویسنده از موضوعاتی مانند استفاده از رکاب و تعداد تیرهای کمانداران، تا تأثیرگذاری ارتش و سنن رزمی ایران بر ارتش های اسلامی و اروپایی سخن گفته، و بارها به برتری های رزمی و فنی ایران بر ارتش های روم بیزانس اعتراف کرده است.
در پایان لازم می دانم از انتشارات ققنوس به سب بچاپ این اثر، و نیز از ویراستار محترم به سبب دقتشان در برطرف کردن کاستی های آن تشکر کنم.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

15,000 تومان

ارتش ایران هخامنشی (انتشارات ققنوس)


ارتش ایران هخامنشی

فهرست
ارتش ایران هخامنشی
مقدمه
زمینه تاریخی
منابع
سازمان نظامی
فرماندهی
آموزش های نظامی پارس ها
یگان های پاسداران
سربازان استان ها
سازماندهی یگان ها
جامه های پارسی و مادی
سربازان ایرانی
نخستین پیاده نظام هخامنشی
نخستین سواره نظام هخامنشی
تحولات بعدی سواره نظام
تحولات بعدی پیاده نظام
شترها، گردونه ها و منجنیق ها
سربازان بیگانه
سکاها
هندی ها
بابلی ها، سریانی ها و اعراب
آفریقای شمالی
مردم آناتولی
یونانی ها
آماده سازی ارتش
ارتش در جنگ
آرایش سپاه
نیروی تهاجمی خشایارشا، 480 پ.م
پلاته، 479 پ.م
کوناکسا، 401 پ.م
اوتوفراداتس در کاپادوکیه، 367 پ.م
حمله به مصر در 351 پ.م
گرانیکوس، 334 پ.م
ایسوس، 333 پ.م
گوگمل، 331 پ.م
کتاب شناسی
نمایه

مقدمه ارتش ایران هخامنشی
امپراتوری ایران در روزگار هخامنشی به مدت تقریباً دویست سال، از نیمه سده ششم تا نیمه سده چهارم پ.م، بر خاور نزدیک و مدیترانه خاوری تسلط داشت. این بزرگ ترین امپراتوری ای بود که جهان تا بدان روزگار به خود دیده بود، و از بسیاری جهات موفق ترین نیز به شمار می رفت. ما برای مدتی طولانی تنها از دریچه چشم یونانیان باستان به ایران نگریسته ایم. مورخان یونانی منبع اساسی اطلاعات درباره ایرانیان بوده اند و حتی امروزه نیز چنینند. این چشم انداز بدین معنی بود که ایران از دیرباز با دیدگاهی خصمانه نگریسته می شد، و چون اتحادیه ای از دولت شهرهای یونانی مانع از گسترش این امپراتوری در باختر زمین گردید و حمله یونان نیز سرانجام این امپراتوری را سرنگون ساخت، از دید غربی ها ایرانیان دشمنانی شکست خورده هستند، دیدگاهی که ممکن است به سادگی هرچه تمام تر، همه دستاوردهای نظامی آنان را پنهان سازد. خوشبختانه منابع دیگر به گونه ای فزاینده در دسترس قرار می گیرند تا این دیدگاه متعصبانه یونانی ها را تصحیح کنند و ایجاد و ترسیم تصویر درستی از سازمان نظامی هخامنشی ها ممکن شده است. تصویری که با وجود این هنوز هم به گونه ای گریزناپذیر به شدت وابسته به منابع یونانی است.

زمینه تاریخی
پارس ها و پسرعموهای مادی ایشان، نخستین بار در نوشته های آشوری سده نهم پ.م گام به تاریخ گذاردند. در آن زمان پارس ها در جایی که اکنون کردستان ایران است ساکن بودند و مادها در نقطه ای جنوبی تر در کوه های زاگرس جای داشتند. این که آن ها چه مدت در این مناطق ساکن بوده و از کجا وارد خاک ایران شده اند، هنوز نامعلوم است.
در آغاز مادها به مراتب قوی تر از پارس بودند. آن ها در سده هفتم پ.م پادشاهی نیرومندی در باختر ایران و به پایتختی هگمتانه (با همدان کنونی، به یونانی اکباتان) برپای داشتند و همزمان پارس ها را نیز مطیع ساختند. ارتش ماد در اتحادی با بابلی ها در 612 پ.م نینوا را تسخیر و امپراتوری آشور را نابود ساخت.
متاسفانه دانسته های ما از این سلسله اندک است. سازمان اداری و نظامی آن ها لابد بعدها سازمان های اداری و نظامی امپراتوری هخامنشی را تحت تاثیر قرار داده بوده - اططلاحاتی مانند ساتراپ (شهر ب) مادی به نظر می رسند - اما ما اطلاعات مشروحی از این سازمان نداریم. مرزهای خاوری پادشاهی ماد نامشخص هستند. برخی دانشمندان عقیده دارند که پادشاهی ماد، باکتریا را نیز شامل می شده است اما برخی دیگر باکتریا را کشوری مستقل می دانند. مادها در غرب، قلمرو اورارتو را (که ارمنی ها از پیش در حال وراد شدن بدان بودند) تصرف کردند و با قلمرو لیدیه به نبرد برخاستند که به تثبیت مرزهای آنان در ساحل رود هالیس (قزل ایرماق کنونی) در مرکز آناتولی انجامید.
پارس ها در این زمان زیر فرمان شاهان دودمان هخامنشی و تحت حاکمیت عالی مادها بودند. شاهان پارس خود را با دو عنوان معرفی می ساختند، «شاه پارس» و «شاه انشان». مدت ها تصور می شد که این دو عنوان، معرفی کننده دو شاخه این دودمان باشند، اما کتیبه هایی که در سال 1972 پیدا شد، انشانرا شهری در پارس (استان فارس کنونی) معرفی می کنند و اشاره بدین دارند که تنها یک قلمرو پارسی وجود داشته است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

ارسطو، فیلسوف، معلم و دانشمند - شخصیت های تاثیرگذار ( انتشارات ققنوس)


ارسطو، فیلسوف، معلم و دانشمند

پس از سقوط شهر تروا در حدود سال 1180 پیش از میلاد ، سربازان به یونانی بازگشتند که قحطی و اقتصادی فروپاشیده آن را در بر گرفته بود . حالا زمان بازسازی بود . آتن کانون پیشرفت‌های معماری ، هنر ، علم و فلسفه شد . در حدود سال 460 پیش از میلاد ، یونان باستان به عصر زرین خود قدم گذاشت . در این عصر مردمسالاری مستقر گردید ، طلیعه مطالعات دانشگاهی پدیدار شد ، گام‌های بلندی در راه پیشرفت علم و پزشکی و معماری برداشته شد و اشعار حماسی و نمایشنامه‌هایی خلق شد . « ارسطو » کتابی است که از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار به زندگی اندیشمند و فیلسوفی یونانی به نام ارسطو می‌پردازد . او شاگردانش را تشویق می‌کرد که پرسش‌هایی طرح کنند و سپس با استفاده از مشاهدات خودشان به آنها پاسخ دهند . ارسطو آنها را به دیدن ، حس کردن ، بوییدن و لمس کردن چیزها در پیرامونشان وا می‌داشت . به آنها می‌گفت که مشاهدات خود را تکرار و نتایج را با همشاگردی‌هایشان بارها مقایسه کنند . در نظر یونانیان باستان ، فلسفه به معنی تفکر درباره این بود که بشر چرا و چگونه به وجود آمده است . مقصود از فلسفه ، جستجوی حقیقت درباره چگونگی عملکرد جهان بود .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

5,500 تومان

از اروپا و آمریکای لاتین (انتشارات ققنوس)


گابریل گارسیا مارکز نویسندة توانای کلمبیایی در ایران با کتاب « صد سال تنهایی » شناخته شد که این اثر هنوز محبوبیت خود را با ترجمة بهمن فرزانه حفظ کرده است . کتاب « از اروپا و آمریکای لاتین » گزیده‌ای از نوشته‌ها و مقالات این نویسنده در کتاب بسیار مفصل « از اروپا و آمریکای لاتین » است که طیف گسترده‌ای از موضوعات روز را در بر می‌گیرد ؛ از قضیة جنایتی معمایی در شهر رم گرفته تا جشنوارة سینمایی ونیز و رقابت دو هنرپیشة معروف ایتالیایی – سوفیا لورن و جینا لولوبریجیدا – و ماجراهای سفر گارسیا مارکز به مجارستان و روسیه . نوشته‌هایی که در این مجموعه گرد آمده‌اند هر کدام به یک داستان کوتاه شباهت دارند البته حوادث آن با فاصله زمانی سال‌های 1955 تا 1960 میلادی رخ داده که خود جذابیت آن را دو چندان کرده است . بر این اساس می‌توان این کتاب را مثل یک مجموعه داستان خواند .

6,500 تومان

از ایران‌ زردشتی‌ تا اسلام‌ ( انتشارات ققنوس)


از ایران‌ زردشتی‌ تا اسلام‌

مجموعة‌ جستارهای‌ این‌ کتاب‌ در پی‌ دستیابی‌ به‌ دو هدف‌ اساسی‌اند؛ نخست‌، بازنمایی‌ توضیحات‌ و تفسیرهای‌ کیش‌ زردشتی‌ در دورة‌ ساسانی‌، و دیگری‌ چگونگی‌ انتقال‌ آن‌ اندیشه‌ها به‌ اسلام‌. این‌ دو موضوع‌ با هم‌ بستگی‌ دارند: از بازتاب‌ اندیشه‌های‌ ساسانی‌ در اندیشه‌های‌ عربی‌ ـ اسلامی‌ اطلاعات‌ بنیادین‌ بسیاری‌ در بارة‌ کیش‌ زردشتی‌ دورة‌ ساسانی‌ کسب‌ می‌کنیم‌ و می‌توانیم‌ ارزیابی‌ کنیم‌ تا چه‌ اندازه‌ اسلام‌ از سرازیر شدن‌ اندیشه‌های‌ ایرانی‌ بهره‌ جسته‌ است‌. مولف‌ کوشیده‌ است‌ با تحلیل‌ دقیق‌ آگاهی‌ها و دانش‌های‌ ساسانیان‌ که‌ از مجاری‌ گوناگون‌ ــ چه‌ ایرانی‌ و چه‌ اسلامی‌ ــ انتقال‌ یافته‌اند، به‌ پرسش‌های‌ اساسی‌ در مورد کیش‌ زردشتی‌ در زمان‌ ساسانیان‌ پاسخ‌ گوید و به‌ بحث‌ در بارة‌ انتقال‌ برخی‌ مضامین‌ و اندیشه‌های‌ ایرانی‌ به‌ تفکر اسلامی‌ بپردازد.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

21,000 تومان

از دانش تا فرزانگی - گفتارها و گفتگوهایی پیرامون فلسفه و ادبیات ( انتشارات ققنوس)


از دانش تا فرزانگی

اندیشیدن انتقادی درباره اندیشیدن ، آن‌گاه که سخن از امید و خوش‌بینی و سخن از نومیدی و بدبینی در میان است ، ضروری است ، چرا که خوش‌بینی و بدبینی همزاد همند . بدبینان اغلب خوش‌بینان سرخورده و خوش‌بینان اکثراً بدبینان منع شده‌اند . چیرگی تام خوش‌بینی بر انسان به همان اندازه فاجعه‌آمیز و مضحک است که غلبه بدبینی مطلق . اندیشیدن ، راه به شناخت می‌برد ولی خود نیز حاصل کار شناخت است . شناخت ، هم آورندة دانش است و هم گردآورندة دانش . شناخت با گردآوردن دانش به شناختی جدید می‌رسد . با این همه ، از دانش انباشته شده تا فرزانگی راهی است بس دراز . انسان برای گذر از این راه صعب‌العبور ، به فراموشی نیاز دارد . هر رفتاری نیازمند فراموشی است . این تمثیل« سه دگردیسی » را بی‌گمان شنیده‌اید که بر زبان زرتشت گذاشته شده است : « چگونه روان شتر می‌شود و شتر شیر و سرانجام شیر کودک » شتر تمثیلی است از انسانی که بار بایدها و نبایدهای نیاکانش را بر دوش می‌کشد ، شیر انسانی است که به ارزش‌هایی که تاکنون اعتبار داشتند نه می‌گوید و "کودک ، بی‌گناهی است و فراموشی . آغازی نو . یک بازی . چرخی است که خود می‌چرخد ، حرکتی است آغازین و آری گفتنی است مقدس" . کتاب « از دانش تا فرزانگی » شامل مقالاتی است در باب نقش و جایگاه روشنفکران ، پایان روشنفکری ، مفهوم روشنفکری ، سازگاری ناسازوار سنت و تجدد و . . .که در 215 صفحه منتشر شده است .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

5,200 تومان

از عشق‌ و دیگر اهریمنان (انتشارات ققنوس)


گارسیامارکز در دو مجموعه‌ داستان‌ طوفان‌ برگ‌ و داستان‌های‌ دیگر و کسی‌ برای‌ سرهنگ‌ نامه‌ نمی‌دهد و داستان‌های‌ دیگر و نیز ساعت‌ شوم‌، که‌ مرحلة‌ نخستِ آثار او را تشکیل‌ می‌دهند، بیش‌تر به‌ سقوط‌ اخلاقی‌، فساد اجتماعی‌ و سرکوب‌ سیاسی‌ تکیه‌ می‌کند و در عین‌ حال‌ مقاومت‌های‌ فردیِ افراد را در برابر شرایط‌ نومیدکننده‌ای‌ که‌ در آن‌ زندگی‌ می‌کنند نشان‌ می‌دهد. این‌ آثار نقطة‌ عطفی‌ در اعتراضِ اجتماعیِ مرسوم‌ در رمان‌ امریکای‌ لاتین‌ بود و سبب‌ آن‌ بیش‌تر ارائة‌ مبهمِ واقعیت‌، سمبولیسمِ غیرمرسوم‌ و حضور عناصر تخیل‌ و شوخ‌طبعیِ به‌ کار رفته‌ در آن‌هاست‌ . گارسیامارکز با نوشتن‌ صد سال‌ تنهایی‌ به‌ اوج‌ خلاقیت‌ خود دست‌ یافت‌. او در این‌ اثر به‌ واقعیت‌ گزارشی‌ پشت‌ می‌کند و به‌ واقعیت‌ خلق‌ شده‌ و تخیل‌ افسارگسیخته‌ روی‌ می‌آورد. این‌ رمان‌ در واقع‌ استعارة‌ واقعیت‌ انسان‌ کنونی‌ است‌. جبر آهنینی‌ که‌ بر زندگی‌ آدم‌ها حکومت‌ می‌کند، تنهایی‌، خشونت‌ و نفرینی‌ که‌ خانواده‌ در زیر آن‌ رنج‌ می‌برند، همه‌ نگاه‌ تراژیک‌ گارسیامارکز را به‌ زندگی‌ تصویر می‌کنند. رمان‌ از عشق‌ و دیگر اهریمنان‌ یکی‌ از آثار زیبای‌ گابریل‌ گارسیامارکز به‌شمار می‌رود.

2,800 تومان

از فرانکلین تا لاله زار؛ زندگی نامه همایون صنعتی زاده ( انتشارات ققنوس)


از فرانکلین تا لاله زار؛ زندگی نامه همایون صنعتی زاده

گفتگوها یا در واقع گزارش‌های این کتاب سراسر به زندگی همایون صنعتی‌زاده، (کارآفرین، نویسنده، مترجم و ناشر ایرانی) مربوط است و قصد از تمام آن‌ها نوشتن زندگینامه‌ای از اوست.
در ابتدا می‌خوانیم:
اعجوبه! آن‌قدر زندگی جالبی دارد که آدم می‌ماند از کجا شروع کند: از تأسیس انتشارات فرانکلین که معروف‌ترین کار اوست؛ از دائرةالمعارف فارسی که حاصل فکر و ابتکار او بود؛ از چاپ کتاب‌های درسی که به دست او سامان یافت؛ از سازمان کتاب‌های جیبی که انقلابی در تیراژ کتاب ایجاد کرد؛ از مبارزه با بی‌سوادی که اول بار او شروع کرد؛ از چاپخانة افست که او بنا نهاد؛ از کاغذسازی پارس که او بنیانگذارش بود؛ از کشت مروارید که در کیش آغاز کرد؛ از کارخانة رطب زهره که به دست او پا گرفت؛ از پرورشگاه صنعتی کرمان که تا پایان عمر زیر نظر او بود؛ از شهرک خزرشهر که بنیاد اصلی‌اش را او گذاشت؛ از کارخانة گلاب زهرا که به دست او ساخته شد؛ از کتاب‌هایی که ترجمه کرد؛ از شعرهایی که سرود؛ و یا از مقالاتی که نوشت. وقعاً بعضی‌ها در نوسازی ایران سهم قابل ملاحظه‌ای دارند. سهم همایون صنعتی‌زاده در نوسازی ایران فراموش‌نشدنی است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

17,000 تومان

از مزرعه (انتشارات ققنوس)


( رمان ) ترجمة ناشر: ققنوس جویی رابینسون مشاور تبلیغاتی 25 ساله تصمیم می‌گیرد همراه همسر دوم و پسرخوانده‌اش به مزرعه مادری‌اش بازگردد . او در خانه مادرش سعی می‌کند مسیر زندگی خود را مرور کرده و مورد ارزیابی قرار دهد . فضای این روستا تا 3 روز لبریز می‌شود از صدای ذهن این 4 شخصیت ! اما جستجوی عشق و امید به یافتن آرامش با بروز مصیبت جدید مسیری تازه پیدا می‌کند . « ما چهار نفر تنها بودیم . روی دیوارها غیبت یک نفر دیگر هم محسوس بود . بالای کاناپه که کوسن‌هایش پوشیده از موهای ریختة سگ بود ، دوازده سال تمام پرتره‌ای رسمی از جون آویزان بود ، در کنار عکسی از من که در همان زمان گرفته شده بود ، در استودیویی در آلتن ، زمانی که بیست و اندی ساله و تازه عروس و داماد بودیم . » جان آپدایک همانگونه که لوس‌آنجلس تایمز درباره او نوشته استاد بیان و فرم ادبی است . پیشتر از این نویسنده و توسط همین مترجم ، سهیل سُمّی ، کتاب « فرار کن خرگوش » منتشر شده بود .

7,000 تومان

از وجود به موجود ( انتشارات ققنوس)


از وجود به موجود

از وجود به موجود دومین کتابی است که از لویناس ، فیلسوف فرانسوی ، در اختیار خوانندگان فارسی زبان قرار می‌گیرد . این اثر در مجموعه آثار لویناس اهمیت و مرتبة خاصی دارد از آن رو که در سیر فکری این فیلسوف ، اولین کتابی است که گویای بسیاری از مضامین و دغدغه‌های پا بر جای اوست : بر آمدن و جدا شدن سوژه و سوبژکتیویته از وجود محض و بی نام و نشان ، مواجهه با دیگری و استعلا به ساحت غیریت ، زمان و نسبت آن با سوبژکتیویته و غیریت ، دلالت‌های هستی‌شناسانه و فرا هستی‌شناسانة احوال ، رابطة دوگانه و نه چندان سر راست با پدیدارشناسی و میراث پدیدارشناسانة هوسرل و هایدگر ، و شاید از همه مهم‌تر گذر از وجود به موجود که در خود به عنوان کتاب نیز انعکاس پیدا کرده و خلاف مسیری است که هایدگر در تفکرش می‌پیماید.
مترجم این کتاب – مسعود علیا – آن را از زبان فرانسه به فارسی برگردانده و در این میان ، ترجمة انگلیسی کتاب را نیز مد نظر داشته است و ترجمة فارسی مقدمة آلفونسو لینگیس ، مترجم انگلیسی از وجود به موجود را در آغاز کتاب آورده که بتواند در فهم بهتر متن خواننده را یاری نماید .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,000 تومان

استرالیا - مجموعه ی ملل امروز ( انتشارات ققنوس)


استرالیا

استرالیا کشوری غریب و در عین حال آشناست . اگر جهانگردی به استرالیا سفر کند ، چیزهای زیادی باعث می‌شود که احساس در خانه بودن به وی دست دهد و موارد دیگری وجود دارد که او تصور کند در سرزمینی رؤیایی است . استرالیا کشوری ثروتمند ، انگلیسی زبان و با معیارهای بالای زندگی است . در قرون گذشته اروپائیان مهاجر بخصوص از جزایر بریتانیا ، در حالی که در قاره جدیدی در دور دست‌ها ساکن می‌شدند ، استرالیا را به صورت مهاجر‌نشین درآوردند . استرالیا منابع طبیعی فراوان و سرزمین‌های گسترده‌ای برای ایجاد مزارع ، چراگاه‌ها ، شهرک‌ها و شهرهای جدید در اختیار دارد . فرهنگ این کشور شباهت‌های زیادی به فرهنگ رایج در کشورهای غربی دارد . همچنین استرالیا از عمده کشورهای دارای صنعت فیلم است . هنرپیشگان معروفی همچون نیکول کیدمن ، راسل کرو ، مل گیبسون و . . . استرالیایی هستند . واحد پول استرالیا دلار است و هر دلار صد سنت است . استفاده از خودرو برای حمل و نقل شخصی در استرالیا رایج است و بزرگراههای خوبی با پارک‌هایی در حاشیه جاده وجود دارد . کتاب « استرالیا » هفدهمین مجلد از مجموعه ملل امروز است که در 118 صفحهراهی بازار نشر شده است .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

5,500 تومان

اسحاق نیوتن و فیزیک برای کودکان ( انتشارات ققنوس)


اسحاق نیوتن و فیزیک برای کودکان

اسحاق نیوتن طی تنها چند سال در زمینه فیزیک، ستاره شناسی، نورشناسی و ریاضیات کشف‌های مهمی کرد. اما به هیچ کس حرفی نزد. او دست تنها حیطه و معنای پیشرفت علمی را دگرگون کرد و راهنمای عصر روشنگری شد. او تلسکوپ انعکاسی را اختراع کرد، نحوه حرکت سیارات و ستاره‌های دنباله‌دار را تشریح کرد، طبیعت چند رنگ نور سفید را کشف نمود و حسابان را که حوزه‌ای نو در ریاضیات بود پایه‌ریزی کرد. اگر همکاران نیوتن او را ترغیب نمی‌کردند که نظریات و مشاهداتش را بازگو کند، احتمالاً دنیا جایی بسیار متفاوت‌تر از آن می‌شد که حالا هست. نیوتن اطلاعات مختلفی در زمینه فلسفه طبیعی گرفته تا ریاضیات جمع آوری کرده بود و همه آنها در دفترچه‌ای یادداشت می‌کرد. کتاب «اسحاق نیوتن» تصویری ملموس از این انسان پیچیده و برجسته ارائه می‌کند.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,500 تومان

اسحاق نیوتن، ریاضیدان و دانشمند برجسته - شخصیت های تاثیرگذار ( انتشارات ققنوس)


اسحاق نیوتن، ریاضیدان و دانشمند برجسته

انقلاب علمی دوره‌ای از تغییرات بنیادی در باورها ، افکار و عقاید بود . بسیاری از مورخان بر این اعتقادند که این دوران حدود سال 1550 با انتشار نظریات اخترشناسی کوپرنیک دربارة زمین و مکان آن در کیهان در اروپا آغاز شد و در حدود سال 1700 با کار برجسته اسحاق نیوتن و قوانین عامی که نتیجه آن بود به پایان رسید . اسحاق نیوتن در 25 دسامبر سال 1642 زمانی به دنیا آمد که کشمکشی بزرگ بریتانیای کبیر را فرا گرفته بود . جنگ داخلی درست چند ماه پیش از تولد او به رهبری اعضای پارلمان که مخالف شاه چارلز اول بودند ، آغاز شده بود . رابطه پادشاه و پارلمان پیوسته شکرآب بود . اسحاق نیوتن پسری ساکت و متفکر بود و در مدرسه ، لاتین ، یونانی و ادبیات مکتوب و کتاب مقدس را خواند . او کتابی از اشعار یونان باستان و کتابی از داستان‌های کهن لاتین داشت . از آنجا که در آن دوره ریاضیات از درس‌های مرسوم نبود ، اسحاق نوجوان در مدرسه ریاضیات نخواند . ولی طی شش سال بعد ریاضیات را خودش یاد گرفت . اسحاق نیوتن دانشمند و نابغه‌ای بود که اکتشافاتش طرز فکر مردم درباره جهان را تغییر داد . در پس تصویر عمومی نیوتن در مقام فردی نابغه ، مردی با مشکلات و شکست‌های واقعی وجود داشت .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

5,500 تومان

اسطوره سوپرمن ( انتشارات ققنوس)


اسطوره سوپرمن

اومبرتو اکو را بیش‌تر به خاطر رمان‌هایش – از جمله نام گل سرخ و آونگِ فوکو – ومقالاتی که در روزنامه‌های پرخواننده ایتالیا مانند کوریه دلاسرا می‌نویسد می‌شناسیم . او آثاری در نقد هنری، ادبی و اجتماعی – سیاسی دارد. اکو به مقولاتی همچون فرهنگ عامه و نبرد میان این فرهنگ با فرهنگ نخبه‌گرا علاقه داشته و توجه خاصی در آثارش به آن نشان داده است. او در نوشته‌های متعدد خود همراه با تحلیل این نبرد، آثار عامه‌پسند را از دیدگاهی تازه رمزگشایی می‌کند. از دیگر پدیده‌هایی که نظر این فیلسوف و کارشناس سده‌های میانه اروپا را جلب کرده ماجراهای سوپرمن است که ابتدا در کتاب‌های مصور و سپس در سینما مطرح شده است. اودر کتابی با عنوان «از سوپرمن تا ابرمرد» تحلیل تازه‌ای از پدیده سوپرمن و محبوبیت آن به دست می‌دهد. در کتاب اسطورة سوپرمن مترجم مقاله بلندی به همین نام را از این مجموعه انتخاب کرده است. اومبرتو اکو با پرهیز از گرویدن به نظریه‌پردازی‌های رایج زمانه همواره واقعیت پدیده‌ها را مدنظر داشته و به دنبال یافتن راه‌هایی برای تحلیل نشانه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و اجتماعی بوده و در کتاب‌ها و مقاله‌های گوناگون به رمزگشایی از آن پرداخته است. «اسطوره سوپرمن» در انداازه رقعی و در 159 صفحه و با قیمت 8000 تومان توسط انتشارات ققنوس راهی بازار کتاب شد.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

8,000 تومان

اسطوره های یونان و روم - مجموعه ی تاریخ جهان ( انتشارات ققنوس)


اسطوره های یونان و روم

اسطوره ها چه بوده اند و از کجا آمده اند؟
در واقع هیچ تعریف دقیقی در کار نیست..
نوعی از اسطوره افسانه است اما ..اسطوره های دیگر چیستند
اسطوره های یونان و روم را بشناسیم

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

12,000 تومان

اسکندر مقدونی، فاتح جهان - شخصیت های تاثیرگذار ( انتشارات ققنوس)


اسکندر مقدونی، فاتح جهان

پدر اسکندر شاه فیلیپ دوم و مادرش ملکه المپیاس هر دو در خاندان های سلطنتی به دنیا آمده بودند . بر طبق برخی افسانه ها که اسکندر هم باورشان داشت ، نسب اجداد پدری اسکندر به هرکول قهرمان باستانی یونان می رسید . این قصه ها همگی عظمت از پیش معلوم اسکندر را نشان می دهد . وقتی مادرش او را باردار بود ، در خواب غرش تندر شنید و دید که آذرخشی رحمش را شکافت . این آذرخش آتشی برافروخت که تا دوردست ها دامن کشید . رؤیای او حاکی از آن بود که نوزادی که المپیاس حمل می کند، همان قدر خیره کننده و مخرب خواهد بود که نور و آتش تندر . در روز تولد اسکندر که به احتمال زیاد بیستم ژوئیه سال 356 قبل از میلاد اتفاق افتاده ، نشانه های بیشتری از موفقیت های آتی او نمایان می شود . جنگ ها و فتوحات ، و در نهایت و به گفته پلوتارک ، مورخ باستانی ، پیشگویان گفته بودند تولد اسکندر با سه پیروزی قرین بوده که همگی نشانة شکست ناپذیری او خواهد بود . در 2500 سال پیش در یونان باستان دگرگونی های فرهنگی و سیاسی رخ داد و این کشور وارد عصر طلایی تاریخ خود شد که طی آن بنیان دموکراسی و سرچشمه های پژوهش دانشگاهی شکل گرفت . این کتاب که در واقع به زندگی اسکندر کبیر می پردازد مجلد دیگری از مجموعه شخصیت های تأثیرگذار است که راهی بازار نشر شده است .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,500 تومان

اسیرِ خشکی (انتشارات ققنوس)


اسیرِ خشکی (انتشارات ققنوس)

دوریس لسینگ در سال 2010 برندة جایزه ادبی نوبل شد . یک نویسنده انگلیسی که در سال 1919 متولد شد و احساسی صوفیانه دارد . خوانندگان ایرانی با آثارش بعد از اخذ جایزه نوبل بیشتر آشنا شدند . او در شرح احساسات و شخصیت زنان ، زبانی بسیار قدرتمند دارد . شخصیت اول رمان « اسیرِ خشکی » زن جوانی است که میان سرخوردگی‌های سیاسی‌اش در حزب کمونیست و جمع هم‌حزبی‌های جوانش ، روابط فروپاشیده‌اش با والدین خود ، ارتباطی عاطفی با رفیق هم‌حزبی‌اش دارد و در بیان احساسات خود به عنوان یک زن ، سرگشته و در آستانة از خود بیگانگی است . « اسیر خشکی » در بحرانی‌ترین دوران زندگی این شخصیت که دورانی پر فراز و نشیب از تاریخ معاصر جهان نیز هست ، روایتگر مسیری است که این زن می‌پیماید . در ادبیات بریتانیا برای « جین آستین » جانشینی سزاوارتر و قَدَرتر از « دوریس لسینگ » وجود ندارد . « اسیر خشکی » خاطراتی است که نه به جنبش کارگری و نه به سوسیالیسم جهانی بلکه به زنی به اسم « فلورا » تقدیم می‌شود که شاید بهترین و مهربان‌ترین زن بوده است .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,500 تومان

اشارت های پست مدرنیته ( انتشارات ققنوس)


اشارت های پست مدرنیته

پست‌مدرنیته برای افراد بسیار متفاوت معناهای بسیار متفاوتی دارد. ممکن است پست‌مدرنیته به معنای ساختمانی باشد که با نخوت و غرور "نظم و ترتیب‌هایی" را به رخ می‌کشد که نشان می‌دهند چه چیزی با چه چیزی تناسب دارد و از چه چیزی باید پرهیز کرد. پست‌مدرنیته به معنای سرعت تغییر جهان اطراف ما و آمد و شد پی در پی حالات و اوضاع مختلفی است که هیچ کدام فرصتی برای ماندن و سخت شدن ندارند. پست‌مدرنیته به معنای توجه به همه چیز و همه جهات در آن واحد است به قسمی که نمی‌توانیم توجه خود را مدتی کوتاه روی چیزی متمرکز کنیم و به هیچ چیز نمی‌توانیم نگاه واقعاً دقیقی بیندازیم.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

16,000 تومان

اشتهای آمریکایی (انتشارات ققنوس)


آیا تا به حال به معنای واقعی تقدیر اندیشیده‌اید. این داستان یک انسان حرفه‌ای است که سر و کارش به تقدیر می‌افتد . او کسی نیست جز « ایان مکالخ » که سرو کارش با تقدیر‌های مردم می‌افتد . زندگی‌های فردی در قالب واحدهای اطلاعات ریخته و سپس رشته رشته جمع و به سیستم‌ها تبدیل می‌شوند و معادلاتی به دست می‌دادند که می‌توان گفت معادلات پیچیده‌ای بودند . این فرد سر ویراستار ژورنال اینترنشنال بود و این اواخر به عنوان رئیس برنامه مطالعات جمعیت شناختی پنج ساله‌ای انتخاب شده بود که بودجه‌اش را مرکز بیمه خدمات درمانی تأمین می‌کرد . تحقیقی درباره ارتباطات دقیق و مرموز سن ، محیط ، وضعیت اقتصادی ، تحرک جغرافیایی ، بیماری و نقض قوانین . از نظر « ایان » همکاری افراد ناهماهنگ و نامرتبط و کاملاً بیگانه با همدیگر در برنامه‌ای مشترک و جمعی مسئله‌ای وحشتناک بود ، اما هرگز در جمع به این موضوع اشاره نمی‌کرد و فقط در محفل‌های خصوصی و در حضور دوستان آن را مطرح می‌کرد . در واقع آیا در ارتباط با انسان ، پدیده‌ای اسرارآمیزتر و وحشتناک‌تر از این هم وجود داشت ؟

25,000 تومان

اصلاحات - مجموعه ی تاریخ جهان ( انتشارات ققنوس)


اصلاحات

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,800 تومان

اصول و تکنیک های برقراری ارتباط مؤثر با دیگران ( انتشارات ققنوس)


اصول و تکنیک‌های برقراری ارتباط مؤثر با دیگران

ارتباط فرایندی پویا و پیوسته مبتنی بر همگرایی و اعتمادی متقابل است که در آن با استفاده از گفتار، نوشتار، علائم و رفتار، فکر، پیام و یا اطلاعات مبادله می‌شوند. ارتباطات سنگ بنای جامعه انسانی و سرچشمه فرهنگ و موجب تکامل آن است و فضای اجتماعی مورد نیاز را برای زیستن انسان‌ها فراهم می‌آورد. ارتباط با دیگران، یک نوع مهارت است، مهارتی که انسان را در موقعیت ممتاز و بهتری قرار می‌دهد و دستیابی به موفقیت و خوشبختی را سهل و آسان‌تر می‌سازد. کتاب "اصول و تکنیک‌های برقراری ارتباط با تکیه بر نظریه "منبع معنی" در پس ارائه الگویی کاربردی در بهبود ارتباط میان فردی است. توانمندسازی اشخاص و آموزش فراگیر مهارت‌های ارتباط مؤثر قطعاً به گسترش مهرورزی و صلح و صمیمیت در جامعه منجر خواهد شد. کتاب "اصول و تکنیک‌های برقراری ارتباط مؤثر با دیگران" نوشته قادر باستانی مدرس و صاحبنظر در زمینه ارتباطات و روابط عمومی است که پیش از این کتاب تأثیر تلویزیون بر کودکان را در سال 80 منتشر کرد. وی دوره‌های آموزش مشتری‌مداری و طرح تکریم ارباب رجوع را در ادارات تدریس می‌کند.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

25,000 تومان

اطلاعات کتاب خودآموز ترکی‌ استانبولی‌ (مکالمه‌ ـ دستور)(انتشارات ققنوس)


این‌ کتاب‌ نخستین‌ خودآموز ترکی‌ به‌ معنای‌ واقعیِ کلمه‌ است‌ که‌ با اصولی‌ روش‌دار و علمی‌ به‌ آموزشِ مرحله‌ به‌ مرحلة‌ زبان‌ ترکی‌ استانبولی‌ می‌پردازد

17,000 تومان

اطلاعات کتاب دستور زبان محاوره ای آلمانی


کتاب حاضر این امتیاز را دارد که: - اثرى است که در زبانِ اصلى خود از اعتبارى ویژه برخوردار است؛ - در درجه نخست براى دانشجویان خارجى تدوین شده؛ - داراى مثال‏هاى فراوان از زبان آلمانىِ امروز است؛ به بیان دیگر، نمونه ‏ها به زبانى عالمانه نیست و دانشجو را - برخلافِ آنچه درکتاب‏هاى دستور فارسى غالباً دیده مى‏شود - با ترکیب‏هاى دشوار و شاهدهاى کم‏استعمال از متون ادبىِ کهن نمى‏آزارد؛ - توضیحات آن اندک است و از پرداختن به جزئیات پرهیز شده؛ - به سبب انسجام مطالب و تنظیم جالب مباحث، زبان‏آموز مى‏تواند بسیار آسان و سریع نکته مورد نظر خود را بیابد؛ - تنظیم »جدول‏وار« مسائلِ دستورى مانع از آن نیست که کاربُرد آن‏ها در هر مورد ذکر نشود. در این‏جا یادآورى نکته‏اى ضرورى است: بخش »پیوست‏ها« در متنِ اصلىِ کتاب تنها شامل بخشِ »فهرست افعال بى‏قاعده و شکل‏هاى گذشته آن‏ها« است.

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

اطلاعات کتاب واژه‌نامه‌ فارسی‌ ـ کردی‌ (انتشارات ققنوس)


اطلاعات کتاب واژه‌نامه‌ فارسی‌ ـ کردی‌

1,000 تومان

اطلاعات کتاب واژه‌نامه‌ کردی‌ ـ فارسی‌ (انتشارات ققنوس)


اطلاعات کتاب واژه‌نامه‌ کردی‌ ـ فارسی‌

1,600 تومان

اعتماد - دانشنامه ی فلسفه ی استنفورد ( انتشارات ققنوس)


اعتماد

دانشنامه فلسفه استنفورد-68 بسیاری از علاقه‌مندان به فلسفه در ایران که با فضای مجازی بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفة استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعة کم نظیر بهره هم برده‌ باشند. این دانشنامه حاصل طرحی است که اجرای آن در سال 1995 در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راهگشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود. نگارش، تدوین و انتشار مدخل‌های دانشنامة فلسفة استنفورد به سرپرستی "دکتر ادوارد. ن. زالتا" افزون بر این‌که پیوندی فراگیر میان فضای دانشگاهی و عرصه عمومی برقرار کرده، ویژگی‌های درخور توجه دیگری هم دارد و آن اینکه این دانشنامه به ویژه به کار دانشجویان و محققانی می‌آید که می‌خواهند در زمینه‌ای خاص پژوهش کنند. ترجمه و انتشار تدریجی این دانشنامه به زبان فارسی و فراهم کردن امکان مواجهه شمار هرچه بیشتری از خوانندگان علاقه‌مند با آن از جمله اهدافی بوده که چه بسا مورد نظر بانیان این طرح بوده لذا "انتشارات ققنوس" با همکاری گروهی از مترجمان به سرپرستی "دکترمسعودعلیا" و با کسب اجازه از گردانندگان دانشنامه فلسفه استنفورد (SEP) اقدام به ترجمه و انتشار این دانشنامه می‌نماید و امیدوار است چاپ این مجموعه استمرار پیدا کند.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,000 تومان

افعانستان ( انتشارات ققنوس)


افعانستان

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,500 تومان

اگزیستانسیالیسم و اخلاق - نظری به آرای اخلاقی کی برکگور. هایدگر و ساتر ( انتشارات ققنوس)


اگزیستانسیالیسم و اخلاق - نظری به آرای اخلاقی کی برکگور. هایدگر و ساتر

کسی که می‌خواهد درباره اگزیستانسیالیسم بنویسد، چه بسا در آغاز کار باید در پی آن باشد که موضوع بحث را تعریف کند. با این حال ممکن است این تعریف کامل نباشد، زیرا کتاب‌های بی‌شماری درباره این موضوع وجود دارد و در این میان یکی هم پیدا نمی‌شود که سرآغازش تلاش برای به دست دادن تعریفی تازه نباشد. با این حال خانم مری وارنوک، کتاب راهنمایی در باب تفکرات اگزیستانسیالیستی کی‌یرکگور، هایدگر و سارتر فراهم آورده است که به گونه‌ای تحسین‌برانگیز، فصیح و خواناست. او با قلمی حاکی از همدلی درباره این سه تن می‌نویسد و یاریمان می‌کند تا شیوة سخن گفتن آنها در باب مسائل اخلاقی و نوع نتایجی را که به دست می‌آورند، دریابیم. نویسندگانی که در این کتاب از آنها سخن به میان آمده است تأثیری بسیار گسترده از خود به جا نهاده‌اند. مسعود علیا مترجم این کتاب، به نوعی در چند سال اخیر در زمینه ترجمه کتاب‌های فلسفی چون: جغد مینروا (85)، فلسفه هنرها (85)، دیباچه‌ای بر فلسفه قرون وسطی (83)، آثار کلاسیک فلسفه (86)، الفبای فلسفه (85)، مبانی فلسفه اخلاق (85)، هرمنوتیک فلسفی و نظریه ادبی (81) فعالیت مستمر داشته است.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,000 تومان

اگنس‌ گری‌ (انتشارات ققنوس)


برونته‌ نام‌ خانواده‌ای‌ انگلیسی‌ است‌ که‌ سه‌ دختر شاعر و نویسنده‌ از آن‌ برخاسته‌اند؛ شارلوت‌، امیلی‌ و آن‌. پدر خانواده‌ کشیش‌ فقیر دهکده‌ای‌ بود و مادرشان‌ پس‌ از تولد ششمین‌ فرزند، آن‌، درگذشت‌. پس‌ از مرگ‌ مادر، پدر رفتاری‌ مستبدانه‌ و خشونت‌آمیز در پیش‌ گرفت‌ و دخترها را به‌ شبانه‌روزی‌ فرستاد. خشونت‌ پدر و محرومیت‌ از محبت‌ و دلسوزی‌ مادرانه‌، خواهرها را به‌ خیالپروری‌ سوِ می‌داد. آن‌ها چون‌ خواهان‌ زندگی‌ مستقلی‌ بودند تنها راه‌ معاش‌ را در شغل‌ معلمی‌ می‌دیدند. اما طبع‌ شاعرانه‌ و خیالپردازانه‌شان‌ آنان‌ را به‌ بزرگ‌ترین‌ داستان‌نویسان‌ انگلیسی‌ قرن‌ نوزدهم‌ مبدل‌ کرد. اگنس‌ گری‌ اولین‌ رمان‌ آن‌ برونته‌ است‌. این‌ رمان‌ در مقام‌ اولین‌ کار، دستاورد چشمگیری‌ است‌ که‌ هم‌ از نظر تکنیکی‌ شایسته‌ توجه‌ است‌ و هم‌ نمایانگر کمال‌ قابل‌ ملاحظه‌ نویسنده‌ به‌ خصوص‌ در زمینه‌ محاوره‌ است‌. اگنس‌ گری‌، قهرمان‌ داستان‌، همچون‌ آن‌ برونته‌ زندگی‌ سختی‌ را می‌گذراند، چون‌ او خواهان‌ استقلال‌ است‌ و شاید همان‌ «آن‌» است‌ که‌ فرصت‌ چشیدن‌ عشقی‌ شیرین‌ را تجربه‌ می‌کند. آن‌ برونته‌، با اگنس‌ گری‌ ما را به‌ دنیای‌ خود می‌برد، همگام‌ با او برای‌ رسیدن‌ به‌ استقلال‌ رنج‌ می‌بریم‌، در شادی‌هایش‌ شریک‌ می‌شویم‌، خوبی‌ها را دوست‌ می‌داریم‌، زشتی‌ها را نکوهش‌ می‌کنیم‌ و چون‌ او عشق‌ می‌ورزیم‌.

1,600 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 240,000 تومان
ريال0 ريال240000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.