بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

به منظور بهتر شناختن و شناساندن  و ترویج و گسترش میراث فلسفی و فکری ایران در دوران اسلامی و قبل از اسلام در داخل و خارج از کشور و نیز آشنا کردن هر چه بیش‌تر ایرانیان با سنت‌های فکری و فلسفی تمدن‌های شرق و غرب و تطبیق و مقایسه مکتب‌های مختلف فلسفی در تاریخ ۱۳/۱۰/۱۳۵۲ سیدحسین نصر، انجمن حکمت و فلسفه ایران را تأسیس....

به منظور بهتر شناختن و شناساندن  و ترویج و گسترش میراث فلسفی و فکری ایران در دوران اسلامی و قبل از اسلام در داخل و خارج از کشور و نیز آشنا کردن هر چه بیش‌تر ایرانیان با سنت‌های فکری و فلسفی تمدن‌های شرق و غرب و تطبیق و مقایسه مکتب‌های مختلف فلسفی در تاریخ 13/10/1352 سیدحسین نصر، انجمن حکمت و فلسفه ایران را تأسیس و به طور رسمی از سال 1353 فعالیت خود را آغاز کرد و آقایان مهدی محقق، جلال الدین همایی، محمود شهابی، عباس زریاب خویی، یحیی مهدوی از جمله اعضای هیئت امنای آن بودند.

در سال های اول در جنب فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود علاوه بر استفاده از استادان بنام فلسفه از داخل ایران از جمله سیدجلال الدین آشتیانی، عباس زریاب خویی و جواد مصلح اقدام به دعوت از استادان برجسته در سطح بین الملل از جمله هانری کربن، توشیهیکو ایزوتسو، ماتسوموتو نمود و با تشکیل کلاس-های آزاد، که همه بر اساس قرائت و تفسیر متون اصیل فکری و فلسفی اداره می شد، شاگردان خوبی را نظیر ویلیام چیتیک، ژان دورینگ و محمد لگن هاوزن را در این حوزه پروراند که در حال حاظرخود صاحب کرسی در دانشگاه های بین المللی هستند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکوهمند و تاریخ ساز، انجمن حکمت اسلامی با حمایت های شهید مطهری توانست حیاتش را با توجه به پیشنه خود ادامه دهد.

در سال 1360 با تعدادی از مؤسسات پژوهشی ادغام و در زیر مجموعه «مؤسسه مطالعات و تحقیقات فرهنگی» (که بعدها به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تغییر نام داد) در قالب دو پژوهشکده حکمت و ادیان، تاریخ و فلسفه علم فعالیت های خود را ادامه داد و در سال 1376 انجمن از دو پژوهشکده جدا و با نام «انجمن حکمت و فلسفه ایران» فعالیت جدید خود را از سر گرفت. سپس از سال 1380 با موافقت شورای گسترش آموزش عالی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منفک و از ابتدای سال 1381 تاکنون به صورت مؤسسه مستقل با عنوان مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با ریاست دکتر غلامرضا اعوانی ادامه فعالیت داد.

در مرداد ماه 1390، ریاست مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه واگذار شد.

هم اکنون مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با 6 گروه پژوهشی فعالیت های خود را ادامه می دهد: فلسفه غرب به مدیریت دکتر غلامرضا اعوانی، فلسفه اسلامی به مدیریت دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، کلام به مدیریت دکتر علی افضلی، مطالعات علم به مدیریت دکتر حسن معصومی همدانی، ادیان و عرفان به مدیریت دکتر شهرام پازوکی و منطق به مدیریت دکتر ضیا موحد.

مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، به عنوان احیاگر مکتب فلسفی طهران، از سال 1353 که اولین برگزار کننده دوره های آزاد فلسفی بوده است و هم اکنون بیشترین درس گفتارها، قرائت متون فلسفی از فلسفه اسلامی تا فلسفه های مغرب زمین (فلسفه های تحلیل زبانی، ذهن، علم و ...) در سطح کشور را برای علاقه-مندان به حکمت و فلسفه برگزار می کند.

اهداف مؤسسه‌پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

1ـ کمک به توسعه و گسترش پژوهش در زمینه‌ی حکمت اسلامی، فلسفه غرب، کلام، ادیان و عرفان، فلسفه تطبیقی، منطق، تاریخ و فلسفه علم، مطالعات علم و فلسفه دین؛

2ـ زمینه‌سازی مناسب برای ارتقای فعالیت‌های پژوهشی مذکور در کشور؛

3ـ بررسی و شناسایی شاخه‌های نوین فلسفه و معرفی آن‌ها در کشور؛

4ـ طرح مسائل سنتی فلسفه و رشته‌های وابسته به روشی جدید و امروزی؛

5ـ کوشش برای احیای جایگاه ویژه‌ی ایران در فلسفه اسلامی و فلسفه جهانی و تربیت دانشجویان و محققان ممتاز در این زمینه‌ها در سطح بین‌المللی؛

6ـ کوشش برای نشر و اشاعه‌ی فرهنگ فکر و اندیشه‌ی فلسفی و منطقی در جامعه و ارتقای سطح دانش و بینش اسلامی.

برخی از فعالیت‌های مؤسسه در راستای تحقق اهداف آن

1ـ انجام طرح‌های پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای؛

2ـ تصحیح، ترجمه و تألیف متون فلسفی، عرفانی و کلامی در سطوح مختلف؛

3ـ همکاری‌های بین‌المللی با مراکز فلسفی و مؤسسه‌های مشابه در جهان و برگزاری همایش‌های علمی - تخصصی و جلسات بحث و سخنرانی داخلی و بین‌المللی در موضوعات مرتبط با فلسفه و حکمت در چارچوب مقررات و ضوابط؛

4ـ چاپ و انتشار کتاب‌های فلسفی و کلامی؛

5ـ جذب نخبگان و پژوهشگران ممتاز و برجسته‌ی داخل و خارج که در زمینه‌ی فلسفه، حکمت، کلام و عرفان فعالیت می‌کنند؛

6 ـ تأسیس دوره‌ی دکتری فلسفه و پذیرش دانشجو در این مقطع با سه گرایش «فلسفه غرب»، «فلسفه اسلامی» و «تاریخ و مطالعات علم». «کلام اسلامی»، «فلسفه حقوق»، «فلسفه اخلاق».

7- تربیت و حمایت از محققان جوان خارجی علاقه‌مند به حکمت اسلامی-ایرانی به منظور اشاعه‌ی این حکمت در دانشگاه‌ها و بنیادهای پژوهشی خارج از کشور

موضوعات کلی کتابهای انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به شرح ذیل می باشد:

کتاب های فلسفه انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فلسفه غرب انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های منطق انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادیان انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های عرفان انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های مطالعات علم انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کلام انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روانشناسی انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دین انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

سالنامه ترنم حکمت انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

سالنامه اشراق انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

اسلام در سرزمین ایران (چشم اندازهای معنوی و فلسفی) جلد اول، تشیع دوازده امامی ( موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران)


کتاب حاضر، جلد اول از اين مجموعه و درباره تشيع دوازده‌امامي است. اهميت جلد اول اين مجموعه نيز در آن است که نويسنده به‌طور ويژه به تشيع دوازده‌امامي پرداخته که به‌ويژه بعد از دوره صفوي در ايران رواج داشته است. نويسنده علاقه بسياري در تشيع داشته و در مکالمات او با علامه طباطبايي مطالب بسياري در اين باره وجود دارد. نويسنده در استخراج اين مباني به سرچشمه آن‌ها، يعني احاديث صادر شده از خود امامان نظر داشته‌ و درعين‌حال بازتاب و بسط اين احاديث را در بزرگ‌ترين شارحان سخنان ائمه در عصر صفوي نشان داده‌ است. در اين کتاب شاهد فصول مشترک ميان هرمنوتيک معنوي (يعني تأويل) به کار گرفته شده در تشيع و در مسيحيت و نيز مسائل مشترک در امام‌شناسي شيعي و مسيح شناسي هستيم.

محصولات انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

32,000 تومان

برهان وجودی در فلسفه غرب و فلسفه اسلامی (انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران)


عنوان کتاب: برهان وجودی در فلسفه غرب و فلسفه اسلامی
موضوع کتاب: فلسفه تطبیقی
خدا - اثبات هستی‌شناختی
هستی‌شناسی (فلسفه اسلامی)
نويسنده کتاب:علی افضلی
ناشر کتاب: موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران
تعداد صفحات کتاب: ۸۶۶ صفحه
قطع کتاب: وزیری
نوع جلد کتاب: گالینگور
نوبت چاپ کتاب: چاپ ۱
تیراژ کتاب: ۳۰۰ نسخه
تاريخ نشر کتاب:۹۷/۰۲/۰۹
قيمت پشت جلد کتاب:۴۵۰۰۰۰ ريال
كد ديويي کتاب:۱۸۹.۱
زبان كتاب:فارسی
محل نشر کتاب:تهران – تهران

45,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 32,000 تومان بیشترین: 45,000 تومان
ريال32000 ريال45000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.