هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات نگاه

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

مؤسسۀ انتشارات نگاه از سال ۱۳۵۲ کار خود را به عنوان ناشر مستقل در زمینه ی ادبیات علوم انسانی آغاز کرد .
نگاه طی چهاردهه میلیون ها بار در سطر سطر کتابهایش پیش چشم مخاطبین خویش تکثیرشد و تنوع بخشی به آثار تولید شده و سخت‌گیری در انتخاب ها را بر اساس خواست مخاطب سرلوحه کار خویش قرارداده است .
شعر،ترانه ، داستان، رمان ، نقد و نظریه، تاریخ ،هنر، زندگینامه های بزرگان و مفاخر ادبی ،معرفی شاعران و نویسندگان مطرح جهان از طریق ترجمه های ماندگار ،فیلمنامه و نمایشنامه ، فلسفه و روانشناسی و …را دستمایه اصلی کارخود قرار داده و ویترینی ساخته به وسعت ایران بزرگ تا هرنوع سلیقه‌ ی را تامین نماید .
این مؤسسۀ افتخار دارد که ناشر تخصصی آثار بزرگانی چون : احمد شاملو ، سیمین بهبهانی ،مرتضی راوندی ، نیما یوشیج ،شهریار ،حسین منزوی ، عماد خراسانی ، یدالله رویایی ،نصرت رحمانی ، بزرگ علوی ، محمد علی افغانی ، رضابراهنی ، غلامحسین ساعدی …. و بسیاری دیگر از شاعران و نویسندگان معاصر بوده است . نگاه بیش از ۴۰ سال فعالیت حرفه ای صدها کتاب از ناموران و نوآمدگان عرصه فرهنگ و ادبیات چاپ و منتشر کرده است و همچنان این راه پر فراز و نشیب را در صنعت نشر می پیماید .
مؤسسۀ انتشارات نگاه از سال ۱۳۹۱ به نگاه تازه و نوآوری در حوزه شعر و داستان نیز اهمیت ویژه ای داده و در این زمینه استعدادهای نوظهوری را به جامعه ادبی معرفی کرده است .
این حضور بی شک وامدار نویسندگان ، شاعران و خوانندگانی است که بیش از ۴۰ سال به نشرنگاه اعتماد کرده اند .
نگاه بیش ازهر چیز به کتاب و کتاب خوانی می اندیشد.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات نگاه به شرح ذیل می باشد:

کتاب های ادبیات انتشارات نگاه  (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های داستان و رمان انتشارات نگاه  (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های زندگینامه انتشارات نگاه  (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های سینما انتشارات نگاه  (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های  شعر انتشارات نگاه  (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم انسانی انتشارات نگاه  (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

شما می توانید تمامی آثار انتشارات نگاه را در سایت فروشگاهی و کتاب فروشی بانک کتاب 4030book ملاحظه و با مطالعه ی توضیحاتی در مورد محتوای کتاب ها در صورت تمایل، کتاب مورد نظر خود را به روش خرید اینترنتی و آنلاین تهیه نمایید. خرید اینترنتی کتاب به شما این امکان را می دهد تا با موضوعات کتاب ها آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آنلاین کتاب مورد نظر خود نماید. تمام سعی ما در بانک کتاب چل سی بوک 4030book که در زمینه فروش اینترنتی کتاب، محصولات فرهنگی و لوازم التحریر فعالیت دارد، ارائه آثار منتخب و مورد علاقه شما عزیزان فرهنگی و دوست دار کتاب می باشد تا خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی را به راحتی و آسانی تجربه کنید. بانک کتاب چل سی بوک (www.4030book.ir) امکان مشاهده توضیحات و خرید اینترنتی کتاب در تمامی زمینه ها از جمله: دانشگاهی ، عمومی ، آموزشی ، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، هوش و سرگرمی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و آثار منتخب، معتبر و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای شما عزیزان در سایت خود فراهم نموده است. از مزایای استفاده خرید اینترنتی کتاب های انتشارات نگاه پرداخت آنلاین وجه کتاب، تحویل کتاب درب منزل، کاهش تردد در شهر، کاهش آلودگی هوا و ترافیک و حفظ آرامش شما عزیزان دوستدار محصولات انتشارات نگاه می باشد.لازم به ذکر است کتاب فروشی اینترنتی بانک کتاب چل سی بوک دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت – مرکز توسعه تجارت الکترونیک (نماد الکترونیکی) می باشد. همچنین می توانید لیست کتاب ها و آثار منتشره انتشارات نگاه را در اینجا مشاهده نماید. 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

جهانى‌سازى قتل‌عام اقتصادى( نگاه)

مؤلف: فريبرز رئيس‌دانا
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:552
شابک:978-964-351-212-5


یادداشت نویسنده: من تجربه 25 سال اخیر جهانی سازی را کاویده ام. حاصل این کاوش که اینک در 25 مقاله – نه لزوماً هر یک متعلق به یکسال منشر می شود. آن است آنچه که اتفاق می افتد به واقع جهانی سازی قتل عام اقتصادی است. حال بگذارید که نظریه پردازان کم مایه نه نولیبرال- نو محافظه کار هرچقدر می خواهند در وصف خوشبختی مردم ساکن سرزمین های مرکزی سرمایه داری یا پیشرفت های چند کشور نیمه پیرامونی سخن سرایی کنند….


5,000 تومان

جوان خام( نگاه)در رمان جوان خام روحی معصوم در نظرم بود که احتمال وحشتناک تباه شدن را حس کرده بود و به « تصادفی بودن » و بی اهمیت بودن خود نفرت می ورزید . نفرتش از روح هنوز پاکی بر می خاست که آگاهانه شرارت را در اندیشه هایش نگه می داشت و در قلبش می پروراند و در رویاهای نا آرام و پنهانی اما گستاخانه اش عذاب می کشید . بالطبع همه چیز را به قدرتش و منطقش و حتی مهمتر به خداوند مربوط می کرد. اینها همه از « نارسی » و « خامی» جامعه بر میخیزند.
داستایفسکی، در تمام آثار مهم ادبی خود چالشی را فرا راه خواننده می نهد. آدمی چگونه موجودی است؟ فرشته خو یا دیوصفت یا ترکیبی از این دو. اکثر کاراکترهای خلق شده توسط او بیشتر از هر چیز درگیر خود هستند و این درگیری موجب خلق روایت های فرد با افراد و محیط می شود. زندگی خاص و پر از پیچیدگی نویسنده، بیماری صرع که بسیاری آن را منشا نبوغ وی می دانند، جامعه اشرافی روسیه در دوران زندگی او که از یک سو متاثر از رشد بورژوازی در اروپا و از دیگر سو متکی بر فئودالیسم روسی است در تک تک آثارش ردپای خود را بر جای نهاده و انسان گرفتار پوچ انگاری در جامعه ای با ظاهر پرزرق و برق و پرفریب را با استادی تصویر کرده است. جوان خام نیز یکی دیگر از آثار ماندگار این نویسنده بی بدیل است.


35,000 تومان

جوانی( نگاه)جوانی رمانی است با فضای سیاسی و عاطفی که وقایع آن در سال های پر التهاب 1355 تا 1360 می گذرد و شخصیت هایش دانشجویان آن سال ها هستند.این رمان اندیشه ای را در قالب اتفاقات خیالی روایت می کند که به صورت های مختلف در حافظۀ جمعی ایرانی تکرار شده است. عباس پژمان نويسنده و مترجم زبان‌هاي انگليسي و فرانسه است.كتاب‌هاي «من و پلاترو»، «ماري»، «باخت پنهان»، «بوي خوش عشق»،‌ «بهار رم»، «موز وحشي»، «آلبوم خاطرات»، «كاناپه قرمز»،‌ «همه نام‌ها» و «شازده كوچولو» از آثار ترجمه‌اي پژمان به شمار مي‌روند9,000 تومان

چاره کمرویى، قدرت اراده، دقت( نگاه)

مؤلف: ريموند ـ دوسن لوران مترجم:محمدحسين سرورى
سال چاپ: 1388
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:175
شابک:978-964-351-544-7


بخشی از یادداشت مترجم : … در این مختصر سعی شده است با ارائه را حل های مناسب و منطقی با کمرویی، ضعف اراده و بی دقتی که از بیماریهای قرن ماشین است مبارزه کرده، از عواقب شوم بی دقتی جلوگیری کرده و ضرورت و امکانات افزایش تمرکز فکری و تربیت دقت را د راختیار خواننده قرار داده و او را با علل، عواقب و راه درمان کمرویی آشنا ساخت .


3,000 تومان

چاه به چاه( نگاه)چاه به چاه،یکی از رمان های نه چندان معروف رضا براهنی است که پیش از این در سال 54 خورشیدی در مجلات فارسی زبان به چاپ رسیده بود.کتاب شرح روایت حمید،یکی از مسئولین سپاه دانش و زندانی کنونی سازمان امنیت از زبان خودش است.برای علاقه مندان به آثار براهنی،این کتاب حکم قطعه پازلی برای درک و ارتباط عمیق با دیگر آثار نویسنده دارد. با خواندن بخش هایی که در اتاق تمشیت و به شکنجه می گذشت،بی اختیار اشعار مجموعه ظل الله و اسماعیل و آنچه بر مرحوم اسماعیل شاهرودی در زندان های ساواک گذشته است پیش رویم تداعی شد خفقان و شكنجه مربوط به خود آدم هاست ، ما قبول كرده ايم كه خفقان داشته باشيم ، قبول كرده ايم كه شكنجه مان بكنند ، به همين دليل خفقان و شكنجه داريم . اين ديگران نيستند كه ما را شكنجه مي كنند . همين كه پذيرفتيم كابل بزنند ، كابل را زده اند . ما خود شكنجه گران خود هستيم .


6,000 تومان

چشم هایش (پالتویی) (انتشارات نگاه)


چشمهایش، شاخص ترین اثر بزرگ علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام “ماکان” است که به دنبال راز مرگ مشکوک استاد در تبعید است. در خلال داستان آقای ناظم همان دوستدار استاد حدس می زند که راز مرگ استاد در یکی از تابلوهای ایشان که به خط خود استاد “چشمهایش” نامیده شده و در شخصیت مدل این اثر نهفته است. پس از آن سعی می کند با پیدا کردن زن به تصویر کشیده شده در تابلو به این راز دست پیدا کند و برای این کار ناظم مدرسه نقاشی ای می شود که آثار ماکان در آن به نمایش در آمده است. در ادامه با پیدا شدن فرنگیس پرده از راز مرگ ماکان برداشته می شود. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به كار برده، روشی كه چند اثر دیگر او را نیز شكل داده است. این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. یعنی كنار هم نهادن قطعات منفصل یك ماجرای از دست رفته و ایجاد یك طرح كلی از آن ماجرا به حدس و قرینه. بدین ترتیب یك واقعه گذشته به كمك بازمانده‌های آن نوسازی می‌شود. نثر منظم و سیال نویسنده در قیاس با معاصرانش بسی امروزی می‌نماید. این كتاب از آثار معدود فارسی است كه در مركز آن یك زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است. استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشمهایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند. زن به او می‌گوید که او دختری از خاندانی ثروتمند بوده است و به خاطر زیبایش توجه مردان بسیاری را جلب خود می کرده اما آن‌ها برای او سرگرمی‌ای بیش نبودند و تنها استاد ماکان بود که توجهی به زیبایی و جاذبه‌اش نداشته است. زن برای جلب توجه استاد با تشکیلات مخفی سیاسی زیر نظر استاد همکاری می‌کند اما استاد نه فداکاری او را جدی می‌گیرد و نه احساسات و عشق او را درمی‌یابد. در آخر استاد توسط پلیس دستگیر می‌شود و زن به درخواست ازدواج رییس شهربانی که از خواستاران قدیمی او بوده‌است به شرط نجات استاد از مرگ پاسخ مثبت می‌دهد. استاد به تبعید می‌رود و هرگز از فداکاری زن آگاه نمی‌شود. در تبعید پردهٔ چشمهایش را می‌کشد، چشم‌هایی که زنی مرموز اما هوس‌باز و خطر ناک را نمایان می‌کند. زن می‌داند که استاد هرگز او را نشناخته است و این چشم‌ها از آن او نیست.
محصولات انتشارات نگاه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

20,000 تومان

چشمان تو قاتل منند( نگاه)

مؤلف: مختوم قلی فراغی
مترجم:یغما گلرویی
سال چاپ: 1393
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:86
شابک:978-964-351-350-4


اين ترجمه به نوعى يك بازسرايىِ آزاد است. در بعضى قسمت‌ها سعى شُده كه ترانه‌ها آن زيبايى‌هاى زبانى و تمثيلى و تصويرى را كه در برگردانِ مو به مو به علتِ اختلافِ واژگانى از دست مى‌دانند ، با عبارات و تعابيرِ تازه بازيابند و در عينِ حال به چهارچوبِ اصلى‌شان خدشه‌يى وارد نشود. مختوم‌قلى به سالِ 1012 خورشيدى در خيوه تركمنستان ـ كه در آن روزگار جزو خاكِ ايران بود ـ زاده شُد. در كودكى پيشِ پدرش دولت‌محمدآزادى و بعدها پيشِ شخصى به نامِ نياز صالح درس خواند. به مدرسه‌ى كؤنگلده‌ش بخارا رفت اما به علتِ دو دسته‌گى بين علماى بخارا مجبور به ترك آن مدرسه شد. به سفر پرداخت و به افغانستان، هندوستان، ازبكستان و تركمنستان سفر كرد. سپس به خيوه بازگشت و در مدرسه‌ى شيرغازى آن‌جا تحصيل را ادامه داد. بعد از عشقِ ناكامش منگلى، ترانه‌هاى بسيارى سرود و آوازه‌اش در بينِ تركمن زبان‌ها پيچيد. بعدها با دخترِ ديگرى ازدواج كرد و از او صاحبِ دو پسر شُد اما هر دو را از دست داد. او صداى عشق و سوگ و خشمِ خلق تركمن بود و شايد بشود گفت از نخستين سراينده‌گانِ ترانه‌ى اعتراض به زبانِ تركمنى. مختوم‌قلى بعد از تحمّلِ يك زنده‌گىِ سختُ سراپا رنج سرانجام به سال 1089 از دنيا رفت و در روستاى آق‌توقا از توابع شهرستان گنبدكاووس آرميد.


6,500 تومان

چشمهایش( نگاه)چشمهایش، شاخص ترین اثر بزرگ علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام “ماکان” است که به دنبال راز مرگ مشکوک استاد در تبعید است. در خلال داستان آقای ناظم همان دوستدار استاد حدس می زند که راز مرگ استاد در یکی از تابلوهای ایشان که به خط خود استاد “چشمهایش” نامیده شده و در شخصیت مدل این اثر نهفته است. پس از آن سعی می کند با پیدا کردن زن به تصویر کشیده شده در تابلو به این راز دست پیدا کند و برای این کار ناظم مدرسه نقاشی ای می شود که آثار ماکان در آن به نمایش در آمده است. در ادامه با پیدا شدن فرنگیس پرده از راز مرگ ماکان برداشته می شود. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به كار برده، روشی كه چند اثر دیگر او را نیز شكل داده است. این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. یعنی كنار هم نهادن قطعات منفصل یك ماجرای از دست رفته و ایجاد یك طرح كلی از آن ماجرا به حدس و قرینه. بدین ترتیب یك واقعه گذشته به كمك بازمانده‌های آن نوسازی می‌شود. نثر منظم و سیال نویسنده در قیاس با معاصرانش بسی امروزی می‌نماید. این كتاب از آثار معدود فارسی است كه در مركز آن یك زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است. استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشمهایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند. زن به او می‌گوید که او دختری از خاندانی ثروتمند بوده است و به خاطر زیبایش توجه مردان بسیاری را جلب خود می کرده اما آن‌ها برای او سرگرمی‌ای بیش نبودند و تنها استاد ماکان بود که توجهی به زیبایی و جاذبه‌اش نداشته است. زن برای جلب توجه استاد با تشکیلات مخفی سیاسی زیر نظر استاد همکاری می‌کند اما استاد نه فداکاری او را جدی می‌گیرد و نه احساسات و عشق او را درمی‌یابد. در آخر استاد توسط پلیس دستگیر می‌شود و زن به درخواست ازدواج رییس شهربانی که از خواستاران قدیمی او بوده‌است به شرط نجات استاد از مرگ پاسخ مثبت می‌دهد. استاد به تبعید می‌رود و هرگز از فداکاری زن آگاه نمی‌شود. در تبعید پردهٔ چشمهایش را می‌کشد، چشم‌هایی که زنی مرموز اما هوس‌باز و خطر ناک را نمایان می‌کند. زن می‌داند که استاد هرگز او را نشناخته است و این چشم‌ها از آن او نیست.


17,000 تومان

چگونه داستان بنویسیم( نگاه)چگونه داستان نوشتن را می شود با کتاب صدیقه اسماعیل لو یاد گرفت. در این کتاب با آوردن مثال های ساده سعی شده است داستان را با زندگی خودمان تطبیق دهیم و راه نوشتن آن را خوب یاد بگیریم، تا بتوانیم به راحتی اتفاقاتی را که همه روزه با آن مواجه می شویم یا در اطرافمان می بینیم یا در ذهنمان می سازیم، در قالب داستان بریزیم و برای دیگران نقل کنیم.


4,000 تومان

چمدان( نگاه)مجموعه داستان کوتاه چمدان (1313 ش) نخستین اثر بزرگ علوی است. بزرگ علوی در این مجموعه با به کارگیری نثری ساده و روان و با خلق صحنه هایی قابل تامل و با توصیف هایی بسیار زیبا ما را در گیر حوادث داستان‌ها می‌کند علوی در این مجموعه به بازتاب فرهنگ عامه و تصویر ناکامی ها و سیه روزیهای مردم پرداخته است. مجموعه داستان چمدان شامل داستانهای: چمدان/ قربانی/ عروس هزار داماد/ تاریخچه ی اتاق من/ سرباز سربی/ شیک پوش و / رقص مرگ/ است که در 173 صفحه ارائه شده است . مجتبی بزرگ علوی از نثرنویسان برجسته ادبیات فارسی سده بیستم میلادی و مشهورترین نویسنده چپ‌گرای ایران است.او که یکی از افراد گروه معروف ۵۳ نفر بود در آماده‌سازی مجله دنیابا تقی ارانی همکاری می‌کرد و به روانشناسی زیگموند فروید و فلسفه مارکسیسم بسیار علاقه‌مند بود. علوی همچنین یکی از بنیانگذاران حزب توده ایران بود و آثار ادبی مشهوری را به رشته تحریر در آورد که از آن جمله می‌توان به رمان چشمهایش و داستان کوتاه چمدان اشاره کرد


10,000 تومان

چند رضایی (نگاه تازه ی شعر ۲)( نگاه)

مؤلف: رضا حیرانی
سال چاپ: 1392
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:104
شابک:978-964-351-671-0


مجموعه شعر «چند رضایی» چهار دفتر را با عنوان‌های «رضای اول. رگ‌زنی»، «رضای دوم. چند رضایی»، «رضای سوم. رگ‌های مرا بباف» و «رضای چهارم. ویجا» شامل می‌شود. شعرهای این مجموعه در قالب سپید و اغلب به صورت بلند یا نسبتا بلند سروده شده‌اند. در دفتر نخست این مجموعه پنج قطعه شعر، در دفتر دوم و سوم هر یک 15 قطعه شعر و در دفتر چهارم 6 قطعه شعر گنجانده شده است. هر چند این مجموعه با فاصله زمانی حدود 6 سال از دومین دفتر حیرانی به چاپ می‌رسد، اما فضای شعرهای آن نزدیک به فضای شعرهای همان دفتر دوم شاعر یعنی «آسایشم گاهی روانی‌ست» اند.«به شباهت هم»، «مرگ کهربایی‌ست»، «انفرادی‌ام»، «وهم زیستن»، «حروف خلوت»، «رگ‌های مرا بباف»، «من، زن، صنوبر»، «آدم برفی»، «بودای زن» و «تنیدن» عنوان برخی از شعرهای این مجموعه اند. رضا حیرانی در مورد اینکه چرا اسم کتابش چند رضایی است می گوید: واقعيتش اسم کتاب هایم دستکم تا امروز با همان دو سه شعر ابتدایی کتاب در ذهنم می نشيند و بعد شعرهای آن کتاب را جدا می کنم. برای اسم خيلی به دنبال منطق ویژه ای نيستم شاید این تجربه فردی من باشد که نام کتاب هایم به عنوان بخشی از یک پروژه که به کتاب ختم می شود خيلی سریع به ذهنم می آید و آنقدر قطعيت دارد این نام که هر چقدر هم که بخواهم نمی توانم کنارش بگذارم. انتخاب “چند رضایی” هم همينطور بود. وقتی در سال 84 “آسایشم گاهی روانی ست” منتشر شد در فاصله کوتاهی مطمئن بودم شعرهایی که در حال نوشتنش هستم درمجموعه ای با نام “چند رضایی” جمع خواهند شد. کمااینکه از سال 85 تا اواخر 87 که زمان نوشته شدن شعرهای “چندرضایی هستند” شعرهای دیگری هم بودند که مشخص بود نمی توانند در این کتاب قرار بگيرند. امروز که شش یا هفت سالی از زمان انتخاب این نام گذشته شاید بتوانم بگویم این نام ادای دینی بود به تمام رضاهای درونم. رضاهایی که در لحظه به لحظه ی رضا حيرانی شدنم نقش مستقيم داشته اند. و من همواره تلاش کرده ام به هر کدامشان سهمی در کلماتم بدهم. در دنيایی که به قدر کافی سرکوبمان می کند سرکوب نکردن من های درونم کمترین وظيفه ام بوده که اميدوارم تا حد توانم از پسش بر آمده باشم. هرچند گویا جهان امروز و شرایط کنونی دنيای ما به سمتی ست که قصد اصلی اش سرکوب هویت فردی یا همان من های درونی هر انسان است تا با حذف اینان بتواند از او موجودی آماده پذیرش یکسان شدن با دیگران بسازد


4,500 تومان

چند واقعیت باورنکردنی( نگاه)«چندواقعیت باورنکردنی» به قلم امیرحسن چهلتن مجموعه داستانی ست که در آن با دغدغه همیشگی چهل تن یعنی تاریخ و به‌ویژه تاریخ معاصر ایران مواجهیم. وی در باره ی ایده نوشتن داستان‌های کتابش می گوید : این ایده شاید ناشی از تاملات من در مورد تاریخ است. تاریخ در همه جای دنیا و به مقدار بیشتری در مملکت ما پر از گوشه‌های پنهان است. من در این مجموعه در واقع خواسته‌ام این گوشه‌های پنهان را تخیل کنم و این‌جوری سربه‌سر تاریخ بگذارم و ببینم اگر فرضیه محتملی را جانشین آن حلقه‌های مفقود کنیم، واقعیت ممکن است به چه شکلی در بیاید. در ضمن خواسته‌ام به رازهای تاریخ بیفزایم به شرط آنکه توانسته باشم رازهای دیگری از آن را برملا کنم… امیرحسن چهل‌تن، نویسنده معاصر ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. وی که بارها نامزد جوایز مختلف ادبی از جمله جایزه هوشنگ گلشیری و کتاب سال جمهوری اسلامی بوده، مجموعه داستان‌ها، رمان‌ها و آثار متعددی را نگاشته که از آن جمله می توان «تالار آیینه»، «مهر گیاه»، «تهران، شهر بی آسمان»، «سپیده دم ایرانی»، «دخیل بر پنجره فولاد»، «دیگر کسی صدایم نزد»، «ساعت پنج برای مردن دیر است» و «کات! منطقه ممنوعه» را نام برد که پیش از این از سوی انتشارات نگاه منتشر شده اند. اینک بعد از مدت‌ها مجموعه داستانی از امیرحسن چهل‌تن از سوی نشر نگاه منتشر شده است. این مجموعه با نام «چند واقعیت باورنکردنی» شامل هشت داستان مستندگونه از روایت زندگی اشخاص حقیقی بوده و به گفته صاحب‌نظران، یکی از بهترین مجموعه داستان‌ها در چند سال اخیر است


5,000 تومان

چنین می‌گفت زرتشت( نگاه)

مؤلف: فریدریش نیچه
تحقیق و ترجمه:قلی خیاط
سال چاپ: 1394
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:432
شابک:978-964-351-8080-0


فریدریش ویلهلم نیچه (۱۵ اکتبر ۱۸۴۴ – ۲۵ اوت ۱۹۰۰) فیلسوف، شاعر، آهنگساز و فیلولوژیست کلاسیک بزرگ آلمانی بود. از مشهورترین عقاید وی نقد فرهنگ، دین و فلسفه امروزی بر مبنای سؤالات بنیادینی درباره بنیان ارزش‌ها و اخلاق بوده‌است. نوشته‌های وی سبک تازه‌ای در زبان آلمانی محسوب می‌شد؛ نوشته‌هایی بسیار ژرف و پر از ایجاز، آمیخته با افکاری انقلابی که نیچه خود روش نوشتاری خویش را گزین گویی‌ها می‌نامید. اطلاعات وسیع نیچه در زمینه زبان‌ها، تاریخ، فرهنگ، از جمله یونانی و رومی، پژوهش‌هایی که صورت می‌دهد نشان دهنده او در باره فرهنگ و فلسفه ایران باستان دارد. در روزگار تراژیک یونانیان، که هر دو از نخستین آثار او می‌باشد. شناخت او در باره تاریخ و فرهنگ یونان و روم، مطالعه آثار تاریخی بازمانده از ایران باستان، سبب آشنایی و علاقه وافر او با تاریخ و فرهنگ ایران باستان گردید. آثار او، شامل پاره نوشته‌ها و یادداشت‌های بازمانده در دفترهای او، که حجم زیادی از کل نوشته‌های او را شامل می‌گردد، از فرهنگ ایران باستان مکرراً یاد می‌کند. دل‌بستگی نیچه به ایران و ستایش فرهنگ باستانی آن را در کتابی بنام “چنین می گفت زرتشت” در مورد تفکر فلسفه اشو زردشت می‌توان به وضوح دید و نیز نهادن نام وی برکتاب، سعی در با ارزش نشاندادن تحقیقات خود می‌باشد. “چنین می گفت زرتشت” به قولی مهمترین اثر فلسفی این بزرگمرد آلمانی است. از این اثر ترجمه های چندی به فارسی وجود دارد؛ برخی بسیار پراقبال و مورد پسند خوانندگان ایرانی، اما کار دکتر قلی خیاط از لونی دیگر است. او که سالیانی بس دراز را در کار شناخت و برگردان اثر نیچه از از زبان آلمانی به سر آورده، ترجمه ای روان و یکدست و بی نقص از فیلسوف – شاعر آلمانی ارائه داده که بی شک تصویر ذهنی نیچه را در نظر خوانندگان ایرانی دچار تغییر و تحول خواهد کرد. قلی خیاط بر این باور است که ترجمان او از این اثر خود انقلابی در فضای ادبی و فرهنگی پدید خواهد آورد و بی شک با دقت نظر و احاطه ای که او دارد این سخنی بر حق می باشد. انتشارات نگاه افتخار دارد کار گرانسنگ دکتر قلی خیاط را در ترجمه ای ارزشمند از شاهکار نیچه: “چنین می گفت زرتشت“، تقدیم به دوستداران فرهنگ و فلسفه کند.


25,000 تومان

چه‌کسى‌ پالومینو مولرو را کشت؟( نگاه)«ماریو بارگاس یوسا» از آن نویسنده‌هایی است که دیگر تک و توک توی دنیا پیدا می‌شوند و احتمالن جزو آخرین‌های نسل داستان‌پردازِ آمریکای جنوبی به حساب می‌آید. رمان‌های او بر پایه‌ی زبانِ روایی خاص خودش شکل می‌گیرند، بلوغ می‌یابند و از لحظه‌ای که رمان بالغ می‌شود دیگر ذهن مخاطب ول‌کُنِ آن نمی‌شود. اما در مورد رمانِ «چه کسی پالومینو مولرو را کشت؟» باید گفت آن‌طور که باقی آثار یوسا بالغ می‌شوند، این یکی نمی‌شود. دلیلش هم باید این باشد که نویسنده، مایه‌ی اصلی ماجرا را نگه داشته است برای کتاب بی‌نظیری که در پی آن می‌نویسد به نام «مرگ در آند». این رمان درسال ۱۹۸۶ به اسپانیایی چاپ شد و درسال بعد ۱۹۸۷ به زبان انگلیسی ترجمه شد. ترجمه فارسی این اثر توسط احمد گلشیری از سوی انتشارات نگاه و در فالب مجموعه کلاسیکهای مدرن و البته با حذفیاتی چند انتشار یافت.5,500 تومان

چهل سال شاعرى( نگاه)در ارديبهشت‌ماه 1374 خانم دكتر مهشيد مشيرى از من خواستند در زمينه شعر نو براى واژه‌هاى فرهنگ بزرگ فارسى همكارى كنم و از آنجا بود كه با اين بانوى فاضل گرامى آشنا شدم. از كتاب‌هايشان فرهنگ فرانسه را داشتم و به علت تشابه نام خانوادگى چشم در راه آشنايى حضورى با ايشان نيز بودم. بعد از چند جلسه نشست و برخاست از تسلط و احاطه خانم دكتر مشيرى در زمينه ادب فارسى، چه در شعر و چه در نثر، چه شعر كهن و چه شعر امروز، به‌خصوص از حافظه قوى ايشان در ارايه شواهد مناسب و به‌جا و به‌موقع از شاعران بزرگ در هر مورد و همچنيشناخت ريشه واژگان و آواها و پشتكار شگفتى‌آورشان در تنظيم فرهنگ لغات و اينكه لحظه‌اى را بى‌ثمر از دست نمى‌دادند، دچار حيرت شدم و بى‌اختيار اين شعر ملك‌الشعرا بهار در ذهنم مى‌گشت : دوش در تيرگى عزلتِ جانفرسائى گشت روشن دلم از صحبت روشن‌رائى و همواره و هنوز، تكرار اين مصراع كه: چه به از لذت همصحبتىِ دانائى. در اواخر تابستان روزى خانم دكتر مشيرى گفتند: دانشجويان من شعرهاى شما را خوب مى‌شناسند. من هم در كنار كارهاى ديگرم درباره شعر شما يادداشت‌هايى فراهم آورده‌ام و چون بسيارى از مطالبى كه شما گاهگاه مطرح مى‌كنيد، نسل جوان از آن آگاهى ندارند، اگر موافق باشيد درباره شعر امروز گفت‌وگو كنيم. استقبال كردم. چندى بعد كه ايشان يادداشت‌هايشان را درباره شعرهاى من با عنوانِ «چهل سال شاعرى فريدون مشيرى» برابر من گذاشتند، اعتراف مى‌كنم كه از حجم كتاب كه روى كاغذهاى بزرگ در دويست صفحه تنظيم شده بود تعجب كردم. ديگر جا براى گفت‌وگو نمانده بود!


15,000 تومان

چوب به دست‌هاى ورزیل( نگاه)

مؤلف: غلامحسين ساعدى
سال چاپ: 1394
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:96
شابک:978-964-351-891-2


چوب به‌دستهای ورزیل که نخستین بار در دهه‌ی چهل چاپ شد، نگاه نویسنده است به حضور مستشاران خارجی که به ظاهر برای بهبود اوضاع می‌آیند اما کم کم مقیم شده و همه چیز را می‌بلعند .حمله گرازها در دهی که محصول را غارت می‌کنند، روستائیان را به اندیشه‌ی استخدام شکارچیانی می اندازد اما شکارچیان رحل اقامت می افکنند و وضیعتی بدتر از گرازها پدید می‌آورند، روستائیان چاره‌ای جز قیام ندارند اما آیا قیام می‌کنند. …. غُلامحُسین ساعِدی معروف به گوهرمراد متولد شنبه ۱۳ دی ۱۳۱۴ در تبریز یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان معاصر ایرانی است. از داستان گاو او (در مجموعه عزاداران بیل)، فیلمی به همین نام ساخته شده‌است که موفقیتی جهانی یافت. ساعدی تحصیلات خود را با درجه دکترای پزشکی، گرایش روان‌پزشکی در تهران به پایان رساند. نویسندگی را از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و سال‌های زیادی را به نمایش‌نامه‌نویسی و داستان‌نویسی فارسی گذراند. وی در روز شنبه ۲ آذر ۱۳۶۴ در پاریس درگذشت و در گورستان پرلاشز در کنار صادق هدایت به خاک سپرده‌شد. او که خود ترک آذری بود و به زبان مادری خویش نیز بسیار علاقمند بود، دربارهٔ زبان فارسی و جایگاهش در ایجاد همبستگی و نقشِ آن در وحدت ملی ایرانیان، طی مصاحبه‌ای با رادیو بی‌بی‌سی چنین گفت: «زبان فارسی، ستونِ فقرات یک ملت عظیم است. من می‌خواهم بارش بیاورم. هرچه که از بین برود، این زبان باید بماند.»


7,000 تومان

چکامه ها( نگاه)

مؤلف: پابلو نرودا
ترجمه:نازنین میرصادقی
سال چاپ: 1390
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:133
شابک:978-964-351-056-5


نام اصلی پابلو نرودا، سراینده ی چکامه ها ، ریکاردو ریس با سوآلتو است. شاعر و دیپلماتی که آثارش مجموعه ای از اشعار غنایی و منظومه های حماسی آمریکای لاتین است. او کنسول و سفیر شیلی در بسیاری کشورها بود و به هنگام کودتای پینوشه بر علیه آلنده، مسئولیت سفارت کشورش در فرانسه را به عهده داشت. پس از مرگ آلنده، این شاعر مردمی زیستن نتوانست و دو سال پس از دریافت نوبل ادبی، به سال 1973 میلادی دیده بر جهان فرو بست. چکامه‌های نرودا درباره موضوعات مختلف هستند. غم، نان، بهار، پاییز، زمستان، جامعه، شادی، هستی، نسیم، تنهایی، باران، آرامش و … برخی از موضوعاتی هستند که نرودا درباره‌شان چکامه سروده است. مفهوم مهم‌ترین ویژگی شعرهای نرودا به حساب می‌آید. همچنین از یک سو شعرهای او متاثر از مسایل سیاسی و اجتماعی شیلی و فعالیت‌های سیاسی این شاعر در زمانی‌که به عنوان دیپلمات یا سناتور فعالیت داشته است، هستند و از سوی دیگر نگاهی به طبیعت دارند به عبارت دیگر شاعر متاثر از روحیه و احوال درونی‌اش، زمانی‌که در انزوا بوده به طبیعت روی آورده و در اوج فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی‌اش نگاهی این‌چنینی را دنبال کرده است.


4,000 تومان

چیزی به فردا نمانده است( نگاه)کتاب, مجموعه‌ای مشتمل بر 12داستان کوتاه است با نام‌های' زمستانی', 'مردهای تابستانی', 'چیزی به فردا نمانده است', 'درد پنجم', 'در جستجوی آن زن', 'تندیس', 'در یکی از همین تابستان‌ها', 'مونس مادر اسفندیار', 'سروگل', 'بال‌های کوچک من', 'حکایت سید صالح 'و 'آینه و زاهد .'برای نمونه, 'چیزی به فردا نمانده است 'روایت انتظاری طولانی است ;سرگذشت انسانی که به حساب نمی‌آید, دیده نمی‌شود و سرانجام, تنهایی نصیب اوست .اما او نگران باقی می‌ماند و خاطرات دور و نزدیک همچنان او را به گذشته متصل نگه می‌دارد ; گذشته‌ای پر رنگ, سرشار از عطر و صدا, نیازهای ناشناخته و عشق‌های گیج .


6,000 تومان

حافظ به گفته حافظ، یک شناخت منطقى( نگاه)خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین حافظ شیرازی (حدود ۷۲۷ – ۷۹۲ هجری قمری برابر با ۷۰۶ – ۷۶۹ هجری شمسی)، معروف به لسان‌الغیب و ترجمان الاسرار، شاعر بزرگ سدهٔ هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهان است. بیش‌تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود. در قرون هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و نام او به گونه‌ای به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت. کتاب حافظ به گفته حافظ، یک شناخت منطقی بخشی از یادداشت نویسنده است که می تواندفهم ابیات حافظ را برای علاقه مندان زیبا تر کند. نویسنده خود درباره تالیف این اثر می گوید:« یک سال پیش، به پیشنهاد تنی چند از دوستان صاحبدل و صاحب نظر، به عهده گرفتم که کتابی فشرده و قابل استفاده برای همه و همراه با واقع نگری درباره حافظ بنویسیم. پیش از آن در (درس حافظ) تمام غزل های حفظ را به زبانی ساده درس داده، و با چهار مقدمه کلیدی یک زیر ساخت ذهنی برای فهم کلام حافظ فراهم کرده بودم. اما درس حافظ با حجمی بیش از هزارو سیصد صفحه، بیشتر به صورت یک مرجع، می توانست در کنار دست دانشجویان و مدرسان دیوان حافظ قرار گیرد و همه دوستداران حافظ فرصت خواندن تمام آن را نداشتند.


7,000 تومان

حالا حکایت هدهدها( نگاه)

مؤلف: حافظ موسوی
سال چاپ: 1394
شابک:978-964-351-870-7
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:


حافظ موسوی ۱۵ اسفند سال ۱۳۳۳ در رودبار متولد شد .اولین مجموعه شعرش را در سال ۷۳ با نام «دستی به شیشه های مه گرفته ی دنیا» منتشر كرد، كه مورد استقبال قرار گرفت و جایزه «گردون» را از آن خود كرد. وی مدتی دبیر هیئت تحریریه مجله کارنامه بود و به همراه شمس لنگرودی، شهاب مقربین انتشارات آهنگ دیگر را پایه گزاری کردند.او در حال حاضر از اعضای کانون نویسندگان ایران است. بسیاری درباره شعر او گفته اند، كه در یك دوره نوعی طبیعت گرایی دارد، نه از جنس رمانتیسم، بلكه از جنس نوعی بیان شعری از مسائل ساده. به گفته‌ی خودش ،شعر را غریزی شروع کرده است و هرگز شیفته وار به سراغ جریان های نو و فضاها نرفته و سعی كرده با احتیاط حركت كند. از او آثار متعددی به چاپ رسیده «حالا حکایت هدهدها» آخرین کتاب شعر اوست که به وسیله‌ انتشارات نگاه منتشر شده است .


4,000 تومان

حالا نه! اينجا نه! (انتشارات نگاه)


محصولات انتشارات نگاه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

8,500 تومان

حدیث غربت جان : بیست و پنج مقاله و یک گفت و شنود( نگاه)این مجموعه حاوی 35 مقاله و یك گفت‌وگو از دكتر استعلامی، در حوزه ادبیات كلاسیك ایران است. برخی از مقالات پیش از این به زبان انگلیسی در مجلات مختلف به چاپ رسیده بود كه اینك ترجمه فارسی آنها در كتاب آمده است. عناوین برخی مقالات عبارتند از: عرفان و تربیت در دیدگاه انسان امروز، بازآفرینی شاهنامه در هنر نمایش، شریعت و طریقت دو راه به یك مقصد، گفتم: ز كجایی تو؟، طلوع و غروب شمس تبریز در قونیه، نقد كلیات عبید، درك منطقی كلام حافظ، بوف كور را دوباره بخوانیم، حافظ دل‌سوخته بدنام افتاد، كلام دیوان حافظ، مردم در شعر سیمین بهبهانی، شمایل معشوق در كلام حافظ و…


10,000 تومان

حرف هایی که من باید می گفتم و تو باید می شنیدی( نگاه)


مؤلف: افشین یداللهی
سال چاپ: 193
شابک:978-964-351-946-9
تعدادصفحه:87
قطع:رقعی
6,000 تومان

حسین منزوی ( شعر زمان ما ۱۴)( نگاه)

مؤلف: حسین منزوی
مترجم:فیض شریفی
سال چاپ: 1391
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:291
شابک:978-964-351-801-1


حسین منزوی شاعر ایرانی است. او که بیشتر به عنوان شاعری غزل‌سرا شناخته شده است، در سرودن شعر نیمایی و شعر سپید هم تبحر داشت. منزوی در سال ۱۳۸۳ بر اثر آمبولی ریوی در تهران درگذشت و در کنار آرامگاه پدرش در زنجان به خاک سپرده شد او در یکم مهر سال ۱۳۲۵ در شهر زنجان و خانواده‌ای فرهنگی زاده شد. پدرش محمد نام داشت و به آذری شعر می‌سرود. حسین در زادگاه خود دوران دبستان و دبیرستان را سپری کرد و پس از اخذ دیپلم از دبیرستان صدرجهان زنجان، در سال ۱۳۴۴ وارد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران شد. سپس این رشته را رها کرد و به جامعه‌شناسی روی آورد اما این رشته را نیز ناتمام گذاشت. وی بعدها در سال ۱۳۵۸ با گذراندن واحدهای باقیمانده توانست مدرک کارشناسی خود را بگیرد.نخستین دفتر شعرش حنجره زخمی تغزل در سال ۱۳۵۰ با همکاری انتشارات بامداد به چاپ رسید و با این مجموعه به عنوان بهترین شاعر جوان دوره شعر فروغ برگزیده شد. سپس وارد رادیو و تلویزیون ملی ایران شد و در گروه ادب امروز در کنار نادر نادرپور شروع به فعالیت کرد. وی در زمان فعالیتش در رادیو، مسئولیت نویسندگی و اجرای برنامه‌هایی چون کتاب روز، یک شعر و یک شاعر، شعر ما و شاعران ما، آیینه و ترازو، کمربند سبز و آیینه آدینه را به عهده داشت. وی چندی نیز مسئول صفحه شعر مجله ادبی رودکی بود. حسین منزوی در سال ۱۳۵۴ ازدواج کرد، عمر این ازدواج چندان طولانی نبود و در سال ۱۳۶۰ به جدایی انجامید. حاصل این ازدواج دختری به نام غزل است. حسین منزوی دستی هم در ترانه‌سرایی داشت، منزوی در ترانه‌هایش هم به مانند اشعارش نگاه و توجه اصلیش به عشق است و به قول خودش عشق هویت اصلی آثارش است. پس از انقلاب در سال نخست انتشار مجله سروش نیز با این مجله و به عنوان مسئول صفحه شعر همکاری داشت. در سال‌های پایانی عمر به زادگاه خود بازگشت و تا زمان مرگ در این شهر باقی‌ماند.وی سرانجام در روز شانزدهم اردیبهشت سال ۱۳۸۳ بر اثر نارسایی قلبی و ریوی و پس از یک عمل جراحی طولانی در بیمارستان رجایی تهران درگذشتمهم‌ترین منبع موجود دربارهٔ زندگی حسین منزوی کتاب «از عشق تا عشق» است که شامل گفت‌وگوی بلند ابراهیم اسماعیلی اراضی (یکی از نزدیک‌ترین شاگردانش در سال‌های پایان عمر) با اوست. در این کتاب خود شاعر به تفصیل دربارهٔ خانواده، سال‌های کودکی و زندگی در روستا، سال‌های مدرسه، دوران دانشگاه، انجمن‌های ادبی تهران و… سخن گفته است. در کتابی با نام از ترانه و تندر به اهتمام مهدی فیروزیان (انتشارات سخن، ۱۳۹۰) نیز مقالاتی دربارهٔ این شاعر منتشر شده است.


14,000 تومان

حماسه ملى ایران( نگاه)

مؤلف: تئودور نولدكه
مترجم : بزرگ علوی
با مقدمه استاد سعيد نفيسى
سال چاپ: 1395
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:239
شابک:978-964-6736-79-5


يكى از معروف‌ترين كارهاى خاورشناسان در ادبيات ايران بحث دقيق و پرمغزى است كه تئودور نولدكه Theodor NÎldekeخاورشناس معروف آلمانى به‌عنوان «حماسه ملى ايران» Das Iranische Nationalepos كرده و نخست در مجلد دوم كتابى به‌نام «اساس زبان‌شناسى ايران» Grundriss Dar Iranischen Philologie كه در دو مجلد به سال‌هاى 1895ـ1904 در اشتراسبورگ Strassburgچاپ شده در صحايف 130ـ211 انتشار يافته و سپس جداگانه در مجلد مخصوصى در برلن و لايپزيگ به سال 1920 منتشر شده و پس از آن ل.باگدانو L. Bagdanov خاورشناس روسى مقيم هندوستان ترجمه انگليسى آن را به عنوان “the Iranian National NÎldeke’s Epic” در بمبئى به سال 1930 انتشار داده است. اين مبحث از روزى كه انتشار يافته معتبرترين و جامع‌ترين بحث درباره حماسه‌هاى ملى ايران و شاهنامه فردوسى به‌شمار رفته و همه كسانى كه در اين زمينه‌ها بحث كرده‌اند بدان نظر داشته‌اند. اين كتاب بهترين و معتبرترين مجموعه تحقيقاتى است كه خاورشناسان اروپايى تا سى سال پيش درباره فردوسى و شاهكار جاودانى او كرده‌اند. در آن زمان هنوز دانشمندان ايران راه و روش تحقيق جديد را درست فرانگرفته و در اين كار ورزيده و آزموده نشده بودند و بسيارى از تحقيقات مهمى كه ايشان كرده‌اند هنوز انتشار نيافته بود. وانگهى فردوسى و آثار او زمينه بسيار وسيعى براى كاوش و جستجوهاى علمى است و ساليان دراز پويندگان و جويندگان در اين درياى پهناور شناور خواهند بود و باز دُرّ ناسفته از آن بيرون خواهند كشيد.


15,000 تومان

حیات دوباره ی دیروز( نگاه)

مؤلف: ایرج زبر دست
به کوشش: بهاءالدین خرمشاهی و محمد اجاقی
سال چاپ: 1390
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:207
شابک:978-964-351-661-1


رباعيات ايرج زبردست، شاعر خوش درخشيده و در عين حال ماندگار معاصر را نمي‌توان و نبايد جدي نگرفت. لازم نيست كه دلت را بكاود تا در آن براي خود جا باز كند. «پروانه را چه حاجت پروانه دخول» (سعدي).نام يكي از دفترهاي رباعي درباره اين شاعر بحث انگيز از آب درآمد: خيامي ديگر. اين نام را گردآورنده از سر ذوق و هيجاني كه هر كس تحت تأثير شعر نافذ ايرج زبردست پيدا مي‌كند، بر آن نهاده بود. شاعر هم در عالم قلندري و درويشي و وارستگي كه دارد در پي آن نيست كه چقدر به خيام نزديك است يا نه. گلبانگ ترانه‌هاي خيامي صيحه‌ي آسماني است كه به موسيقي كيهاني تبديل شده است. زبردست شاعري است به كلي نوگرا و نوسرا و نوانديش. به هر حال تشبيهي بوده است و تشويقي و نبايد بر سر آن زياد درنگ كرد. رباعي زبردست همان ويژگي رباعي ماندگار و خوب را كه تشكيل شكلي «برهان گونه» از سه گزاره است را دارد. (گزاره چهارم با تأكيد يا تكرار يكي از مصرعهاي سه‌گانه ديگر است). ملاحظه كنيد:


4,500 تومان

حیدربابای شهریار در آیینه زبان فارسی (انتشارات نگاه)


حیدربابای شهریار در آیینه زبان فارسی

کتاب حیدربابای شهریار در آیینه زبان فارسی توسط انتشارات نگاه منتشر شده است. یادداشت ناشر: شاعر و مترجم سخت کوش « حیدر بابا »، کریم مشروطه چی، متن ترکی منظومه را با طرز نگارش مبتنی بر قاعده و با علامت گذاری مصوتهای ویژه زبان ترکی آذری، حروفچینی نموده، و در ذیل متن فارسی آورده است که برای خوانندگان ترکی دان که با کتابت زبان مادری خود آشنا نیستند، خواندن آن سهل و آسان باشد. ویژگی های دیگریکه این متن دارا می باشد، دادن آگاهی های فشرده برگرفته از بخش « راهنمای حیدر بابا » در پاورقی است. بدیهی است که اینکار ابتکاری، خواننده را از مراجعه مکرر به بخش راهنمای حیدر بابا بی نیاز می سازد… با ملاحظه امتیازات یاد شده، به ویژه « ترجمه شعر به شعر»، چنین احساسی به ما دست می دهد که گویی نه تنها خواننده یک متن دو زبانه زیبا « حیدر بابا » و یک برگردان وفادار به اصل از این شاهکار استاد شهریار هستیم، بلکه احساس می کنیم که یک رساله فشرده علمی-تحقیقی در زمینه شرایط و موانع ترجمه دقیق شعر به شعر و مشکلات برگردان آثار فولکلوریک آذربایجان را در دست مطالعه داریم…

محصولات انتشارات نگاه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

12,000 تومان

حیف (انتشارات نگاه)


حیف، گزیده‌ای از ترانه‌های سروده شاعر جوان نرگس جعفری است، سرایش جعفری سرشار از لطافت‌های زمانه و با بهره‌گیری از قالب ترانه سرشار از واژگان و کلمات ساده با بار عاطفی است. کتاب در 160 صفحه از طرف مؤسسۀ انتشارات نگاه در مجموعه ترانه امروز ایران منتشر شده‌است.
محصولات انتشارات نگاه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

10,800 تومان

خاطرات دو عروس جوان (انتشارات نگاه)


محصولات انتشارات نگاه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

27,500 تومان

خاطرات سری آدرین مول( نگاه)این کتاب به شیوه ی خاطره نویسی برای کودک و نوجوان نوشته شده است. و طنز در سرتاسر کتاب موج می زند. نثر و روان و خوش خوان بودن از ویژگی های اصلی این کتاب است. این کتاب اوقات خوشی را برای شما خواهد داشت. خاطرات سری آدرین مول اثر سو تاون سند و به ترجمه ی محمد جواد فیروزی توسط انتشارات نگاه چاپ شده است.


5,000 تومان

خالی بزرگ( نگاه)رمان خالی بزرگ از آن رمان‌هایی است که دلت می‌خواهد زمان متوقف شود؛ نه مجبور شوی برای غذا خوردن کنار بگذاری‌اش و نه حتی انگشتت را بگذاری لای کتاب و سرت را بلند کنی تا عقربه‌های ساعت را ببینی که کجای دایره سرگردانند. «نیلوفر» قهرمان و راوی را از همان سطرهای نخست رمانش می‌شناسی؛ زنی سی و چند ساله. از همان سطرهای نخست می‌فهمی که نیلوفر، یکی از زنان طبقه مرفه جامعه است که اوقاتش یا در پاساژگردی و به قول خودش شاپینگ می‌گذرد یا در آرایشگاه. گاهی هم طبق برنامه با دوستان چندین ساله‌اش دورهم می‌نشینند و فال می‌گیرند تا ببینند حلقه ازدواجی ته فنجان‌شان نشسته است یا هنوز بخت‌شان توی فنجان گیر نکرده. نیلوفر که کم از این مردها از توی فنجان قهوه‌اش بیرون نیامده، این یکی یعنی «مسعود» را اولش خیلی جدی نمی‌گیرد اما بعد که متوجه می‌شود «مسعود» چقدر دلش می‌خواهد زنی داشته باشد که ویزای اقامتش را به او دو سالی قرض بدهد تا بروند آن سوی آب و بعد جدا شوند، او هم دلش گیر می‌کند.


10,000 تومان

خانم دالاوى( نگاه)خانم دَلُوِی رمانی نوشتهٔ ویرجینیا وولف است. این اثر که به سبک جریان سیال ذهن نوشته شده، برگرفته از داستان کوتاه «خانم دلووی در خیابان باند» و داستان ناتمام «نخست وزیر» است. خانم دالاوی، رمانی است که ماجراهایش از یک صبح تا شب در شهر لندن به وقوع می پیوندد. داستان با کلاریسا دالاوی، (خانم دالاوی) شروع می شود. در ادامه داستان با دیگر شخصیت های رمان از طریق ذهنیات و افکارشان آشنا می شویم. شاید بتوان گفت دغدغه اصلی وولف در این کتاب زندگی روزمره زنان و مردان طبقه اشراف و به نوعی مرفه جامعه انگلستان بعد از جنگ جهانی اول است. وولف در این کتاب با سبک ویژه خود، جریان سیال ذهن، به موشکافی دغدغه های این افراد و همچنین روابط آن ها در بطن شهر لندن می پردازد. خانم دلووی در سال ۲۰۰۵ از سوی مجله تایم در میان ۱۰۰ رمان برتر انگلیسی‌زبان از سال ۱۹۲۳ قرار گرفت. خانم دالاوی، رمانی است که ماجراهایش از یک صبح تا شب در شهر لندن به وقوع می پیوندد. داستان با کلاریسا دالاوی، (خانم دالاوی) شروع می شود. در ادامه داستان با دیگر شخصیت های رمان از طریق ذهنیات و افکارشان آشنا می شویم. شاید بتوان گفت دغدغه اصلی وولف در این کتاب زندگی روزمره زنان و مردان طبقه اشراف و به نوعی مرفه جامعه انگلستان بعد از جنگ جهانی اول است. وولف در این کتاب با سبک ویژه خود، جریان سیال ذهن، به موشکافی دغدغه های این افراد و همچنین روابط آن ها در بطن شهر لندن می پردازد.


17,000 تومان

خانه روشنى( نگاه)

مؤلف: غلامحسين ساعدى
سال چاپ: 1393
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:143
شابک:978-964-351-910-0


غلامحسین ساعدی در 1314 در تبریز دیده به جهان گشود. او با نام مستعار گوهر مراد بیشتر آثار نمایشی خود را به چاپ سپرد. در دانشگاه های تهران و تبریز پزشکی روان‌پزشکی خواند. با درک خاصی از شخصیت های روان‌پریش و آشفته‌ذهن و کشف دردها وآسیب‌های روحی آنان، توانست به خوبی از این کاراکترها در داستان های خود بهره بگیرد، فضای داستان ها و نمایشنامه هایش آکنده ازد رهم‌آمیختگی کابوس و واقعیت است که فضایی وهمناک به آثارش می دهد. اولین مجموعه داستانش در 1339 به نام شاه‌نشینی باشکوه منتشر شد. در مجموعه داستان به هم پیوسته عزاداران بیل،توپ و ترس و لرز از بدویت جغرافیایی برای ترسیم فضایی شگفتی‌آفرین و ترسناک به خوبی بهره می‌جوید. از مجموعه داستان هایش می‌توان از واهمه های بی‌نام و نشان، گور و گهواره و از تک‌نگاری های او اهل هوا و از آثار نمایشی اش : لال بازی ها، چوب به دست های ورزیل،آی بی کلاه آی با کلاه و دیکته و زاویه را می‌توان نام برد. ساعدی در 1364 در فرانسه درگذشت و در جوار صادق هدایت به خاک سپرده شد.


9,000 تومان

خانه قانون زده( نگاه)خانه قانون زده ‏(‏Bleak House‏)‏ نهمین رمان چارلز دیكنز است كه در سال ۱۸۵۳ نوشته شده است‏.‏ این داستان زندگی غم انگیز طبقه كارگر فقیر انگلستان را نشان می دهد‏.‏ خانه قانون زده اولین بار بصورت داستان دنباله دار از ۱ مارس ۱۸۵۲ تا ۲۰ سپتامبر ۱۸۵۳ در هفته نامه Household Words چاپ شد‏.‏ در این كتاب دیكنز به برخی از غامضترین و ظاهراً چاره‏ ناپذیرترین مسایل اجتماعی و سیاسی انگلستان روزگار خویش می‏پردازد‏.‏ در كتاب حاضر نشان داده می‏شود چگونه‏ این مسایل در نقشه‏ ی داستانی و شخصیت سازی های دیكنز بازتاب یافته ‏اند‏.‏ نویسنده با تحلیل تفصیلی مضمون های‏ اصلی و ساختار منحصر به فرد رمان دلیل اهمیت محوری آن در كار داستان نویسی دیكنز را روشن می‏كند، و واكنشهای‏ گوناگونی را كه از اثر برانگیخت، جایگاه آن را در ادبیات اروپایی، و تأثیر آن بر دیگر نویسندگان را شرح می ‏دهد‏.


55,000 تومان

خانۀ خاموش( نگاه)ارهان پاموک در سال 1952 در مجله نیشان ناشی استانبول دیده به جهان گشود. در کتاب استانبول که به نوعی زندگینامه خود نوشت نویسنده است آورده که تحصیلات خود را با گرایش نقاشی در کالج آمریکایی روبرت در محل سکونت خود طی کرده است. بعد وارد رشته معماری در دانشگاه پلی تکنیک استانبول شده، پس از سه سال این رشته را رها کرده و در همان دانشگاه وارد رشته روزنامه نگاری شده و آن را به پایان رسانده است. نخستین رمانش آقای جودت و پسران را در 1982 نوشت که چند جایزه ادبی نصیبش کرد. دومین رمانش خانه خاموش جایزه ادبی دیگری گرفت. در سال های اخیر پاموک تقریبا تمام جوایز مهم ادبی را در جهان کسب کرده است که مهم ترین آن در سال 2006 جایزه ادبی نوبل است که به او تعلق گرفت، آخرین اثر مهم پاموک در زمینه داستان نویسی «موزه معصومیت» است که در سال 2008 به چاپ رسیده است.
کتاب حاضر، رماني ترکي است که به شيوه جريان سيال ذهن نوشته‌شده که ماجراي سه نسل در يک خانواده است که هرکدام از طريق تک‌گويي ماجراي زندگي و گذشته خود را بيان مي‌کنند. تک‌گويي‌ها مانند حلقه‌هاي زنجير به يکديگر پيوند مي‌خورند و ساختار اصلي رمان را تشکيل مي‌دهند. پنج شخصيت اصلي در اين رمان به روايت‌هاي جداگانه‌اي مي‌پردازند اما اين روايت‌ها در عين مستقل بودن با يکديگر هم‌پوشاني داشته و در هم مي‌آميزند و به‌نوعي کامل‌کننده يکديگر هستند. اين رمان روايتگر زندگي ۳۰ ساله افراد خانواده‌اي در ترکيه است. مادربزرگ خانواده به‌مرور خاطرات ۹۰ ساله‌اش مي‌پردازد و پدربزرگ هم رساله‌اي منتشر کرده که به روايت آشنايان اين خانواده اختصاص دارد.


25,000 تومان

خزه( نگاه)خزه روایتی ست از فرانسه ی تحت اشغال نازی ها در جریان جنگ جهانی دوم، مردم جنگ زده ای که به نوع رقت باری روزگار میگذرانند،روزگاری سرشار از پوچی و سردرگمی، وطن فروشی و تن فروشی، در زمانی که برنده و بازنده هر دو واژه ای نفرت برانگیز میشوند،داستان توحشی که در روح بازماندگانش تنها یک چیز به یادگار میگذارد: وحشت… و از همین روست که من همیشه مردمان روزگار جنگ را ستایش میکنم، و ادبیات جنگ را نیز هم… خزه داستان مردی ست که همسر و فرزندانش را طی بمباران هوایی از دست داده است و تصمیم میگیرد به ناشناخته ترین مکانی که میشود برود،تا شاید بتواند جوری خودش را دور بریزد، او بعدها با آشنا شدن ساکنان روستایی که بدان پناه برده است، از ترس بازگشتن حس نوع دوستی به خویشتن خویشش، تصمیم میگیرد ناغافل ترک روستا کند، اما منصرف میشود و بعدها با جملاتش میگوید که چقدر از انسان بودن احساس خفت میکند.


24,000 تومان

خشم و هیاهو( نگاه)ویلیام فاکنر که و‌ی را یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم می‌دانند، در می‌سی‌سی‌پی آمریکا متولد شد که توصیف زادگاهش در بسیاری از آثارش به چشم می‌خورد. فاکنر که در کودکی به قصه‌های متعدد بزرگتر‌های خانواده‌اش گوش می‌داد، از سن پایین وارد دنیای ادبیات شد. او سرودن شعر را در جوانی آغاز کرد، ‌اما نخشتین رمانش را در سال 1925 به چاپ رساند. فاکنر خود معتقد بود که سبک ادبی‌اش تحت تاثیر ادبیات رمانتیک قرن 18 و 19 انگلستان قرار دارد. سبک نگارشی دشوار و پیچیده‌ی او اغلب مورد انتقاد قرار گرفته است که دلیل آن، استفاده‌ فاکنر از تکنیک‌های ادبی مانند نمادگرایی، قصه‌گویی غیرخطی، چند راوی بودن داستان و به‌ویژه جریان سیال ذهن است. تکنیک جریان سیال ذهن در رمان «خشم و هیاهو»ی فاکنر پررنگ‌تر از دیگر آثارش به چشم می‌خورد. او به همراه «مارک تواین»‌ و «تنسی ویلیامز» از جمله بزرگ‌ترین نویسندگان جنوبی به شمار می‌آید که البته تا پیش از دریافت جایزه‌ نوبل ادبیات در سال 1949 چندان شهرتی نداشت، اما امروزه آثارش مورد تحسین منتقدان و مردم قرار گرفته‌اند. زادگاه فاکنر یعنی می‌سی‌سی‌پی بر حس شوخ‌طبعی، احساس او نسبت به تبعیض دردناک میان سیاهان و سفیدپوستان و شخصیت‌پردازی مهربانش از مردمان جنوبی تأثیرگذار بوده است. وی پس از آنکه به‌علت چاقی مفرط از خدمت در ارتش آمریکا بازماند، به ارتش کانادا پیوست و سپس به عضویت نیروی هوایی سلطنتی درآمد. با این وجود هرگز جنگ جهانی اول را از نزدیک تجربه نکرد. علت اصلی اینکه چرا فاکنر املای نام فامیلی‌اش را تغییر داد، هنوز مشخص نیست؛ اما این احتمال وجود دارد که او با اضافه کردن حرف «یو» (U) قصد داشته است هنگام عضویت در نیروی هوایی سلطنتی کانادا، نام خانوادگی‌اش بیش‌تر انگلیسی به نظر برسد. اگرچه بسیاری او را با شهر می‌سی‌سی‌پی می‌شناسند، اما در ایالت نیواورلنز بود که فاکنر اولین رمانش را در سال 1925 با نام «اُجرت سربازان» منتشر کرد. «شروود اندرسون» در نوشته‌شدن این رمان‌ او تأثیر زیادی داشت. فاکنر در نویسندگی بر این عقیده بود که اگر نویسنده‌ای به تکنیک علاقه دارد، بگذارید جراح یا آجرچین شود. هیچ راه مکانیکی یا میان‌بری برای نوشتن وجود ندارد. یک نویسنده‌ی جوان اگر بخواهد از یک نظریه پیروی کند، احمق است. یک هنرمند خوب باید بداند هیچ‌کس به آن اندازه خوب نیست که بتواند راهنمایی‌اش کند. علاوه‌بر رمان، او در نوشتن داستان‌های کوتاه نیز نویسنده‌ی پرکاری بود. اولین مجموعه‌ی داستان کوتاه فاکنر در سال 1932 با نام «این 13 نفر» منتشر شد که شامل تحسین‌برانگیزترین داستان‌هایش از جمله «شاخه گلی برای امیلی»، «آتش‌سوزی در طویله»، «برگ‌های قرمز» و «آن آفتاب غروب» است. در سال 1921 فاکنر برای کسب درآمد، رمان «پناهگاه» را نوشت، یک اثر مبتنی بر ادبیات بازاری و جنجالی. وی همچنین در زمینه‌ نوشتن داستان‌های جنایی و پلیسی استعداد چشم‌گیری داشت. سه کتاب شعر نیز از خود به یادگار گذاشت که «فون مرمری» در سال 1924 و «شاخه‌ی سبز» در سال 1942 از آن جمله‌اند. رمان‌های معروف «خشم و هیاهو»، «گور به گور» و «آبسالوم، آبسالوم!» هم از آثار او هستند. ویلیام فاکنر در طول دوران فعالیت‌ ادبی‌اش جوایز معتبر متعددی دریافت کرد. وی در سن 52 سالگی برای فعالیت‌های هنری و نقش چشم‌گیرش در پیشرفت رمان مدرن آمریکا، جایزه‌ی‌ نوبل ادبیات را گرفت. جایزه‌ی پولیتزر نیز دوبار به او اهدا شد. وی اولین جایزه‌ی پولیتزر خود را در سال 1955 برای رمان «یک افسانه» و دومین جایزه‌ی پولیتزر را در سال 1963 برای رمان «Reivers» دریافت کرد که البته بعد از مرگ، این جایزه به او تعلق گرفت. ویلیام فاکنر همچنین دو جایزه‌ کتاب ملی آمریکا را برای کتاب «گزیده‌ی داستان‌ها» در سال ‌1951 و رمان «یک افسانه» در سال 1955 بدست آورد. او در زمینه‌ی فیلم‌نامه‌نویسی نیز فعالیت داشت و فیلم‌نامه‌ی «داشتن و نداشتن»، اقتباس‌شده از داستان «ارنست همینگوی»، از جمله آثار او در عرصه‌ی سینما هستند. ویلیام فاکنر در سخنرانی که دهم دسامبر ‌١٩۵٠ برای کسب جایزه‌ی نوبل ادبیات در سالن شهر استکهلم انجام داد گفت: احساس می‌کنم این جایزه را نه به من، بلکه به کار من اعطا کرده‌اند؛ کاری که حاصل یک عمر سختی و عذاب روح انسان بوده است و این نه برای کسب افتخار یا درآمدزایی است؛ بلکه به آن جهت است تا از درونیات روح انسان چیزی تراوش کند که قبلا وجود نداشته است. پس این جایزه را فقط به رسم امانت نزد خود نگه می‌دارم. این نویسنده جایزه‌ی خود را برای راه‌اندازی سازمانی برای حمایت و تشویق نویسندگان آثار داستانی که بعدها به جایزه‌ی «انجمن پن / فاکنر» تغییر نام داد، اختصاص داد. فاکنر که در مجموع ‌١٧ رمان از خود به‌جای گذاشت، در عرصه‌ی نویسندگی از نویسندگان سرشناسی چون «جیمز جویس»، «ویلیام شکسپیر»، «فردیش نیچه» ‌و «تی.‌اس. الیوت» الهام گرفت و نویسندگانی چون «کورمک مک‌کارتی»، «جان گریشام» و «فلانری اوکانر» ‌نیز او را الهام‌بخش خود قرار دادند. فاکنر روز ششم جولای ‌١٩۶٢ بر اثر ایست قلبی در سن ‌۶۴ سالگی درگذشت و در هفتم جولای در قبرستان «سن پیترز» آکسفورد به خاک سپرده شد.


22,000 تومان

خواهر خونه (نگاه تازه ی شعر ۶)( نگاه)


مؤلف:داریوش معمار
سال چاپ: 1392
شابک:978-964-048-235-3
تعدادصفحه:119
قطع:رقعی

مجموعه شعری سروده شده در چهار دفتر با عناوین ِ ستم گری “، ” مفقودالجسد “، ” مرده خوانی ” و ” مناجات نامه “، مشتمل بر هفتاد و هفت قطعه شعر به نسبه کوتاه، که شاعر در هر دفتر، هستی شعرش را بر اندیشه و نگرش متفاوتی از هستی، دوام بخشیده است. شور پر رنگ شاعر در تجلی بخشی به مضامینی همچون عشق، جنگ، مرگ و زندگی در بستری از تغزل و انتزاع، خطوط اصلی تابلوهای شعری و امپرسیون ذهنی شاعر در این دفتر است.


5,000 تومان

خورشید همچنان می‌دمد( نگاه)«خورشید همچنان می‌دمد» اولین رمان ارنست همینگوی نویسنده سرشناس و برنده جایزه نوبل ادبی است. داستان این کتاب روایت زندگی روشنفکران و نویسندگان پس از جنگ جهانی اول است. چند داستان‌نویس که زمانی در جبهه‌های جنگ جهانی اول می‌جنگیدند و شاهد کشته شدن میلیون‌ها سرباز و مردم بی‌گناه بوده‌اند، تصمیم می‌گیرند تا برای پر کردن خلا زندگی و فراموش کردن مصیبت‌های جنگ به مسافرت بروند و زندگی را با خوشی بگذرانند و در نهایت در می‌یابند که آنها نسلی تباه شده هستند. داستان در دهه 1920 در پاریس آغاز می‌شود. جیک بارنز روزنامه‌نگار و سرباز سابق جنگ جهانی اول در پاریس زندگی دربه‌دری را سپری می‌کند. او عاشق لیدی برت اشلی، زنی که شوهرش را در جنگ از دست داده بود، می‌شود. اما به دلیل مصدومیت جنگی که او را از نظر جنسی دچار مشکل کرده بود، آن دو نتوانستند ارتباط عاطفی خود را حفظ کنند و برت با مرد تاجری به نام مایکل کمبل نامزد می‌کند. در این میان رابرت کوهن دوست صمیمی جیک که زمانی قهرمان بوکس بود، پس از آشنایی با برت عاشق وی می‌شود. این چهار نفر به‌اتفاق هم برای تماشای جشن سالانه سان‌فرمین راهی اسپانیا می‌شوند و در آنجا برت عاشق جوان گاوباز می‌شود… این اثر از رمان های برجسته ارنست همینگوی نویسنده آمریکایی است. همینگوی در این داستان، که در اروپا (فرانسه و اسپانیا) می گذرد، از زبان راوی دلبستگی ها و سرخوردگی ها و فراز و فرود زندگی روشنفکران قرن بیستم را بازکاوی می کند. مردانی که از هر جای جهان گرد می آمدند تا برای تحقق آرمان های خود بجنگند. قهرمانان همینگوی اما این گونه نیستند. در این رمان در خلال داستانی از عشقی نامتعارف، سرگشتگی، دل بریدن ها و دل بستگی های این نحله ی اجتماعی را برمی نمایاند.


17,000 تومان

خوشه‌های خشم( نگاه)جان ‌اشتاين‌بك، داستان‌نويس مشهور امريكايي، در سال 1902 در ساليناس كاليفرنيا زاده شد؛ ساليناس شهري است در چند مايلي ساحل اقيانوس آرام و در مجاورت دره‌ي حاصلخيز ساليناس. اين منطقه، زمينه‌ی اصلي بسياري از داستان‌هاي او به‌ويژه شاهكارش خوشه‌هاي خشم بوده است. او كه از ميان مردم محروم آن سرزمين برخاسته بود، تحصيلات خود را در رشته‌ي زيست‌شناسي دريايي در دانشگاه استانفورد ناتمام گذاشت و در پي آن به مشاغل رنجباري چون بنايي، نقاشي ساختمان، درباني و بوجاري و مانند اين‌ها پرداخت و تا سی سالگي مانند ساير مردم زحمتكش زندگی را با رنج و مشقت گذراند. سپس به روزنامه‌نگاري و نويسندگي روي آورد. اشتاين‌بك در سال 1962 به دريافت جايزه‌ي نوبل در ادبيات نائل آمد و شش سال پس از آن یعنی در (1968) درگذشت. او يكي از سه غول ادبيات آمريكا است كه جايزه‌ی نوبل را تصاحب كرد. دو نويسنده‌ي ديگر كه پيش از او به جايزه‌ي نوبل دست يافتند عبارت بودند از ارنست‌همينگوي و ويليام‌فالکنر. اعطاي جايزه‌ی نوبل به جان اشتاين‌بك جنجال بزرگي به همراه داشت. از سويي، برخي از صاحب‌نظران و ناقدان گفتند كه وي پانزده سال است اثري درخور توجه ننوشته و اعطاي جايزه به شخصي كه ديگر به‌عنوان نويسنده به مردگان پيوسته حيرت‌انگيز است. از سوي ديگر كساني هم بودند كه هنوز در او هنر و استعدادي سراغ داشتند و بعيد نمي‌دانستند كه شاهكارهاي ديگري از او خلق شود. در عين‌حال هر دو گروه وي را به‌خاطر نوشتن خوشه‌هاي خشم شایسته‌ی جايزه‌ي نوبل مي‌دانستند اما برخي بر این باور بودند كه آكادمي سوئد پانزده سال دير به فكر افتاده است. آكادمي سوئد در هنگام اعطاي جايزه‌ی نوبل اعلام داشت: «… او نمي‌خواست نويسنده‌‌اي متفنن و سرگرم‌كننده باشد. مسائلي را كه برمي‌گزيد جدي و هشداردهنده بودند… او از اعتصابات تلخ در مزارع پنبه و باغستان‌هاي كاليفرنيا سخن مي‌گفت… قدرت ادبي وي پيوسته انگيزه مي‌طلبيد. شاهكار كوچك او: موش‌ها و آدم‌ها، داستان‌هاي كوتاهي را به دنبال داشت كه در مجموعه‌ي دره‌ي طولاني گرد آمد. همه‌ي اين داستان‌ها راه را براي خلق شاهكار حماسي‌اش خوشه‌هاي خشم هموار كرد…»
اكنون به نكته‌ي ديگري بپردازيم كه در شرح احوال وي حائزاهميت و عبرت‌آموز است. زندگي هنري و سياسي اين نويسنده بزرگ را بايد به دو دوره‌ي متمايز برشمرد: دوره‌ي شكوفايي و ژرف‌نگري او كه در موضع دفاع از محرومان جامعه و افشاي ماهيت نخستين كتاب‌هاي وي جام زرين (1929)، چمنزاران بهشت (1932)، به خدايي ناشناخته (1933) محصول آن دوران است. ولي اقبال وي در ميان مردم با انتشار كتاب تورتيلا فلت در سال 1935 آغاز شد و با نوشتن آثار بعدي‌اش: در نبردي مشكوك (1936)، موش‌ها و آدم‌ها (1937) و به‌ويژه شاهكار مسلمش خوشه‌هاي خشم (1939) فزونی گرفت.
خوشه‌هاي خشم اثري آن‌چنان پرصلابت و نيرومند می‌باشد كه به حق نمونه و سرمشق فرهنگ و ادبيات آمريكايي به‌شمار می‌آید. چاپ نخستين خوشه‌هاي خشم که انتشار يافت در امريكا و بريتانيا طوفاني برپا شد. اين داستان، شرح حال خانواده‌اي كشاورز است که بر اثر هجوم ساير كشاورزان خرده‌پا و كارگران كشاورزي، زمين‌هاي خود را در اكلاهما رها مي‌كنند و چون تمامي اميد و آرزويشان را از ماندن در آن‌جا برباد رفته مي‌بينند به سوي سرزمين افسانه‌اي كاليفرنيا روي مي‌آورند. كارواني به سوي غرب راه مي‌افتد كه در جاده‌ها اردو مي‌زنند و چون هر دم تعداد كارگران فزوني مي‌گيرد، ميزان مزدها پايين مي‌آید، كار فقر و انحطاط و كشمكش با پليس و كارفرمايان بالا مي‌گيرد و وقايعي پیش می‌آید كه… خواننده خود بايد داستان را صبورانه تا آخر بخواند و درباره‌ی ارزش آن‌ها به داوري بنشيند.
كتاب‌هاي بعدي اشتاين‌بك به‌ترتيب تاريخ نگارش عبارتند از: ماه پنهان است (1942)، داستان اشغال نروژ به دست نازي‌ها است كه مردم عليه اشغال‌گران دست به شورش مي‌زنند و سربازان نازي را پنهان و آشكار از پاي درمي‌آورند. راسته‌ي كنسروسازان (1944)، اتوبوس لگام گسيخته (1947)، شرق بهشت (1952)، پنج‌شنبه‌ی شیرین (1954)، سفرهايي با چارلي (1960) كه اثري غيرداستاني است.
سرمايه‌داري و امپرياليسم قلم مي‌زد كه شاهكارهاي ادبي وي همچون خوشه‌هاي خشم و در نبردي مشكوك و ماه پنهان است محصول اين دوره است.
دوره‌ي دوم، دوران رفاه و تنعم و لاجرم تغيير موضع اجتماعي وي به‌نفع بورژوازي و روي‌گرداني‌اش از زحمتكشان و محرومان جامعه است كه خود سابقاً جزو آنان بود. او به آسايش بورژوايي دست مي‌يابد و به همين دليل نبوغ هنري وي مي‌خشكد و اثري زنده و درخور توجه نمي‌آفريند. روح اميدوار خوشه‌هاي خشم در آخرين داستان‌هايش به‌ويژه در «مرواريد» مي‌ميرد و نوميدي جانگزايي جاي آن را مي‌گيرد. از لحاظ سياسي نيز به سراشيبي انحطاط مي‌غلتد و نه تنها براي طبقه حاكم امريكا بي‌آزار مي‌شود بلكه به ستايش قدرت‌هاي امپرياليستي و هواداري از دولت جنگ‌افروز امريكا مي‌پردازد و حتي براي تشويق سربازان امريكايي كه با ملت حق‌طلب ويتنام مي‌جنگند به جبهه‌ی جنگ ويتنام سفر مي‌كند.
با اين همه جنبه‌ي منفي سال‌هاي آخر زندگي جان ‌اشتاين‌بك، نمي‌تواند ذره‌اي از ارزش آثاري چون خوشه‌هاي خشم و موش‌ها و آدم‌ها و در نبردي مشكوك را در تاريخ ادبيات امريكا و بلكه جهان بكاهد و تأثير مثبت شخصيت وي را در نخستين دوره‌ي زندگي‌اش زايل سازد.


35,000 تومان

خون آبی بر زمین نمناک (در نقد و معرفی بهرام صادقی)( نگاه)اين كتاب در زمينه نقد و معرفي آثار ((بهرام صادقي)) نگارش يافته است. در اثر حاضر، اهميت داستان‌هاي بهرام صادقي سبب نوآوري در فرم و ساختار بررسي مي‌شود .مباحث اين مجموعه ذيل اين عناوين تدوين شده است :((يادها))، ((مصاحبه‌ها))، ((نقد و نظر))، و ((داستان‌ها)) .در بخش ((يادها)) مقالاتي از هوشنگ گلشيري، احمد اخوت، علي يزداني و چند تن ديگر درباره بهرام صادقي و خانواده او آمده است .بخش ((مصاحبه‌ها))، گفت‌وشنودي است با بهرام صادقي درباره سير تاريخي داستان‌هايش .در بخش سوم با عنوان ((نقد و نظر))، ديدگاه‌هاي چند نويسنده ايراني از جمله :غلام‌حسين ساعدي، آذر نفيسي و علي باباچاهي درباره داستان‌هاي بهرام صادقي فراهم آمده است .در بخش چهارم چند داستان از بهرام صادقي به چشم مي‌خورد :((شب به تدريج))، ((ورود))، ((اقدام ميهن‌پرستانه))، ((تدريس در بهار دل‌انگيز))،…


14,000 تومان

داریوش بزرگ( نگاه)

مؤلف: ياكوب ابوت
مترجم:عباسقلى غفارى فرد
سال چاپ: 1388
قطع:وزیری
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:296
شابک:978-964-351-425-9


داریوش بزرگ است زیرا، در نظام او حتی کودکان خردسال از پوشش خدمات حمایت اجتماعی بهره می گرفته اند؛ دستمزد کارگران بر اساس مهارت آنها پرداخت می شده؛ مادران از مرخصی و حقوق زایمان و حق اولاد استفاده می کرده اند؛ فوق العاده « سختی کار» و « بیماری » پرداخت می شده؛ حقوق زن و مرد برابر بوده و زنان می توانسته اند کار نیمه وقت انتخاب کنند… یادآوری این نکته ضروری است که سبک انشاء این کتاب تا حدودی قدیمی است و نزدیک به یکصدو شصت سال از تالیف آن می گذرد. مترجم تلاش کرده تا این سبک را به زبان نوشتاری فارسی امروزه نزدیک گرداند، اما، به هر ترتیب، سبک قدیمی انشاء کتاب در سطور مختلف آن خودنمایی می کند و مترجم به دلیل پافشاری بر رعایت امانت و حفظ مفاهیم اصلی نوشته های مولف ، ناچار از به کار گیری عبارات اصلی کتاب شده است…


20,000 تومان

داستان دو شهر( نگاه)داستان دو شهر (۱۸۵۹ میلادی) (به انگلیسی A tale of two cities) رمانی نوشته چارلز دیکنز است که داستانش در لندن و پاریس، قبل و در طول انقلاب فرانسه رخ می‌دهد. این رمان با فروش ۲۰۰ میلیون نسخه در جهان، به همراه کتابشازده کوچولو (به زبان فرانسوی)، پرفروشترین کتاب‌های تک‌جلدی جهان در تمام دوران‌ها است. همچنین این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک‌جلدی انگلیسی‌زبان دنیا و یکی از مشهورترین عناوین در ادبیات داستانی است. این داستان جوانی کشاورززاده را تحت تعالیم اشرافیگرائیهای فرانسوی در سالهای منتهی به انقلاب، و خشونتهای انقلابیون را نسبت به اشراف سابق، در سالهای اول انقلاب فرانسه به تصویر می‌کشد. در این جریانات ماجرای چند نفر دنبال می‌شود، از همه مهمتر چارلز دارنه، اشرافی فرانسوی سابق که علی‌رغم ذات خوبش، قربانی هیجانات ضد تبعیض انقلاب می‌شود و سیدنی کارتن، وکیلی بریتانیایی که فراری است و تلاش می‌کند زندگی ناخوشایندش را با عشق به همسر دارنه، لوسی مانه نجات دهد. این رمان در چاپ‌های هفتگی و به تدریج منتشر شد. این رمان با فروش ۲۰۰ میلیون نسخه در جهان، از پرفروشترین کتاب‌های تک‌جلدی جهان در تمام دوران‌ها است. همچنین این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک‌جلدی انگلیسی‌زبان دنیا و یکی از مشهورترین عناوین در ادبیات داستانی است.چارلز دیکنز برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند بود. به عقیده‌ی جیمز جویس، نویسنده‌ی بزرگ معاصر، از شکسپیر به این سو، دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده‌است. از او برای داستان‌سرایی و نثر توانمندش و خلق شخصیت‌های به یادماندنی، بسیار تحسین به عمل آمده‌است.دیکنز در طول زندگی خویش، محبوبیت جهانی بسیاری کسب کرده‌است. از آثارش می‌توان دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ، الیور تویست و داستان دو شهر را نام برد.30,000 تومان

داستان شناخت ایران: نقد و بررسی آثار احمد محمود( نگاه)احمد اعطا با نام ادبی «احمد محمود» نویسنده معاصر ایرانی را پیرو مکتب رئالیسم اجتماعی می‌دانند. معروف‌ترین رمان او با نام «همسایه‌ها» در زمرهٔ آثار برجستهٔ ادبیات معاصر ایران شمرده می‌شود. محمود در ۴ دی ۱۳۱۰ در شهر اهواز از پدر و مادری دزفولی الاصل به دنیا آمد و شاید به همین دلیل بیشتر خود را دزفولی می‌دانست. در برخی از آثارش چون همسایه‌ها و مدارصفر درجه واژه‌ها و جملاتی به گویش دزفولی به چشم می‌خورد و نیز شخصیت «نعمت» در داستان «غریبه‌ها و پسرک بومی» از کتابی به همین نام نیز از یکی از اهالی دزفول به نام نعمت علائی گرفته شده‌است که حول‌وحوش سال ۱۳۲۳ در دزفول به دست افراد ناشناسی ترور می‌شود. پدر احمد محمود در سال ۱۳۵۶ که در آن زمان احمد محمود ۴۶ ساله بود فوت کرد و مادرش در سال ۱۳۷۹ دو سال قبل از درگذشت خود احمد محمود از دنیا رفت. در سال ۱۳۲۷ با عمه‌زاده اش ازدواج کرد و در سال ۱۳۲۹ دوره متوسطه را شبانه در دبیرستان شاهپور اهواز به پایان رساند.


18,000 تومان

داستان شناخت ایران: نقد و بررسی آثار جلال آل احمد( نگاه)نگاه: «داستان‌شناخت ایران» مجموعه‌ای است که چهار عنوان آن به کوشش جواد اسحاقیان از سوی نشر نگاه منتشر شده است. این عناوین در نقد و بررسی آثار محمدعلی جمالزاده، جلال آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود نگاشته شده اند. مجموعه «داستان‌شناخت ایران» بر آن است تا جریان نقد سالم و مبتنی بر اصول علمی نقد را در ایران عرضه کند. جواد اسحاقیان که عمر به کار نقادی علمی نهاده در مجموعهای که اکنون چهار جلد اول آن تقدیم می‌شود کوشیده بدون حب و بغض و تنها از دیدگاه‌های شناخته شده نقادی علمی به کار نقد آثار جمالزاده، آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود بپردازد. روش او متکی بر نقد نو و با بهره‌جویی از آموزه‌های نقادان پیشرو جهان است و به همین علت کندوکاوی دقیق در محتوای آثار نویسنده را در بر دارد. امید که چاپ این آثار بتواند برای دوستداران نقد سالم راهگشا بوده و در آینده آثار دیگر نویسنده را که منظومه‌ای رنگارنگ از نقد داستان در ایران و دیگر کشورهای جهان است عرضه نماییم.


11,000 تومان

داستان شناخت ایران: نقد و بررسی آثار جمال‌زاده( نگاه)نگاه: «داستان‌شناخت ایران» مجموعه‌ای است که چهار عنوان آن به کوشش جواد اسحاقیان از سوی نشر نگاه منتشر شده است. این عناوین در نقد و بررسی آثار محمدعلی جمالزاده، جلال آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود نگاشته شده اند. مجموعه «داستان‌شناخت ایران» بر آن است تا جریان نقد سالم و مبتنی بر اصول علمی نقد را در ایران عرضه کند. جواد اسحاقیان که عمر به کار نقادی علمی نهاده در مجموعهای که اکنون چهار جلد اول آن تقدیم می‌شود کوشیده بدون حب و بغض و تنها از دیدگاه‌های شناخته شده نقادی علمی به کار نقد آثار جمالزاده، آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود بپردازد. روش او متکی بر نقد نو و با بهره‌جویی از آموزه‌های نقادان پیشرو جهان است و به همین علت کندوکاوی دقیق در محتوای آثار نویسنده را در بر دارد. امید که چاپ این آثار بتواند برای دوستداران نقد سالم راهگشا بوده و در آینده آثار دیگر نویسنده را که منظومه‌ای رنگارنگ از نقد داستان در ایران و دیگر کشورهای جهان است عرضه نماییم.


9,500 تومان

داستان شناخت ایران: نقد و بررسی آثار سیمین دانشور( نگاه)نگاه: «داستان‌شناخت ایران» مجموعه‌ای است که چهار عنوان آن به کوشش جواد اسحاقیان از سوی نشر نگاه منتشر شده است. این عناوین در نقد و بررسی آثار محمدعلی جمالزاده، جلال آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود نگاشته شده اند. مجموعه «داستان‌شناخت ایران» بر آن است تا جریان نقد سالم و مبتنی بر اصول علمی نقد را در ایران عرضه کند. جواد اسحاقیان که عمر به کار نقادی علمی نهاده در مجموعهای که اکنون چهار جلد اول آن تقدیم می‌شود کوشیده بدون حب و بغض و تنها از دیدگاه‌های شناخته شده نقادی علمی به کار نقد آثار جمالزاده، آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود بپردازد. روش او متکی بر نقد نو و با بهره‌جویی از آموزه‌های نقادان پیشرو جهان است و به همین علت کندوکاوی دقیق در محتوای آثار نویسنده را در بر دارد. امید که چاپ این آثار بتواند برای دوستداران نقد سالم راهگشا بوده و در آینده آثار دیگر نویسنده را که منظومه‌ای رنگارنگ از نقد داستان در ایران و دیگر کشورهای جهان است عرضه نماییم. آقای اسحاقیان در مقام مولف این کتاب در ۳۰ سال گذشته فعالیت بسیار جدی در حوزه نقد ادبی داشته اند و شاید بتوان او را از معدود نقادان ایرانی دانست که بدون هر نوع حب و بغضی بر مبنای دیدگاه های شناخته شده نقادی علمی در این چهار کتاب به کار نقد آثار جمالزاده، آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود پرداخته است‏.‏در این مجموعه تمامی جهان داستانی نویسنده از منظر نقد ادبی مورد توجه مولف و منتقد قرار گرفته است‏.


14,000 تومان

داستان های کوتاه ادگار آلن پو( نگاه)ادگار آلن‌پو استاد خلق ژانر داستانهای سیاه و همچنین یکی از بزرگان داستان کوتاه است. مترجمان در این اثر مهمترین داستانهای کوتاه این شاعر و داستان سرای بزرگ آمریکا را گزینش و با دقت نظری در خور تحسین به زیبایی به سپاس زبان پارس برگرداند. خواننده در این کتاب نه تنها گزیده‌ای از جذاب‌ترین و خواندنی‌ترین داستانهای پو را در برابر خود دارد که با سیر تحول داستان نویس این نویسندۀ بزرگ نیز آشنا می‌شود.


25,000 تومان

داستان‌های بادآورده( نگاه)«داستان‌های بادآورده» عنوان کتابی از احمد غلامی است که شامل ۲۵ داستان کوتاه است. با خواندن یکی، دو تا از داستان‌های مجموعه اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود این است که انگار نویسنده خواسته دوباره همان تجربه «آدم‌ها» را تکرار کند. شاید این به خاطر شباهت‌هایی است که بین این دو اثر وجود دارد. نظرگاه اول شخص، نوع روایت، شخصیت‌پردازی و… ما را یاد اثر دیگر نویسنده یعنی همان «آدم‌ها» می‌اندازد. اما به رغم این شباهت ها ، با نگاهی دقیق‌تر متوجه تفاوت‌های بنیادی می‌شویم که این دو اثر را از هم متمایز می‌کند. در « آدم‌ها » شخصیت‌پردازی عنصر غالب داستان‌ها است و نویسنده با مدد گرفتن از سایر عناصر داستانی توانسته داستان‌های مجموعه را به این هدف نزدیک کند. اما در « داستان‌های بادآورده » وقایع هستند که جهان داستان را می‌سازند و شخصیت‌پردازی در خدمت این عنصر غالبِ داستانی است. شخصیت‌هایی که به هیچ وجه قراردادی و تیپیک نیستند و بی اینکه تکراری باشند کاملاً منحصربفردند. شخصیت‌ها در « داستان‌های باد‌آورده » با تمام ظرایف فردی به صورت حیرت‌آوری ساخته می‌شوند و هیچ شخصیت یا فردی نیست که به شخصیت یا فردِ داستان دیگر شباهت داشته باشد.


5,250 تومان

دانش پدیدار شناسی روح (انتشارات نگاه)


پدیدارشناسی روح نخستین اثر اساسی و سترگ‌ترین دستاورد فلسفی هگل در سال 1806 تکمیل و با تاخت و تاز ناپلئون به امپراتوری پروس که هگل به استعاره از آن به عنوان، روح جهانی سوار بر اسب یاد می‌کند، منتشر می‌گردد.
این اثر ششصد صفحه‌ای به تنهایی برای نشاندن هگل بر جایگاه والای فیلسوفان طراز اول حتی بدون انتشار دانش مطلق و دانشنامه فلسفی بسنده می‌نماید.

42,500 تومان

دانش منطق( نگاه)

مؤلف: گئورگ ويلهلم هگل
مترجم:ابراهيم ملك اسماعيلى
سال چاپ: 1394
قطع:وزیری
نوع جلد:شومیز
تعداد صفحات:840
شابک:978-964-351-731-1


فلسفه هگل ميتوان گفت كه او به انتقاد از كانت پرداخت و فلسفه كانت را جزم گرايي ذهني و تنبلي عقل ناميد. دو مشخصه مهم فلسفه هگل؛ متد ديالكتيكي و وابستگي تاريخي آن هستند. هگل ميگفت ؛ هنر- دين – فلسفه هركدام با ابزاري جوياي حقيقت خاص و موعود خود هستند. به نظر هگل ديالكتيك، هستي ناآرام است كه هميشه بسوي كيفيتي عاليتر درحال حركت است. او دولت را آخرين شكل سازمان اجتمايي و كاملترين نوع آن ميدانست. هگل در طول تاريخ انديشه از سه نوع دولت نام ميبرد؛ دولت مستبد شرقي- آسيايي كه فقط حاكمان درآن آزاد هستند، دولت رومي-ي وناني باستان كه فقط شهروندان اشرافي و برده داران درآن آزاد بودند و دولت مسيحي- اروپايي كه بايد در آن تمام انسانها آزاد گردند. دیالکتیک فلسفه هگل عبارت بود از انتزاعی که برای وقایع تاریخی و رویدادهای تعیین‌کننده در تاریخ که در آن دو نیروی متضاد در برابر هم قرار میگیرند. برای فهم بهتر مطلب می‌‌توان مثال ملموسی زد: یک آونگ را در نظر بگیرید هر گاه از تعادل خارج شود به اوجی در یک سمت می‌‌رسند سپس با سرعتی افزوده به سمت دیگر خواهند رفت و اگر نیرویی به ان وارد نشود این بار کمتر از بار قبل منحرف می‌‌شوند تا در نهایت به تعادل می‌‌رسد. همین در جامعه انسانی از مسائل اجتماعی تا مسائل روز مره و تصمیمات ساده اتفاق می‌‌افتد. بدین معنی که هر تصمیمی وقتی در یک سمت از واقعیت قرار می‌‌گیرد منجر به صحیح به نظر رسیدن سمت دیگر واقعیت می‌‌شودولی به هر حال روزی این نوسان به تعادل (یافتن واقعیت) می‌‌انجامد . …هگل، گئورگ ویلهلم فریدریش (1831-1770) “دانش منطق” دومین اثر بزرگ خود را، آنگاه که به عنوان رییس دبیرستان “اگیدین” در “نورنبرگ” اقامت داشت پدید آورد. این اثر در سال‌های 1812 تا 1816 در سه بخش انتشار یافت. هگل مهم‌ترین فیلسوف عصر جدید است که مفهوم تاریخ‌مندی هستی را در فلسفه وارد می‌کند. قانونی که هم بر کّل سیر تکامل روح و هم بر تمام اجزای آن حاکم است، قانون دیالکتیک است که هگل آن را در دانش منطق بسط داده است. دیالکتیک شاید از مهم‌ترین اجزای فلسفة هگل است، او در این حوزه قوانین مختلفی از جمله قانون تبدیل کمیت به کیفیت و بالعکس، قانون وحدت ضدّین، قانون نفیِ نفی را صورت بندی کرده و تضاد را اصل محرکة هر گونه تحوّل و جوهرة دیالکتیک دانسته است…


55,000 تومان

دانشکده های من( نگاه)جرای رمان دانشکده‌های من‌ از این قرار است که ن.یورنیف ‌دوست ماکسیم گورکی فکر ‌دانشکده رفتن را به‌سر او‌ می‌اندازد و گورکی‌ را ترغیب می‌کند که‌ برای ورود به دانشکده به قازان برود‌ و در همین روایت است که با رسیدن به قازان پی می‌برد دشواری تحصیل در دانشکده‌های دوره‌ تزاریسم این فرصت را نمی‌دهد و می‌گوید که «من اگر فکر رفتن به ایران را می‌کردم از فکر رفتن به دانشکده عاقلانه‌تر بود»‌، هرچند امکان به دانشکده رفتن راوی‌/ شخصیت اصلی داستان ‌در این روایت فراهم نمی‌شود اما فرصتی به‌دست می‌آید تا ماکسیم گورکی ‌مانند سایر آثارش روزگار سیاه مردم روسیه در دوره‌ تزاری را روایت کند. ماکسیم گورکی در رمان ‌دانشکده‌های من‌ می‌گوید: «نتیجه افکارم از سر‌گذشت‌های خویش و کتاب‌هایی که خوانده بودم به‌دستم آمده بود‌. برای این‌که‌ از یک امر واقعی داستان عجیبی بسازم‌ و‌ رشته‌ نامریی در اساس آن ریشه دوانیده باشد زیاد به‌خود زحمت نمی‌‌دادم». آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف (به روسی: Алексей Максимович Пешков) که بیشتر با نام ماکسیم گورکی (به روسی: Максим Горький) شناخته می‌شود (۲۸ مارس ۱۸۶۸ – ۱۸ ژوئن ۱۹۳۶)، داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود. از آثار او می‌توان نمایشنامهٔ چهار پرده‌ای در اعماق، رمان مادر (که معروف‌ترین اثر او نیز هست)، آدم بیکاره، ارباب، آرتامانوف‌ها (که در ایران به نام تجارت آرتامانوف معروف است) و استادان زندگی را ذکر کرد. گرچه او را بیش‌تر به عنوان یک نویسنده، در سطح جهانی می‌شناسند و ستایش می‌کنند، از رهبران جنبش انقلابی روسیه نیز به شمار می‌آید.


7,000 تومان

دختر کبریت فروش و ۵۳ داستان دیگر( نگاه)«دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر»، یکی از چهار مجموعه داستان قصه های پریان است. «پری جنگلی و 39 داستان دیگر»، «پری دریایی و 28 داستان دیگر» و «آدم برفی و 32 داستان دیگر» از دیگر کتاب های این مجموعه اند.همچنین این چهار کتاب، درون یک قاب و با عنوان «قصه های پریان و داستان ها» منتشر شده اند. “دخترک کبریت فروش” که یکی از معروف ترین آثار اوست، نخست در دسامبر ۱۸۴۵ به چاپ رسید. این داستان درباره ی دخترک کبریت‌فروش فقیری است که در سرمای منجمدکننده ی شب سال نو سعی دارد تا کبریت‌هایش را به مردمی که مشغول خرید هستند بفروشد، اما کسی به او توجهی نمی‌کند و او که در پایان شب یکه و تنها در خیابان باقی‌مانده است با روشن کردن تک ‌تک کبریت‌ها و دیدن رویاهایش در نور آن ها در گوشه ی خیابان از سرما جان می‌سپارد


12,800 تومان

دختران نحیف( نگاه)رمان «دختران نحیف» در روزهای پایانی جنگ درسال 1945 اتفاق می افتد در ساختمان می‌آوتیک، باشگاهی برای سکونت نوجوانان که مک مری آن را بنیان گذاشته بود. محوراصلی داستان را چند دختر نوجوان و مردی به نام نیکلاس فارینگدن می سازند.دخترها که در طبقات بالای ساختمان ساکن اند،دریچه ای مخفی به پشت بام یافته اند تا حمام آفتاب بگیرند. فقط دخترهای لاغر می توانند از آن دریچه عبورکنند و درروزی که آتش ساختمان را فرا می گیرد می بینیم که عبوراز آن دریچه که تاپیش ازآن شوخی و تفریح به نظرمی رسید چقدراهمیت پیدا می کند. دخترانی که تا لحظه‌ی آتش سوزی بیشتر درباره‌ی شان خوانده ایم وبیشترمی شناسیم پایین دریچه ایستاده اند،نیکلاس بالای بام است و زمان چندانی برای عبورباقی نمانده . میوریئل اسپارک نویسنده کتاب یکی از محبوبترین نویسندگان جهان آنگلو ساکسون در دوران پس از جنگ جهانی دوم محسوب میشد. موریل سارا کامبرگ در فوریه سال 1918 میلادی در شهر ادینبورگ اسکاتلند متولد شده بود. او از اواخر سالهای دهه 1960 میلادی به ایتالیا مهاجرت کرد و از 27 سال پیش در شهر کوچک چیوتلا دلا کیانا سکونت داشت. او در سن 88 سالگی درگذشت و درمنظقه توسکانیا به خاک سپرده شد. از آثار مشهور میوریئل اسپارک میتوان به کتابهای «The Prime of Miss Brodie»، «Finishing School»، «دروازه مانلدیوم» اشاره کرد. موریل اسپارک در سال 1968 برای تالیف کتاب «Public Image» و در سال 1981 میلادی برای تالیف کتاب «Loitering With Intent» جایزه معتبر ادبی بریتانیا «بوکر پرایز» را به دست آورده بود. او در سال 1987 برای بیوگرافی «مری شلی» جایزه ادبی برام استوک پرایز را دریافت کرده بود.. «بهار خانم جین بردی» موریئل اسپارک درفهرست برترین های رمانهای انگلیسی قرن بیستم قرار گرفته است . «دختران نحیف »میوریئل اسپارک ازپرفروش ترین ومهمترین آثارادبی دهه‌ی اخیرادبیات انگلیسی است که جوایز ادبی زیادی را نیزبه خود اختصاص داده است . کتاب با ترجمه روان شهریاروقفی پور به فارسی برگشته ودر اختیارعلاقمندان آثارجدی ادبی قرارگرفته است .


9,000 تومان

دخیل بر پنجره ی فولاد( نگاه)امیرحسن چهل‌تن، نویسنده معاصر ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. وی که بارها نامزد جوایز مختلف ادبی از جمله جایزه هوشنگ گلشیری و کتاب سال جمهوری اسلامی بوده، مجموعه داستان‌ها، رمان‌ها و آثار متعددی را نگاشته که از آن جمله می توان «تالار آیینه»، «مهر گیاه»، «تهران، شهر بی آسمان»، «سپیده دم ایرانی»، «دخیل بر پنجره فولاد»، «دیگر کسی صدایم نزد»، «ساعت پنج برای مردن دیر است» و «کات! منطقه ممنوعه» را نام برد که پیش از این از سوی انتشارات نگاه منتشر شده اند


7,500 تومان

در انتظار ترس( نگاه)ژاك دريدا[1] براى كتابى كه درباره‌ى اجتناب و احتراز از مقدمه نوشته – در متن آن عليه مقدمه در مفهوم عام چندان پيش مى‌رود كه اصل و اساس آن را از پايه بر خطا دانسته و حتى اساسآ نامفهوم و نارساخواند – مقدمه‌اى به واقع بلندبالا نگاشته است! بى‌هيچ تعارفى نظر نگارنده نيز پيرامون مقدمه عين به عين و پهلو به پهلوى نظر دريدا مى‌زند، و جالب اين كه به رغم اين همين نوشتار نيز در اصل چيزى نيست جز يك مقدمه! شايد در برابر تأليفى بودن، تحقيقى بودن اين نوشته و در برابر تجويزى بودن، توصيفى بودن آن از سويى و تأكيد به حق ناشر محترم بر لزوم معرفى نويسنده‌ى اين كتاب در ناشناس بودنش در اين مرز و بوم هم از سوى ديگر، به ظاهر توجيه خوبى براى برون رفت از اين تناقض آشكار باشد، اما، قطع يقين توضيح به جايى نيست. به هر حال، آن چه در پى مى‌آيد نوشتارى است در حكم يك «مقدمه» از قلم قاصر نگارنده براى اين كتاب اُغوز آتاى و ديگر كتاب‌هاى او. باشد كه قدرى هم كه شده، مفيد افتد.


22,000 تومان

در انتظار گودو(انتشارات نگاه)


این داستانی است بی داستان. مکانش ناکجاآبادی است خشک و بی بر که فقط یک درخت در آن هست و بس و زمانش دم دمای زوال خورشید. آدم هایش دو آوارۀ خانه به دوش که منتظرند یک گودویی از راه برسد و آن ها را از آن وضع فلاکت بار (که همانا انتظار است) دربیاورد. وعدۀ دیدارشان امروز است دم غروب زیر همین درخت. دو رهگذر هم، که یکی اربابی است رحم نشناش و دیگری غلامی است خُل و چل، می آیند و چند لحظه ای می مانند، بعد هم می روند…

10,000 تومان

در باب شکوه سخن (رساله لونگینوس)( نگاه)جامع ترین و روشن ترین رساله ای که از دوران قدیم درباره ی ادبیات باقی مانده رساله ای است از نویسنده ی گمنام ،با عنوان در باب شکوه،که تا قرن 16 میلادی کسی از آن با خبر نبود.و در سال 1554 روبرتلو در شهر بال سوئیس آن را کشف کرد. رساله در باب شکوه سخن لونگینوس،در واقع بیشتر نقد ادبی است تا نظریه پردازی. لونگینوس شکوه را بیش از آنکه تعریف کند،شرح می دهد.قطعاتی را با شور و علاقه از نویسندگان و شاعران قدیم انتخاب و نقل می کند. ژاکی پیژو در 1991 در وصف آن می نویسد: «کتابی است طلایی ، کافی است در آن تعمق کنیم تا متقاعد شویم.یگانه کتاب فن بلاغت است که به هیجان می آورد…! در واقع کتاب شگفتی است. در نظر اول در هم جوشی است،بازی عالمانه ای که بر انواع دیگر آن،که نظم و ترتیب بیشتری دارند ترجیح دارد.اما وحدت آن در اینجا نیست،بلکه به صورت ریشه ای تر در تاکیدی مکرر است بر قدرت ذهن و نیز اهمیت یگانه ارزشی که امروزه آن را نبوغ می خوانیم.» دکتر عبدالحسین زرین کوب در مورد این رساله چنین می نویسد: «یکی از مهمترین آثار یونان در فن نقد و مسائل مربوط به علوم بلاغی کتابی است در باب نمط عالی،یا جزالت اسلوب،که نام نویسنده به صراحت در متن نیامده است،اما هم از دیرباز باستناد بعضی قرائن،آن را به لونگینوس از ادبا و حکما ء قرن سوم میلادی یونان منسوب داشته اند. و از اینرو به کتاب لونژن یا رساله ی لونگینوس مشهور شده است. رساله لونگینوس آخرین اثر مهمی است که از یونان قدیم در باب نقد و نقادی باقی مانده است و از این پس بر اثر فترات اجتماعی و سیاسی و استیلاء آیین مسیحیت در ادبیات یونان،اثری ادبی ارزنده ای بوجود نیامده است.و فرهنگ و ادب درخشان یونان اندک اندک از میان رفته است . . .»


5,000 تومان

در جست و جوی نان( نگاه)كتاب حاضر قسمتى از شرح حال خود نويسنده بزرگ است. از وقتى كه پادوى مغازه كفاشى مى‌شود، تا زمانى كه سرانجام تصميم مى‌گيرد آخرين بار شانس خود را بيازمايد و براى تحصيل در يك مدرسه معمولى به كازان مى‌رود. البته در اين مدرسه هم براى او راه نيست. در مدرسه او را به سبب فقر مادى نمى‌پذيرند. در سراسر اين كتاب كودكى را مى‌بينيد كه تنها، در جهانى از پستى و دغل‌كارى و طرارى افتاده است و مى‌بينيد كه چگونه او خاكسترهاى انبوهى را به دنبال جرقه‌هاى بى‌نفس انسانيت و بشردوستى هم مى‌زند. شما مى‌بينيد كه به‌خاطر مطالعه كتاب چه بلاهايى سرش مى‌آورند. شما مشاهده مى‌كنيد كه چگونه تكاپوى او را در تحصيل علم به ريشخند مى‌گيرند. شما آدم‌ها و آدمك‌هاى فراوانى را مى‌بينيد. با گوركى به كسانى محبت مى‌ورزيد و از كسانى ديگر حذر مى‌كنيد و متنفر مى‌شويد.


16,000 تومان

در جست و جوی واقعیت( نگاه)این کتاب شامل 31 قصه از 31 نویسنده معاصر ایران به شرح ذیل است. شهرنوش پارسی پور، گلی ترقی، میهن بهرامی، غزاله علیزاده، بهرام حیدری، نسیم خاکسار، محمود طیاری، محمد کاسبی، رضا فرخفال، اصغر الهی، جعفر مدرس صادقی، امیر حسین چهل تن، ناصر زراعتی، محمد محمد علی، لیلی ریاحی، محمدرضا صفدری، اصغر عبداللهی، اکبر سردوزآمی، قاضی ربیع حاوی، یارعلی پور مقدم، عباس معروفی، صمد طاهری، رضا جولایی، علی اصغر شیرزادی، ابراهیم نبوی، منیروروانی پور، علی موذ نی، علی خدایی، شهریار مندنی پور، محمد کشاورز و ابوتراب خسروی. در جستجوی واقعیت تازه ترین گزارش منظمی است که می تواند وضع موجود داستان نویسی ما، مراحل فتح شده آن را، امکانات آینده و حتی سرزمین های نامکشوف، جاهای خالی و راه های نرفته را نشان دهد.


35,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 320,000 تومان
ريال0 ريال320000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.