بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات کتاب نیستان

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

انتشارات کتاب نیستان در اصل فرزند مجله نیستان است که در سال‌های ۷۴ تا ۷۶ منتشر می‌شد. پس از این که سید مهدی شجاعی مجله نیستان را به اعتراض به شکایت رازینی تعطیل کرد، در سال ۱۳۷۶ اقدام به تأسیس انتشارات نمود.
انگیزه اصلی این حرکت معرفی و چاپ برگزیدگان ادبیات در حوزه های داستان، شعر و نمایشنامه بود. که این پروژه در نهایت در سال ۱۳۸۰ با انتشار بیش از ۲۵۰ دفتر از هنرمندان معاصر خاتمه یافت.
کتاب نیستان علاوه بر پروژه «گزیده ادبیات معاصر»، حدود ۴۰۰ عنوان در حوزه های ادبیات، ادبیات دینی، ‌مذهب و کودک و نوجوان منتشر کرده است.
مجموعه آثار سید مهدی شجاعی، سید مجتبی حسینی، احمد عزیزی، سری متون فاخر (شامل ۴۰ جلد از برترین های رمان و نمایشنامه و فیلمنامه فارسی) و … ازاین عناوین است

موضوعات کلی کتابهای انتشارات نیستان به شرح ذیل می باشد:

کتاب های کودک و نوجوان انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های پیش دبستانی انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دبستان انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات و هنر انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات و شعر انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات و رمان انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های مذهب انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فیلنامه انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های نمایشنامه انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های متون فاخر انتشارات نیستان (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

شما می توانید تمامی آثار انتشارات نیستان را در سایت فروشگاهی و کتاب فروشی بانک کتاب 4030book ملاحظه و با مطالعه ی توضیحاتی در مورد محتوای کتاب ها در صورت تمایل، کتاب مورد نظر خود را به روش خرید اینترنتی و آنلاین تهیه نمایید. خرید اینترنتی کتاب به شما این امکان را می دهد تا با موضوعات کتاب ها آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آنلاین کتاب مورد نظر خود نماید. تمام سعی ما در بانک کتاب چل سی بوک 4030book که در زمینه فروش اینترنتی کتاب، محصولات فرهنگی و لوازم التحریر فعالیت دارد، ارائه آثار منتخب و مورد علاقه شما عزیزان فرهنگی و دوست دار کتاب می باشد تا خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی را به راحتی و آسانی تجربه کنید. بانک کتاب چل سی بوک (www.4030book.ir) امکان مشاهده توضیحات و خرید اینترنتی کتاب در تمامی زمینه ها از جمله: دانشگاهی ، عمومی ، آموزشی ، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، هوش و سرگرمی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و آثار منتخب، معتبر و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای شما عزیزان در سایت خود فراهم نموده است. از مزایای استفاده خرید اینترنتی کتاب های انتشارات نیستان پرداخت آنلاین وجه کتاب، تحویل کتاب درب منزل، کاهش تردد در شهر، کاهش آلودگی هوا و ترافیک و حفظ آرامش شما عزیزان دوستدار محصولات انتشارات نیستان می باشد.لازم به ذکر است کتاب فروشی اینترنتی بانک کتاب چل سی بوک دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت – مرکز توسعه تجارت الکترونیک (نماد الکترونیکی) می باشد. همچنین می توانید لیست کتاب ها و آثار منتشره انتشارات نیستان را در اینجا مشاهده نماید.
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

۷ سال و ۹ ماه و ۱۸ روز( نیستان)این کتاب نخستین اثر نویسنده جوان ادبیات کشورمان مهدی سهرابی محسوب میشود. ۷ سال و ۹ ماه و ۱۸ روز مجموعه‌ای است متشکل از ۷ داستان کوتاه داستان هایی که شاید حال و هوای تمامشان یکسان نباشد اما از دل همین جامعه بیرون آمده اند. آدم‌های داستان‌ها غریبه نیستند، بر عکس خیلی هم آشنا هستند. آن قدر آشنا که فکر میکنی دیروز در خیابان آنها را دیده‌ای. پسر جوانی که پشت موتورش سوار شدی، راننده تاکسی که هر روز میبینی، پسر همسایه‌تان که نمیدانی چرا همیشه این قدر ساکت است و سوپر مارکت سر کوچه. این‌ها قهرمان‌های کتاب هستند. آدم‌هایی مثل بقیه که هیچ ویژگی خاصی ندارند جز این که داستانی را تعریف میکنند. هر داستان و واقعه به تعداد کسانی که آن را میبینند راوی دارد و هر داستان را میتوان به تعداد خوانندگانش بازگو کرد. داستان‌هایی که هر روز در گوشه کنار خیابان‌های شهر میبینیم و گاهی چه قدر ساده از کنارشان عبور میکنیم. خواندن این کتاب دعوتی است به دوباره و عمیق‌تر دیدن جامعه‌ای که در آن زندگی میکنیم .

2,300 تومان

۷ موش کور (انتشارات کتاب نیستان)


۷ موش کور

محصولات انتشارات کتاب نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

26,000 تومان

آب امانت است (انتشارات نیستان)


درباره ی کتاب آب امانت است
گروه سنی: الف و ب (کمک آموزشی – درسی)
موضوع: سلام کلاس اولی ها
خصوصیت متنی :
۱- این کتاب فقط با حروف ( آ – اَ – ب – ت – د – ر- س – م – ن – و(او)) نوشته شده است.( منطبق با ترتیب آموزش حروف الفبای کتاب کلاس اول دبستان در هفتۀ اول و دوم آبان)
۲- برای راحت خواندن کتاب، اندازه قلم (فونت) جمله ها بسیار بزرگ می باشد.
۳- کلیه کلمات کتاب دارای حرکت( اعراب گذاری) هستند تا دانش آموزان کلمات را درست بخوانند.
۴- درهر صفحه یک یا دو جمله کوتاه آورده شده است تا دانش آموز خسته نشود و از خواندن و دیدن پیشرفت خود لذت ببرد.
۵- تعداد جمله های کتاب و اندازه آنها به مرور افزایش می یابد تا کودک به تدریج به خواندن متن های بزرگ عادت نماید.
۶- در انتهای کتاب بازی با کلمات و تشخیص حروف در کلمه ها برای فعالیت های تکمیلی آورده شده است.
خصوصیت آموزشی :
۱. تقویت مهارت خواندن جملات ساده در قالب داستان پس از هفته دوم آبان برای کلاس اولی ها
۲. ایجاد علاقمندی به کتاب و تقویت عادت به مطالعه در نوآموزان کلاس اول دبستان
۳. افزایش حس اعتماد به نفس در خواندن یک کتاب بطور کامل و مستقل
۴. آشنایی با کلمات جدید و ساده جهت افزایش تعداد دایره واژگان
موضوع اصلی : اهمیت آب–قدردانی از نعمت آب
هدف : توجه به نعمات و شکر گزاری
شرح محتوی : داستان دهکده ای که در آن خشکسالی روی می دهد. زندگی مردم به سختی می گذرد و بیماری ها و حیوانات موذی به دهکده روی می آورند.
پس از مدتی کم کم اوضاع تغییر می کند ، هوا ابری می شود، باران می بارد، دهکده دوباره سرسبز وزیبا می شود و مردم خوشحال و شادمان، خدا را به خاطر نعمت آب، سپاس می گویند…
سرگرمی : استفاده از بازی های ساده با حروف و لغات در انتهای کتاب با هدف، تقویت مهارت خواندن ، تشخیص لغات و تطبیق با تصاویر مربوطه، آموزش بخش کردن کلمات وتقویت مهارت تشخیص ارتباط تصویر با متن ونوشتن کلمات.
مربوط به موضوع: سلام كلاس اولي‌ها
تمامی محصولات انتشارات نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه آنلاین کتاب www.4030book.com
4,800 تومان

آتش نشانی( نیستان)آتش نشانی

3,400 تومان

آثار و برکات امام حسین (ع) در دنیا( نیستان)کتاب «آثار و برکات امام حسین (علیه السلام) در دنیا» از آثار سترگ مفسر و اندیشمند بزرگ جهان تشیع، السید الهاشم الناجی الموسوی الجزایری است که در متن خود با استناد به احادیث و روایات متعدد نقل شده از ائمه معصومین(ع) به بررسی برکت‌های وجودی تولد، حیات و شهادت امام حسین (ع) پرداخته است. این کتاب که نسخه اصلی آن به زبان عربی نگارش یافته است، به کوشش استاد دکتر محمود مهدوی دامغانی، استادیار و دانشیار دانشکده‌های الهیات و ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد به زبان فارسی ترجمه و از سوی انتشارات کتاب نیستان به چاپ رسیده است. «آثار و برکات امام حسین (علیه السلام) در دنیا» را از چند منظر می‌توان اثری منحصر به فرد به شمار آورد. نخست این که متن کتاب با وجود سبقه پژوهش‌محوری و تلاش مؤلف برای استخراج محتوای آن بر مبنای تمرکز بر احادیث و روایات، اثری قابل استفاده برای تمامی سطوح مخاطبان و تمامی تفکرات است. نویسنده در این کتاب هرگز به دنبال خلق کتابی برای خواص نبوده است و این مسئله را در زبان و املاء و شیوه نگارشی خود مورد عنایت قرار داده و از سوی دیگر مترجم نیز با درک این مسئله، دقتی بیش از اندازه در انتقال و بازنویسی آن به خرج داده است. از سوی دیگر در این کتاب تلاش فراوانی شده است تا از حسن‌ظن و نگاه خواننده برای مواجهه با متن سوءاستفاده نشود. بر این مبنا و بنا بر ادعای مترجم، نویسنده تلاش نکرده تا با استفاده از بیانی اغراق‌آمیز مخاطب را به سوی تأثیرپذیری بیشتر از محتوای بی‌بدیل اثر هدایت کند. و از سوی دیگر هرگز این متن اعتنایی به برخی احادیث و روایات بدون سند و یا نامطمئن و ضعیف برای اطمینان خاطر دادن به مخاطب در موضوعی خاص نکرده است.

نکته دیگری نیز که به غنای این اثر می‌افزاید توجه به نقل قول‌های روایت شده از اهل سنت در موضوع مورد توجه کتاب است که این نقل قول‌ها از سوی نویسنده و مترجم به صورت پاورقی در کتاب درج شده است. این کتاب که در چهارده فصل تدوین شده است و فصل مشترک تمامی فصول آن نیز بررسی برکات وجودی زندگی سید‌الشهداء (ع) است که شامل فصول موضوعی زیر است: آثار و برکات وجودی امام حسین (ع) از تولد تا شهادت، پس از شهادت، زیارت حرم و بارگاه و قتلگاه ایشان، تربت و خاک مقدس ایشان، برکات کربلای مقدس، زیارت کردن و سلام دادن به امام شهید، برپا داشتن سوگواری و خواندن مقتل، سرودن شعر در مرثیه شهادت امام، گریستن و مویه کردن بر امام، لعن فرستادن بر قاتلان شهدای کربلا، دوستی و مهرورزی با حضرت و نام‌گذاری به نام مقدس ایشان… یکی از نکات قابل توجه در این اثر حذف شدن نویسنده از متن کتاب است. به عبارت دیگر هر نوع حضور و دخالت نویسنده و تفکر و اندیشه شخص او در این اثر حذف شده و نمی‌توان ردی از آن در متن اثر یافت و بر این اساس مخاطب در این کتاب تنها با مجموعه‌ای متصل و به هم پیوسته از احادیث و روایات پیرامون موضوعی خاص روبرو می‌شود.

12,000 تومان

آخرین خنیاگر( نیستان)آخرین خنیاگر

9,000 تومان

آرزوهای بزرگ( نیستان)آرزوهای بزرگ

3,900 تومان

آرزوی یک چوپان (انتشارات کتاب نیستان)


داستانهای اخلاقی
خوشبختی
آرزوی یک چوپان

12,000 تومان

آزادی زیباست( نیستان)آزادی زیباست

3,800 تومان

آسان بخوانیم جلد ۱ (انتشارات نیستان)


۱۰ داستان برای آبان و آذر کلاس اولی ها

محصولات انتشارات نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

8,500 تومان

آسان بخوانیم جلد ۲( نیستان)آسان بخوانیم جلد ۲

8,500 تومان

آسان بخوانیم جلد ۳( نیستان)آسان بخوانیم جلد ۳

3,500 تومان

آسان بخوانیم جلد ۴( نیستان)آسان بخوانیم جلد ۴

3,500 تومان

آسمانی ترین مهربانی( نیستان)کتاب آسمانی ترین مهربانی مجموعه ای است از احادیث قدسی و نبوی و سخنان معصومین علیهم السلام درباره ی حضرت جواد الأئمه (ع) که توسط سید مهدی شجاعی جمع آوری شده است. برای سهولت کار خواننده، منبع هر حدیث یا روایت ذیل مطلب همراه با توضیح (در صورت نیاز) درج شده است. بخش های پایانی کتاب اختصاص دارد به ذکر چند نمونه از نامه هایی که امام جواد به افراد مختلف نوشته اند، مشخصات ظاهری امام، نام ها و کنیه ها و القاب حضرت، زیارت نامه ی حضرت جواد به نقل از سید بن طاوس به همراه ترجمه و در آخر چند حدیث از سخنان گهربار امام آمده است. در مقدمه ی این کتاب می خوانیم: می خواستم تو را خورشید بنامم. از روشنایی منتشرت. دیدم که خورشید، سکه صدقه ای است که تو هر صبح از جیب شرقی ات درمی آوری، دور سر عالم می چرخانی و در صندوق مغرب می اندازی. و بدین سان استواری جهان را تضمین می کنی. می خواستم نام تو را ابر بگذارم- از شدت کرامتت. دیدم که نسیم، فقط بازدم توست که در فضای قدسی فرشتگان تنفس می کنی. به اینجا رسیدم که: زیباترین و زیبنده ترین نام، همان است که خدا برای تو برگزیده است، ای کریم ترین بخشنده ی روی زمین. ای جواد!

9,500 تومان

آفتاب در حجاب (انتشارات نیستان)


آفتاب در حجاب روایتی است از زندگی حضرت زینب. از کودکی تا عاشورا تا اسارت و تا وفات. اثری که ماندگاریاش از حال پیداست. رمانی که به پشتوانه تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی،‌ به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی و رفتار و درونیات حضرت زینب پرداخته است. شجاعی زبان روایتش را توی مخاطب انتخاب کرده، راوی دانای کلی است نامحدود که در تمام روایت حضرت زینب را مخاطب قرار داده و روایتش را پیش میبرد. فرمی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده. داستان از کابوس حضرت زینب در کودکی آغاز میشود: چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی:«خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت میکند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پرکشید…» داستان از این کابوس که گواه رحلت پیامبر است و شهادت مادر و پدر و… آغاز میشود و در انتهای کتاب باز به همین خواب پریشان میرسیم: «تعبیر شد خواب کودکیهای من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام…»

محصولات انتشارات نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

16,000 تومان

آمادگی برای نوشتن( نیستان)آمادگی برای نوشتن

7,500 تومان

آموزش اعداد( نیستان)آموزش اعداد

3,000 تومان

آموزش حروف الفبا ۱( نیستان)آموزش حروف الفبا ۱

3,000 تومان

آموزش حروف الفبا ۲( نیستان)آموزش حروف الفبا ۲

3,000 تومان

آموزش کامپیوتر برای کودکان( نیستان)آموزش کامپیوتر برای کودکان

4,500 تومان

آموزش کلمات( نیستان)آموزش کلمات

3,000 تومان

آموس در سرزمین تاریکی( نیستان)آموس در سرزمین تاریکی

6,500 تومان

آنگاه به پایان رسیدیم( نیستان)«آنگاه به پایان رسیدیم» روایتی است تلخ و سرگرم‌کننده از پایان رؤیای آمریکایی. گزارشی است هیجان‌انگیز از ملال و کسالت. روایت آدم‌هایی است که در شرکتی تبلیغاتی در شیکاگـوی آمریکا کار میکنند، صندلی یکدیگر را میدزدند، از داروهای همکارشان استفاده میکنند، غیبت میکنند، شوخی میکنند، محبت میکنند، توطئه میچینند، با جان و دل کار میکنند، و در آستانه دوران رکود اقتصادی هزاره سوم به هر دری میزنند تا بمانند اما بالاخره به پایان میرسند…

9,500 تومان

آهو مبارک باد( نیستان)«آهو مبارک باد» عنوان تازه‌ترین دفتر شعر عبدالرضا رضایی‌نیا است که در قالب عاشقانه‌هایی برای امام هشتم (ع) و در شمایل یک دفتر شعر منتشر شده است.
رضایی‌نیا در این دفتر شعر که در ۱۰ فصل مجزا تقسیم بندی شده است، با چند زاویه دید و سرایش اشعاری چند وجهی سعی در ایجاد ارتباطی عاطفی میان مخاطب خود و امام هشتم (ع) دارد. دسته اول این اشعار را می‌توان عاشقانه‌هایی نامید که در آن شاعر در مقام استمداد از مخاطب اشعارش که امام رضا (ع) است؛ طلب شفاعت و گره‌گشایی از حاجات معنوی خود دارد. در عین حال دومین دسته از اشعار رضایی‌نیا در این دفتر، اشعاری است که در آن شاعر وجود خود و در واقع من درونی مخاطبش را نشانه گرفته و به او مژده رهایی در صورت پذیرش ولایت و امامت امام هشتم (ع) را داده است. این بخش که از زیباترین اشعار کتاب نیز به شمار می‌روند به طور عمده به صورتی سروده شده است که مخاطب بتواند با خوانش آنها خود را در قالب مخاطب شعر دیده و اندرزهای شاعر در آن را به کار ببندد؛ اندرزهایی که از قضا نه تنها فقط اخلاقی، که حاوی نکاتی معنوی است که به مخاطب راهی را نشان می‌دهد که با ورود به آن می‌تواند انتظار داشته باشد تا زندگی متفاوتی را تجربه کند.
از همین منظر پاره‌ای از اشعار این کتاب را می‌توان آثاری به شمار آورد که در آن مخاطب در اقدامی قابل اعتنا و بدیع، توسط امام رضا (ع) مخاطب قرار می‌گیرد و در آن با بیانی شاعرانه، از وی خواسته می‌شود تا آداب حضور در محضر امام و نیز آداب مسلمانی به معنای حقیقی را فرا بگیرد. در این نگاه بدیع مهم‌ترین گام از سوی شاعر، آشنایی آدمی با درونش معرفی می‌شود که باید برای حضور در محضر امام آن را محقق کرد، تا در نهایت، خالص و بی پیرایه به محضر ایشان حاضر شد. شاعر اما در سومین بخش از کتابش به سراغ نجوای یک انسان با خود پرداخته که به شرح مشتاقی‌اش برای زیارت و دیدار اما هشتم (ع) مشغول است. این بخش از کتاب با عنوان کبوترانه، حاوی زیباترین توصیف‌ها و حس و حال شاعر در شکل‌های گوناگون مواجه‌اش با امامی است که قصد زیارت وی را دارد. شعر کوتاه تذکار در این بخش نمونه‌ای قابل اعتنا درتأیید این رویکرد است.
رضایی‌نیا اما در ادامه این اثر و در قالب بخشی با عنوان فصل ملکوت، به شرح و توصیف زیارتی پرداخته که او خودش را در آستانه و در درون آن می‌بیند. شعرهای این فصل همه توصیف حس و حال روحانی او در لحظات مواجهه با چنین رخدادی است که در اشعاری مانند شفیع، گمگشت و سلام؛ به زیبایی خودش را نشان داده است. این فصل در ادامه با پیوست به فصلی دیگر از این مجموعه شعر با عنوان بی واژه زیباست تکمیل می‌شود که در آن شاعر از آن چیزی سخن می‌گوید که در حین زیارت آن را در قالب دعا طلب کرده است. یکی از زیباترین فصل‌های این مجموعه شعر را اما بدون اغراق می‌توان فصل «عکاسی ممنوع» دانست که جدای از پرداخت شاعرانه دارای نوعی سوژهیابی و خلق نگاه بکر توسط شاعر نیز هست. انتخاب افرادی مانند مرد بیابانگرد، زائر نابینا، مادر شهید و… و توصیف چگونگی زیارت آنها و نیز سرایش اشعاری با عنوان نامه که در آن شرح زیبایی از افرادی به میان آمده که شاعر گویی باید نامه‌ای از آنها را به حرم امام هشتم (ع) برساند؛ اوج هنر و خلاقیت شاعرانه و نگاه دراماتیک شاعر در توصیف لحظات مواجه‌اش با حرم مطهر امام هشتم است.
مجموعه شعر «آهو مبارک باد» در یک نگاه سفری متفاوت و شاعرانه از نگاه یک زائر مشتاق و حیران به بارگاه ملکوتی امام زضا (ع) و سفری که می‌شود آن را چند ساعت و از میان کلمات شاعرانه عبدالرضا رضایی‌نیا آن را به سرمنزل مقصود رساند.

4,500 تومان

آوار سرنوشت( نیستان)«آوار سرنوشت» عنوان مجموعه‌ای از داستان‌های برگزیده جایزه ادبی اُ. هنری است که با ترجمه علی فامیان منتشر شده است.
مجموعه یازده داستان کوتاه این کتاب از میان داستان‌های نوشته شده به زبان انگلیسی در آمریکای شمالی طی سال ۲۰۱۱ انتخاب شده است که پس از تأیید داوران این جایزه ادبی در این کتاب منتشر شده است.
این داستان‌ها هر یک به دلیل نوع نگاه ویژه خود به مسائل انسانی به ویژه زندگی انسان در بستر اجتماع نوین پیرامونش و نوع مواجهه او با هم‌نوعان و از میان صدها داستان نوشته شده در سراسر جهان انتخاب و از سوی داوران این جایزه پس از معرفی برترین داستان در قالب کتابی منتشر می‌شود.
«آوار سرنوشت» در این میان داستان‌هایی را روایت می‌کند که در دهه نخست پس از قرن بیست و یکم نوشته شده است. نویسندگان این مجموعه پس از طی شدن تجربه زیستی یک دهه در قرن تازه و مواجهه با سیر تحولات موجود در جامعه انسانی در این دهه، توسعه ارتباطات، تغییر مفاهیم انسانی، تغییر سبک زندگی و نیز خلق افق‌های تازه برای ادامه راه حیات بشر در زمین؛ آثاری را خلق کرده‌اند که به نوعی روایت کننده زیست انسان در بستر چنین تحولاتی و نیز آرزوها و بیم‌هایش برای رجعت به ساختار زیستی پیش از آن است. در میان داستان‌های این مجموعه مسئله مواجه انسان با زیست بوم خود بیش از هر پدیده دیگری به چشم می‌خورد. در داستان نخست از این کتاب با عنوان «آوار سرنوشت» نویسنده بر همین مبنا و با تکیه بر توانایی خود در خلق تعلیق داستانی، روایت مستند تاریخ و البته پرهیجان از مواجهه گروهی از کوهنوردان با بهمن در در سوئیس را عنوان کرده که از حیث شرح روایت بسیار جذاب و پرکشش است. داستان «آمریکایی رو به زوال» از این مجموعه نیز کمابیش چنین وضعیتی دارد. داستان درباره یک گروه فیلم‌برداری است که سعی دارند از گروهی از بومیان به منظور ساخت یک اثر با تکیه بر مستندات جغرافیایی بهره ببرند. نوع مواجهه این بومیان با تکنولوژی و نیز توصیف آنها از طبیعت محل زندگی آنها را می‌توان از زیباترین بخش‌های داستانی این کتاب به شمار آورد. داستان‌های این کتاب از حیث زبانی نیز نماینده خوبی برای ادبیات زمانه خود هستند. دور شدن از توصیفات بسیار مطول و نیز کوتاه‌نویسِی‌های رایج در قالب‌های نوظهور داستانی، به متن‌های این اثر شخصیت یک داستان کلاسیک پر تعلیق قرن بیستمی را داده که البته دغدغه زمینه‌ای آن برای یک قرن پس از آن است. از سوی دیگر استفاده کمابیش یکسان از ساختار زبان انگلیسی برای خلق داستان‌های این کتاب که هر یک از نویسندگانش متعلق به بخشی از زیست بوم کره زمین به شمار می‌روند به خوبی توانایی‌ها و ضعف‌های این زبان در روایت از مردمانی که به آنها تعلق دارد را نشان داده و میزان نیاز این زبان به خلق واژه‌ها و عبارات توصیفی تازه را به تصویر می‌کشد.

15,000 تومان

آیا زندگی یک مسابقه بین آدم‌ هاست؟ (انتشارت کتاب نیستان)


آیا زندگی یک مسابقه بین آدم‌ هاست؟

از تام متشکر که آغازگر این کار بود و از هم گروه هایم جوآنا، لورا، فیلیس و تمام اعضای گروه رپر کولینز و هم چنین از دکتر سوزان ویلیامز که پی گیر این کار بود. ج.ل.ک.
متشرک از خانم ها جیمی، جوآنا، کارن، آلیس، کاترین، لوسیل و دورتی و آقایان نیل و جیم
ل.ک

آیا این مسابقه همین حالا، همه جا دارد برگزار می شود؟ چه زمانی این مسابقه آغاز شد؟
چه کسی گفت: «3؛ 2؛ 1، حرکت؟»
آیا از روزی که به دنیا آمدم شروع شد؟
من حتماً باید بدانم.
آیا من نرمش می کنم و خودم را برای مسابقه گرم می کنم؟
تمرین می کنم؟
مربی خصوصی دارم؟
آیا باید در باند مخصوص خودم حرکت کنم؟
در برف مسابقه می دهم؟
یا در گردباد؟
با دوستانم مسابقه می دهم؟
یا با خواهرم؟
اگر این، یک مسابقه ی دو امدادی است، آیا پدرم هم گروه من است؟
و پدر او و پدر او؟
تو می دانی منظورم چیست؟
این یک مسابقه ی دو میدانی است
یا دو با مانع؟
من یک سوارکار حرفه ای هستم
یا یک اسب؟
آیا آدم ها هم دیگر را هل و فشار می دهند
تا خودشان جلو بیفتند؟
آیا اگر تقلب کنم، برنده می شوم؟
و ...

محصولات انتشارات کتاب نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

2,400 تومان

آیین زندگی( نیستان)آیین زندگی ترجمه و شرح نامه ۳۱ نهج البلاغه است، وصایای حضرت علی (ع) به امام حسن (ع). نام کتاب تعریف دقیقی است از محتوای ارزنده کتاب که به راستی این وصایا دستورالعمل کاملی است برای زندگی خدایی، چه در دنیا چه برای آخرت. همانطور که نویسنده هم در مقدمه اشاره میکند بهترین و بزرگترین پدر عالم به عزیزترین فرزند عالم وصیت میکند برای زندگی، چه آیینی بهتر از این وصایا برای سعادت. به واقع کتاب با ترجمه و توضیح دقیق و روانش هندبوکی است که هر روز میتوان به آن مراجعه کرد و درس گرفت و هر روز هم نو است،‌ تازه برای امروز ما.

7,500 تومان

آیینه‌ها را باور کن( نیستان)آیینه‌ها را باور کن

2,800 تومان

احتیاط! خطر حمله موش‌ها… و دیگران( نیستان)کتاب «احتیاط! خطر حمله موش‌ها… و دیگران» عنوان تازه‌ترین اثر داستانی سید علی شجاعی، نویسنده جوان و خوش‌قریحه کودک و نوجوان است که از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است. شجاعی که پیش از این با انتشار کتاب‌هایی چون «اگر آدم برفی‌ها آب نشوند…» و «نیم من بوق» توانست نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای جهان خود را به عنوان یک نویسنده صاحب‌سبک در این عرصه معرفی کند؛ در داستان تازه خود به سراغ یک قصه تمثیلی و بسیار قابل تأمل برای کودکان و نوجوانان رفته است.

12,000 تومان

احساس‌های من( نیستان)احساس‌های من

7,500 تومان

از اول دو سانتی کج بود( نیستان)حسینیان در این کتاب سعی داشته تا همراه با نگارش داستان، به بخشی از دغدغه‌های فلسفی خود نیز بپردازد. وی در این مجموعه مناسبات و علایق اقشاری از جامعه پیرامونش را در لابه‌لای تمایلاتش به شناساندن دنیای درونی آدم‌ها، بیان کرده است. واگویه‌های درونی انسان امروز در نسبت با نوع تفکر امروزی درباره عشق و روابط میان آدم‌ها، از جمله محورهای مورد نظر وی در این مجموعه‌اند. وی در یادداشتی در ابتدای این کتاب این‌گونه آورده است: «پس همان آدم‌های اطراف، همان برادر و مادر و پدر، میتوانند نقش پوش فرزند و شریک و دوست شوند بر پهنه داستان. معشوق میتواند با همان عطر و اطوار اما در ریخت‌های گوناگون ظاهر شود. و آجر بهمنی دیوار خانه‌ای در محله دروس سر از آرک ورودی خانه‌ای در خیابان فرمانیه در آورد و تاب بسته در خیابان لاله‌زار به خانه‌ای دراندشت در خیابان ایران نقل مکان کند…» در بخشی از داستان «دو سانتی کج بود» میخوانیم: «دم غروب بود. خسته بودم و مزهی سیگار بعد از کار در دهانم به تلخی میزد. فکر کردن به خرابیهای رنوی فکستنیام، ‌صورتم را توی آینه ماشین دلخور مینمود.. توی آینه دیدمش. پرشیای مشکی کند کرد و در سمت چپ یا راست عقبش باز شد..» «بهانه‌ای برای جاودانگی»، «از اول دو سانتی کج بود»، «سیگار دوم بعد از صبحانه»، «اول پرنده بد اقبال بود که گیر تو افتاد»، «خود خوری» و «چشمک» نام برخی از داستان‌های این کتابند.

3,500 تومان

از به( نیستان)به اعتقاد بسیاری از منتقدین، رمان ازبه یکی از متفاوت‌ترین رمان‌های دفاع مقدس است. هم به لحاظ فرم و هم از حیث نوع نگاه. رمان ازبه فقط نامه است، نامه‌هایی که میان قهرمان‌های داستان رد و بدل شده و راوی قصه خلبان جانبازی است که به رغم نداشتن دو پا و ویلچرنشینی، درخواست پرواز دارد، درجایی و درحالی که یک دندان پر کرده هم، مانع پرواز است. داستان این‌چنین آغاز میشود و با نامه‌های همسر این خلبان و دوستان خلبانش و همسرانشان ادامه پیدا میکند. در این بین نامه‌ای دیگر هم وارد میشود؛ نامه دختری که در دوران جنگ – به خواست معلمشان – برای رزمندگان جنگ نوشته شده و اکنون دست خلبان جانباز است. کم‌کم گره‌های داستان شکل میگیرد، میبینیم که خانواده این دختر در بمباران شهید شده‌اند و خلبان پس از سال‌ها قصد کمک به او دارد، در حالیکه خودش بسیار محتاج کمک است و… امیرخانی برای روایتش فرم سختی را انتخاب کرده است و البته از پسش هم خوب برآمده. او در این فرم توصیف را که از اساسیترین پایه‌های رمان است از دست داده و مجبور است هرچه میخواهد بگوید لابه‌لای قالب نامه‌ها بگنجاند. عنوان همه نامه‌ها یک «از» و «به» داریم که تکلیف مخاطب را با نامه ادامه‌اش روشن میکند و داستان پیش میرود. از دیگر ویژگیهای اثر، نوع نگاه امیرخانی به جنگ و بازماندگانش است. سختیهای خلبان برای زندگی روزمره، مشکلات همسر خلبان با تلاطم‌های روحی خلبان، زندگی دختر که خانواده‌اش را در بمباران از دست داده ‌است و دیگر خلبانان جنگ که امروز باید به قول نویسنده مسافرکشی کنند – البته هوایی – و… ترکیبی است از آنچه تصویر ازبه را میسازد. امیرخانی به دنبال واقعیت زندگی آدم‌های قصه است، نه تصویری آرمانی و ناملموس. جنگ سختیها و تلخیهایی دارد که میان جامعه هنوز چشیدنی و دیدنی است، و این نقطه‌ برتری رمان است، واقع‌نگری در حوزه دفاع مقدس. نتیجه فرم متفاوت و نگاه دقیق نویسنده کتاب ازبه را خواندنی کرده است.

11,000 تومان

از جناب پو چه خبر؟ (انتشارات نیستان)


۱۳۵ سال پس از درگذشت ادگار آلن ‌پو، این نویسنده برای مخاطبان ادبیات در ایالات متحده آمریکا و نیز ایران آنقدر مهم و قابل اعتنا و جریان ساز هست که همچنان داستان‌هایش محل خوانش و بحث؛ و از منظر ترجمه مهم و قابل توجه به شمار آید.
کتاب «از جناب پو چه خبر؟» نیز بر مبنای همین باور، پنج داستان کوتاه و یک مقاله از این نویسنده را با ترجمه لیدا طرزی در اختیار مخاطب قرار داده است. داستان‌هایی که بار دیگر ایده و اندیشه پو در داستان‌نویسی و نگاه او به دنیا را بازگو می‌کند.
پو از بنیانگذاران سبک رمانتیسم ادبی در آمریکا به شمار می‌رود. رمانتیسم همان‌طور که از نامش پیداست، نوعی واکنش احساسی در برابر خردمحوری به‌شمار می‌آید و معنایش نیز تمایل برای برجسته کردن خویشتن انسانی، گرایش به سوی خیال و رؤیا، گذشته تاریخی و سرزمین‌های ناشناخته‌ای است که هنر آن را کشف می‌کند. به عبارت دیگر رمانتیسم جنبه‌های احساسی و ملموس را دوباره به هنر غرب وارد کرد و هنرمندان رمانتیک آزاد از چهارچوب‌های تصویرگری‌های سنتی، به تحقق بخشیدن ایده‌های شخصی خود پرداختند.
پو در میان نویسندگان علاقه‌مند به این مکتب توانست داستان‌های کوتاه خود را با توجه ویژه به رازآلودگی و ترس به عنوان پیرنگ قصه سامان داده و بنویسد و به همین اعتبار از وی به عنوان یکی از نخستین نویسندگانی یاد می‌کنند که توانسته ژانر ادبی علمی تخیلی را به ویژه در ادبیات آمریکا در اوایل قرن نوزدهم پایه ریزی کند.
آثار پو تأثیر زیادی بر ادبیات ایالات متحده و جهان داشته است؛ به ویژه اینکه وی در استفاده از کیهان‌شناسی و رمزنگاری برای داستان‌‌نویسی به نوعی پیشگام و صاحب سبک نیز به شمار می‌رود.
ادبیات و سبک نوشتاری پو تأثیر چشمگیری بر ادبیات پس از خود در جهان گذاشته است؛ تا جایی که بسیاری از منتقدان به اعتبار فعالیت‌های ادبی وی از او به عنوان بنیانگذار داستان کوتاه به مثابه یک فرم ادبی در کنار بنیانگذارای گونه‌ داستانی پلیسی، علمی‌تخیلی و وحشت یاد می‌کنند. به همین اعتبار نویسندگان و شاعران متعددی در آمریکا و سایر کشورهای جهان نظیر والت ویتمن، ویلیام فاکنر، هرمان ملویل و ری بردبری در کنار شارل بودلر، شاعر بزرگ فرانسوی که آثار او را به فرانسه ترجمه کرد و استفان مالارمه، اسکار وایلد، آلدوس هاکسلی، فئودور داستایوسکی، خورخه لوئیس بورخس و توماس مان از وی تأثیر گرفته‌ و داستان‌های خود را با استفاده از تصاویر هولناک و همیشگی حاضر در داستان‌های پو مانند مرگ و احساس گناه، خلق کرده‌اند؛ تا جایی که برخی منتقدان آثار او را پیش درآمدی است برای آنچه بعدها داستایوفسکی در جنایت و مکافات تکامل می‌بخشد معرفی کرده‌اند.
کتاب «از جناب پو چه خبر؟» اما جدای از داستان‌های کوتاه پو، دربرگیرنده یک مقاله از وی با عنوان فلسفه انشا نیز هست. وی در این اثر فلسفه نویسندگی را از زبان خود روایت کرده و به مخاطب خود نشان می‌دهد که چگونه با استعانت از این فلسفه و توجه به آن، داستان‌ها و اشعار خود را شکل داده است.

7,500 تومان

از خواب تا مهتاب( نیستان)این اثر که در برگیرنده پنج نمایشنامه کوتاه یثربی است، به طور عمده با موضوع و پس زمینه جنگ و نگاه انسان‌شناختی بر آن نوشته شده است و به خوبی می‌توان در آن به دنبال دغدغه‌های همیشگی مولف در سایر آثار نمایشی و داستانی‌اش مبنی بر واکاوی هویت انسان در معرض جنگ دست پیدا کرد. «از خواب تا مهتاب» به عنوان یک اثر نمایشی مکتوب از چند نقطه نظر اثری در خور اعتنا به شمار می‌رود. نخستین مورد، بدون شک به سابقه فعالیت و قلم یثربی به عنوان صاحب این اثر باز می‌گردد. نویسنده در این اثر، در مقام یک متخصص روانشناسی با تحلیلی که از بطن و انگاره‌های ذهنی مخاطبانش برای مواجهه با دفاع مقدس و یک روایت داستانی در مورد آن دارد؛ اقدام به تالیف نمایشنامه‌هایی کرده که از فضای عمدتاً کلیشه‌زدگی و تعریفی همیشگی آثار ادب و نمایشی در حوزه دفاع مقدس گریزان بوده و سعی دارد با استفاده از برخی شگردهای تکنیکی در روایت و نیز به کار بستن عنصر تخیل به شکلی که بتواند ناخودآگاه مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد، به استقبال مخاطب برود. تعبیر برخاستن برخی از افراد از زیر خاک که در نمایشنامه اول از آنها یاد شده است از همین جنس نگاه نشأت می گیرد و در ادامه و در نمایشنامه دوم نیز به نوعی به مکاشفه درونی از سوی شخصیت‌های حاضر در داستان برای نقب زدن به جنگی که روزی روزگاری در آن حضور داشته‌اند تبدیل می‌شود. نمایشنامه «زنی برای همیشه» از این مجموعه بر مبنای یک داستان واقعی مبنی بر تعطیلی مدارس اسلامی در منطقه بوسنی تالیف شده است که می‌تواند در نوع خود نمونه قابل توجهی از ظهور یک نگاه سوبژکتیو به پدیده‌ای انسانی و رئال به شمار آید که در سال‌های نه چندان دور کنار گوش بخش زیادی از مخاطبان این اثر رخ داده و احتمالاً بسیاری از آنها یا نامی از آن نشنیده‌اند و یا به سادگی از کنارش گذشته‌اند. نمایشنامه «به خاطر من» نیز در نوع خود اثری در خور توجه به شمار می‌رود که در میان آثار خلق شده در سبک نگارشی یثربی اثری جالب توجه است. نمایشنامه‌ای که با یک موقعیت رئال و بر مبنای یک حادثه کاملاً عادی و قابل لمس در یک پارک آغاز می‌شود و در ادامه شخصیت محوری ماجرا که در قالب یک زن به تصویر کشیده شده است، در مواجه با پسرک جوانی که شبیه فرزند مفقود الاثر اوست؛ خواننده را در متنی موجز و در عین حال بسیار دراماتیک روانه خیالی مادرانه می‌کند؛ خیالی که سال‌هاست تنها پسر شهید این زن را در چشم و صورت جوانان دیگری که زن با آنها مواجه می‌شود جستجو می کند. نمایشنامه «به خاطر من نخند» نیز اگرچه تمی تکراری دارد و داستانش از قصه معروف کشته شدن یک سرباز ایرانی به دست دیگر نیروهای ایرانی، برای حفظ جان بخش زیادی از سربازان خودی نشات می‌گیرد؛ اما از نقطه نظر جذابیت روایی و شیوه صحنه‌سازی‌های کوتاهش توانسته در مجموع اثری تاثیرگذار برای مخاطبان نمایشنامه‌های دراماتیک از کار در بیاید. تجربه خوانش نمایشنامه یثربی با وجود چرخش‌های ناگهانی وی در طول روایت و تغییر ناگهانی جغرافیای داستان و حتی دگردیسی درونی شخصیت‌های داستانی در طول یک داستان کوتاه؛ تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش و در عین حال شگرف و تاثیرگذار در ذهن نمایشنامه‌نویسان جوان می‌تواند به شمار رود. تجربه‌ای که به آنها این امکان را می‌دهد تا چگونگی فرار از موقعیت‌های صرفاً خطی و یک بعدی در نگارش را فراموش کنند و به خلق اثری تاثیرگذار و در عین حال فنی و ساختارمند نائل شوند.

6,000 تومان

از دیار حبیب( نیستان)از دیار حبیب، رمانی است کوتاه که گوشه هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده ی حضرت سیدالشهدا(ع) را به تصویر می کشد؛ البته قسمت اعظم آن، به شهادت حبیب در کربلا اختصاص دارد و وصف عشق و شیدایی او به امام زمانش. داستان از زاویه دید دانای کل روایت می شود و به ده بخش تقسیم شده است. داستان از جایی آغاز می شود که حبیب بن مظاهر و میثم تمّار در ملاقاتی، مقابل چشم عده ای از مردم، هر یک از عاقبت کار آن دیگری و چگونگی شهادتش خبر می دهند و از هم جدا می شوند و … در این کتاب می خوانیم: جان در قفس تن حبیب، بی تابی می کند. حبیب، به حال خود نیست. انگار رخت پیری را کنده است، در چشمه ی عشق، وضوی ارادت گرفته است و یکباره جوان شده است. جوانی که خویش را به تمامی از یاد برده است و لجام دل به دست عشق سپرده است. هیچ کس حبیب را تا کنون به این حال ندیده است، گاهی آن می کشد، گاهی نگاهی به خیام حرم می اندازد، گاهی به افق چشم می دوزد، گاهی خود را در نگاه معشوق گم می کند، گاهی می گرید و گاهی می خندد.

5,500 تومان

از گذر گل تا دل (انتشارات نیستان)


از گذر گل تا دل

محصولات انتشارات نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

9,000 تومان

از نیستان و… دیگرستان( نیستان)داستان‌های دهه هفتاد سید مهدی‌شجاعی داستان‌های این کتاب از این حیث برای مخاطبان قابل توجه به شمار می‌روند که حاصل عزم نویسنده در بیان نقد تند و گزنده از انحرافات اخلاقی جامعه پیرامونش ‌است. جامعه‌ای که – پس از هشت سال جنگ و در بحبوحه دوران سازندگی- با وادادگی فرهنگی و بی‌توجهی به توسعه همه جانبه آن و توجه به زیر‌ساخت‌های متناسب با آن، در کنار توسعه و بها دادن به اقتصاد؛ در حال شکل گرفتن بود. این مجموعه داستان با وجود این‌که تنها ۱۴ داستان از آثار شجاعی در این دهه را شامل میشود، اما در میان خود داستان‌هایی مانند «پارک دانشجو» را ارائه کرده است که در سال‌های نخست تألیف خود در مجله نیستان به شکایت و دادگاه مطبوعات انجامید. این داستان زبانی تند و تیز و در عین حال تلخ و گزنده دارد و روایتی خطی از زندگی دختر دانشجویی در دانشگاه آزاد است که برای امرار معاش، دست به تن‌فروشی در خیابان می‌زند و با قرار گرفتن بر سر راه اتومبیل‌های مسافر‌کش خودش را به آنها عرضه می‌کند. سوژه بهت‌آور و حیرت‌انگیز در کنار توصیفات دقیق و در عین حال جذاب و به دور از تجاوز به حریم و خطوط قرمز شرعی در این داستان؛ روایتی گزنده از ریشه‌دواندن تفکر همه‌چیز‌پنداری مادیات در زندگی بشری را پیش چشم مخاطبش ترسیم می‌کند؛ روایتی که جستجوی مخاطب برای کشف آن و یا مواجهه با آن نیز به سادگی قابل تحقق است. ویژگی داستان‌های شجاعی در این دهه و این کتاب خلق زبانی ساده و سر راست و در عین حال صریح و تیز و رک است که نویسنده سعی دارد با بهره‌مندی از آن، مخاطبش را مستقیماً و در همان لایه نخست داستانی‌اش به سراغ موضوعی ببرد که او و جامعه‌اش را مبتلی به آن می‌داند. شجاعی در این نثر نه اهل استعاره است و نه در پشت پرده و لفافه حرف زدن. در عین حال که حریم‌های شرعی را می‌شناسد، ابایی از تجاوز به حریم‌های اجتماعی تعریف شده و زیر سئوال بردن آن ندارد و اتفاقاً بستر اصلی داستان‌نویسی‌اش در این دهه را بر همین ساختار بنیان کرده است. این نگاه البته در برخی دیگر از داستان‌های این مجموعه به بازگویی نویسنده از ایده‌آل‌هایش و تلاش برای کم‌رنگ نشدن آنها در زیر این انتقادات منتهی شده است. در داستان‌هایی همچون سانتاماریا، شکیبا و ماه‌جبین نویسنده تلاش کرده است تا نیاز و تمنای وجودی خودش از حقیقتی که گمشده در جامعه‌اش می‌بیند را در قالب بازخوانی و بازگویی آن حقیقت با زبانی لطیف و شاعرانه و در عین حال صریح بیان کند. اوج این ماجرا را می‌شود در داستان سانتاماریا و نوع پاسخ‌های دریافتی راوی از شخصیت سانتاماریا جستجو کرد که طی آن، عشق به معنی واقعی کلمه برای راوی و در حقیقت مخاطب از زبان سانتاماریا که وجهی آسمانی به خود گرفته است معنا می‌شود. فضاهای عاشقانه در این مجموعه نیز به دلیل شکل قلم نویسنده در این سال‌ها، هیجانی ‌و پرشتاب ساختار گرفته است و در نتیجه شکل و سبک تازه‌‌ای به بیان عاشقانه و نرم شجاعی در داستان‌نویسی داده است؛ که ویژگی بارز آن خلق تناسبی رئال میان حس عاشقانه و نگاه عاقلانه در روایت‌های داستانی اوست

9,000 تومان

اقیانوس آلام( نیستان)محمد سهرابی با وجود طبع شاعرانه­اش از میان تمامی قوالب بیان ادبی، مینی­مال را برای روایت از چند فراز زندگی حضرت زهرا (س) انتخاب و مجموعه­ای از آنها را در قالب کتاب «اقیانوس آلام» منتشر کرده است. قالب مورد نظر سهرابی از این منظر قالبی بسیار بکر و ناب و کمتر تجربه شده برای روایت از موضوعی است که نیاز به بیانی پر احساس و تأثیرگذار برای جلب نظر مخاطب آن هم در میان انواع متن­های مشابه دارد. اما این کتاب تنها در بیان ورایت مینی­مال خود نیست که باعث جذب مخاطب می­شود؛ بلکه مخاطب این بار بدون اینکه نشانی از متن­های مشابه در این اثر ببیند، خود را در مواجهه با متنی می­یابد که با زبانی بسیار عادی و صمیمی نوشته شده است. زبانی که مخاطبان سهرابی می­دانند زبان بیان و گفتمان خود اوست؛ زبانی که او همواره در کلامش برای روایت از اهل بیت (ع) از آن استفاده کرده و بسیار بی­پیرایه­تر و صیقل­خورده­تر از بیان عرفانی او در اشعارش است. از سوی دیگر یکی از رویدادهای قابل اعتنای این کتاب استفاده بسیار فراوان راوی از احادیث معتبر برای ساختاردهی به متن است. سهرابی در این کتاب هر فصل کوتاه از روایت خود را از یک حدیث برگرفته است. در واقع مینی­مال­های وی را می­شود شرحی توصیفی از سوی او برای برخی احادیث روایت شده درباره بانوی دو عالم دانست که با ذوق ادبی وی تبدیل به یک روایت داستانی بکر و کمتر خوانده شده دانست و توالی داستانی آنها نیز رفته رفته به این متن ساختار یک داستان بلند داده است. واژه­ها، عبارات، صحنه­آرایی­ها و توصیفات سهرابی در این کتاب همگی در خدمت متن و اصل روایت است. او در این کتاب و داستان­هایش قصد داستان­پردازی نداشته است، بلکه فراتر از روایت؛ به دنبال ترسیم طرحی از یک زندگی مظلومانه است که در قاموس زیست دختر پیامبر قابل توصیف است. روایت یک زندگی مظلومانه بدون تردید شامل بیانی همراه با کلامی خواهد بود که چنین حسی را با خود منتقل کنند و سهرابی با هوشمندی تمام در گزینش و چینش عبارات و اصطلاحات خود از چنین واژه­هایی بهره برده است.

سهرابی خود نیز در گفتگوهای کوتاهی که درباره این کتاب همزمان با انتشار آن انجام داده است گرایشش به انتخاب این قالب ادبی را برای روایت از زندگی حضرت زهرا، گرایش و توجه ویژه مخاطبان امروز ادبیات داستانی و مخاطبانش به قالب­های بیانی تازه و جدید است؛ قالب­های که با ذهن و زبان مخاطب امروز بیشتر همخوانی دارد و به دلیل کوتاهی و کوچکی در بیانش ساده­تر از آنچه که فکرش را بتوان کرد با مخاطب ارتباط پیدا خواهد کرد. سهرابی همچنین تألیف این کتاب را بیان مکتوب ارادتی قلبی خودش به ساحت بانوی دو عالم عنوان کرده است.

«اقیانوس آلام» با این تفاسیر شامل یک مرور ساده و کوتاه و پر احساس از زندگی حضرت زهرا (س) به استناد احادیث و روایات است که استحکام استناد را در کنار زیبایی بیان تؤامان با هم داراست.

2,500 تومان

الهه( نیستان)سیروس همتی در «الهه» مجموعه‌ای از نمایشنامه‌های خود را برای مخاطبانش گردآوری کرده است که بیشتر از دغدغه فرم و شیوه روایت و حتی دیده شدن روی صحنه، دغدغه روایت و بیان را می‌توان در آنها دید. نمایشنامه‌هایی برخاسته از «آن» هنرمند متعهد که تلاش دارد روایتی بکر و تازه و در حد بضاعت نویسنده‌اش از باورها و آئین‌های مذهبی ایرانیان را به نمایش بکشاند.

او در نمایشنامه نخست خود در این مجموعه با عنوان «روایتی از حکایت ناتمام» به سراغ بازگویی ماجرای شهیدان دشت کربلا از زبان خانواده و حرم یزید رفته است و از زبان آنها در قالب یک نقالی هنرمندانه و زیبا ماجرای چگونه به شهادت رسیدن آنها را که حتی حرم یزیدی را تحت تاثیر قرار داده است روایت می‌کند. این روایت و شیوه بیان آن چنان تأثیرگذار است که همتی در متن آن، به شیوه‌ای ناگزیر شخصیت‌های روایت‌کننده داستان خود را متأثر از آنها می‌بیند.

در همین مجموعه و در قالب نمایشنامه‌ای با عنوان «یک شاخه گل سرخ» نیز مضمون عاشورا به شکلی زیبا روایت شده است. در این متن شمر با حضور در دوران معاصر به سراغ برخی مدعیان حمایت از امام شهیدان رفته و از آنها می‌خواهد که به جای ایشان اقدام به حضور در کربلا و جانسپاری کنند. نوع مواجه این شخصیت‌ها با این درخواست است که باور فکری نمایشنامه‌نویس در مواجهه با برخی باورهای ذهنی مردمان سرزمینش ا به زیباترین شکل ممکن به تصویر می‌کشد.

نمایشنامه «فولاد زنگ نمی‌زند» از این مجموعه نیز روایتی است مدرن از مواجهه دختری جوان با برخی از ناهنجاری‌های اجتماعی پیرامونش که همتی در بیان آن بیش از آنکه دغدغه فرم داشته باشد؛ به چیستی و چگونگی مفهوم روایت عنایت داشته است و از این زاویه توانسته داستانی قابل تأمل و خواندنی و پرجاذبه توأم با کشمکش‌ها و دیالوگ‌های روایی مناسب را در متنش بنشاند.

اما شاید زیباترین روایت داستانی در این مجموعه را بتوان در نمایشنامه «محال هم ممکن است» جست؛ که در آن نویسنده با تمسک به داستانی کمتر شنیده شده از ماجرای بخشیدن ذوالجناح به جوانی تا آن را کابین همسر نصرانی‌اش کند، نمایشنامه‌ای خلق شده که بیش از هر موضوعی نمایش‌دهنده کیفیتی ناب از رفتار خاندان مولای متقیان با مردمان زمانه خویش است.

مجموعه هفت نمایشنامه‌ همتی در این کتاب را می‌توان در نگاهی کلی متونی به شمار آورد که استفاده‌ای ناب و بهینه از داستان‌هایی شگفت و عمیق را بیش از هر موضوع دیگری در ساخت خود مورد توجه قرار داده‌اند. همتی با وجود تجربه‌های متفاوت خود در بازیگری، برای نوشتن این متون ترجیح داده است تا قصه و محتوای درام را به اسارت فضا و فرم روایت در نیاورد و از همین مجراست که آثار او بیشتر از آنکه دغدغه چگونه دیده‌شدن روی صحنه را برای مخاطب برآورده کند، نیاز آنها به خوانش متون ناب و تأثیربرانگیز و مواجهه با داستان‌هایی ناب را برآورده می‌کند.

13,000 تومان

الکی خوش( نیستان)

لشکری در نمایشنامه‌های خود که با مقدمه‌ای از دکتر محمود عزیزی منتشر شده است، به سراغ ادبیات رئالیستی طنزآمیز برای ترسیم موقعیت‌ها و بیان کلام خود رفته است؛ کلامی که پیش از هر چیز نمایش‌دهنده موقعیت‌های اجتماعی ناشی از تفکر زندگی انسان امروز دارد و بر خلاف بستر و موقعیت رخداد طنز‌آمیز خود، بسیار قابل اعتماد و اعتناست. لشکری در نمایشنامه‌های خود در این کتاب بیش از هر چیز سعی کرده تا با کم کردن پرسوناژهای نمایش و تمرکز بر روی دیالوگ به عنوان واحد کلام و ترسیم رخدادها در پلاتوهای کوچک و ساده، بر درون انسان‌های حاضر در نمایش‌نامه‌هایش، تفکر آنها و نیز نوع نگاه و اندیشه‌شان و تصمیم‌گیری‌های ناشی از آنها، تمرکز کند.

انسان‌های نمایشنامه‌های لشکری همگی بسیار ساده و قابل ترسیم در مختصات ذهنی مخاطبشان هستند. هیچ نوع پیچیدگی ساختاری و ظاهری برای خلق آنها در نظر گرفته نشده؛ اما بدون اغراق باید اذعان داشت که هیچ کدام از آنها بر خلاف این ظاهر ساده، انسان‌هایی قابل پیش‌بینی نیستند و این مسئله به زیباترین شکل در پایان‌بندی‌های لشکری در این چهار اثر قابل رویت است.

به عبارت ساده‌تر هر گاه که مخاطب حس می‌کند روالی منطقی و قابل حدس در این نمایشنامه پیدا کرده و لذا از ادامه دادن باقی ماجرا امتناع می‌کند، نویسنده با چرخشی عجیب و زیبا و با استفاده از طنز بیانی، او را به سمتی غیر قابل تصور هدایت می‌کند و در نهایت با خلق یک پایان کمدی و البته دور از انتظار، او را در پیشگاه متن به تحسین وا می‌دارد. نمایشنامه نخست از این مجموعه با عنوان «الکی خوش» بر پایه همین تفکر بر مدار دو شخصیت با عناوین مرد شیک‌پوش و ولگرد شکل پیدا کرده است؛ که طی آن در یک رویداد اتفاقی، پس از آشنا شدن این دو شخصیت با هم و پس از اینکه مخاطب حس می‌کند مرد شیک‌پوش به دلیل از دست دادن فلسفه و انگیزه زندگی قصد دارد مدتی مانند ولگردان زندگی کند و به همین دلیلی در حالی بخشیدن تمامی‌اش به اوست، لشکری با ترتیب دادن صحنه انتزاعی انفجار و کشته شدن مرد ولگرد به تلخ‌ترین شکل موجود و با هوشمندی ناشی از آگاهی به زبان و موقعیت طنز، پرده از تلاش مرد شیک‌پوش برای کسب موقعیت مرد ولگرد بر می‌دارد که در واقع استعاره‌ای است از منش و شیوه رفتاری وی در زندگی تا پیش از آن. در نمایشنامه «زیارت نطلبیده» نیز نویسنده از همین موقعیت برای پایان‌بندی و به تصویر کشیدن ذهنیت درونی انسان‌ها و نقش آن در شکل‌دهی به نیات و درونیاتشان پرده بر می‌دارد. در نمایشنامه وور وور از این مجموعه تلاش لشکری برای به تصویر کشیدن پاره‌ای دیگر از سیاهی‌های زندگی اجتماعی معاصر که در این موقعیت وارونه جلوه دادن یه معضل اجتماعی و تلاش انسان‌ها برای کلاه بر سر هم گذاشتن به زبان طنز و در قالب دیالوگ میان چهار نفر به تصویر کشیده شده است. «یک بحث داغ فرهنگی»، «وور وور» و «کافیه فقط چند لحظه فکر کنی» از دیگر نمایش‌نامه‌های این مجموعه هستند.

12,000 تومان

امروز، بشریت…( نیستان)داستان‌های شجاعی در این مجموعه به بیانی ساده آئینه‌ای است از زخم‌هایی که نویسنده رد آنها را بر پیکره اجتماع پیرامون خود میبیند و درک می‌کند، زخم‌هایی از جنس نابودی و بی معنی شدن عشق و به تبع آن بنیان‌های خانوادگی، جنون‌های عاطفی و عکس‌العمل‌های حاصل از آن که از نتایج زندگی در جوامع رو به مدرنیزه شدن است و نیز مسائلی از این دست. شجاعی در داستان‌های مجموعه «امروز، بشریت…» از نظر محتوایی بسیار صریح و رک می‌نویسد. عبارات به کار رفته در داستان‌های او گرچه توهین‌آمیز و رکیک نیست؛ اما بسیار بی‌پروا پشت سر هم به کار رفته است و فضایی به شدت منتقد را حاصل کرده است. او در این داستان‌ها زاویه‌ای از جامعه خودش را می‌بیند و به چالش می‌کشد که شاید به دلیل فضای سیاسی و اجتماعی خاص دهه شصت و فضای تهییجی کشور در سال‌های دفاع مقدس کمتر نویسنده‌ای به آن توجه کرده و یا میل به شکافتن آن پیدا می‌کند. با این حال شجاعی این نکات ظریف را در دل انسان‌های داستانش که از قضا افرادی بسیار معمولی و قابل دسترس برای مخاطبانش به شمار می‌روند، شناسایی کرده و به کالبد شکافی عاطفی و احساسی آنها در معرض دید مخاطبانش می‌پردازد. نثر شجاعی را نیز در داستان‌های این مجموعه می‌توان نمایی دیگر از نثر او در سال‌های دهه شصت دید. نثر شجاعی که در سال‌های دهه شصت و در روایت‌های داستانی‌اش به سوی بیانی شاعرانه و عاطفی حرکت کرده است، در این داستان‌ها و در یک دگردیسی هنرمندانه به نثری سرضرب و رک و بی‌پروا و در عین حال وفادار به اصول ساده نویسی و پرهیز از چند لایگی حرکت، رسیده است. داستان نخست از این مجموعه با عنوان «آخرین دفاع» نمونه‌ای کامل و تام و تمام از این دو نکته به شمار می‌رود. داستان محاکمه مردی است که متهم شده همسرش را به خاطر یکنواخت کردن و بی اهمیت بودن به فضای زندگی عاطفی‌شان، به قتل رسانده است و وکیل او در دادگاه تلاش دارد تا با مجنون نشان دادنش او را تبرئه کند. شجاعی اما در این داستان با نثری منحصر به فرد، نه تنها مرد، که جامعه خود را به خاطر مهیا شدن شکست پیوندهای عاطفی درون خودش با تیغ مادیات، به پای میز محاکمه کشانده است. او در واقع جامعه‌ای را محاکمه می‌کند که در آن زن و مرد با گم کردن نقش زیستی خود، تنها در پی رفع نیازهای مادی زندگی‌هایی هستند که با یکدیگر در اجتماع شکل داده‌اند و در این راه حتی از قربانی کردن یکدیگر نیز هراس ندارند. این تم در داستان «امروز، بشریت…» و با به تصویر کشیدن انسان سنگ دل و بی‌روحی تکمیل می‌شود که زیست و حیات در مختصات دنیای پیرامونی‌اش از او فردی منجمد‌شده ساخته است، که هیچ واکنش عاطفی به محیط پیرامونی خود ندارد و بازتاب آن در نگاه بی‌تفاوت وی به مرگ همسرش در داستان نمود پیدا کرده است. وجه دیگری از این پازل با داستان «آب در لانه» و در شرح شکل‌گیری یک زندگی در جامعه امروز کامل میشود. شرحی تکان‌دهنده از عشق‌های سوری شکل گرفته میان دو جوان که در واقع راهی برای تلکه کردن یک پسر جوان توسط یک دختر است و در نهایت چیزی جز عذاب برای هر دو به ارمغان نمی‌آورد. هوشمندی نویسنده در کشف این سوژه و پرداخت آن بدون وابستگی به زمان و مکانی خاص، وقتی خودش را به رخ می کشد که ببینیم در میان صفحات اجتماعی و حوادث روزنامه‌های دهه شصت می‌توان سراغی از این رخدادها گرفت و پس از آن به هوشمندی نویسنده در کشف و بازپروی آن آفرین گفت. داستان «حساب پس انداز» نیز در این مجموعه تکلمه‌ای است تلخ از زندگی اجاره‌نشینی در شهر تهران و دغدغه‌های مادی مرتبط با آن که گاه منجر به شکسته شدن تمامی پیوندهای مرسوم اخلاقی و انسانی در جامعه به خاطر اجاره کردن و یا نکردن یک منزل می‌شود.

6,000 تومان

امنیت در اینترنت برای کودکان( نیستان)امنیت در اینترنت برای کودکان

4,500 تومان

اولین تجربه جیک‌ جیکی (انتشارات کتاب نیستان)


اولین تجربه جیک‌ جیکی (انتشارات کتاب نیستان)

مجموعه ی «راحت بخوانید: در جهت افزایش واژگان جدید و تقویت مهارت روان خوانی نوآموزان کلاس اول تألیف گردیده است. این مجموعه به صورت داستان های مستقل و با تأکید بر روی برخی از دروس کتاب اول دبستان آماده شده است.
مجموعه ی راحت بخوانید:
1 - خوشبخت ترین کلاغ دنیا
2 - دنیای قشنگ لک لکی
3 -اولین تجربه ی جیک جیکی
4 - شجاع ترین زنبورعسل
5 - جوجه ی با استعداد
6 - مورچه ای که سیر نمی شد
7 - تلاش برای نجات جنگل
8 - حلزونی که پرواز نکرد
9 - لبخند یک مارمولک بدشانس
10 - گربه ها ستاره ای ندارند

محصولات انتشارات کتاب نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

1,200 تومان

این داستان واقعیت دارد( نیستان)«این داستان واقعیت دارد» نوشته جفری آرچر داستان‌نویس و سیاست‌مدار انگلیسی و نیز نماینده سابق مجلس انگلستان و از اعضاء رده بالای حزب محافظه کار انگلستان با ترجمه علی فامیان است.
جفری هاوارد آرچر نویسنده پرمخاطب و سیاست‌مدار سابق انگلیسی است که عضو مجلس شورا و معاون (۱۹۷۴-۱۹۶۹) و رئیس حزب محافظه‌کار (۱۹۸۶-۱۹۸۵) بود و در کنار این ماجرا به شغل نویسندگی نیز اشتغال داشت که برای وی شهرت زیادی را نیز به همراه داشت.
آرچر نخستین مجموعه داستان خود را در سال ۱۹۷۶ با عنوان «نه یک پنی بیشتر، نه یک پنی کمتر» منتشر کرد که به دلیل استقبال قابل توجه از کتاب، متن داستان‌های آن نیز به صورت نمایش رادیویی و تلویزیونی نیز در انگلستان تولید و منتشر شد.
او در مجموعه داستان «این داستان واقعیت دارد» اما به سراغ شخصیت‌های سیاسی و خانواده‌های انگلیسی رفته است و آنها را دستمایه خلق داستان‌هایش قرار داده است. از سوی دیگر موضوعی که به جذابیت این اثر می‌افزاید نوشته شدن آنها بر مبنای حقایق و رویدادهای واقعی و حضور نوعی تم پلیسی و جنایی و گاه نیز سیاسی در آنهاست. «این داستان واقعیت دارد» از مجموعه داستان‌های پر حاشیه انگلستان در سال‌های اخیر محسوب می‌شود که تمامی بخش‌های آن از این منظر مورد توجه بوده‌ است. نام این مجموعه به عنوان پیشانی‌نوشت آن نیز بر مبنای یک ضرب‌المثل قدیمی انگلستان انتخاب شده است که پیش از این ویلیام شکسپیر نیز در چهار نمایشنامه خود از آن بهره برده بود. در این ضرب المثل عبارتی با مضمون «این قصه شنیدنی است» و «پشت این ماجرا حقیقتی نهفته است» به مخاطبان القاء می‌شود؛ چنانچه آرچر نیز در این مجموعه عنوان می‌کند داستان‌هایش در این اثر به جز در چهار مورد، همگی بر مبنای رویدادهای واقعی تألیف شده‌ است. شخصیت‌های انتخاب شده توسط آرچر برای نقش‌آفرینی در داستان‌هایش، شخصیت‌هایی به غایت در دسترس و قابل لمس برای مخاطبان انگلیسی زبان هستند. شخصیت‌هایی که مردم به سادگی و در قالب مراودات روزانه‌شان می‌توانند آنها را ببینند، لمس کنند و از حضور آنها در رخداد چنین داستان‌هایی بسیار شک‌زده شوند.
منطق داستان‌های آچر با روحیات مردم انگلستان و داستان‌های مرتبط با عصر ویکتوریایی، بسیار هم‌خوانی و نزدیکی دارد و شاید از همین منظر است که بسیاری از مخاطبان داستان‌های جذاب جنایی و معمایی، در مواجهه با آثار او بسیار ذوق‌زده شده و پیگیر، به دنبال کشف سطر به سطر رویداد این قصه‌ها می‌شوند. از سوی دیگر مخاطبان ایرانی نیز به دلیل علاقه قابل توجهی که در سالیان اخیر به داستان‌هایی جنایی – معمایی از جمله داستان‌های نویسندگان انگلیسی چون کانون دویل و کریستی از خود نشان داده‌اند، به سادگی با این دست آثار رابطه خوبی پیدا می‌کنند.
علی فامیان در مقام مترجم این اثر، پیش از این نیز آثاری چون «آنگاه به پایان رسیدیم» اثر جاشوا فریس و نیز «نان زنان افسونگر» و «آخرین خنیاگر» اثر اُ. هنری و مجموعه‌‌ای از داستان‌های برگزیده بنیاد اُ. هنری با عنوان «تماس» را توسط کتاب نیستان منتشر کرده است.

13,000 تومان

این درس است یا بازی؟( نیستان)این درس است یا بازی؟

3,400 تومان

با تو سخن گفتن( نیستان)با تو سخن گفتن

4,000 تومان

بازی با سایه‌ها( نیستان)بازی با سایه‌ها

7,500 تومان

بازی با نشانه‌ های فارسی (انتشارات نیستان)


بازی با نشانه‌های فارسی

محصولات انتشارات نیستان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,500 تومان

بازی با نقطه‌ها( نیستان)بازی با نقطه‌ها

7,500 تومان

بازی های پرورش دقت و تمرکز( نیستان)بازی های پرورش دقت و تمرکز

7,500 تومان

بازی های فکری و منطقی( نیستان)بازی های فکری و منطقی

7,500 تومان

بازیهای دیداری( نیستان)بازیهای دیداری

7,000 تومان

بازیهای شنیداری( نیستان)بازیهای شنیداری

7,000 تومان

بازیهای مارپیچ( نیستان)بازیهای مارپیچ

7,000 تومان

بانوی اعتدال بهاران( نیستان)دفتر شعری از امیرحسین مدرس. شامل غزل و سپید و نیماییها… شعر «تاک گیسو» از همین دفتر است: نه تنها از دو چشمِ سِحربارت شور میریزد که از تسبیحِ دستت دانهی ماهور میریزد نیازی نیست حرفی یا حدیثی بر زبان آری نگاهت، از زبان‌های جهان، دستور، میریزد پریشان کن شبم را با سرانگشتی که میدانی پریشانی، غرورِ سرکشم را دور میریزد بیا و مشتِ اسپندی بپاش امشب بر این آتش که از چنگِ زمانه هر نفَس کافور میریزد سکوت، آوازِ مقبولیست بیشک در چنان جایی که از هُرمِ نفَس‌ها شعلهی تنبور میریزد بیا آغوش بگشا بغضِ مستِ بیمحابا را کنون کز عطرِ تاکِ گیسویت انگور میریزد

3,500 تومان

بحران عروسکی( نیستان)«بحران عروسکی» عنوان مجموعه داستانی است از مهدی نورمحمد­زاده داستان­نویس خوش­آتیه، شامل هفت داستان کوتاه با مضامین مختلف؛ از دفاع مقدس تا مضامین روز اجتماعی.
داستان­های این مجموعه که با عنوان­های بحران عروسکی، مجنون جزیره، همبازی، شابیل، هبوط در عالم اینترنت، مایل به عشق و ازدحام در کافی شاپ در این کتاب جمع شده­اند؛ تلفیق هنرمندانه­ای از مضمون و تکنیک روایت داستانی است که به شکل زیبایی در دل متن­های داستانی این کتاب می­توان سراغ از آن گرفت.
نورمحمد­زاده در داستان­های خود در این کتاب از تم داستانی هوشمندانه و زیبایی بهره برده است. داستان­هایی که به نظر می­رسد دارای ریشه­ای حقیقی بوده و نویسنده توانسته با هنرمندی تمام آنها را به عنوان محور روایت داستانی خود قرار داده و خواننده را با شوق کشف سر نهفته در درون آن تا انتها با خود همراه کند.
تم­های داستانی نویسنده به ویژه در داستان­هایی مانند مجنون جزیره، مایل به عشق و همبازی به خوبی شاهدی بر این ادعاست.
نورمحمد­زاده همچنین در بسیاری از داستان­های این مجموعه زاویه روایت اول شخص را برای روایت داستانی خود مورد استفاده قرار داده و با بهره­گیری از آن و با قرار دادن خود در مقام راوی، دقیق­ترین ترسیم را از حالات انسانی شخصیت­های خود پیش چشم خوانندگان می­کشاند. در این میان وی با هنرمندی تمام در دو داستان از این مجموعه و به صورتی مستقل با تغییر زاویه دید به روایتی تازه از یک قصه نیز دست زده است که می­توان آن را به طبع­آزمایی تکنیکی نویسنده نیز تعبیر کرد.
زبان روایت نورمحمد­زاده در این مجموعه بسیار دلنشین و انسانی است. او با زیبایی هر چه تمام­تر توانسته تمامی ظرافت­های حس انسانی را در قالب داستان­های این مجموعه به تصویر بکشد و تمام بالا و پایین­های چهره انسان را در قالب فراز و فرودهای موقعیت داستانی این داستان­ها در معرض دید مخاطب قرار دهد. از این منظر می­توان گفت که داستان­های کوتاه وی تنها طبع­آزمایی تکنیکی در استفاده از چند زاویه دید برای بیان داستانی مفاهیمی ثابت نیست، بلکه می­توان آنها را تلاش یک نویسنده برای بیان چند روایت متفاوت و ترسیم چند فضای متفاوت از انسان­هایی دانست که در مواقعی خاص تصمیماتی بزرگ و خارج از درک عادی آدمی می­گیرند؛ تصمیم­هایی که نویسنده را در مقام راوی وا می­دارد تا با استفاده از فضاهایی متفاوت آنها را عنوان کند.
نورمحمد­زاده از سوی دیگر در این داستان­ها، خود را نویسنده­ای بسیار حساس، دقیق، عاطفی و در عین حال بسیار بینا به مخاطب خود نشان می­دهد. نویسنده­ای که نادیده­های زیادی برای بیان داستانی در چنته دارد و در کنار آن توانایی قابل توجهی را نیز برای بیان داستانی دیده­ها و حس خود از جامعه پیرامونش در دست دارد.

6,000 تومان

بخوانیم و بدانیم ۱. وای بازم مدرسه!( نیستان)مجموعه بخوانیم و بدانیم که تاکنون پنج جلد از آن منتشر شده، با هدف آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان سال های اول دوران ابتدایی تالیف شده است.
این مجموعه که تقویت روان خوانی را هم برای کودکان این سن هدف گذاری کرده است، تلاش می کند که کودکان نه بواسطه پدر و مادر، بلکه مستقیم با واقع پنداری داستانی، مهارتی را یاد بگیرند. در واقع «بکن» و «نکن» پدر و مادر، با قالبی داستانی و هنری و در کنار تصاویر جذاب، از فعل امر خارج شده و با مشارکت خود فرزند، شکلی درونی و وجدانی می گیرد.
جلد اول این مجموعه با عنوان «وای بازم مدرسه!» و با تصویرگری های ایلگار رحیمی منتشر شده است

4,500 تومان

بخوانیم و بدانیم ۳. هیولای کلاس( نیستان)مجموعه بخوانیم و بدانیم که تاکنون پنج جلد از آن منتشر شده، با هدف آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان سال های اول دوران ابتدایی تالیف شده است.
این مجموعه که تقویت روان خوانی را هم برای کودکان این سن هدف گذاری کرده است، تلاش می کند که کودکان نه بواسطه پدر و مادر، بلکه مستقیم با واقع پنداری داستانی، مهارتی را یاد بگیرند. در واقع «بکن» و «نکن» پدر و مادر، با قالبی داستانی و هنری و در کنار تصاویر جذاب، از فعل امر خارج شده و با مشارکت خود فرزند، شکلی درونی و وجدانی می گیرد.
جلد سوم این مجموعه با عنوان «هیولای کلاس» و با تصویرگری های نجمه فامیل دشتی منتشر شده است.

4,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 1,000 تومان بیشترین: 60,000 تومان
ريال1000 ريال60000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.