بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات هو

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

شرح حالی کوتاه از نفیسه معتکف از زبان خودش 

در آبان سال 1335 در شیراز متولد شدم . تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در آن شهر به پایان رساندم. سپس برای ادامه تحصیل به آمریکا رفتم و در رشته مهندسی صنایع فارغ التحصیل شدم . در طی دوران دانشجویی در بخش های مختلف دانشکده ی کشاورزی ومهندسی به کار نیمه وقت مشغول بودم. پس از اخذ مدرک، برای کسب تجربه در بخش کنترل کیفیت کارخانه کاغذ سازی کار کردم. من آموزش زبان انگلیسی را از سن 9 سالگی شروع کردم و به دلیل علاقه زیادی که به زبان انگلیسی داشتم، اولین کتابی را که داستانی کوتاه برای کودکان بود، در سن 13 سالگی ترجمه کردم و از این کار لذت زیادی بردم . در طی اقامتم در نیویورک یک کتاب و چندین مقاله برای بنیاد علوی (بنیاد مستضعفان سابق) ترجمه کردم.
 پس از ده سال به ایران بازگشتم و مدتی در شرکت علوم و فنون مهندسی شیراز در رشته تخصصی خودم مشغول به کار شدم . به دلیل گرایش زیاد به زبان انگلیسی و ترجمه، کار در رشته تخصصی ام را رها کردم و در سال 1365 پس از قبولی در آزمون پذیرش مدرس در کانون زبان ( انجمن ایران آمریکا سابق) به تدریس زبان انگلیسی مشغول شدم که همکاری من با کانون زبان تا امروز هم ادامه دارد . 
لازم به تذکر است که در دوران دانشجویی به علت علاقه وافرم به زبان انگلیسی و ترجمه، در حد یک دوره ی زبان و ادبیات انگلیسی واحدهای مربوط به زبان را گذراندم و حتی برای کسب تجربه در ترجمه به عنوان یک هنر و سرگرمی، بیشتر کتابهای درسی خود را به فارسی ترجمه می کردم و با این کار احساس شادی و خرسندی می کردم. به محض پیدا کردن اوقات فراغت برای دل خودم کتابهایی را که خوانده بودم و دوست می داشتم به فارسی ترجمه می کردم. البته در دنیای رویایی و زیبای من ترجمه فقط یک هنر بود و بس. به هیچ وجه فکر کسب درآمد از آن نبودم. مدت بیست سال ترجمه کردم و تمام دست نوشته های من حکم تابلو نقاشی را برایم داشت، عزیز و دوست داشتنی.

چطور شد که مترجم شدم؟؟؟؟ 

همیشه برای آگاهی از تازه های نشر به کتابفروشی ها سر می زدم. 
یک روز چندین کتاب روانشناسی و رمان خریدم. یکی از رمانها ترجمه کتابی بود که من انگلیسی آنرا خوانده بودم و متاسفانه از روی کنجکاوی اصل کتاب را آوردم و با ترجمه ی فارسی مقایسه کردم.
 خیلی ناراحت شدم چون بسیاری از اصطلاحات که ترجمه نشده بود و ترجمه ی متن هم به قدری عوضی و ناجور بود که قابل درک نبود و خلاصه کتابی که بنا بود به من آرامش بدهد موجب عصبانیتم شد. کتاب را ول کردم و سراغ کتاب بعدی که روانشناسی بود رفتم. 
آن کتاب هم که هیچ مفهومی نداشت و فقط یک سری لغات ترجمه شده کنار هم چیده شده بود که خواننده باید آنها را مثل پازل درست می کرد. کتابها را کنار گذاشتم و سراغ کتابهایی که تفننی ترجمه کرده بودم رفتم. 
آنها را که خواندم احساس کردم که نیرویی درونی به من گفت: "تو هم می توانی مترجم باشی ولی مترجمی کارآزموده و مجرب، پس شانس خود را امتحان کن."
 آن موقع 12 کتاب آماده ی ترجمه در زمینه های رمان، تربیتی و خودشناسی داشتم. مدت یک هفته در مورد ناشرین تحقیق کردم و رفتم سراغ آنها و نکته ی جالب این بود که وقتی سراغ آنها رفتم ترجمه ها و اصل کتابها را نبردم. فقط اسامی کتابها، اسم نویسنده و اسمی را که خودم برای کتابها انتخاب کردم و خلاصه ای از مطالب نوشته شده کتاب را به ناشرین نشان دادم. جالب این بود که آنها بدون این که بگویند تو باید اول کتاب و ترجمه خود را بیاوری تا بررسی کنیم، بدون استثنا هر کدام فوری 4، 5 کتاب را انتخاب کردند و با من قرارداد بستند و از این جا بود که من از سال 1374 با کوله باری از تجربه وارد دنیای ترجمه شدم. 
از همان موقع تصمیم گرفتم که در زمینه ی ترجمه خود را محدود نکنم و در تمام زمینه ها کار کنم. تا به امروز بیش از 190 کتاب در زمینه های رمان، تربیتی، عرفان، خودشناسی، روانشناسی، فراروانشناسی، خانوادگی، سیاسی و غیره ترجمه کرده ام که تعدادی از آنها به چندین چاپ رسیده است از جمله کتاب راز که در مدت چهار سال به چاپ چهل و چهار و قانون جذب به چاپ بیست و پنج رسیده است.
در سال 1385 هم انتشارات " هو " را تاسیس کردم که تا به حال 70 کتاب از این انتشارات به چاپ رسیده و تعداد 15 کتاب هم زیر چاپ است. 
در ضمن علاوه بر ترجمه و تدریس، هنر نقاشی رنگ و روغن را نزد استادان گرانقدر زنده یاد عباس کاتوزیان و علیرضا صدقدار یاد گرفتم که در اوقات فراغت به نقاشی رو می آورم. 
تک تک کتابهای ترجمه شده من در واقع گلچینی است از بین کتابهای زیادی که در سفرهایم به خارج از کشور و سپری کردن اوقات زیاد آنها را انتخاب و ترجمه می کنم. هدف من از این کار صرفا" کمک به هموطنان عزیزم در ایران و سراسر جهان است تا بتوانند سطح فرهنگ و آگاهی خود را بالا ببرند و با شناخت بیشتر خود و خدای خود زندگی پربار و مطلوبی را داشته باشند. 
به امید آن روز

موضوعات کلی کتابهای انتشارات هو به شرح ذیل می باشد:

کتاب های ادبی انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دین انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های مذهبی انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کتاب های رمان انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کتاب های خودشناسی انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کتاب های کودک و نوجوان انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کتاب های الکترونیکی انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کتاب های صوتی انتشارات هو (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

 

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

شمعی روشن کن ( انتشارات هو)


شمعی روشن کن

محصولات انتشارات هو قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

12,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.