بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات چاپ و نشر فرهنگ معاصر

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

مؤسسه فرهنگ معاصر كار خود را از سال 1360 شمسی با تجدید چاپ مجموعه فرهنگ‌های دوزبانۀ انگلیسی و فارسی زنده‌یاد سلیمان حییم آغاز كرد. هرچند مؤسسه در ابتدا، در كنار این فرهنگ‌ها، به انتشار آثار داستانی وغیرداستانی نیز پرداخت، اما هدف نهائی‌اش انتشار كتاب‌های مرجع بود، از این‌رو، در سال‌های بعد كوشید فعالیت خود را به تدریج بر چاپ آثار مرجع متمركز كند.
ما از آغاز اعتقاد داشتیم كه تألیف و چاپ فرهنگ، به دلیل تغییرات مداوم زبان و تحول دانش فرهنگ‌نگاری، فعالیتی نیست كه یك‌بار برای همیشه انجام گیرد، بلكه لازم است بازنگری و نوسازی هر فرهنگ تبدیل به فعالیتی دائمی شود؛ چرا كه حتی جدیدترین فرهنگ‌ها هم بعد از مدتی كهنه می‌نمایند. برای تحقق این هدف گروهی از برجسته‌ترین زبان‌شناسان و زبان‌دانان برای همكاری دعوت شدند و واحد پژوهش در این مؤسسه تشكیل شد. مهم‌ترین فعالیت‌های واحد پژوهش از بدو تشكیل تاكنون عبارت‌اند از:
ویرایش و بازسازی فرهنگ‌های قدیمی، تدوین فرهنگ‌های جدید، و ویرایش و آماده‌سازی فرهنگ‌هایی كه خارج از واحد پژوهش تدوین شده‌اند.
با گذشت سه دهه از تشكیل واحد پژوهش مؤسسه فرهنگ معاصر توانسته است آثار معتبری در زمینه فرهنگ‌های یك‌زبانه، دوزبانه و دائرهًْ‌المعارف‌ها در دسترس دانش‌پژوهان، دانشجویان و دانش‌آموزان قرار دهد.
ما امیدواریم در سال‌های آینده مجموعۀ كامل‌تری از فرهنگ‌ها و كتاب‌های مرجع را برای سطوح مختلف مخاطبان منتشر كنیم.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات فرهنگ معاصر به شرح ذیل می باشد:

مجموعه فرهنگ های فارسی - انگلیسی انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مجموعه فرهنگ های جیبی انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مجموعه فرهنگ های فرانسه انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مجموعه فرهنگ های عربی انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مجموعه فرهنگ های مدرسه انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کودکان و نوجوانان انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مجموعه دستور زبان ها انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

مراجع تخصصی انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تاریخ اندیشه انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

فرهنگ های دو سویه انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

فرهنگ های آلمانی انتشارات فرهنگ معاصر (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

عشق اول و دو داستان دیگر (انتشارات فرهنگ معاصر)


کتاب «عشق اول و دو داستان دیگر» با ترجمه سروش حبیبی که به همت نشر فرهنگ معاصر منتشر شده، دربرگیرنده آثاری از این دو نویسنده بزرگ روس است که میانه‌ای با هم نداشتند: دو داستان «عشق اول» و «آسیا» از تورگنیف و یک داستان به نام «دلاور خردسال» از داستایفسکی. کنار هم قرار گرفتن این داستانها نه صرفا از سراتفاق و یا شوخ طبعی کنایی سروش حبیبی که قریب به دو دهه است که خود را وقف ترجمه شاهکارهای ادبیات روسی کرده؛ بلکه بیش از هر چیز حاصل ویژگی‌های مضمونی داستانهایی است که محور اصلی آنها را عشق تشکیل می‌دهد، البته نه یک عشق متعارف؛ عشق‌هایی مربوط به دوران کودکی، نوجوانی و جوانی که یا عشق اول (همچون داستانی به همین نام از تورگنیف) محسوب می‌شوند و یا همچون محرکی برای نخستین بار احساسات عاشقانه و تمایل به جنس دیگر را در وجود فرد زنده می‌کنند (همانند داستان دلاور خردسال داستایفسکی) و یا عشقی نامعقول که بیش از اینکه تابع موقعیت سنی نامتعادل باشد، از عدم تعادل شخصیتی یکی از طرفین مایه می‌گیرد (همانند داستان آسیا اثر تورگنیف).
البته باید اذعان داشت که در این کتاب داستانهای بهتری از تورگنیف را شاهد هستیم. داستایفسکی نویسنده‌ای بود که بیشتر با رمانهای بلند خود شناخته می‌شد، شاهکارهایش رمانهای حجیم او محسوب می‌شوند تا داستانهای کم‌حجم یا کوتاهش؛ از طرف دیگر زیبایی داستانهای تورگنیف که تقریبا چهار پنجم ححم کتاب را تشکیل می‌دهند در این است که به نوعی از دل تجربیات شخصی او بیرون آمده‌اند، بنابراین از پرداخت تاثیرگذارتری هم برخوردار هستند.
«عشق اول» که عنوان کتاب هم از آن گرفته شده، داستان تقریبا بلندی است (با حجمی بیش از صد صفحه) که مستقیما از دل تجربیات خود تورگنیف در نوجوانی بیرون آمده است. در این داستان راوی عاشقی پرنسسی می‌شود که به دلیل برخورداری از تفاوت سنی به او به دیده تحقیر نگاه می‌کند، انگار که کودکی به پرنسس اظهار عشق کرده باشد. این ماجرای عاشقانه با توجه به ماهیت نامتعادلی که دارد ، تجربه‌ای دردناک و توام با ناکامی را برای شخصیت اصلی رقم می‌زند و از آن سبب که به اشکال مختلف در زندگی بسیاری می‌تواند رخ داده باشد، با همذات‌پنداری مخاطبان نیز همراه می‌شود.

20,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.