بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات کاهه

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات کاهه به شرح ذیل می باشد:

کتاب های دوره ابتدایی انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ریاضی پنجم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم پنجم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فارسی پنجم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ریاضی ششم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم ششم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فارسی ششم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دوره اول متوسطه انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم هفتم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ریاضی هفتم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فارسی هفتم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم هشتم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ریاضی هشتم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فارسی هشتم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم نهم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ریاضی نهم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فارسی نهم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دوره دوم متوسطه انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دهم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های یازدهم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های دوازدهم انتشارات کاهه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان کاهه (انتشارات کاهه)


آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

آموزش و تمرین ریاضی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مولف
سخنی با همکاران عزیز و اولیای گرامی!
با توجه به تغییر کتاب های درسی و به روز شدن سبک آموزشی به ویژه در درس ریاضی بر آن شدیم تا کتابی در همین راستا تقدیم جامعه آموزشی کشور کنیم. آنچه در کتاب های جدید بر آن تاکید شده است آموزش از طریق حل مساله و کاربردی شدن ریاضی در زندگی با ارائه مثال های مناسب و تاکید بر تجزیه و تحلیل مسائل است.
در این کتاب با رویکردی متفاوت و نوین سعی بر آن شده است که مراحل آموزش به بهترین شکل به دانش آموز ارائه شود. نوع درسنامه ها ترتیب و نوع سوالات با دقت و وسواس زیادی انتخاب شده تا روند آموزشی به خوبی حفظ شود.در مورد جزئیات کتاب در انتهای همین صفحه توضیحات بیشتری آورده ایم.

کلاس پنجمی های عزیز، سلام ...
«روزی یک بنده خدایی میره دکتر میگه آقای دکتر من نمی دونم چرا چند روزه به هر قسمتی از بدنم که دست می زنم دردم می گیره! مشکل چیه؟ دکتر به اون بنده خدا چپ چپ نگاه می کنه و می گه: آقا جان مشکل از انگشتته! زخم شده!بقیه بدنت سالمه!»
حالا داستانماست! از روز اولمدرسه دائم می گیم: «اه ه ه! چیه این ریاضی؟ چقدر خشکه ...! چقدر سخته ...! اصلاً به چه دردی می خوره؟!!!»
چند لحظه فکر کنید ...! شاید مشکل از خود ماست! شاید دیدگاه ما اشتباهه! باورهامون غلطه! اگر کسی گفت ریاضی به چه دردی می خوره؟ باید به حالش گریه کرد! بعد بهش توضیح داد که از نفس کشیدن ... تا راه رفتن ... خوابیدن ... حرکت خورشید و سیاره ها و ... ساخت انواع ماشین ها ... خیلی چیزهای دیگه مستقیماً به ریاضی ربط داره! (نگفتم نیازمنده!) خداوند در سوره بقره آیه 164 می فرماید: «در آفرینش آسمان ها و زمین، در گردش شب و روز، در حرکت کشتی بر روی آب که به وسیله آن بشر سودمند می گردد، ریزش باران که سبب حیات زمین می گردد، حیواناتی که در روی زمین در حرکت اند، گردش بادها و حالت مخصوص ابرها که در میان زمین و آسمان معلق اند، در همه این ها نشانه های قدرت و حکمت پروردگار است.« یعنی همه این ها قانون و نظم دارند و درک ارتباط آن ها (که به ریاضی ربط داره!) باعث می شه به قدرت خدا پی ببرید! حالا چرا این حرف ها رو می زنیم؟
چون ما با این کتاب می خواهیم دیدگاهمون نسبت به ریاضی بهتر بشه! اگر این اتفاق افتاد به ما خبر بده، خوشحال بشیم! اگر هم نه! (که خیلی بعیده!) باز هم به ما بگو که کتاب رو برای چاپ بعدی بهتر کنیم! حالا بریم سر کتاب!! اول از همه اینکه کتاب ما خیلی کتاب خوبیه! خیلی خوبا! کلی براش زحمت کشیدیم! دوم این که ... خب اینطری که نمی شه! بگذارین قسمت های مختلف کتاب رو دونه به دونه توضیح بدم:
1 - درسنامه: معمولاً کتاب کار نباید درسنامه داشته باشد، ولی کتاب ما داره(!) درسنامه هامون خیلی کامل و مطابق با روند آموزشی کتاب درسیه. پر از مثال های متنوع که خیلی به درتون می خوره. هر درسنامه در حد یک جلسه تدریس معلمتون در نظر گرفته شده پس خوب این قسمت ها را مطالعه کنید!
2 - تمرین های تشریحی: خب یادگیری ریاضی فقط با خوندن نیست! حتماً باید تمرینات خوب و متنوع حل کنید تا مطالب براتون جا بیفته. با حل تمرینات متوجه می شوید که درسنامه ها را خوب خوندین یا نه!
3 - سوالات چهار گزینه ای: در آینده ای نزدیک از این تیپ سوالات بیشتر خواهید دید! (منظورم سال ششمه) چه بهتر که، شما هم، کم کم با روش های تست زدن آشنا بشین. خوبیه تست اینکه هر تست به هدف خاصی داره و روی یه موضوع ویژه ذهن شما رو درگیر می کنه. در ضمن تست زدن سرعت شما رو در حل مسائل ریاضی بالا می بره.
4 - باشگاه حرفه ای ها ...! کتاب های کاری که در بازار هستن، با اینکه خوب هستند ولی خیلی یکنواخت و به هم شبیه شدن، یک تفاوت مهم کتاب ما همین بخش باشگاه حرفه ای هاست. مطالب این بخش، فقط کمی (!) بالاتر از سطح کتاب درسیه و تاکید بر حل مسئله داره! از گفتن فرمول ها و مسائل عجیب و غریب در این بخش خبری نیست، پس نترسید و خیالتون راحت باشه. ولی حتماً قبل از رفتن به باشگاه باید بقیه مطالب اون فصل رو خوب یاد گرفته باشین!
5 - محک نهایی: در پایان هر فصل آزمونی به این عنوان قرار دایدم، که باعث جمع شدن مطلب در ذهن شما میشه، پس حتما پس از فراگیری کل فصل، این بخش را حل کنین. این بخش به باشگاه حرفه ای ها ارتباطی نداره و کاملاً به سبک کتاب درسی و آزمون های مدرسه ای است!
دیگه چی می خواین؟ یک کتاب کامل و بی نقص تقدیم شما دوستای خوبم!

با سپاس و قدردانی از:
جناب آقای کاهه، مدیریت محترم انتشارات به خاطر فراهم کردن شرایط مناسب تالیف و همچنین به عنوان ناظر علمی کتاب، که راهنمایی ها و تجربیات ایشان در متمایز شدن کتاب تاثیر به سزایی داشت.
جناب آقای حسینیان، معاونت محترم انتشارات که با ذوق و انرژی فراوان در هر آنچه بهتر شدن کار کوشیدند.
میریعقوب موسوی

پرسان و جویان
پرسان و جویان امده اند تا ...
پرسان و جویان، و شخصیت هم سن و سال دانش آموزانی است که مخاطب این کتاب هستند. آن ها ، دو ویژگی بارز دارند، یکی پرسش گری ودیگری جست و جوگری، ویژگی هایی که الگوی مناسبی برای دانش آموزان خواهد بود و هرگاه که سرلوحه ی کار هر کدام از دانش آموزان قرار گیرد، می تواند رمز موفقیتشان گردد.
این دو شخصیت، در سراسر کتاب، دانش آموزان را همراهی می کنند و در توضیحات و مثال های هر بخش و هر فصل از کتاب، جای به جا حضور دارند؛ به شکلی که درس ها و توضیحات این کتاب با حضور پرسان و جویان کامل می شود.
هم ذات پنداری دانش آموزان با پرسان و جویان که خصوصیات یک انسان را دارند، باعث می شود، درس ها را بهتر بیاموزند. براساس رویکرد نوین آموزش در سراسر دنیا، اصولاً شخصیت هایی این چنین که در تدریس مورد استفاده قرار می گیرند، به درک بهتر و عمیق مطالب آموزشی کمک شایانی به خوانندگان می کند. پرسان و جویان مثل بچه ها و همه ی ما رفتارهای گوناگونی دارند، گاه شیطنت آمیز رفتار می کنند و گاه آرام. گاهی عاقلانه و بزرگانه کاری را پیش می برند و گاهی هم متانت و عقل یک انسان بزرگ در کلام و رفتارشان وجود دارد. ویژگی های خاصی هم دارند که آرام آرام تا انتهای کتاب، الگوی دانش آموزان قرار خواهند گرفت و از آنجا که این الگوها، امر و نهی در رفتارشان نیست، قطعاً تاثیر بیشتری خواهند گذاشت.

فهرست مطالب
خودارزیابی یادآوری
فصل 1 : عددنویسی و الگوها
فصل 2 : کسر
فصل 3 : نسبت، تناسب و درصد
فصل 4 : تقارن محوری
فصل 5 : عددهای اعشاری
فصل 6 : اندازه گیری
فصل 7 : آمار و احتمال

از سری مجموعه کتاب های انتشارات کاهه پرسان و جویان - سخت بگیرید
آموزش گام به گام مفاهیم کتاب درسی از طریق درسنامه های داستان محور/مثال های آموزشی متنوع به همراه پاسخ های تشریحی با هدف تقویت مهارت حل مسئله/بیش از ۶۰۰تمرین بدون پاسخ در تیپ های گونانون جهت کار در منزل و مدرسه
/ارائه ی تمرینات پیشرفته با عنوان “باشگاه حرفه ای ها…”برای دانش آموزان مستعد/۷دوره آزمون ارزشیابی ویژه نوبت اول و دوم با تکیه بر استاندارهای آموزش و پرورش جهت خود سنجی آموخته ها
کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

35,000 تومان

آموزش و تمرین علوم پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان کاهه (انتشارات کاهه)


آموزش و تمرین علوم پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

آموزش و تمرین علوم پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
به خاطر دوست داشتن خالصانه ای که در تمام سال های کار کردن با بچه ها از آنها آموختیم، همیشه کوشیدیم با عشق و انرژی مضاعف برای لمس کردن و با هم لذت بردن از علوم (علم طبیعت و محیط اطرافمان) همقدم و همراه شان باشیم.
این کتاب، حاصل تلاش شبانه روزی اعضای انتشارات کاهه است و امیدواریم همراه خوبی برای شما دوستان باشد. هر بخش کتاب با درس نامه های کامل و ساده شده ای شروع می شود که کاملاً مطابق با روند کتاب درسی است. در انتهای هر بخش انواعی از سؤالات تشریحی و تستی برای یادگیری بهتر مفهوم درس قرار گرفته است. در نهایت، برای اینکه در هر فصل از چالش علومی خوشمزه و حرفه ای یی هم بهره ببرید، می توانید به باشگاه حرفه ای ها سری بزنید و با تمرین های حرفه ای خودآزمایی کنید.
و اما، نوبت به تشکر ویژه از تمامی کسانی می رسد که برای این همراهی به ما یاری رساندند و بدون وجودشان همه چیز ناممکن بود. جناب آقای کاهه، مدیریت محترم انتشارات، که شرایط تالیف کتاب را با انرژی فراوان فراهم کردند؛ جناب آقای حسینیان معاونت محترم انتشارات که با ایده های فوق العاده، و همراهی برای هرچه بهتر شدن کار همراهمان بودند.
شما هم محبت و توجه تان را از ما دریغ نکنید: منتظر نظرات و پیشنهاداتتان هستیم.
به امید همراهی های بیشتر
الهام رحمانی - آزاده رحیمی

از سری کتابهای پرسان و جویان انتشارات کاهه که دارای ارائه مفاهیم درسی با بیانی گویا به همراه تصاویر اموزشی/تمرینات متنوع بدون پاسخ جهت کار در منزل و مدرسه/ارائه تمرینات پیشرفته با عنوان “باشگاه حرفه ای ها…” برای دانش اموزان مستعد/۲دوره آزمون ارزشیابی ویژه نوبت اول و دوم با تکیه بر استاندار های آموزش و پرورش جهت خود سنجی آموخته ها
کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

32,000 تومان

آموزش و تمرین فارسی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان (انتشارات کاهه)


آموزش و تمرین فارسی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

آموزش و تمرین فارسی پنجم ابتدایی از سری مجموعه کتابهای پرسان و جویان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
چندی پیش با تعدادی از شاگردانم برای خرید یک کتاب کمک آموزشی به فروشگاه کتابی رفتم. آن روز فرصتی دست داد تا خارج از فضای معلمی کتاب ها را ورق بزنم و شاید بیشتر در جایگاه یکی از والدین و با دقت نظر و سوواسی که یک ولی دارد، به مقایسه کتاب های آموزشی بپردازم. همان روز اولین ایده های کتاب حاضر شکل گرفت.
شخصیت پرسان و جویان که مدتی بعد از نوشتن کتاب های قبلی ام در ذهنم پرورده شده بودند، قالب نهایی به خود گرفت و به این نتیجه رسیدم که دانش آموزان از کتابی که بیشتر سرگرم کننده باشد، لذت می برند و اولیا از کتابی که به درس های کتاب آموزش و پرورش انسجام بیشتری بخشیده باشند، استقبال می کنند.
بنابراین تصمیم گرفتم در این کتابی که پیش روی شما قرار دارد، با طبقه بندی کردن ذهن دانش آموزان، مفاد درسی را به درستی در ذهنتشان جایگیز کنم و با ارائه تمرین هایی که در چارچوب ها قرار می گیرد، کمکشان کنم، تا زودتر و بهتر از پیش درس فارسی را یاد بگیرند و به مهارت های زبان آموزشی دست پیدا کنند؛ در عین حال که پرسان و جویان دو شخصیت هم سن و سال خودشان گام به گام با آن ها در درس ها پیش می رود.
خوش حال خواهم شد از آنکه این کتاب حتی به یک دانش آموز کمک کند و فرصت یادگیری اش را بیفزاید.
مونا سیفی

تدریس کامل مطالب کتاب درسی به زبانی ساده و روان با طرحی نو/به کارگیریگفتمان های آموزشی داستان محور به عنوان ابزار کمکی/ارتقای قدرت نویسندگی به صورت خودآموز در غالب تمرینات متنوع و خلاقانه/ارئه ی فعالیت های ترکیبی به منظور تقویت کارآمدی آموخته ها/ترغیب دانش آموزان به مطالعه ی هفتگی با نقشه ی راهبردی / آزمون های طبقه بندی شده برای جمع بندی مطالب با توجه به معیار های کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

دوست جانم سلام!
من پرسان هستم
من هم جویان هستم
ما دو تا دوست صمیمی هستیم که امسال با تو دوست جان عزیز هم دوست خواهیم شد. ما دو تا از وقتی که به مدرسه پا گذاشتیم با هم دوست شدیم؛ چون همدیگر را خوب می فهمیدیم و به هم کمک می کردیم، دوستی مان دنباله دار شود.
من یعنی پرسان، پرسش های زیادی در ذهن دارم. دقیقاً مثل تو! و می دانم راه رسیدن به پاسخ هایم، مطالعه کردن است. برای همین خیلی کتاب خواندن دوست دارم. فکر کنم مثل تو دوست جانم!
من همیشه می پرسم و اصلاً خجالت نمی کشم؛ چون می دانم این ندانستن است که بد است
من یعنی جویان، همیشه در جست و جوی نکته ای تازه هستم. به نظر من جست و جو گری روح تازه ای به ما می بخشد. برای همین هم با پرسان دوست هستم. چون در این راه به من کمک می کند. امیدوارم تو، دوست جانم هم همین طور باشی!
دوست جانم، حالا تو کمی از خودت بگو!
دلم می خواهد، خودت را معرفی کنی:

راهنمای مطالعه ی کتاب
واژه نامه
واژه نامه یک نوع فرهنگ لغت دانش آموز است. از آن برای معنی کردن واژه های درس، فهمیدن و درک کردن متن ها استفاده کن و سعی کن با آن ها چندین بار جمله بسازی تا معنی شان را خوب یاد بگیری. تکرار کردن و تکرار کردن معنی کلمات برای یاد گرفتن شان راه مناسبی برای یادگیری نیست.
کلمات «مخالف» و «هم خانواده ها» هم برای کمک بیشتر به تو آورده شده است بعد از مطالعه آن ها تمرین ها را بهتر انجام خواهی داد.

فهمیدن دقیق
بخش فهمیدن دقیق از درس اول تا آخر کتاب، قدم به قدم تو را برای درک مطلب درست تر و دقیق تر آماده خواهد کرد. اگر از آن دسته دانش آموزانی هستی که متنی را می خوانند اما نمی توانند درباره آن حرف بزنند یا سؤالاتی که در متن می شود پاسخ دهند، این بخش به تو کمک خواهد کرد که رفته رفته در درک مطلب، قوی تر بشوی. فقط یادت باشد، سوالات این بخش را با رونویسی از روی کتاب، پاسخ ندهی. کتاب را بخوان و بعد به سوالات پاسخ بده. اگر بلد نبودی یک بار دیگر نه، ده بار دیگر متن را بخوان تا خودت به سوالات پاسخ بدهی.

نکته زبانی
در قسمت نکته زبانی، نکاتی که در کتاب به صورت کوتاه بدون توضیح آمده است، به خوبی توضیح داده شده است و تمرین های گوناگونی برای به دست آوردن مهارت در این بخش نوشته شده است که می توانی با کمک آن ها، نکته را به خوبی و به طور دقیق بیاموزی.

مهارت واژه یابی
مهارت واژه یابی، بخشی است که کاربرد واژه ها را در آن می آموزی. بعد از مطالعه ی دقیق واژه نامک، به کمک این بخش می توانی در استفاده از واژه های جدید درس چه از نظر املایی و چه از نظر معنایی تقویت پیدا کنی. تعدادی از تمرین های این بخش، ظاهری مشابه تمرین های کتاب دارند، با کمک آن ها می توانی تمرین و تکرار بیشتری انجام دهی.

چشم های باز
آدم هایی که خوب می بینند، دقیق هستند. همیشه در کارهایشان موفقیت بیشتری به دست می آورند. بخش چشم های باز برای تقویت این توانایی در شما تمرین های جذابی دارد. به صورت سوال ها خوب دقت کن تا در پایان سال بتوانی، جشم های باز و دقیقی داشته باشی.

نویسنده ی کوچک
نوشتن یکی از چهار مهارت زبان آموزی است که تا کلاس پنجم برای دست یابی به این مهارت راه های زیادی رفته ای. در بخش نویسنده ی کوچک با کمک پرسان و جویان راه های دیگری برای نویسندگی یاد خواهی گرفت. این مهارت در همه ی مراحل زندگی به کارت خواهد آمد و اگر نتوانی با نوشتن منظور خودت را به خوبی برسانی، انگار زبانت بند آمده است و نمی توانی خوب حرف بزنی. پس قدم به قدم در نویسنده ی کوچک پیش می روی به امید روزی که نویسنده ی بزرگی بشوی.

لذت مطالعه
لذت مطالعه کردن را وقتی می شود چشید که در یک اتاق شلوغ سرت توی کتابت باشد و غرق در داستان هایش شده باشی و هیچ چیز جز اتفاقات داستان برایت مهم نباشد. لذت مطالعه کردن وقتی بیشتر می شود که جایی فرصتی پیش بیاید و قصه ای را که خوانده ای تعریف کنی. بنابراین امسال با خودت و با پرسان و جویان این قرار را بگذار که هر روز به جز کتاب درسی چند صفحه ای هم مطالعه ی آزاد داشته باشی. سؤالاتی که در بخش لذت مطالعه آمده است، به تو کمک می کند تا به کتابی که خوانده ای خوب فکر کنی و به این زودی ها فراموشش نکنی.

دریچه دانایی
دریچه ی دانایی چشمان ما را جور دیگری به زندگی بزرگان کشورمان باز می کند. خیلی جالب است که زندگی نامه ی آدم ها را از زبان خودشان بخوانیم. اما خواندن بدون فکر اهمیتی ندارد. زندگی نامه ها را بخوانید و ببینید چه طور می توانید مثل آن ها روزی شما هم یکی از بزرگان سرمزین مان بشوید.

شعر و شاعری
دنیای شعر؛ چشمان ما را به جور دیگر دیدن دعوت می کند! اما تنها وقتی می توانیم، شعر بخوانیم و دنیا را جور دیگر ببینیم که شعر را خوب فهمیده باشیم. در بخش شعر و شاعری، به شما کمک می کنیم که شعرها را درست بخوانید، خوب بفهمید و دقیق حفظ کنید.

آزمونک
در پایان هر سه درس، بخش آزمونک قرار دارد کهب ه شما کمک می کند، میزان مهارت خود را در این درس ها بسنجید. بعد از این که درس ها را خوب یاد گرفتید و کتاب های خوانداری و نوشتاری را با دقت مرور کردید، به سوالات آزمون این بخش پاسخ بدهید. موفقیت برای شماست!

فهرست مطالب
یادآوری
فصل اول: آفرینش
فصل دوم: دانایی و هشیاری
آزمونک 1 تا 3
فصل سوم: ایران من
آزمونک 4 تا 6
فصل چهارم: نام آوران
آزمونک 7 تا 9
فصل پنجم: راه زندگی
آزمونک 10 تا 13
فصل ششم: علم و عمل
آزمونک 14 تا 17

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

30,000 تومان

ادبیات فارسی ششم تیزهوشان (انتشارات کاهه)


ادبیات فارسی ششم تیزهوشان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
- اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تألیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها ...
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زیادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آن ها حق می دهیم ... دانسته ایم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! ... شاید غیر ممکن!
اگرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود: «برحذر باش که سر می شکند دیوارش!» ولی شاید باورتان نشود هرچه ما را بر حذر کردند؛ بیشتر راغب شدیم، انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند «گاو نر می خواهد و مرد کهن!» ... نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلند نبودیم، گرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند! ... عزم جزم می خواهد، همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه را جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کارمان شد؛ « سخت بگیرید»
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شد، آنقدر که صدای دوستانمان درآمد، چقدر «سخت گیری؟!» ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم، چرا که می دانستیم « دانش با تن آسایی به دست نمی آید» چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ی ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتماً نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را در تمام محصولات ما ببینید!
نمی خواستیم در این مقدمه بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم، شب بیداری هایمان را، نخوابیدن ها، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، شهر و آشتی هایمان را ... باورتان نمی شود اگر بگویم از دل و جان مایه گذاشتیم، شب و روزمان را بهم دوختیم ... با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم، چرا که لیاقت شما بیش از این هاست. از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است، امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید، از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.

یادداشت مؤلفان
خدای بزرگ را حمد و سپاس که ما را یاری فرمود تا بار دیگر قلم مقدس علم را که بدان سوگند فرمود، به دست گیریم تا آنچه آموخته ایم را به زیور تجربه و دانش بیاراییم و برای نواندیشان فرهیخته، گامی کوچک برداریم.
کتاب حاضر پس از سال ها تحصیل، تدریس و تحقیق با مشاورت جمعی از اساتید به رشته تحریر درآمد.
رسالت این کتاب که فراتر از آموخته های کتاب درسی است، پوشش کامل مطالب کتاب، به همراه هر آنچه دانش آموز برای ورود به آزمون استعدادهای درخشان و مدارس برتر بدان نیاز دارد، استوار است.
طبقه بندی هایی که در کتاب لحاظ شده است و در ادامه به تفکیک درباره آنها سخن خواهیم گفت، براساس اولویت بندی مطالب و اکاوی در آزمون هاست.
بر آن بوده ایم دست دانش آموز را بگیریم، پا به پای او پیش بیاییم تا با آسودگی خیال برای آزمون آماده شود.
تلاش ما بر این بوده است که ارایه ی مطالب با وضوح و روشنی همراه باشد، اما خالی از لطف نیست اگر بخش های کتاب را به حضورتان معرفی کنیم. ابتدای درس را با تاریخ ادبیاتی مصور آغاز کرده ایم، برخلاف کتاب های رایج تیزهوشان که خالی از رنگ و تصویر است و فضای مطالعه را برای دانش آموز سنگین و خشک می کند؛ یکی از امتیازهای این کتاب، مصور و رنگی بودن آن است.
پس از آن به معنی اشعار و متون پرداخته ایم؛ زیر هر بیت نکات دستوری و ادبی آن را به تفکیک آورده ایم و این کار برای تمامی ابیات کتاب انجام شده است. در انتهای این قسمت، مفهوم کلی درس و پیام هایی که باید از آن حاصل بشود، آورده ایم.
لغات مهم درس به همراه معانی آنها، بخش بعدی کار ماست.
هم خانواده ی کلمات مهم هر درس را جمع آوری کرده ایم تا علاوه بر گسترش دایره لغات دانش آموز، به تقویت املا نیز کمک کرده باشیم. واژگان مهم املایی نیز پس از آن در کادری دیگر جمع آوری شده است تا با مرور این قسمت، از مطالعه ی درس بی نیاز گردیم.
پس از آن، آرایه ها و نکات ادبی را به همراه مثال و نکات قابل ذکر آورده ایم.
در پایان هر درس، دستور زبان به صورت کامل و گسترده همراه با مثال های فراوان و متنوع از داخل و خارج کتاب ارایه کرده ایم. به تحقیق مطالعه ی این قسمت گره های دستوری دانش آموز را خواهد گشود و از مراجعه به سایر کتب بی نیاز خواهد کرد.
و اما پرسش های چهار گزینه ای !!!
همه ی تلاش ما در بخش های پیشین، ارتقا بخشیدن برای پاسخ دادن به سؤالات است. سؤالات را تفکیک کرده ایم، پرسش های معنی و مفهوم، آرایه ها و دستور؛ تا دانش آموز بتواند در حوزه های تخصصی، دانش خود را محک زند و مشکلات احتمالی خود را بهتر بشناسد.
در ادامه سؤالات ترکیبی آورده ایم تا شبیه سازی برای آزمون باشد و دانش آموز به یکباره با انواع سؤالات مواجه شود و خود را بیازماید.
پایان بخش پرسش ها، پاسخ نامه های تشریحی است؛ همانگونه که در پرسش ها کوشیده ایم به طور ضمنی تحلیل گرایی را به مخاطب بیاموزیم، در پاسخ نامه ها نیز به تحلیل گزینه ها تاکید فراوان داشته ایم. نگارش این کتاب پس از تألیفات متعدد و تجربه های فراوان در تدریس با در نظر گرفتن نکات مثبت سایر کتاب ها و پوشش نقاط ضعف آن ها گردآوری شده تا همین یک کتاب برای درس فارسی کفایت کند.
بر این باوریم «همه ی» دانش آموزان، مخاطب کتاب ما هستند نه فقط آنهایی که قصد شرکت در آزمون را دارند. اگر دانش آموز بخواهد کتاب درسی اش را کامل و شایسته بیاموزد، قطعاً این کتاب همراه مناسبی است.
امیدواریم تلاش یک ساله ی ما برای این کتاب، مفید باشد و مخاطبان فرهیخته مان ما را نسبت به نقاط قوت و ضعف کار، آگاه فرمایند.

فهرست مطالب:
ستایش، به نام آن که جان را فکرت آموخت
فصل اول: آفرینش
فصل دوم: دانایی و هوشیاری
فصل سوم: ایران من
فصل چهارم: نام آوران
فصل پنجم: راه زندگی
فصل ششم: علم و عمل
نیایش: خدایا، جهان پادشاهی تو راست
آزمون جامع 1
آزمون جامع 2
آزمون تیزهوشان 93 - 92
آزمون تیزهوشان 94 - 93
آزمون تیزهوشان 95 - 94
آزمون تیزهوشان 96 - 95
پاسخ نامه آزمون ها

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

38,000 تومان

ادبیات فارسی هفتم تیزهوشان کاهه (انتشارات کاهه)


ادبیات فارسی هفتم تیزهوشان (انتشارات کاهه)

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

یادداشت مؤلفان
پروردگارا یکتا را فراوان سپاس می گویم که توفیق، رفیق کرد تا در سایه عنایت خداوندی اش و با یاری دوستان ارجمندم در انتشارات کاهه، تالیف فارسی تیزهوشان پایه هفتم دوره اول متوسطه را با ساختاری نوین به پایان برسانم.
کتابی که پیش روی شماست حاصل تجارب دو دهه اینجانب در امر آموزش کتاب فارسی است. تجاربی که نه به آسانی، بلکه با مطالعه، بررسی و پژوهش در راستای یادگیری هرچه بهتر دانش آموزان بدست آمده است. در این مجموعه، نکات آموزشی فراوانی گنجانده شده است تا دانش آموزان پیشرو بتوانند در چالشی فکری و ذهنی، اطلاعات ادبی خود را در زمینه های مختلف ارتقا بدهند و مطالب سودمندی بیاموزند.
کتاب حاضر مزیت های فراوانی دارد که با بررسی محتوا به آنها پی خواهید برد. برای مثال یکی از امتیازات برجسته این کتاب، رنگی و مصور بودن است که در کتاب های مشابه آن کمتر دیده می شود. اکنون مناسب است، بخش های مختلف این کتاب را به حضورتان معرفی کنم:
- دانش های زبانی و ادبی
در این بخش نکات زبانی و ادبی کامل و گاهی فراتر از کتاب توضیح داده شده اند. افزون بر این، تست های مربوط به درسنامه در تکمیل آن گنجانده شده است.
- تاریخ ادبیات
تاریخ ادبیات هر درس دقیق و با طراحی گرافیکی خاص و رنگی ارائه شده است.
- معانی، مفاهیم، آرایه های ادبی و دستور
معانی و مفاهیم مهم درس را به همراه آرایه های ادبی و دستور و با نگرشی جدید، سطر به سطر توضیح داده شده است.
- واژه شناسی، واژگان هم خانواده و واژگان متضاد
تمامی واژه های مهم درس سطر به سطر معنا شده است، همینطور هم خانواده واژه های عربی و فارسی و واژه های متضاد درس ذکر شده است.
- املا
شکل دقیق واژه های مهم املایی هر درس مجزا نوشته شده و در پایان هر قسمت نکات املایی نیز بیان شده اند.
- پرسش های چهار گزینه ای
افزون بر تست های ترکیبی در پایان هر درس، هر فصل به منظور یادآوری و جمع بندی با تست های ترکیبی پایان یافته است.
- پاسخ نامه تشریحی
پاسخ تمام سوالات کاملاً تشریحی بیان شده است.
با آرزوی توفیق الهی برای تمامی ادب دوستان....
محمدرضا قبادی

فهرست مطالب
ستایش، یاد تو
فصل اول: زیبایی آفرینش
فصل دوم: شکفتن
فصل آزاد: ادبیات بومی 1
فصل سوم: سبک زندگی
فصل چهارم: نام ها و یادها
فصل پنجم: اسلام و انقلاب اسلامی
فصل آزاد: ادبیات بومی 2
فصل ششم: ادبیات جعان
نیایش
آزمون جامع اول
آزمون جامع دوم
آزمون جامع سوم

تحلیل و بررسی سطر به سطر کتاب درسی به طور کامل و با شیوه ای نوین/طراح یبیش از ۷۰۰ تست تالیفی مطابق با روند جدید آزمون های تیزهوشان به همراه پاسخ های تشریحی/ارائه ی آزمون های جامع تکمیلی/اولین کتاب تمام رنگی تیزهوشان ادبیات فارسی در کشور کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

42,000 تومان

ریاضی ششم تیزهوشان (انتشارات کاهه)


ریاضی ششم تیزهوشان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

یادداشت مؤلف
بالاخره این کتاب هم به پایان رسید! (البته برای ما، برای شما تازه شروع می شود!) برخلاف دفعه های قبل که نوشتن مقدمه برایم سخت بود، این بار لحظه شماری می کردم که زودتر بتوانم حرف هایم را با شما در میان بگذارم. این مطالب در قالب پاسخ به چند پرسش است. پرسش هایی دغدغه مشترک خیلی از دانش آموزان، اولیا و دبیران و مؤلفان عزیز است:
1 - چرا پایه ششم؟ اهمیت پایه ششم در چیست؟
این پایه از چند جهت پایه مهمی است! یکی آنکه پایان دوره ی ابتدایی شما دانش آموزان است. بالاخره قرار است بزرگ شوید و مطالب جدیدتری بخوانید؛ پس باید پایه ی حکمی داشته باشید و از کل ابتدایی یک جمع بندی خوب داشته باشید!
دیگر آنکه در پایان سال شما در یک آزمون مهم و بزرگ، برای ورود به مدارس برتر شرکت می کنید! مدارس استعدادهای درخشان یا مدارس برتر دیگر که سطح علمی بالایی داشته باشند، یک رقابت سنگین و فشرده وجود دارد، مثل دو ماراتن یک ساله!
شاید بگوئید خب اگر قبول نشویم مهم نیست، سال نهم هم آزمون ورودی برگزار می شود! به نظر من، حرفتان درست نیست! اهمیت پایه ششم از نهم بالاتر است، چرا که آزمون اصلی در پایه ششم برگزار می شود. خیلی از مدارس که پایه نهم آزمون می گیرند و مدارس خوبی هستند خودشان مدارس متوسطه (1) دارند و دانش آموزان خودشان در اولویت هستند و معمولاً آزمون پایه نهم برای آنها، نوعی تکمیلی ظرفیت است و اهمیت کم تری دارد! مخصوصاً حالا که متوسطه 2 دارای 3 پایه است، تمام مدارس خوب در تکاپو هستند متوسطه 1 داشته باشند و آزمون اصلی را در پایه ششم برگزار کنند!
در این پایه کمک کردن به دانش آموزان از طریق آدم های کم تجربه در آموزش، بسیار خطرش بیشتر از کمک نکردن است. ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید چرا؟!
2 - کتاب، کلاس، آزمون؟!!
قطعا! برای موفقیت در آزمون ها، ترکیبی از هر سه موردی که گفتم راه گشاو اطمینان بخش است؛ ولی اگر بخواهیم یکی را انتخاب کنیم که در زمان کمتر و با هزینه کمتر بهترین بازدهی را داشته باشد، کتاب است دیگر! ... شک ندارید که ؟!
دبیران خوب انگشت شمارند و قابل تکثیر نیستند! کتاب های خوب هم گرچه انگشت شمارند، ولی قابل تکثیر هستند! (البته تکثیر مجاز و اصولی) یک کتاب خوب می تواند یار همیشگی شما در یک سال تحصیلی باشد و همراه با درس مدرسه، شما را به خوبی در مسیر پیشرفت قرار دهد!
3 - ویژگی یک کتاب خوب و مناسب چیست؟ تدریس خوب و راه حل های اصولی در کتاب چه ویژگی دارد؟
ویژگی های کتاب را برایتان می گویم، این ها خصوصیات یک کتاب خوب است، که اعتقاد داریم این کتاب همه را دارد.
درسنامه ها : کتاب شامل درسنامه است! درسنامه مفید و بدون حاشیه!
گفتن مطالب سطح بالا این نیست که از سال های بالاتر مطالبی را وارد تدریس کرد و دانش آموز را به چالش ندانستن کشاند!
به نظرم در پایه ششم هنر تدریس آن است که با گفتن مطالب اصلی و نکات همسو با کتاب درسی بتوان مسائل را حل کرد. هنر حل مساله، هرچه بیش از پیش در این پایه به کار می آید! اینکه مثلا! در فصل مختصات مفهوم بردار را درس بدهیم چه نیازی از دانش آموز برطرف می شود، این درس مربوط به پایه هشتم است نه ششم! یا برای حل هر پرسشی فرمولی بی سر و ته را در حافظه بچه ها القا کنیم چه سودی برایش دارد!
مطالبی مثل توان، جذر، فیثغورس و حتی دستگاه دو معادله دو مجهولی و خیلی مطالب دیگر را با کدام اصول آموزشی باید به ذهن بچه های معصوم و بی دفاع فرو کرد؟! (دیده ام که می گویم!)
در این کتاب، نه در درسنامه و نه در پاسخ تشریحی تست ها، خبری از این آموزش هایغیراصولی وجود ندارد.
پرسش های کتاب: در انتخاب طرح سؤالات کتاب وسواس و دقت زیادی داشته ام. کتاب صرفاً یک بانک سؤال نیست. هر سؤال هدفی آموزشی دارد. متأسفانه بازار گرم پایه ششم، برخی سودجویی ها را به سمت خود می کشاند و در این بین مقصر شاید اولیاء دانش آموزان یا حتی دبیران عزیزمان هم باشند که خواسته یا ناخواسته با معرفی کتاب های نامناسب به این وضع دامن می زنند.
رقابت «هر چه سخت تر بهتر!» رقابت ناسالمی است که باعث شده سؤالات سال های بالاتر، بدون توجه به نیاز دانش آموزان این پایه در کتاب های کمک آموزشی به وفور یافت شود.
من ابتدا خود را یک «دبیر» می دانم و به دبیر بودنم افتخار می کنم؛ ولی متاسفانه دیده ام که همکاران عزیزم در دام این نکات فراتر از کتاب می افتند و به جای تقویت فکر و خلاقیت بچه ها، در مسیری قدم بر می دارند که اثرات مخرب آن تا سال ها در فکر و ذهن دانش آموزان می ماند. دراین کتاب سؤالات سخت کم نیستند، مخاطبینی که مرا می شناسند، می دانند که کتاب هایی که تاکنون نوشته ام همگی شامل سخت ترین و پیچیده ترین سؤالات بوده است؛ ولی این سخت بودن سؤال یک استانداردی دارد، سخت بودن سؤال به معنی خلاقانه بودن راه حل است و در عمق رفتن و دقت در مفاهیم، نه در سطح و مطالب سال های بالاتر! یا کدبندی کردن سؤالات و ...
شاید شما در همین کتاب سؤالاتی را ببینید و زود قضاوت کنید که ای بابا نه به این سؤال نه به آن مقدمه! ولی درخواستم این است که هر سؤالی دیدید و حس کردید با مطالب و نکات غیرمرتبط می شود، حتماً راه حل آن را ببینید. تمام تلاش من در این سال ها آن بوده که حل سخت ترین سؤالات را با ساده ترین مفاهیم برای بچه ها حل کنم و از این کار لذت برده ام.
دو مثال معروف را مطرح می کنم تا تفاوت تدریس و روش های حل مسأله بیشتر مشخص شود.
پاسخ تشریحی تست ها: پاسخ ها خیلی متناسب با اصول آموزشی این پایه است. همان طور که در بخش قبل مفصل توضیح دادم.
گاهی اوقات شوخی های خیلی کمی! هم در آن هست که دانش آموزان از مطالعه آن ها خسته نشوند. حتماً به عزیزان دانش آموز توصیه می کنیم سرالاتی که به جواب درست رسیدید، پاسخنامه اش را ببینید!!
پس سؤالاتی که نتوانستیم حل کنیم چه؟! آن ها را باید بارها و بارها فکر کنید و ایده بدهید و راه حل های مختلف را امتحان کنید! نه اینکه فوری سراغ راه حل کتاب بروید! معتاد به پاسخنامه نشوید!!!
استعداد تحصیلی: بخشی در انتهای کتاب هست (فصل ضمیمه) که شامل تست ها (استعداد تحصیلی) است. این بخش از تست های سال 95 در آزمون سمپاد مورد استفاده قرار گرفت و15 تست با این سبک و سیاق آمده بود!!
این تست ها، نوستالژی دهه 60 و 70 بود! آن زمان در آزمون های استخدامی و چند مورد نیز در آزمون های کنکور سراسری مطرح شد و بنا به دلایلی بعد از مدتی این نوع تست ها منسوخ شد و از رده خارج شد! در کمال تعجب سمپاد در سال95 تعداد 15 سوال از آزمون را به این نوع سوالات اختصاص داد. به نظرم بار علمی و خلاقیتی این سوالات اصلاً قابل مقایسه با سوالات ریاضی همان آزمون نبود! ولی صلاح دانستیم برای آشنایی عزیزان این بخش را اضافه کنیم.
آزمون های پایانی: پس از حل سوالات در فصل های مختلف برای جمع بندی، دانش آموزان برای محک زدن خود نیاز به آزمون هایی دارند که شامل کل مباحث آزمون باشد. آزمون های پایانی با تنوع خوبی که ایجاد کردیم (آزمون کانگورو، تیزهوشان، نمونه دولتی و ...)به خوبی این نیاز را برطرف می کنند.
سوالات چالشی: پایان هر فصل یک سؤال به عنوان سوال های چالشی مطرح می شود؛ ولی ...!
این کادرها همگی خالی اند! برای اینکه دبیران و همکارانم برای این کادرها سر کلاس های خود سؤالی مطرح کنند که دانش آموز را به چالش بکشد و فکر او را قلقلک بدهد؛ گرچه این سوالات در کتاب کم نیست؛ ولی همگی متاسفانه!!! حل شده اند. خیلی دوست داریم سوالات پیشنهادی دبیران در این بخش ها با نام خودشان ذکر شود؛ اگر مایل به همکاری بودید، سوال پیشنهادی خود را با راه حل کامل برایمان بفرستید. دپارتمان علمی انتشارات سوالاتی را که ایده های جدید و خلاقانه داشته باشند برای این کادرها انتخاب می کنند.
یاحق
محمد حسن کاهه

فهرست مطالب
فصل 1 : الگوی عددی
فصل 2 : کسر متعارفی
فصل 3 : اعشار «اعداد اعشاری»
فصل 4 : تقارن
فصل 5 : اندازه گیری
فصل 6 : تناسب
فصل 7 : تخمین، تقریب
فصل ضمیمه، استعداد تحصیلی
آزمون استعدادهای درخشان 93 - 92
آزمون ورودی نمونه دولتی 94 - 93
آزمون استعدادهای درخشان 94 - 93
آزمون استعدادهای درخشان 95 - 94
آزمون ورودی نمونه دولتی (تهران) 96 - 95
آزمون ورودی نمونه مردمی (اصفهان) 96 - 95
آزمون استعدادهای درخشان 96 - 95
مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو 95
پاسخ نامه ی آزمون ها

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

55,000 تومان

ریاضی نهم تیزهوشان کاهه (انتشارات کاهه)


ریاضی نهم تیزهوشان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!
یا لطیف
کتابی که می خوانی نباید به جای تو فکر کند، باید تو را به اندیشیدن وا دارد) (جیمز مک واش)
خیلی منتظر این کتاب بودیم، هم من، هم دانش آموزان عزیزی که پی گیر بودند. از اولین کتابی که نوشتن (کتاب 2000 تست انتشارات مبتکران بود که در زمان خودش خیلی خوب درخشید و بیش از 10 سال در فهرست پرفروش ترین کتاب ها بود و حدود 70 بار تجدید چاپ شد . قطعا این کتاب بهترین و به روز ترین جانین برای کتاب 2000 تست می باشد. که نوشتم حدود 15 سالی گذشته است. اتفاقات زیادی در این 15 سال استفاده است، تغییرات کتاب درسی، تغییر سبک سوالات ، آزمون های ورودی و ... سعی کرده ام در قید و بند کتاب های قبلی نباشم و مطابق با سلایق و سیستم های جدید آموزشی کتابی شایسته ارائه دهم. برای این کتاب بیش از یک سال زحمت کشیده ایم و وقت بسیاری صرف کرده ایم تا با بهترین کیفیت به دست شما عزیزان سخت کوش و کوشا برسد.
موارد زیر تفاوت این کتاب با سایر کتاب هاست
1- ابتدای هر فصل مشخص شده که اهمیت این فصل در آزمون نهایی (دی و خردادماه) و آزمون های ورودی تیزهوشان چه اندازه است، با توجه به این که خیلی از سوالات تیزهوشان ترکیبی است جمع اعداد تست ها بیش تر از 20 تا شده است تعجب نکنید!
2- درس نامه های کتاب گیرا، مفید و کامل است و به دور از حاشیه های غیر اصولی! به جای پیشروی در سطح و گفتن فرمول های بی سر و ته ترجیح دادم در راستای کتاب درسی و آزمون های ورودی تیزهوشان و مدارس برتر به عمق مطالب بپردازم و سخت ترین و چالشی ترین سوالات را با مفاهیم ساده حل کنم. (تعریف از خود نباشد ولی این کار خلاقیت و تجربه ی زیادی می طلبد.)
3- تست های کتاب با حساسیت زیادی طراحی و انتخاب شده است و چینش تست ها براساس سرفصل های کتاب درسی است و روند آموزشی و ترتیب آن ها رع ایت شده است. (انصافا خیلی کار سختی است) تست های غیر استاندارد و خارج از مباحث آزمون ها ، در این کتاب استفاده نشده اگر چه تست های سخت و خیلی سخت هم کم نیستند، ولی هدفمند و اصولی ارائه شده است و از رقابت ناسالم (هر چه سخت تر بهتر!) فاصله گرفته ایم!
4- در انتهای هر فصل تست های ترکیبی و خلاقیتی مطرح شده است که توصیه می شود پس از یادگیری سایر تست ها به سراغ آن ها بروید. حل همه ی آن ها به همه ی دانش آموزان توصیه نمی شود. ولی قطعا برای رسدن به مهارت کامل باید روی آن ها هم وقت بگذارید. از دبیران خود هم توقع نداشته باشید در کلاس مدرسه همه ی آن سوالات را حل کنند!!
5- در پایان سوالات هر فصل یک تست چالش قرار داده ایم برای بچه ها یی که احساس شاخ ودن می کنند! (اگر کل سوالات چالی را درست حل کردید حتما برایمان بفرستید ما هم اسمتان را در چاپ بعی کتاب می آ وریم.)
6- پاسخ های تشریحی واقعا تشریحی اند، تجزیه و تحلیل صورت سوال و روش های حل و بررسی گزینه ها از ویژگی های حل های تشریحی این کتاب است با این راه حل ها تفاوت را احساس خواهید کرد.) 7- این کتاب سه فصل یش تر دارد! احتمال، رادیکال، دستگاه این سه فصل در کتاب در سه فصل دیگر ادغام شده بود ولی ما ترجیح دادیم تا استقلال شخصیت ! آن ها حفظ شود.
8- آزمون تیزهوشان سال تحصیلی 96-95 چه پایه ی ششم و چه پایه ی نهم شامل 15 تست استعداد تحلیلی بوده است که تست های مشکلی نیستند، برای نمونه یک فصل ضمیمه تحت همین عنوان در پایان کتاب اضافه کردیم.
9- دو آزمون نمونه هم از ازمون ورودی تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی آورده ایم تا شما با شکل های جدید این آزمون ها بیش تر آشنا شوید. نمی خواستیم حجم کتاب زیاد شود ولی دوست نداشتیم کتاب را ناقص به دست شما برسانیم. هدفمان این بود که با داشتن این کاب به هیچ کتاب تستی دیگری نیاز نداشته باشید.

دانش آموزان عزیز:
ابتدا به تدریس معلمانتان گوش دهید، هیچ کتابی جای تدریس دبیر شما را پر نخواهد کرد! سپس اولویت با کتاب های درسی تان است. از این دو که خیالتان راحت شد سراغ این کاب بیایید، درس نامه را به دقت و با دید انتقادی بخوانید گویا به دنبال اشتباه می گردید(!)
سپس به سراغ تست ها بروید، تست هایی که درست حل کرده اید پاسخ نامه اش را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که راه حل تان دروست و مناسب بوده است. اگر راه های شما بهتر از راه حل من بود (خیلی بعید است!) برایمان ارسال کنید.
تست ها یی هک در حل آن ها دچار مشکل شده اید در مراحل بعدی باز هم وقت بگذارید به جای این که در حل یک سوال یک ساعت پشت سر هم وقت بگذارید و فکر کنید؛ 2 بار ، هر بار نیم ساعت فکر کنید و بین این دو بار فاصله بیاندازید. این فا صله ها کمک می کند با فکر بازتری سراغ آ ن ها بروید. اگر چه پیدا کرد اشتباه در کتاب های ما کمی سخت است! ولی به هر حال چاپ اول هر کتابی با این حجم از محتوا خالی از اشکال نخواهد بود. خوشحال خواهیم شد که اشتباهات احتمالی را با ما در میان بگذارید.
سپاس از تمامی عزیزانی که در تولید این کتاب ما را یاری کردند (به خصوص خانم بختیاری و خانم رستمی عزیز که اگر تلاش مضاعف ایشان بود به این زودی ها کتاب به دستتان نمی رسید) و در پایان از دوستان عزیزی که در ویرایش این کتاب، کمک زیادی کردند و با وجود وقت کمی که داشتیم با دقت زیاد ویرایش این کتاب را بر عهده گرفتند تا کتاب با بهترین کیفیت آماده شود: نیلا سروری سعادت، زهرا سادات طالبی، صدف بادامکی، ارمغان بنی کرمی، زینب فخرفاطمی، رها دهخوارخانی و آیدا مهدوی، از درگاه حق تعالی شادی و سلامی و موفقیت خواستاریم...
یا حق
محمد حسن کاهه
انتشارات کاهه (سخت بگیرید)
شهریورماه 1395
بیایید جویای هم باشیم.

فهرست مطالب کتاب
فصل اول : مجموعه ها
فصل دوم: احتمال
فصل سوم: عددهای حقیقی
فصل چهارم: استدلال و اثبات در هندسه
فصل پنجم: توان
فصل ششم: ریشه و رادیکال
فصل هفتم : عبارت های جبری
فصل هشتم: خط و معادله ی خطی
فصل نهم: دستگاه دو معادله دو مجهول
فصل دهم: عبارت های گویا
فصل یازدهم:حجم و مساحت
فصل ضمیمه: استعدادی تحلیلی
آزمون تیزهوشان سال 96-1395
آزمن تیزهوشان 96-1395 (استعدادهای تحلیلی)
آزمون نمونه دولتی 96-1395
پاسخنامه آزمون ها

ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.
خرید از فروشگاه و بانک کتاب www.4030book.com صرفه جویی در وقت، هزینه، انرژی و دوری از آلودگی هوا و همچنین دوری از ترافیک و .. می باشد.
محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

98,000 تومان

ریاضی هشتم تیزهوشان کاهه (انتشارات کاهه)


ریاضی هشتم تیزهوشان (انتشارات کاهه)

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

یادداشت مؤلفان
ستایش گر معلمی هستم که به من چگونه اندیشیدن را آموخت، نه اندیشه ها را.
دکتر شریعتی

صبر کنید و مقدمه را بخوانید. این مطالب را نوشتم که بخوانید، نه ببینید و بگذرید.
چرا بعضی ها فکر می کنند مقدمه یک کتاب صرفاً باید باشد و هدفی ندارد؟! گویی مقدمه، وصله اضافی کتاب است که در آخرین مرحله تالیف از روی اجبار بر پیشانی کتاب می چسبانند. (اگر خیلی از کتاب ها این چنین باشد (که نیستند) کتاب های من اصلاً چنین وضعی ندارند). واقعاً وقتی می توانیم با صرف ده دقیقه زمان، ساعت ها مطالعه کتاب هدفمند شود چرا این کار را نکنیم؟!
و اما بعد. این کتاب علاوهب ر شخصیت علمی خوبی که دارد، ویژگی های مثبت زیادی هم دارد که تلاش کرده ام به بهترین وجه در کتاب پیاده کنم.
ولی یک اعتراف صادقانه دارم. این کتاب خیلی از «ترین»ها نیست! سخت ترین نیست! پرحجم ترین کتاب بازار نیست! پرفروش ترین هم هنوز نشده (البته توجه دارید که این مقدمه چاپ اول است دیگر!). کامل ترین درسنامه ها را هم ندارد! بامزه ترین پاسخنامه هم را ندارد! و ... گران ترین هم نیست! ارزان ترین هم نیست!...
اما ادعا می کنم این کتاب یکی «ترین» را دارد! به نظرم این کتاب «مناسب ترین» کتاب تیزهوشان پایه هشتم است. به جرأت و اطمینان و با تکیه بر تجربه بیست ساله تدریس و تالیف که داشته ام، تاکید می کنم که کتاب در دست شما چه در درسنامه (مختصر و مفید و کامل، ولی بدون زیاده گویی ها) چه در انتخاب و تالیف تست ها (آموزشی، تکیه بر مفاهیم، تجزیه و تحلیل و پرورش خلاقیت) و چه در پاسخنامه تشریحی (خلاقانه، تحلیل پرسش، مطابق با اهداف آموزش) و در نهایت در رساندن شما به اهداف بزرگی که دارید،
«این کتاب مناسب ترین است.»
این کتاب:
تست سخت کم ندارد، ولی سخت هایش هدفمند است و بر مبتنی بر پرورش خلاقیت و قدرت حل مساله است، نه مطالب سال های بالاتر و غیرمفید!
تعداد تست ها کم نیست ولی کتاب خورچینی از تست نیست که بی هدف و بدون دقت کلی تست را جمع کرده و در فصل های مختلف ریخته باشم.
پاسخنامه خشک و بی مزه و اتوکشیده نیست، ولی بساط شوخی و تفریح هم پهن نکردم که مخاطب از اصل موضوع غافل شود و ...
سفارش های دانش آموزی:
1 - کتاب درسی ریاضی هشتم به نظر من کامل ترین کتاب ریاضی متوسطه اول است، به ویژه بخش های هندسه اش که خیلی دوست داشتنی است. پس ریاضی امسال را جدی بگیرید.
2 - مراجعه سریع و بدون فکر به پاسخنامه ها، ذهن شما را تنبل و معتاد! بار می آورد. برای حضور پرقدرت در امتحانات و آزمون ها سعی کنید خیلی تند تند به پاسخنامه مراجعه نکنید.
3 - پس از حل کردن تست ها، با مراجعه به پاسخنامه و خواندن راه حل، پاسخ خود را با کتاب مقایسه کنید تا نکات بیشتری دستگیرتان شود. اگر راه حل خودتان بهتر بود، مرا آگاه کنید تا حل خودتان را با نام خودتان در چاپ بعدی بیاورم.
4 - تست هایی را که غلط زده اید یا حل نکرده اید، پاسخنامه را ببینید وقتی به اشتباه خود پی بردید، دوباره به تست برگردید و حل خود را کامل کنید و تا وقتی سوالی را تا آخر حل نکردید و به جواب نرسیدید، دست برندارید.
اوقات خوشی را با این کتاب برایتان آرزومندم
محمدحسن کاهه
مهر 96

فهرست
فصل 1 : عددهای صحیح و گویا
فصل 2 : عددهای اول
فصل 3 : چند ضلعی ها
فصل 4 : جبر و معادله
فصل 5 : بردار و مختصات
فصل 6 : مثلث
فصل 7 : توان و جذر
فصل 8 : آمار و احتمال
فصل 9 : دایره

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

75,000 تومان

ریاضی هفتم تیزهوشان کاههریاضی هفتم تیزهوشان کاهه
مولف با مدنظر قرار دادن جوانب متفاوتی از نیازهای آموزشی دانش‌آموزان این پایه دست به تألیف کتاب پیش‌ رو زده است. در این کتاب علاوه بر درس‌نامه‌های تشریحی با آزمون‌های متعددی روبه‌رو خواهید شد. دانش‌آموز پس از مطالعه‌ی نکات و مطالب مرتبط با ریاضی هفتم سطح اطلاعات و دانش خود را با تکیه بر پرسش‌های چهارگزینه‌ای کتاب می‌سنجد. این کتاب با پتانسیل بالای آموزشی خود دانش‌آموزان تیزهوش را برای رویارویی با آزمون‌های استاندارد و پیشرفته آماده می‌کند. در این کتاب دانش‌آموز علاوه بر بانک پرسش‌های چهارگزینه‌ای، به پاسخ‌نامه‌‌های تشریحی نیز دسترسی خواهد داشت. کتاب حاضر با همکاری مشترک محمدحسن کاهه و محمدرضا فلاح‌نرگس در 471 صفحه گردآوری شده و انتشارات کاهه آن را به چاپ رسانده است. کتاب پیش رو ویژگی‌های زیر را شامل می‌شود: درس‌نامه دقیق منطبق با کتاب درسی سوالات چهارگزینه‌ای گلچین شده، هدف‌مند و طبقه‌بندی شده پاسخ کاملا تشریحی و بدون ابهام ارائه‌ی بیش از 1000 پرسش چهارگزینه‌ای تالیفی و کنکورهای آزمایشی با پاسخ متفاوت آزمون پایانی هر فصل با پاسخ کاملا تشریحی
59,000 تومان

علوم ششم تیزهوشان کاههعلوم ششم تیزهوشان کاهه

55,000 تومان

علوم نهم تیزهوشان (انتشارات کاهه)


علوم نهم تیزهوشان

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

یادداشت مؤلفان
به نام خالق علوم ...!
در سال 1992 ، فریتیوف نانسن، کاشف نروژی، برای به دست آوردن رکورد شگفت انگیزی در شجاعت، برنده ی جایزه صلح نوب شد. او بعد از جنگ جهانی اول، به تنهایی بیش از چهارصد هزار زندانی جنگ را آزاد کرد و کمک کرد تا میلون ها روسی از قحطی و گرسنگی نجات پیدا کنند. روزی از نانسن در مورد انجام دادن کارهای غیرممکن سؤال می کنند و پاسخ او در تاریخ ماندگار می شود.
«انجام کار سخت زمان می برد، انجام کار غیرممکن کمی بیشتر زمان می برد ...!»
بخشی از جمله ی نانسن که ما خیلی دوستش داریم این است: «کمی: ما باور داریم هیچ غیرممکنی وجود ندارد. اگر داشت، محصول این کر تیمی سی نفره، متشکل از چندین تایپیست، تصویرگر، گرافیست، ویراستار علمی و ادبی، دبیران و ... که برای تولید این اثر با حداکثر استانداردهای کیفی ممکن تلاش کردند، به دست شما عزیزان نمی رسید. به شما خوبان هم توصیه می کنیم برای رسیدن به موفقیت های بی شمار چه در بحث تحصیل و چه در سایر موضوعات زندگی همیشه برای خودتان اهداف بزرگ تر و غیر ممکن (از دید دیگران ...!) انتخاب کنید.
تلاش کنید و منتظر باشید. حتماً پیروز خواهید شد. فقط کمی زمان می برد.

ساختار و محتوای کتاب:
1 - شروع فصل: هر فصل را با رویکرد پژوهش محوری و با هدف ترغیب دانش آموزان به موضوع مربوطه، با طرح چند سؤال چالش برانگیز، آغاز کرده ایم. همچنین جهت آگاهی شما دانش آموزان گرامی به تفکیک، به بررسی میزان اهمیت هر فصل در آزمون تیزهوشان و امتحانات داخلی مدارس پرداخته ایم.
2 - درسنامه: سعی ما بر این است تا با ارائه درسنامه های آموزشی تجمیعی به رفع ابهامات احتمالی کتاب درسی و تفهیم عمیق مطالب برای آماده سازی هرچه بهتر دانش آموزان مستعد برای قبولی در آزمون تیزهوشان بپردازیم از این جهت به بررسی خط به خط کتاب درسی پرداخته و تلاش کردیم با پوشش تمامی مباحث آن از جمله آزمایش ها، تصاویر، نمودارها، فعالیت ها و غیره. ارائه ی مثال های متنوع با زبانی گویا به دور از پراکنده گویی، به اینهدف دست یابیم. امروزه اهمیت گرافیک به عنوان یک ابزار آموزشی مهم بر کسی پوشیده نیست! توجه ما به این موضوع نه تنها برای زیباتر شدن بلکه برای درک بهتر مطالب بوده است. همچنین در پایان درسنامه با ارائه ی خلاصه ای از موضوعات فصل، به مرور و جمع بندی نکات برگزیده پرداخته ایم.
3 - پرسش های چهار گزینه ای: بعد از سال ها تجربه ی تدریس در مراکز آموزشی معتبر دریافتیم که اغلب دانش آموزان فرصت کافی برای پاسخ گویی به تمام کتاب های کمک آموزشی شان را پیدا نمی کنند؛ به همین دلیل، دچار به هم ریختگی فکری و آشفتگی خاطر می شوند. مجموعه ی گردآوری شده ترکیبی از سؤالات تالیفی و سؤالات شناسنامه دار (المپیادها، مدارس نمونه دولتی، آزمون های تیزهوشان و ...) است که در چهار تیپ آموزشی، مروری، ترکیبی و دشوار تالیف شده و برای چیدمان هدفمند سؤالات نهایت دقت صورت گرفته است. توجه داشته باشید که برخی از سؤالات ممکن است تکراری به نظر برسند، اما با کمی دقت مشخص می شود که با حفظ سوژه ی اصلی، نحوه ی نگرش و نگارش آن را تغییر داده ایم تا در حد ممکن ایده ی طرح هیچ یک ازسؤالات آزمون های تیزهوشان برای شما جدید نباشد.در آخر تأکید می کنیم حل کلیه ی تست های این مجموعه برای شما خوبان واجب است!
4 - پاسخ نامه تشریحی: برای تألیف و تولید این قسمت، ساعت ها کار کرده ایم! حجم قابل توجهی از کتاب را چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی این قسمت به خود اختصاص می دهد. تمام پاسخ ها و راه حل های ارائه شده در این قسمت به صورت تحلیلی است و از ارائه ی راه حل های دور از ذهن و پیچیده پرهیز شده و به دشوارترین مسائل به ساده ترین روش ممکن پاسخ دادیم. نکات گفته شده درپاسخ ها، علاوه بر تنوع در شیوه ی پاسخگویی، جنبه مروری داشته و باعث می شود مطالب سریع تر در ذهن شما جای بگیرد.ضمناً برای بررسی گزینه ها هم اهمیت ویژه ای قائل شدیم و علت رد و یا تأیید هر گزینه را به همراه ارائه نکات آموزشی نهفته در آن بیان کرده ایم.
5 - آزمون جامع: در صفحات پایانی کتاب به عنوان حس ختام (!) و با هدف خودآزمایی آموخته ها دو آزمون آزمایشی به همراه پاسخ نامه کلیدی قرار داده ایم. آزمون تألیفی جامع مطابق با بودجه بندی استاندارد و آزمون تیزهوشان سال 96 - 95 تحصیلی.
سخن پایانی:
در نگارش این اثر هدف تمام گروه این بوده که این کتاب با کمترین خطای ممکن به دست دانش آموزان عزیز برسد.اما با وجود بازبینی های مکرر و سیستم چند مرحله ای ویراستاری، احتمال هرگونه کم و کاستی دور از ذهن نیست. بنابراین از تمامی معلمان محترم و دانش آموزان عزیز تقاضا داریم نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارند.
با تشکر فراوان از: محمدحسن کاهه مدیریت محترم انتشارات، احسان حسینیان معاونت محترم
موفق و پیروز باشید
دانشور - لعل - انگوتی

فهرست مطالب
فصل 1 : مواد و نقش آن ها
فصل 2 : رفتار اتم ها با یکدیگر
فصل 3 : به دنبال محیطی بهتر برای زندگی
فصل 4 : حرکت چیست
فصل 5 : نیرو
فصل 6 : زمین ساخت ورقه ای
فصل 7 : آثاری از گذشته ی زمین
فصل 8 : فشار و آثار آن
فصل 9 : ماشین ها
فصل 10 : نگاهی به فضا
فصل 11 : گوناگونی جانداران
فصل 12 : دنیای گیاهان
فصل 13 : جانوران بی مهره
فصل 14 : جانوران مهره دار
فصل 15 : با هم زیستن
آزون جامع
آزمون تیزهوشان 96 - 95
پاسخ نامه آزمون جامع و تیزهوشان

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

89,000 تومان

علوم هشتم تیزهوشان کاهه (انتشارات کاهه)


علوم هشتم تیزهوشان (انتشارات کاهه)

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

یادداشت مؤلفان
مدت زیادی نمی شد که تازه یاد گرفته بودم کتاب دست بگیرم، بخوانم و فقط به عکس های رنگارنگ کتاب اکتفا نکنم. البته آن طور که باید مرا کیفور نمی کرد و لذت زیادی نداشت. اما برای بزرگ شدن شروع خوبی بود. «کیمیاگر» تقریباً تمام کتاب فروشی ها را تسخیر کرده بود. اول کار نمی خواستم از بقیه کتابخوان ها عقب بیفتم. این شد که من نیز کیمیاگر را انتخاب کردم. از اینکه جیز زیادی از کتاب نمی فهمیدم و تصویر جذابی هم نداشت، کاملاً کتاب را کنار گذاشتم و نفس راحتی کشیدم.
سال ها بعد عمیقاً با فلسفه پائولوکوئیلو آشنا شدم. شروع به خواندن مجموعه کتاب های کوئلیو کردم ولی هنوز با کیمیاگر مشکل داشتم.
بالاخره وسوسه کیمیاگر امانم را برید. دوباره کتاب را برداشتم. اعجاب انگیز بود.
تصویر سانتیاگوی چوپان، گوسفندانش، کویر و ستارگان فراتر از تله فیلمی که توی سال های قبل دیده باشی از نگاهم می گذشت. گویا در تمام این سال ها معمای داستان این کتاب در روح من رسوخ کرده و تمان آن ناخودآگاه مرا به چالش کشیده بود. فراموش کرده بود من همان سانتیاگو هستم و با تک تک سلول هایم دوباره خود را در آن صحرا می دیدم.
سال ها تالیف کتابی که اینگونه فکر و روح خواننده را تصاب کند، رویاهایم شده بود تا اینکه تصمیم گرفتم کتابی تالیف کنم که ابر قهرمان هایی مثل شما در جای جای آ« حس هم ذات پنداری پیدا کند و با تلاش 18 ماهه تیم تولید و ویراستاری انتشارات کاهه، این رویا به واقعیت پیوست. امیدوارم تمامی دانش آموزان سخت کوش پایه هشتم نهایت استفاده از نتیجه زحمات این مجموعه را ببرند.

ساختار و محتوای کتاب:
1 - شروع فصل: هر فصل را با رویکرد پژوهش محوری و با هدف ترغیب دانش آموزان به مبحث مربوطه، با طرح چند موضوع چالش برانگیز، آغاز کرده ایم. همچنین جهت آگاهی شما دانش آموزان گرامی به تفکیک، به بررسی میزان اهمیت هر فصل در آزمون تیزهوشان و امتحانات داخلی مدارس پرداخته ایم.
2 - درسنامه: سعی ما بر این است تا با ارائه درسنامه های آموزشی تجمیعی به رفع ابهامات احتمالی کتاب درسی و تفهیم عمیق مطالب برای آماده سازی هر چه بهتر دانش آموزان مستعد برای قبولی در آزمون تیزهوشان بپردازیم، از این جهت به بررسی خط به خط کتاب درسی پرداخته و تلاش کردیم با پوشش تمامی مباحث آن از جمله آزمایش ها، تصاویر، نمودارها، فعالیت ها و غیره، ارائه مثال های متنوع با زبانی گویا به دور از پراکنده گویی، به این هدف دست یابیم. امروزه اهمیت گرافیک به عنوان یک ابزار آموزشی مهم بر کسی پوشیده نیست! توجه ما به این موضوع نه تنها برای زیباتر شدن بلکه برای درک بهتر مطالب بوده است. همچنین در پایان درسنامه با ارائه خلاصه ای از موضوعات فصل، به مرور و جمع بندی نکات برگزیده پرداخته ایم.
3 - پرسش های چهار گزینه ای: بعد از سال ها تجربه تدریس در مراکز آموزشی معتبر دریافتیم که اغلب دانش آموزان فرصت کافی برای پاسخ گویی به تمام کتاب های کمک آموزشی شان را پیدا نمی کنند، به همین دلیل، دچار به هم ریختگی فکری و آشفتگی خاطر می شوند. مجموعه گردآوری شده ترکیبی از سوالات تالیفی و سوالات شناسنامه دار (المپیادها، مدارس نمونه دولتی، آزمون های تیزهوشان و ...) است که در چهار تیپ آموزشی، مروری، ترکیبی و دشوار تالیفی شده و برای چیدمان هدفمند سوالات نهایت دقت صورت گرفته است. توجه داشته باشید که برخی از سوالات ممکن است تکراری به نظر برسند، اما با کمی دقت مشخص می شود که با حفظ سوژه اصلی، نحوه نگرش و نگارش آن را تغییر دادیم تا در حد ممکن ایده طرح هیچ یک از سوالات آزمون های تیزهوشان برای شما جدید نباشد. در آخر تاکید می کنیم حل کلیه تست های این مجموعه برای شما خوبان واجب است!
4 - آزمون جامع پایان فصل: در انتهای هر فصل و با هدف خودآزمایی آموخته ها یک آزمون آزمایشی تالیفی به همراه پاسخ نامه کلیدی قرار داده ایم.
5 - پاسخ نامه تشریحی: برای تالیف و تولید این قسمت، ساعت ها کار کرده ایم! حجم قابل توجهی از کتاب را چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی این قسمت به خود اختصاص می دهد. تمام پاسخ ها و راه حل های ارائه شده در این قسمت، به صورت تحلیلی است و از ارائه راه حل های دور از ذهن و پیچیده پرهیز شده و به دشوارترین مسائل به ساده ترین روش ممکن پاسخ دادیم. نکات گفته شده در پاسخ ها، علاوه بر تنوع در شیوه پاسخگویی، جنبه مروری داشته و باعث می شود مطالب سریع تر در ذهن شما جای بگیرد. ضمناً برای بررسی سایر گزینه ها هم اهمیت ویژه ای قائل شدیم علت رد و یا تایید هر گونه را به همراه ارائه نکات آموزشی نهفته در آن بیان کرده ایم.
با تشکر و سپاس از:
جناب آقای کاهه، مدیریت محترم انتشارات که با وجود منطقی بودنشان، جلوی منطقی نبودن روند تولید را نگرفتند...!

فهرست
فصل 1 : مخلوط و جداسازی مواد
فصل 2 : تغییرهای شیمیایی در خدمت زندگی
فصل 3 : از درون اتم چه خبر
فصل 4 : تنظیم عصبی
فصل 5 : حص و حرکت
فصل 6 : تنظیم هورمونی
فصل 7 : الفبای زیست فناوری
فصل 8 : تولیدمثل در جانداران
فصل 9 : الکتریسته
فصل 10 : مغناطیس
فصل 11 : کانی ها
فصل 12 : سنگ ها
فصل 13 : هوازدگی
فصل 14 : نور و ویژگی های آن
فصل 15 : شکست نور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

68,000 تومان

فارسی دهم کاههفارسی دهم کاهه

45,000 تومان

فارسی نهم تیزهوشان کاهه


فارسی نهم تیزهوشان کاهه
ناشر کتاب: انتشارات کاهه
مولف کتاب: محمدامین زمان وزیری
آرش عیوق
زهرا صادقی
45,000 تومان

فارسی هشتم تیزهوشان کاهه (انتشارات کاهه)


ادبیات فارسی هشتم تیزهوشان (انتشارات کاهه)

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

یادداشت مؤلف
خداوند یگانه را بیش از پیش سپاس گزارم که عنای فرمود تا با یاری دوستان گران قدرم در انتشارات کاهه تألیف کتابی دیگر و این بار کتاب فارسی تیزهوشان هشتم دوره اول متوسطه را با ساختاری متفاوت به پایان برسانم.
کتابی که پیش روی شماست با نگرشی جدید و در راستای کتاب هفتم نگاشته شده است، کتابی که حاصل سال ها تجربه در امر آموزشی در این مجموعه نکات آموزشی فراوانی گنجانده شده است تا دانش آموزان پیشرو بتوانند در چالش فکری و ذهنی، اطلاعات ادبی خود در زمینه های گوناگون ارتقا بخشند و مطالب سودمندی بیاموزند.
کتاب حاضر مزیت های فراوانی دارد که با بررسی محتوا به آنها پی خواهید برد. برای مثال یکی از امتیازات برجسته این کتاب، رنگی و مصور بودن است که در کتاب های مشابه آن کمتر دیده می شود. اکنون مناسب است، بخش های مختلف این کتاب را به حضورتان معرفی کنم:
- دانش های زبانی و ادبی
در این بخش نکات زبانی و ادبی کامل و گاهی فراتر از کتاب توضیح داده شده اند. افزون بر این، تست های مربوط به درسنامه در تکمیل آن گنجانده شده است.
- تاریخ ادبیات
تاریخ ادبیات هر درس دقیق و با طراحی گرافیکی خاص و رنگی ارائه شده است.
- معانی، مفاهیم، آرایه های ادبی و دستور
معانی و مفاهیم مهم درس را به همراه آرایه های ادبی و دستور و با نگرشی جدید، سطر به سطر توضیح داده شده است.
- واژه شناسی، واژگان هم خانواده و واژگان متضاد
تمامی واژه های مهم درس سطر به سطر معنا شده است، همینطور هم خانواده واژه های عربی و فارسی و واژه های متضاد درس ذکر شده است.
- املا
شکل دقیق واژه های مهم املایی هر درس مجزا نوشته شده و در پایان هر قسمت نکات املایی نیز بیان شده اند.
- پرسش های چهار گزینه ای
افزون بر تست های ترکیبی در پایان هر درس، هر فصل به منظور یادآوری و جمع بندی با تست های ترکیبی پایان یافته است.
- پاسخ نامه تشریحی
پاسخ تمام سوالات کاملاً تشریحی بیان شده است.
با آرزوی توفیق الهی برای تمامی ادب دوستان....
محمدرضا قبادی

فهرست مطالب
ستایش:
فصل اول: زیبایی آفرینش
فصل دوم: شکفتن
فصل آزاد: ادبیات بومی (1)
فصل سوم: سبک زندگی
فصل چهارم: نام ها و یادها
فصل پنجم: اسلام و انقلاب اسلامی
فصل ششم: ادبیات جهان
آزمون جامع اول
آزمون جامع دوم
آزمون جامع سوم

تحلیل و بررسی سطر به سطر کتاب درسی همراه با درسنامه های دانش های ادبی و زبانی /ارائه یبیش از ۷۰۰تست تالیفی مطابق با روند جدید آزمون های تیزهوشان همراه با پاسخ های تشریحی/ارائه آزمون های جامع تکمیلی/اولین کتاب تمام رنگی تیزهوشان ادبیات فارسی در کشور کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

48,000 تومان

فیزیک دهم تجربی تست کاهه


فیزیک دهم تجربی تست کاهه
ناشر کتاب: انتشارات کاهه
مولف کتاب: محمود حسنی اردستانی
مولف کتاب: محمد توکلی
مولف کتاب: حمید فدائی فرد
مولف کتاب: احسان محمدی
پایه تحصیلی کتاب: دهم متوسطه رشته تجربی

48,000 تومان

فیزیک دهم رشته ریاضی تست کاهه


فیزیک دهم رشته ریاضی تست کاهه
ناشر کتاب: انتشارات کاهه
مولف کتاب: محمود حسنی اردستانی
محمد توکلی
حمید فدائی فرد
احسان محمدی
پایه تحصیلی کتاب: دهم
رشته ریاضی فیزیک

48,000 تومان

هوش و خلاقیت کاهه + استعداد تحلیلی کاهه


هوش و خلاقیت کاهه + استعداد تحلیلی کاهه
38,000 تومان

کتاب کار ریاضی ششم (انتشارات کاهه)


کتاب کار ریاضی ششم

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مولف
در ابتدای کلام خدا را شاکریم که توانستیم خدمتی ناچیز به فرزندان عزیز این مرز و بوم داشته باشیم. کتابی که پیش روی شماست حاصل ساعت ها مطالعه، تدریس و مشورت با افراد کاردان و مجرب می باشد. این کتاب در هفت فصل مطابق با بودجه بندی و اهداف آموزشی کتاب درسی ریاضی ششم تنظیم شده است و دارای چند بخش می باشد:
درسنامه: مبتنی بر کتاب های درسی جدید نوشته شده و نکات مهم کتاب درسی همراه با توضیحات و مثال های بیشتر و متنوع تر باعث شده درسنامه ها کاربردی و مفید واقع شود.
سوالات: در سه بخش که شامل سوالات جای خالی، صحیح، غلط و سوالات تشریحی تنظیم شده است. حل این سوالات پس از مطالعه ی درسنامه مطالب آموزشی را تثبیت می کند و تنوع سوالات باعث عمق بخشی به مفاهیم می شود.
تست ها: دانش آموزان ششم در پایان سال (و حتی در طول سال) در آزمون های تستی شرکت دارند و معمولاً درگیر تست خواهند شد. این بخش از کتاب برای آشنایی این عزیزان با آزمون های تستی است، ولی تست های این بخش هم تست های استاندارد و در راستای کتاب درسی است و حل آنها نیاز به آموزشی جدا و پیشرفته تر ندارد. به همین دلیل فقط پاسخ کلیدی آنها در کتاب آمده است.
آزمون ها: در بخش از کتاب آزمون نوبت اول (دو آزمون) و آزمون هاینوبت دوم که شامل چهار آزمون است: دو آزمون تالیفی و دو آزمون از آزمون های رسمی آموزش و پرورش که برای آمادگی در امتحانات مدارس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد. دانش آموزان با صلاح دید دبیر خود، یک آزمون را به طور کامل انجام دهند و بعد از بررسی و یافتن اشکالات سراغ آزمون بعدی بروند.
تقدیر و تشکر از جناب آقای کاهه به خاطر نظرات کارشناسانه و همراهی در کل مراحل تالیف.
امیرهوشنگ عونی، مریم نجفی
تابستان 96

فهرست
فصل اول: عدد و الگوی عددی
فصل دوم: کسر
فصل سوم: اعداد اعشاری
فصل چهارم: تقارن و مختصات
فصل پنجم: اندازه گیری
فصل ششم: تناسب و درصد
فصل هفتم: تقریب

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

35,000 تومان

کتاب کار ریاضی نهم (انتشارات کاهه)


کتاب کار ریاضی نهم

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
هم اتاقی آمریکایی اش گزارش او را به مقامات بالاتر داده بود. نوشته بود که او یک شخصیت منزوی دارد و احتمالاً دارای اختلالات روانی است. اشاره کرده بود که شب ها به گوشه ای می رود و با خودش زمزمه می کند و گاهی اشک می ریزد!
همین گزارش ها برای او دردسر ایجاد کرد. بخصوص وقتی دانشجویان هم دوره اش مدرک خلبانی خودشان را دریافت کردند، مدرک او صادر نشد و مسئولان او را احضار کردند. نقل می کند که وقتی وارد دفتر ژنرال شد، پروندهاش روی میز او بود. ژنرال با دقت گزارش ها را خوانده بود، برای همین از او در مورد آنها پرسش می کرد. در همین حین کاری برای ژنرال پیش آمد که باعث شد به خارج از اتاق برود. خودش می گوید: «به ساعتم نگاه کردم، وقت نماز ظهر بود. با خود گفتم، کاش در اینجا نبودم و می توانستم نماز را اول وقت بخوانم. انتظارم برای آمدن ژنرال طولانی شد. گفتم که هیچ کار مهمی بالاتر از نماز نیست، همین جا نماز را می خوانم. به گوشه ای از اتاق رفتم و رنزنامه ای را که همراه داشتم به زمین انداختم و مشغول نماز شدم. در حال خواندن نماز بودم که متوجه شدم ژنرال وارد اتاق شده است. با خود گفتم چه کنم؟ نماز را ادامه بدهم یا بشکنم؟ بالاخره تصمیم گرفتم نمازم را ادامه بدهم، هرچه خدا بخواهد همان خواهد شد. سرانجام نماز را تمام کردم و در حالی که بر روی صندلی می نشستم از ژنرال معذرت خواهی کردم. ژنرال پس از چند لحظه سکوت نگاه معناداری به من کرد و گفت: چه می کردی؟ گفتم: عبادت می کردم. گفت: بیشتر توضیح بده. گفتم: در دین ما دستور بر این است که در ساعت های معینی از شبانه روز باید با خداوند به نیایش بپردازیم. در این ساعت زمان آن فرا رسیده بود؛ من هم از نبودن شما در اتاق استفاده کردم و این واجب دینی را انجام دادم. ژنرال با توضیحات من، سری تکان داد و گفت: همه این مطالبی که در پرونده تو آمده مثل این که راجع به همین کارهاست. این طور نیست؟ پاسخ داد: آری همین طور است. از نوع نگاهش پیدا بود که از صداقت و پای بندی من به سنت و فرهنگ و رنگ نباختنم در برابر جامعه آمریکا خوشش آمده است. با چهره ای بشاش خودنویس را از جیبش بیرون آورد و پرونده ام را امضا کرد. سپس با حالتی احترام آمیز از جا برخاست و دستیش را به سوی من دراز کرد و گفت: به شما تبریک می گویم. شما قبول شدید.
چرا اینطور شروع کردم؟! مقدمه کتاب کمک آموزشی ریاضی نهم و خاطره ای از شهید بابایی!!
منظور من از بیان این خاطره این بود کهب دانیم، تنها داشتن اطمینان و ایمان به هدفمان (هرچند خوب است) کافی نیست و باید به عملکرد خودمان ایمان داشته باشیم تا به نتیجه دلخواهمان برسیم. این موضوع قطعاً یکی از عوامل موفقیت آدم های بزرگ است که کمتر به آن بها داده می شود... اگر شما هم به دنبال موفقیت هستید (در هر زمینه ای) حتماً برنامه ریزی کنید و به آن عمل کنید، مهم نیست دیگران درباره شما چه فکری می کنند و یا چه می گویند - خوب یا بد آن هم مهم نیست! - مهم آن است از کاری که می کنید لذت ببرید و مطمئن باشید با تلاش و استقامت به نتیجه دلخواهتان می رسید...
چند نکته برای استفاده بهتر از این کتاب:
1 - بچه ها کتاب درسی ریاضی پاینه نهم شما هشت فصل دارد. هر فصل نیز از تعدادی درس تشکیل شده است. در این کتاب، تمرین ها مطابق با ترتیب درس ها چیده شده است.
2 - در اولویت اول شما در یادگیری درس هاست، باید کتاب درسی و جزوه معلم محترمتان باشد. در این کتاب در ابتدای هر درس، توضیحاتی به صورت خلاصه ارائه شده است. خوب است برای جمع بندی نکته ها در ذهنتان آن ها را مرور کنید.
3 - تمرین های هر درس از قسمت های زیر تشکیل شده است:
الف) تکمیل کنید: برای پاسخ به این بخش باید روی تعریف ها و مفاهیم اصلی مسلط باشید. خالی از لطف نیست به کادرهای رنگی کتاب درسی نیز نگاهی بیاندازید.
ب) جورسازی، در این بخش باید عبارت های ردیف اول را به عبارت های مناسب ردیف دوم وصل نمایید. تمرین های این قسمت طوری طراحی شده اند که بخشی از راه حل در خود آن ها وجود دارد، بنابراین برای برطرف شدن اشکالات خود در مطالب درس حتماً آنها را حل کنید.
پ) انتخاب کلمه درست: در این بخش عبارت هایی طراحی شده اند که در قسمتی از آنها دو کلمه داخل پرانتز قرار داده است. باید کلمه درست را انتخاب کنید. هدف از طراحی این تمرین ها برطرف کردن بی دقتی هایی است که معمولاً در مسایل مشابه هم پیش می آید، برطرف شود.
ت) تمرین های تشریحی: ریاضی است و قلم و تمرین! بچه ها فقط با حل تمرین های زیاد و متنوع است که می توانید روی درس تسلط پیدا کنید، درست مانند ورزشکاری که برای قهرمانی باید بهص ورت منظم تمرین کند. تمرین تمرین تمرین ...!
ث) درست و نادرست: در این بخش باید درستی و نادرستی عبارت های داده شده را مشخص کنید. سوال های این قسمت به گونه ای طراحی شده اند که برای پاسخ گویی به آنها باید به خوبی از قسمت های قبلی عبور کرده باشید، در غیر این صورت تشخیص درستی یا نادرستی آنها کار آسانی نخواهد بود. به همین دلیل این تمرین ها در انتهای هر درس قرار داده شده است.
ج) آزمون پایانی فصل: حاالا نوبت یک آزمون استاندارد در سطح کتاب درسی است. می توانید یادگیری خود را با آن بسنجید.
چ) پرسش های چهار گزینه ای: برای آشنایی با تست های ریاضی و آمادگی برای آزمون های ازمایشی می توانید آنها را بررسی کنید. پاسخ کلیدی این تست ها را نیز در انتهای همان تست ها آورده ایم. برای پاسخ گویی به تست ها حتما باید روی تمرین های تشریحی تسلط داشته باشید.
ح) زورآزمایی: اگر شما جزء دانش آموزان مبارزه طلبی هستید که دوست دارید تمرین های بالاتر از سطح کتاب حل کنید، این قسمت برای شما طراحی شده است. برای حل این تمرین ها نیاز به مطالب اضافه تر از کتاب درسی ندارید فقط باید تلاش بیشتری برای حل آن ها انجام بدهید.
4 - کتاب شامل دو آزمون ترم اول و سه آزمون ترم دوم است که در جای خود آورده ایم. این آزمون ها را قبل از شرکت در آزمون های مدرسه حل کنید و اشکالات خود را با دبیر مطرح کنید.
5 - سخت بگیرید (نه در همه چیز!) ولی در یادگیری ریاضی سخت گیر باشید.
بله با شما هست! ایمان دارم می توانید....

فهرست
فصل اول: مجموعه ها
پ فصل دوم: اعداد حقیقی
فصل سوم: استدلال و اثبات در هندسه
فصل چهارم: توان و ریشه
آزمون دی
فصل پنجم: عبارت های جبری
فصل ششم: خط و معادله های خطی
فصل هفتم: عبارت های گویا
فصل هشتم: حجم و مساحت
آزمون خرداد

درسنامه ی درس به درس همراه نکات آموزشی/سوالات متنوع و مشابه تمرینات کتاب درسی /تمرینات پیشرفته ی زورآزمایی برای دانش اموزان مستعد/آزمون ها یارزشیابی مطابق با استاندارد های آموزش و پرورش کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

36,000 تومان

کتاب کار علوم هفتم کاهه (انتشارات کاهه)


کتاب کار علوم هفتم


یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

38,000 تومان

کتاب کار فارسی ششم کاهه (انتشارات کاهه)


کتاب کار فارسی ششم

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
خدای عزوجل را سپاس دارم که چراغ توفیق را قرین راهم کرد تا آنچه در کوله بار علم و دانش دارم با لباس تجربه زینت بخشم و چراغی سازم برای رهروان این راه پر فراز و نشیب.
با آسیب شناسی دانش آموزان پایه ی ششم در طول سال ها تدریس دریافتم که یکی از مشکلات آنها، نبود تنوع سوالی در زمینه های مختلف آموزشی است که تمام تلاش خود را برای جبران آن در این کتاب نموده ام.
کتاب حاضر مبتنی بر کتاب فارسی پایه ی ششم ابتدایی و پایبند به اصول یادگیری و نکات آموزشی همان کتاب است و البته با اهداف و ساختار زیر برای یادگیری بهتر این درس در نظر گرفته شده است.
1 - تاریخ ادبیات کامل و مصور، برای ایجاد آشنایی و جذابیت دانش آموزان با این بخش از کتاب
2 - واژه نامه ای کامل و سطر به سطر همراه با علامت (*) در کنار کلماتی که در واژه نامه ی کتاب درسی آمده است، برای درک بهتر متون و اشعار کتاب.
3 - درس نامه ای جامع برای فهم بهتر مطالب بخش دانش های ادبی و زبانی و واژه آموزی همراه با بیانی ساده و قابل درک و مثال های فراوان.
4 - بخش جامع سوالات در زمینه های مختلف: واژگان، معنا و مفهوم و نثر، املا و هم خانواده، دانش های ادبی و زبانی، واژه آموزی، تاریخ ادبیات و فعالیت نوشتاری
5 - گنجاندن بخش جذاب (ایستگاه اندیشه) در پایان هر درس و طرح سوالاتی مناسب درس مربوطه برای افزایش مهارت درک مطلب و روان خوانی و شعرخوانی دانش آموزان
6 - تنها کتاب کمک آموزشی با بیشترین تعداد آزمون، شامل آزمون های پایان فصل، آزمون های میان نوبت و پایان نوبت تحصیلی منطبق با استانداردهای آموزش و پرورش، برای آمادگی در امتحانات مدارس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان عزیز می باشد.
7 - یادگیری داستان ها و اشعار زیبا که علاوه بر ایجاد عشق و انگیزه در رابطه با ادبیات فارسی، به تقویت مهارت درک و دریافت و دانش های ادبی نیز کمک بسیاری می کند.
8 - طراحی فعالیت هایی به صورت سرگرمی برای ایجاد نشاط در آموزش
لازم به ذکر است که در این کتاب با ایجاد یک فضای کاملاً خلاقانه و جدید تلاش شده است تا در آغاز هر فصل مثنوی موش و گربه (عبید زاکانی) به صورت داستان مصور برای افزایش توان داستان پردازی دانش آموزان و همچنین آشنایی با این اثر بزرگ به نمایش گداشته شود.
در پایان از زحمات مدیر مسئول محترم انتشارات کاهه، آقای محمد حسن کاهه و نعاونت ایشان آقای سید احسان حسینیان و همکاران دیگر عزیزان سپاس گزارم.

شیوه نامه مطالعاتی
با توجه به اهمیتی که درس ادبیات و تأثیر آن بر فرایند یادگیری درس های دیگر در تمام مقاطع تحصیلی دارد، در این بخش سعی می کنیم به ساده ترین شکل ممکن شیوه ی مطالعه ی این درس را برایتان توضیح دهیم.
کارآمدترین روش مطالعه ی فارسی، تقسیم بندی موضوعی بر پایه ی متن محوری است و نتیجه ی اجرای این شیوه، ایجاد نظم ذهنی مناسبی از محتوای کتاب است. برای رسیدن به این نظم ذهنبی و در نهایت فهم بهتر این درس باید مراحل زیر را طی کنیم.
نویسنده کیست؟
شاید عجیب به نظر برسد. اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خوانن درس اصلی، بدانید و آگاه باشید چه کسی نویسنده ی مطلبی است که شما در حال خواندن آن هستید؟ البته آن شخص در چه زمان و دوره ای زندگی می کرده، پی بردن به دغدغه ها و طرز فکر او، شما را به درک صحیح و عمیق ترین از متن با شعر موردنظر نزدیک می کند. ما در ابتدای هر درس با ارائه تصویری فانتزی از شاعران یا نویسندگان و توضیح تمام مطالبی که در اعلام و اشخاص ذکر شده، سعی کردیم یادگیری تاریخ ادبیات را آسان و در عین حال جذاب کنیم.

متن راجع به چیست؟
فرض کنید مادربزرگ یا پدربزرگی هستید که برای نوه ی خرسال خود قصه یا شعر می خواند! در این مرحله فقط از روخوانی درس یا شعر لذت ببرید و خودتان را خیلی درگیر واژه های مهم و دانش ادبی و زبانی نکنید. با این کار مفهوم کلی از مضمون درس در ذهنتان نقش می بندد! همین پیدا کردن و فهمیدن مفهوم برای خیلی از دانش آموزان دشوار است و طراحان آزمون های مدارس برتر از این نقطه ضعف استفاده می کنند.
در آخر نگاهی به درک مطلب و با درک و دریافت انتهای درس بیندازید و آموخته ها و دقت نظرتان را به چالش بکشید. البته اگر در این مرحله از پس پاسخگویی به سوالات برنیامدید، نگران نباشید!

کالبد شکافی متن ...!
به زمان حال برگردید و نوه ی دلبندتان را فراموش کنید. به تجزیه و تحلیل متن بپردازید. واژه هایی که معنایشان را متوجه نمی شوید، علامت بزنید. معنی آنها را از واژه نامه ی هر درس که برای راحتی بیشتر واژه های آخر کتاب درسی را با علامت * مشخص کرده، پیدا کنید و سعی کنید معنی هر کلمه را با یک جمله ی کاربردی به حافظه بسپارید. معنی هر مصرع شعر را بررسی کنید و بین آنها ارتباط معنایی پیدا کنید. لغاتی که از نظر املایی اهمیت دارند را به صورت جداگانه علامت گذاری کنید و با چند بار نوشتن از روی آنها صورت درس املایشان را در ذهن نگه دارید. گاهی بعضی واژه ها را با چند بار نوشتن هم دوباره اشتباه می نویسید. برای حل این مشکل پیشنهاد ما این است که هم خانواده و هم ریشه ی این کلمات را پیدا کنید. واژه ها را می توان با در نظر گرفتن متضادهایشان هم از نظر املایی و هم معنایی بهتر شناخت.

توجه خطر در کمین است.
بالاخره وقت مطالعه ی دانش های ادبی و زبانی فرا رسید. این را بدانید تا زمانی که بر معانی درس تسلط کافی نداشتهب اشید، کشف آرایه های ادبی شعرها برایتان آسان نخواهد بود.
برای فهمیدن این دو قسمت باید روی مطالب کتابهای درسی سال های قبل تسلط کامل داشته باشید، خوشبختانه ما برای یادگیری بهتر شما هر مطلب را با یادآوری آموخته های سال های گذشته عمق بخشیده ایم. همچنین برای درک بهتر باید علاوه بر مثال های کتاب با مثال های بیشتر و متنوع تر خود را آزمایش کنید.
حال با کوله باری از آموخته ها به سراغ درس بروید و این بار از نگاه یک متخصص ادبی و زبانی متن درس را واکاوی کنید.

فهرست
فصل اول: آفرینش
فصل دوم: دانایی و هوشیاری
فصل سوم: ایران من
فصل چهارم: نام آوران
فصل پنجم: راه زندگی
فصل ششم: علم و عمل

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir
33,000 تومان

کتاب کار فارسی هشتم کاهه (انتشارات کاهه)


کتاب کار ادبیات فارسی هشتم

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
خدای عزوجل را سپاس می گزارم که چراغ توفیق را قرین راهم کرد تا آنچه در کوله بار علم و دانش دارم با لباس تجربه زینت بخشم و چراغی سازم برای رهروان این راه پر فراز و نشیب.
با آسیب شناسی دانش آموزان پایه هشتم در طول سال ها تدریس دریافتم که یکی از مشکلات آن ها نبود تنوع سؤال در زمینه های مختلف آموزشی است. در کتاب حاضر که مبتنی بر کتاب فارسی پایه هشتم دوران اول متوسطه است، تمام تلاشم را برای جبران این مشکل کرده ام. کتاب پایبند به اصول یادگیری و نکات آموزشی متن درسی است. اهداف و ساختاری که برای یادگیری بهتر این درس در نظر گرفته شده است، بدین ترتیب است:
1) تاریخ ادبیات کامل و مصور، برای ایجاد آشنایی و ایجاد جذابیت برای دانش آموزان
2) واژه نامه ای کامل همراه با علامت (*) کنار کلماتی که در واژه نامه کتاب درسی آمده است، برای درک بهتر متون و اشعار کتاب درسی
3) درس نامه ای جامع و مانع برای فهم بهتر مطالب بخش دانش های ادبی و زبانی
4) بخش جامع سوالات در زمینه های مختلف، واژگان، معنا و مفهوم شعر و نثر، املا و هم خانواده، دانش های ادبی و زبانی، تاریخ ادبیات و سؤالات چهار گزینه ای
5) ایستگاه نویسندگی با هدف تقویت مهارت نوشتاری و املایی دانش آموزان عزیز
6) آزمون های پایان فصل به منظور پیشرفت تحصیلی
7) آزمون های میان نوبت و پایان نوبت همراه با سؤالات مشابه امتحانی برای آمادگی در امتحانات مدارس
8) به کارگیری اشعار و ابیات بسیاری از شاعران کهن و معاصر که علاوه بر ایجاد عشق و انگیزه در رابطه با ادبیات فارسی، به تقویت مهارت درک و دریافت و دانش های ادبی نیز کمک بسیاری می کند.
9) طراحی فعالیت هایی به صورت سرگرمی برای ایجاد نشاط در آموزش
امیدوارم تلاش بنده و دوستان عزیزم در انتشارات کاهه مورد رضایت تمام فعالان امر آموزش و پرورش قرار بگیرد.
در پایان از زحمات مدیر مسئول محترم انتشارات کاهه، آقای محمدحسن کاهه و معاونت ایشان آقای سید احسان حسینیان و همکاری خانم نسیم بختیاری و ناظر علمی حترم آقای نعمت اله بوالحسنی سپاس گزاری می کنم.

فهرست
فصل اول: زیبایی آفرینش
فصل دوم: شکفتن
فصل سوم: سبک زندگی
فصل چهارم: نام ها و یادها
فصل پنجم: اسلام و انقلاب اسلامی
فصل ششم: ادبیات جهان

کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir
32,000 تومان

کتاب کار فارسی هشتم کاهه (انتشارات کاهه)


کتاب کار ادبیات فارسی هشتم

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
خدای عزوجل را سپاس می گزارم که چراغ توفیق را قرین راهم کرد تا آنچه در کوله بار علم و دانش دارم با لباس تجربه زینت بخشم و چراغی سازم برای رهروان این راه پر فراز و نشیب.
با آسیب شناسی دانش آموزان پایه هشتم در طول سال ها تدریس دریافتم که یکی از مشکلات آن ها نبود تنوع سؤال در زمینه های مختلف آموزشی است. در کتاب حاضر که مبتنی بر کتاب فارسی پایه هشتم دوران اول متوسطه است، تمام تلاشم را برای جبران این مشکل کرده ام. کتاب پایبند به اصول یادگیری و نکات آموزشی متن درسی است. اهداف و ساختاری که برای یادگیری بهتر این درس در نظر گرفته شده است، بدین ترتیب است:
1) تاریخ ادبیات کامل و مصور، برای ایجاد آشنایی و ایجاد جذابیت برای دانش آموزان
2) واژه نامه ای کامل همراه با علامت (*) کنار کلماتی که در واژه نامه کتاب درسی آمده است، برای درک بهتر متون و اشعار کتاب درسی
3) درس نامه ای جامع و مانع برای فهم بهتر مطالب بخش دانش های ادبی و زبانی
4) بخش جامع سوالات در زمینه های مختلف، واژگان، معنا و مفهوم شعر و نثر، املا و هم خانواده، دانش های ادبی و زبانی، تاریخ ادبیات و سؤالات چهار گزینه ای
5) ایستگاه نویسندگی با هدف تقویت مهارت نوشتاری و املایی دانش آموزان عزیز
6) آزمون های پایان فصل به منظور پیشرفت تحصیلی
7) آزمون های میان نوبت و پایان نوبت همراه با سؤالات مشابه امتحانی برای آمادگی در امتحانات مدارس
8) به کارگیری اشعار و ابیات بسیاری از شاعران کهن و معاصر که علاوه بر ایجاد عشق و انگیزه در رابطه با ادبیات فارسی، به تقویت مهارت درک و دریافت و دانش های ادبی نیز کمک بسیاری می کند.
9) طراحی فعالیت هایی به صورت سرگرمی برای ایجاد نشاط در آموزش
امیدوارم تلاش بنده و دوستان عزیزم در انتشارات کاهه مورد رضایت تمام فعالان امر آموزش و پرورش قرار بگیرد.
در پایان از زحمات مدیر مسئول محترم انتشارات کاهه، آقای محمدحسن کاهه و معاونت ایشان آقای سید احسان حسینیان و همکاری خانم نسیم بختیاری و ناظر علمی حترم آقای نعمت اله بوالحسنی سپاس گزاری می کنم.

فهرست
فصل اول: زیبایی آفرینش
فصل دوم: شکفتن
فصل سوم: سبک زندگی
فصل چهارم: نام ها و یادها
فصل پنجم: اسلام و انقلاب اسلامی
فصل ششم: ادبیات جهان

کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir
32,000 تومان

کتاب کار فیزیک دهم تجربی (انتشارات کاهه)


کتاب کار فیزیک دهم تجربی

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
به این تصویر دقت کنید.
اگر این یوزپلنگ موفق به شکار نشود، فقط دو بار دیگر فرصت دارد تا برای شکار اقدام کند، در غیر این صورت انرژی لازم برای حرکت با بیشترین سرعت را نخواهد داشت و خواهد مرد!
می توان میزان موفقیت یوزپلنگ در شکار را با علم سینماتیک (حرکت شناسی) که یکی از شاخه های اصلی علم فیزیک است، بررسی کرد. یوزپلنگ باید بداند از کدام جهت به شکار نزدیک شود یا چه زمانی سرعت خود را به بیشترین مقدار ممکن برساند، زیرا تنها برای چند ثانیه می تواند با بیشترین سرعت حرکت کند.
در طبیعت مثال های زیادی در مورد ضرورت شناخت علم فیزیک برای بقاء وجود دارد. ما نیز به عنوان موجوداتی هوشمند که در حال پیشرفت هستیم، بیش از همه جانداران به شناخت این علم نیاز داریم.
در این کتاب سعی بر این بوده است که از مثال های کاربردی برای آشنایی دانش آموزان با مفاهیم کتاب فیزیک دهم استفاده کنیم که البته رویکرد کتاب درسی فیزیک دهم نیز اینگونه است. بخش های مختلف این کتاب عبارتند از:
درسنامه: مطابق با هر بخش کتاب درسی، قبل از طرح سوالات درسنامه ای به صورت خلاصه قرار داده شده تا ضمن مرور نکات مهم و کلیدی مثال هایی مشابه کتاب درسی در اختیار دانش آموزان عزیز قرار بگیرد.
سوالات: متناسب با محتوای هر درسنامه سوالاتی در تیپ های مختلف مانند: پرکردن جای خالی، درست و نادرست، انواع سوال های مفهومی و محاسباتی طرح شده است. سعی بر این بوده که سوالات طرح شده، مطالب، مثال ها و فعالیت های کتاب درسی را پوشش داده و مکمل آن ها باشد.
پرسش های چهار گزینه ای: در پایان هر فصل، تست های چهار گزینه ای که تمام مطالب فصل را پوشش می دهد، همراه با پاسخنامه کلیدی گنجانده شده است.
آزمون: در پایان فصل آزمونی مشابه آزمون امتحانات مدرسه قرار گرفته است تا شما عزیزان علاوه بر کسب تجربه در زمینه حل تست های چهار گزینه ای، بتوانید دانسته های خود را به صورت تشریحی محک بزنید.
از شما دانش آموزان هدفمند پایه دهم انتظار می رود با مطالعه دقیق و به ترتیب هر بخش به تسلط مناسب از کتاب فیزیک پایه دهم برسید.
در پایان از مساعدت جناب آقای کاهه مدیریت محترم انتشارات، جناب آقای حسینیان معاونت محترم، قدردانی و تشکر می کنم.
با آرزوی موفقیت روزافزون

فهرست
فصل 1 : فیزیک و اندازه گیری
فصل 2 : کار، انرژی و توان
فصل 3 : ویژگی های فیزیکی مواد
فصل 4 : دما و گرما

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir
28,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 28,000 تومان بیشترین: 98,000 تومان
ريال28000 ريال98000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.