هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

ایران در عصر نادر (انتشارات روزنه)

تولید کننده: انتشارات روزنه
29,500 تومان

داستان زندگی نادر منحنی تكان‌دهنده‌ای است از شروعی مبهم، تا توطئه‌ای بی‌رحمانه، موفقیت نظامی، جلال و ثروت و سپس انحراف؛ تا خطا، ارعاب، استیصال، قساوت ددمنشانه، جنون و در نهایت مرگ، آن هم در مكان و زمانی كه برای اكثر خوانندگان غربی كاملاً مبهم است. نادر كه در ربع اول قرن هجدهم به عنوان سرداری گمنام با تباری ناشناخته آغاز كرد، ایران را از اشغال افاغنه نجات داد، تركان عثمانی را از كشور بیرون راند، با زیركی و مهارت روس‌ها را نیز از خاك ایران اخراج كرد، قلمروهای عثمانی را مورد تعرض قرار داد و آنها را در سرزمین خویش مغلوب كرد، خود را شاه خواند، به افغان‌ها در سرزمین مادری‌شان حمله كرد و آنها را مجدداً شكست داد، سپس به هندوستان لشكر كشید و بر دهلی دست یافت. قبل از بازگشت مجدد به غرب كشور و چیره شدن دوباره بر عثمانی‌ها به آسیای مركزی وارد شد و ازبك‌ها و تركمن‌ها را به اطاعت خویش درآورد. ارتش نادر در اوایل دهه 1740 احتمالاً قوی‌ترین نیروی نظامی در جهان محسوب می‌شد و در كادر فرماندهی او افسرانی پدید آمدند كه بعدها توانستند ایالات مستقلی را در افغانستان و گرجستان ایجاد كنند. اما نادر پس از دهلی افول كرد. او بیمار شد و به آزمندی وسواس‌گونه، دیوانگی و قساوت مبتلا گردید و در نهایت توسط سرداران خویش به قتل رسید.
این كتاب داستان زندگی نادر را به شیوه روان و جذاب بیان می‌كند.

محصولات انتشارات روزنه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: مایکل اکسورثی
مترجم کتاب: امیر نیاکویی
سال چاپ کتاب: 1394
قطع کتاب: وزیری
صفحات کتاب: 372
نوع جلد کتاب: شومیز
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.