بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات باستان شناسی

باستان شناسی

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آشنایی با خطوط و زبانهای باستانی( سمت)كتاب حاضر براي دانشجويان رشته باستان‌شناسی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلي بخشی از درس «آشنایی با خطوط باستانی ایران» به ارزش واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.


6,500 تومان

اثر مهرهای هخامنشی برجای مانده بر گل نبشته های باروی تخت جمشید، جلد اول تصاویر نبرد پهلوانی ( موسسه انتشارات دانشگاه تهران)


کتاب اثر مهرهای هخامنشی برجای مانده بر گل نبشته های باروی تخت جمشید تصاویر نبرد پهلوانی

محصولات موسسه انتشارات دانشگاه تهران قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

50,000 تومان

اطلس باستان‌ شناسي ايران ( از آغاز تا پايان دوره يكجانشيني و استقرار در روستاها )( سمت)اين كتاب براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي در مقطع كارشناسي به عنوان يكي از منابع دروس مربوط به «باستان شناسي پيش از تاريخ ايران» تدوين شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره ببرند.


4,000 تومان

انگليسي براي دانشجويان رشته باستان شناسی( سمت)اين كتاب که از سلسله كتابهاي بخش زبانهاي خارجي براي رشته‌هاي مختلف دانشگاهي است براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي تهیه شده و چنانكه در مقدمه كتاب آمده است كوشش فراوان به عمل آمده كه زبان تخصصي در آموزش علوم موثر واقع گردد.


32,000 تومان

ایران پیش از تاریخ : عصر مس سنگی ( سمت)


كتاب حاضر براي دانشجويان رشته‌ باستان‌شناسي در مقطع كارشناسي به ‌عنوان منبع اصلي درس «ايران پيش از تاريخ»، به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.

13,500 تومان

بازشناسي منابع و مآخذ در تاريخ ايران باستان : از ورود آرياييها تا سقوط امپراطوري ساساني( سمت)اين كتاب براي دانشجويان رشته تاريخ در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «شناخت و نقد منابع و مآخذ تاريخ ايران پيش از اسلام» به ارزش 2 واحد تدوين شده است.


10,500 تومان

باستان شناسي ايلام( سمت)اين كتاب براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «باستان‌شناسي و هنر ايلام» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است.


16,500 تومان

باستان شناسی دین: با فانوس نظر در جستجوی آیینهای گمشده (انتشارات سمت) 1488


باستان شناسی دین: با فانوس نظر در جستجوی آیینهای گمشده (انتشارات سمت) 1488

كتاب حاضر براي دانشجويان رشته‌ باستان‌شناسي در مقاطع دكتري به‌ عنوان منبع اصلي درس «سمينار» به ارزش 4 واحد، كارشناسي ارشد به عنوان منبع مبنايي كليه دروس «پيش از تاريخ»، و كارشناسي به عنوان منبع كمك‌درسي درس «باستان‌شناسي قرآن كريم» به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.

سخن سمت
یکی از اهداف مهم انقلاب فرهنگی، ایجاد دگرگونی اساسی در دروس علوم انسانی دانشگاه ها بوده است و این امر، مستلزم بازنگری منابع درسی موجود و تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل این علوم است.
ستاد انقلاب فرهنگی در این زمینه گامهایی برداشته بود، اما اهمیت موضوع اقتضا می کرد که سازمانی مخصوص این کار تاسیس شود و شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 63/12/7 تاسیس «سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها» را که به اختصار «سمت» نامیده می شود تصویب کرد.
بنابراین، هدف سازمان این است که با استمداد از عنایت خداوند و همت و همکاری دانشمندان و استادان متعهد و دلسوز، به مطالعات و تحقیقات لازم بپردازد و در هر کدام از رشته های علوم انسانی به تالیف و ترجمه منابع درسی اصلی، فرعی و جنبی اقدام کند.
دشواری چنین کاری بر دانشمندان و صاحب نظران پوشیده نیست و به همین جهت مرحله کمالمطلوب آن، باید به تدریج و پس از انتقادها و یادآوری های پیاپی ارباب نظر به دست آید و انتظار دارد که این بزرگواران از این همکاری دریغ نورزند.
کتاب حاضر برای دانشجویان رشته های علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «انسان شناسی زیست» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است که علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند شوند.
از استادان و صاحب نظران ارجمند تقاضا می شود با همکاری، راهنمایی و پیشنهادهای اصلاحی خود، این سازمان را در جهت اصلاح کتاب حاضر و تدوین دیگر آثار موردنیاز جامعه دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران یاری دهند.

فهرست
دیباچه
پیشگفتار
فصل نخست: تحلیلی معرفت شناختی بر باستان شناسی دین
فصل دوم: وجه آموزه ای - کلامی دین
فصل سوم: لایه رفتاری باستان شناسی دین
فصل چهارم: لایه کالبد مادی دین
فصل پنجم: سهم منابع مکمل در باستان شناسی دین
فصل ششم: مناسبت های بنیادین میان باستان شناسی (آرکئولوژی) و مشرب های ...
فصل هفتم: جنبه های زیباشناختی و آیینی هنر سفالگری و مناسبت آن با رمزهای ...
کتاب شناسی
نمایه

دیباچه
نام و جام واحدهای درسی گروه آموزشی باستان شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران مانند دیگر گروه های آموزشی دانشکده اغلب ثابت و پایدارتر از محتوا و مظروفشان بوده است. در این میان تدریس دو واحد درسی، یکی با عنوان «سمینار» در دوره دکترا و دیگری با نام «بررسی تکوین و تکون تمدن های باستانی از دیدگاه قرآن کریم» که بعدها با عنوان «باستان شناسی قرآن کریم» در دوره کارشناسی به این جانب سپرده شد، حائز اهمیت ویژه بوده است. محتوای هر دو واحد یاد شده در دو سطح متفاوت در چهارچوب سلسله گفتارهایی پیرامون باستان شناسی دین ارائه شده است. در دوره دکترا تدریس این واحد با حواشی، طرح مباحث و مسائل جنبی فراوان همراه بوده و برگزار شده است. گمان می برم دانشجویان نیز در مجموع از محتوای بحث ها، موضوعات و مسائل مطرح شده در کلاس خرسند بوده و رضایت داشته اند. در دوره کارشناسی ارشد مسائل مطرح شده هرچند به نحوی ساده و بی حاشیه تر، لیکن در پاره ای موارد برای دانشجویانس نگین بوده است. با این همه تصور می کنم باستان شناسی آیین و دین برای دانشجویان گروه باستان شناسی دانشگاه تهران تا حدی مفهوم آشنا و جاافتاده ای است.
مجموعه حاضر که پنج فصل به همراه دو مقاله مرتبط را شامل می شود، صورت بندی غربال شده و پیراسته از حواشی و مباحث متنوع و فراوان مطرح شده در کلاس درباره موضوع باستان شناسی دین است. در بازبینی واحدهای درسی گروه باستان شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران که طی سال های اخیر به همت و همکاری دوستان و همکاران صاحب این قلم در گروه انجام شده و آماده ارسال برای تصویب نهایی به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است، واحد درسی «باستان شناسی آیین و ادیان» از جمله دروسی است که پیش بینی شده و برای تصویب نهایی مورد موافقت قرار گرفته است.
متاسفانه کتاب حاضر به دلیل اخبار نگران کننده و ناگوار درباره طرح انحلال برخی مراکز سازمان میراث فرهنگی، به بهانه انتقال به خارج از پایتخت و پراکندنشان به شهرهای دیگر، در شرایط روحی سخت و سنگین و ملال آوری تنظیم شده است. اندیشیدن و قلم زدن در یک فضای گرفته و ملال انگیز و تهی از امنیت و آرامش خاطر و شان روحی دشوار و طاقت فرساست. چه بسا اگر اوضاع مساعدتر بود و روزگار موافق تر، این مجموعه با کیفیت و محتوای بالاتری تنظیم می شد و به انجام می رسید. با این همه، از تلاش به عمل آمده دلگیر نیستم. گمان می برم در افکندن طرح مباحث باستان شناسی ادیان و آیین های مفقود گذشته در گروه باستان شناسی دانشگاه تهران بیهوده و بی ثمر نبوده و زمان نیز به هرز از کف نرفته است.
حکمت الله ملاصالحی
دانشگاه تهران

محصولات انتشارات سمت قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,000 تومان

باستان‌ شناسي پيش از تاريخ بين‌ النهرين( سمت)

شرح : كتاب حاضر براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به‌ عنوان منبع اصلي درس «پيش از تاريخ بين‌النهرين» به ارزش 2 واحد، تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.
8,000 تومان

باستان‌ شناسي شبه‌ قاره هند( سمت)اين كتاب براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي، در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «هنر هند باستان، باستان‌شناسي هند» به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.


4,400 تومان

باستان‌ شناسي و هنر آسياي صغير در دوران تاريخي( سمت)كتاب حاضر براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي درس «باستان‌شناسي و هنر آسياي صغير» به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است كه علاوه بر جامعه دانشگاهي ساير پژوهشگران و علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.


21,000 تومان

باستان‌ شناسي و هنر اشكاني( سمت)اين كتاب براي دانشجويان رشته باستان‌شناسي گرايشهاي دوران تاريخي در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان منبع كمك درسي «باستان‌شناسي و هنر اشكاني» به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.


12,000 تومان

باستان‌ شناسی آسیای مرکزی ( جلد اول )( سمت)شرح : کتاب حاضر برای دانشجویان رشته باستان‌شناسی به عنوان کتاب مبنایی قابل استفاده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.


17,500 تومان

باستان‌ شناسی آسیای مرکزی ( جلد دوم ) (انتشارات سمت)


کتاب باستان‌ شناسی آسیای مرکزی ( جلد دوم ) برای دانشجویان رشته باستان‌شناسی به عنوان کتاب مبنایی قابل استفاده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
منابع فارسی مربوط به باستان‌شناسی آسیای مرکزی یا آسیای میانه (که در زمان‌های قدیم خراسان بزرگ و ماوراءالنهر نام داشت)، انگشت‌شمارند. ازاین‌رو دکتر سیدمنصور سیدسجادی اقدام به نگارش اثری با مضمون کلیات تاریخ فعالیت‌های باستان‌شناسی این منطقه کرده که حاصل سال‌ها تحقیق و پژوهش وی است. جلد اول این کتاب در قالب هشت فصل به مباحثی چون حدود و ثغور آسیای مرکزی و جغرافیای تاریخی آن، خصوصیات طبیعی و اکولوژیک، تاریخچه پژوهش‌های باستان‌شناسی در غرب آسیای مرکزی و تطورات فرهنگی این منطقه، دوره‌های پارینه‌سنگی، میانه‌سنگی، نوسنگی، انئولیتیک و مفرغ می‌پردازد که همراه با تصاویر، نقشه‌ها و جدول‌های مرتبط توضیح داده شده‌اند.

محصولات انتشارات سمت قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

28,500 تومان

باستان‌ شناسی جوامع ایران باستان ( در هزاره سوم پیش از میلاد )( سمت)کتاب حاضر برای دانشجویان رشته باستان‌شناسی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی بخشی از درس «باستان‌شناسی ایران پیش از تاریخ» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.


10,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 1,800 تومان بیشترین: 120,000 تومان
ريال1800 ريال120000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.