بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه به شرح ذیل می باشد:

کتاب های ادبیات انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های اندیشه انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تاریخ انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های ادبیات جهان انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های انسان و جامعه انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های زندگینامه انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کودک و نوجوان انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

9 اصل معنوی - وین دایر (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


آگاهی بر خویشتن برتر نه از طریق کوشش‌های فیزیکی میسر می شود و نه کسی قادر است با تکیه بر فنون فوق طبیعی نظیر توسل به فرشتگان و اجنه و… این موهبت الهی را به شما هدیه کند. در این راه آنچه ضرورت دارد این است که بیاموزید شما دارای دو معبود هستید: یکی وجود فیزیکی در جهان مادی و دیگر هستی غیرفیزیکی که قادر است به سطح بالاتری دسترسی داشته باشد. سطح بالاتر در درون خود انسان است و از طریق مراحل رشد دوران بلوغ گسترش می یابد. رشد مراحل دوره کودکی تا نوجوانی توسط بسیاری از نویسندگان مورد بررسی قرار گرفته است ولی تعداد اندکی درباره مراحل رشد سال‌های بعد از بلوغ قلم فرسایی کرده اند.
وین دایر در مقدمه کتابش می‌نویسد: “شما در وجود خود نیرویی دارید که قادرید هر آنچه را که خواستار آن باشید جذب کند. این موضوع اصلی کتاب است که با هیچ یک از کتاب هایی که قبلا نوشته ام شباهتی ندارد. انتخاب و نگارش مطالبی درباره این مکاشفه بیشتر برای این بود که (ناخواسته) به سوی آن کشیده شدم، نه برداشتن گامی در ادامه کتاب هایی که در طول دو دهه گذشته به رشته تحریر درآورده بودم.”
این کتاب در 9 فصل، 9 اصل معنوی وین دایر را بازگو می کند: آگاهی از خویشتن برتر، اعتماد به خود اعتماد به فردی است که شما را خلق کرده است، شما ارگانیسمی در یک محیط نیستید؛ ارگانیسم محیط‌اید، می‌توانید هرچه را که بخواهید به سوی خود جذب کنید، به شایستگی خود برای وصول احترام بگذارید، وصول به منبع الهی با عشق مطلق، تعمق در ژرفای آفرینش، گسستن صبورانه از بازدهی، با حق شناسی و سخاوت نسبت به مکاشفات خود واکنش نشان دهید.

19,000 تومان

آدمم یا الاغ؟ (دایرة المعارف خودشناسی) (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


شاید در نگاه اول عنوان کتاب برخورنده و توهین‌آمیز به نظر برسد. اما این تازه اول کار است. کتاب قرار است شما را با انبوه استدلال‌ها، کلمات و گفتارهایی از بزرگان ادبیات و اخلاق روبرو کند که مبانی خودشناسی و موفقیت فردی را در موجزترین و کوتاه‌ترین عبارات بیان کرده‌اند. از هرمان هسه، جبران خلیل جبران، نیچه، گوته، داوینچی، افلاطون و شوپنهاور گرفته تا برایان تریسی و آنتونی رابینز. از سعدی، حافظ و بزرگان دین نیز عباراتی خواهید خواند که جملگی حاوی درس‌ها و پندهای انسانی است.
این کتاب مجموعه‌ای است از سخنان، تعابیر، حکایات، گفتارهای نغز، اشعار کوتاه و بلند و نکته‌هایی که از مشاهیر، نوابغ، دانشمندان، نویسندگان و روان‌شناسان مشهور جهان نقل شده است. خواندن چنین کتاب‌هایی می‌تواند جمله‌ها و گزین‌گویه‌های بسیاری را در ذهن ما بنشاند و علاوه بر استفاده از آنها در محافل عمومی و نامه‌ها و خطاب‌ها، موجب آشنایی ما با فرهنگ و آثار نوینسدگان و مشاهیر اعصار گوناگون باشد.

محصولات انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

24,000 تومان

آدولف هیتلر - کیتی داینز (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


چگونه یک کودک معمولی از روستایی در اتریش تبدیل به دیکتاتوری شد که آلمان را به یک جنگ خونین جهانی کشاند؟ مسیر رسیدن هیتلر به قدرت را دنبال کنید تا ببینید چگونه اراده قوی او به نابودی اش منجر شد و خساراتی جبران ناپذیر برجا گذاشت…
این کتاب بازگوکننده فصلی از تاریخ با محوریت یکی از شخصیت‌های برجسته و نامدار جهان است. در سلسله کتاب‌هایی که ذیل عنوان “نام‌آوران تاریخ” منتشر شده است، کودکان و نوجوانان با زندگی، زمانه و فعالیت‌های کسانی که تغییراتی بزرگ در مسیر تاریخ ایجاد کردند، آشنا می‌شوند.
اسکندر، ناپلئون، کاپیتان کوک، فلورانس نایتینگل، کلئوپاترا، کریستف کلمب، هیتلر، لوتر کینگ و نلسون. زندگینامه این 9 چهره تاثیرگذار دنیا با روایتی ساده و داستانی نوشته شده و هر کتاب توسط نویسنده و تصویرگری مجزا تالیف و تصویر شده است.
متن ساده و موجز و تصویرسازی رنگی کتاب، جلوه و کارکرد مناسبی به آن داده و طور حتم مخاطبان کودک و نوجوان در همان نگاه اول ارتباط خوبی با کتاب پیدا می‌کنند. نویسنده تلاش کرده است با ادبیاتی ساده و خوشخوان، به معرفی یک چهره تاریخی و دوره زیستی او بپردازد.
این کتاب در قطع رقعی و با جلد گالینگور به صورت تک و همچنین به شکل قاب شده در کنار هشت جلد دیگر قابل خریداری است.

59,000 تومان

آرتور شوپنهاور (بزرگان اندیشه و هنر 6) - والتر آبندروت (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


شوپنهاور را یکی از فیلسوفان بدبین جهان لقب داده‌اند. زندگی او سراسر ناسازگاری با محیط و افراد پیرامون بود و به هیچ‌کس اطمینان نداشت. مادر شوپنهاور که خود نویسنده بود، یکبار گفته بود: “نمی‌دانم دنیا و مردمش باپسر من چه کرده‌اند که او چنین آنها را تقبیح می کند؟”
شوپنهاور زندگینامه هر انسانی را یک رنج‌نامه می‌دانست و معتقد بود که اینامر برای هر انسان در پایان زندگی آشکار می‌شود؛ زمانی که آرزوهایش در زندگی او را فریفته‌اند تا سرانجام به آغوش مرگ رهنمون شود. همچنین معتقد بود که خود آدمیان زندگی‌شان را به رنجی افزون سوق می‌دهند، رنجی که ازبی‌عدالتی، سنگدلی و ستم آنان بر یکدیگر ناشی می‌شود.
این کتاب زندگی خانواده این فیلسوف، تولد او و سپس رشد او را تا زمان خلق آثار ارزشمند در حوزه فلسفه دنبال کرده است.

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آندره ژید (بزرگان اندیشه و هنر 4) - کلود مارتن(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


مجموعه “بزرگان اندیشه و هنر” شامل کتاب‌هایی است که تصویری کامل از هنرمندان و اندیشمندان معاصر ارائه داده است. فیلسوفان، اندیشمندان و هنرمندان بنیانگزاران خرد بشری هستند و قرون نوزده و بیست میلادی دوران ظهور مکاتب و تفکرات نوین بوده است. هر یک از کتاب‌های این مجموعه، برآیندی از تحقیقات یک پژوهشگر متخصص درباره یکی از شخصیت‌های برجسته اندیشه و هنرجهان است که می تواند منبع و راهنمایی مناسب و متنوع برای شناخت آنهاباشد. این کتاب‌ها ترجمه‌ای است از مجموعه معتبری که توسط محققان و آکادمیسین‌های غربی در انتشارات روولت آلمان تهیه شده است.
بهترین مساله در نظر آندره ژید رها بودن و نفی قید و بند است؛ دیدگاهی که پیش از پیوستن زودگذرش به کمونیسم، منش او را نشان می‌دهد و بیانگر خردمندی و آمادگی پرتحرکی است که از کتاب “اودیپ” (1931) تا “تزه” (1946) تغییر نمی‎یابد. در این صورت آنچه ژید یافته و نشان داده است، نقطه توقف او نیست بلکه رسیدنش به نقطه تعادل است. آندره ژیدی که در “اودیپ” با ما سخن می‌گوید، همان کسی است که در حدود 12 سال بعد الگوی سارتر در آفریدن شخصیت ژوپیتر در نمایشنامه “مگس‌ها” قرار گرفت…

9,900 تومان

آوای وحش - جک لندن (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


«آوای وحش» داستان سگی به نام باک است که در سرزمین‌های سردسیر شمالی زندگی می کند. جک لندن، نویسنده امریکایی، خود بارها به مناطق پربرف شمالی سفر کرده است. او از تجربه سفرهای پرخطرش داستان‌هایی نوشت که به زبان‌های مختلف ترجمه شد و نام او شخصیت‌های آثارش را جاودانه کرد.
رمان‌های بزرگ، آثاری هستند که طی سال‌ها و دهه‌ها زنده مانده و خوانده شده‌اند. آنها عمدتا به مضامین انسانی و همه‌شمول پرداخته‌ و یا از دنیاهای خیال‌انگیزی نوشته‌اند که هر خواننده‌ای را مفتون و مسحور خود می‌کند. بودن این آثار بزرگ در هر کتابخانه عمومی ضروری است و کسانی که کتابخوان به حساب می‌آیند، دست‌کم با نام و نویسنده این کتاب‌ها به خوبی آشنایند.
بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه، رمان‌هایی را که در سراسر جهان ترجمه و بارها منتشر شده، در قالب مجموعه «رمان‌های بزرگ جهان» با زبانی ساده برای نوجوانان به چاپ رسانده است. این رمان‌ها با داستان‌های سرراست و پرکششی که دارند، نوجوان‌ها را را با آثار ادبی بزرگ جهان آشنا می‌کند.

13,500 تومان

آیا آدم ندید؟ - جبران خلیل جبران (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


کتاب آیا آدم ندید؟
شايد نوشتن درباره شهرت و آوازه نويسنده‌اي چون «جبران خليل جبران» کاري عبث باشد چرا که دست کم در ايران، کتاب‌خوان و کتاب‌نخوان او را خوب مي‌شناسد و حتي اگر کتاب کاملي را از او نخوانده باشد، جمله‌اي يا حکايتي از وي را در گوشه‌اي از مجله و روزنامه‌اي خوانده است. کتاب‌هاي جبران خليل جبران، از آن دست آثاري هستند که در بازار به وفور يافت مي‌شوند و در قطع‌ها و اشکال متفاوت عرضه شده‌اند. بعضي‌ها او را مجنون مي‌دانند و بعضي‌ها گستاخ و بي‌پروايش مي‌خوانند. عده‌اي هم معتقدند او يک فيلسوف اخلاق است. البته همه اينها اغراق است. خليل جبران بيشتر شعر مي‌گفت و نقاشي مي‌کشيد. او در نوشتن يا سرودن حکايات و پندها و آموزه‌هاي اخلاقي چيره‌دست است و نگاه انساني و معنوي‌اش باعث شده تا قاپ مخاطبان ايراني را هم بدزدد. حالا هم که سالها از مرگش مي‌گذرد، همچنان کتاب‌هايش پرفروش و جمله‌ها و نقل قول‌هايش شنيدني هستند. مضامين تقدير، عشق، غم، شادي، گناه، عدالت، خشونت، فقر، بيداري و تولد در نوشته‌هاي خليل جبران به‌وفور به چشم مي‌خورند. شايد خيلي از نويسندگان و شاعران درباره اين موضوعات قلم‌زده باشند اما راز موفقيت کتاب‌هاي او در اين است که حرف‌هايش را در عين سادگي و ظرافت با تلميحات و کنايات و حکاياتي خواندني همراه مي‌کند.

حتما مي‌دانيد که او لبناني‌الاصل بوده و دوران کودکي سخت و مشقت‌باري را گذرانده است و بعد از مهاجرت به آمريکا در سنين نوجواني استعدادش شكوفا شده و نوشتن را آغاز کرده و استعداد نقاشي و شاعري و هزار و يک هنر ديگر را از خود نشان داده است. اين کتاب که با طراحي مناسب و وزني سبک به چاپ رسيده، مطلوب آنهايي است که شيفته مطالعه در وسايل نقليه عمومي مانند مترو و اتوبوس هستند. حکايت‌ها و نوشتارهاي کوتاه مندرج در اين اثر از کتاب‌هاي «ديوانه» و «ماسه و کف» جبران خليل جبران ترجمه شده‌است.

شما عزیزان می توانید کتاب آیا آدم ندید و سایر محصولات انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه را از بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی کتاب WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها به صورت آنلاین خریداری نمایید.
کانال تلگرامی ما p4030book@

68,000 تومان

آیا آدم ندید؟ ( بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


کتاب آیا آدم ندید؟
شايد نوشتن درباره شهرت و آوازه نويسنده‌اي چون «جبران خليل جبران» کاري عبث باشد چرا که دست کم در ايران، کتاب‌خوان و کتاب‌نخوان او را خوب مي‌شناسد و حتي اگر کتاب کاملي را از او نخوانده باشد، جمله‌اي يا حکايتي از وي را در گوشه‌اي از مجله و روزنامه‌اي خوانده است. کتاب‌هاي جبران خليل جبران، از آن دست آثاري هستند که در بازار به وفور يافت مي‌شوند و در قطع‌ها و اشکال متفاوت عرضه شده‌اند. بعضي‌ها او را مجنون مي‌دانند و بعضي‌ها گستاخ و بي‌پروايش مي‌خوانند. عده‌اي هم معتقدند او يک فيلسوف اخلاق است. البته همه اينها اغراق است. خليل جبران بيشتر شعر مي‌گفت و نقاشي مي‌کشيد. او در نوشتن يا سرودن حکايات و پندها و آموزه‌هاي اخلاقي چيره‌دست است و نگاه انساني و معنوي‌اش باعث شده تا قاپ مخاطبان ايراني را هم بدزدد. حالا هم که سالها از مرگش مي‌گذرد، همچنان کتاب‌هايش پرفروش و جمله‌ها و نقل قول‌هايش شنيدني هستند. مضامين تقدير، عشق، غم، شادي، گناه، عدالت، خشونت، فقر، بيداري و تولد در نوشته‌هاي خليل جبران به‌وفور به چشم مي‌خورند. شايد خيلي از نويسندگان و شاعران درباره اين موضوعات قلم‌زده باشند اما راز موفقيت کتاب‌هاي او در اين است که حرف‌هايش را در عين سادگي و ظرافت با تلميحات و کنايات و حکاياتي خواندني همراه مي‌کند.

حتما مي‌دانيد که او لبناني‌الاصل بوده و دوران کودکي سخت و مشقت‌باري را گذرانده است و بعد از مهاجرت به آمريکا در سنين نوجواني استعدادش شكوفا شده و نوشتن را آغاز کرده و استعداد نقاشي و شاعري و هزار و يک هنر ديگر را از خود نشان داده است. اين کتاب که با طراحي مناسب و وزني سبک به چاپ رسيده، مطلوب آنهايي است که شيفته مطالعه در وسايل نقليه عمومي مانند مترو و اتوبوس هستند. حکايت‌ها و نوشتارهاي کوتاه مندرج در اين اثر از کتاب‌هاي «ديوانه» و «ماسه و کف» جبران خليل جبران ترجمه شده‌است.

شما عزیزان می توانید کتاب آیا آدم ندید و سایر محصولات انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه را از بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی کتاب WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها به صورت آنلاین خریداری نمایید.
کانال تلگرامی ما p4030book@

12,000 تومان

ابن باجه و ابن طفیل - یوحنا قمیر(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


برای «فلسفه اسلامی» نه می‌توان نقطه آغاز قطعی و مشخصی تعریف کرد و نه حدود و ثغور آن را به یقین شناخت. تاریخ فلسفه اسلامی را می‌توان تاریخ فیلسوفان مسلمان دانست و از این روایت، شناخت فیلسوفان مسلمان راهی است به شناخت آنچه فلسفه اسلامی خوانده می‌شود.

ابن طفیل فیلسوف قرن ششم هجری در غرب جهان اسلام و اندلس بود که میراث‌دار بسیاری از فااسفه از کندی و فارابی تا ابن سینا و غزالی بود. او در اندلس، بعد از ابن باجه، متواضعانه در کنار ابن رشد از او حمایت کرد. تنها نوشتاری که از او در دست داریم، رمانی فلسفی است با عنوان «زنده بیدرا» همانطور که خودش تصریح دارد، این رمان نوعی ساده کردن مباحث فلسفی برای عوام است که جهت سد کردن انحراف فکری عوام به دست برخی از اهل فلسفه، نوشته شده است.

یوحنا قمیر نویسنده این مجموعه از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است که در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد. خانواده او مسیحی بودند و او نیز مسیحی ماند و کشیشی عالی‌رتبه شد و لقب پدر روحانی گرفت. اما هیچ‌گاه تعصب دینی نداشت و با رویی باز با ادیان دیگر مواجه می شد؛ به طوری که خواننده این مجموعه نه تنها هیچ شاهد و قرینه‌ای از مسیحی بودن مولف پیدا نمی کند بلکه برعکس شواهد زیادی هم می‌تواند بیابد که در آن، نویسنده از بزرگی و عظمت اسلام و شخص پیامبر سخن گفته است. او را پل ارتباطی تفکر شرق و غرب می‌دانند. دغدغه‌های یوحنا قمیر بیشتر انسان شناختی است و برای همین عمده آثار خود را به معرفی بزرگانی اختصاص داده است که بیشتر به ساحات وجودی انسان توجه داشته‌اند.

او در این مجموعه 9 تن از متفکران مسلمان را – در کنار اخوان الصفا – انتخاب کرده، نوشته های آنها را خوانده و گزارشی کلی از زندگینامه و آثارشان ارائه کرده است. سپس به بازخوانی آموزه‌های فکری شان پرداخته و در آخر گزیده‌ای از متن اصلی نوشته های هر فیلسوف را هم آورده است.

12,000 تومان

ابن سینا؛ زندگی، آثار و افکار حکیم ایرانی - سعید نفیسی


درباره ابن سینا در کتاب‌های فارسی و عربی و انگلیسی بسیار نوشته و بحث کرده‌اند. در پایان این کتاب نیز فهرستی از مراجع فارسی و عربی و فهرستی از آنچه به زبان‌های اروپایی درباره او منتشر شده، آمده است. اما کتاب استاد سعید نفیسی یکی از جامع‌ترین آثاری است که همه اطلاعات را درباره این دانشمند ایرانی یکجا گرد آورده است.
شرف‌الملک شیخ الرئیس ابوعلی حسین بن عبدالله بن‌حسن بن‌علی بن‌سینا معروف به ابن سینا بزرگ‌ترین دانشمند ایران در دوره‌های اسلامی در سوم صفر 370 ه. ق در افشنه از دهات بخارا متولد شد. در آن زمان بخارا پایتخت سلسله معروف سامانی بود. نوشته اند که وقتی ابوعلی سینا بیماری منصور سامانی را شفا داد از مقربان پادشاه سامانی شد و همین نزدیکی سبب شد که اجازه ورود به کتابخانه معروف سامانیان را در بخارا بیابد. او با هوش و حافظه فوق العاده ای که داشت همه علوم آن زمان را فراگرفت و در 18 سالگی از فراگیری همه آنها فارغ شد و در 21 سالگی تالیف کتاب را آغاز کرد.
درباره حوادث روزگار او و معالجات و مکاشفات ابن سینا روایات مختلفی وجود دارد. با این همه احاطه او بر طب و حکمت زبانزد دوران بوده و طی سال های بسیار در زمره مشاهیر درجه اول جهان قرار داشته است. کتاب های پزشکی او مرجع همه پزشکان بوده و آثارش به زبان های دیگر ترجمه و مورد استفاده قرار گرفته است.
کتاب حاضر در 9 فصل شما را با زندگی، آثار و اندیشه های ابن سینا آشنا می کند: احوال ابن سینا، مقام ابن سینا در جهان، مولفات ابن سینا، آثار فارسی ابن سینا، ترک بودن یا ترک شدن ابن سینا، معالجات ابن سینا، ترجمه حال ابن سینا چنانکه خود نوشته است، تکمله ابوعبید جوزجانی، مردان سیاسی که با ابن سینا مرتبط بوده اند.

17,000 تومان

ابوالعلاء معری - یوحنا قمیر (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


برای «فلسفه اسلامی» نه می‌توان نقطه آغاز قطعی و مشخصی تعریف کرد و نه حدود و ثغور آن را به یقین شناخت. تاریخ فلسفه اسلامی را می‌توان تاریخ فیلسوفان مسلمان دانست و از این روایت، شناخت فیلسوفان مسلمان راهی است به شناخت آنچه فلسفه اسلامی خوانده می‌شود.

نویسنده این مجموعه از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است. یوحنا قمیر در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد. خانواده او مسیحی بودند و او نیز مسیحی ماند و کشیشی عالی‌رتبه شد و لقب پدر روحانی گرفت. اما هیچ‌گاه تعصب دینی نداشت و با رویی باز با ادیان دیگر مواجه می‌شد؛ به طوری که خواننده این مجموعه نه تنها هیچ شاهد و قرینه‌ای از مسیحی بودن مولف پیدا نمی‌کند بلکه برعکس شواهد زیادی هم می‌تواند بیابد که در آن، نویسنده از بزرگی و عظمت اسلام و شخص پیامبر سخن گفته است. او را پل ارتباطی تفکر شرق و غرب می‌دانند. دغدغه‌های یوحنا قمیر بیشتر انسان شناختی است و برای همین عمده آثار خود را به معرفی بزرگانی اختصاص داده است که بیشتر به ساحات وجودی انسان توجه داشته‌اند.

او در این مجموعه 9 تن از متفکران مسلمان را – در کنار اخوان‌الصفا – انتخاب کرده، نوشته‌های آنها را خوانده و گزارشی کلی از زندگینامه و آثارشان ارائه کرده است. سپس به بازخوانی آموزه‌های فکری شان پرداخته و در آخر گزیده‌ای از متن اصلی نوشته های هر فیلسوف را هم آورده است.

مجلدات ده‌گانه این مجموعه – که اکنون دو جلد از آن ترجمه و منتشر شده – عبارتند از: کندی، فارابی، اخوان‌الصفا، ابن سینا، ابوالعلا معری، غزالی، ابن باجه، ابن طفیل، ابن رشد، ابن خلدون.

ابوالعلاء معری شاعر نامدار عرب در نیمه دوم قرن چهارم و نیمه اول قرن پنجم هجری است. او در کودکی به بیماری آبله مبتلا شد و در اثر آن بینایی‌اش را از دست داد و به نابینای معره شهرت یافت. درباره شخصیت او دیدگاه‌های متناقضی در میان است. برخی او را در زمره شکاکان و حیرت‌مندان معرفی کرده‌اند و برخی دیگر او را ملحد و زندیق خوانده‌اند که با ادیان آسمانی به مخالفت پرداخته و حتی کتاب الفصول و الغایات را به قصد معارضه با قرآن کریم نگاشته است. برخی او را متمایل به مسلک هندوها و براهمه یا بودایی می‌نامند که نبوت و پیامبری را انکار کرده و برخی نیز او را در شمار باطنیان دروزی به حساب آورده‌اند… معرفی اجمالی آثار و آرای ابوالعلاء از سوی یوحنا قمیر، ما را با روح ناآرام و جستجوگر وی آشنا و نشانه‌های تطور و تغییر اندیشه او را آشکار می‌کند.

این مجموعه با نظارت و مقدمه دکتر سیدعباس ذهبی تهیه شده است.

10,500 تومان

اریش فروم (بزرگان اندیشه و هنر 9) - راینر فونک (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


«اریش فروم» نهمین کتاب از مجموعه «بزرگان اندیشه و هنر» است. مجموعه ای که از آثار انتشارات روولت آلمان و به دبیری سعید فیروزآبادی ترجمه شده و نویسندگان آنها شارحان زندگی و آثار اندیشمندان و هنرمندان بزرگ جهان هستند.
دو پدیده تاثیرگذار در زندگی فروم وجود دارد که باعث شده تا توجه افرادی را که با آثار او آشنا هستند به خود جلب کند؛ نخست پیوستگی و ثبات اندیشه و گفتار او که در همه آثارش بازتاب یافته و در طول 60 سال، تناقض های جدی و یا حتی تغییر موضع در آنها دیده نمی شود. دوم، همگرایی اندیشه و آثار او با زندگی اش.
در این کتاب براساس گفته ها و یادداشت های برجا مانده از اریش فروم و نزدیکانش، زندگی اریش فروم به عنوان یک فیلسوف، متفکر و روانکاو به مخاطب شناسانده می شود. نویسنده کتاب در مقام یک پژوهشگر، روز به روز و سال به سال زندگی فروم را دنبال کرده و حضور او را در عرصه های مختلف فردی، اجتماعی و حرفه ای به ثبت رسانده است.

7,000 تومان

از رضاشاه تا محمدرضاشاه پهلوی - خاطرات میرزا جوادخان عامری (معین الممالک) (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


مطالعه آثار تاریخی در هر روزگار و هر شرایطی مایه فراغت و عبرت است. حتی بخش‌های تاریک و دردناک تاریخ از آنجا که از سرمان گذشته و به تاریخ سپرده شده است، خودش آسودگی خیال می‌آورد. در مورد کتاب‌هایی هم که داغ‌ها و حسرت‌ها را زنده می کنند، باز لذتی نصیب خواننده می‌شود که از رهگذر یادآوری‌ها به دست می‌آید.
یکی از آثاری که می‌تواند این احساسات دوگانه را در مخاطبان برانگیزد و به فراخور احوال در ایشان تاثیر بگذارد، “از رضاشاه تا محمدرضا پهلوی” نام دارد. این کتاب مشتمل بر خاطرات میرزا جوادخان عامری (معین الممالک) از رجال حقوقی و سیاسی عصر رضاخان است. او ابتدا در وزارت خارجه مشاور حقوقی بود و سپس مدیرکل و بعد از آن در سال 1317 معاون همان وزارتخانه شد. عامری در روزهای نخستین حمله قوای خارجی به ایران در شهریور 1320 به دستور رضاشاه وزیر کشور شد. رضاشاه به عامری که سعی داشت از عضویت در کابینه شانه خالی کند گفت: تو برو وزارت کشور، سهیلی بیاید وزارت خارجه. به این ترتیب در دورانی که مسائل داخلی از جمله امنیت کشور، اوضاع مرزها، تامین مایحتاج مردم، غارتگری‌ها و… به مشکلات اصلی مملکت تبدیل شده بود، معین الممالک منصب وزارت کشور را در اختیار گرفت. او سپس در انتخابات مجلس شرکت کرد و در دوره‌های پانزدهم، شانزدهم و هفدهم یعنی سال‌های پر تب و تاب اشغال ایران در جنگ جهانی دوم تا کودتای 28 مرداد 32 را در مجلس شورای ملی گذارند. عامری نفر دوم هیاتی بود که به سرپرستی قوام‌السلطنه برای خاتمه دادن به غائله آذربایجان به روسیه رفت و در مذاکرات با استالین نقشی عمده بازی کرد. با این مقدمه می‌توان حدس زد که کتاب “از رضاشاه تا محمدرضا پهلوی” حاوی چه نوع خاطرات و وقایع‌نگاری‌هایی باشد.
کتاب از هفت بخش تشکیل شده است: آخرین سال‌های سلسله قاجار، دوران خدمت در عدلیه و کوشش در راه تجدد و حکومت قانون، برآمدن رضاخان و سلطنت رضاشاه، دوران جنگ جهانی دوم و اشغال ایران، رویداد سوم شهریور و پیامدهای آن، دوران دولت‌های زودگذر ولی دموکراتیک، مجلس شورای ملی و مساله نفت.

19,500 تومان

از نور حرف می‌ زنم (دو زبانه)(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


فریدون مشیری را نه فقط شعردوستان که شیفتگان ترانه و موسیقی ایرانی نیز به خوبی می شناسند. شاید تنها سطر ابتدایی شعر کوچه برای معرفی مشیری و جهان شعر و ترانه هایش کافی باشد: “بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/ همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم…”
سروده های فریدون مشیری همیشه ماندگار و شنیدنی است. مهدی افشار در این کتاب تلاش کرده است تا حد ممکن گوشه هایی از ذهن شاعرانه و طبع و ذوق او را برای شعردوستان ایران و مخاطبان خارجی گرد آورد. او دویست قطعه ماندگار از شادروان مشیری را گزینش کرده و در کنار آنها ترجمه اشعار را هم به زبان انگلیسی آورده است. گردآورنده و مترجم کتاب در ابتدای کتاب می نویسد: “تنوع موضوعات در این دویست قطعه شعر، گرد آوردن همه اشعار را در یک دفتر ناممکن می نمود. به همین روی بر آن شدیم که به نوعی تقسیم بندی موضوعی روی آوریم و اشعاری را که از نظر محتوایی نزدیک تر به هم بودند، کنار یکدیگر در یک دفتر قرار دهیم و اگرچه تقسیم بندی دشوار می نمود اما کوشش شد تا بر مبنای نزدیکی مفهومی بین اشعار ارتباط موضوعی بین آنها برقرار شود که حاصل کار دفاتر شش گانه ای است که شامل طبیعت، عاشقانه ها، عارفانه ها، سرزمین محبوبم ایران، اندیشه ها و پراکنده ها گردید”
این کتاب منتخبی از بهترین و خواندنی ترین شعرهای فریدون مشیری شاعر پرآوازه کشورمان را به همراه برگردان انگلیسی آنها در اختیار مخاطبان گذاشته است. دفترهای گزیده اشعار مشیری در شش جلد تدوین شده است که عبارت اند از: نخستین نگاه، یاد یار مهربان، بوی گل یخ بود که …، از نور حرف می زنم، دلاویزترین، می توانستی کاش…
صفحات این دفترهای شعر به گونه ای طراحی شده است که در یک صفحه شعر و در صفحه مقابل آن ترجمه انگلیسی درج شده است.

35,000 تومان

اسطوره شناسی یونان و روم - لسلی بولتون (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


اسطوره چیست و چه کارکردی در زندگی انسان داشته است؟ آیا امروز می‌توانیم بگوییم که به پایان عصر اساطیر رسیده‌ایم و اسطوره‌ها جایی در زندگی و خاطره انسان‌ها ندارند؟ اسطوره‌شناسان و مورخان چنین باوری ندارند و به همین دلیل است که اسطوره‌شناسی و ردیابی نمادهایش در دل تاریخ همچنان دنبال می‌شود و کارکردها و تاثیراتش بر زندگی بشر مورد واکاوی قرار می‌گیرد.
این کتاب با عنوان فرعی “خدایگان، الهگان، قهرمانان و هیولاها از آرس تا زئوس” به زبانی ساده و آسان نوشته شده است تا پیچیده‌ترین وجوه زندگی و ذهنیات انسان را بگشاید و چیستی و چرایی شکل‌گیری اسطوره‌ها، به‌خصوص اساطیر یونان و روم باستان را بر خواننده آشکار کند. مفاهیم و تعاریفی که در این کتاب آمده، هم ساده و مختصر است و هم متعدد. از این‌رو می‌توان آن را یک دایرة‌المعارف در شناخت اسطوره‌ها دانست.

15,000 تومان

اسطوره و واقعیت - میرچا الیاده(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


میرچاه الیاده (1907-1986)
اسطوره شناس و دین پژوه نامدار رومانیایی که از دانشگاه ها و مراکز علمی متعددی دکترای ا فتخاری دریافت کرد. کالج بوستون، کالج حقوقی سیل فیلادلفیا و دانشگاه سوربن و ...
از دیگر آثار او:
سیاحت معنوی، تاریخ تطبیقی تکنیک های یوگا، منشا عرفان هندی، تاریخ ادیان، شمنیزم، تصاویر و نمادها و ..
کتاب اسطوره و واقعیت - میرچاالیاده از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه یکی از مهم‌ترین آثار میرچا الیاده، مورخ ادیان و اسطوره‌شناس است. کتاب با مطالعه اسطوره در جوامع ابتدایی آغاز می‌شود و اساطیر اقوامی را که نقش مهمی در تاریخ ایفا کرده‌اند بررسی می کند تا اسطوره را در زمینه اصلی اجتماعی – دینی‌اش قرار دهد. سپس به بررسی معناهای گوناگون واژه “اسطوره” در عهد باستان و جهان مسیحیت می‌پردازد تا اینکه نوعی افزایش و جوشش اندیشه اساطیری را در قرون وسطا به مشاهده می نشیند. همچنین به بررسی بعضی اشکال رفتار اساطیری در دنیای مدرن می‌پردازد که هنوز در برخی آفرینش های ادبی و نیز فرایند اسطوره‌سازی از شخصیت‌های ملی و چهره‌های مشهور از طریق رسانه‌های جمعی ادامه دارد.
9 فصل این کتاب عبارت‌اند از: ساختار اسطوره، قدرت جادویی و اعتبار “خاستگاه”، اساطیر و آیین‌های نوزایی، آخرت شناسی و کیهان‌زایی، می‌توان بر زبان غلبه کرد، اسطوره شناسی و هستی شناسی و تاریخ، اساطیر حافظه و فراموشی، عظمت و انحطاط اسطوره ها، بقایا و پوشش های اساطیر.
میرچا الیاده (Mircea Eliade ) سال ۱۹۰۷ در رومانی به دنیا آمد. در هفده سالگی زبان انگلیسی را فراگرفت و سپس آموختن زبان‌های ایتالیایی، عربی و فارسی را آغاز کرد. پس از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه بخارست به هند عزیمت کرد و در دانشگاه کلکته به آموختن زبان سانسکریت و مطالعه آثار شرقی، دین‌شناسی و اسطوره مشغول شد. در آنجا مدرک دکترا گرفت و برای تدریس به دانشگاه سوربن دعوت شد. پس از آن در اغلب دانشگاه‌های اروپا به تدریس پرداخت و به دعوت یواخیم واخ، استاد دانشگاه شیکاگو، برای تدریس در بخش تاریخ ادیان به امریکا رفت. الیاده در سال ۱۹۸۶ درگذشت.
برخی دیگر از آثار او: سیاحت معنوی، تاریخ تطبیقی تکنیک های یوگا، منشا عرفان هندی، تاریخ ادیان، شمنیزم، تصاویر و نمادها و…

25,000 تومان

اسکندر - جان بینگهام (بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


اسکندر رویای حکمرانی بر جهان را در سر داشت. لشکری بزرگ را از وطنش در اروپا به حرکت درآورد تا آسیا را فتح کند. هیچ چیز جلودارش بود؛ نه جنگجویان سرسخت، نه رودخانه های عمیق و نه گله های فیل…
این کتاب بازگوکننده فصلی از تاریخ با محوریت یکی از شخصیت های برجسته و نامدار جهان است. در سلسله کتاب هایی که ذیل عنوان “نام آوران تاریخ” منتشر شده است، کودکان و نوجوانان با زندگی، زمانه و فعالیت های کسانی که تغییراتی بزرگ در مسیر تاریخ ایجاد کردند، آشنا می شوند.
اسکندر، ناپلئون، کاپیتان کوک، فلورانس نایتینگل، کلئوپاترا، کریستف کلمب، هیتلر، لوتر کینگ و نلسون. زندگینامه این 9 چهره تاثیرگذار دنیا با روایتی ساده و داستانی نوشته شده و هر کتاب توسط نویسنده و تصویرگری مجزا تالیف و تصویر شده است.
متن ساده و موجز و تصویرسازی رنگی کتاب، جلوه و کارکرد مناسبی به آن داده و طور حتم مخاطبان کودک و نوجوان در همان نگاه اول ارتباط خوبی با کتاب پیدا می کنند. نویسنده تلاش کرده است با ادبیاتی ساده و خوشخوان، به معرفی یک چهره تاریخی و دوره زیستی او بپردازد.
این کتاب در قطع رقعی و با جلد گالینگور به صورت تک و همچنین به شکل قاب شده در کنار هشت جلد دیگر قابل خریداری است.

7,500 تومان

اسکندر در قلمرو امپراتوری ایران - هارولد لمب(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


هارولد لمب مورخ مشهور امریکایی که پژوهش‌های وسیع و پرآوازه‌ای درباره تاریخ ایران باستان دارد، در نخستین سطر از مقدمه‌ای که بر کتاب “اسکندر” نوشته است، می‌گوید: کوشش من در این شرح زندگانی اسکندر به منظور اعاده تعادل در تاریخ است. وی در ادامه می‌گوید: در مطالعه مراجع و منابعی که در دسترس بود بر من معلوم شد که دین و فرهنگ عالی ایران در شخص اسکندر که از او به عنوان جهانگشا یاد می‌شود تاثیر قطعی داشته است. تصور می‌کنم ایران بود که اسکندر را با تمدن خود تسخیر کرد و نقشه‌های او را برای بعد به وی الهام کرد.
به این ترتیب می‌توان فهمید که هارولد لمب در روایت تاریخ مربوط به ایران زمان اسکندر، نگاهی فراتر از یک گزارشگر داشته و از مجموع مطالعات و یافته‌هایش به تحلیل‌هایی مشخص درباره اسکندر و جهانگشایی او دست یافته است. از دل این کتاب می‌توان وضعیت مردم یونان، آمال و آرزوهای اسکندر، روابط او با اطرافیان، سلایق و ظواهر اسکندر، بحث و فحص‌های رایج در زمان هلنی، شخصیت‌های تاثیرگزار در تاریخ آن دوران و ماجراهای فرعی و مهم بسیاری را مشاهده کرد. ضمن اینکه زبان تاریخ‌نویسی لمب زبانی خوشخوان و قصه‌وار است و مخاطب را خوش می آید و همین موضوع طراوت و تازگی اثر را تضمین می‌کند.
کتاب از 24 فصل تشکیل شده است ولی طبیعتا همه فصول آن راجع به ایران نیست. با این حال روایت به هم پیوسته و داستان‌گونه کتاب، شما را با خود همراه می‌کند و روز به روز و سال به سال با اسکندر و وقایع زمان او و حوادثی که پدید می‌آید جلو می‌برد.

6,900 تومان

افکار بزرگ - آنتونی رابینز


به جرات می توانیم بگوییم محال است در مقابل ویترین کتابفروشی ها ایستاده باشید و چشمتان به کتاب های آنتونی رابینز نخورده باشد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت است. او موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که خودش اصرار دارد به عنوان «سخنران انگیزشی» و «مربی منتهای کارآیی» نامیده شود. او در مدت کوتاهی توانست به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل بپوشاند و درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.
او وارد رشته روان شناسی شد و سمینارها و سخنرانی‌های متعددی را در شهرهای مختلف برگزار کرد. رابینز با شیوه‌های روان‌درمانی خاص خود، به برطرف کردن مشکلات مردم از قبیل ترس، افسردگی، یأس و ناامیدی پرداخت. در سال ۱۹۸۶ کتاب “قدرت نامحدود” را منتشر کرد و در طول این سال ها برای بهبود عملکرد کارکنان ادارات، نکات روان شناسی مفیدی را بیان کرده و مشاوره افراد بزرگ دنیا را در دنیای علم عهده‌دار شده است.
آنتونی رابینز علاقه زیادی به کمک به افراد دارد. او می‌خواهد جهان را برای زیستن، بهتر سازد. او سال‌هاست که بدون چشم‌داشتی، نیرو و منابع خود را در اختیار نیازمندان گذاشته ‌است. او در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیرانتفاعی تأسیس کرد که هدفش کمک به کودکان عقب‌مانده و افراد بی‌خانمان، سالمندان و زندانیان است. او همچنین پایه‌گذار «روان شناسی نیازهای انسانی» است و تا به حال روش‌های متعددی برای موفقیت در زمینه‌های مختلف ابداع کرده ‌است که در کتاب‌ها، برنامه‌های صوتی و سمینارهایش ارائه می‌شود.
این کتاب گزیده‌ای از آموزه‌های آنتونی رابینز را پیش روی ما می گذارد تا در راه کسب موفقیت و رسیدن به اهداف بزرگ و کوچک با هدف‌گزاری و شناخت مسیر حرکت کنیم.

18,000 تومان

اقتصاد سیاسی صندوق های قرض الحسنه و موسسات اعتباری (انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


عنوان کتاب: اقتصاد سیاسی صندوق های قرض الحسنه و موسسات اعتباری سقوط یک ایدئولوژی (انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)
ناشر کتاب: بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
مولف کتاب: بهمن احمدی امویی
سال چاپ کتاب: 1397
تعداد صفحات کتاب: 152 صفحه
قطع کتاب: رقعی
قیمت کتاب: 19500 تومان
شابک کتاب: 1-340-253-600-978
جلد کتاب: شومیز
19,500 تومان

امپراتوری کوروش کبیر - موسی نثری همدانی


کوروش کبیر از نوادگان هخامنش و بنیانگزار سلسله شاهنشاهی هخامنشیان بود. او حدود 60 سال پیش از میلاد مسیح پس از آنکه با لشکر اندکش در مقابل سپاه عظیم استیاک (آژی‌دهاک) قد علم کرد و با یاری اورمزد بر او پیروز شد، به قصد ایجاد عدالت و برابری و برانداختن بساط ظلم و ستم، اداره ایران را برعهده گرفت و امپراتوری خود را بنا کرد.
شناخت کوروش علاوه بر اینکه ما را در هزاره سوم با این شخصیت مهم تاریخی آشنا می‌کند، تصویری از روزگار ایران در عهد باستان، نگرش‌های مردم، نحوه ملک‌داری، جنگ‌ها و بسیاری جزئیات دیگر پیش رویمان می‌گذارد.
موسی نثری همدانی این کتاب را در سه بخش به رشته تحریر درآورد. سلطنت کوروش، ستاره لیدی و شاهزاده بابل بخش‌های کلی کتاب هستند که داستان زندگی، حکمرانی و سرگذشت کوروش کبیر را به زبانی نزدیک به روایت داستانی بازگو می‌کند. نویسنده با احاطه کاملی که به تاریخ و منابع معتبر تاریخی دارد، خواننده را در فضایی زنده و واقعی غوطه‌ور می‌کند و او را به اعصار گذشته ایران می‌برد. در این روایت تاریخی، وضعیت جامعه ایران، اساطیر و ادیان ایرانیان، اوضاع ممالک مجاور، دلبستگی‌ها و عاشقانه‌ها، رنج‌ها و مصائب فردی کوروش، دیدگاه‌های کوروش درباره حکومت‌داری و شرایط زیستی و جغرافیایی ایرانیان توصیف شده است.

29,000 تومان

امر اخلاقی امر متعالی (جستارهای فلسفی)(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


این کتاب مشتمل بر چهارده مقاله یا چهارده جستار فلسفی در دو حوزه دین و اخلاق است. نخستین مقاله “کانت، ویتگنشتاین متقدم و نقد اخلاق تجربی” نام دارد که به بحث از اخلاق در فلسفه کانت و ویتگنشتاین می‌پردازد و ربط و نسبت میان این دو را می‌کاود.
دومین و سومین مقاله متعلق به حوزه اخلاق کاربردی است. در “بررسی مادری جایگزین از منظر فایده‌گرایی عمل‌محور” یکی از مسائل مهم اخلاق پزشکی بحثشده است؛ اینکه آیا زوجی که به خاطر مشکلات رحم همسر، بچه‌دار نمی‌شوند می‌توانند از رحم شخص دیگری برای جایگزین کردن و قرار دادن نطفه جهت سپری کردن دوران بارداری استفاده کنند؟ آیا انجام چنین عملی از منظر اخلاقی رواست؟ در بررسی “اتانازی داوطلبانه غیرفعال از منظر اخلاق راس” نیز یکی از اقسام شش‌گانه اتانازی (کشتن از روی ترحم) با عطف نظر به دستگاه اخلاقی راس تبیین می‌شود.
در مقاله “مبانی اخلاقی دموکراسی” مفهوم دموکراسی از نگاه اخلاقی مورد بحث قرار گرفته و مقاله “اندرباب اخلاق و سیاست” گفتگویی است درباره نسبت میان سیاست و اخلاق به مثابه دو رشته هنجاری محور. این مقاله به این پرسش‌ها می‌پردازد که چه کسی باید حکومت کند و چگونه باید حکومت کند؟
مقاله “تعبد و مدرن بودن” به نقد آرای مصطفی ملکیان درباره رابطه دین و مدرنیته می‌پردازد. “عرفان و روشنفکری دینی” به منزلت عرفان در منظومه معرفتی روشنفکری دینی توجه دارد و “ایمان شورمندانه – ایمان آرزومندانه” ربط میان دو تلقی از ایمان را بررسی می‌کند و از نسبت میان آنها سراغ می‌گیرد. ایمان شورمندانه انفسی است و پروای عقلانی بودن ندارد و ایمان آرزومندانه در تلائم و سازگاری با دستاوردهای عقل نظری است.
پس از جستارهای اخلاقی و دینی به بخش انتهایی می رسیم. “نومینالیس موجودشناختی و فلسفه تحلیلی” و “پوپر و سنت فلسفه تحلیلی” در این بخش به فلسفه تحلیلی می‌پردازند.
این مقالات پیشتر به صورت پراکنده در برخی سخنرانی ها یا مجلات مورد استفاده قرار گرفته ولی در این کتاب دسته‌بندی شده و یکجا گرد آمده است.

9,800 تومان

انتظار، انتظار، انتظار - دکتر علی شریعتی(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


“آنها که خدا را یافته اند و او را عاشقانه دوست می دارند، با آنها که او را گم کرده و مایوسانه و مضطرب دم می زنند با هم بی شباهت نیستند. هر دو شور و شعف های رنگین و روزمره را در خود کشته اند”

درباره علی شریعتی و مدرسه‌ای که در حسینیه ارشاد تهران به راه انداخت و نسلی از جوانان پرشور انقلابی را تربیت کرد، بحث و گفتگو بسیار بوده است. شریعتی هواداران بی‌شماری داشت و شاید به همان اندازه نیز مخالف و منتقد. هم اینک نیز همین گونه است و اندیشه ها و نظریه های دینی و سیاسی او محل گفتگوهای بسیاری است.

برخی آثار مشهور و پرمخاطب او عبارت اند از: ابوذر، بازگشت به خویشتن، تشیع علوی تشیع صفوی، شیعه، زن، اسلام شناسی، هبوط در کویر و… آثار دکتر شریعتی همچنان از جمله پرفروش‌هاست و گویی در هر نسلی طرفداران خاص خود را دارد.

مجموعه حاضر که در قطع خشتی و روی کاغذ گلاسه چاپ شده، سبز گزینه‌هایی است از دکتر علی شریعتی و برداشت شده از کتاب “هبوط در کویر” که به منظور هدایت خوانندگان به اصل مطلب و دریافتن و درک کل موضوع، عنوان و شماره صفحه مربوطه در پایان هر عبارت آورده شده است.

این کتاب درواقع دربرگیرنده جمله‌ها و یادگارهای ماندگار شریعتی و نقطه شروعی برای درک معنا و اندیشه‌های مدنظر اوست.
گردآورنده: محسن نیکبخت

10,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 380,000 تومان
ريال0 ريال380000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.