هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات تاریخی

تاریخی

تمامی وقایع و اتفاقات تاریخی ایران و سایر کشورهای جهان را  می توان در قالب کتا بهای داستان تاریخی به آیندگان ارائه کرد بانک کتاب چل سی بوک 4030book.ir این کتاب را جهت خرید شما عزیزان در سایت قرار داده است.

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

اسرار شاه و حکایت هویدا (همراه با مشروح محاکمات)


اسرار شاه و حکایت هویدا (همراه با مشروح محاکمات)

15,000 تومان

اسطوره ی سیزیف (نشر نیلوفر)


اسطوره ی سیزیف پژوهشی فلسفی است که آلبرکامو، نویسنده و اندیشمند فرانسوی، در 1942 منتشر کرد. رمان مشهور او، بیگانه، نیز در همین سال انتشار یافت. این دو اثر، از نظر درون مایه، بسیار به یکدیگر نزدیکند هر چند شکلی متفاوت دارند،
یکی جستار است و دیگری رمان. کامو سپس در سال 1951 با نوشتن عصیانگر به این مبحث گسترش بیشتری داد و آن را کامل کرد.به نظر او، عصیان از آن رو که خرد آدمی را به ستیز با پوچی وا می دارد، بدان بعدی واقعی می بخشد و بنابراین، می تواند راه حلی برای پوچی باشد. کامو در جایی، درباره ی مجموعه ی آثار خود و اندیشه ای که در آن ها دنبال کرده است ، چنین توضیح می دهد : « نخست می خواستم انکار را بیان کنم و آن را در سه قالب نشان دادم . به صورت رمان : بیگانه، به شکل نمایشنامه : کالیگولا و سوء تفاهم، و در قالب ایدئولوژی : سیزیف. همچنین برای اندیشه ی ایجابی، سه قالب در نظر گرفتم. رمان : طاعون ، نمایشنامه : شهر بندان و راستان، ایدئولوزی : عصیانگر. دسته ی سومی را نیز با درون مایه ی «عشق » پیش بینی کرده بودم.
سخن کامو، چه در بیگانه و چه در اسطوره ی سیزیف، این است که « پوچی در اصل ، چیزی جز جدایی نیست و آن نه از وجود آدمی سرچشمه می گیرد و نه از جهان . پوچی زاده ی برخورد این دو با هم است » .
محصولات انتشارات نیلوفر قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

9,500 تومان

اسطوره‌ ی زندگی زردشت (انتشارات چشمه)


اسطوره‌ی زندگی زردشت

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

14,500 تومان

اسكندر مقدونی( علم)


تاریخ - اسکندر مقدونی

5,500 تومان

اسم شب ، سیاهكل (انتشارات نگاه)


محصولات انتشارات نگاه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

30,000 تومان

اسنادی از اتاق بازرگانی بوشهر (جلد اول) 1308 - 1333 ه.ش (انتشارات آباد بوم)


تجار و تشكل‌هاي صنفي آ‌ن‌ها در بوشهر، در تحولات تاريخي ايران نقش مهمي داشته‌اند. از زمان تأسيس نخستين تشكل‌هاي صنفي تجار بوشهر تا امروز بيش از صد سال مي‌گذرد. فعاليت‌هاي اين تشكل همواره به صورت دقيق و منظم ثبت و ضبط شده و اكنون ميراث ارزشمندي از تاريخ اين تشكل در قالب اسناد در بايگاني اتاق بازرگاني برجاي مانده است. كتاب حاضر جلد نخست از مجموعه اسناد اتاق بازرگاني بوشهر است كه سال‌هاي 1308 تا 1333 هجري شمسي را دربرمي‌گيرد.

محصولات انتشارات آباد بوم قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

40,000 تومان

اسکندر در قلمرو امپراتوری ایران - هارولد لمب(بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه)


هارولد لمب مورخ مشهور امریکایی که پژوهش‌های وسیع و پرآوازه‌ای درباره تاریخ ایران باستان دارد، در نخستین سطر از مقدمه‌ای که بر کتاب “اسکندر” نوشته است، می‌گوید: کوشش من در این شرح زندگانی اسکندر به منظور اعاده تعادل در تاریخ است. وی در ادامه می‌گوید: در مطالعه مراجع و منابعی که در دسترس بود بر من معلوم شد که دین و فرهنگ عالی ایران در شخص اسکندر که از او به عنوان جهانگشا یاد می‌شود تاثیر قطعی داشته است. تصور می‌کنم ایران بود که اسکندر را با تمدن خود تسخیر کرد و نقشه‌های او را برای بعد به وی الهام کرد.
به این ترتیب می‌توان فهمید که هارولد لمب در روایت تاریخ مربوط به ایران زمان اسکندر، نگاهی فراتر از یک گزارشگر داشته و از مجموع مطالعات و یافته‌هایش به تحلیل‌هایی مشخص درباره اسکندر و جهانگشایی او دست یافته است. از دل این کتاب می‌توان وضعیت مردم یونان، آمال و آرزوهای اسکندر، روابط او با اطرافیان، سلایق و ظواهر اسکندر، بحث و فحص‌های رایج در زمان هلنی، شخصیت‌های تاثیرگزار در تاریخ آن دوران و ماجراهای فرعی و مهم بسیاری را مشاهده کرد. ضمن اینکه زبان تاریخ‌نویسی لمب زبانی خوشخوان و قصه‌وار است و مخاطب را خوش می آید و همین موضوع طراوت و تازگی اثر را تضمین می‌کند.
کتاب از 24 فصل تشکیل شده است ولی طبیعتا همه فصول آن راجع به ایران نیست. با این حال روایت به هم پیوسته و داستان‌گونه کتاب، شما را با خود همراه می‌کند و روز به روز و سال به سال با اسکندر و وقایع زمان او و حوادثی که پدید می‌آید جلو می‌برد.

6,900 تومان

اصول حكومت آتن( علم)


مجموعه آثار دكتر باستاني پاريزي

21,000 تومان

اطلس تاریخی ایران (انتشارات نی)


کتاب حاضر اطلسی از تاریخ منطقه‌ی ایران است که از تأسیس پادشاهی ساسانی (حدود ۲۲۰ م) شروع می‌شود و با استیلای اعراب مسلمان (حدود ۶۷۰ م) به پایان می‌رسد. حکومت ساسانی که در پی حکومت یونانی‌زبان سلوکی و حکمرانی نامنسجم اشکانی روی کار آمد، دوره‌ی پیشرفت دوباره‌ی تمدن و فرهنگ ایران است. در این دوره مذهب زرتشتی تدوین و تبدیل به مذهب دولتی ساسانی شد. پادشاهی ساسانی طولانی‌ترین حکومت ایران و از تأثیرگذارترین دوره‌های آن است.
این کتاب اطلس تاریخی است. یعنی وقایع این دوره به شکل مجموعه‌ای از نقشه‌های تاریخی ارائه شده‌اند. هر نقشه با متن نسبتاً کوتاهی همراه است که در آن وقایع تاریخی مهم آن دوره را شرح می‌دهد. برای خواننده‌ای که با تاریخ این دوره آشنا نیست این کتاب پیش‌درآمدی برای مطالعات دقیق‌تر است و برای خواننده‌ی آشنا با تاریخ این دوره چه‌بسا مکمل مناسبی برای مطالعات تاریخی‌اش باشد.
نمایش وقایع و حوادث تاریخی روی نقشه به درک بهتر بعد مکانی این حوادث کمک می‌کند و تداخل و تأثیر متقابل‌شان را بر یکدیگر نشان می‌دهد.
رضا فرنود متولد ۱۳۴۳ شهر مشهد است. از دانشگاه پاریس دکتری بیوشیمی دریافت کرده و هم‌اکنون پژوهشگر دارویی بالینی در رشته‌ی قلب و عروق است.
محصولات انتشارات نی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

24,000 تومان

اطلس فسیل های ایران (انتشارات پازینه)


محصولات انتشارات پازینه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

65,000 تومان

اعراب و راهبرد نظام ساسانی در بین النهرین، خلیج فارس و جزیرة العرب (انتشارات امیرکبیر)


اعراب و راهبرد نظام ساسانی (انتشارات امیرکبیر)

فهرست
فصل اول: جغرافیای طبیعی، انسانی و تاریخی جزیرة العرب
فصل دوم: درآمدی بر روابط ایران و اعراب پیش از ساسانیان
فصل سوم: اعراب و راهبردهای منطقه ای ساسانیاندر سده سوم میلادی
فصل چهارم: اعراب و ساسانیان در سده چهارم میلادی
فصل پنجم: حیره و استراتژی نظام ساسانی
فصل ششم: فتح یمن و اقتدار ساسانیان از خلیج فارس تا خلیج عدن
فصل هفتم: افول سیاست راهبردی ساسانیان در بین النهرین و جزیرة العرب
جمع بندی
منابع
نمایه

مقدمه
دیرینه روابط و پیوندهای ایرانیان با اعراب شبه جزیره عربستان را باید از ژرفای غبارآلود اسطوره هایی جستجو کرد که کوشش دیرپای حکومت های ایرانی را برای حفظ توازن دنیای شرق و گسترش نفوذ ایرانیان در سرزمین های آسیای جنوب غربی و حوزه مدیرتانه با هدف نظارت انحصاری ایران بر راه های بازرگانی جهان باستان نشان می دهد. فلات ایران به عنوان بستر تکاپوهای تاریخی جامعه ایرانی اگرچه از نظر طبیعی سرزمینی خشک، کم آب و بی جاذبه بود اما موقعیت ویژه جغرافیایی و سوق الجیشی ایران به عنوان پل ارتباطی بین سه قاره مسکون جهان باستان که راه های مهم بازرگانی شرق و غرب از آن می گذشت مهم ترین مزیت جغرافیایی ایران بود. ایران به سبب چنین موقعیت ویژه جغرافیایی درعالم، افزون بر اینکه همواره کانون توجه قدرت های جهانی بود، یکی از اهداف راهبردی حکومت های آن همواره حفظ این مزیت جغرافیایی و نظارت انحصاری بر راه های بازرگانی شرق و غرب بود. این موقعیت ویژه جغرافیای ایران و راهبرد حکومت های ایرانی همواره قدرت های رقیب ایران چون یونان و روم را در دوره باستانی به چاره جویی برای دستیابی به راه هایی تازه، خارج از نظارت ایران وا می داشت. سرزمین های بین النهرین و شبه جزیره عربستان از سده اول پیش از میالد جایگاه مهمی در رقابت های ایران و روم به دست آوردند. عبور راه های مهم بازرگانی از این سرزمین ها و دستیابی به راه های دریایی منتهی به هند و شرق آسیا، دامنه رقابت های امپراتوری های بزرگ شرق و غرب را به تدریج در این سرزمین ها گستراند.
و ...

محصولات انتشارات امیرکبیر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

افسانه های هوشیاری و حماقت (انتشارات آرایان)


افسانه های هوشیاری و حماقت

محصولات انتشارات آرایان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

16,000 تومان

اگزیستانسیالیسم و اصالت بشر (نشر نیلوفر)


ژان پل سارتر» در 21 ژوئن 1905 در پاريس متولد شد. پدرش مهندس نظامي نيروي دريايي و مادرش، دختر عموي «آلبرت شوايتزر»، برنده جايزه نوبل صلح بود. وقتي كه پل پانزده ماهه بود، پدرش مرد و او تا سن ده سالگي نزد «شارل شوايتزر»، پدر بزرگ مشهورش که معلم زبانهاي خارجي هم بود، تربيت يافت. «پولوي» کوچک از سال 1907 تا 1917، يعني مدت ده سال را نزد خانواده مادري اش با خوشي سپري كرد و با حضور در محيط کتابخانه پدر بزرگ با ادبيات آشنا شد. در سال 1917، مادرش با يک مهندس فني ازدواج کرد و بدين ترتيب، دوران خوشي او پايان يافت. پل تا سن 15 سالگي براي تحصيل به مدرسه اي در «روشل» مي رفت، اما تحمل اوضاع مدرسه و رفتارهاي خشونت آميز دانش آموزان براي او بسيار دشوار بود. وي در سال 1921 به دليل بيماري به پاريس بازگشت. در شانزده سالگي در مدرسه پاريس با «پل نيزان»، نويسنده جوان - که به مدت هفت سال دوست صميمي او بود - آشنا شد. سارتر به همراه نيزان براي ادامه تحصيل در رشته فلسفه وارد دانشسراي عالي پاريس شد که محل آشنايي او با «سيمون دو بووار» نيز بود. افتخاري که سارتر از دوران کودکي در پي كسب آن بود با رد نوشته هايش از سوي ناشران، ناکام ماند. اما با نگارش نخستين رمان فلسفي اش با نام «تهوع» در سال 1938 و چند زندگينامه درباره خود، شهرت خاصي يافت. پس از آن، نگارش مجموعه اي از داستانها را با نام «ديوار» (1939) آغاز كرد که به دليل جنگ دوم جهاني، ناتمام ماند. پيش از شروع جنگ، سارتر آگاهي سياسي نداشت و فردي صلح جو بود، بي آنکه براي صلح مبارزه کند. او در عين ضدنظامي بودن، بدون هيچ گونه ترديدي وارد جنگ شد و با استفاده از فرصتها توانست به طور متوسط ، 12 ساعت در روز به مدت نه ماه حدود 2000 صفحه بنويسد که بخشي از آن با نام «دفترهاي بلاهت جنگ» چاپ شد. سارتر در 21 ژوئن 1940، اسير و به اردوگاهي در آلمان منتقل شد. او در زندان، همبستگي با انسانها را آموخت، شبها براي زندانيان داستان مي گفت و حتي نمايشنامه هايي هم در زندان اجرا کرد. پل در سال 1941 با مدرک ساختگي پزشکي آزاد شد؛ اما حضور در زندان، زندگي او را تغيير داد. او با تعهد تازه اي که در وجودش شکل گرفته بود به پاريس رفت تا با دوستان خود از جمله «مرلوپونتي»، جنبش مقاومتي را به نام جنبش «سوسياليسم و آزادي» تشکيل دهد. با وجود مخالفت بسياري از فيلسوفان، براي گسترش جنبش خارج از پايتخت و جذب «آندره مالرو» و «آندره ژيد» به شهرستانها رفت، اما با دستگيري دو تن از دوستانش، جنبش نيز از هم پاشيده شد. سارتر تصميم گرفت تا با قلم خود به مقاومت ادامه دهد. او در سال 1943، نمايشنامه «مگسها» را که درخواستي براي مقاومت بود، اجرا كرد و در همان سال با انتشار کتاب «هستي و نيستي» و با پيروي از انديشه هاي «هايدگر»، پايه هاي نظام فکري خود را مشخص نمود. سارتر در مدت چند روز، نمايشنامه اي با نام «درهاي بسته» را به نگارش درآورد که با موفقيت همراه شد.
محصولات انتشارات نیلوفر قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

11,000 تومان

امارات متحد عربی - مجموعه ی ملل امروز 14 ( انتشارات ققنوس)


امارات متحد عربی

امارات متحد عربی کشوری کوچک است که در جنوب خلیج‌فارس در همسایگی عربستان سعودی واقع شده است . امارات کشوری جوان است که در سال 1971 شکل گرفت . امارات متحد عربی با وجود کوچکی و جوانی‌اش ، یکی از مهم‌ترین صادرکننده‌های نفت در منطقه است . این کشور همچنین یکی از قوی‌ترین حامیان آمریکا در جهان عرب است . سطح رفاه – حتی در منطقه‌ای که نفت باعث ثروتمند شدن بسیاری از کشورها شده است – در امارات قابل توجه است ، حتی قابل توجه‌تر از کشورهایی که صنعت نفت آن‌ها چند دهة قبل توسعه یافته بود . در حال حاضر ، امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا و بعد از قطر ، ثروتمندترین کشور در بین کشورهای تولیدکنندة نفت در خاورمیانه است . درآمد سرانه در امارات ( کل درآمد کشور تقسیم بر جمعیت ) ، مثل کشورهای توسعه‌یافته آمریکا ، بریتانیای کبیر و آلمان ، نزدیک به بیست هزار دلار در سال است . امارات برخلاف بسیاری پیشداوری‌ها و نزاع‌ها بین هفت امیرنشین تشکیل‌دهنده‌اش ، وحدتش را با نوعی نظام دولتی فدرال حفظ کرده است . کتاب « امارات متحد عربی » مجلد دیگری از مجموعه ملل است که در 136 صفحه منتشر شده است .

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

4,500 تومان

امپراتور و بازی امپراتور(نشر ماهی)


امپراتور گزارش ادبی بلندی است از دربار هیلا سلاسی، امپراتور اتیوپی در سال‌های پیش از ۱۹۷۴. ریشارد کاپوشچینسکی پس از سرنگونی سلاسی با افرادی گفت‌وگو کرده است که در دربار او خدمت می‌کردند و در روزهای نابسامان اتیوپی از ترس جان خود در گوشه‌و‌کنار آدیس‌آبابا پنهان شده بودند.
کاپوشچینسکی از این طریق وضع آشفته‌ی اتیوپی را پس از سرنگونی سلاسی نشان داده و جزئیات جالب توجهی را از گذشته‌ی دربار تصویر کرده است. این کتاب در سال انتشار یکی از بهترین ده کتاب جهان شناخته شد.
کتاب تکمله‌ای هم از کاپوشچینسکی در توصیف اوضاع کشورهای آفریقایی، به‌خصوص اتیوپی، دارد. علاوه بر این، در انتهای کتاب نمایشنامه‌ی «بازی امپراتور» گنجانده شده است که مایکل هیستینگز و جاناتان میلر آن را بر اساس اثر کاپوشچینسکی نوشته‌اند.

13,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 1,350,000 تومان
ريال0 ريال1350000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.