هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

توانایی و استعدادهای کودک (از مجموعه شش جلدی کودک باهوش من (چهار ساله)) (انتشارات کتاب پرنده)

تولید کننده: انتشارات کتاب پرنده
4,000 تومان

توانایی و استعدادهای کودک (از مجموعه شش جلدی کودک باهوش من (4 ساله))

ویژگی ها و خصوصیات کلی کودکان چهار ساله
کودک چهار ساله، یعنی کودکی که سه سال اول زندگی اش را پشت سر گذاشته و وارد چهارمین سال زندگی شده است. منظور از چهار سالگی، فاصله بین چهل و هشت تا شصت ماهگی است. بنابراین کودک زمانی چهار ساله محسوب می شود که جشن تولد چهار سالگی او گرفته شده باشد. از سوی دیگر همه ی کودکانی که به چهار سالگی می رسند، توانایی و مهارت های یکسانی ندارند و به دلیل تفاوت های فردی، مهارت و توانایی های آن ها در تمام زمینه ها، می تواند چند ماه زودتر یا دیرتر صورت پذیرد.
زیربنا و پایه های شخصیتی، رفتاری و احساسی همه ی انسان ها در سه سال اول زندگی آن ها شکل می گیرد. هشتاد درصد شخصیت هر انسانی تا حدود هشت سالگی، در محیطی که بزرگ می شود و در ارتباط با اطرافیانش ساخته می شود. هر نوع رفتار نامناسب یا محیط نامساعد، تأثیراتی پایدار و عمیق بر شخصیت کودک به جای می گذارد. برای این که بتوانیم بهترین نتیجه را از فرزندپروری خود بگیریم، بهتر است اطلاعات کاملی در مورد مطالب زیر داشته باشیم:
1 - ویژگی ها و خصوصیات جسمی و روانی، در هر مرحله از رشد کودک
2 - شرایط محیط مساعد برای رشد همه جانبه ی توانایی ها و استعدادهای کودک
3 - شیوه های فرزندپروری و رفتار با کودک
در این کتاب سعی شده مهم ترین مطالبی که موردنیاز والدین و مربیان کودک چهار ساله است، به زبانی ساده و بسیار مختصر به صورت طبقه بندی بیان شود. مهارت ها و توانمندی هایی که کودکان چهار ساله به طور طبیعی بین چهل و هشت تا شصت ماهگی کسب می کنند، به صورت تفکیک شده مطرح شده است. این مطالب از سویی معیاری است تا والدین بدانند کودک چهار ساله شان در این محدوده ی سنی چه مهارت هایی را باید کسب کند و تمرین های مناسب هر مهارت را با او انجام دهند. از سوی دیگر می تواند به عنوان وسیله ای برای ارزیابی رشد طبیعی کودک قرار گیرد. در ضمن اگر والدین بدانند در هر محدوده ی سنی، چه تمرین ها و بازی هایی مناسب کودک است و همان بازی ها را با او انجام دهند، باعث پرورش کامل توانایی های کودک می شوند و توقع کاری بیش از توانایی کودک را ندارند و یا به دلیل سهل انگاری، باعث عوامل بازدارنده در رشد هماهنگ توانمندی های کودک نمی شوند.
و ...

فهرست مطالب:
ویژگی ها و خصوصیات کلی کودکان چهار ساله
مهارت های ذهنی و شناختی
مهارت های زبان (زبان بیانی - زبان دریافتی)
مهارت های جسمی - حرکتی (درشت و ظریف)
مهارت های اجتماعی
مهارت های شنوایی
مهارت های خودیاری

محصولات انتشارات کتاب پرنده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: داریوش صادقی
قطع کتاب: خشتی
صفحات کتاب: 16
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-6860-10-7
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: داریوش صادقی
قطع کتاب: خشتی
صفحات کتاب: 16
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-6860-10-7
مشتریانی که این کالا را خریدند، کالاهای زیر را نیز می خرند

آمادگی برای نوشتن الفبا (از مجموعه شش جلدی کودک باهوش من (پنج ساله)) (انتشارات کتاب پرنده)


آمادگی برای نوشتن الفبا (از مجموعه شش جلدی کودک باهوش من (5 ساله))

روش کار با کتاب
کتاب آمادگی برای نوشتن الفبا، برای کودکان پنج ساله تهیه شده است. در این سن کودک به تدریج برای ورود به مدرسه آماده می شود و ضروری است که مهارت های مقدماتی نوشتن، هماهنگی چشم و دست، کنترل عضلات کوچک دست، تمرکز در کنترل مداد و غیره را به دست آورد.
کلیه ی حروف الفبای فارسی در قالب حدود 20 شکل ساده قابل آموزش و یادگیری است. با یادگیری این شکل های پایه ای، کودک می تواند به راحتی کلیه حروف الفبای فارسی را بنویسد. در این کتاب تمامی این شکل های پایه آورده شده است. هرچه تمرین روی شکل های پایه بیشتر انجام شود، مهارت کنترل مداد، هماهنگی چشم و دست و کنترل عضلات کوچک دست افزایش پیدا می کند. نحوه ی صحیح نویسی حروف با توجه به فلش های راهنما، اهمیت زیادی دارند. بهتر است کودکان را راهنمایی کنید تا مطابق آن، تمرین ها را تکمیل کنند. از لحاظ روان شناختی، هرقدر کودک این نوع تمرین های عملی را بیشتر انجام دهد، در هنگام نوشتن از سرعت، دقت و مهارت بیشتری برخوردار خواهد بود. تمرین های کتاب به دلیل محدودیت صفحات، فقط به عنوان راهنما و سرمشق مقدماتی هستند و لازم است نمونه ی بیشتر تمرین ها در دفترهای دارای خط کشی انجام شود.
هنگام نوشتن و انجام تمرین های کتاب از کودک بخواهید که با حوصله و دقت آن ها را انجام دهد. اگر در ابتدا نمی تواند اندازه ی برخی شکل ها را در هنگام نوشتن رعایت کند و آن را کوچک و بزرگ می نویسد، از او بخواهید که آرام تر بنویسد و تلاش کند تا همه شکل هایش یک اندازه باشند. هر بار کودک تمرینی را به درستی و به خوبی انجام می دهد حتماً او را تشویق کنید. برخی از کودکان در نوشتن یا کشیدن اشکال کوچک هنوز به مهارت کافی دست نیافته اند. برای این کودکان بهتر است مانند تمرین های کتاب سرمشق هایی با اندازه دو یا سه برابر بزرگ تر بکشید تا انجام دهند. مهارت های نوشتاری و دست ورزی به مرور شکل گرفته و پرورش می یابند، بنابراین تشویق کودک به انجام تمرین های زیاد، تکرار مداوم الگوهایی که در آن ها با مشکل روبه روست و انجام تمرین ها از شکل های درشت به سمت شکل های کوچک تر می تواند روش های خوبی برای این نوع فعالیت ها باشند.

محصولات انتشارات کتاب پرنده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

4,000 تومان

ریاضی آسان (مفاهیم ساده ی ریاضی) (از مجموعه شش جلدی کودک باهوش من (چهار ساله)) (انتشارات کتاب پرنده)


روش کار با کتاب
آموزش مفاهیم ریاضی، یکی از ضروری ترین مطالبی است که باید از همان سال های اولیه به کودکان آموزش داده شود. متأسفانه اغلب خانواده ها فکر می کنند یادگیری و شمارش اعداد، یعنی آموزش ریاضی، در حالی که مفاهیم ریاضی مجموعه ای از مطالب موردنیاز برای فهم ریاضی و درک منطق ریاضی است. درک مفاهیم ریاضی وابسته به رشد ذهنی و شناختی کودک است. باید بدانیم در هر سنی کودک چه درکی از ریاضی دارد و چه چیزهایی باید به او آموزش دهیم. کودک چهار ساله پیش از این باید با مفاهیم پشت، جلو، زیر، روی، بالا، پایین، کنار، پهلوی، توی، بیرون، داخل، خارج، کوتاه و بلند، مفهوم هیچی، یک و دو، بیش تر و کم تر، بزرگ تر و کوچک تر، مفاهیم نسبی «تر و ترین»، کوچک تر و کوچک ترین، بزرگ تر و بزرگ ترین، کوتاه ترین، بلندترین، بیش ترین، کم ترین، وسط، بین، با هم، جلوتر، عقب تر، خط باز و بسته و ادراک مکانی اشیا که در کتاب بازی بازی ریاضی و ریاضی مقدماتی دو و سه سالگی مطرح شد - آشنا باشد و به خوبی آن ها را درک کند.
در این کتاب این مفاهیم سنگ زیربنایی درک ریاضی هستند. با استفاده از بازی های عملی و در زندگی روزمره، این مفاهیم را به طور قابل لمس برای کودک اجرا کنید. مطمئن شوید کودک همه مفاهیم و مطالب را به خوبی متوجه می شود و درک می کند. اگر در درک مفهومی با مشکل روبه روست، با بازی های متنوع و مختلف، آن مفهوم را به کودک آموزش دهید. نیازی ندارد بخواهید مطالب و مفاهیم بیش تری را به کودک آموزش دهید، فقط مفاهیم ریاضی دو تا چهار سالگی را در موقعیت ها و محیط های گوناگون و به طور غیرمستقیم از کودک بخواهید. هرچه کودک در تشخیص و پاسخ دهی به این مطالب ورزیده تر شود، درک و عملکرد بهتری در ریاضی خواهد داشت. تمرین ها و مفاهیم ریاضی چهار سالگی بیش تر از مطالب مختصر این کتاب است. از این تمرین ها می توانید به عنوان الگویی برای تمرین های روزانه با کودک استفاده کنید.

محصولات انتشارات کتاب پرنده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

4,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.