بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات حقوق جزا

حقوق جزا

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

500 پرسش چهارگزینه ای برگزیده حقوق جزای عمومی(انتشارات چتر دانش)


500 پرسش چهارگزینه ای برگزیده حقوق جزای عمومی

موضوع:
حقوق جزا - ایران - آزمون‌ها و تمرین‌ها (عالی)
حقوق جزا - آزمون‌ها و تمرین‌ها (عالی)
دانشگاهها و مدارس عالی - ایران - آزمونها
آزمون دوره‌های تحصیلات تکمیلی - ایران

12,500 تومان

500" نکته طلایی آیین دادرسی کیفری (انتشارات برازش)


500" نکته طلایی آیین دادرسی کیفری
محصولات انتشارات برازش قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

5,000 تومان

انگلیسی برای دانشجويان رشته حقوق جزا و جرم شناسی(انتشارات سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته حقوق جزا و جرم‌شناسي در مقطع كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي درس «زبان تخصصي» به ارزش 2 واحد تدوين شده است.

12,500 تومان

حقوق جزاي اختصاصي- جرايم عليه اموال و مالكيت(جلد اول)( امیرکبیر)

بانک کتاب4030book حقوق جزاي اختصاصي- جرايم عليه اموال و مالكيت(جلد اول) را برای شما عزیزان ارائه کرده است.
22,000 تومان

حقوق جزاي عمومي (جلد اول)(انتشارات سمت)


اين كتاب كه دربرگيرنده مبادي و مفاهيم كلي حاكم بر حقوق جزا از ديدگاههاي مختلف و شريعت اسلام است، براي استفاده دانشجويان دوره كارشناسي رشته حقوق، در درس «حقوق جزاي عمومي (1)» تهيه و تدوين شده است.

9,000 تومان

حقوق جزای اختصاصی کارشناسی ارشد (انتشارات مدرسان شریف)


در اين مجموعه سعي بر آن بوده كه مباحث آن از مهم‌ترين و صحيح‌ترين منابع جمع‌آوري و با تكيه بر اصل قانوني بودن و تكيه بر متون اصلي قانون به شرح و تفصيل و تبيين آن پرداخته شود.

حقوق جزايي يا حقوق كيفري، يكي از انواع گروه حقوق عمومي است كه از لحاظ ضمانت اجرا به نظر، خشن‌ترين نوع از انواع گرايش‌هاي حقوق است وليكن در همين دستة به ظاهر خشن مفاهيمي چون تفسير به نفع متهم، ممنوعيت شكنجه، حق سكونت متهم، اصل شخصي بودن كيفر و اصولي از اين دست به چشم مي‌خورد كه مداقه در كنه آن، حقوق جزا را از هر شعر و اثر هنرمندانه‌اي لطيف‌تر و نتيجه بخش‌تر مي‌سازد. اهميت حقوق جزايي سبب گرديده است كه مطالعه آن در دانشكده‌هاي حقوق علاوه بر تدريس و تعلم بسياري از واحدهاي درسي جزايي، در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در گرايشي تحت عنوان حقوق جزا و جرم‌شناسي تداوم يابد و جاذبه‌هاي اين مطالعات سبب شده كه بسياري از دانشجويان به مطالعه در اين زمينه چه براي اندوخته علمي صرف ـ دانش براي دانش‌ـ و چه براي استفاده از دانسته‌ها براي آزمون‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري و آزمون‌هاي مشاغل حقوقي چون وكالت و سردفتري و قضاوت بپردازند. در ميان مباحث حقوق جزايي، حقوق جزاي اختصاصي به تعبيري مهم‌ترين بخش حقوق كيفري است كه در آن اعمال و رفتارهاي مجرمانه توصيف، اركان آن تعريف و مجازات آن مشخص مي‌گردد و اين اهميت در آزمون‌هاي حقوقي نيز نمايان است و درس حقوق جزاي اختصاصي، يكي از مباحث پر ضريب و مهم آزمون‌هاي كارشناسي ارشد و مشاغل حقوقي است وليكن آنچه ما را در ميان انبوه متون حقوق جزاي اختصاصي به تحرير اين كتاب واداشت مواردي است كه بيان آن از جهت ذكر برخي از ويژگي‌هاي مجموعه حاضر خالي از لطف نيست:
1) در ميان مباحثي كه تحت عنوان حقوق جزاي اختصاصي در دانشكده هاي حقوق تدريس مي‌گردد، مباحثي از حقوق جزاي اختصاصي مانند حدود و بسياري موارد مورد سؤال در آزمون‌ها قرار گرفته و مي‌گيرد. در اين مجموعه سعي بر آن بوده كه اين مباحث از مهم‌ترين و صحيح‌ترين منابع جمع‌آوري و با تكيه بر اصل قانوني بودن و تكيه بر متون اصلي قانون به شرح و تفصيل و تبيين آن پرداخته شود.
2) در ذيل عنوان حقوق جزاي اختصاصي، تأليفات زيادي به رشته تحرير درآمده است كه از يك سو دسترسي به تمامي آن‌ها براي همه داوطلبان ميسر نيست و از طرف ديگر مطالعه تمام آن‌ها از زمان و فرصت داوطلب آزمون‌ها خارج است. علاوه بر آن شناخت منابع اصلي و كامل و منابع مطمح نظر طراحان آزمون‌هاي حقوقي براي هر داوطلب ممكن نيست. در اين مجموعه سعي برآن بوده است كه از تمامي مطالب و گلچين مطالب اصلي و مطرح كه مد نظر طراحان بوده استفاده شود و به زباني ساده و قابل درك بيان گردد.
3) در اين مجموعه تلاش ما آن بوده كه نهايت ساده‌نويسي و بيان معاني الفاظ فقهي و حقوقي را رعايت كنيم تا دانشجوياني كه از رشته‌هاي غيرمرتبط با حقوق در آزمون‌ها شركت مي‌كنند بتوانند از اين مجموعه استفاده نمايند.
4) برخي عقيده به علم نبودن حقوق دارند و دليل آن را هم تغييرات و تحولات پي‌درپي قوانين و در نتيجه تغييرات و تحولات پي‌درپي حقوق مي‌دانند ولي در پاسخ به اين خرده، گفته شده كه فرق است ميان قانون و حقوق. استاد دكتر پرويز صانعي در كتاب حقوق جزاي عمومي به درستي بيان داشته‌اند: «حقوق‌دان، قاضي و وكيل خوب و موفق، كسي است كه بتواند به كمك توانايي فكر خود هر قانون جديد و هر پرونده حقوقي و كيفري را كه به خاطر جمع آمدن شرايط خاص، الزاماً مسائل جديد را شامل مي‌شود، مورد بررسي و تجزيه و تحليل خلاقانه قرار دهد.» وليكن نظر به اينكه عموماً مخاطبان اين كتاب، داوطلبان آزمون‌هاي حقوقي و دانشجويان هستند، تلاش نموديم تازه‌ترين قوانين و آراء وحدت رويه را در كتاب ذكر كنيم و به تجزيه و تحليل آن بپردازيم و در هر چاپ، رسالت خود را به روزرساني اين بخش كتاب مي‌دانيم.
6) وجود مثال‌ها و تست‌هاي تأليفي مجموعه حاضر از ويژگي‌هاي اين كتاب است كه سبب مي‌شود مفهوم مجرد حقوقي در ذهن خواننده ملموس و عيني گرديده و با مثال‌هايي شبيه سؤالات آزمون‌هاي حقوقي به درك و فهم آن بپردازد.
7) در بخش پاياني كتاب، ديات و برخي ديگر از دسته‌بندي‌هاي جرايم در قالب جدول آورده شده تا اين مباحث كه اولاً در تدريس در دانشكده‌ها از آن غفلت مي‌شود و از طرف ديگر بخش مهمي از آزمون‌هاي حقوقي را به خود اختصاص مي‌دهد، براي داوطلب با جدول و نمودار تفهيم نماييم.
8) در پايان هر فصل سؤالات آزمون‌هاي كارشناسي ارشد سراسري و دانشگاه آزاد و آزمون و وكالت مربوط به موضوع آن فصل با پاسخ كاملاً تشريحي گرد‌آوري شده است.
با توجه به عوض شدن قانون مجازات اسلامي و پيچيدگي‌هاي حاصله چاپ كتاب به درازا كشيده، اما سرانجام اين تلاش‌ها مثمرثمر واقع شد و مطالب به صورت كامل در اختيار دانش‌پژوهان عرصه علم حقوق قرار گرفت. لازم به توضيح است آنچه در اين كتاب گردآمده، پس دادن درس به استادان بزرگوار است كه همواره افتخار شاگردي ايشان را داشته و داريم و بر خود واجب مي‌دانيم از استادان محترم دكتر حسين ميرمحمد صادقي و مرحوم دكتر رضا نوربها كه افتخار شاگردي ايشان را داشته‌ايم و در زمان تأليف اين مجموعه مشفقانه پاسخگوي سؤالات ما در اين خصوص بوده‌اند تقدير و تشكر نماييم. علاوه برآن از آقايان حسين ناظريان، رامين فاطمي‌نسب، فرهاد شاهيده و سيدعلي پورموسوي كه در تأليف و ويراستاري اين كتاب ما را ياري نمودند سپاسگزاريم.
مجموعه حاضر را به مادرم كه در زندگي صبورانه همراهم بوده تقديم مي‌كنم. «حسين گرامي»
در انتهاي كتاب، سؤالات آزمون‌هاي وكالت 93 و سراسري 94 با پاسخ كاملاً تشريحي آن‌ها و 8 مرحله آزمون خودسنجي در سطوح A (ساده)، B (متوسط) و C (سخت)

36,000 تومان

حقوق جزای عمومی ( بررسی فقهی - حقوقی واکنش علیه جرم )( سمت)


کتاب حاضر برای دانشجویان رشته حقوق در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس حقوق «حقوق جزای عمومی 3» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی و قضایی و دانشجویان رشته فقه و حقوق اسلامی،‌سایر علاقه‌ مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
بررسي پاسخ به پدیده مجرمانه مستلزم شناخت واکنش‌ها و مطالعه عوامل مؤثر بر تعیین و اعمال واکنش است. بر این اساس مطالب کتاب طی چهارده درس به سه بخش تقسیم شده است: در بخش نخست (شناخت واکنش علیه جرم) فلسفه و اهداف واکنش، اصول حاکم و اقسام واکنش‌ها از حيث رابطه متقابل، موضوع و مجازات‌ها و اقدامات تأميني و تربيتي اطفال و نوجوانان بررسي شده است؛ موضوع بخش دوم (تعیین واکنش علیه جرم) عوامل خاص و عام کاهش‌دهنده و افزایش‌دهنده مجازات از جمله تخفيف، تبديل، سردستگي، تعدد و تكرار است و در بخش سوم (اجرای واکنش علیه جرم) عوامل تأخیر در اجراي مجازات از جمله تعويق، تعليق، آزادي مشروط، نيمه‌آزادي و نظارت الكترونيكي و همچنين عوامل عدم اجراي مجازات شامل معافيت قانوني و قضايي و اسباب سقوط مجازات بررسي شده است.

15,500 تومان

حقوق جزای عمومی (انتشارات نگاه معاصر)


حقوق جزای عمومی
محصولات انتشارات نگاه معاصر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

17,600 تومان

حقوق جزای عمومی کارشناسی ارشد (انتشارات مدرسان شریف)


اين نوشتار به عنوان يك بسته‌ي كمك آموزشي، مباحث حقوق جزاي عمومي را جهت آمادگي در آزمون كارشناسي ارشد با بیان ساده و روان و درعین حال جامع ارائه مي‌كند.

اگر حقوق را دانش تنظيم روابط اجتماعي بدانيم، حقوق جزاي عمومي، دانش تنظيم روابط اجتماعي در حوزه‌ي سياسي است و لذا مي‌توان حقوق جزاي عمومي را فلسفه‌ي سياسي حقوق دانست.
در واقع پرسش محوري كه حقوق اساسي مي‌خواهد به آن پاسخ علمي بدهد، ايجاد تعادل بين نظم و اقتدار عمومي و سياسي از يك طرف و حقوق بشر و آزادي‌هاي اساسي مردم از طرف ديگر است.
اين نوشتار به عنوان يك بسته‌ي كمك آموزشي، مباحث حقوق جزاي عمومي را جهت آمادگي در آزمون كارشناسي ارشد ارائه مي‌كند. بيان ساده و روان و در عين حال جامع از سرفصل‌هاي آموزشي حقوق جزاي عمومي در دانشگاه‌ها،‌ ارائه‌ي مثال‌هاي تاليفي و هدف‌دار متنوع و پاسخگويي تشريحي به مثال‌ها و همچنين سؤالات آزمون‌هاي كارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد به صورت طبقه‌بندي‌شده از جمله ويژگي‌هاي اين مجموعه است كه در نهايت به پوشش محتوايي جامع مطالب ارايه شده در آزمون‌ها با صرف حداقل زمان ممكن منجر گرديده است.
در انتهاي كتاب، سؤالات آزمون دكتري و سراسري 95 با پاسخ كاملاً تشريحي آن‌ها و 6 مرحله آزمون خودسنجي در سطوح A (ساده)، B (متوسط) و C (سخت)

25,500 تومان

حقوق جزای عمومی(انتشارات مشاهیر دادآفرین)


منطبق با قانون مجازات اسلامی مصوب 1392/02/01 و منطبق با آیین دادرسی کیفری مصوب 1392/12/04

25,000 تومان

دوره کامل حقوق جزای عمومی ایران (انتشارات علمی و فرهنگی مجد)


فهرست مطالب
مقدمه
بخش اول: کلیات و تحول حقوق جزا و منابع
مبحث اول: مفاهیم
گفتار اول: خصوصیات حقوق جزا
گفتار دوم: موضوع حقوق جزا
گفتار سوم: موضوعات حقوق جزا
گفتار چهارم: هدف حقوق جزا
مبحث دوم: تحولات حقوق جزا
گفتار اول: دوران کهن یا اولیه
گفتار دوم: مکتب اسلام
گفتار سوم: اصول کلی حقوق جزای اسلام
گفتار چهارم: مکاتب کیفری بعد از قرن 18
مبحث سوم: منابع حقوق جزا
گفتار اول: منابع مستقیم حقوق جزا
گفتار دوم: منابع غیرمستقیم یا فرعی حقوق جزا

بخش دوم: توضیح و بیان نکات کلیدی مواد قانون مجازات اسلامی 1392 (مربوط به حقوق جزای عمومی)
کتاب اول: کلیات
بخش اول: مواد عمومی
بخش دوم: مجازاتها
بخش سوم: جرائم
بخش چهارم: شرایط و موانع مسئولیت کیفری
فهرست منابع

مقدمه
قانون مجازات اسلامی 1392 به عنوان مهمترین منبع حقوق جزای ایران به ویژه در حوزه حقوق جزای عمومی محسوب شده و منبع اصلی سوالات در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. قانون مذکور نسبت به قانون مجازات اسلامی 1370 به ویژه در کلیات آن که در بردارنده مباحث مهمی از جمله «حقوق جزای عمومی» است، در رویکرد به مضوعاتی همچون طبقه بندی مجازاتهای اصلی تعزیری، تقسیم مجازات ها به اصلی، تکمیلی و تبعی، مسوولیت کیفری اشخاص حقوقی، شروع به جرم، جرم عقیم و محال، تعدد و تکرار جرم، پذیرش تقصیر به عنوان مبنای مسوولیت کیفری، محاسبه مجازات های حبس، شلاق و جزای نقدی نسبت به یکدیگر، ایجاد نهادهای جدیدی به نام تعویق مجازات، معافیت از مجازات، تعلیق مجازات بعد از صدور حکم، نظام نیمه آزادی، مجازات جایگزین حبس، مرور زمان شکایت، تعیین مجازات های قابل گذشت، ظهور نهادهای مانند توبه و قاعده درء و تحولات بنیادی در مسوولیت کیفری اطفال کمتر از 18 سال تغییرات اساسی نموده است. توضیح و بیان نکات مبهم و بعضا بدیع از این قانون و لزوم آگاهی علاقمندان رشته حقوق به ویژه داوطلبان ورود به تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری حقوق جزا و جرمشناسی) از اهداف اصلی کتاب می باشد. بیان نکات کلیدی و اصلی حقوق جزای عمومی (شرح هر ماده قانونی) به نحوی است که نیازهای داوطلبان تحصیلات تکمیلی در حوزه حقوق جزای عمومی مرتفع خواهد کرد. آگاهی نگارنده از چگونگی تهیه اولیه لایحه از سوی قوه قضاییه تا تصویب نهایی قانون مجازات اسلامی 1392 از سوی مجلس شورای اسلامی و بهره مندی از کلیه کتب و نوشته های داخلی، آراء وحدت رویه دیوانعالی کشور و رویه عملی مراجع قضایی و نظرات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و بهره فراوان از آثار اندیشه های والای دانشمندان کشورمان و خدمت سی ساله قضاوت نگارنده در قوه قضاییه پشتوانه این ادعا است. اینک ثمره این سعی در معرض دید خوانندگان قرار می گیرد تا قضاوت نمایند و همه قضاوتها را با دیده منت پذیرا و در تلاش بعدی همه آنها را بکار خواهم گرفت. در پایان از جناب آقای دکتر سید عباس حیینی نیک مدیر محترم انتشارات مجد برای نهایت همراهی و همکاری در چاپ کتاب صمیمانه کمال امتنان را می نماییم.

نکاتی که خواننده محترم قبل از مطالعه کتاب دوره کامل حقوق جزای عمومی ایران باید بدان توجه نماید:
1 - تلاش گردیده است کلیه موضوعات حقوق جزای عمومی که نیاز داوطلبان رشته حقوق به ویژه داوطلبان ورود به کارشناسی ارشد و دکتری برآورده شود. بنابراین تمام مطالب کتاب براساس این نیاز تهیه و تدوین شده است.
2 - ابتدا کلیاتی از حقوق جزای عمومی بیان شده است به نحوی که خواننده با تعریف، موضوع خصوصیات و تحول حقوق و مکاتب کیفری آشنایی پیدا خواهد نمود در صورت مطالعه دقیق می توان سوالات مربوط در هر قسمت را پاسخ داد.
3 - طرح و بیان مطالب کتاب براساس مواد قانون مجازات اسلامی 1392 به صورت ماده به ماده قانونی خواهد بود و در ذیل هر ماده مطالب مرتبط و نکات موردنیاز بیان شده است.
4 - ارتباط مواد قانونی بخش کلیات قانون مجازات اسلامی 1392 با هم و با سایر مواد قانون دیگر مطرح گردیده تا خواننده از احکام قانونی مشابه در حقوق جزای ایران اطلاع حاصل نماید.
5 - تلاش گردیده که از بیان مطالب غیرضروری و غیر مرتبط و مطول خودداری شود بنابراین هیچ مطالبی زائد نخواهد بود و داوطلب باید همه مطالب و بدون گزینش مورد مطالعه دقیق قرار دهد.
6 - بیان مطالب مفهومی و براساس نوع و چگونگی سوالات آزمون های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تهیه شده است بدیهی است لازمه آن مطالعه دقیق نکات اصلی کتاب خواهد بود.

چکیده کتاب دوره کامل حقوق جزای عمومی ایران:
1- کلیات و تحول حقوق جزا و منابع
2- دوره تعدیل نسبی انتقام (دوره قصاص و دیات) یا دادگستری خصوصی
3- توضیح و بیان نکات کلیدی مواد قانون مجازات اسلامی 1392(مربوط به حقوق جزای عمومی)
4- قانوني بودن جرائم، مجازاتها و دادرسي كيفري
5- مجازاتها و اقدامات تأميني و تربيتي اطفال و نوجوانان
6- سردستگي گروه مجرمانه سازمان يافته
7- شرايط و موانع مسئوليت كيفري
قابل استفاده دانشجویان رشته حقوق
محصولات انتشارات علمی و فرهنگی مجد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

134,000 تومان

سنجش برتر 2 حقوق جزای عمومی و اختصاصی(انتشارات دادآفرین)


سنجش برتر 2 حقوق جزای عمومی و اختصاصی

12,000 تومان

سنجش برتر حقوق جزا عمومی واختصاصی(انتشارات دادآفرین)


سنجش برتر حقوق جزا عمومی واختصاصی

10,000 تومان

متون حقوقی ( 2 ) : حقوق جزا( سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته حقوق در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «متون حقوقي 2» به ارزش 2 واحد تدوين شده است.

5,000 تومان

مجموعه پرسش‌های عمومی و اختصاصی حقوق جزا (انتشارات دور اندیشان)


ویژه داوطلبان آزمون وکالت قضاء، کارشناسی ارشد و دکترا

40,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 5,000 تومان بیشترین: 134,000 تومان
ريال5000 ريال134000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.