بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات داروسازی

داروسازی

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

100 مورد بالینی سکته‌های مغزی (انتشارات تیمورزاده)


کتاب 100 مورد بالینی سکته‌های مغزی
موضوع: سکته مغزی
پديدآورنده: نويسنده:نوبویوکی ساکائی
نويسنده:نوبولو کاهارا
زيرنظر:هاروهیکو کیکوچی
زيرنظر:تورو کیتا
مترجم:جمشید جمشیدی
ناشر: تیمورزاده
تعداد صفحات: ۳۲۴ صفحه
قطع کتاب: وزیری (شومیز)
تاريخ نشر:1396
كد ديويي:۶۱۶.۸۱
زبان كتاب:فارسی
محل نشر:تهران
29,000 تومان

Clinician's pocket drug reference 2016(انتشارات تیمورزاده )


Clinician's pocket drug reference 2016

15,000 تومان

Handbook of Applied Therapeutics 9th Edition (انتشارات تیمورزاده )


علوم پزشکی، داروسازی

66,000 تومان

Handbook of Applied Therapeutics 9th Edition(انتشارات تیمورزاده )


Handbook of Applied Therapeutics 9th Edition

66,000 تومان

آشنایی با فرمولاسیون داروهای ترکیبی در داروخانه (انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد)


آشنایی با فرمولاسیون داروهای ترکیبی در داروخانه
داروسازی

فهرست مطالب
پیش گفتار
بخش اول - اصول کلی در ساخت داروهای ترکیبی
بخش دوم - اشکال دارویی ترکیبی
بخش سوم - محلولهای رایج در داروخانه
بخش چهارم - نیمه جامدات
منابع
نمایه

پیش گفتار کتاب آشنایی با فرمولاسیون داروهای ترکیبی در داروخانه
سپاس لطف بیکران الهی که چاپ چهارم این کتاب را همراه اضافات آن میسر ساخت تا بتوانیم مجموعه ای را به صورت علمی بر پایه کارهای عملی و تجربی به صورت کاملتر به نگارش درآورده و در اختیار همکاران قرار دهیم. تهیه و تالیف این کتاب با انگیزه قراردادن یک منبع علمی با کاربرد عملی در خصوص طرز ساخت یا تهیه نسخ ترکیبی در داروخانه است.
با توجه به محدود بودن دروس عملی ارائه شده به دانشجویان داروسازی و عدم آگاهی و آشنایی پزشکان با فرمولاسیون های ترکیبی (درخصوص حلالیت، ناسازگاریها، خواص فیزیک و شیمیایی مواد اولیه و ...) و کامل نبودن یافته های علمی و عملی دانشجویان داروسازی بعد از فراغت از تحصیلی، مشکلاتی در تجویز و ساخت و ارائه این نسخ به بیمار همواره وجود دارد. از این رو به دلیل کمبود منابع معتبر، نیاز به کتب فارسی در این زمینه احساس می گردد. امید است تالیف این کتاب تا حدی راهگشای رفع این کمبودها باشد.
این کتاب در برگیرنده چهار بخش می باشد. بخش اول شامل مقدمات و اصول ساخت فرآورده های ترکیبی، بخش دوم شامل کپسولها و محلولها، بخش سوم شامل محلولهای رایج در داروخانه، لوسیونها، محلول های دهانی و گوشی، محلولها و شربتهای خوراکی و بخش چهارم شامل نیمه جامدات و فرمولاسیون های رایج نیمه جامدات است. در پایان از شورای محترم انتشارات و معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل اهتمام ایشان در مراحل چاپ مجدد این اثر قدردانی می گردد و نیز از جناب آقای دکتر خلیلی که از راهنمائیهای ایشان بهره مند بودیم نهایت تشکر را داریم. در پایان منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات اساتید، دانشجویان و پژوهشگران عزیز هستیم.
دکتر شیوا گل محمدزاده - دکتر ثریا سلامی

بخش اول: اصول کلی در ساخت داروهای ترکیبی
نسخ ترکیبی، نسخ دستوری هستند که از طرف پزشک به داروساز، جهت تهیه یک فرمول دارویی خاص در مقادیر محدود، ارجاع داده می شود. با در نظر گرفتن این فرضیه که پزشک نسبت به نوع مواد، اثرات فارماکولوژیک و مقدار ماده موثره درمانی ترکیب داده شده و داروساز به مورد مصرف، نحوه ساخت، تضمین پایداری دارو تا موقع مصرف و نحوه نگهداری آنها آگاه است، ساخت داروهای ترکیبی به مرحله اجرا گذاشته می شود.
مراحل ساخت داروهای ترکیبی
1 - اطمینان از وجود مواد اولیه ساخت
2 - اطمینان از وجود وسایل ساخت
3 - اطمینان از روش کار و مهارت در ساخت
4 - اصلاح فرمول (از نظر مقادیر، برطرف کردن ناسازگاریها و ...)
5 - تهیه فرمول با توجه به اصول داروهای ساختنی
6 - برچسب زدن به فرآورده نهایی تهیه شده
7 - ثبت فرمول در دفاتر مخصوص (نام بیمار، نام پزشک، نام داروساز، تاریخ ساخت، فرمول ترکیب و شرایط نگهداری)
و ...

محصولات انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

40,000 تومان

احتیاط مصرف و تداخلات دارویی گیاهان دارویی بر اساس شواهد و مستندات (انتشارات تیمورزاده)


داروسازی

محصولات انتشارات تیمورزاده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

29,500 تومان

اصول و مبانی سم‌ شناسی 2015 (انتشارات اطمینان)


محصولات انتشارات اطمینان قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

40,000 تومان

اطلاعات دارویی بالینی : رویکرد جدید (انتشارات ارجمند)


کتاب اطلاعات دارویی بالینی : رویکرد جدید رویکرد منحصر به فرد و کاربردی جهت ارایه اطلاعات دارویی بالینی دارد. در این رویکرد، مشخصات بالینی و کاربردی هر دارو در قالب مقایسه با داروهای هم دسته ارایه شده است. در کنار مکانیسم اثر و اشکال دارویی، خصوصیات فارماکوکینتیک، کاربردهای بالینی، روش تجویز، پایش حین درمان، عوارض جانبی، تداخلات دارویی، تنظیم دوز در نارسایی کلیوی و کبدی، مصرف در دوران بارداری و شیردهی و نکات مهم بالینی عرضه شده است.
محصولات انتشارات ارجمند قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@
135,000 تومان

اولین کتاب جامع کارآموزی در داروخانه (انتشارات جعفری)


اولین کتاب جامع کارآموزی در داروخانه : ویژه دانشجویان داروسازی

24,000 تومان

بافت و جنین - درسنامه جامع علوم پایه (مجموعه روپوش سفید)


موضوعات
درسنامه جامع علوم پایه روپوش سفید
سری کتابهای روپوش سفید
این مجموعه درسنامه علوم پایه روپوش سفید "بافت و جنین " قابل استفاده برای دانشجویان پزشکی ،دندانپزشکی ،داروسازی و رشته های علوم پایه می باشد . بخش بافت شناسی به 18 فصل تقسیم می شود و بخش جنین شناسی از 17 فصل تشکیل شده است .

9,800 تومان

باکتری و ویروس - درسنامه جامع علوم پایه (مجموعه روپوش سفید)(انتشارات آرتین طب)


موضوعات
درسنامه جامع علوم پایه روپوش سفید
سری کتابهای روپوش سفید
کتاب پیش رو درسنامه جامع علوم پایه روپوش سفید"باکتری وویروس " مناسب برای دانشجویان پزشکی ،دندانپزشکی ،داروسازی و رشته های علوم پایه می باشد . این مجموعه از دو فصل باکتری شناسی و ویروس شناسی تشکیل شده است .هر فصل به بخش های جزئی تری تقسیم می شود .

8,800 تومان

تداخل غذا و دارو (انتشارات تیمورزاده)


علوم پايه، داروسازی، تغذيه

محصولات انتشارات تیمورزاده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

15,200 تومان

راهنمای نسخه پیچی صحیح - چاپ دوم (انتشارات تیمورزاده)


کمک درسی، داروسازی

محصولات انتشارات تیمورزاده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

2,950 تومان

راهنمای نسخه نویسی صحیح - چاپ دوم (انتشارات تیمورزاده)


کمک درسی، داروسازی

محصولات انتشارات تیمورزاده قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

2,950 تومان

سوالات اختصاصی سم‌ شناسی (SQP) (همراه با پاسخنامه تشریحی) (انتشارات گروه تألیفی دکتر خلیلی)


سوالات اختصاصی سم‌شناسی (SQP) (همراه با پاسخنامه تشریحی)

SQP چیست :کتاب‏‌های (SQP) Specific Question of Pharmaceutical سوالات استاندارد دروس داروسازی براساس بخش‌بندی مطالب طراحی شده است و نقش بسیار مهمی در جا انداختن مطلب دارند. لذا توصیه اکید ما به شما این است که بلافاصله پس از مطالعه دقیق هر بخش از گایدلاین‌ها، تست‌های کتابSQP آن درس را دقیقاً بزنید. این کار چه نقش مهمی دارد؟
الف) نقاط ضعفتان را مشخص می‏ کند.
ب) مطالبی را که خواندید با تست ملکه ذهن می‏‌شود.
ج) با نحوه طراحی سؤالات آشنا می‏‌شوید.
د)‌ چون تست آن مطلب را هم زده‌اید، احتمال فراموش شدن مطلب کاهش می‌یابد.
هـ)‌ اکثر کسانی که در امتحان دستیاری رتبه‌های تک رقمی یا دو رقمی آورده‌اند کسانی بوده‏‌اند که به جزء گایدلاین، SQP را نیز از همان شروع دوره همراه با گایدلاین‏‌ها دقیقاً مطالعه کرده‏‌اند و تست‏‌های بی‏شماری تا روز امتحان زده‏‌اند.
اساس شکل‌گیری کتاب‌های SQP:
باتوجه به تنوع رشته‌های تخصصی داروسازی و علاقه داوطلبان به این رشته‌ها و هم‌چنین رشته‌های جدیدی که امکان شرکت داوطلبان غیرداروساز را نیز میسر کرد. ما را بر آن داشت که کتاب‌های اختصاصی برای شرکت داوطلبان طراحی کنیم
کتاب‌های SQP به صورت گایدلاین و تستی طراحی شده است که داوطلبان با خواندن گایدلاین و بعد مرور تست‌های سال‌های قبل و تست‌های ابتکاری مطالب را ملکه ذهن‌شان کنند. تست زدن در حقیقت قسمتی از درس خواندن می‌‏باشد و از آن مجزا نمی‌باشد. هر چقدر بیش‌تر تست بزنیم مطالب درس بیشتر جا می‌افتد و دیرتر فراموش می‌شوند. تست زدن برای هر درس و بخشی لازم و ضروری است، چرا که یک مرحله از آموزش به وسیله تست زدن صورت می‌گیرد. پیشنهاد ما به شما این است که تست‏‌زنی را برای تمام درس‏‌ها انجام دهید. تست‌‏زنی را به ماه‏‌های نزدیک امتحان موکول نکنید چرا که کار بسیار اشتباه و خطرناکی است. در ماه‏‌های نزدیک امتحان آنقدر مطلب برای دوره کردن وجود دارد که دیگر فرصتی برای تست‌زنی نمی‌باشد. هم‌چنین شما باید از همین ابتدا ضعف‏های خود را در هنگام تست‌زنی شناسایی کنید و در جهت رفع آنها اقدام نمائید. سوال: آیا لازم است ما از همین ابتدا تست بزنیم، یا زود است و در ماه‏‌های آخر تست بزنیم؟
۱ـ حتماً لازم است از همین الان تست بزنید. یعنی هر مبحثی را که مطالعه می‌کنید را حتماً SQP آن را بزنید و حتماً آنها را تحلیل کنید و به نکات آن توجه کنید.
2ـ‌ شما حتماً هر ماه نیز تست‌های آزمون‌های تمرینی را در زمان معین بزنید و حتماً نمره و تراز خود را محاسبه کنید. با این روش تحت مانیتورینگ کامل قرار می‌گیرد و متوجه می‌شوید که در ماه گذشته وضعیت درسی‏تان چگونه بوده است که اگر دیدید زیاد مطلوب نبوده است، سعی در اصلاح و برطرف نمودن آن می‌کنید. حال فرض کنید کسی مرتباً خود را چک نکند و وضعیت خوبی نداشته باشد در حالی که خود از آن خبر ندارد. فاجعه اصلی در سر جلسه امتحان رزیدنتی رخ خواهد داد.
۳ ـ‌ کسانی که تست زدن و مطالعه SQP و آزمون‌های تمرینی را به ماه‏‌های آخر موکول می‌کنند، عملاً در آن زمان وقت نخواهند کرد که این همه تست را بزنند

معرفی این کتاب :
طلیه سخن مولف :
به لطف خداوند مجموعه‌ای که به خدمتتان ارائه می‌شود در نوع خود نخستین است.
امتحانات تخصصی داروسازی یکی از مشکل‌ترین و پرفرازونشیب‌ترین امتحانات بوده و کسانی که سؤالات سال‌های قبل را مطالعه نموده و از نحوه نگارش طراحان سؤال آگاه شده و دروس خود را با همان دید مطالعه می‌کنند، سود بیشتری از نیرو و زمانی که صرف می‌کنند، عایدشان می‌شود. اما از طرفی مرتب نبودن سؤالات براساس موضوعات هر درس، بسیاری از داوطلبان را در برنامه‌ریزی‌هایشان برای تست‌زنی دچار مشکل می‌سازد و درنهایت بسیاری از آن‌ها قادر به مطالعه تمام تست‌ها نمی‌باشند.
ما برای حل این مشکلات برآن شدیم تا مجموعه‌های جدید و کاملی را به خدمت دوستان و همکاران عزیز ارائه نمائیم. در این کتاب ما مجموعه سؤالات سم‌شناسی طی سال‌های 82 تا 95 را که حدودا 500 تست می‌باشد، براساس فصول و موضوعات دسته‌بندی و تفکیک کرده‌ایم و سؤالات را در هر فصلی براساس سال سؤال، مرتب نموده‌ایم.
به این ترتیب داوطلبان امتحانات دستیاری تخصصی داروسازی، ارزشیابی و ارتقاء داروسازان و کارشناسی ارشد به‌راحتی می‌توانند قبل و بعد از خواندن هر فصل از درس امتحانی سم‌شناسی، به سؤالات آن فصول مراجعه و از چند و چون طراحی سوال آگاه شوند. این کتاب تحت عنوان SQP (Specific Questions of Pharmaceutical) در زمینه سم‌شناسی تهیه و در آینده‌ای نزدیک در زمینه‌های سایر مباحث داروسازی نیز چنین کتاب‌هایی تدوین خواهد شد.
گفتنی است تمامی پاسخ‌ها از کتاب‌های سم‌شناسی کاسارت، سم‌شناسی پایه دکتر رجب‌نیا و قطب سم‌شناسی استخراج شده و در این کتاب گردآوری شده است.
وسواس و دقت بسیاری که خود محتاج صرف زمان زیادی است، در تصحیح، تخلیص و بازبینی پاسخ سؤالات صورت گرفته است، لذا با اطمینان می‌توان گفت که پاسخ سؤالات نسبت به مجموعه‌های موجود در بازار، بسیار دقیق‌تر و صحیح‌تر است.
مطمئناً دانشجویان با خواندن این مجموعه در کنار مطالعه دروس، می‌توانند اطمینان‌خاطر بیشتری از مطالعه خود داشته باشند و این نتیجه مثبت موجب خوشحالی ما خواهد شد.
به رغم تمام تلاش‌هایمان باید اذعان کنیم کاری بی‌نقص انجام نداده‌ایم، پیشنهادها وتذکرهای شما درباره سؤالات سم‌شناسی به ما در تدوین چاپ‌های بعدی این کتاب یاری خواهد نمود.
دکتر مهدی رجب‌نیا

فهرست مطالب :
فصل اول: اصول سم‌شناسی
سوالات
پاسخنامه
فصل دوم: مکانیزم‌های سمیت
سوالات
پاسخنامه
فصل سوم: ارزیابی خطر
سوالات
پاسخنامه
فصل چهارم: مسمومیت با فلزات
سوالات
پاسخنامه
منابع

محصولات انتشارات گروه تألیفی دکتر خلیلی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

15,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 2,950 تومان بیشترین: 199,200 تومان
ريال2950 ريال199200
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.