هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات دین و فلسفه

دین و فلسفه

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آگاهی از زمان در پدیدارشناسی هوسرل(انتشارات علم)


فلسفه - آگاهی از زمان در پدیدارشناسی هوسرل

14,500 تومان

آموزش حکمت اشراق (انتشارات سمت)کتاب سمت برای دانشجویان رشته‌های فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی و فلسفه و کلام اسلامی به عنوان منبع اصلی درس «حکمت اشراق» در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تهیه و تدوین شده است. امید است علاوه ‌بر جامعه دانشگاهی و حوزوی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
شیخ شهاب‌الدین سهروردی (549-587 ق) از جمله ستارگان درخشان فلسفه‌ورزی ایران اسلامی است که محصول تلاش او در قالب حکمت اشراق عرضه شده است. این مکتب یکی از مکاتب سه‌گانه بزرگ در فلسفه اسلامی و حلقه واسط میان حکمت متعالیه را تشکیل می‌دهد. حکمت اشراق افزون بر اینکه روش فلسفی را ارتقا داده و به بسیاری از مطالب قابل نقد فلسفه سنتی مشائی انتقادهایی وارد کرده است، ضمن توجه به همه سرمایه‌های موجود از فلسفه‌های کهن گرفته تا عرفان اسلامی و کلام موفق به طرح مباحث بسیار نو شده که زمینه‌ها را برای شکل‌گیری حکمت متعالیه فراهم آورده است. با این همه هنوز ظرفیت‌های فراوانی در این حکمت وجود دارد که جای توجه و پیگیری دارد. کتاب حاضر کوشیده است متنی منقّح، یکدست، روان و مختصر در جهت انتقال همه دستاوردهای مهم حکمت اشراق عرضه کند.

محصولات انتشارات سمت قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

12,000 تومان

آیینه های نیستی (الهیات سلبی در آثار مولانا و مایستر اكهارت)


فلسفه - آیینه های نیستی (الهیات سلبی در آثار مولانا و مایستر اكهارت)

11,000 تومان

ابن هیثم و دانش نورشناسی آراء و اکتشافات ( موسسه انتشارات دانشگاه تهران)


کتاب ابن هیثم و دانش نورشناسی آراء و اکتشافات
سال 2015 ميلادي كه به مناسبت هزارمين سال نگارش كتاب المناظر توسط ابن هيثم، به عنوان سال نور از طرف سازمان جهاني يونسكو اعلام شده، فرصتي براي روشن كردن نقش مسلمانان، به ويژه ابن هيثم در پيشرفت علم نور است. با اين هدف كه ملت ما به اين باور برسند كه ايران و عرب كمتر از غرب نيستند. كتاب حاضر ترجمه اثر مصطفي نظيف درباره نظريات و اكتشافات نورشناسي ابن هيثم است.

محصولات موسسه انتشارات دانشگاه تهران قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

48,000 تومان

اتمیسم منطقی(انتشارات علم)


فلسفه - اتمیسم منطقی

3,450 تومان

اخلاق اسلامی و شبح مدرنیته


دلايل قانع‌کننده‌اي وجود دارد که چرا دوانگاري اسلام و مدرنيته همچنان يکي از موضوعات اصلي پيش روي جهان کنوني است. اسلام، اين دين جهاني در طول قرن‌ها، زندگي و آگاهي‌بخش بزرگي از بشريت را شکل داده و تمدني جهاني تشکيل داده که در بسياري از جهات به‌موازات تمدن غرب پيش مي‌رود. کتاب حاضر با بررسي جنبه‌هاي متفاوت مدرنيته و تفاسير معاصر از اسلام در کنار يکديگر، مستقيماً به هر دو سمت پرداخته است و به‌منظور بررسي و تحليل عميق اين موضوعات، گفتمان برخي از برجسته‌ترين متفکران سده‌هاي بيستم و بيست و يکم را مبنا قرار داده است.

27,500 تومان

اراده به دانستن (انتشارات نی)


نباید سکسوالیته را داده‌ای طبیعی تصور کرد که قدرت تلاش می‌کند آن را مطیع و سرکوب کند، یا حوزه‌ای مبهم که دانش تلاش می‌کند به‌تدریج آن را کشف کند. سکسوالیته نامی است که می‌توان به سامان‌های تاریخی داد: نه واقعیتی پنهان که تسخیر آن دشوار باشد، بلکه شبکهٔ بزرگِ سطحی که در آن برانگیختن بدن‌ها، تشدید لذت‌ها، تحریک به گفتمان، شکل‌گیری شناخت‌ها، و تقویت کنترل‌ها و مقاومت‌ها به‌طور زنجیروار و مطابق با چند استراتژی دانش و قدرت به یکدیگر متصل می‌شوند.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

12,000 تومان

ارتداد در اسلام (انتشارات نی)


رساله سرالاسرار شیخ عبدالقادر گیلانی رساله‌ای ارزنده برای شناخت اصول تصوف و طریق ذکر برای وصول به معرفت و شناخت حق است. عبدالقادر بن ابی صالح گیلانی شافعی حنبلی، شیخ بغداد بود. او نوه‌ی دختری ابوعبدالله صومعی گیلانی است که از بزرگان مشایخ گیلان و مشهور به کرامات بوده است. او در ۴۷۱ ﻫ .ق. در گیلان زاده شد و در هجده‌سالگی آهنگ بغداد کرد و تا پایان عمر در آن‌جا بود.
شیخ علوم شریعت، طریقت، لغت و ادب را به نیکی فراگرفت و در روزگار خویش امام حنبلیان و شیخ آنان شد و در شوال ۵۲۱ ﻫ .ق. در مدرسه‌ی ابوسعد مخرمی بر کرسی وعظ نشست و آوازه‌ی شهرتش بالا گرفت چندان که مجلس وعظ خود را به خارج بغداد برد و گفته‌اند هفتاد هزار تن در آن شرکت می‌کردند. شیخ ۹۱ سال بزیست، از خود مصنفات بسیاری برجا گذاشت و شاگردان زیادی تربیت کرد و سرانجام در سال ۵۶۱ ﻫ .ق. دار فانی را وداع گفت و به جوار حق شتافت.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

12,000 تومان

از مدرنیسم تا پست مدرنیسم (انتشارات نی)


کتاب از مدرنیسم تا پست‌ مدرنیسم مجموعه‌ای جامع از متون کلاسیک و معاصر مربوط به مدرنیسم و پست‌ مدرنیسم است.
این مجموعه با تکیه بر این فرض که دانش‌پژوهان و دانشجویان نمی‌توانند بدون شناختی قبلی از بسط و تکامل مدرنیته به ارزیابی پست‌ مدرنیسم بپردازند مباحث کنونی را در متن نقادی مدرنیته از قرن هفدهم به این‌سو قرار داده است.
این کتاب که به ترتیب زمانی و موضوعی تنظیم شده است متنی است ایده‌آل برای دانشجویان و عموم خوانندگان، زیرا گستردگی و عمق پوشش این اثر آن را به منبعی غیرقابل چشم‌پوشی برای پژوهش در رشته‌های مختلف فلسفی، ادبی، فرهنگی، نظریه‌ی اجتماعی و دینی تبدیل می‌کند.
افزوده‌های ویراست جدید دربرگیرنده‌ی بیست متن برگزیده‌ی جدید است از چهارده نویسنده‌ی غالباً متأخری که بیان‌کننده یا منتقد پست‌مدرنیسم بوده‌اند.
ویراستار کتاب، آقای کِهون، استاد فلسفه در دانشگاه بوستون و نویسنده‌ی کتاب‌های معضل مدرنیته (۱۹۸۸) و غایات فلسفه (۱۹۹۵) است.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

75,000 تومان

اسپینوزا (انتشارات علم)


فلسفه - اسپینوزا

فهرست مطالب:
مقدمه مترجم
فصل اول: زندگی - آثار - روش هندسی - تأثیر فلاسفه دیگر در تفکر اسپینوزا - تفاسیر مختلف فلسفه اسپینوزا
فصل دوم: جوهر و صفات آن - حالات نامتناهی - انتشای حالات متناهی - نفس و بدن - حذف علیت غایی
فصل سوم: سطوح و درجات معرفت از نظر اسپینوزا - تجربه مبهم؛ تصورات کلی؛ خطا - معرفت علمی - معرفت شهودی
فصل چهارم: نظر اسپینوزا درباره عواطف و رفتار انسان - صیانت ذات؛ لذت و الم - عواطف منشئه - عواطف فعال و منفعل بندگی و آزادی - حب عقلی به خدا - سرمدیت نفس انسانی یک ناهماهنگی در اخلاق اسپینوزا
فصل پنجم: حق طبیعی - شالوده جامعه سیاسی - حکومت و دولت - روابط بین مدائن - آزادی و تسامح - نفوذ اسپینوزا و نظریات مختلف درباره فلسفه او
منابع حواشی
فهرست اصطلاحات

مقدمه مترجم:
متن حاضر ترجمه و تحشیه بخش اسپینوزا است از جلد چهارم از دوره نه جلدی تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون، مورخ فلسفه و فیلسوف معاصر، متولد 1907 در انگلستان، از این دوره تاکنون جلدهای اول، پنجم، هفتم، هشتم و بخش کانت از جلد ششم به فارسی ترجمه شده است. بخش مربوط به اسپینوزا خود مشتمل بر پنج فصل است و در آن اجمالی از زندگی اسپینوزا آمده و از فلسفه او به تفصیل بحث شده است. مؤلف ضمن تشریح فلسفه اسپینوزا جای نقد و نظرهایی حکیمانه بر آن دارد، و این شیوه اوست در تمام دوره تاریخ فلسفه خویش. دقت، فصاحت و استواری سبک او مطهری دیگری را در نظر نگارنده مجسم می سازد. مترجم در بعضی مواضع، حواشی مختصری در پائین صفحات بر کلام او و به خصوص اسپینوزا دارد. شماره های داخل پرانتز مربوط به یادداشت های مؤلف است که به آخر هر فصل منتقل شده است.
سیدمحمد حکاک

یادداشت های چاپ جدید
اینک چاپ جدید کتاب تقدیم خوانندگان محترم می شود. اینجانب قصد داشتم بر حواشی کتاب بیفزایم و بعضی از آنها را تفصیل دهم. اما به عللی این امر ممکن نشد و صرفاً به اصطلاحاتی جزئی در بعضی عبارات اکتفا شد.
سیدمحمد حکاک

فصل اول
1 باروخ اسپینوزا (بندیکت اسپینوزا یا دواسپینوزا یا دسپینوزا) در بیست و چهارم نوامبر 1632 در آمستردام متولد شد. او از خانواده ای از یهودیان پرتغالی بود که در پایان قرن شانزدهم به هلند مهاجرت کرده بودند. نیاکانش احتمالاً مارونی بوده اند؛ یعنی یهودیانی که در دهه آخر قرن پانزدهم به ظاهر مسیحی شدند تا از کشورشان اخراج نشوند؛ ولی در واقع به دین یهودیت باقی ماندند. به هر حال مهاجران هنگام ورود به هلند یهودی بودن خود را آشکار کردند، و اسپینوزا در جامعه یهودی آمستردام مطابق سنن یهودی تربیت شد. هرچند زبان بومی او اسپانیایی بود (زبان پرتغالی را نیز در سال های اول عمر آموخت)، تحصیلات اولیه اش بالطبع مطالعه تستامنت عتیق و تلمود بود.
و ...

محصولات انتشارات علم قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

9,500 تومان

اصول فلسفه و روش رئالیسم(انتشارات صدرا)


اصول فلسفه و روش رئالیسم

9,000 تومان

اصول و فلسفه تعليم و تربيت( امیرکبیر)

بانک کتاب4030book اصول و فلسفه تعليم و تربيت را برای شما عزیزان ارائه کرده است.
12,000 تومان

افق زندگی و اندیشه های ابن سینا


فلسفه اسلامی - افق زندگی و اندیشه های ابن سینا

22,500 تومان

اگزیستانسیالیسم دین و اخلاق(انتشارات علم)


فلسفه - اگزیستانسیالیسم دین و اخلاق

8,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 330,000 تومان
ريال0 ريال330000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.