هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات دین و فلسفه

دین و فلسفه

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

برگزیده متون فلسفی( سمت)


اين كتاب براي درس «تفسير متون فلسفي به زبان خارجي» تهيه شده است و براي اينكه دانشجو با چگونگي بيان خود فيلسوف آشنا شود به ترتيب زماني متوني به زبان انگليسي از شش نفر از فيلسوفان بزرگ: ارسطو، سنت توماس، لايبنيتس، كانت، هگل و هايدگر انتخاب شده است.

6,500 تومان

برهان وجودی در فلسفه غرب و فلسفه اسلامی (انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران)


عنوان کتاب: برهان وجودی در فلسفه غرب و فلسفه اسلامی
موضوع کتاب: فلسفه تطبیقی
خدا - اثبات هستی‌شناختی
هستی‌شناسی (فلسفه اسلامی)
نويسنده کتاب:علی افضلی
ناشر کتاب: موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران
تعداد صفحات کتاب: ۸۶۶ صفحه
قطع کتاب: وزیری
نوع جلد کتاب: گالینگور
نوبت چاپ کتاب: چاپ ۱
تیراژ کتاب: ۳۰۰ نسخه
تاريخ نشر کتاب:۹۷/۰۲/۰۹
قيمت پشت جلد کتاب:۴۵۰۰۰۰ ريال
كد ديويي کتاب:۱۸۹.۱
زبان كتاب:فارسی
محل نشر کتاب:تهران – تهران

45,000 تومان

بفرماييد فلسفه!(1) (انتشارات کرگدن)


گفت گو با بزرگ ترين فيلسوفان معاصر.

25,000 تومان

بن‌ لايه‌های شناخت( سمت)


كتاب حاضر كتابي است مبنايي براي دانشجويان رشته فلسفه و دانشجويان دوره كارشناسي ارشد و دكتري فلسفه تطبيقي هم مي‌توانند از آن استفاده كنند. اميد است كه علاوه بر جامعه دانشگاهي ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.

هدف اصلی این کتاب بررسی بسیار اجمالی از مسائل اساسی یا لایه‌های بنیادین یا بن‌لایه‌های شناخت است. به همین منظور بخش اول کتاب با عنوان «شناخت‌شناسی» به این موضوع اختصاص یافته است. در این بخش مطالبی در زمینه تعریف علم؛‌ ماهیت تجربه؛ تصوری بودن علم و تصدیق ارائه می‌شود. در فصل ماهیت حمل و ضرورت در قضایا، ابتدا نقد نظر کانت در باب قضایای پیشین و پسین، تحلیلی و ترکیبی و سپس قضایای خارج محمول و محمول بالضمیمه بیان می‌شود. در ادامه این بخش مباحثی در باب ام‌القضایا یا اصل هوهویت؛ گزاره‌سازی و چگونگی معرفت‌زدایی آن؛ ماهیت قضایای سالبه؛ قضیه معدوله؛ ساختار و ماهیت قضیه شرطیه؛ جهات در قضایا؛ صدق از دیدگاه ابن سینا ، کانت و نویسنده کتاب حاضر؛ خطا از دیدگاه دکارت و علامه و کانت؛ کلی و کلی‌سازی با نقد کوتاه نظریه کلی شمردن مُثُل افلاطونی؛ نظریه تقشیر و نظریه ابطال‌پذیری پوپر؛ ادراک عَرَضِ تنها یا عَرَض و جوهر یا فنومن و نومن با هم با در نظر گرفتن دیدگاههای ابن سینا و کانت؛ اتحاد عالِم و معلوم به معنای عام آن؛ دلالت و سرانجام عقل و تعریف آن در منابع اسلامی و غربی مطرح می‌شود. اما بخش دوم هم برای تکمیل بخش نخست و تبیین بیشتر آن با اختصار تمام با عنوان «هستی‌شناسی» با تمرکز بر بحث علییت، آورده شده است. در این بخش مطالبی در زمینه تعریف علیّت؛ علیت و هستی‌شناسي؛ قضیه وجودی با طرح بحث در زمینه اصالت وجود و اصالت ماهیت و نظر کانت در قضیه وجودی ارائه شده است. آخرین بحث، بررسی پیرامون نزاع اصالت وجود و اصالت ماهیت است که مؤلف آنرا مولود خلط میان معرفت‌شناسی و هستی‌شناسی می‌داند و با برشماری و تبیین معانی وجود و معانی ماهیت و اصالت، نشان داده شده که این معانی به هم خلط شده‌اند؛ سرانجام به پیروی از صدر المتألهین علیّت به تشأن بازگشته و جعل هم از فروع آن به شمار آمده است. پاره‌ای از آنچه در این نوشته موجز آمده می‌تواند به برخی از مشکلات فلسفه غرب و فلسفه اسلامی پاسخ دهد. بخش پایانی کتاب شامل منابع است.

5,000 تومان

بنیادهای فلسفه در اساطیر و حكمت پیش از سقراط ( انتشارات علم)


فلسفه - بنیادهای فلسفه در اساطیر و حكمت پیش از سقراط

55,250 تومان

پدیدار شناسی اخلاق در اندیشه شلر(انتشارات علم)


فلسفه - پدیدار شناسی اخلاق در اندیشه شلر

12,500 تومان

پدیدارشناسی چیست ؟( سمت)


اين كتاب که دربرگيرنده مفاهيم پديدارشناسي از ديدگاه هوسرل، سارتر، هايدگر، لويناس و ماكس شلر است، براي دانشجويان رشته فلسفه غرب در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي درس «تاريخ فلسفه جديد و معاصر» و «فلسفه معاصر و مكاتب جديد» به ارزش 2 واحد تدوين شده است.

8,000 تومان

پدیده شناسی (انتشارات نی)


این کتاب یکی از پرنفوذترین جنبش‌های فلسفی معاصر یعنی «پدیده‌شناسی» را بررسی می‌کند. پس از توضیحاتی فشرده و عمیق از اهداف و مفاهیم بنیادی پدیده‌شناسی در آثار بنیان‌گذار این مکتب ادموند هوسرل و نیز از زبان برجسته‌ترین نمایندگانش نظیر هایدگر، مرلوپوتنی، سارتر، و نشان دادن تلاش این مکتب برای خارج‌کردن فلسفه از تنگنای تقابل‌های سنتی، به‌ویژه تقابل عین ـ ذهن، به بررسی رابطه‌ی پدیده‌شناسی با علوم مختلف (روان‌شناسی، علوم اجتماعی، تاریخ...) می‌پردازد و با کوشش در تعیین جایگاه آن در سیر اندیشه‌ی فلسفی غرب، دستاوردها و کاستی‌هایش را نشان می‌دهد.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

8,000 تومان

پراگماتیسم - پرسشی گشوده (انتشارات ققنوس)


پراگماتیسم - پرسشی گشوده
فصل اول، «ماندگاری ویلیام جیمز»، متکفل این امر است که برخی از سوءفهم‌ها در باب اندیشه‌های ویلیام جیمز برطرف گردد و در مقابل معنای دقیق و عمیق برخی از آموزه‌های او به‌درستی بیان شود. مهمترین موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از: حقیقت، کل‌گرایی و رئالیسم. پاتنم در فصل‌های بعدی نیز باز هم به این موضوعات بازمی‌گردد و از زوایه دیگری آن‌ها را بررسی می‌کند.
«آیا ویتگنشتاین پراگماتیست بود؟» هم عنوان فصل دوم و هم مسئله آن است. هدف پاتنم از این موضوع نشان دادن این مطلب است که در فلسفه ویتگنشتاین متأخر، رگه‌های پراگماتیستی وجود دارد. او در ابتدا به فلسفه کانت می‌پردازد و ارتباط اندیشه‌های ویتگنشتاین را با فلسفه کانت، به‌ویژه فلسفه عملی او، نشان می‌دهد. از نظر پاتنم یکی از مهمترین آموزه‌های کانت تقدم عقل عملی بر عقل نظری است. در ویتگنشتاین نیز چنین چیزی مشاهده می‌شود و همین امر است که باعث می‌شود این فیلسوف را نیز به‌نوعی پراگماتیست به‌شمار آوریم هر چند که خود او اگر زنده بود قطعا این عنوان را برای خود نمی‌پسندید. همچنین در لابه‌لای فصل به قرائت ریچارد رورتی از ویتگنشتاین اشاره می‌شود و پاتنم نقدهای خود را در باب برخی از نظریات رورتی مطرح می‌کند.
فصل سوم با عنوان «پراگماتیسم و بحث کنونی» بر ارتباط وثیق و همه‌جانبه واقعیت، ارزش و نظریه متمرکز است. پاتنم اصطلاح «درهم‌تنیدگی» را برای این دیدگاه استفاده می‌کند. او در این قسمت نظریات کواین، رورتی، دیویدسن، کارنپ و گادامر را نیز مورد نقد قرار می‌دهد.

محصولات انتشارات ققنوس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,000 تومان

پرسش های بزرگ (بررسی پرسش های فلسفی با استفاده اقتصاد، فیزیک و ریاضیات)(انتشارات علم)


فلسفه - پرسش های بزرگ (بررسی پرسش های فلسفی با استفاده اقتصاد، فیزیک و ریاضیات)

12,500 تومان

پژوهشی در خرقه ی درویشان و دلق صوفیان (انتشارات آگه)


پژوهشی در خرقه ی درویشان و دلق صوفیان

فهرست مطالب
سخن مترجم
ویدن گرن و پدیدارشناسی دین
پژوهشی در پیشینه ی جامعه شناختی، دینی و تاریخی پوشاک
تحشیه و تعلیقی بر پژوهشی در ...
اقوام هند و اروپایی
مئیریه ها، گرگ سیماها و دزدان
جشن های آریایی در زمستان و آغاز بهار
انجمن مردان در ایران دوران اسلامی و پیوند آن ها با باورها و آیین ها
پیوند برخی باورها و آیین های تصوف با باورها و آیین های پیش از اسلام کلاه و چوب دست
نمایش های ایرانی
پیوند جشن ها و آیین های نمایشی ایران پس از اسلام با باورهای رایج انجمن مردان در ایران باستان
نمایش های مرتبط
تصاویر
منابع
نمایه

سخن مترجم
ترجمه ای این پژوهش ارزش مند ویدن گرن، اگرچه در نگاه نخست ساده می نمود، اما فشردگی و ایجاز آن و نیز انبوه ارجاعات ایشان به شاهد و متونی از زبان های گوناگون، ابتدا مترجم را بر آن داشت تا با افزودن پانوشت هایی به بعضی از موارد مبهم، متن را بلکه برای خواننده ناآشنا به زبان ها و ادیان کهن هند و ایرانی آسان تر کند؛ اما بر شمار این «پانوشت» ها چندان افزوده شد که ناگزیر این یادداشت های مفصل به شکل پیوستی به انتهای متن الحاق شد. کار ترجمه ی این متن در فرصتی دست داد که امکان استفاده از کتابخانه ی عظیم دانشگاه توبینگن (آلمان) و وارسی و بازبینی متون و منابعی که مؤلف بدان ها ارجاع داده اند، فراهم بود. یادداشت ها و تعلیقاتی که در پیوست آمده اند، می توانست مفصل تر از این باشد، افزودن انبوهه ی شواهدی از متون ایران باستان و متون کهن فارسی شاید درک معانی ژرف پژوهش ویدن گرن را روشن تر می ساخت، اما برای رعایت ایجاز به همین مقدار بسنده شد. پیداست که تحقیق و تفحص درباره ی پدیده های پیچیده ای چون انجمن مردان، خاستگاه و منشاء بعضی از آداب جوان مردان، دراویش و صوفیان و جز آن، از گستره ی چنین تحقیقی که تنها به پوشش ظاهری پیروان این حلقه ها و انجمن ها می پردازد، بسیار فراتر و فراخ تر است. با این همه، امیدوارم تا همین اندک حواشی و یادداشت های پیوست دست کم در طرح مسئله یاری رسانب اشد. عنوان اصلی پژوهش ویدن گرن «جامه ی هارلکین، ردای راهب، کلاه دلقک و درویش، پژوهشی اجتماعی، دینی و تاریخ البسه» است؛ در ترجمه فارسی عنوان «پژوهشی در خرقه ی درویشان و دلق صوفیان» را برگزیده ایم، عنوانی که با استناد به محتوای متن مناسب تر می نماید. افزون بر این، متن اصلی شامل 18 تصویر بود، که در تعلیقات چند تصویر دیگر نیز افزوده شد که این تصاویر با نشانه ی (م.) متمایز شده اند.
متن آلمانی این پژوهش انباشته از مفاهیم و عبارات و واژگان یونانی، لاتین، سریانی، اوستایی و فارسی میانه ... است و اگر مترجم از یاری دوستانی برخوردار نبود تا معانی آن ها را دریابد، کار این ترجمه هرگز به پایان نمی آمد. وظیفه خود می دام تا از آقایان دکتر بنیامین گلده (دانشکده یا لهیات مسیحی توبینگن)، آلکساندر شلینگ (دانشکده ی دین پژوهی توبینگن)، فضل الله پاکزاد (دانشکده ی شرق شناسی توبینگن) سپاس گزاری کنم؛ از مسئولان نشر آگه، سرکار خانم لیلا حسین خانی و همکار فاضل آقای محمد نبوی سپاس گزارم که امکان نشر این کتاب را فراهم کردند.

محصولات انتشارات آگه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

14,000 تومان

پیام فیلسوف (گزیده ای از آثار صدرای شیرازی و شارحانش) (انتشارات علم)


پیشگفتار
صدرای شیرازی (در گذشته 1050 هـ 1640 م) از بزرگترین فیلسوفان اسلامی ایرانی است که در جامعیت علمی و ژرف اندیشی، هوشمندی و لطافت ذوق، دقت نظر و قوت استدلال، اصابت رأی و متانت مبانی، وجودت تقریر و حسن تألیف؛ گوی سبفت از همگنان ربوده، و حکمت متعالیه او به راستی مصداق «وحدت در کثرت و کثرت در وحدت» است و با وجود یکپارچگی و انسجامی که در آن می بینم، تجلی گاه مکتب ها و نظرگاه های گوناگونی است که هر یک با زبانی و از راهی، گوشه ای از جمال حقیقت نامتناهی را به نمایش نهاده اند. شیوه او نزدیک کردن طریقه ها و مشربهای مختلف به یکدیگر، و ساختن کاخی عظیم از اندیشه با استفاده از مصالحی است که در کارخانه های گوناگون فراهم آمده - بی هیچ تعصبی در گزینش. و این است که در مکتب وی، هم تعالیم فرزانگان ایران باستان به گستردگی راه یافته است، هم معتقدات و سنت های فکری یونانیان در نحله های متعدد فلسفی ایشان، هم حکمت گرانقدر اسکندرانیان و میراث معنوی حرانیان، هم تأثیراتی ژرف از عرفان هندویی، و هم جلوه هایی از آئین مسیح و بودا - و در کنار اینها، استفاده وسیع از نصوص اسلامی، آیات و احادیث، و نظریات و تفسیرهای عارفان و متکلمان و اندیشمندان مسلمان وابسته به مذاهب مختلف، و کوتاه سخن: «از همه گرفتن»، که در برابر آن، «همه از او گرفتن» را داریم و این واقعیت را که از قلمروهای گوناگون جغرافیایی و نژادی و فرهنگی و دینی، نظرها به سوی مکتب او جلب شده؛ و در بسیاری از نواحی گیتی، از میان هر ملت و طبقه و با هر گرایش فکری و عقیدتی، افرادی از برترین فاضلان و دانایان به ترویج و کشف دقایق آراء او همت گماردند، که پرداختن به همه این نکات، مجالی بس وسیع می طلبد؛ و در اینجا به گزارش پاره ای از سخنان و آراء تابناک وی و شارحان وی بسنده می کنیم که چراغی فرا راه انسان امروز و فردا و همه فرداها تواند بود.
و ...

فهرست مطالب:
پیشگفتار
گفتار اول - در موانع شناخت حقیقت و نقد شیوه های متداول
گفتار دوم - ارزش و جایگاه دانش و حکمت و برتری آن بر عبادت
گفتار سوم - اصولی که توجه به آنها برای شناخت حقیقت و ..
گفتار چهارم - شیوه آموزش دادن و دعوت به حق و انتقاد از دیگران
گفتار پنجم - وحدت وجود و یگانگی حقیقت
گفتار ششم - حرکت جوهری
گفتار هفتم - چگونگی پیدایش روح در انسان و طریق آگاهی
گفتار هشتم - دو حرکت حاکم بر سرنوشت انسان
گفتار نهم - عشق و نقش آن در صحنه آفرینش
گفتار دهم - مددرسانی به قوای انسانی برای حرکت در جهت مطلوب
گفتار یازدهم - نقش و ارزش عالم ماده و زندگی دنیایی و ...
گفتار دوازدهم - توصیه به معاشرت با مردم و نهی از گوشه گیری
گفتار سیزدهم - حسن ظن به پیروان مسلک ها و آئین های گوناگون و ...
گفتار چهاردهم - نقش اراده و اختیار و افعال انسان در صحنه هستی
گفتار پانزدهم - آزادی
گفتار شانزدهم - نکوهش وابستگی اهل علم به سلطه گران
گفتار هفدهم - تخطئه سرسپردگی در برابر پیشوایان
گفتار هیجدهم - نکوهش عالم نمایان
گفتار نوزدهم - تفاوت عالم نمایان با عارفان صوفی
گفتار بیستم - تصویرهایی از اوضاع زمانه
فهرست نام های اشخاص، اماکن، فرقه ها، طبقات، دانش ها، کتب، اصطلاحات و ...
منابع

9,500 تومان

پیوندهای پنهان (انتشارات نی)


اصول طراحی مؤسسه‌های اجتماعی آینده‌ی ما باید همخوان و هم‌ساز با اصول سازمانی‌ای باشد که طبیعت برای پایدارسازی شبکه‌ی حیات فراهم آورده است. برای نیل به این مقصود، چارچوب مفهومی یکپارچه‌ای به منظور فهم ساختارهای مادی و اجتماعی ضروری خواهد بود. نیّت مؤلف این کتاب تهیه و تدوین طرح اولیه‌ی چنین چارچوبی است.
نویسنده‌ی کتاب، فریتیوف کاپرا، فیزیکدان شناخته‌شده در سطح جهانی، مؤلف تائوی فیزیک، نقطه‌ی عطف، عقل نامتعارف، شبکه‌ی حیات و تعلق داشتن به کیهان است. وی جایزه‌ی کتاب امریکا را از آن خود کرده است. در زمان حاضر مدیریت مرکزی وابسته به دانشگاه برکلی در کالیفرنیا را به‌عهده دارد.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

18,000 تومان

تئاتر فلسفه (انتشارات نی)


اندیشه که دورترین بازآغازیدن‌ها نویدش را داده است، قرار نیست بیاید. اندیشه همین‌جاست، در متن‌های دلوز، جهنده و رقصان در برابر ما، در میان ما؛ اندیشه‌ی تناسلی، اندیشه‌ی اشتدادی، اندیشه‌ی آری‌گو، اندیشه‌ی نامقولی ـ همه‌ی چهره‌هایی که ما نمی‌شناسیم، نقاب‌هایی که هرگز ندیده‌بودیم؛ تفاوت که هیچ‌چیز امکان پیش‌بینی‌کردن‌اش را نمی‌دهد و بااین‌حال موجب می‌شود افلاطون، دانز اسکوتس، اسپینوزا، لایبنیتس، کانت و همه‌ی فیلسوفان همچون نقاب‌های‌نقاب‌هایش بازآیند. فلسفه نه به‌منزله‌ی اندیشه، بلکه به‌منزله‌ی تئاتر: تئاتر تقلیدبازی‌ها بر صحنه‌های بس‌گانه، گریزان و آنی که در آن حرکات بی‌آنکه دیده شوند، به یکدیگر نشانه می‌دهند؛ تئاتری که در آن در زیر نقابِ سقراط، به‌ناگاه سوفیست قهقه می‌زند؛ تئاتری که در آن وجه‌های اسپینوزا دایره‌ای مرکززدوده را رسم می‌کنند، درحالی‌که جوهر همچون سیاره‌ای دیوانه بر گرد آن‌ها می‌چرخد؛ تئاتری که در آن فیشته‌ی لنگ اعلام می‌کند: «منِ ترکخورده ≠ خودمِ منحل‌شده»؛ تئاتری که در آن لایبنیتس رسیده به رأس هرم، در تیرگی تشخیص می‌دهد که آن موسیقیِ آسمانیْ پیرو لونر است. در اتاقکِ نگهبانیِ لوگزامبورگ، دانز اسکوتس سرش را از پنجره‌ی مدور می‌گذراند؛ او سیبیل‌هایی انبوه دارد؛ این‌ها سیبیل‌های نیچه‌اند که به کلوسوفسکی تغییر چهره داده‌اند.
«تئاتر فلسفه»

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

22,000 تومان

تأملات در فلسفه اولی( سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته فلسفه در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري ترجمه شده است، ساير دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان فلسفه غرب هم مي‌توانند از آن استفاده كنند. چاپ اول و دوم در سالهاي 1361 و 1369 توسط مركز نشر دانشگاهي و چاپ سوم در «سمت» و در سال 1381(با بازبيني و افزايش تعليقات) انجام گرفته است.

5,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 330,000 تومان
ريال0 ريال330000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.