هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

 اگر بخواهیم یك تعریف جامع و مانع از علوم انسانی ارائه بدهیم آن تعریف چیست؟ 

پیش از پرداختن به پاسخ شما، بنا بر تجربه و مطالعات طولانی‌ام، معتقدم تا زمانی كه وضعیت علوم انسانی در یك كشور تصحیح نشود، امكان ندارد علوم دیگر هم تصحیح شود؛ لذا رهبر معظم انقلاب روی نكته‌ بسیار مهمی تأكید كرده‌اند. اما باید این مقوله را خیلی خوب بررسی كرد و عجولانه تصمیم نگرفت. هرچه این مسئله با بررسی كامل و همه‌جانبه پیش رود، به دنبال آن نتیجه بهتری عاید ما خواهد شد.

علوم انسانی را در دو سطح می‌توانیم تعریف كنیم:

در سطح اول همه علوم به معنای بسیار عام آن انسانی هستند. اگر انسان را از وجود حذف كنیم، اصلاً علمی وجود ندارد. علم، فهم انسان از هستی است. 

اما در سطح دوم، می‌توان معنای خاص‌تری بیان كرد؛ و آن‌ این‌كه موضوع علوم انسانی، انسان است. اما اگر این را هم بپذیریم، از سویی تعریف دقیقی است و از سوی دیگر، نیست؛ چون برخی علوم درباره انسان است ولی ما آن را انسانی نمی‌گوییم. به طور مثال بخشی از زیست‌شناسی درباره انسان بحث می‌كند، ولی ما به آن علوم انسانی نمی‌گوییم. چون با جسم انسان سر و كار دارد و حیوانات دیگر هم در این مسئله اشتراك دارند.

بنابراین اگر بخواهیم معنای دقیق‌تری ارائه كنیم، باید تصریح كنیم علوم انسانی: علومی است كه با انسان به‌طور كلی و با تمام وجوهش ارتباط دارد؛ نه فقط با جسم او.

شما می توانید تمامی آثار منتشر شده ناشران معتبر سراسر کشور در بخش های مختلف علوم انسانی را در سایت فروشگاهی بانک کتاب www.4030book.ir ملاحظه و پس از انتخاب به صورت خرید آنلاین و پرداخت اینترنتی درب منزل ، یا محل کار خود تحویل بگیرید.

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

نظریه ای در باب اقتباس (انتشارات مرکز)


عنوان کتاب: نظريه ای در باب اقتباس
ناشر کتاب: نشر مركز
نویسنده کتاب: لیندا هاچن

مترجم کتاب: مهسا خداکرمی
نوبت چاپ کتاب: 1
سال چاپ کتاب: 1396
موضوع کتاب: ادبيات
قطع کتاب: رقعي
جلد کتاب: شوميز
قيمت کتاب: 32500 تومان
32,500 تومان

هفت درس مارسل پروست (انتشارات مرکز)


عنوان کتاب: هفت درس مارسل پروست
ناشر کتاب : نشر مركز
نویسنده کتاب: لورانس گرونیه
مترجم: اصغر نوری
نوبت چاپ کتاب: 1
سال چاپ کتاب: 1396
موضوع کتاب: نقد و تفسير

قطع کتاب: رقعي
جلد کتاب: شوميز
قيمت کتاب: 19500 تومان
19,500 تومان

وقتی عیسا خدا شد (انتشارات مرکز)


عنوان کتاب: وقتی عيسا خدا شد
ناشر کتاب: انتشارات مرکز
نویسنده کتاب: ریچارد ای. روبنستاین
مترجم کتاب: راضیه سلیم زاده
نوبت چاپ کتاب: 1
سال چاپ کتاب: 1396
موضوع کتاب: دين
قطع کتاب: رقعي
جلد کتاب: شوميز
قيمت کتاب: 28500 تومان
28,500 تومان

کالوکائین (انتشارات مرکز)


عنوان کتاب: كالوكائين
ناشر کتاب: نشر مركز
نویسنده کتاب: کارین بویه
مترجم کتاب: سعید مقدم
نوبت چاپ کتاب: 1
سال چاپ تاب: 1396
موضوع کتاب: رمان قطع کتاب: رقعي
جلد کتاب: شوميز
قيمت کتاب: 19500 تومان
19,500 تومان

کتابهای آبی و قهوه‌ ای (انتشارات نی)


تمهیدات پژوهش‌های فلسفی
موضوع: متون فلسفی
«... کتاب آبی گویایی کلیه‌ی مضامین اصلی ویتگنشتاین متأخر است ــ مضامینی بس غنی و با این وصف سخت به یکدیگر درپیچیده.
کاربرد و معنا و نظریه‌ی سفسطه‌آمیز «نام»؛ فهم و سلطه‌ی تکنیک؛ قاعده‌ها، بازی‌های زبانی و «شکل‌های زندگی»؛ این آموزه‌ها، و ردّ «زبان خصوصی» همچون اجزاء پازلی با هم تطبیق می‌کنند. این کتاب، به لحاظ فشردگی‌اش، و گونه‌ای جاذبه‌ی مخصوص تحسین‌شده‌اش، می‌تواند معرفی خوبی بر ویتگنشتاین متأخر باشد... تنها در این‌جا [کتاب آبی] است که بازی‌های زبانی و مسائل مربوط به قاعده‌ها به کمال برجسته می‌شود. دیگر نمی‌توان در اهمیت موضوع دوم مبالغه کرد؛ فیلسوفان اخیر این مفهوم را به‌کار برده‌اند اما ندرتاً مثل ویتگنشتاین به بررسی آن پرداخته‌اند.»
دیوید پل، فلسفه
«مقدمه‌ای بر اندیشه‌ی ویتگنشتاین بهتر از کتاب آبی نمی‌توان یافت، که بی‌شک سادگی و صراحتش بی‌درنگ خواننده را مجذوب می‌کند. پیچیدگی فزاینده‌ی کتاب قهوه‌ای پلی طبیعی می‌سازد بر بیان باز هم هوشمندانه‌تر اما اغلب آشفته‌ی او در پژوهش‌ها. داشتن نسخه‌ای از این کتاب‌ها خواست هر طالب فلسفه‌ای است.»
ماکس بلک
«این مطالعات نفوذی چشمگیر بر بسط فلسفه‌ی معاصر انگلیس داشته است.»
نشریه‌ی هیترپ (آکسفورد)

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

16,000 تومان

کسب و کار بازاریابی شبکه ای خود را متحول کنید (انتشارات آموخته)


بازاریابی شبکه‌ای با سرعتی باورنکردنی در حال رشد و توسعه است و هر روز تعداد بیشتری به این حرفه می‌پیوندند و افراد بیشتری رؤیاهای خود را در در آن جست‌و‌جو می‌کنند. مهارت‌آموزی رکن اصلی موفقیت در این حرفه است و در مسیر موفقیت هر چه بیاموزید، کم است. پس تا می‌توانید باید بشنوید، ببینید و مهم‌تر از همه بخوانید. مطالعه به شما کمک می‌کند تا با آگاهی از تجربیات دیگران، راه را از بی‌راهه تشخیص دهید و اشتباهات دیگران را تکرار نکنید. در واقع مطالعه به شما کمک می‌کند با درس گرفتن از موفقیت و اشتباه‌ دیگران، برای رسیدن به قله مسیر کوتاه‌تری را انتخاب کنید.
بدین‌ منظور، اینک اثر مشهور و تأثیرگذار دیگری در حوزه‌ی بازاریابی شبکه‌ای پیش روی شماست که سارا رابینز، رهبر و کارآفرینی توانمند، به رشته‌ی تحریر در آورده است. او به نمایندگی از نسلی جوان و موفق که توانسته در مدتی کوتاه به موفقیتی فوق‌العاده دست یابد، در کتاب «کسب‌وکار بازاریابی شبکه‌ای خود را متحول کنید»، تجربیات و آموزه‌های ناب خود را با شما به اشتراک می‌گذارد. تجربیاتی که هر کدام می‌تواند زندگی شخصی و حرفه‌ای شما را متحول کند.

فهرست مطالب:
فصل اول: پیش درآمد
فصل دوم: قدرت حرفه‌ی ما
فصل سوم: آماده‌سازی: مانند یک مدیرعامل فکر کنید
فصل چهارم: تبلیغ محصولات
فصل پنجم: جست‌وجوی قدرتمند
فصل ششم: ارائه‌ی قدرتمند
فصل هفتم: پایان قدرتمند
فصل هشتم: شروع قدرتمند: ثبت‌نام مؤثر و همانندسازی
فصل نهم: خود را برای رهبری آماده کنید
فصل دهم: قدرت باور و اعتقاد

10,000 تومان

کسب و کار نام های تجاری (انتشارات بازاریابی)


بیش از چند دهه از آغاز معرفی مبحث مدیریت نامهای تجار و توجه روز افزون مدیران و تصمیم گیرندگان سازمانها بدان نمی گذرد. مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در این حوزه، نقش و تأثیرات این شاخه از علم بازاریابی بر عملکرد، سطح سودآوری و ارش کسب و کار برای ذینفعان را مورد تأکید قرار می دهد.
در بسیاری از کشورها امروزه نامهای تجاری در زمره اصلی ترین سرمایه های سازمانی به شمار می آید و به همین جهت مدیریت نامهای تجاری یکی از جایگاههای مدیریتی در ساختار سازمانهای امروزی بوده و تحت حمایت ویژه مدیریت ارشد است.
اگرچه بحث اصلی کتاب حاضر پیرامون تأثیرات نامهای تجاری در عرصه کسب و کار می باشد اما به جاست این نکته را خاطرنشان سازیم که حوزه کاربرد این بحث بسیار گسترده تر از کسب و کارهاست. هریک از ما، از نام، هویت ویژگی های بارز، اهداف و آرمانهای منحصر به فرد و متمایز از سایرین برخورداریم. نامها، ابزار خلق تمایز هستند و این تمایزات در موفقیت افراد، سازمانها و جوامع نقش کلیدی دارند. بدین جهت، چکیده هریک از نکات ذکر شده در ان کتاب در سایر حوزه های فردی و اجتماعی نیز کاربرد فراوان دارد.
هدف از انتخاب گتاب
تعداد آثار علمی متشر شده در این حوزه، در کشور ما انگشت شمار است. ازسوی دیگر به دلیل تأثیرات چشمگیر این مبحث در سطح فروش و اثربخشی قعالیتهای کسب و کار، نیاز به انتشار چنین کتابی به زبان فارسی ساده و روان ازوسی علاقه مندان مباحث مدیریت و بازاریابی به شدت احساس می شد. علاوه بر آن با توسعه تلاشهای سازمانها و شرکتهای خصوصی در دستیابی به هویت مستقل، آشنا نمودن مدیران و کارآفرینان با اصول مدیریت نامهای تجاری خود و بهره گیری از آن در جهت خلق ارزش برتر برای ذینفعان هدفی ارزشمند است.
ساختار کتاب
این کتاب در 5 بخش اصلی تدوین شده :
بخش اول: معرفی تعاریف و مفاهیم بنیادین مدیریت نامهای تجاری
بخش دوم: بررسی شیوه‌های تأثیرگذاری نامهای تجاری و منشأ ارزش‌آفرینی در عرصه رقابت
بخش سوم: رویکردهای مناسب در پاسخ به تحولات (تولد، چالش، حفظ، تجدید حیات، نام‌گذاری مجدد و اکتساب)
بخش چهارم: بیوگرافی 6 نام تجاری برتر
بخش پنجم: بررسی شیوه‌های ارزیابی و سنجش تأثیرات نام تجاری بر عملکرد و سودآوری کسب و کار.

4,200 تومان

کسروی و تاریخ مشروطه ایران (انتشارات نی)


احمد کسروی چه در زندگی و چه در آثارش چهره‌ای بحث‌انگیز بوده است. او در رشته‌های گوناگونی چون زبان‌شناسی، جغرافیای تاریخی، تفکر دینی و مسائل اجتماعی و سیاسی قلم زد. در همه‌ی این عرصه‌ها اندیشمندی سنت‌شکن و نوآور بود. اما پایداری شهرت علمی کسروی اعتبار نوشته‌های تاریخی اوست و پرارج‌ترین پژوهش تاریخی وی بی‌گمان کتاب تاریخ مشروطه ایران است.
در کتاب حاضر تحلیل کسروی از ابعاد مختلف مشروطیت بررسی و بر پایه‌ی دانسته‌های جدید تاریخی ارزیابی می‌شود. نتیجه‌ای که به‌دست می‌آید چنین است: بخش‌های مختلف نوشته‌ی او با یکدیگر همگونی دارند و نشانگر اعتقاد نویسنده به جنبه‌ی مردمی مشروطیت است. از این دیدگاه کسروی بنیانگذار نگرشی نو در تاریخ‌نگاری ایران شناخته می‌شود.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

20,000 تومان

کشاکش آرا در جامعه‌ شناسی (انتشارات نی)


نظریه‌های جامعه‌شناسی همواره راه‌های تازه‌ای برای اندیشیدن به خود و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم پیش پای ما گذاشته‌اند. آرمان علم جدید اجتماعی ساختن جهانی انسانی‌تر بود، اما جامعه‌شناسی هر روز بیش از پیش از این آرمان فاصله می‌گیرد. نظریه‌های جامعه‌شناسی، حیات عمومی و مخاطبان خود را فراموش کرده‌اند.
دغدغه‌های نظری نظریه‌پردازان اجتماعی جایگزین مسائل واقعی و روزمرهٔ زندگی انسان‌ها شده‌اند. بحث بر سر منطق کنش، برتری پارادایم نظم یا تضاد و رابطهٔ سطوح خرد و کلان جایگزین دفاع از آزادی‌های فردی و نهادهای اجتماعی شده‌اند. درعین‌حال، زبان نظریه‌پردازان اجتماعی امروزی چنان پیچیده شده است که تنها متخصصان این رشته‌ها قادر به مطالعهٔ آثار آن‌ها هستند و بدین‌ترتیب دانش اجتماعی به‌تدریج مخاطبان عمومی خود را از دست می‌دهد.
این اثر دعوتی است به بازگشت به آرمان اخلاقی کم‌رنگ‌شدهٔ کنت، مارکس، دورکیم، وبر، پارسونز، برگر، سی. رایت میلز، هابرماس و بسیاری دیگر: «تلاش برای ساختن جهانی بهتر».

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

18,000 تومان

کشف رهبر درون (انتشارات کتاب درمانی)


کشف رهبر درون
این کتاب با معرفی اشخاص موفق در عرصه های اقتصادی ،ورزشی، سیاسی،و ارا ئه توصیه های صاحب نظران سر شناس به شما کمک می کند :
قدرت رهبری و مدیریت درونی خود را بشناسید.
اهداف خود را به چنگ آورده و اعتماد به نفستان را بالا ببرید.
کلمات "ما علیه آنان" را از ذهنتان بیرون کنید.
عضوی از یک تیم باشید و همکاری را در بین دیگر اعضا تقویت کنید.
بین کار و تفریح تعادل بر قرار کنید.
نگرانی های تان را کنترل کرده و زندگی تان را مملو از انرژ ی کنید.
همیشه ذهن خود را برای تغییر و تحول باز نگه دارید و به آ ن خوش آمد بگویید.
سعی نکنید دستورالعمل های پیچیده ی موسسات بزرگ را کپی کنید.در عوض ،نوع جدیدی از یک شرکت بسازید،که به نقش کارکنان، بهبود کیفیت و رضایت مشتریان متعهد باشد و روی متحد کردن تمامی کارکنان برای رسیدن به این اهداف کار کنید.

محصولات انتشارات کتاب درمانی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

17,900 تومان

کلام (2) (انتشارات سمت)


این کتاب به عنوان منبع اصلی برای دروس «کلام 2» و «کلام اسلامی 3» به ارزش 2 و 3 واحد برای دانشجویان رشته‌های فلسفه و حکمت اسلامی و کلام در مقطع کارشناسی تدوین شده است، همچنین به عنوان یکی از منابع برای درس «کلام 2» به ارزش 2 واحد در مقطع کارشناسی رشته فلسفه و کلام اسلامی نیز قابل استفاده می‌باشد. امید است علاوه بر دانشجویان، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.

در کتاب کلام (2) به طرح و بررسی مباحث کلام اسلامی در دو بخش پیامبرشناسی (نبوت) و امام‌شناسی (امامت) پرداخته شده و مؤلف کوشیده است ضمن حفظ شاکله سنتی مباحث کلامی اولاً، مباحث در ساختاری منسجم و نظام‌مند عرضه شود؛ ثانیاً، متناسب با حجم کتاب مجالی برای طرح همه مطالب اساسی فراهم آید و ثالثاً، ابعاد و زوایای گوناگون هر بحث به تناسب سطح کتاب و مخاطبان آن کاویده و تحلیل گردد. برای تقویت روحیه پژوهش در فراگیران در پایان هر فصل پرسشهایی طرح شده که پاسخ‌گویی به آنها گاه نیازمند تأمل در مطالب فصل و گاه نیز مستلزم انجام تحقیقی مستقل است.

12,500 تومان

کلاهبرداری ثبتی در حقوق جزای ایران (انتشارات چراغ دانش)


مقدمه نویسنده ۵
مقدّمه ۹
پیشگفتار ۱۳
مبانی و امور شکلی مربوط به کلاهبرداری اصلي و جانبي ۱۵
بخشِ اوّل: تاریخچه و مفاهیم مربوط به کلاهبرداری اصلی وجانبی آن ۱۷
مبحث اوّل: سابقه تاريخي جرم کلاهبرداری ۱۷
مبحث دوّم: مفاهیم مربوط به کلاهبرداری ثبتی ۲۱
گفتار اوّل: کلاهبرداری ۲۱
واژه شناسی ۲۱ تعریف اصطلاحی کلاهبرداری ۲۴
گفتار دوّم: ثبت ۲۶
گفتار سوم: متقاضی ثبت ۲۷
گفتار چهارم: اظهار‌نامۀ ثبتی ۳۰
گفتار پنجم: سـند مالکیت ۳۱
بخش دوّم: امور شکلی مربوط به کلاهبرداری در امور ثبتی ۳۴
مبحث اوّل: جایگاه کلاهبرداری ثبتی در طبقه‌بندی جرائم ۳۴
گفتار اوّل: طبقه‌بندی بر حسب رکن قانونی ۳۵
گفتار دوّم: طبقه‌بندی بر حسب رکن مادی ۳۹
گفتار سوم: طبقه‌بندی بر حسب رکن روانی ۴۴
مبحث دوم: جهات قانونی تعقیب در کلاهبرداری ثبتی ۴۵
مبحث سوم: ضررو زیان ناشی از جرم در کلاهبرداری ثبتی ۵۵
مبحث چهارم: مرور زمان کلاهبرداری ثبتی ۶۲
گفتار اوّل: عنصر قانونی شروع به جرم در قوانین عام و خاص ۷۸
گفتار دوّم: عنصر مادی ۸۲
گفتار سوم: شروع به جرم محال ۸۴
گفتار چهارم: عنصر معنوی ۸۵
مبحث ششم: جرائمی که شروع به ارتکاب آن‌ها ممکن نیست ۸۷
مصادیق و مجازات کلاهبرداری ثبتی ۹۱
بخشِ اوّل: مصادیقِ کلاهبرداری ثبتی ۹۳
مبحث اوّل: تقاضا ثبت ملک غیر ۹۴
گفتار اوّل: رکن قانونی ۹۶
گفتار دوّم: ركن مادي ۱۰۴
گفتار سوم: ركن رواني ۱۲۱
مبحث دوّم: امتناع از ردِ حق به صاحبِ آن ۱۲۵
گفتار اوّل: ركن قانوني ۱۲۵
گفتار دوّم: ركن مادي ۱۲۸
گفتار سوّم : ركن رواني ۱۳۲
مبحث سوّم: خودداري از ذكر حقوق اشخاص در تقاضاي صدور سند رسمي مجدد ناشي از حوادث غير مترقبه ۱۳۴
مبحث چهارم: معامله معارض ۱۴۰
بخش دوّم : مجازات كلاهبرداري در امورثبتي ۱۴۵
مبحث اوّل: انواع مجازات‌ها ۱۵۵
گفتار اوّل: مجازات اصلي ۱۵۶
گفتار دوّم‌: مجازات تكميلي (تتميمي) و تبعي ۱۵۹
مبحث دوّم: تشديد مجازات در كلاهبرداري ثبتي ۱۶۴
مبحث سوم: تخفيف مجازات در كلاهبرداري ثبتي ۱۷۲
مبحث چهارم: تعليق اجراي مجازات كلاهبرداري در امور ثبتي ۱۷۷
مبحث پنجم: غير قابل گذشت بودن جرم كلاهبرداري اصلي و مصاديق آن ۱۷۹
نتيجه گيري و پيشنهاد ۱۸۵
قوانین کلاهبرداری ۱۹۱
از قانون ثبت اسناد و املاک ۱۹۳
قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری ۱۹۹
قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر‌ ۲۰۷
از قانون مجازات اسلامی ۲۱۱

13,000 تومان

کلیات حقوق اساسی (انتشارات سمت)


كتاب حاضر براي دانشجويان رشته حقوق در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس حقوق اساسی (1) به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده : حقوق اساسی دانشی در حوزه حقوق عمومی است. در نگرش کلی، چهار غایت را برای حقوق اساسی مدرن می‌توان در نظر گرفت: ساماندهی قدرت سیاسی، تنظیم روابط شهروندان و قدرت سیاسی و تضمین حقها و آزادیهای بنیادین شهروندان. در حقوق اساسی به الگویی نیازمندیم تا تمامی غایتهای فوق را با استفاده از سازوکارهای موجود در آن تحقق بخشیم و منطق حقوق اساسی بر این الگو حاکم باشد. این الگو در حقوق اساسی «دولت حقوقی» نامیده می‌شود. «دولت حقوقی» دولت مقید یا محصور به حقوق است. ما تمامی غایتهای حقوق اساسی را بدین منظور به کار می‌گیریم که قدرت سیاسی به وسیله هنجارهای حقوقی مهار شود، و این هنجارها بر روابط درون قدرت سیاسی و روابط آن با شهروندان حاکم باشد. در نهایت، هدف نهایی الگوی «دولت حقوقی» حمایت مؤثر از حقها و آزادیهای شهروندان است که در قانون اساسی برای آنان به رسمیت شناخته شده است.

10,500 تومان

کلیات علم اقتصاد (انتشارات نی)


دکتر گریگوری منکیو استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد است. او تحصیلات خود را در دانشگاه‌های پرینستون و ام‌آی‌تی به پایان رسانده و تاکنون مباحث مختلفی مانند اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، آمار و اصول اقتصاد را در دانشگاه تدریس کرده است. منکیو نویسنده‌ای پرکار است. مقالات بسیار زیادی در مجلات معتبر علمی و اقتصادی، مانند جورنال آو پولیتیکال اکونومی، امریکن اکونومیک ریویو، و کوارترلی جورنال آو اکونومیکس و مجلات ترویجی برای عموم مردم، مانند فاینانشیال تایمز و وال‌استریت جورنال، به چاپ رسانده است و نیز مقاله‌نویس مجلهٔ فورچون و ناشر مجموعه‌ای از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های درسی دانشگاهی به‌ویژه در زمینهٔ اقتصاد خرد، اقتصاد کلان و مبانی علم اقتصاد بوده است. کتاب‌های منکیو با اقبال فراوان روبه‌رو شده‌اند و در اکثر دانشگاه‌های معتبر دنیا به‌منزلهٔ کتاب درسی مورد استفادهٔ دانشجویان قرار می‌گیرند. پروفسور منکیو سرپرستی طرح‌های اقتصادی در دانشگاه‌های کمبریج و ماساچوست، و مشاورهٔ بانک مرکزی امریکا و دفتر بودجهٔ مجلس امریکا را بر عهده داشته است.
کتاب کلیات علم اقتصاد ترجمهٔ کامل ویرایش پنجم Principles of Economics اثر پروفسور منکیوست. کتاب در سیزده بخش و 36 فصل تنظیم شده است. مهم‌ترین بخش‌های کتاب عبارتند از نیروهای بازار، کشش، سیاست‌های دولت، بازارها و رفاه، اقتصاد بخش عمومی، رفتار بنگاه و سازمان صنعتی، ساختارهای مختلف بازار، اقتصاد بازار نیروی کار، مرزهای دانش، اقتصاد خرد، اندازه‌گیری درآمد ملی، اقتصاد حقیقی در بلندمدت، پول و قیمت‌ها در بلندمدت، اقتصاد کلان باز، نوسانات اقتصادی در کوتاه‌مدت و مرزهای دانش اقتصاد کلان و مهم‌ترین سیاست‌های بحث‌انگیز اقتصاد کلان. فصل‌های مختلف این کتاب در سال‌های قبل در سه کتاب مبانی علم اقتصاد، نظریهٔ اقتصاد خرد و نظریهٔ اقتصاد کلان منتشر شده است.
در کتاب حاضر بر کاربردها و سیاست‌ها تأکید بیش‌تری شده است. مطالعات موردی بسیار زیاد با هدف درک بهتر محصول علم اقتصاد و کاربرد آن‌ها در تمام فصل‌های کتاب ارائه شده است. نگارش متفاوت، طرح ابتکاری موضوعات و بررسی کاربردی سیاست‌های اقتصادی برخی مزیت‌های کتاب منکیو در مقایسه با سایر کتاب‌های مشابه است.

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

52,000 تومان

کلیات علم تدریس (انتشارات تربیت دبیر شهید رجایی)


کلیات علم تدریس
محصولات انتشارات تربیت دبیر شهید رجایی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

14,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 1,415,000 تومان
ريال0 ريال1415000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.