هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

 اگر بخواهیم یك تعریف جامع و مانع از علوم انسانی ارائه بدهیم آن تعریف چیست؟ 

پیش از پرداختن به پاسخ شما، بنا بر تجربه و مطالعات طولانی‌ام، معتقدم تا زمانی كه وضعیت علوم انسانی در یك كشور تصحیح نشود، امكان ندارد علوم دیگر هم تصحیح شود؛ لذا رهبر معظم انقلاب روی نكته‌ بسیار مهمی تأكید كرده‌اند. اما باید این مقوله را خیلی خوب بررسی كرد و عجولانه تصمیم نگرفت. هرچه این مسئله با بررسی كامل و همه‌جانبه پیش رود، به دنبال آن نتیجه بهتری عاید ما خواهد شد.

علوم انسانی را در دو سطح می‌توانیم تعریف كنیم:

در سطح اول همه علوم به معنای بسیار عام آن انسانی هستند. اگر انسان را از وجود حذف كنیم، اصلاً علمی وجود ندارد. علم، فهم انسان از هستی است. 

اما در سطح دوم، می‌توان معنای خاص‌تری بیان كرد؛ و آن‌ این‌كه موضوع علوم انسانی، انسان است. اما اگر این را هم بپذیریم، از سویی تعریف دقیقی است و از سوی دیگر، نیست؛ چون برخی علوم درباره انسان است ولی ما آن را انسانی نمی‌گوییم. به طور مثال بخشی از زیست‌شناسی درباره انسان بحث می‌كند، ولی ما به آن علوم انسانی نمی‌گوییم. چون با جسم انسان سر و كار دارد و حیوانات دیگر هم در این مسئله اشتراك دارند.

بنابراین اگر بخواهیم معنای دقیق‌تری ارائه كنیم، باید تصریح كنیم علوم انسانی: علومی است كه با انسان به‌طور كلی و با تمام وجوهش ارتباط دارد؛ نه فقط با جسم او.

شما می توانید تمامی آثار منتشر شده ناشران معتبر سراسر کشور در بخش های مختلف علوم انسانی را در سایت فروشگاهی بانک کتاب www.4030book.ir ملاحظه و پس از انتخاب به صورت خرید آنلاین و پرداخت اینترنتی درب منزل ، یا محل کار خود تحویل بگیرید.

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

مقررات و حسابداری دولتی (انتشارات هوشمند تدبیر)


مقررات و حسابداری دولتی

محصولات انتشارات هوشمند تدبیر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

22,500 تومان

ملزومات اقتصاد خرد (انتشارات هوشمند تدبیر)


ملزومات اقتصاد خرد

محصولات انتشارات هوشمند تدبیر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

18,000 تومان

مکتب‌ های ادبی قرن 20 فرانسه(انتشارات آبان برتر)


مکتب‌ های ادبی قرن 20 فرانسه

12,000 تومان

نقش آرای وحدت رویه در نظام حقوقی ایران(انتشارات فکرسازان)


نقش آرای وحدت رویه در نظام حقوقی ایران

8,000 تومان

نقش مدیریت و برنامه‌ ریزی فرهنگی در افزایش نشاط و بهره‌ وری سازمان (انتشارات آزادپیما)


نقش مدیریت و برنامه‌ ریزی فرهنگی در افزایش نشاط و بهره‌ وری سازمان
شادي از مهم‌ترين احساسات و نيازهاي بشر به شمار مي‌رود. هر ملتي با توجه به باورهايش به گونه‌اي ابراز غم و شادي مي‌كند. اسلام كه ديني فطري و تأمين‌كننده صلاح دنيا و آخرت انسان است، نه تنها اين احساسات را سركوب نمي‌كند، بلكه بر اساس برخي آيه‌ها و روايت‌ها آن را امري ضروري مي‌داند و حامي و پشتيبان نيز هست. در كتاب حاضر ابتدا مروري بر تحقيقات مرتبط و نتايج آن‌ها شده و سپس شادي و مفاهيم مرتبط و نقش شادي در عرصه‌هاي زندگي و ديدگاه اسلام درباره شادي مورد بحث قرار گرفته است.

محصولات انتشارات آزادپیما قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

7,500 تومان

یادگیری بی‌ تلاش(انتشارات هامون)


یادگیری بی‌ تلاش
برنامه‌ ریزی روانی و زبانی
آموختن - روانشناسی - مقاله‌ها و خطابه‌ها

15,000 تومان

"نه" به "نه" در فروش بیمه های عمر (انتشارات بازاریابی)


پيشگفتار
اگر نقشه‌ي ذهن مشتري را بخوبي مورد بررسي و مطالعه قرار دهيم، متوجه مي‌شويم كه سه گام يا مرحله‌ي اساسي در اين نقشه وجود دارد كه شامل ويژگيها، منافع و ارزشهاي نهايي هستند. هر محصولي واجد يكسري ويژگيها است، مثلاً اينكه "بيمه‌ي عمر شركت ما معتبر است ." و هر محصولي يكسري منافع و فايده‌اي را براي خريدار به ارمغان مي‌آورد، نظير"بهره‌مندي مادي در بلندمدت و امنيت خاطر ." اما نكته‌ي مهمي كه بسياري از فروشندگان از آن غافل مي‌شوند اين است كه آنچه در نهايت معماري اقناع يا فرايند متقاعدسازي از سوي فروشنده به سمت مشتري را به سرمنزل مقصود مي‌رساند، پي بردن و اهميت دادن به ارزشهاي نهايي او است. مشتريان با ارزشهايي نظير "‌لذت ، هيجان ، آزادي و زندگي ايده‌آل "، تصميم مي‌گيرند و اقدام مي‌كنند. لذا توصيه‌ي اساسي من به بازاريابان و فروشندگان خصوصاً فروشندگان بيمه‌ي عمر كه محصول ناخواسته‌اي را از سوي مشتري به او مي‌فروشند، اين است كه به شناخت نقشه‌ي ذهن مشتري و مديريت آن توجه جدي داشته باشند. آنها بايد با رويكرد فروش مشاوره‌اي آشنايي كامل داشته باشند و چنان خودشان را در روح و دل و جان مشتري جا كنند كه مشتري با تمام وجود به آنها اعتماد كرده و به گفته‌هايشان اعتقاد پيدا كنند. دقت كنيد اعتماد و اعتقاد، زيربناي يك رابطه‌ي موفق است. در فروش مشاوره‌اي فروشنده به عنوان مشاوري صديق و امين همچون مربي كارآزموده به مشتري نشان مي‌دهد كه چرا لازم است بيمه‌ي عمر بخرد و به او نشان دهد كه در اين مسير به ارزشهاي او توجه دارد. فروشنده‌ي حرفه اي بيمه‌ي عمر، دنياي زيبا و آرماني زندگي ايده‌آل كه با خريد بيمه‌ي عمر نصيب مشتري مي شود را به تصوير مي‌كشد. وقتي مشتري امنيت خاطر براي آينده‌ي خويش و عزيزانش را با تمام وجود لمس كند، اقدام به خريد خواهد كرد. وقتي مشتري هيجان و لذت اكنون و آينده را در ذهن خويش باور كند، نسبت به خريد اقدام خواهد كرد . پس توصيه‌ي اساسي من به بازاريابان و فروشندگان اين است كه در معماري اقناع مشتري به نقشه‌ي ذهن او توجه جدي داشته باشند و خودشان را در مرحله‌ي ويژگيهاي محصول محصور نسازند.
اما بزرگترين چالش در اين مسير موانعي است كه مشتريان بر اساشس محصولات فراواني كه دارند براي خودشان و براي فروشنده‌ي بيمه‌ي عمر ايجاد مي‌كنند و اين موانع را با يك كلمه‌ي كوتاه دوحرفي كه همان "نه" است نشان مي‌دهند.
حال اين فروشنده است كه با شنيدن نه خودش را در يك كوچه بن‌بست ببيند و مسير بازگشت را پيش بگيرد، يا همچون مهندسان به خودش بگويد: "يا راهي بايد يافت، يا راهي بايد ساخت ."
بازارياب و فروشنده‌ي حرفه اي بخوبي مي‌داند كه وقتي با در بسته كه يك قفل محكم به رويش وجود دارد روبه‌رو مي‌شود، متوجه مي‌شود كه مي‌بايست آن قفل را باز كند و اگر قرار نبود آن قفل باز شود به جاي در، در آنجا ديوار قرار داشت. هر چند در بسياري از موارد همان ديوار با يك نردبان، مانعي گذرا مي‌شود نه سد محكم و غيرقابل نفوذ.
در اين كتاب استاد حميد امامي، با كوله‌باري از تجربه‌ي فروشندگي بيمه‌ي عمر و تدريس،" نه" هاي مختلف را از منظر مشتري به تصوير كشانده است وبا يك فر ايند گام به گام، هر يك از نه‌ها را همچون لايه‌هاي پياز گشوده است و به خواننده نشان مي‌دهد كه چگونه در پشت موانعي كه خودشان را با "نه" نشان مي‌دهند متوقف نشويد، معناي تمام نه‌ها يكسان نيست و هر يك از آنها معنا و مفهوم خودش را دارد و اگر ما بتوانيم همچون يك دوست صميمي و مشاوري صديق با پندار نيك، گفتار نيك و كردار نيك موانع پيش روي فرايند تصميم‌گيري را با يك تصميم‌سازي درست از پيش روي مشتري برداريم موفق به فروشي خواهيم شد كه حس خوب خدمت كردن به ولي‌نعمتمان را در روح و روان و دل خودمان هم ايجاد كرده‌ايم. به امامي عزيز تبريك مي‌گويم كه پس از نگارش كتاب موفق "‌ايده‌هاي خلاقانه‌ي فروش بيمه" كه در نيمه‌ي دوم سال 1392 اولين چاپ آن به بازار عرضه شد و حال كه من اين پيشگفتار را مي‌نويسم (پايان ارديبهشت سال 1393) چاپ پنجم آن كتاب در مرحله‌ي نشر است، كتاب پرمحتوا و زيباي ديگري را به علاقه‌مندان حرفه‌ي فروش بيمه‌ي عمر تقديم مي‌كند؛ به راستي از خواندن كتاب لذت بسياري بردم.
نكته‌ي مهم ديگر اين است كه اگر رويكرد الگوبرداري آگاهانه داشته باشيم متوجه مي‌شويم كه اين كتاب نه فقط در صنعت بيمه‌ي عمر بلكه، در تمام كسب‌وكارها مي‌تواند آموزه‌هاي ارزشمندي براي صاحبان و فعالان كسب‌وكارها داشته باشد .

22,000 تومان

«رساله منطقی – فلسفی» (انتشارات هرمس)


اصل رساله منطقی – فلسفی با مقدمه کوتاه، دقیق و پرمغز ویتگنشتاین آغاز می‌شود که مسائل اصلی آن و روح مباحث آن را به‌طور موجز و فشرده توضیح می‌دهد. در ادامه نوبت به ترجمه کامل رساله می‌رسد که حدود یک سوم حجم کتاب را تشکیل می‌دهد.
قسمت شرح با مقدمه توضیحی شارح شروع می‌شود. مهمترین مطلبی که شارح در این‌جا به آن اشاره می‌کند این است که در میان شارحان فلسفه متقدم ویتگنشتاین سه قرائت از رساله وجود دارد: قرائت استعلایی یا ارتدوکس، قرائت واقع‌گرایانه و قرائت درمان‌گرایانه. شارح از بصیرت‌های همه این قرائت‌ها استفاده کرده است اما با قرائت اول همدلی بیشتری دارد و حضور آن در شرح رساله بیشتر و برجسته‌تر است.
شارح برای شرح این اثر روش خاصی را در پیش گرفته است. او به جای شرح تک تک بندهای رساله، به شرح موضوعی روی آورده است. او بر این باور است که برای فهم درست و بهتر رساله لازم است چند موضوع اصلی را خوب درک کرد. مهم‌ترین مواردی که در این زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از: شیء و امر واقع، نظریه تصویری معنا، سوژه متافیزیکی و سولیپسیسم، زیبایی‌شناسی و اخلاق، قوانین طبیعت، علیت و استقرا، منطق، صورت کلی گزاره و ریاضیات، صدق، فلسفه، مرگ و معنای زندگی. هر کدام از این موضوعات بخش مستقلی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین ربط و نسبت آن‌ها با یکدیگر نیز بررسی می‌شود.
همچنین در شرح رساله از منابع گوناگون فارسی و انگلیسی استفاده شده است. نمایه موضوعی مفصل و بسیار خوبی نیز در پایان کتاب گنجانده شده است که برای پژوهش‌ در باب فلسفه ویتگنشتاین بسیار خوب و مفید است.

18,000 تومان

«مواعظ» (انتشارات مؤسسه ایمان ماندگار)


این اثر با زندگینامه آیت‌الله حق‌شناس آغاز می‌شود که توسط شاگرد مشهور ایشان، استاد محمدعلی جاودان، تهیه شده است. پس از آن متن پیاده شده و ویرایش‌شده گفتارهای اخلاقی ایشان به ترتیب تاریخی می‌آید. در این مجلد از جلسه هفتاد و یکم تا جلسه نود و چهارم درس‌های اخلاقی معظم‌له ذکر شده است که مربوط به اواخر دهه شصت هجری شمسی می‌باشد. هر چند در این اثر به اقتضای این‌که سخنرانی برای عموم مردم و به اصطلاح منبری است، موضوعات گوناگون و زیادی مطرح می‌شود، اما می‌توان به‌طور کلی گفت که در سراسر این کتاب این موارد بیشتر مورد تأکید هستند: اطاعت از خداوند، ذکر، نماز، راه‌های مقابله با شیطان، تقوی، زبان، حق الناس و اهمیت خدمت به خلق. اما آن‌چه بیشتر از همه به چشم می‌خورد علم است. آیت‌الله حق‌شناس در سراسر این اثر در باب علم، اهمیت و ارزش آن، تحصیل علم و شرایط آن، طالبان علم و بسیاری از چیزهای دیگر سخن گفته‌اند. می‌توان گفت که از نظر ایشان مهمترین چیز برای اخلاق و تهذیب نفس و اصلاح دنیا و آخرت علم و معرفت است. به همین دلیل در موارد متعددی رابطه میان علم و سایر فضائل را بررسی می‌کنند و نشان می دهند که علم اصل و ریشه آن‌هاست. برای مثال اطاعت از خداوند تنها در صورتی درست و حقیقی است که بر پایه علم و معرفت باشد.
همچنین در لابه‌لای مباحث اخلاقی، خاطرات جالب و گوناگون، پند و اندرز و نصیحت‌های مفیدی ذکر می‌شود که خواننده را متاثر می‌سازد. همچنین به دلیل این‌که آیت‌الله حق‌شناس با بزرگان اخلاقی و شخصیت‌های معنوی ارتباط مستقیم داشتند، از سخنان آنان مطالب جذابی نقل می‌کنند. دیگر آن‌که ایشان هر جا لازم باشد به تفسیر برخی از آیات قرآن نیز می‌پردازند. همچنین روایات متعددی را درباره موضوعات اخلاقی ذکر می‌کنند و به شرح آن‌ها مبادرت می‌کنند. در مواردی نیز مباحث فقهی مرتبط ذکر می‌شود. لحن شفاهی و گفتاری متن نیز می‌تواند مزیت دیگری برای چنین اثری به‌شمار آید؛ زیرا حال و هوای جلسات اخلاقی را بهتر نشان می‌دهد. کسانی که در این زمانه شلوغ و پرآشوب، به هر دلیلی، از حضور در جلسات اخلاقی واقعی محروم هستند، می‌توانند از چنین آثار ارزشمندی بهره‌مند شوند.

9,500 تومان

1 A survey of English literature (انتشارات سمت)


1 A survey of English literature

محصولات انتشارات سمت قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

18,000 تومان

100 ایده‌ ی برتر فروش (انتشارات بازاریابی)


نام کتاب: 100 ایده‌ی برتر فروش: فروش مبتنی بر نورومارکتینگ
موضوع کتاب: بازاریابی عصبی
بازاریابی - جنبه‌های روان‌شناسی
آگهی‌های تبلیغاتی - جنبه‌های روان‌شناسی
مصرف‌کنندگان - روانشناسی
نويسنده کتاب: راجر دولی
مترجم کتاب: حسین وظیفه‌دوست
مترجم کتاب: پرویز درگی
ويراستار کتاب: بابک غضنفری‌اقدم
ويراستار:محسن جاویدموید
ناشر کتاب: انتشارات بازاریابی
تعداد صفحات کتاب: ۴۶۴ صفحه
قطع کتاب: رقعی
نوع جلد کتاب: شومیز
نوبت چاپ کتاب: چاپ ۱
تیراژ کتاب: ۱۱۰۰ نسخه
تاريخ نشر کتاب:۹۷/۰۲/۰۱
قيمت پشت جلد کتاب:۳۸۰۰۰۰ ريال
كد ديويي کتاب:۶۵۸.۸۳۴
زبان كتاب: فارسی
محل نشر کتاب:تهران

38,000 تومان

100 پرسش و پاسخ درباه افسردگي دو قطبي( جنگل جاودانه)


کتاب صد پرسش و پاسخ درباره اختلال افسردگي دوقطبي که توسط دو روانپزشک برجسته به نام هاي دکتر آلبرت و هريک نوشته شده است يکي از منابع قابل دسترس براي بيماران جهت سازگاري با دارو، آشفتگي هاي روانشناختي و ناراحتي هاي هيجاني در اين شرايط خاص مي باشد. اين کتاب در قالب پرسش و پاسخ، به مهم ترين مسائل مطروحه از طرف بيماران و پزشکان اشاره داشته و پاسخ هاي معتبر و کاربردي در مورد درمان، استراتژي هاي سازشي، منابع حمايتي و ... را به خواننده ارائه مي نمايد و بيشتر مباحث مربوط به اين بيماري را پوشش مي دهد.
کتاب حاضر هديه به تمام کساني است که از اختلال افسردگي دوقطبي دررنج هستند.
اميد است پاسخ پرسش هاي نامحدود خود را بيابند.


3,000 تومان

100 دانشمندی که جهان را تغییر دادند (انتشارات مازیار)


محصولات انتشارات مازیار قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

16,000 تومان

1000 نماد در هنر و اسطوره شکل به چه معناست (انتشارات نی)


1000 نماد در هنر و اسطوره شکل به چه معناست

محصولات انتشارات نی قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

40,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 1,415,000 تومان
ريال0 ريال1415000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.