هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

مباحث نوین در لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته ( انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین)

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

مباحث نوین در لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته

فهرست مطالب
فصل 1 : اهمیت لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته در رقابت امروز
فصل 2 : لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته چیست؟
فصل 3 : زنجیره تامین حلقه بسته و لجستیک معکوس در عمل (بررسی مطالعات صنعتی)
فصل 4 : مباحث نوین در لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته
فصل 5 : فرصتهای آینده تحقیقاتی در لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته
فصل 6 : بررسی انواع مدلسازی ریاضی لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته
فصل 7 : مراجع

فصل 1: اهمیت لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته در رقابت امروز
دهه پایانی قرن بیستم بر توسعه مدیریت زنجیره تامین در صنایع مختلف نظیر خودروسازی، رایانه و لوازم خانگی گواهی می دهد (تیلور 1997). روند رو به رشد جمعیت و به تبع آن رشد تقاضا باعث شکل گیری بازارهای فروش کالا و همین طور مراکز عرضه ی خدمات و کالاها شده است. همچنین، با توسعه اقتصاد جهانی و گسترش بازاریابی الکترونیکی در بین کشورها، خدمات موسسات چند ملیتی (که از زنجیره تامین لجستیک در سرتاسر، جهان بهره می جویند) برای رقابت در کسب و کار جهان امروز ضروری می نماید. پس اینکه چگونه یک سیستم لجستیک به نحو کارآمد مدیریت شود، به یک موضوع کلدی برای کاهش هزینه های شرکت ها تبدیل شده است، مخصوصاً شرکت های چند ملیتی که در فضای سخت رقابتی قرار دارند. امروزه وجود اینترنتی و نرم افزارهای IT محور فراگیر و سیستم های پشتیبان تصمیم گیری تکامل یافته، امکان و فرصت بهبود کارایی سیستم های لجستیکی را مهیا ساخته است. زنجیره تامین به دسته ای از تاسیسات تامین کنندگان، مشتریان، محصولات و روش های کنترل موجودی، خرید و توزیع اطلاق می شود. این زنجیره، تامین کنندگان و مشتریان را به هم متصل می کند که با تولید مواد اولیه و خام توسط تامین کننده شروع می شود و به مصرف محصول توسط مشتری ختم می گردد. در زنجیره تامین، جریان مواد بین تامین کننده و مشتری از چند مرحله عبور می کند و هر مرحله ممکن است از تعدادی تسهیلات تشکیل شده باشد (قجاوند و همکاران، 1390).
توزیع کالاها از مبدا تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی بعنوان یک جزء مهم از تولید ناخالص ملی کشورها مبدل شده است. با توجه به این مهم، فعالیت های لجستیکی بر میزان نرخ تورم، نرخ بهره وری؛ نرخ سود و هزینه های مربوط به انرژی و دیگر خصوصیات اقتصادی تاثیرگذار است.
از طرف دیگر، لجستیک یک سیستم جامع نگر است که اهتمام آن در نظر گرفتن راه حل بهینه برای رسیدن به مقصود است؛ یعنی همه ابزارها را در دسترس قرار می دهد و آنگاه با توجه به موقعیت، تصمیم می گیرد که از چه روش و ابزاری استفاده کند. لجستیک به عنوان یک روش کلی دید خود را به پهنه ای وسیع تر می گستراند و از بالادست به قضایا می نگرد و تصمیم می گیرد که چه فرایندی انجام شود.در صنایع تولیدی یا خدماتی، هدف یا رسالت کلی به نوعی دستیابی به رضایت مشتری عنوان می شود و در حقیقت این رضایت مشتری است که باعث دستیابی سازمان به سود می شود. مدیران موسسات تولیدی و صنعتی و همین طور سازمان های خدماتی بر این باورند که سیستم لجستیک چیزی فراتر از مجموعه ای از کارکردها و وظایف گسسته است. مفهوم کارآمدی که طبق آن نیازمندی های مشتری بایستی به مقدار مناسب، در مکان مناسب و زمان مناسب به دست مشتری رسانده شود، تاثیر گسترده و عمیقی بر تعادل موسسات به صورت کلی و همین طور سیستم اقتصادی در سطح ملی و بین المللی گذاشته است. صرفه جویی های هنگفت در هزینه ها، کسب رضایت مشتری و افزایش فروش (عاملی موثر در کسب برتری رقابتی در بازار)، سه ویژگی اساسی لجستیک می باشند.
طراحی شبکه لجستیک یکی از تصمیم های استراتژیک مهم است و یک خط مشی استراتژیک و مهمی در زمینه مدیریت زنجیره تامین اثربخش و کارآمد دارد (رمضانی و همکارانش 2013). به همین دلیل نیازمند بهینه شدن برای عملیات موثر و بلند مدت کل زنجیره تامین است. بعبارت دیگر این امر بخاطر کارایی و پاسخدهی زنجیره تامین می باشد.
و ...

محصولات انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: حامد سلیمانی
مؤلف کتاب: مصطفی زحل
سال چاپ کتاب: 1395
قطع کتاب: وزیری
صفحات کتاب: 190
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-964-10-4147-4
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: حامد سلیمانی
مؤلف کتاب: مصطفی زحل
سال چاپ کتاب: 1395
قطع کتاب: وزیری
صفحات کتاب: 190
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-964-10-4147-4
مشتریانی که این کالا را خریدند، کالاهای زیر را نیز می خرند

برنامه ریزی تصادفی (انتشارات دانشگاه امیر کبیر)


کتاب فوق، حاصل نگاهی کاربردی و عملیاتی به موضوع برنامه‌‌ریزی است که در آن سعی شده است به زبانی ساده به بیان مفاهیم و اصطلاحات پیچیده این مبحث پرداخته شود و همواره، همراهی خواننده با موضوع مورد بحث از طریق ارائه‌‌ی مثال‌‌هایی برگرفته از مسائل واقعی حفظ و انگیزه‌‌ی کافی برای مطالعه فراهم گردد؛ بنابراین از ارائه‌‌ی اثبات‌‌های طولانی اجتناب شده است.
محصولات انتشارات دانشگاه امیر کبیر قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

16,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.