بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

نشر کتاب هرمس

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای نشر کتاب هرمس به شرح ذیل می باشد:

کتاب های فلسفه و کلام نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های علوم اجتماعی نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir) 

کتاب های دین نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های عرفان نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های تاریخ نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های متون کهن فارسی نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های شعر نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های رمان و داستان نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های زندگینامه - خاطرات نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های هنر نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های زبان شناسی نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های روان شناسی نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کودک و نوجوان نشر کتاب هرمس (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

«به دانش بزرگ و به همت بلند» (انتشارات هرمس)


این کتاب به همت سایه اقتصادی‌نیا از شاگردان و دستیاران احمد سمیعی گیلانی در فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به پاسداشت مقام استاد جمع آوری و تدوین شد. کتاب «گلگشت های ادبی و زبانی» که شامل مجموعه مقالات احمد سمیعی گیلانی است نیز پیش از این به همت خانم اقتصادی‌نیا توسط نشر هرمس منتشر شده بود.
کتاب «به دانش بزرگ و به همت بلند» مجموعه‌ای شسته رفته از مقالات متعددی از استادان و دانش آموختگان ادبیات و زبان‌شناسی است که کاملا منظم و فکر شده در این کتاب گردآمده‌اند. این کتاب در چهار بخش مجزا با عنوان: «زبان و ادبیات فارسی»، «درباره‌ی استاد»، «نگارش و ویرایش و ترجمه» و «گیلان شناسی» تدوین شده است.
در بخش زبان و ادبیات فارسی مقالاتی در حوزه زبان‌شناسی و ادبیات به خصوص ادبیات کهن فارسی گردآوری شده‌اند که نویسنده اکثر مقالات استادان بزرگی همچون محمد دبیرمقدم، زنده یاد ابوالحسن نجفی، غلامعلی حداد عادل، علاءالدین طباطبایی، امید طبیب‌زاده و... هستند که هر کدام وزنه بزرگ و سنگینی در حوزه علمی زبان‌شناسی و ادبیات می‌باشند. مقالات این بخش با موضوع زبان و واژگان و گویشها و همچنین بررسی وزن و قافیه و زیباشناسی در ادبیات کلاسیک نگارش شده‌اند.
در بخش دوم ما شاهد مقالاتی درباره استاد احمد سمیعی گیلانی و مقام علمی وی در لباس مترجم، ویراستار، سردبیر و نویسنده از زبان شاگردان، همکاران و استادان این حوزه‌ها هستیم. احمد سمیعی گیلانی به غیر از کار ترجمه و ویراستاری سالها مدیر گروه ادبیات معاصر فرهنگستان بود و هست و دغدغه ادبیات معاصر را همیشه داشت و دارد. سهم بسزای وی در نوگرایی ادبیات به خصوص ادبیات داستانی ایران بر کسی پوشیده نیست. خلاصه مقالات این بخش عموما در خصوص فعالیتها علمی و ادبی سمیعی، سرمقاله‌های وی، منش و شخصیت فروتن و فرهیخته او می‌باشد که به قلم بزرگانی چون زنده یاد علی‌محمد حق‌شناس، علی صلح‌جو، حسن میرعابدینی و... نوشته شده‌اند.
ویراستاری و ترجمه، مباحث مهم مقالات بخش سوم کتاب هستند که به قلم بهاءالدین خرمشاهی، سایه اقتصادی‌نیا و... به تحریر درآمدند. خرمشاهی در ابتدای مقاله خود ویراستاری را یک دانش فنی می‌داند و ویراستار را پرستار متن که در هدف با پزشک (مولف/ مترجم) مشترک است اما کار هر دو متفاوت است. در مقاله دیگری از این بخش به قلم طهمورث ساجدی به بررسی وضعیت ترجمه ادبیات فرانسه و سهم احمد سمیعی گیلانی در این حوزه پرداخت می‌شود.
«گیلان شناسی» از منظری نه تاریخی و جغرافیایی، بلکه زبانی عنوان بخش آخر کتاب حاضر است که شامل مقالاتی در حوزه گویش‌شناسیِ گویش‌ها و لهجه‌های خطه گیلان از منظری نحوی و مقایسه‌ای است مثل گویش گیلکی، تالشی، تاتی و گالشی با رویکری زبان‌شناختی که می‌تواند برای علاقه‌مندان به مباحث گویش‌شناسی منبع بسیار مهم و پرفایده‌ای باشد.
کتاب «به دانش بزرگ و به همت بلند» جدا از هدفش که جشن‌نامه‌ای برای استاد احمد سمیعی گیلانی است و مقالات و یادداشت‌هایی که به پاس خدمات و مقام این فرهیخته سپیدموی دارد و می‌تواند برای علاقه‌مندان به وی جذاب و خواندنی باشد، مباحثی را در زمینه‌های علمی و ادبی مطرح می‌کند که برای دانش آموختگان ادبیات و زبان‌شناسی بسیار کارا و روشنگر خواهد بود.

35,000 تومان

«خورشید همچنان می‌دمد» (انتشارات هرمس)


در این رمان شخصیت «برت» نمونه تنها زنی پیشرفته است که بسیار متفاوت با زنان دیگر در دهه‌ی بیست میلادی توصیف و ترسیم می‌شود. زنی با مدل موی کوتاه پسرانه، که سیگار می‌کشد و بسیار زیاد مشروب می‌نوشد و کلاه مردانه بر سرش می‌گذارد و اکثر دوستانش که پسر هستند را «بچه ها» یا «پسرها» یا به «اسم کوچکشان» صدا می‌زند و البته زنی نیست که به عنوان یک زن عاشق بتوانیم آن را تلقی کنیم؛ زنی‌ست که رویای عاشق شدن در سر ندارد و عشق حقیقی او مردی بود که در دوران جنگ ناکار شده بود! اما «جیک» شخصیت نزدیک تری به برت در این داستان است که مدام با او در معاشرت یا نامه‌نگاری یا قرارومدار است که احتمالا به گمان مخاطب این تصور به وجود می‌آید که جیک شیفته‌ی حالات و رفتارهای برت شود. اما جیک نیز به نوعی متاثر از صدمات و عقبه‌ی جنگ است. نه این که کاملا ابراز شود و نیز از لحظات جنسی لطمه دیده و قادر نیست که از عشقی افلاطونی فراتر رود. البته برت هم سابق بر این، در دوران جنگ به شکلی داوطلبانه به پرستاری از مجروحان جنگی می‌پرداخته و رفته‌رفته در میان مردان به زنی همه فن حریف، جذاب و با نیروی جادویی و افسون‌گرانه تبدیل شده، اما با این همه مزیت، عشقی در آن نمی‌جوشد. به همین سبب ضعف‌ها و کمبودهایی پس از جنگ در نهاد شخصیت‌های داستان نهادینه شده است. شخصیت‌ها سعی می‌کنند از یک تباهیدگی نابهنگام درونی بربجهند و این احساس خلاء و شکاف را با مراسم جشن، ورد به کافه‌ها و بارها، استفاده از مشروبات و دلبستگی به گشت و گذارها و سفرها پُر کنند.
«گوش بده، جیک. تا حالا این احساس بهت دست نداده که زندگیت دارد می‌گذره و تو ازش استفاده نمی‌کنی؟ متوجه هستی که تا حالا تقریبا نصف عمرت رو گذرونده‌ای؟ - چرا گه گاهی. – می‌دونی که حدود سی و پنج سال دیگه ما مرده‌ییم؟» شخصیت رابرت کُن به عنوان یک داستان نویس آرمان گرا که تحت تاثیر نظرات چند زن درباره‌ی رمان‌هایش قرار گرفته سودای رفتن و علاقه به آمریکای جنوبی را نشان می‌دهد او به جیک تلنگر می زند و مدام با تکرار کردن این وسوسه‌ی برانگیزاننده و به تحریک درآوردن او، جیک را به سوی خوش‌گذرانی، لذت و عیش و نوش دعوت می‌کند و به عبارتی دیگر او را متوجه‌ی «نیمه ی برباد رفته‌ی زندگی» و همچنین حفظ و دریافت بخش مهمی از آن که «هنوز تباه نشده» می‌سازد. و سعی می‌کند با این گمان مقدمات سفر به سرزمینی بهتر (از پاریس را) برای تحقق این میل به آرامش و عشرت برای آرامش خود و جیک فراهم آورد. تاکید کن برای هجرت به آمریکای جنوبی و چشم اندازهای لذت بخش و افق‌های کشف ناشده‌ی آن اقلیم ناشی از سرخوردگی‌اش بود سرخوردگی‌اش از ازدواج.

38,000 تومان

«رساله منطقی – فلسفی» (انتشارات هرمس)


اصل رساله منطقی – فلسفی با مقدمه کوتاه، دقیق و پرمغز ویتگنشتاین آغاز می‌شود که مسائل اصلی آن و روح مباحث آن را به‌طور موجز و فشرده توضیح می‌دهد. در ادامه نوبت به ترجمه کامل رساله می‌رسد که حدود یک سوم حجم کتاب را تشکیل می‌دهد.
قسمت شرح با مقدمه توضیحی شارح شروع می‌شود. مهمترین مطلبی که شارح در این‌جا به آن اشاره می‌کند این است که در میان شارحان فلسفه متقدم ویتگنشتاین سه قرائت از رساله وجود دارد: قرائت استعلایی یا ارتدوکس، قرائت واقع‌گرایانه و قرائت درمان‌گرایانه. شارح از بصیرت‌های همه این قرائت‌ها استفاده کرده است اما با قرائت اول همدلی بیشتری دارد و حضور آن در شرح رساله بیشتر و برجسته‌تر است.
شارح برای شرح این اثر روش خاصی را در پیش گرفته است. او به جای شرح تک تک بندهای رساله، به شرح موضوعی روی آورده است. او بر این باور است که برای فهم درست و بهتر رساله لازم است چند موضوع اصلی را خوب درک کرد. مهم‌ترین مواردی که در این زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از: شیء و امر واقع، نظریه تصویری معنا، سوژه متافیزیکی و سولیپسیسم، زیبایی‌شناسی و اخلاق، قوانین طبیعت، علیت و استقرا، منطق، صورت کلی گزاره و ریاضیات، صدق، فلسفه، مرگ و معنای زندگی. هر کدام از این موضوعات بخش مستقلی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین ربط و نسبت آن‌ها با یکدیگر نیز بررسی می‌شود.
همچنین در شرح رساله از منابع گوناگون فارسی و انگلیسی استفاده شده است. نمایه موضوعی مفصل و بسیار خوبی نیز در پایان کتاب گنجانده شده است که برای پژوهش‌ در باب فلسفه ویتگنشتاین بسیار خوب و مفید است.

18,000 تومان

«عشق و نفرت» (انتشارات هرمس)


تالستوی در سال ۱۸۶۲ با سونیا ازدواج کرد او دختری هجده ساله با تباری آلمانی و از خانواده ای اصیل بود. سونیا به عنوان یک زن در زمان خود، بسیار فرهیخته محسوب می شد. به همین خاطر می توانست تاثیری سازنده در زندگی و کار تالستوی داشته باشد و داشت. او نیز همانند شوهر نامدارش در سالهایی طولانی از زندگی خود یادداشت های روزانه می نوشت. نوشته هایی که به دلیل خصوصی بودن، بسیار نیز صریح هستند. این مسئله هم در مورد او و به خصوص در مورد تالستوی صدق می کند. تا آنجا تالستوی در نامه هایی به دوست نزدیکش از این بابت ابراز نگرانی می کند. ویلیام ال شایرر دفترچه‌هایی حاوی یادداشت‌های خصوصی‌ تالستوی و همسرش را مبنای تدوین این کتاب قرار گرفته است. اما در کنار آن از نامه هایی که آنها به دوستان و آشنایانشان نوشته اند، خاطرات و نوشته های دیگران، اسناد برجای مانده از آن دوران و منابع گوناگون دیگر غافل نمانده است. بنابراین کتابی که او نوشته است، به شکلی عمیق به زندگی و رابطه‌ی تالستوی و سونیا پرداخته و روابط میان آنها از منظر جسمی و روحی مورد واکاوی و تحلیل قرار داده است تا از این نوسان میان تلخی و شیرینی و غلطیدن به آغوش عشق و نفرت پرده بردارد.
اما این همه کتاب نیست ویلیام ال شایرر در رهگذر روایت دوره هایی که از زندگی تالستوی را برگزیده، نه تنها تصویری دقیق از این نویسنده، اندیشه، روش و منش او در زندگی خصوصی و اجتماعی او ترسیم می کند، بلکه شرحی دقیق از روند و نحوه خلق برخی از آثار تالستوی و مشخصا دو اثر کلیدی او، جنگ و صلح و آنا کارنینا ارائه می کند. بنابر این در عین اینکه نشان می دهد سونیا چه نقش و سهمی در خلق این شاهکارها داشته است. اطلاعات جامعی از روند شکل گیری این آثار و عوامل موثر بر عناصر درون متنی و برون متنی آنها ارائه می کند.
از این منظر «عشق و نفرت» تنها در سطح کنجکاوی های مرسوم در زندگی شخصی نویسنده ها نمی ماند و افقی گسترده تر را پیش روی خواننده قرار می دهد. ویلیام ال شایرر در نوشتن این کتاب از سبکی روایی و تحلیلی استفاده کرده که از جذابیت ویژه ای برخوردار است. او در عین ارائه تحلیلی عمیق از موضوعی که دستمایه قرار داده به گونه ای متن را به خواننده ارائه می کند که جذب پیچ و خم ها و شاخ و برگ های ماجرا شود. او رابطه تالستوی و همسرش را از روزگار و جامعه ای که در آن زندگی می کنند منفک نمی کند تا به طور مشخص به کالبد شکافی رابطه خود آنها بپردازد. بلکه او چشم اندازی را پیش روی خواننده می گذارد که در برگیرنده، جغرافیای بومی، تاریخ و فرهنگ ، آداب رسوم مذهب و باورهای اجتماعی و سیاسی آن دوران است و رابطه تالستوی و همسرش را در دل این چشم انداز مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. بنابراین نه تنها می تواند تصویر ملموس و پذیرفتنی از رابطه پر فراز و نشیب آن دو ارائه کند و دلایل جاذبه و دافعه میان آنها را رازگشایی کند. بلکه در خلال آن خواننده را به درک بهتر یک دوره از تاریخ روسیه و ادبیاتش رهنمون می سازد و انبوهی از اطلاعات ریز و درشت را در اختیار خواننده خود قرار می دهد. به این ترتیب به وضوح می توان دید که چرا زندگی تالستوی بدین پایه پر تناقض بوده است. اشراف زاده ای که از مواهب ثروت بهره می برد، اما آن را مایه شرمساری می دانست و از میانه عمر به شیوه رعایا لباس می پوشید، نویسنده ای که به شهرت رسیده بود و با اینکه گاه از مزایای آن استفاده می کرد، در بیشتر اوقات نمی توانست با تبعات آن کنار بیاید. زندگی با زنی که دوستش می داشت اما ترجیح می داد از او بگریزد.

محصولات انتشارات هرمس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

37,000 تومان

الگوهای مناسب برای مديريت كسب و كار (انتشارات هرمس)


الگوهای مناسب برای مديريت كسب و كار

4,800 تومان

بامزه در فارسی ( نشر کتاب هرمس)


بامزه در فارسی

در معرفی این مجموعه و کتاب عنوان شده است: ادبیات مهاجرت نوشته‌های نویسندگان ایرانی است که در غرب خوش درخشیده‌اند. کتاب‌های آنان با استقبال رویارو شده، اما سرزمین و میهن خویش را از یاد نبرده‌اند. «بامزه در فارسی» یادهای نویسنده‌ای است که خاطره‌هایش را با چاشنی طنز درآمیخته و زندگی‌اش را به زیبایی و رسایی برای‌مان روایت می‌کند. نگا ه هنرمندانه و شاد فیروزه جزایری به زندگی، یادهای شیرینش از ایر ان و ماجراهای جذابش در آمریکا کتاب را خواندنی کرده است. «بامزه در فارسی» یکی از سه نامزد نهایی جایزه «تربر» و نیز نامزد جایزه «پن» در بخش آثار خلاقه غیرتخیلی شده است.

پس از صرف یک روز تمام در آمریکا ، در حالی که توسط آنها محاصره شده بودیم ، فهمیدیم توصیف پدرم از آمریکا بسیار درست بوده است . آنجا دستشویی های بسیار تمیز و مردم بسیار ، بسیار ، بسیار ، مهربانی داشت .
مجموعه داستان فیروزه دوما به زبان طنز و در قالب ادبیات مهاجرت و بر مبنای خاطره نویسی به رشته تحریر درآمده است .
این اتو بیوگرافی جذاب روایت گذار از زیست ایرانی به فرهنگ آمریکایی و تفاوت های فرهنگی میان آنهاست. و تطبیق خانواده ای ایرانی با چالشهای موجود در کشور میزبان است .
این کتاب نمایانگر آدم هایی غریبه است در نام ، زبان و لهجه .و پر از شخصیت ها و فضاهای متعارض ،که با بیان طنز آلود مولف شکلی پویا و زاینده به خود گرفته است.

محصولات انتشارات هرمس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

14,000 تومان

پديدار شناسی نخستین مراحل خود آگاهی فلسفی ما (انتشارات هرمس)


پديدارشناسی نخستین مراحل خود آگاهی فلسفی ما

محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

16,000 تومان

پرورش رهبران موفق در سازمان (انتشارات هرمس)


پرورش رهبران موفق در سازمان

4,000 تومان

تاریخ جهانگشای جوینی


تاریخ جهانگشای جوینی

35,000 تومان

چرا توفیق را توقیف كردند؟ (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

دوستان نیکولا کوچولو ( انتشارات هرمس، کتاب کیمیا)


کتاب دوستان نیکولا کوچولو

محصولات انتشارات هرمس، کتاب کیمیا قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

9,000 تومان

دوقلوها در سنت کلر ( انتشارات هرمس، کتاب کیمیا)


کتاب دوقلوها در سنت کلر

محصولات انتشارات هرمس، کتاب کیمیا قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

10,000 تومان

دوقلوهای اوسالیوان ( انتشارات هرمس، کتاب کیمیا)


کتاب دوقلوهای اوسالیوان

محصولات انتشارات هرمس، کتاب کیمیا قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

9,600 تومان

روشهای كاربردی تحقیق (انتشارات هرمس)


روشهای كاربردی تحقیق

4,000 تومان

سرآغاز كار هنری (انتشارات هرمس)


سرآغاز كار هنری

15,000 تومان

شرایط اخلاقی رشد اقتصادی (انتشارات هرمس)محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

17,000 تومان

شش قطعه آسان (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

14,000 تومان

فرهنگ طيفی (انتشارات هرمس)


واژه نامه ها (مترادف ها و متضادها).

70,000 تومان

فلسفه و ساحت سخن (انتشارات کتاب هرمس)


نویسنده در کتاب «فلسفه و ساحت سخن » این اندیشه را پی می گیرد که صدها برابر جدی تر از سخنان فیلسوفان تحلیلی دراندیشه فیلسوفان ما بوده است ولی گذشتگان ما این سخنان را استخراج نکرده اند. به نظر نویسنده ویتگنشتاین باید جلوی فارابی زانو بزند و تلمذ کند زیرا فارابی بسیار پیش تر از او این سخنان را گفته است. مهمترین کتاب فارابی در این حوزه کتاب الحروف است و به نظر دکتر دینانی هزار سال است که این کتاب به طور جدی خوانده نشده است. مهمترین سخنان درباره زبان و نقش زبان در اندیشه را ابتدا فارابی و سپس ابن سینا گفته اند.
محصولات انتشارات کتاب هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

35,000 تومان

فیزیک نوین و توانایی های ذهنی بشر ( انتشارات هرمس)


فیزیک نوین و توانایی‌های ذهنی بشر

آیا می‌توان فقط با استفاده از قدرت ذهن یک میله آهنی را خم کرد؟ تله‌پاتی واقعیت دارد؟ سفر در زمان چطور؟ مسائلی فراوانی از این نوع وجود دارد. امروزه با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توان موارد زیادی را برای این‌گونه امور خارق‌العاده پیدا کرد. تعداد این‌گونه امور به‌قدری زیاد است که بسیاری از دانشمندان نیز وجود چنین چیزهایی را به رسمیت شناخته‌اند. به همین علت، پس از یک دوره طولانی، بالاخره امروزه در روان‌شناسی شاخه مفصلی به نام فراروان‌شناسی شکل گرفته است. دانشمندان زیادی در این بخش مشغول پژوهش هستند و به قدری گسترده شده که تاکنون به بیش از پنجاه نوع زیرشاخه تقسیم شده است. اما این‌گونه امور هنوز هم برای بسیاری از مردم به‌صورت معما باقی مانده است؛ زیرا به نظر می‌رسد که با نظریات علمی همخوانی ندارد. آیا فیزیک این‌گونه امور نامتعارف را تأیید می‌کند؟ از منظر فیزیک چه توضیح قابل‌قبولی برای تببین این امور وجود دارد؟
پروفسور الیویه کستا دو بورگار (1911-2007) یکی از فیزیکدانان بزرگ فرانسه بر این باور است که این‌گونه امور کاملا معقول و قابل دفاع است. تخصص پروفسور دو بورگار در زمینه نظریه نسبیت و مکانیک کوانتوم است. او از جمله کسانی است که می‌خواهند میان نظریات فیزیک جدید و دیدگاه‌های فلسفی-عرفانی شرق، به‌ویژه هند، پل ارتباطی برقرار کنند. او بر این باور است که فیزیک جدید این توانایی را به ما می‌دهد که از چنین اموری سخن بگوییم؛ زیرا بزرگترین مانع برای طرح چنین اموری در فیزیک، ماده‌گرایی است، اما فیزیک جدید ماده‌گرایی محض را به چالش می‌کشد و زمینه را برای به‌رسمیت‌شناختن امور غیرمادی مهیا می‌کند. رابطه میان فیزیک جدید و امور فراروان‌شناسی به حدی جدی است که حتی در بعضی از شاخه‌های فیزیک پرسش‌هایی به میان می‌آید که مربوط به فراروان‌شناسی است. اساسا می‌توان گفت مطالعات و پژوهش‌های فیزیکی به‌طور طبیعی به مسائل فراروان‌شناسی منجر می‌شود. لذا امروزه ذهن و معنویات هم در فیزیک بنیادی جایگاهی خاص خود دارد.
سوءظنی نسبت به امور فراروان‌شناسی وجود دارد. ولی نباید در این سوءظن متوقف شد. مسائل اساسی بشر مسائل فلسفی و متافیزیکی است، اما در مکاتب قدیمی بر اساس اصول و نظریاتی نادرست به آن‌ها پاسخ داده‌اند. همین امر باعث بدنامی و بی‌اعتباری این‌گونه مسائل شده است. در حالی که می‌توان بر اساس اصول و مبانی فیزیک جدید پاسخ‌های بهتر و معتبری برای آن مسائل مهم مطرح کرد. اما این امر چگونه محقق می‌شود؟ پاسخ آن است که فیزیک جدید با فهم متفاوتی که از واقعیت، جهان، ماده، زمان، فضا و روان به‌دست داده است، زمینه را برای بررسی علمی امور فراروان‌شناسی مهیا کرده است و به‌طور کلی ما را در آستانه تحولی بزرگ در نگرشمان نسبت به جهان قرار داده است. فیزیک جدید پیچیدگی و ابهامات ذرات بنیادی را نشان داده است. به همین دلیل هیچ دانشمندی جرأت ندارد که با قاطعیت درباره واقعیت اظهار نظر کند و امور فرامادی را به‌سادگی رد یا نفی کند.
در این کتاب، بیش از همه، بر اساس نظریه نسبیت به مباحث فراروان‌شناسی نگاه می‌شود. نظریه نسبیت به سلطه بلامنازع فیزیک کلاسیک نیوتنی خاتمه داد و دانش فیزیک را به‌طور اساسی دگرگون کرد. بعدها معلوم شد که این نظریه کل قلمرو جهان را در بر می‌گیرد. تقریبا همزمان با این نظریه، مکانیک کوانتوم هم مطرح شد و انقلاب دیگری در عرصه دانش انسان نسبت به جهان مادی به منصه ظهور رسید. این مطلب مهم و اساسی در مکانیک کوانتوم که ناظر نسبت به پدیده مشاهده‌شده خنثی نیست و بر آن اثر می‌گذارد، راه را برای تبیین بسیاری از امور فراروان‌شناسی باز می‌کند.

تله‌پاتی یا این‌که به کسی الهام شود که چیزی اتفاق خواهد افتاد به هیچ وجه نامعقول نیست. بر اساس نظریه نسبیت و مکانیک کوانتوم این‌گونه امور کاملا ممکن و معقول است و می‌توان آن‌ها را تبیین کرد. همچنین با توجه به این‌که در فیزیک جدید زمان مطلق وجود ندارد و میان گذشته و آینده مرز عینی مشخصی وجود ندارد، ارتباط میان گذشته و آینده امر ناممکنی نیست و می‌توان از نوعی سفر در زمان هم به نحو معقولی سخن گفت، همان‌طور که سفر در مکان کاملا قابل قبول است. البته این‌گونه امور را می‌توان از منظر دانش‌های مختلفی بررسی کرد؛ روان‌شناسی، زیست‌شناسی، علوم عصبی و... . اما در این‌جا فقط از منظر فیزیک مورد توجه هستند؛ آن هم فقط فیزیک نوین و بر اساس نظریه نسبیت و مکانیک کوانتوم. پروفسور دو بورگار می‌خواهد این پدیده‌ها را در چارچوب علوم نظری قرار دهد و از دیدگاه فیزیک جدید به آن‌ها وجهه‌ای علمی بدهد. می‌توان گفت رویکرد این کتاب همان سخن دانشمند مشهور آلمانی جورج کریستوف لیختن‌برگ (1742-1799) است: «تفاوت زیادی است بین اعتقاد به باورهای کهنه یا توجه به آن با نگرشی تازه. باورداشتن این موضوع که ماه بر سیارات تأثیر می‌گذارد ممکن است تفکری خرافی محسوب شود، اما اگر به این مسئله با نگاهی نو بنگریم، بسیار فلسفی و اندیشمندانه خواهد بود».
در این کتاب موضوعات جالبی همچون عرفان، ناخودآگاه جمعی، تله‌پاتی، سفر در زمان، الهام و... مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. با اینکه مطالب در سطح بالایی قرار دارد اما چون در اصل به‌صورت مصاحبه بوده، خسته‌کننده نیست و جذابیت خاص خود را دارد. ماده اصلی این کتاب در واقع یک مجموعه تلویزیونی بوده که در یازده قسمت و از سال 1977 تا 1978 از تلویزیون فرانسه پخش شد و بعدها به صورت کتاب درآمد. همچنین مباحثی که در این گفتگوها مطرح می‌شود از نوع تخصصی و علمی است. به همین دلیل ممکن است برخی از خوانندگان با مفاهیم و نظریاتی که در لابه‌لای مباحث به‌کار گرفته می‌شود، آشنایی کافی نداشته باشند. از این روی، در پایان کتاب بخش مفصلی برای شرح و توضیح اصطلاحات فیزیکی و فلسفی اختصاص یافته است که علاوه بر روشنگری، به دانش خواننده نیز می‌افزاید.

محصولات انتشارات هرمس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

16,000 تومان

قانون مالیاتهای مستقیم (انتشارات هرمس)


قانون مالیاتهای مستقیم
محصولات انتشارات هرمس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

17,600 تومان

قصه هاي دهه شصت (انتشارات هرمس)


مجموعه داستان هاي برگزيده ي دوره ي اول جايزه ي فرشته
در سال 1393، نشست هایی برای همفکری شورای برگزاری جایزه فرشته در شهر کتاب فرشته تشکیل شد. شورا بر آن شد که مسابقه قصه نویسی را تدارک ببیند که با رویکردی اجتماعی برای مخاطبان جوان ، منجر به انتشار مجموعه هایی در هر سال شود و به صورت سالانه در هر مسابقه ی تازه ای هم بخشی دیگر از هنرها به آن افزوده شود . پس از مرور موضوعات مختلف، برای شروع و سال اول،تصمیم گرفته شد که مسابقه ی جایزه ی فرشته ، دوره اول را با موضوع دهه ی شصت و تنها در حوزه داستان کوتاه آغاز کند که نزدیک ترین موضوع به اهداف شورای برگزارکنندگان که خود همگی دهه شصتی هستند بود . موضوعی اجتماعی و مهم در تحولات تاریخی ایران که هر روایت تازه ای ممکن است گوشه ای از ناگفته ها را باز گوید یا گره هایی را باز گشاید .

8,000 تومان

كارنامه‌ی توصیفی یيما پژوهی (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

10,000 تومان

گفت و گو با مرد گنجه ای (انتشارات هرمس)محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

9,000 تومان

گفتگویی میان هگل و فیلسوفان اسلامی (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

20,000 تومان

مردان رقصان و چند داستان ديگر (انتشارات هرمس)


مردان رقصان و چند داستان ديگر

14,000 تومان

موسیقی مجلسی (انتشارات هرمس)


او را با اولیس می شناسند، رمانی که بسیار درباره اش قلم فرسایی شده و خواهد شد. گفته بود خوراک منتقدان را برای دویست سال آینده تامین می کند. این اظهار نظر به ظاهر خودستایانه ریشه در توانایی های انکار ناپذیری داشت که به واسطه نبوغی مهارنشدنی اوج می گرفت و به همین دلیل بود که صاحب اثری این چنین غظیم شده که هر کسی توان رام کردن و تجربه همراهی با آن را ندارد.
اولیس در ایران چاپ نشده، اما همیشه از معروف ترین هایی بوده کهع بسیار درباره اش نوشته شده. اما در دیگر کشورهای جهان هم که منتشر شده؛ هر خواننده ای از عهده هضم و تجزیه و تحلیل آن برنمی آید.
بخش دوم کتاب شامل مجموعه شعر دیگری از جویس است با نام«شعر یکی یه شاهی» که حاوی سیزده شعر است. در مورد نام این مجموعه در مقدمه کتاب «او بر راهون اشک می­ریزد» که ترجمه­‌ی دیگری از شعرهای جویس است مترجم اشاره می­‌کند که: « عنوان اصلی این کتاب در زبان اصلی pomes penyeach است، که در کلمه­‌ی اول آن با دو واژه‌­ی poem در انگلیسی به معنای «شعر» و pomme در فرانسه به معنای «سیب» بازی شده است و کلمه­‌ی دوم اصطلاحی است در محاورات اهلبازار ایرلندی که در این­جا به همان سیب­ها بازمی­‌گردد!»
با ساحل فونتانا از شعرهای خوب این بخش است که جویس آن­ را به مناسبت نهمین سالگرد تولد پسرش سروده است. فونتانا نام روستایی است که جورجیو پسر جویس در آن متولده شده است. در این شعر جویس تلاش می­‌کند تا احساسات پدرانه خود را بی­‌مضایقه بروز دهد.
بخش سوم کتاب موسیقی مجلسی شامل قطعه شعری است با نام «آنک کودک» که در سال ۱۹۳۲ سروده شده است؛ زمانی که نوه جویس متولد می‌شود و همزمان پدرش از دنیا می‌رود. قطعه شعری که دارای چهار بند است و چون از نظر زمانی از شعرهای متاخر جویس محسوب می‌شود، تغییر و پختگی شاعر را نسبت به اشعار اولیه‌اش به خوبی نشان می‌دهد.

14,000 تومان

نامه های عارف قزوینی (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

38,000 تومان

نخستین رویارویی های اسلام و سكولاریسم (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

85,000 تومان

همروی (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

40,000 تومان

همروی / فلسفه سياسی و فقه سیاسی (انتشارات هرمس)


محصولات انتشارات هرمس قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

40,000 تومان

همه کیمیاگریم (انتشارات هرمس)


همه کیمیاگریم

45,000 تومان

ویلیام شکسپیر (انتشارات هرمس)


ویلیام شکسپیر

4,000 تومان

کامیابی ها و ناکامی های توسعه درایران (انتشارات هرمس)


کامیابی ها و ناکامی های توسعه درایران

20,000 تومان

کلودین در سنت کلر ( انتشارات هرمس، کتاب کیمیا)


کتاب کلودین در سنت کلر

محصولات انتشارات هرمس، کتاب کیمیا قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

10,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 4,000 تومان بیشترین: 85,000 تومان
ريال4000 ريال85000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.