هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

کتاب کار ریاضی نهم (انتشارات کاهه)

تولید کننده: انتشارات کاهه
36,000 تومان

کتاب کار ریاضی نهم

یادداشت ناشر
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر کتاب نخوانید!
اگر به صداهای زندگی گوش ندهید!
اگر آن چه می کنید، ارزیابی نکنید.
آرام آرام خواهید مُرد!
... اگر خطر نکنید!
اگر به دنبال رؤیای خود نروید!
امروز دل به دریا بزنید، کاری انجام دهید ...
با نشاط باشید! (پابلو نرودا)
پس از سال ها کار در فضای تدریس و تالیف بالاخره تصمیم گرفتیم وارد کار نشر شویم؛ چرا که عشق همیشگی ما به کتاب بوده است، کتاب و فقط کتاب ... البته که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها....
قبل از شروع کار به دوستان انتشاراتی مان، انتقادات زادی داشتیم، در مورد محتوای ظاهر و کیفیت کتاب و ... ولی حالا کمی به آنها حق می دهیم... دانستیم که تولید کتاب خوب و بی نقص چه کار سختی است! شاید غیرممکن.
گرچه خیلی هم غافلگیر نشدیم چون در آغاز ، با بزرگان این عرصه مشورت ها کردیم و نظرها خواستیم و آنچه شنیدیم جز این نبود؛ برحذرباش که سر می شکند دیوارش! ولی شاید باورتتان نشود هر چه ما را بر حذر کردند؛ بیش تر راغب شدیم انگیزه و همتمان بالاتر رفت!
گفته بودند گاو نر می خواهد و مرد کهن! نترسیدیم! عقب نشینی را هم بلد نبودیم، کرچه می دانستیم حتی گاو نر و مردان کهن هم کافی نیستند!...عزم جزم می خواهد همت بالا و روحیه جنگجویی و مبارزه می خواهد این میدان! نبوغ و خلاقیت و ... همه ر جور کردیم.
شعارمان سرلوحه کاران شد. (سخت بگیرید)
با سخت گیری هایی که داشتیم کارمان دو چندان سخت تر شدند. آنقدر که صدای دوستانمان در آمدن چقدر سخت گیری؟! ولی ما دانسته و آگاهانه این راه را انتخاب کردیم چرا که می دانستیم (دانش با تن آسایی به دست نمی آید) چه برسد به نشر دانش! پس سخت گیری مرام و شیوه ما شد و ایمان داریم این سخت گیری ها، دقت و اهمیت دادن ها به جزئیات و ... حتما نتیجه بخش خواهد بود و امید داریم اثر این شیوه را رد تمام محصولات ما ببینید.!
باوران نمی شود اگر بگویم چه زحمت هایی که نکشیدیم ، شب بیداری هایمان را ، نخوابیدن ها ، دویدن ها، خستگی ها، دعواها، قهر و آشتی هایمان را. .. باوران نمیشود اگر بگوییم از دل و جان مایه گذاشتیم. شب و روزمان را به هم دوختیم. با این همه ذره ای هم پشیمان نیستیم. چرا که لیاقت شما بیش از این هاست . از طرفی جامعه آموزش ما نیازمند خون تازه ای در رگ هایش است امیدواریم قطره ای از آن باشیم.
شیوه ی ما سخت گیری بر خودمان است نه دیگران ولی از شما می خواهیم که بر ما سخت بگیرید از ما کیفیت بالا بخواهید! بر ما خرده بگیرید تا همیشه در مسیر درست قدم برداریم.
توکلمان به خداست و سرمایه مان اعتماد شما
سخت بگیرید!

مقدمه مؤلف
هم اتاقی آمریکایی اش گزارش او را به مقامات بالاتر داده بود. نوشته بود که او یک شخصیت منزوی دارد و احتمالاً دارای اختلالات روانی است. اشاره کرده بود که شب ها به گوشه ای می رود و با خودش زمزمه می کند و گاهی اشک می ریزد!
همین گزارش ها برای او دردسر ایجاد کرد. بخصوص وقتی دانشجویان هم دوره اش مدرک خلبانی خودشان را دریافت کردند، مدرک او صادر نشد و مسئولان او را احضار کردند. نقل می کند که وقتی وارد دفتر ژنرال شد، پروندهاش روی میز او بود. ژنرال با دقت گزارش ها را خوانده بود، برای همین از او در مورد آنها پرسش می کرد. در همین حین کاری برای ژنرال پیش آمد که باعث شد به خارج از اتاق برود. خودش می گوید: «به ساعتم نگاه کردم، وقت نماز ظهر بود. با خود گفتم، کاش در اینجا نبودم و می توانستم نماز را اول وقت بخوانم. انتظارم برای آمدن ژنرال طولانی شد. گفتم که هیچ کار مهمی بالاتر از نماز نیست، همین جا نماز را می خوانم. به گوشه ای از اتاق رفتم و رنزنامه ای را که همراه داشتم به زمین انداختم و مشغول نماز شدم. در حال خواندن نماز بودم که متوجه شدم ژنرال وارد اتاق شده است. با خود گفتم چه کنم؟ نماز را ادامه بدهم یا بشکنم؟ بالاخره تصمیم گرفتم نمازم را ادامه بدهم، هرچه خدا بخواهد همان خواهد شد. سرانجام نماز را تمام کردم و در حالی که بر روی صندلی می نشستم از ژنرال معذرت خواهی کردم. ژنرال پس از چند لحظه سکوت نگاه معناداری به من کرد و گفت: چه می کردی؟ گفتم: عبادت می کردم. گفت: بیشتر توضیح بده. گفتم: در دین ما دستور بر این است که در ساعت های معینی از شبانه روز باید با خداوند به نیایش بپردازیم. در این ساعت زمان آن فرا رسیده بود؛ من هم از نبودن شما در اتاق استفاده کردم و این واجب دینی را انجام دادم. ژنرال با توضیحات من، سری تکان داد و گفت: همه این مطالبی که در پرونده تو آمده مثل این که راجع به همین کارهاست. این طور نیست؟ پاسخ داد: آری همین طور است. از نوع نگاهش پیدا بود که از صداقت و پای بندی من به سنت و فرهنگ و رنگ نباختنم در برابر جامعه آمریکا خوشش آمده است. با چهره ای بشاش خودنویس را از جیبش بیرون آورد و پرونده ام را امضا کرد. سپس با حالتی احترام آمیز از جا برخاست و دستیش را به سوی من دراز کرد و گفت: به شما تبریک می گویم. شما قبول شدید.
چرا اینطور شروع کردم؟! مقدمه کتاب کمک آموزشی ریاضی نهم و خاطره ای از شهید بابایی!!
منظور من از بیان این خاطره این بود کهب دانیم، تنها داشتن اطمینان و ایمان به هدفمان (هرچند خوب است) کافی نیست و باید به عملکرد خودمان ایمان داشته باشیم تا به نتیجه دلخواهمان برسیم. این موضوع قطعاً یکی از عوامل موفقیت آدم های بزرگ است که کمتر به آن بها داده می شود... اگر شما هم به دنبال موفقیت هستید (در هر زمینه ای) حتماً برنامه ریزی کنید و به آن عمل کنید، مهم نیست دیگران درباره شما چه فکری می کنند و یا چه می گویند - خوب یا بد آن هم مهم نیست! - مهم آن است از کاری که می کنید لذت ببرید و مطمئن باشید با تلاش و استقامت به نتیجه دلخواهتان می رسید...
چند نکته برای استفاده بهتر از این کتاب:
1 - بچه ها کتاب درسی ریاضی پاینه نهم شما هشت فصل دارد. هر فصل نیز از تعدادی درس تشکیل شده است. در این کتاب، تمرین ها مطابق با ترتیب درس ها چیده شده است.
2 - در اولویت اول شما در یادگیری درس هاست، باید کتاب درسی و جزوه معلم محترمتان باشد. در این کتاب در ابتدای هر درس، توضیحاتی به صورت خلاصه ارائه شده است. خوب است برای جمع بندی نکته ها در ذهنتان آن ها را مرور کنید.
3 - تمرین های هر درس از قسمت های زیر تشکیل شده است:
الف) تکمیل کنید: برای پاسخ به این بخش باید روی تعریف ها و مفاهیم اصلی مسلط باشید. خالی از لطف نیست به کادرهای رنگی کتاب درسی نیز نگاهی بیاندازید.
ب) جورسازی، در این بخش باید عبارت های ردیف اول را به عبارت های مناسب ردیف دوم وصل نمایید. تمرین های این قسمت طوری طراحی شده اند که بخشی از راه حل در خود آن ها وجود دارد، بنابراین برای برطرف شدن اشکالات خود در مطالب درس حتماً آنها را حل کنید.
پ) انتخاب کلمه درست: در این بخش عبارت هایی طراحی شده اند که در قسمتی از آنها دو کلمه داخل پرانتز قرار داده است. باید کلمه درست را انتخاب کنید. هدف از طراحی این تمرین ها برطرف کردن بی دقتی هایی است که معمولاً در مسایل مشابه هم پیش می آید، برطرف شود.
ت) تمرین های تشریحی: ریاضی است و قلم و تمرین! بچه ها فقط با حل تمرین های زیاد و متنوع است که می توانید روی درس تسلط پیدا کنید، درست مانند ورزشکاری که برای قهرمانی باید بهص ورت منظم تمرین کند. تمرین تمرین تمرین ...!
ث) درست و نادرست: در این بخش باید درستی و نادرستی عبارت های داده شده را مشخص کنید. سوال های این قسمت به گونه ای طراحی شده اند که برای پاسخ گویی به آنها باید به خوبی از قسمت های قبلی عبور کرده باشید، در غیر این صورت تشخیص درستی یا نادرستی آنها کار آسانی نخواهد بود. به همین دلیل این تمرین ها در انتهای هر درس قرار داده شده است.
ج) آزمون پایانی فصل: حاالا نوبت یک آزمون استاندارد در سطح کتاب درسی است. می توانید یادگیری خود را با آن بسنجید.
چ) پرسش های چهار گزینه ای: برای آشنایی با تست های ریاضی و آمادگی برای آزمون های ازمایشی می توانید آنها را بررسی کنید. پاسخ کلیدی این تست ها را نیز در انتهای همان تست ها آورده ایم. برای پاسخ گویی به تست ها حتما باید روی تمرین های تشریحی تسلط داشته باشید.
ح) زورآزمایی: اگر شما جزء دانش آموزان مبارزه طلبی هستید که دوست دارید تمرین های بالاتر از سطح کتاب حل کنید، این قسمت برای شما طراحی شده است. برای حل این تمرین ها نیاز به مطالب اضافه تر از کتاب درسی ندارید فقط باید تلاش بیشتری برای حل آن ها انجام بدهید.
4 - کتاب شامل دو آزمون ترم اول و سه آزمون ترم دوم است که در جای خود آورده ایم. این آزمون ها را قبل از شرکت در آزمون های مدرسه حل کنید و اشکالات خود را با دبیر مطرح کنید.
5 - سخت بگیرید (نه در همه چیز!) ولی در یادگیری ریاضی سخت گیر باشید.
بله با شما هست! ایمان دارم می توانید....

فهرست
فصل اول: مجموعه ها
پ فصل دوم: اعداد حقیقی
فصل سوم: استدلال و اثبات در هندسه
فصل چهارم: توان و ریشه
آزمون دی
فصل پنجم: عبارت های جبری
فصل ششم: خط و معادله های خطی
فصل هفتم: عبارت های گویا
فصل هشتم: حجم و مساحت
آزمون خرداد

درسنامه ی درس به درس همراه نکات آموزشی/سوالات متنوع و مشابه تمرینات کتاب درسی /تمرینات پیشرفته ی زورآزمایی برای دانش اموزان مستعد/آزمون ها یارزشیابی مطابق با استاندارد های آموزش و پرورش کتاب قابل استفاده برای داوطلبین آزمون های تیزهوشان و مدارس استعدادهای درخشان و تمامی دانش آموزان سخت کوش که به دنبال یادگیری هر چه بهتر درس ریاضی هستند.
ارائه ی بیش از ۲۰۰۰ تست تفکیکی آزمون های معتبر و تالیفی/پاسخ نامه ی کاملا تشریحی به همراه تحلیل گزینه ها/درسنامه ی کامل همراه با ارائه ی نکات و مثال های متنوع/نمونه آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی /جامع ترین کتاب برای آزمون های ورودی کشور

تمامی محصولات انتشارات کاهه (محمد حسن کاهه) قابل تهیه در بانک کتاب و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir می باشد.

محصولات انتشارات کاهه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

محصولات انتشارات کاهه در بانک کتاب www.4030book.ir

+ -

دانش‌آموزان پایه نهم اگر برای درس ریاضی خود به دنبال کتاب کمک‌ آموزشی هستند که نمونه سوالات متنوعی داشته باشد، این کتاب می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای آنان به شمار آید. مولفان در آغاز هر بخش به ارائه‌ی درس‌نامه و آموزش مختصر و کاربردی مباحث ریاضی نهم پرداخته‌اند؛ سپس به منظور تثبیت مفاهیم یادگیری شده در ذهن دانش‌آموزان، نمونه سوالات متنوع و گوناگونی اعم از جای خالی، درست/نادرست، کوتاه پاسخ، بلند پاسخ با چیدمان ساده به دشوار ارائه کرده‌اند. همچنین در این کتاب جهت سنجش آموخته‌های دانش‌آموزان چند نمونه سوال ویژه‌ی امتحانات نوبت اول و دوم مطرح شده است. به دلیل دسترسی داشتن به منبعی جهت بررسی درستی پاسخ‌ها توسط دانش‌آموزان گرامی، در پایان هر فصل پاسخ سوالات چهارگزینه‌ای به صورت کلیدی و پاسخ سوالات امتحانی به صورت تشریحی ارائه شده است. کتاب پیش رو با همکاری مشترک مصطفی دیداری و محسن‌رضا دهباشی در 256 صفحه گردآوری شده و انتشارات کاهه نیز آن را به چاپ رسانده است.

مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: مصطفی دیداری
مؤلف کتاب: محسن رضا دهباشی - مدیر مسئول: محمد حسن کاهه
قطع کتاب: رحلی
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-273-118-0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
شرح

دانش‌آموزان پایه نهم اگر برای درس ریاضی خود به دنبال کتاب کمک‌ آموزشی هستند که نمونه سوالات متنوعی داشته باشد، این کتاب می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای آنان به شمار آید. مولفان در آغاز هر بخش به ارائه‌ی درس‌نامه و آموزش مختصر و کاربردی مباحث ریاضی نهم پرداخته‌اند؛ سپس به منظور تثبیت مفاهیم یادگیری شده در ذهن دانش‌آموزان، نمونه سوالات متنوع و گوناگونی اعم از جای خالی، درست/نادرست، کوتاه پاسخ، بلند پاسخ با چیدمان ساده به دشوار ارائه کرده‌اند. همچنین در این کتاب جهت سنجش آموخته‌های دانش‌آموزان چند نمونه سوال ویژه‌ی امتحانات نوبت اول و دوم مطرح شده است. به دلیل دسترسی داشتن به منبعی جهت بررسی درستی پاسخ‌ها توسط دانش‌آموزان گرامی، در پایان هر فصل پاسخ سوالات چهارگزینه‌ای به صورت کلیدی و پاسخ سوالات امتحانی به صورت تشریحی ارائه شده است. کتاب پیش رو با همکاری مشترک مصطفی دیداری و محسن‌رضا دهباشی در 256 صفحه گردآوری شده و انتشارات کاهه نیز آن را به چاپ رسانده است.

مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: مصطفی دیداری
مؤلف کتاب: محسن رضا دهباشی - مدیر مسئول: محمد حسن کاهه
قطع کتاب: رحلی
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-273-118-0
مشتریانی که این کالا را خریدند، کالاهای زیر را نیز می خرند

آموزش و تکنیک ریاضی نهم حرفه‌ ای‌ ها - آزمون های ورودی و تیزهوشان (انتشارات مبتکران)


ریاضی نهم حرفه‌ ای‌ ها

کتاب آموزش مفاهیم تیزهوشان سال نهم دارای طبقه‌بندی جزیی، جامع و به زبان ساده است. به منظور تثبیت مفاهیم هر تکنیک بعد از هر آموزش، چند سوال مرتبط مطرح شده است که در هدف‌گذاری کتاب جایگاه مهمی دارد. کتاب دیگری که از سری حرفه‌ای‌ها به موازات این کتاب ریاضی نهم حرفه‌ای‌ها به رشته تحریر درآمد به تست و تمرین و آزمون تیزهوشان و آزمون‌های ورودی می‌پردازد.

محصولات انتشارات مبتکران قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

54,000 تومان
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.