هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

۲۵ اشتباه بچه گانه ای که زوج ها در زندگی زناشویی مرتکب می شوند(انتشارات دنیس)

تولید کننده: انتشارات دنیس
2,700 تومان

در تاریکی شب به دنبال چراغی بودم تا مرا از این گمراهی نجات دهد.
گمشده ای در خیال و گمگشته ای در زیر آسمان خاکستری دل! من بودم و غربت دل!
در جستجوی تو، از هر رهگذری سراغ تو را می گرفتم. هراسان و تنها! آشفته و پریشان! خسته و ناگزیر! انگار هیچ کس نه مرا می دید و نه صدایم را می شنید!
چه روزگار غریبی شده ای چله نشین عاشق! اشتباه بود به دنبال تو رفتن! اشتباه می کردم که به سراغت می آدم!
به سراغ مکتب عشق رفتم، شاید تو را و عشق تو را آنجا بیابم.
اما نه تو آنجا هم نبود! از پیر میکده پرسیدم. «به کجا باید بروم، مست و خراب شده ام!»
گفت: «به دنبال دل نرو! این بار صبر کن. بگذار دلت و دستت نلرزد!»
گفتم: «راهی نشانم بده! من در این بازار آشفته و مکاره ی عاشقی بی کسم، هیچ نمی دانم؟!»
گفت: «امان بده! صبر کن! چه کرده ای در تمام این همه ماه و سال ای جوان عاشق پیشه؟!»
گفتم: «به خدا خسته ام، از همه چیز و همه کس! هیچ کس حرف دل مرا نشنید، طعنه هایی شندیم ناجوانمردانه تر از جوانمردها!»
در کوچه ی با معرفت ها، با مرام و با معرفتی ندیدم ای پیر همدم من! انگار که معرفت در گران بها و نایابی شده در این بازار بی عشقی، هان؟!»
گفت: «آری، راست می گویی، اما باید بمانی و بسازی! او رفت و من ماندم.»
این بار باید در انتظار عشق باشم تا خودش به دنبال من بیاید!
آری، این بار من گمشده ی عشقم و عشق در پی یافتن دل من و راه پیدا کردن به اعماق باورم!
قصه ی دل من همین بود ... همین و همین !!!

سخن ناشر:
انسان همیشه در زندگی فردی و اجتماعی اش بنا به مقتضیات زمانی و مکانی و تحت شرایط خاص، ناخودآگاه دست به انجام رفتارها و اعمالی زده و می زند که پس از مدتی یا همان آن، متوجه می شود که دچار اشتباه شده و همین که پی به این مقوله می برد، خود بسی جای تأمل و تفکر فراوان دارد!
حال، هستند انسان هایی که در چنین مواقعی در مورد جبران اشتباه صورت گرفته که آن اشتباه نیز ممکن است خواسته یا ناخواسته، دانسته یا ندانسته باشد برآیند!
اما برخی از افراد، بدون هیچ گونه واکنشی نسبت به اشتباهی که مرتکب آن شده اند، به سادگی از کنار آن عبور می کنند و همین اشتباهات کوچک گاهی تبدیل به یک عادت زشت و ناپسند شده و در ذهن انسان نقش می بندد و ترک کردن آن نیز عملی بس سخت و دشوار خواهد شد.
در زندگی مشترک بین زوج ها نیز گاهگاهی بنا به شرایط موجود و اتفاقات و حوادث غیرقابل پیش بینی، یک یا هر دو طرف زوج (زن و شوهر)، مرتکب رفتاری می شوند که از دیدگاه دیگری شاید اشتباه تلقی گردد!
حال در این بین چه فکر می کنید؟ آیا به سادگی باید از کنار آن گذشت؟ تصور می کنم که شما نیز با من هم عقیده هستید که آدمی در زندگی زناشویی اش، باید آن قدر شهامت و شجاعت داشته باشد تا به رفتاری که اشتباه بوده و مرتکب آن شده، اعتراف نموده و درصدد جبران آن برآید.
این رویه ی رفتاری و چنین رویکردی نه تنها از نگاه روان شناختی، زشت نیست، بلکه نشان از اعتماد به نفس و علاقه ی فرد برای ادامه ی زندگی زناشویی و نیز اثبات قابلیت ها و توانایی های او به طرف مقابلش دارد.
با این اوصاف، می توان چنین نتیجه گیری کرد که زوج ها (زن و شوهرها)، باید برای تداوم بخشیدن به زندگی زناشویی و حفظ رابطه ی مشترک خود همواره و در همه حال، به یکدیگر احترام و اعتماد داشته باشند و اگر گاهگاهی اشتباهی از جانب یکی از آنان سر زد، این قدرت و جرأت را داشته باشند که دیگری را ببخشند!
اشتباه کردن در زندگی مشترک امری غیرقابل انکار است. پس باید آن را بپذیریم و نیز راهکارهایی که به ما کمک می کنند تا از بروز اشتباهات جلوگیری کنیم را نیز سعی نماییم تا فرا بگیریم که اگر این چنین شود، همه چیز رو به راه و بر وفق مراد زوج ها خواهد گشت.
خوانندگان همیشه گرامی و دوستان مهربان و همراه، کتابی که پیش روی شماست، تحت عنوان «25 اشتباه بچه گانه ای که زوج ها در زندگی زناشویی مرتکب می شوند!» نوشته ی «دکتر پل دبلیو. کولمن»، یکی از مشهورترین و برجسته ترین روان شناسان، مشاوران ازدواج و خانواده و روابط زناشویی است که سال ها تجربیات مشاوره های خود را مراجعان خویش را در این کتاب به رشته ی تحریر درآورده است.
این کتاب و راهکارهای ارائه شده در آن به شما کمک می کند تا اشتباهات رایج که به سادگی در زندگی زناشویی گاهگاهی اتفاق می افتند را به خوبی بشناسید و روش های پیشگیری از آن ها را در جهت بهبود روابط زناشویی تان به کار ببندید.
و نکته ی آخر این که مطالعه ی کتاب دیگری از همین نویسنده (دکتر پل دبلیو. کولمن) تحت عنوان «30 راز خوشبختی زوج ها در زندگی زناشویی!» که مکمل این کتاب بوده و توسط نشر دنیس منتشر شده است را به شما توصیه و تأکید می کنم.

محمدرضا دژکام - روان شناس / مشاور ازدواج و خانواده - عضو انجن روان شناسی ایران - مدیر مسئول نشر دنیس

+ -
مشخصات محصولات
مؤلف کتاب: دکتر پل دبلیو. کولمن
مترجم کتاب: آرمانوش باباخانیانس - ویراستار: محمدرضا دژکام
سال چاپ کتاب: 1390
قطع کتاب: رقعی
صفحات کتاب: 128
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 978-600-90155-6-6
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن فرم نقد و بررسی
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس گرفته و ثبت سفارش نمایید.