بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

سازمان چاپ و نشر دارالحدیث

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

موضوعات کلی کتابهای انتشارات  سازمان چاپ و نشر دارالحدیث به شرح ذیل می باشد:

کتاب های تخصصی سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

دانشنامه ها سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

حکمت نامه ها سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های فرهنگ نامه ها سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های مجامع روایی سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های معارف حدیثی سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های زندگینامه ها سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

کتاب های کودک و نوجوان سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

فرهنگ نامه تجارت و داد و ستد سازمان چاپ و نشر دارالحدیث (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)

 

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

به خدا قسم دوستت دارم!(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


به خدا قسم دوستت دارم!
داستان های اخلاقی
داستان های اسلامی

5,000 تومان

فرهنگ‌ نامه تجارت و داد و ستد(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


فرهنگ‌ نامه تجارت و داد و ستد
بازرگانی - احادیث
بازرگانی - جنبه‌های قرآنی
بازرگانی - جنبه‌های مذهبی - اسلام

14,000 تومان

از احادیث پزشکی بیشتر بدانیم (انتشارات سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


از احادیث پزشکی بیشتر بدانیم

هدف اصلی از احکام و دستور های اسلامی و بویژه احادیث پزشکی ، طب پیشگیرانه است ؛ یعنی پیشگیری از بیماری ها و تأمین سلامت جسمی و روانی انسان. از این رو ، پیشوایان دین و بخصوص اهل بیت علیهم السلام در جایگاه حرفه ای ، وارد مسائل پزشکی نشده اند ؛ بلکه مانند ورود آنان به سایر علوم ، به صورت موردی و نه به صورت دائم بوده است و از این جهت ، مردم به پزشکان مراجعه می کردند.
« از احادیث پزشکی بیشتر بدانیم» برگرفته از جلد نخست «دانشنامه احادیث پزشکی» نوشته آیت الله ری شهری است. مطالب کتاب حاضر ، به صورت پرسش و پاسخ تنظیم شده است و کوتاهی متن ها ، زبان جوانانه و توجه به سوالات پر تکرار ، از جمله ویژگی های این کتاب است.

محصولات انتشارات سازمان چاب و نشر دارالحدیث قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,000 تومان

از امام مهدی (عج) بیشتر بدانیم


« از امام مهدی علیه السلام بیشتر بدانیم » ، خوانندگان را با برخی از مهمترین آموزه های پیامبر و امامان درباره ی امام مهدی ، آشنا میکتد که عبارت اند از : امام مهدی در ادیان و مذاهب دیگر ؛ زندگانی و ویژگی های امام مهدی ؛ غیبت امام مهدی ؛ دیدار با امام مهدی؛ انتظار فرج ؛ نشانه های ظهور ؛ ظهور و قیام امام مهدی ؛ رجعت و زمان ظهور امام مهدی. کوتاهی متن ها، زبان جوانانه و توجه به سوالات پرتکرار، از جمله ویژگی های کتاب است.
پاسخ ها ، بر اساس کتاب ارزشمنده « دانشنامه امام مهدی بر پایه قرآن ، حدیث و تاریخ » تألیف آیت الله ری شهری نوشته شده اند.

6,000 تومان

اصول الکافی(دو جلدی)(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


كتاب« الكافى( ط- دارالحديث)»، حاوى مجموعه رواياتى در باب اصول و فروع دين است كه توسط محمد بن يعقوب بن اسحاق كلينى، جمع ‏آورى شده است و در مؤسسه دار الحديث، زير نظر حجة الاسلام، محمد حسين درايتى، از روى نسخه هاى متعدد تحقيق و تصحيح گرديده است.
مقام معظم رهبرى، در پيام خود به كنگره بين المللى مرحوم كلينى( ره)، در باره اين تصحيح، چنين فرمودند:« به نظر اين‏جانب، چاپ عرضه شده به مناسبت اين گنگره، به خاطر تصحيح فنى بسيار خوب، مراجعه دقيق به نسخه‏ هاى اصلى، ذكر گسترده نسخه ‏بدل‏ها، جدا كردن اسانيد از متن روايات و مزاياى ديگر، اثر برجسته و ارزش‏مندى است كه با سليقه به كار رفته در آن، ان‏شاءالله، يادگارى ماندگار خواهد بود.»  
برخى از روايات كافى كه ظاهراً به ‏صورت مرسل نقل شده، از طريق مشابه‏ يابى، مسند گرديده است؛ به‏طور مثال، سند روايت شماره ۱۹۴۲ كه به اين صورت است:« عنه عن ابن فضال عن ابن بكير عن بعض اصحابنا عن ابى عبد الله( ع)» و به تعبير رجاليون، به ارسال مبتلاست، با مشابه ‏يابى معلوم شده است كه مرحوم كلينى متن همين روايت را در حديث شماره ۲۴۲۷، با يك سند ديگرى كه مشكل ارسال ندارد، نقل كرده است.
مشابه ‏يابى در حوزه متن، داراى فوايدى است كه يكى از آنها، شناخت تحريفات مى‏باشد؛ به‏ عنوان مثال، روايتى در كتاب فضل القرآن كافى داريم كه مى‏گويد: قرآن نازل شده بر پيامبر، مشتمل بر ۱۷ هزار آيه بوده است. برخى، اين روايت را مستمسك قرار داده و به شيعه اشكال وارد مى‏كنند كه شما قائل به تحريف قرآن هستيد. با مشابه‏ يابى در مرحله مقابله با نسخ، معلوم شده است كه در دو نسخه از نسخه ‏ها، خلاف اين متن گزارش شده و تعبير« عشر» ندارد و به‏صورت« سبعة آلاف»( هفت هزار) آمده است.
چون تعارض روايات فقهى امرى كاملاً طبيعى است و مرحوم كلينى، طبق مبناى خود، به برخى روايات معارض اشاره نكرده است، در اين اثر در مشابه‏ يابى، در صورت برخورد اختلاف حديث با روايات معارض، در پانوشت آمده است تا مخاطب وقتى به اين گروه از مصادر مراجعه مى‏كند، بتواند به احاديث معارض هم دست يابد. ۱. در اصل قواعد سندشناسى كافى، چون سعى شده سبك‏ شناسى اسناد كافى در تعليقات به خوبى نمود پيدا كند؛
۲. در قواعد و قوانين شناخت تحريف؛ در واقع، اگر كسى با هدف استخراج قواعد تحريف و تصحيف، به اين مجموعه رجوع كند، مى‏تواند مجموعه ‏اى از قواعد تحريف و تصحيف را براى تعامل با ديگر اسناد كتب حديثى شناسايى نمايد.
براى شرح الفاظ مبهم، به كتب لغت و شروح مراجعه شده است و در اين خصوص، اولويت‏ بندى بر حسب تاريخ و اعتبار آن كتب بوده است، لذا در مرحله اول، به صحاح جوهرى و نهايه ابن اثير و در مراحل بعدى به مصباح المنير، قاموس المحيط و لسان العرب مراجعه شده است و سعى بر اين بوده است كه در شرح الفاظ، معناى لفظ با توجه به سياق حديث ذكر شود.
به لحاظ شكلى براى كتاب‏ها، ابواب و احاديث« الكافى»، شماره مسلسل گذاشته شده و اين موضوع، براى اولين بار در چاپ اين كتاب اتفاق افتاده است. سندها از متن روايت جدا و با قلم( فونت) متفاوتى چاپ شده است، چون براى برخى افراد كه به اين كتاب مراجعه مى‏كنند، فقط سند مهم است و برخى هم اصلاً با سند كارى ندارند و مى‏خواهند روايت را ببينند و اين مسئله، به هر دو گروه كمك مى‏كند.
از آن‏جا كه مرحوم كلينى، گاهى بياناتى را به‏ عنوان توضيح، در ذيل روايت آورده، تمام بيانات وى، چپ‏ چين و قلمش ريزتر شده است تا مخاطب بداند اين مطلب، خارج از روايت است.

74,000 تومان

بررسی و تحلیل روایات مکارم الخلاق(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


بررسی و تحلیل روایات مکارم الخلاق

10,000 تومان

درآمدی بر مساله ی انحرافات اجتماعی در نهج البلاغه(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


درآمدی بر مساله ی انحرافات اجتماعی در نهج البلاغه

5,500 تومان

دراسه فی شخصیه سهل بن زیاد و روایاته(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


دراسه فی شخصیه سهل بن زیاد و روایاته

16,000 تومان

دین و مبانی ارتباطات


کتاب حاضر که با همت گروه ارتباطات دانشگاه تدوین و با همکاری انتشارات وزین دارالحدیث به زیور طبح آراسته شده است، گامی دیگر در مسیر انجام انجام این وظیفه خطیر بشمار میرود.اگرچه این اثر ارزشمند با هدف تامین منبع درسی مورد نیاز اساتید و دانشجویان رشته ارتباطات در مقطع کارشناسی ارشد تدوین شده ، اما نیاز دیگر پژوهشگران و علاقه مندان به مباحث تبلیغی و ارتباطات دینی را نیز مد نظر قرار داده است.

15,000 تومان

شهادت نامه امام حسین علیه السلام بر پایه منایع معتبر(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


شهادت نامه امام حسین علیه السلام بر پایه منایع معتبر
پيش‏گفتار
بررسى جامع و همه‏جانبه زندگى پيشوايان دينى (پيامبر صلى الله عليه و آله و اهل بيت عليهم السلام)، از آن رو كه به فهم درست گفتار، رفتار و موضعگيرى آنان در شرايط گوناگون مى‏انجامد، ضرورى است؛ زيرا نگاه تجزيه‏اى و تك‏بعدى، از آفتِ بدفهمى مصون نيست. در نگاه جامع مى‏توان رشته پيوند حلقه‏هاى به ظاهر گسسته را پيدا كرد، چنان كه با همين نگاه مى‏توان تعارض ظاهرى برخى سخنان و رفتارها را برطرف ساخت.
اين جامع‏نگرى، تنها با پژوهش‏هاى علمى و روشمند در باره هر يك از اين پيشوايان، تحقّق مى‏يابد كه لازمه آن، حضور محقّقان با تخصّص‏هاى گوناگون در مراحل مختلف پژوهش است.
به انجام رساندن چنين پژوهش‏هايى، ساليان درازى است كه دغدغه اين جانب و همكارانم در پژوهشكده علوم و معارف حديث است.
دانش‏نامه امير المؤمنين عليه السلام‏ كه در سال ۱۳۷۹ منتشر شد، نخستين اثر از اين گونه پژوهش بود كه پس از مدّت‏ها تلاش، به ثمر نشست و در جامعه علمى داخل و خارج كشور، بازتاب‏هاى بسيار مثبت داشت. دومين اثر از اين مجموعه نيز كتابى است با عنوان‏ دانش‏نامه امام حسين عليه السلام‏ كه به لطف الهى در سال ۱۳۸۸ پس از سال‏ها مطالعه و تحقيق، با همكارى جمعى از پژوهشگران پژوهشكده، به انجام رسيد و در جاى خود، مورد توجّه ويژه فرهيختگان و عموم خوانندگان قرار گرفت. در اين كتاب، تلاش شده است تا زواياى مختلف زندگانى امام حسين عليه السلام (و از آن جمله حماسه تاريخ‏ساز كربلا)، به تفصيل، مورد بررسى و پژوهش قرار گيرد.
ناگفته پيداست كه امام حسين عليه السلام در ميان شيعيان و عموم مسلمانان و حتّى ديگر جوامع، بيشتر با حادثه عاشورا- كه درخشان‏ترين بخش زندگى ايشان است-، شناخته شده است. البته اگر گزارش اين بخش از زندگى ايشان با ديگر بخش‏هاى آن همراه گردد، شناخت كامل‏ترى به دست مى‏دهد. از اين رو، تلاش شد تا در دانش‏نامه ياد شده، تمام مقاطع زندگى امام حسين عليه السلام بازگو شود، هر چند حساسيت و بزرگى حادثه عاشورا ايجاب مى‏كرد كه نسبت به آن مقطع، بررسى علمى درخور انجام گيرد كه اين مهم نيز در حدّ توان، به منصّه ظهور رسيد. اين كوشش‏ها با اين هدف سامان يافت كه بتواند تاريخ زندگى نورانى و افتخارآميز حضرت ابا عبد اللَّه الحسين عليه السلام و بويژه حماسه كربلا را، هر چه كامل‏تر، دقيق‏تر و با شيوه‏هاى علمى به خوانندگان، منتقل نمايد.
75,000 تومان

فرهنگ نامه توبه - محمد محمدی ری شهری(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


فرهنگ نامه توبه - محمد محمدی ری شهری

11,000 تومان

فرهنگ نامه نماز جمعه - محمد محمدی ری شهری(سازمان چاپ و نشر دارالحدیث)


فرهنگ نامه نماز جمعه - محمد محمدی ری شهری

5,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 5,000 تومان بیشترین: 75,000 تومان
ريال5000 ريال75000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.