بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات چشمه

 

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

نشرچشمه از سال ۱۳۶۴ کتاب چاپ کرده است. سال‌های ابتدایی تعداد کتاب‌های چاپ‌ شده بسیار اندک بود، چون ما از آن ناشرانی هستیم که از کتابفروشی به انتشاراتی رسیدیم، و سال‌های اولیه رونق کتابفروشی‌مان اهمیت بیشتری داشت. رفته‌رفته روند چاپ کتاب شکلی صعودی به خود گرفت، تا این‌که سال ۱۳۸۸ توانستیم بیش از ۲۷۰ کتاب منتشر کنیم؛ کتاب‌هایی در حوزه‌های مختلف. هدف کلی ما این بوده است که بتوانیم کارِ خوب ارائه دهیم، و تا جایی که می‌توانیم نظرات مختلف را منعکس کنیم و با حفظ اصول‌مان از جهت‌گیری‌های بی‌مورد و غیرضروری بپرهیزیم.
نشرچشمه را ناشری ادبی می‌دانند. تا امروز در این انتشاراتی بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم که تقریباً ۳۰۰ عنوان آن در حوزه‌ی ادبیات بوده است. نام بسیاری از بزرگان معاصر ادب ایران در فهرست اهل‌ قلم‌های نشر چشمه به چشم می‌خورد که به کار کردن با آن‌ها افتخار می‌کنیم؛ بزرگانی چون احمد شاملو، محمود دولت‌آبادی، فریدون مشیری، علی‌اشرف درویشیان، صادق هدایت، هوشنگ ابتهاج (سایه)، ایرج افشار، احمدرضا احمدی و... در کنار تمام این نام‌ها و شهرت‌ها، می‌توانیم اعتراف کنیم که مجموعه‌مان بی‌حضور نویسندگان و مترجمان نوپا و بااستعداد، که کارشان را با ما شروع کرده‌اند و امیدواریم سالیان سال این همکاری ادامه پیدا کند، به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. نتیجه‌ای که در سال ۱۳۸۸ بیش از ده‌ها جایزه برای کتاب‌ها و نشرمان بود.
 اما کتاب‌های نشرچشمه فقط به کتاب‌های ادبی‌اش خلاصه نمی‌شود. ما در حوزه‌های دیگری نیز نظیر فلسفه، سیاست، اقتصاد، کودک و نوجوان، موسیقی، سینما، تئاتر، تاریخ و اسطوره و... کتاب منتشر کرده‌ایم که تعداد آن‌ها کم هم نیست. در چند سال اخیر هم سعی کرده‌ایم مجموعه‌هایی تعریف کنیم تا شکل ارائه‌ی کتاب‌هامان به‌گونه‌ای شود که مخاطب راحت‌تر بتواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و با استانداردها و کیفیت کتاب‌های آن مجموعه آشنا شود و یاری‌دهنده‌اش در انتخاب شود.
 بعضی از این مجموعه‌ها عبارت‌اند از جهان تازه‌ی داستان، کتاب‌های قفسه‌ی آبی، متن‌های پیشینه‌ی داستانی، جهان نو، جهان کلاسیک، جهان‌ سیاه، جهان خیال، جهان تازه‌ی شعر، شعر جهان، جهان تازه‌ی نمایش، مجموعه‌ی مطالعات سینمایی، کتاب ونوشه، اندیشه‌ی امروز ایران، مجموعه‌ی کتاب‌های اقبال و... دوستان و اساتیدی هم که نشرچشمه را در اداره و سرپرستی این مجموعه‌ها یاری می‌دهند به این شرح‌اند: استاد ایرج افشار و مهران افشاری، احمد پوری، علی‌اصغر حقدار، فرمهر منجزی، دکتر علی خزاعی‌فر، مهدی یزدانی‌خرم، امیر احمدی آریان، سمیه نوروزی، محسن آزرم، گروس عبدالملکیان و بهرنگ رجبی.
 دوست داشتیم در شناسنامه‌ی کتاب‌هامان اسامی تمام دوستان‌ و همکاران‌مان را در بخش‌های تولید، آماده‌سازی، فروش و کتابفروشی می‌آوردیم، اما به دلیل کمبود جا و مشکلات فنی این امر مقدور نیست و ما به نوشتن نشرچشمه و این‌که همه‌مان عضو این خانواده هستیم اکتفا می‌کنیم. اما این‌جا فرصتی است که می‌توانیم قسمتی از این خانواده (اعضای بخش انتشارات که جزئی از خانواده‌ی نسبتاً بزرگ نشرچشمه هستند) را کوتاه معرفی کنیم: یوسف امیرکیان عزیز که سال‌هاست به کمک مصطفی شریفی زحمت نظارت فنی نشرچشمه را می‌کشند؛ آقای مهدی‌پور عزیز که مدیر تولید است و همکارش سبحان حشمتی ؛ شیوا دشتی که مسئولیت آماده‌سازی را به عهده دارد؛ مریم درخشان صبور و  ناصر درخشان که صفحه‌آراها و حروفچین‌های دفترند؛ ساناز قیاسی خندان و فهمیه زارعی که زحمت روابط‌عمومی و کارهای اداری را عهده‌دارند؛ امیلی امرایی که مسئول سایت است؛ حسین صفاری عزیز که مدیر امور مالی است به همراهمحمدرضا ذوالفقاری.
 و در آخر می‌ماند آرزوها و هدف‌هامان. امیدواریم روزی بشود که بتوانیم به جایی برسیم تا در تمام خانه‌های ایران، در هر شهر و هر منطقه‌ای و به هر زبانی، کتاب‌های نشرچشمه باشد و خوانده شود، و کل کارهامان به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شود و ناشری جهانی شویم. بی‌شک تمام سعی‌مان را خواهیم کرد.
موضوعات کلی کتابهای انتشارات چشمه به شرح ذیل می باشد:
کتاب های اسطوره و تاریخ نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های درباره ی ادبیات نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم انسانی نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های متون کهن نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر جهان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های خاطرات و زندگینامه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های فلسفه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های هنر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های طنز نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های داستان  نشر چشمه(قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم اجتماعی  نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های کودک و نوجوان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
شما می توانید تمامی آثار انتشارات چشمه را در سایت فروشگاهی و کتاب فروشی بانک کتاب 4030book ملاحظه و با مطالعه ی توضیحاتی در مورد محتوای کتاب ها در صورت تمایل، کتاب مورد نظر خود را به روش خرید اینترنتی و آنلاین تهیه نمایید. خرید اینترنتی کتاب به شما این امکان را می دهد تا با موضوعات کتاب ها آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آنلاین کتاب مورد نظر خود نماید. تمام سعی ما در بانک کتاب چل سی بوک 4030book که در زمینه فروش اینترنتی کتاب، محصولات فرهنگی و لوازم التحریر فعالیت دارد، ارائه آثار منتخب و مورد علاقه شما عزیزان فرهنگی و دوست دار کتاب می باشد تا خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی را به راحتی و آسانی تجربه کنید. بانک کتاب چل سی بوک (www.4030book.ir) امکان مشاهده توضیحات و خرید اینترنتی کتاب در تمامی زمینه ها از جمله: دانشگاهی ، عمومی ، آموزشی ، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، هوش و سرگرمی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و آثار منتخب، معتبر و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای شما عزیزان در سایت خود فراهم نموده است. از مزایای استفاده خرید اینترنتی کتاب های انتشارات چشمه پرداخت آنلاین وجه کتاب، تحویل کتاب درب منزل، کاهش تردد در شهر، کاهش آلودگی هوا و ترافیک و حفظ آرامش شما عزیزان دوستدار محصولات انتشارات چشمه می باشد.لازم به ذکر است کتاب فروشی اینترنتی بانک کتاب چل سی بوک دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت – مرکز توسعه تجارت الکترونیک (نماد الکترونیکی) می باشد. همچنین می توانید لیست کتاب ها و آثار منتشره انتشارات چشمه را در اینجا مشاهده نماید. 
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آدم‌ها و افسانه‌ها، گفتگو با بهرام دبیری(انتشارات چشمه)


آدم‌ها و افسانه‌ها، گفتگو با بهرام دبیری

3,200 تومان

آرامش برون، آتش درون، آموخته‌های یک فیلم‌ساز(انتشارات چشمه)


آرامش برون، آتش درون، آموخته‌های یک فیلم‌ساز

9,000 تومان

آسمان کویر، سرزمین ستارگان(انتشارات چشمه)


آسمان کویر، سرزمین ستارگان

1,700 تومان

آسمان، کیپ ابر( چشمه)


این مجموعه‌ شامل 13 داستان که در واقع سومین بخش از سه‌گانه‌ای است که دو بخش دیگر آن، یعنی «سیاهی چسبناک شب» و «این برف کی آمده» پیش از این منتشر شده بود. گرچه حسینی‌زاد می‌گوید «آسمان، کیپ ابر» به واقع دومین بخش از سه‌گانه‌ای بوده که با این برف کی آمده تمام می‌شود، اما به دلیل مشکلاتی که در زمینه مجوز برای این کتاب پیش آمد و ماندن چندساله آن در ارشاد، «این برف کی آمده» زودتر از «آسمان، کیپ ابر» منتشر شد. داستان‌های «آسمان، کیپ ابر» در حال و هوای داستان‌های دو مجموعه دیگر حسینی‌زاد هستند و نثر آنها نیز همان نثری است که حسینی‌زاد در کتاب‌های دیگرش به کار برده و نثر مورد علاقه اوست؛ نثری پرشتاب و موجز و در جاهایی شاعرانه و همخوان با حال و هوای تغزلی قصه‌ها. آسمان کیپ ابر از 13 داستان تشکیل شده است که «آسمان کیپ ابر»، «هنوز هم گاهی»، «اتاق رو به باغ»، «سنگ سفید مرمر»، «رضا که رفت» و «درد که آمد» از عناوین این مجموعه داستان است.
او درباره‌ی این مجموعه می‌گوید:«این داستان‌ها در واقع با مرور بخشی از گذشته نوشته شده‌اند و البته مایه‌های نوستالژیک ندارند. بیشتر این داستان‌ها بر اساس روایت شخصیت اصلی داستان از گذشته خود است.»
محمود حسینی‌زاد به تازگی مدال گوته را از کشور آلمان دریافت کرده است، او در این سال‌ها با ترجمه‌هایی که از داستان‌های نویسندگان آلمانی به فارسی انجام داده، صدای تازه‌یی از ادبیات آلمان را در ایران معرفی کرده است

7,000 تومان

آسید كاظم و تیغ و ترنا (انتشارات چشمه)


محصولات انتشارات چشمه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

11,500 تومان

آشویتس خصوصی من (انتشارات چشمه)


آشویتس خصوصی من

محصولات انتشارات چشمه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

14,000 تومان

آفتاب خیزان، دریا توفان، زندگی و آثار احمد عاشورپور(انتشارات چشمه)


احمد عاشورپور، خاطره‌ی آواز سرزمینِ گیلان است. او آواز محلی را دایره بسته آواهای فولکور و زان گیلکی فراتر بود و گستره‌اش را گسترد. آوازهای او، آرایش موسیقی‌ای جدیدی یافت، و در آمیختنِ زبان گیلکی با زبان فارسی، مخاطبان ترانه‌هایش را گسترش داد. کتاب آفتاب خیزان، دریا توفان با گردآوری ترانه‌ها و تحریر نت‌های این آثار گامی در راه ثبت آوازهای محلی است. گردآورندگان در کنار این کار، کوشیده‌اند از طریق گفت‌گویی مفصل با او، جنبه‌های مختلف زندگی هنری و اجتماعی هنرمند را برای خواننده و علاقه‌مندان آثار او فراهم آورند.

11,000 تومان

آقای جودت و پسران، جهان نو( چشمه)آقای جودت و پسران، جهان نو

65,000 تومان

آلبوم خانوادگی( چشمه)


پدرم درآمد تا راضی‌اش کردم سه‌تا عکس برایم بیاورد. او از من عکس نخواست. اما من دوربینی کرايه کردم و با محمد رفتیم پارک، چندتا عکس گرفتیم، از جمله همین عکس. روز بعد بردم دادم دستش، گفتم اگر یزد دلش برایم تنگ شد، عکسم را ببیند. گاو نبودم. می‌فهمیدم کسی که سیزده روز عید حتا از سر رفع تکلیف یک تماس تلفنی دودقیقه‌ای هم با من نمی‌گیرد، دلش برایم تنگ نمی‌شود. می‌فهمیدم، اما عاشق بودم. عاشق خنده‌هایش. می‌فهمی؟

4,500 تومان

آلنده‌‌ها، با شکیبایی همراه با تلاش سوزان برای برپایی دنیایی بهتر( چشمه)این کتاب به زندگی «سالوادور آلنده»- رییس جمهور سابق شیلی- و دختر عموی او -«ایزابل آلنده»- نویسنده و رمان‌نویس می‌پردازد. «سالوادور آلنده» سیاستمدار و از بنیانگذاران حزب سوسیالیست شیلی بود. او از نوامبر ۱۹۷۰ تا سرنگونی و کشته شدنش در کودتای ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۳ رئیس جمهور شیلی بود. «ایزابل آلنده» روزنامه‌نگار و یکی از مشهورترین نویسندگان آمریکای لاتین است. او کتاب‌هایی در سبک رئالیسم جادویی دارد. اکثر رمان‌های وی تاکنون به فارسی ترجمه شده‌اند.

6,000 تومان

آلونک(انتشارات چشمه)


جنگ جهانی دوم شاید برای نوجوان‌ها و جوان‌ها واقعه‌ای فراموش‌شده باشد، اما در آلونک، جرج سیزده‌ساله این فرصت را پیدا می‌کند تا وحشت واقعی دوران جنگ و آشفتگی‌هایی را که جنگ در زندگی یک انسان می‌تواند به بار بیاورد از نزدیک لمس و تجربه کند. هنگامی که مدرسه اردویی به موزه‌ی جنگ جهانی دوم ترتیب می‌دهد، جرج به زمان‌های عقب بازمی‌گردد، زمانی بسیار دورتر از سال ۲۰۰۹ و زندگی‌یی که او در این سال به آن عادت دارد. در ابتدا جرج هیجان و علاقه‌ی زیادی برای یافتن حقایق تاریخی گذشته‌ی شهر خود دارد، اما کم‌کم به واقعیت‌های جنگ پی می‌برد. در سفرش به گذشته دوست‌های همسن‌وسال زیادی پیدا می‌کند که همنشینی با آن‌ها به او یاد می‌دهد چه‌ اندازه باید قدر زندگی‌اش در عصر جدید را بداند.
کمبود آب آشامیدنی و جیره‌بندی غذایی، خطر و ترس دست‌وپنجه نرم کردن با مرگ و گم شدن بعضی از دوستانش برای همیشه، از روزمرگی‌های زندگی در دوران جنگ جهانی دوم است. شخصیت‌های آلونک چنان واقعی نوجوان‌های دوران جنگ را تداعی می‌کنند، گویی خواننده نیز با آن‌ها، داخل آلونک کوچک‌شان تا آخر داستان همراه تمام اتفاقات ریز و درشت‌شان است. اما در حین تمام این سختی‌های جنگ، به صورتی کاملاً مرموز و غیرمنتظره، پای یک جاسوس آلمانی به زندگی جرج و دوستانش باز می‌شود. جاسوسی آشنا

10,000 تومان

آموزش علمی کاربردی ترسیم سایه، در تصاویر معماری

آموزش علمی کاربردی ترسیم سایه، در تصاویر معماری
2,500 تومان

آن ها با شاعری که خیلی دوستش داشتند بد تا کردند ( انتشارات چشمه)


کتاب حاضر ادامه‌اي است بر روند فکري و دفاعي نويسنده در ادامه رمان‌هاي ديگرش. اين داستان متشکل از فصل‌ها و تکه‌هاي بسيار کوتاه است از روزگار و ماجراهاي چند پسر جوان که يکي از آن‌ها موضوع روايت است. او که با زمانه خود دچار ناهماهنگي و اصطکاک است درگير اتفاق‌هايي مي‌شود که در ارتباط با ديگران برايش رقم مي‌خورد. تلخي زيستن و اشباح کلان‌شهر تهران به شکل‌هاي گوناگون در اين ماجراها دخيل هستند و اجازه نمي‌دهند روايت خطي و پيوسته شود.

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

0 تومان

آن‌ جا که برف‌ ها آب نمی‌ شوند (انتشارات چشمه)


آن‌ جا که برف‌ ها آب نمی‌ شوند

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,200 تومان

آن‌ها با شاعری که خیلی دوستش داشتند بد تا کردند (انتشارات چشمه)


مجتبا هوشیار‌محبوب نویسنده‌ی جوانِ تجربه‌گرای روزگارِ ماست. رمانِ قبلی‌اش با نامِ آقای مازِنی و دلتنگی‌های پدرش در سالِ 1391 جایزه‌ی رمانِ متفاوتِ سال، «واو»، را از آن خود کرد. کتابِ تازه‌ی این نویسنده یعنی آن‌ها با شاعری که خیلی دوستش داشتند بد تا کردند ادامه‌ای ا‌ست بر روند فکری و روایی این داستان‌نویسِ متفاوت. رمان متشکل از فصل‌ها و «تکه‌«های بسیار کوتاه است از روزگار و ماجراهای چند پسرِ جوان که یکی‌شان محورِ روایت است. او که با زمانه‌ی خود دچارِ ناهماهنگی و اصطکاک است درگیرِ اتفاق‌هایی می‌شود که در ارتباط با دیگران برایش رقم می‌خورد. تلخیِ زیستن و اشباح کلان‌شهرِ تهران به شکل‌های گوناگون در این ماجراها دخیل هستند و اجازه نمی‌دهند روایتْ خطی و پیوسته شود. برای همین ما در رمان با خُرده‌روایت‌ها، خُرده‌شخصیت‌ها و حتا آدم‌های خُرده‌پایی مواجه می‌شویم که تأثیرهای کوچک اما مهمی در متن می‌گذارند. رمان هوشیارمحبوب را می‌توان یک رمانِ تجربیِ «اقلیت» دانست که جورِ دیگری به جهانِ درون و اطرافش می‌نگرد. تجربه‌ی زوال و وجودهایی که در حالِ تکثیر شدن هستند در مکان. برای همین است که می‌توان این اثر را یک رمانِ خاص دانست. 
محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد. کانال تلگرامی ما 4030book@

9,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 160,000 تومان
ريال0 ريال160000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.