بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات چشمه

 

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

نشرچشمه از سال ۱۳۶۴ کتاب چاپ کرده است. سال‌های ابتدایی تعداد کتاب‌های چاپ‌ شده بسیار اندک بود، چون ما از آن ناشرانی هستیم که از کتابفروشی به انتشاراتی رسیدیم، و سال‌های اولیه رونق کتابفروشی‌مان اهمیت بیشتری داشت. رفته‌رفته روند چاپ کتاب شکلی صعودی به خود گرفت، تا این‌که سال ۱۳۸۸ توانستیم بیش از ۲۷۰ کتاب منتشر کنیم؛ کتاب‌هایی در حوزه‌های مختلف. هدف کلی ما این بوده است که بتوانیم کارِ خوب ارائه دهیم، و تا جایی که می‌توانیم نظرات مختلف را منعکس کنیم و با حفظ اصول‌مان از جهت‌گیری‌های بی‌مورد و غیرضروری بپرهیزیم.
نشرچشمه را ناشری ادبی می‌دانند. تا امروز در این انتشاراتی بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم که تقریباً ۳۰۰ عنوان آن در حوزه‌ی ادبیات بوده است. نام بسیاری از بزرگان معاصر ادب ایران در فهرست اهل‌ قلم‌های نشر چشمه به چشم می‌خورد که به کار کردن با آن‌ها افتخار می‌کنیم؛ بزرگانی چون احمد شاملو، محمود دولت‌آبادی، فریدون مشیری، علی‌اشرف درویشیان، صادق هدایت، هوشنگ ابتهاج (سایه)، ایرج افشار، احمدرضا احمدی و... در کنار تمام این نام‌ها و شهرت‌ها، می‌توانیم اعتراف کنیم که مجموعه‌مان بی‌حضور نویسندگان و مترجمان نوپا و بااستعداد، که کارشان را با ما شروع کرده‌اند و امیدواریم سالیان سال این همکاری ادامه پیدا کند، به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. نتیجه‌ای که در سال ۱۳۸۸ بیش از ده‌ها جایزه برای کتاب‌ها و نشرمان بود.
 اما کتاب‌های نشرچشمه فقط به کتاب‌های ادبی‌اش خلاصه نمی‌شود. ما در حوزه‌های دیگری نیز نظیر فلسفه، سیاست، اقتصاد، کودک و نوجوان، موسیقی، سینما، تئاتر، تاریخ و اسطوره و... کتاب منتشر کرده‌ایم که تعداد آن‌ها کم هم نیست. در چند سال اخیر هم سعی کرده‌ایم مجموعه‌هایی تعریف کنیم تا شکل ارائه‌ی کتاب‌هامان به‌گونه‌ای شود که مخاطب راحت‌تر بتواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و با استانداردها و کیفیت کتاب‌های آن مجموعه آشنا شود و یاری‌دهنده‌اش در انتخاب شود.
 بعضی از این مجموعه‌ها عبارت‌اند از جهان تازه‌ی داستان، کتاب‌های قفسه‌ی آبی، متن‌های پیشینه‌ی داستانی، جهان نو، جهان کلاسیک، جهان‌ سیاه، جهان خیال، جهان تازه‌ی شعر، شعر جهان، جهان تازه‌ی نمایش، مجموعه‌ی مطالعات سینمایی، کتاب ونوشه، اندیشه‌ی امروز ایران، مجموعه‌ی کتاب‌های اقبال و... دوستان و اساتیدی هم که نشرچشمه را در اداره و سرپرستی این مجموعه‌ها یاری می‌دهند به این شرح‌اند: استاد ایرج افشار و مهران افشاری، احمد پوری، علی‌اصغر حقدار، فرمهر منجزی، دکتر علی خزاعی‌فر، مهدی یزدانی‌خرم، امیر احمدی آریان، سمیه نوروزی، محسن آزرم، گروس عبدالملکیان و بهرنگ رجبی.
 دوست داشتیم در شناسنامه‌ی کتاب‌هامان اسامی تمام دوستان‌ و همکاران‌مان را در بخش‌های تولید، آماده‌سازی، فروش و کتابفروشی می‌آوردیم، اما به دلیل کمبود جا و مشکلات فنی این امر مقدور نیست و ما به نوشتن نشرچشمه و این‌که همه‌مان عضو این خانواده هستیم اکتفا می‌کنیم. اما این‌جا فرصتی است که می‌توانیم قسمتی از این خانواده (اعضای بخش انتشارات که جزئی از خانواده‌ی نسبتاً بزرگ نشرچشمه هستند) را کوتاه معرفی کنیم: یوسف امیرکیان عزیز که سال‌هاست به کمک مصطفی شریفی زحمت نظارت فنی نشرچشمه را می‌کشند؛ آقای مهدی‌پور عزیز که مدیر تولید است و همکارش سبحان حشمتی ؛ شیوا دشتی که مسئولیت آماده‌سازی را به عهده دارد؛ مریم درخشان صبور و  ناصر درخشان که صفحه‌آراها و حروفچین‌های دفترند؛ ساناز قیاسی خندان و فهمیه زارعی که زحمت روابط‌عمومی و کارهای اداری را عهده‌دارند؛ امیلی امرایی که مسئول سایت است؛ حسین صفاری عزیز که مدیر امور مالی است به همراهمحمدرضا ذوالفقاری.
 و در آخر می‌ماند آرزوها و هدف‌هامان. امیدواریم روزی بشود که بتوانیم به جایی برسیم تا در تمام خانه‌های ایران، در هر شهر و هر منطقه‌ای و به هر زبانی، کتاب‌های نشرچشمه باشد و خوانده شود، و کل کارهامان به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شود و ناشری جهانی شویم. بی‌شک تمام سعی‌مان را خواهیم کرد.
موضوعات کلی کتابهای انتشارات چشمه به شرح ذیل می باشد:
کتاب های اسطوره و تاریخ نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های درباره ی ادبیات نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم انسانی نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های متون کهن نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر جهان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های خاطرات و زندگینامه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های فلسفه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های هنر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های طنز نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های داستان  نشر چشمه(قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم اجتماعی  نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های کودک و نوجوان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
شما می توانید تمامی آثار انتشارات چشمه را در سایت فروشگاهی و کتاب فروشی بانک کتاب 4030book ملاحظه و با مطالعه ی توضیحاتی در مورد محتوای کتاب ها در صورت تمایل، کتاب مورد نظر خود را به روش خرید اینترنتی و آنلاین تهیه نمایید. خرید اینترنتی کتاب به شما این امکان را می دهد تا با موضوعات کتاب ها آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آنلاین کتاب مورد نظر خود نماید. تمام سعی ما در بانک کتاب چل سی بوک 4030book که در زمینه فروش اینترنتی کتاب، محصولات فرهنگی و لوازم التحریر فعالیت دارد، ارائه آثار منتخب و مورد علاقه شما عزیزان فرهنگی و دوست دار کتاب می باشد تا خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی را به راحتی و آسانی تجربه کنید. بانک کتاب چل سی بوک (www.4030book.ir) امکان مشاهده توضیحات و خرید اینترنتی کتاب در تمامی زمینه ها از جمله: دانشگاهی ، عمومی ، آموزشی ، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، هوش و سرگرمی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و آثار منتخب، معتبر و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای شما عزیزان در سایت خود فراهم نموده است. از مزایای استفاده خرید اینترنتی کتاب های انتشارات چشمه پرداخت آنلاین وجه کتاب، تحویل کتاب درب منزل، کاهش تردد در شهر، کاهش آلودگی هوا و ترافیک و حفظ آرامش شما عزیزان دوستدار محصولات انتشارات چشمه می باشد.لازم به ذکر است کتاب فروشی اینترنتی بانک کتاب چل سی بوک دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت – مرکز توسعه تجارت الکترونیک (نماد الکترونیکی) می باشد. همچنین می توانید لیست کتاب ها و آثار منتشره انتشارات چشمه را در اینجا مشاهده نماید. 
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

اتاق افسران (انتشارات چشمه)


اتاق افسران (انتشارات چشمه)

پیش گفتار مترجم
در کتاب خانواده ی نفرین شده ی کندی شمه ای در شرح حال و سبک و سیاق کار مارک دوگن نوشتم. آن کتاب پیش از این یکی دستم رسید و پس از دو سه بار خواندن، تصمیم به ترجمه اش گرفتم، که امیدوارم پس از طی کردن هفت خان رستم دست خواننده برسد و با این نویسنده و قلم شیوایش آشنا شود.
ترجمه ی آن یکی کم و بیش تمام شده بود که این یکی دستم رسید، اتاق افسران یکی از موارد نادری بود که کتاب را - اگرچه کم حجم است - تا یک نفس نخواندم، نتوانستم زمینش بگذارم. داستان پرهیچان و پرشور و حالی نیست که چنین مرا دنبال خودش کشانده باشد. مارجایی است ساده و کم و بیش واقعیف از گوشه ای از جنگ جهانی اول. تا پیش از این که اریک (یا به قول عدهای اریش) ماریا رمارک کتاب در غرب خبری نیست را بنویسد، جنگ از زبان و به روایت و با تبلیغ های جنگ افروزان و جنگ سالاران، داستان حماسی پرهیجانی بود مملو از دلاوری ها، رشادت ها ، فداکاری ها، مدال و نشان های افتخار، حتا جنگ های ناپلئن که پیش از دو جنگ جهانی، پردامنه ترین و پرتلفات ترین جنگ ها بود، جنگ هایی بی حاصل و خانمان برانداز (چه می گویم، مگر جنگ جز کشتار و ویرانی حاصلی هم دارد؟)؛ با این همه و با مرگ بیش از دو میلیون جوان، باز هم ناپلئون و جنگ ها و لشگرکشی هایش جنبه ای قهرمانانه پیدا کرد و خودش مایه ی افتخار و سربلندی فرانسوی ها شد! اما ماریا رمارک با کتاب در غرب خبری نیست فاتحه ی همه این تبلیغ ها و ادعاهای دروغین را خواند، که طبیعی است پس از او، نویسندگان دیگری راهش را ادامه دادند و فجایع جنگ را آن طور که هست، نه آن طور که جنگ افروزان می نمایند، نوشتند و نوشتند. پس نوشتن ماجرای جنگ و پلیدی هایش چیز تازه ای نیست. ولی مارک دگن در این کتاب کوچکش چهره ای از آن نشان می دهد کهتا به حال کم و بیش ناگفته مانده است. آن هایی که در هر جنگی جان شان را از دست می دهند، پس از مدتی به فراموشی سپرده می شوند، ویرانی ها هم رفته رفته ترمیم می شود و زندگی روند عادی و همیشگی اش را برای آن هایی که مانده اند باز می یابد، ولی نه برای همه. آن عده از مردانی که زندهی مرده اند، که فقط زنده اند ولی زندگی نمی کنند، عض از دست داده، یا نخاعی شده یا از همه بدتر موجی و دست به گریبان با مشلکات جانسوز روانی هستند، بالاترین تاوان را پس می دهند، چه خودشان و چه خانواده شان. این ها کسانی هستند که در نهایت سربلندی به مرگ تدریجی توام با شکنجه محکوم اند، و بیشتر مواقع کسی از احوال شان خبری ندارد، چون یا گوشه ی بیمارستان ها و آسایشگاه های روانی زندانی اند، یا کنج خانه شان و میان اعضای خانواده شان که در رنج و شکنجه ی تدریجی آن ها شریک اند، همین و بس.
مارک دوگن با سبکی ساده و شیوه ای روان و بی پیرایه ماجرای زندگی چند تن از این عزیزانی را نوشته که اگرچه همه جای بدن و همه ی اعضای شان سالم است، ولی هرگز نمی توانند مانند یک انسان عادی درون اجتماع زندگی کنند. چون فجایع جنگ و آسیب هایش، به چهره ی بی آلایش و دسوت داشتنی آن ها نقاب دیوی را چسبانده که به قول خودش برای دیگران یا ترس ایجاد می کنند. یا ترحم و یا خیلی کم احساس همدردی، همین.

سمیه نوروزی: رمان «اتاق افسران» نوشته‌‌ی «مارک دوگن» از نمونه‌ی رمان‌هایی ا‌ست که سوژه‌ی خاص آ‌ن‌ها مخاطب‌شان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. در واقع در این‌گونه رمان‌ها موضوع و اُبژه‌ای منحصربه‌فرد بیش از سایر مؤلفه‌ها به جذابیت آن کمک می‌کند.  
«اتاق افسران» روایتی است از سربازان جنگ جهانی اول؛ از مهندس نظامی که دقیقاً در روزهای اول جنگ مورد اصابت ترکش خمپاره قرار می‌گیرد و بخش‌های مهمی از صورت و دهانش را از دست می‌دهد. این نقص که برآیندی‌ است از ویژگی‌های خاص جنگ جهانی اول، انسان خاصی را هم به وجود می‌آورد. بیشتر فضای رمان در بیمارستان نظامی می‌گذرد، در سالنی که صورت ازدست‌داده‌هایی همچون شخصیت اول در آن بستری هستند و آرام‌آرام ناچار می‌شوند با زیست جدید خود خو کنند. دوگن از امر خشن در رمان بسیار استفاده می‌کند و در این امر نیز خونسرد است. به همین دلیل «اتاق افسران» نوعی رمان جنگ است که در آن انسان حاضر در متن ترحم نمی‌کند، درگیر استعاره‌های کلان نمی‌شود، اما به وضعیت خود فکر می‌کند. هر چند این‌ را هم باید گفت که رمان به‌هیچ‌عنوان جزء رمان‌های رئالیستی سیاه یا اکسپرسیونیستی طبقه‌بندی نمی‌شود. زیرا نویسنده خوش‌بینانه به جهان بیرونی می‌نگرد و علی‌رغم حجم بالای جنازه‌ها و زخم‌هایی که در این رمان وجود دارد، می‌توان گفت «اتاق افسران» نوعی روایت است از یک شرایط خاص. حال زیستن با این شرایط خاص برای پاره‌ای شخصیت‌ها، مصیبت‌ها و وضعیت‌هایی تراژیک پیش می‌آورد و برای پاره‌ای قابل حل است. در خوانش این رمان باید توجه داشت که این اثر تلاش دارد استعاره‌ی از دست دادن صورت، زبان، فک، یا عناصری را که مهم‌ترین سازندگان چهره‌ی انسانی به حساب می‌آیند، به شکلی غیرنمادین و کاملاً رئالیستی روایت کند. برای همین ناچار است از روابط سه قهرمان اصلی و چند راوی فرعی به نحوی استفاده کند که رمان سمتِ سمبلیک شدن پیش نرود و همان حالت رئالیستی خود را حفظ کند. دوگن که اصولاً علاقه‌ی خاصی به فضاهای عجیب و موضوع‌های خاص دارد، در این رمان نیز می‌کوشد یک فرایند نسبتاً طولانی زمانی، یعنی از شروع جنگ جهانی اول تا پایان جنگ جهانی دوم را با حالتی گزارشی به تصویر بکشد تا ساخته شدن نوعی انسان جدید زخم‌خورده در جنگ را برای خواننده به نمایش بگذارد. «اتاق افسران» دقیقاً از چنین فرایندی استفاده می‌کند. زیرا امر تاریخی با وضعیت انسانی خلط شده و به نویسنده اجازه می‌دهد تا جهان بی‌رحم زیستی پیرامون را به نحوی بازسازی کند که قهرمان‌ها بتوانند سیر تطور آن را نشان دهند و این مهم‌ترین تکنیک نویسنده در نوشتن این رمان است.

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

10,000 تومان

اتاق پرو(انتشارات چشمه)


اتاق پرو

5,000 تومان

اتحادیه‌ ی ابلهان (انتشارات چشمه)


داستان انتشار اتحاديه‌ي ابلهان نوشته‌ي جان‌کندي تول داستان غريبي‌ است. جان‌کندي کتاب را در سي‌سالگي نوشت و بعد از اين‌که هيچ ناشري زير بار چاپ آن نرفت به زندگي خود پايان داد. مادرش يازده سال تلاش کرد تا بالاخره دانشگاه لوييزيانا راضي به انتشار کتاب شد. کتاب به محض انتشار غوغا به پا کرد و همان سال ــ 1981 ــ جايزه‌ي پوليتزر را ربود و پس از آن تبديل به يک کالت شد. شايد بتوان محبوبيت کتاب را با ناطور دشت سلينجر مقايسه کرد. ايگنيشس جي رايلي قهرمان کتاب يک دن کيشوت امروزي است که وادار مي‌شود از خلوت خود بيرون بيايد و با جامعه‌اي که از آن متنفر است روبه‌رو شود و به شيوه‌ي ديوانه‌وار خود با آن بستيزد. بسياري از منتقدان، اتحاديه‌ي ابلهان را بزرگ‌ترين رمان کمدي قرن مي‌دانند.
«تو اصلاً تو خيابون سن ژوزف چي‌کار داشتي؟ اون‌جا که فقط انباره و اسکله. اصلاً آدم از اون‌جا رد نمي‌شه. اون‌جا اصلاً جزء مسيراي ما نيست.»
«راستش اين رو نمي‌دونستم. از سر ناتواني اون‌جا توقف کردم تا خستگي درکنم. گاه‌گداري هم رهگذري عبور مي‌کرد که متأسفانه ميلي به هات‌داگ نداشت.»
«پس اون‌جا بودي. واسه همينه که هيچي نمي‌فروشي. شک ندارم که داشتي با اون گربه‌ي لعنتي بازي مي‌کردي.»
«حالا که اشاره کرديد ياد يک و يا شايد دو حيوان اهلي افتادم که اون حوالي پرسه مي‌زدن.» «پس داشتي با گربه‌هه بازي مي‌کردي.»
«نه. من با گربه بازي نمي‌کردم. من فقط گربه رو برداشتم تا کمي نازونوازشش کنم. گربه‌ي گل‌باقالي بسيار ملوسي بود. بهش يک هات‌داگ تعارف کردم ولي از خوردنش امتناع کرد. حيواني بود باسليقه و نجيب.»

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

75,000 تومان

اتفاق و دو داستان دیگر، جهان نو( چشمه)


اتفاق و دو داستان دیگر، جهان نو

16,000 تومان

احتمالاً گم شده‌ام(انتشارات چشمه)


نخستین رمان «سارا سالار» از زبان زنی روایت می‌شود که در طول یک روز، میان خیال و واقعیت در رفت و آمد است، و در خلال آشفتگی‌های ذهنی و یادآوری خاطرات‌اش، اتفاقات مهم زندگی‌اش را بازمی‌گوید. اتفاقاتی که شاید به ظاهر مهم نباشند، اما کلید آشتی راوی با وضع کنونی زندگی‌اش، هستند. این اثر در محافل ادبی ایران بسیار تحسین شده و برنده‌ی جایزه‌ی گلشیری در بخش بهترین رمان اول بوده است.

11,000 تومان

اخبارنامه (انتشارات چشمه)


اخبارنامه

فهرست
پیش گفتار / معرفی اخبارنامه
درباره ی چاپ سنگی مصور اخبارنامه
درباره ی اخبارنامه (1267 ق / 1850 م) پیوست: شرح تصویرهای اخبارنامه
اخبارنامه
کتاب اخبارنامه
در نعت جناب رسول (ص)
در نعت شاه بن علی علیه السلام
در سبب نظم کتاب
حکایت خلقت حضرت آدم علیه السلام
حکایت هابیل و قابیل
حکایت ادریس علیه السلام
حکایت نوح علیه السلام
حکایت صالح علیه السلام
حکایت ابراهیم علیه السلام
زنده کردن ابراهیم چهار مرغ را
فدا کردن اسماعیل را
حکایت لوط علیه السلام
حکایت اسکندر ذوالقرنین
حکایت یعقوب و یوسف علیه السلام
حکایت ایوب علیه السلام
حکایت حضرت موسی علیه السلام
حکایت عوج بن عنق
خواستن قودم دیدن خدا را
حکایت خضر و موسی
حکایت شداد و بهشت او
حکایت بخت النصر و دانیال
حکایت لقمان
حکایت حضرت سلیمان
مجلس سلیمان و حکایت هدهد و بلقیس
وفات حضرت سلیمان علیه السلام
حکایت دقیانوس و اصحاب کهف
حکایت یونس علیه السلام
حکایت شهادت حضرت زکریا
حکایت اصحاب رس
حکایت عزیز پیغمبر علیه السلام
حکایت حضرت عیسی و مریم علیهم السلام
حکایت حبیب نجار
حکایت جرجیس و کشتن آن جناب
حکایت اصحاب فیل
حکایت جناب خاتما لانبیا و شق القمر آن جناب
حکایت غدیر خم جناب علی علیه السلام
حکایت هر قل روم و فرستادن چند نفر به جهت معجزات انبیا
معجزه ی جناب امام حسن علیه السلام
حکایت کربلا و شهادت جناب امام حسین علیه السلام
حکایت جناب قاسم علیه السلام
حکایت حضرت عباس علیه السلام
حکایت جناب علی اکبر علیه السلام
حکایت جناب سیدالشهدا علیه السلام
حکایت خواب دیدن مؤلف جناب علی علیه السلام را
نوحه در مصیبت کربلا
حکایت مختار علیه الرحمه
منازعه ی محمد حنیفه بر امامت جناب سید سجاد و شهادت حجرالاسود
بینا کردن امام محمد باقر ابوبصیر را
معجزه ی امام جعفر صادق علیه السلام
معجزه ی امام موسی کاظم علیه السلام
معجزه ی امام رضا علیه السلام و التحیه
معجزه ی امام محمد تقی علیه السلام
معجزه ی امام علی النقی علیه السلام
معجزه ی امام حسن عسکری علیه السلام
معجزه ی جناب صاحب علیه السلام
حکایت علامات ظهور قائم علیه السلام
حکایت خروج دجال از اصفهان با لشگر بی شمار
حکایت دجال و خر و لشگر او
پیوست
معنای برخی کلمات
کتابشناسی
تصویر صفحه های نسخه ی اصلی

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

5,500 تومان

اخلاق، رساله‌ای در ادراک شر(انتشارات چشمه)


کتابی بسیار خواندنی از «آلن بدیو» فیلسوف و جامعه‌شناس فرانسوی که در آن به بررسی خاستگاه‌های شر و مکانیسم نهادینه شدن شرارت در یک جامعه می‌پردازد. از منظر «بدیو» حاکم‌شدن شر بر یک جامعه تنها ناشی از افزایش قدرت نهاد شرارت نیست، بل‌که تا حد زیادی بستگی دارد به توده‌ها و افراد که آیا به تسلیم و تظاهر تن در دهند یا نه. وی با تشریح این مکانیسم به تاثیر و تعریف اخلاق و چهارچوب‌های آن می‌پردازد.

12,000 تومان

ادبیات امروز آلمان(انتشارات چشمه)


ادبیات معاصر آلمان ادبیاتی غنی و پرآوازه است: توماس مان، هرمان هسه، فرانتس کافکا، برتولت برشت و هاینریش بل و...... دیگر نویسندگانی که در این کتاب معرفی شده‌اند این ادبیات غنی را می‌سازند. در این کتاب ۱۷ نویسنده‌ی ارزنده‌ی آلمان گنجانده شده‌اند.

7,000 تومان

ادبیات عامیانه‌ی ایران(انتشارات چشمه)


ادبیات عامیانه ایران در یک مجلد دربرگیرنده‌ی ۵۷ مقاله در حوزه ی ادبیات عامیانه ایران است. این مقالات طی پنجاه سال و به قلم توانای استاد یکتای ادب عامیانه‌ی ایران دکتر محمد جعفر‌محجوب (۱۳۰۳-۱۳۷۵) در مطبوعات و مجلات فرهنگی و ادبی در ایران و خارج از ایران چاپ شده است. عمده‌ی مقالات در حوزه‌ی افسانه‌ها و داستان‌های عامیانه و آداب و رسوم مردم ایران است. قوت قلم، روش علمی، تازگی مطبوعات، شیرینی و جاذبه مطالب از ویژگی‌های این مجموعه است. برخی مقالات این مجموعه در نوع و در زمان خود و حتا امروز تازگی داشته و دارد. بی شک این مجموعه مقالات از جمله منابع محققان حوزه‌ی ادب عامیانه‌ی ایران خواهد بود. برخی از داستان‌های معرفی شده در این کتاب عبارتند از: سمک عیار، ابومسلم نامه، امیر ارسلان رومی، اخترنامه، داراب نامه، داستان فیروز شاه، بهرام و گل اندام و.... عنوان چند مقاله‌ی مربوط به آداب و رسوم: سخن‌وری، کبوتر و کبوتر بازی در ایران، نقالی، قصه‌خوانی، روش‌های عیاری، افسانه‌های مرغان.

50,000 تومان

ادبیات مکتب‌خانه‌ ای ایران (3جلدی)(انتشارات چشمه)

ادبیات مکتب‌ ادبیات مکتب‌خانه‌ای ایران (3جلدی)خانه‌ای ایران (3جلدی)
برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

ادیان آسیایی(انتشارات چشمه)


کتاب شامل ۳ گفتار مستقل درباره‌ی ادیان آسیایی در عهد باستان است. در گفتار نخست نویسنده به دین در ایران باستان و شکل‌گیری‌ آیین‌هایی نظیر مانویت و آیین مزدک و... می‌پردازد و در ۲ گفتار بعدی ادیان هندی و سپس ادیان آسیایی در روم پیش از مسیحیت معرفی می‌شوند.

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

ارباب و بنده( چشمه)


ارباب و بنده

6,500 تومان

ارجا(انتشارات چشمه)


ارجا

4,000 تومان

اروس و تمدن، پرسشگری فلسفی در فروید(انتشارات چشمه)


امیر احمدی آریان: بحث بر سر نحوه‌ی ادامه‌ی راه پرماجرا و پرپیچ‌وخمی که زیگموند فروید به روی دانش بشری گشود، چه بسا از بحث پیرامون خود فروید نیز داغ‌تر است. این امر از پیامدهای طبیعی کار هر فیلسوف بزرگی است، چنان که ادامه‌ی مارکس و ادامه‌ی هگل نیز از خودشان بحث‌برانگیزتر بوده‌اند. فروید گستره‌ای تماماً نو به روی بشر گشود، و حق دارد که از کشف ناخودآگاه به‌عنوان سومین شوک بزرگ تاریخ بشریت، پس از گالیله و داروین، یاد می‌کند.
کار فروید را در مسیرهای متفاوت ادامه داده‌اند: یونگ، فروم، آدلر، لاکان، و ده‌ها روان‌کاو و متفکر بزرگ دیگر، هر یک به نوعی وارث هگل و ادامه‌دهنده‌ی بخشی از سنت عظیمی هستند که او بنیان نهاده است. در این میان، جایگاه هربرت مارکوزه منحصربه‌فرد و تا حدی استثنایی است، او مهم‌ترین چهره‌ی فلسفی معاصر است که تلاش کرد پیوندی خلاق و بارآور میان فرویدیسم و مارکسیسم برقرار کند و به‌سوی نوعی سیاست رهایی‌بخش حرکت کرد که برآمده از این پیوند است. این دغدغه‌ی همیشگی مارکوزه تا آخر عمرش باقی ماند، و تعلق خاطر او به این تلفیق را کمابیش در اغلب آثارش می‌توان ردیابی کرد. اما مهم‌ترین دستاورد مارکوزه در این راه، بی‌شک کتاب «اروس و تمدن» است. در این کتاب است که مارکوزه استادانه قرائتی سیاسی از فروید به دست می‌دهد و او را بیشتر به‌عنوان فیلسوف می‌خواند تا روان‌کاو. کار مارکوزه استوار است بر متن‌های غیرفنی فروید، متن‌هایی که فروید براساس دغدغه‌های شخصی‌اش نگاشت و بیشتر به‌عنوان کار روشنفکری او اهمیت دارد تا کار تخصصی‌اش. مارکوزه از خلال قرائت خلاق متونی چون «ناخرسندی‌های تمدن» و «توتم و تابو» و نظایر آن، می‌کوشد فروید فیلسوف را برجسته کند.
اما شاید جنجالی‌ترین بخش این کتاب خلاق مؤخره‌ی آن است، که در حقیقت حکم تسویه‌حساب مارکوزه با سایر فرویدی‌ها را دارد. انتقاد تندوتیز مارکوزه از یونگ و فروم به‌عنوان دو ادامه‌دهنده‌ی اصلی راه فروید، و دفاع از آرای خود فروید در برابر تحلیل‌های این دو، مؤخره‌ای بسیار خواندنی برای کتاب فراهم آورده است

25,000 تومان

از این ولایت، مجموعه‌داستان(انتشارات چشمه)


«از این ولایت» اولین مجموعه‌داستانی‌ است که «علی‌اشرف درویشیان» نوشته است.  «درویشیان» در این مجموعه به فقر، محرومیت و تنهایی آدم‌هایی می‌پردازد که در حاشیه‌ی زندگی شهری فراموش شده و جدا افتاده‌اند. کتاب نمونه‌‌ی خوبی از ادبیات متعهد و رئالیستی دهه‌ی ۵۰ است. در داستان‌های كتاب‌ شخصيت‌های اصلي، غالبا افرادی هستند كه‌ سرنوشتشان‌ تحت‌ تاثير نيروهای اقتصادی و اجتماعي‌ خارج‌ از اراده‌‌ی خود قرار مي‌گيرد.

5,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 160,000 تومان
ريال0 ريال160000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.