بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات چشمه

 

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

نشرچشمه از سال ۱۳۶۴ کتاب چاپ کرده است. سال‌های ابتدایی تعداد کتاب‌های چاپ‌ شده بسیار اندک بود، چون ما از آن ناشرانی هستیم که از کتابفروشی به انتشاراتی رسیدیم، و سال‌های اولیه رونق کتابفروشی‌مان اهمیت بیشتری داشت. رفته‌رفته روند چاپ کتاب شکلی صعودی به خود گرفت، تا این‌که سال ۱۳۸۸ توانستیم بیش از ۲۷۰ کتاب منتشر کنیم؛ کتاب‌هایی در حوزه‌های مختلف. هدف کلی ما این بوده است که بتوانیم کارِ خوب ارائه دهیم، و تا جایی که می‌توانیم نظرات مختلف را منعکس کنیم و با حفظ اصول‌مان از جهت‌گیری‌های بی‌مورد و غیرضروری بپرهیزیم.
نشرچشمه را ناشری ادبی می‌دانند. تا امروز در این انتشاراتی بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم که تقریباً ۳۰۰ عنوان آن در حوزه‌ی ادبیات بوده است. نام بسیاری از بزرگان معاصر ادب ایران در فهرست اهل‌ قلم‌های نشر چشمه به چشم می‌خورد که به کار کردن با آن‌ها افتخار می‌کنیم؛ بزرگانی چون احمد شاملو، محمود دولت‌آبادی، فریدون مشیری، علی‌اشرف درویشیان، صادق هدایت، هوشنگ ابتهاج (سایه)، ایرج افشار، احمدرضا احمدی و... در کنار تمام این نام‌ها و شهرت‌ها، می‌توانیم اعتراف کنیم که مجموعه‌مان بی‌حضور نویسندگان و مترجمان نوپا و بااستعداد، که کارشان را با ما شروع کرده‌اند و امیدواریم سالیان سال این همکاری ادامه پیدا کند، به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. نتیجه‌ای که در سال ۱۳۸۸ بیش از ده‌ها جایزه برای کتاب‌ها و نشرمان بود.
 اما کتاب‌های نشرچشمه فقط به کتاب‌های ادبی‌اش خلاصه نمی‌شود. ما در حوزه‌های دیگری نیز نظیر فلسفه، سیاست، اقتصاد، کودک و نوجوان، موسیقی، سینما، تئاتر، تاریخ و اسطوره و... کتاب منتشر کرده‌ایم که تعداد آن‌ها کم هم نیست. در چند سال اخیر هم سعی کرده‌ایم مجموعه‌هایی تعریف کنیم تا شکل ارائه‌ی کتاب‌هامان به‌گونه‌ای شود که مخاطب راحت‌تر بتواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و با استانداردها و کیفیت کتاب‌های آن مجموعه آشنا شود و یاری‌دهنده‌اش در انتخاب شود.
 بعضی از این مجموعه‌ها عبارت‌اند از جهان تازه‌ی داستان، کتاب‌های قفسه‌ی آبی، متن‌های پیشینه‌ی داستانی، جهان نو، جهان کلاسیک، جهان‌ سیاه، جهان خیال، جهان تازه‌ی شعر، شعر جهان، جهان تازه‌ی نمایش، مجموعه‌ی مطالعات سینمایی، کتاب ونوشه، اندیشه‌ی امروز ایران، مجموعه‌ی کتاب‌های اقبال و... دوستان و اساتیدی هم که نشرچشمه را در اداره و سرپرستی این مجموعه‌ها یاری می‌دهند به این شرح‌اند: استاد ایرج افشار و مهران افشاری، احمد پوری، علی‌اصغر حقدار، فرمهر منجزی، دکتر علی خزاعی‌فر، مهدی یزدانی‌خرم، امیر احمدی آریان، سمیه نوروزی، محسن آزرم، گروس عبدالملکیان و بهرنگ رجبی.
 دوست داشتیم در شناسنامه‌ی کتاب‌هامان اسامی تمام دوستان‌ و همکاران‌مان را در بخش‌های تولید، آماده‌سازی، فروش و کتابفروشی می‌آوردیم، اما به دلیل کمبود جا و مشکلات فنی این امر مقدور نیست و ما به نوشتن نشرچشمه و این‌که همه‌مان عضو این خانواده هستیم اکتفا می‌کنیم. اما این‌جا فرصتی است که می‌توانیم قسمتی از این خانواده (اعضای بخش انتشارات که جزئی از خانواده‌ی نسبتاً بزرگ نشرچشمه هستند) را کوتاه معرفی کنیم: یوسف امیرکیان عزیز که سال‌هاست به کمک مصطفی شریفی زحمت نظارت فنی نشرچشمه را می‌کشند؛ آقای مهدی‌پور عزیز که مدیر تولید است و همکارش سبحان حشمتی ؛ شیوا دشتی که مسئولیت آماده‌سازی را به عهده دارد؛ مریم درخشان صبور و  ناصر درخشان که صفحه‌آراها و حروفچین‌های دفترند؛ ساناز قیاسی خندان و فهمیه زارعی که زحمت روابط‌عمومی و کارهای اداری را عهده‌دارند؛ امیلی امرایی که مسئول سایت است؛ حسین صفاری عزیز که مدیر امور مالی است به همراهمحمدرضا ذوالفقاری.
 و در آخر می‌ماند آرزوها و هدف‌هامان. امیدواریم روزی بشود که بتوانیم به جایی برسیم تا در تمام خانه‌های ایران، در هر شهر و هر منطقه‌ای و به هر زبانی، کتاب‌های نشرچشمه باشد و خوانده شود، و کل کارهامان به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شود و ناشری جهانی شویم. بی‌شک تمام سعی‌مان را خواهیم کرد.
موضوعات کلی کتابهای انتشارات چشمه به شرح ذیل می باشد:
کتاب های اسطوره و تاریخ نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های درباره ی ادبیات نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم انسانی نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های متون کهن نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر جهان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های خاطرات و زندگینامه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های فلسفه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های هنر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های طنز نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های داستان  نشر چشمه(قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم اجتماعی  نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های کودک و نوجوان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
شما می توانید تمامی آثار انتشارات چشمه را در سایت فروشگاهی و کتاب فروشی بانک کتاب 4030book ملاحظه و با مطالعه ی توضیحاتی در مورد محتوای کتاب ها در صورت تمایل، کتاب مورد نظر خود را به روش خرید اینترنتی و آنلاین تهیه نمایید. خرید اینترنتی کتاب به شما این امکان را می دهد تا با موضوعات کتاب ها آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آنلاین کتاب مورد نظر خود نماید. تمام سعی ما در بانک کتاب چل سی بوک 4030book که در زمینه فروش اینترنتی کتاب، محصولات فرهنگی و لوازم التحریر فعالیت دارد، ارائه آثار منتخب و مورد علاقه شما عزیزان فرهنگی و دوست دار کتاب می باشد تا خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی را به راحتی و آسانی تجربه کنید. بانک کتاب چل سی بوک (www.4030book.ir) امکان مشاهده توضیحات و خرید اینترنتی کتاب در تمامی زمینه ها از جمله: دانشگاهی ، عمومی ، آموزشی ، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، هوش و سرگرمی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و آثار منتخب، معتبر و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای شما عزیزان در سایت خود فراهم نموده است. از مزایای استفاده خرید اینترنتی کتاب های انتشارات چشمه پرداخت آنلاین وجه کتاب، تحویل کتاب درب منزل، کاهش تردد در شهر، کاهش آلودگی هوا و ترافیک و حفظ آرامش شما عزیزان دوستدار محصولات انتشارات چشمه می باشد.لازم به ذکر است کتاب فروشی اینترنتی بانک کتاب چل سی بوک دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت – مرکز توسعه تجارت الکترونیک (نماد الکترونیکی) می باشد. همچنین می توانید لیست کتاب ها و آثار منتشره انتشارات چشمه را در اینجا مشاهده نماید. 
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

از دریچه‌ی ماه، شعرهای چاپ‌نشده(انتشارات چشمه)


از دریچه‌ی ماه، شعرهای چاپ‌ نشده

9,000 تومان

از دیار آشتی (جیبی)(انتشارات چشمه)


از دیار آشتی (جیبی)

5,000 تومان

از زخم قلب، گزینه شعرها و خوانش شعر(انتشارات چشمه)


از زخم قلب، گزینه شعرها و خوانش شعر

15,000 تومان

از سکوت به سکوت(انتشارات چشمه)


مجموعه‌ی «از سکوت به سکوت» انتخابی‌ست از شعرهای سه مجموعه‌ی آخر «هانری مشونیک» به نام‌های «جهان به جهان» (2009)، نشر ارفوین، «فردا فراز فردا فرود» (2010)، نشر ارفوین، «کار مبهم» (2012)، نشر ارفوین.
«هانری مشونیک» شاعر، زبان‌شناس، مترجم و مدرس دانشگاه در سال 1923 در پاریس از خانواده‌ای مهاجر از روسیه متولد شده. مشونیک در شعرهایش با کمترین کلمات، خواننده‌ی حرفه‌ای شعر را روبه‌روی مفاهیمی ژرف از زندگی و مرگ قرار می‌دهد. یکی از عمده دغدغه‌های او در شعرهایش جدال با سکوت و صداست. کلمات در شعرهایش با وسواس و براساس آوا، لحن، صدا و ریتم‌های درونی و بیرونی‌شان کنار هم قرار می‌گیرند و همین از سختی‌های ترجمه‌ی شعرهایش به زبان‌های دیگر نیز محسوب می‌شود. «یورگُن ترابان» در مورد مشونیک می‌گوید: «برای درک هانری مشونیک باید به صدایش گوش سپرد. صدایش وقتی که شعرهایش را می‌خواند، صدایی‌ست بسیار نزدیک به سکوت، آرام، گرفته، بَم، قاطع، بی‌نهایت شیرین. صدایی که مسیرش را می‌جوید، صدایی که به‌نظر می‌رسد سوال‌هایی را می‌پرسد که می‌گوید: «آیا مرا می‌شنوی؟»
صدایی که می‌داند نیاز به شنیدن دارد.»
«روجا چمنکار» مترجم این مجموعه هم درباره‌ی ترجمه‌ی این اشعار می‌گوید: «از آن‌جایی که مشونیک با تسلط بر زبان و بار معنایی و شنیداری کلمات، از قابلیت‌های زبان فرانسه در شعرهایش با وسواس و به‌تمامی استفاده می‌کند، در ترجمه‌ی شعرها سعی کرده‌ام معادل‌های مناسبی را چه در انتخاب کلمات و چه در همنشینی واج‌های واژگان و ریتم در زبان‌ فارسی، با توجه به ظرفیت‌های این زبان پیدا و بازسازی کنم.»

5,000 تومان

از شاعران عصر سیمین شعر روسی، ولادیمیر سالاویف، الکساندر بلوک، آندره‌ی بلی، ولادیمیر ناباکف و...(انتشارات چشمه)


از شاعران عصر سیمین شعر روسی، ولادیمیر سالاویف، الکساندر بلوک، آندره‌ی بلی، ولادیمیر ناباکف و...

3,500 تومان

از شما چه پنهان، خاطرات مطبوعاتی و سینمایی(انتشارات چشمه)


«از شما چه پنهان» عنوان خاطرات سینمایی «احمد طالبی‌نژاد» فیلم‌نامه‌نویس و منتقد سینمایی است که از سوی «نشرچشمه» منتشر شده است. «احمد طالبی‌نژاد» معتقد است خاطره‌نویسی و حفظ و ضبط تاریخ شفاهی در سینما از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، او می‌گوید: «برخی از سینماگران اقدام به نوشتن خاطرات یا مجموعه یادداشت‌هایی از خودشان می‌کنند که فکر می‌کنم این شیوه خاطره‌نویسی برای جذب علاقه‌مندان به حوزه سینما خیلی خوب است. چرا که بخشی از سینما  یا هر هنر دیگری در همین خاطراتی که منتشر می‌شوند نهفته است که به نظر من اگر این اتفاق نیفتد مورخین سینمایی به خیلی از جزئیات این حرفه دسترسی نخواهند داشت. در این میان ذهنیت برخی از مخاطبان و سینماگران این است که وقتی یک فیلم‌ساز یا یک سینماگر خاطرات خود را می‌نویسد، زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا مخاطبان با بخشی از تاریخ سینمای این مملکت آشنایی نزدیک‌تر و دقیق‌تری پیدا کنند که فکر می‌کنم این رویه خوبی است.» فیلم‌نامه‌نویس فیلم مشهور و ماندگار «دندان مار» معتقد است: «من با این شیوه خاطره‌نویسی موافق هستم. به همین دلیل هم اقدام به انتشار مجموعه خاطرات سینمایی و مطبوعاتی خود در طول 40 سال کرده‌ام که با نام «از شما چه پنهان» منتشر می‌شود. این کتاب درباره افراد و نشریات موثر در سینمای قبل از انقلاب و در بردارنده تغییرات سینما و مطبوعات فرهنگی در 40 سال گذشته و زمانی است که کار مطبوعاتی می‌کردم. این خاطرات، شخصی نیست، بلکه سیر تحولات نشریات سینمایی سه دهه‌ی گذشته را مورد بررسی قرار می‌دهد.» کتاب حاضر با یادداشتی از «هوشنگ گلمکانی» سردبیر مجله‌ی «فیلم» و منتقد سرشناس سینمایی با عنوان «حدیث‌ غم‌بار آرزومندی ما» منتشر می‌شود، کتاب حاضر در دوازده فصل و در 168 صفحه راهی ویترین کتاب‌فروشی‌ها شده است.

13,000 تومان

از میان شیشه، از میان مه( چشمه)از میان شیشه، از میان مه

9,000 تومان

از همان راهی که آمدی،برگرد( چشمه)

از همان راهی که آمدی،برگرد، داستان فارسی
9,000 تومان

از یاد رفتن(انتشارات چشمه)


یوسف انصاری:  داستان بلند «از یاد رفتن» دومین کتاب از محمدحسین محمدی است. سید میر کشاه آقا شخصیت اصلی داستان از یاد رفتن شخصیتی ماندگار است. شخصیتی که خوب ساخته و پرداخته شده و می‌توان گفت داستان از یاد رفتن داستان شخصیت سید میر کشاه آقا پیرمردی است که از کل زندگی روزمره دلبستگی عمیقی به رادیوش دارد که باتری تمام کرده و دو روز است به اخبار BBC و صدای آمریکا گوش نکرده است. همه‌چیز را زود فراموش می‌کند و برای به‌یاد آوردن چند لحظه قبلش باید فکر کند. باید تا شهر برود و برای رادیوش باتری بخرد. طرح کلی داستان همین به شهر رفتن سید میرک شاه آقا است و برگشتنش و به یاد آوردن و فراموش کردنش.  
ولی این‌ها در نگاه اول داستان است رویه دیگر داستان خانواده‌ی از هم پاشیده‌ی سید میرک شاه آقا است که همگی به ایران فرار کرده‌اند به‌جز دخترش که در زیرزمین خانه به زور سید میرک شاه آقا پنهان شده تا طالب‌ها نبینندش و گاهی دزدکی از زیرزمین بیرون می‌رود. ولی باتری برای رادیو و گوش کردن به اخبار صدای آمریکا و BBC دغدغه‌ی اصلی سید میرک شاه آقا است به قدری که حاضر می‌شود خطر کند تا شهر پیاده برود و برگردد و دختر و زنش را تنها بگذارد ولی رادیوش باتری داشته باشد. ما در همین رفتن و برگشتن همسو با سید میرک شاه آقا با شخصیت او آشنا می‌شویم. بارها به جای او نگران می‌شویم مبادا دخترش از زیرزمین خانه بیرون بیاید و در دیدرس طالب‌ها قرار بگیرد. به جای او می‌ترسیم که رادیوش را طالب‌ها از او بگیرند یا جایی بگذاردش و فراموشش کند. این همزادپنداری به یمن پرداخت ماهرانه‌ی شخصیت داستان است.  
    -----  
داستان بلند «از یاد رفتن» دومین کتاب از «محمدحسین محمدی» نویسنده‌ی افغان است. او در این رمان  زندگی «سید میر کشاه آقا » را روایت می‌کند که شخصیتی منزوی و از یاد‌رفته است. او که دلبستگی عمیقی به رادیویش دارد که باتری تمام کرده و دو روز است به اخبار بی.بی.سی و صدای آمریکا گوش نکرده و باید برای خرید باتری بیرون برود. اما خطر برخورد با طالبان او را تهدید می‌کند.

3,000 تومان

اژدهاسوار(انتشارات چشمه)


اژدهاسوار، رمانی‌ است برای نوجوانانی که به دنبال رویاهای خود کتاب‌ها را جست‌وجو می‌کنند. جذابیت این کتاب بیشتر به خاطر آمیزش فرهنگ‌ها است. کرنلیا فانک سرزمین پریان اروپایی را با فرهنگ شرقی و اعتقادات مردم بودایی درهم آمیخته و با اضافه کردن حس ماجراجویی و بر‌انگیختن هیجان خواننده، اثر زیبایی خلق کرده است.  
در این کتاب خواننده سفرش را از دل جنگل و در میان موجوداتی خیالی مانند اژدها و جن‌های قهوه‌ای آغاز می‌کند. با حیوانات سخن‌گو آشنا می‌شود و به دلیل حضور انسان‌ها و پیشروی بیش از حد آن‌ها در طبیعت ناشناخته که طی سالیان دراز متعلق به این موجودات بوده، مجبور به تن دادن به سفری پرخطر می‌شود تا این جانوران را از هجوم انسان‌ها دور نگه دارد. دخالت انسان‌ها در طبیعت، آزار حیوانات، آلوده کردن محیط زندگی این موجودات و استفاده‌ی بیش از حد و حریصانه از منابع طبیعی که متعلق به این موجودات بوده همواره درون‌مایه‌ای آموزشی برای نویسندگان رمان‌های نوجوانان است تا تأثیر مثبتی بر نوجوانان گذاشته شود و امیدی به آینده‌ای زیباتر در دل‌ها ایجاد کند. با اضافه کردن موجودات افسانه‌ای، دوچندان کردن جذابیت ماجرا و ایجاد حس علاقه در نوجوانان نسبت به حیوانات و شخصیت‌های کتاب این تأثیرات به طور ناخودآگاه در نوجوانان نهادینه خواهد شد و این هدف بزرگ نویسندگان رمان‌های نوجوانان است.  
یکی دیگر از جذابیت‌های رمان، واقعی بودن موقعیت‌های جغرافیایی کتاب است که تمام این سرزمین‌های افسانه‌ای را در دل خود پنهان کرده است. در انتهای سفر، این دنیای افسانه‌ای با فرهنگ شرقی یکی و زیبایی این فرهنگ به تصویر کشیده می‌شود مردمی بسیار باصفا و معتقد به دنیای افسانه‌ها در زمانی که غربی‌ها حتی این افسانه‌ها را به یاد نمی‌آورند ـ و در نهایت خواننده به دنیایی پا می‌گذارد که اعتقاد به بازگشت روح و زندگی دوباره‌ی آن دارند و با یکی شدن تمام این افسانه‌ها و اعتقادات، جست‌وجوگران داستان به هدف نهایی خود که مانند بهشتی برای موجودات افسانه‌ای ا‌ست می‌رسند. هدف از این آمیختگی می‌تواند رویا و آرزوی یکی‌ شدن اعتقادات و فرهنگ‌های دنیا باشد که خود راه‌حلی برای تمام جنگ‌ها و دشمنی‌هاست.  
خواندن این کتاب به خاطر تأثیر مثبت روان‌شناختی بر روی نوجوانان و همگام بودن این تأثیرها با دنیایی از هیجانات و شادی‌ها برای نوجوانان لذت‌بخش خواهد بود.

12,500 تومان

اساطیر جهان( چشمه)اساطیر جهان

50,000 تومان

اسب را در نیمه‌ی دیگرت برمان


اسب را در نیمه‌ی دیگرت برمان

7,500 تومان

اسب ها در پیشانی ات می‌دوند


اسب ها در پیشانی ات می‌دوند

5,000 تومان

اسب‌ها در خواب شاعران را سواری می‌دهند، جهان تازه‌ی شعر(انتشارات چشمه)


اسب‌ها در خواب شاعران را سواری می‌دهند، جهان تازه‌ی شعر

9,000 تومان

استخوان خوک و دست‌های جذامی، مجموعه‌ داستان (انتشارات چشمه)


عنوان کتاب: استخوان خوک و دست های جذامی
ناشر کتاب: انتشارات چشمه
مولف کتاب: مصطفی مستور
قطع کتاب: رقعی
سال چاپ کتاب : 1396
تعداد صفحات کتاب: 88 صفحه
نوع جلد کتاب: شومیز
شابک کتاب: 1-197-362-964-978
قیمت کتاب: 8000 تومان

قسمتی از کتاب استخوان خوک و دست های جذابی انتشارات چشمه
داستان در آپارتمان هفده طبقه‌ی خاوران اتفاق مى‌افتد که ساکنان هر طبقه و هر واحد مشکلاتى را در يک روز از سر مى‌گذرانند که نتيجه‌ی عملکرد بعضى‌ها تا فرداى آن روز و بعضى‌ها مثل ملول و بندر تا دو هفته به درازا مى‌کشد. محسن و زنش قصد دارند از هم طلاق بگيرند اما به خاطر دختر نه ساله‌شان، درنا، از اين کار منصرف مى‌شوند. الياس پسر دکتر محمد و دکتر افسانه مهرپور گرفتار سرطان مغز استخوان است. دکتر ظرف چند روز داوطلبى را پيدا مى‌کند که در سايت بانک خون جهانى، قيمت عضو اهدايى‌اش را براى پيوند ۷۵ هزار دلار اعلام کرده است. سوسن در واحد خود هر شب مردانى را به «فريز» مى  آورد و از آنان پول مى‌گيرد. در اين ميان شاعرى که از زندان آزاد شده و از طرف غلام سگى آشنايى با سوسن به وى داده شده است برخلاف ديگران، شب‌ها نزد سوسن صوفى‌منشانه شعر مى‌گويد و در نهايت پس از به وجود آمدن يک عشق مجازى از او دور مى شود تا سوسن براى هميشه از احتمال برخوردارى از زندگى سالم در آينده محروم بماند. گروه جوانان اهل آواز و موسيقى و رقص و پارتى هم تعللى در کارشان به وجود مى‌آيد که آن را در دفتر فروش لوازم پزشکى در طبقه‌ی پانزدهم حل مى کنند و باز به عيش و عشرت جمعى‌شان مى‌پردازند.
نوذر که سه نفر اجير کرده است تا عباس محتشم را بعد از پياده شدن در فرودگاه سر به نيست کنند تا او ملک‌اش را با امضاها و مهرهاى جعلى به فروش برساند، سرانجام به دست همان آدم‌کش‌ها کشته مى‌شود. مادر دانيال هم با فوران فلسفه‌ی پسرش کنار مى‌آيد که گاهى (اول داستان بر سر مردم داد مى‌کشد که زندگى و مرگ‌شان بيهوده است) در ادامه با کتاب‌هايش سروصدا به راه مى‌اندازد و گاه هم اسباب‌بازى‌ها را در صف فرضى کودکان مى‌چيند و براى آن‌ها فلسفه‌بافى مى‌کند. يک سوال اساسى در اينجا مطرح مى‌شود: چرا کسانى که با سؤال‌هاى اصلى حيات گذران و حيات جاويد برخورد فلسفى و مستقيم دارند اسامى‌شان بنى‌اسراييل است؟
«استخوان خوک و دست‌های جذامی» را یکی از بهترین آثار «مصطفی مستور» دانسته‌اند. داستان در آپارتمان هفده طبقه‌ی خاوران اتفاق مى‌افتد که ساکنان هر طبقه و هر واحد مشکلاتى را در يک روز از سر مى‌گذرانند که نتيجه‌ی عملکرد بعضى‌ها تا فرداى آن روز و بعضى‌ها مثل «ملول» و «بندر» تا دو هفته به درازا مى‌کشد. شخصیت‌ها به شکلی نمادین از طبقات اجتماعی مختلفی هستند: از شاعر تازه از زندان آزاد‌شده تا پزشک جراح.

8,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 160,000 تومان
ريال0 ريال160000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.