بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو

انتشارات چشمه

 

به فروشگاه کتاب اینترنتی و کتاب فروشی بانک کتاب چل سی بوک، جامع ترین بانک اینترنتی کتاب، جهت خرید اینترنتی، خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی از جمله: کتاب های دانشگاهی، کودک و نوجوان ، هوش و سرگرمی ، کمک آموزشی ، آموزشی ، نرم افزار، عمومی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و ... خوش آمدید.

نشرچشمه از سال ۱۳۶۴ کتاب چاپ کرده است. سال‌های ابتدایی تعداد کتاب‌های چاپ‌ شده بسیار اندک بود، چون ما از آن ناشرانی هستیم که از کتابفروشی به انتشاراتی رسیدیم، و سال‌های اولیه رونق کتابفروشی‌مان اهمیت بیشتری داشت. رفته‌رفته روند چاپ کتاب شکلی صعودی به خود گرفت، تا این‌که سال ۱۳۸۸ توانستیم بیش از ۲۷۰ کتاب منتشر کنیم؛ کتاب‌هایی در حوزه‌های مختلف. هدف کلی ما این بوده است که بتوانیم کارِ خوب ارائه دهیم، و تا جایی که می‌توانیم نظرات مختلف را منعکس کنیم و با حفظ اصول‌مان از جهت‌گیری‌های بی‌مورد و غیرضروری بپرهیزیم.
نشرچشمه را ناشری ادبی می‌دانند. تا امروز در این انتشاراتی بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم که تقریباً ۳۰۰ عنوان آن در حوزه‌ی ادبیات بوده است. نام بسیاری از بزرگان معاصر ادب ایران در فهرست اهل‌ قلم‌های نشر چشمه به چشم می‌خورد که به کار کردن با آن‌ها افتخار می‌کنیم؛ بزرگانی چون احمد شاملو، محمود دولت‌آبادی، فریدون مشیری، علی‌اشرف درویشیان، صادق هدایت، هوشنگ ابتهاج (سایه)، ایرج افشار، احمدرضا احمدی و... در کنار تمام این نام‌ها و شهرت‌ها، می‌توانیم اعتراف کنیم که مجموعه‌مان بی‌حضور نویسندگان و مترجمان نوپا و بااستعداد، که کارشان را با ما شروع کرده‌اند و امیدواریم سالیان سال این همکاری ادامه پیدا کند، به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. نتیجه‌ای که در سال ۱۳۸۸ بیش از ده‌ها جایزه برای کتاب‌ها و نشرمان بود.
 اما کتاب‌های نشرچشمه فقط به کتاب‌های ادبی‌اش خلاصه نمی‌شود. ما در حوزه‌های دیگری نیز نظیر فلسفه، سیاست، اقتصاد، کودک و نوجوان، موسیقی، سینما، تئاتر، تاریخ و اسطوره و... کتاب منتشر کرده‌ایم که تعداد آن‌ها کم هم نیست. در چند سال اخیر هم سعی کرده‌ایم مجموعه‌هایی تعریف کنیم تا شکل ارائه‌ی کتاب‌هامان به‌گونه‌ای شود که مخاطب راحت‌تر بتواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و با استانداردها و کیفیت کتاب‌های آن مجموعه آشنا شود و یاری‌دهنده‌اش در انتخاب شود.
 بعضی از این مجموعه‌ها عبارت‌اند از جهان تازه‌ی داستان، کتاب‌های قفسه‌ی آبی، متن‌های پیشینه‌ی داستانی، جهان نو، جهان کلاسیک، جهان‌ سیاه، جهان خیال، جهان تازه‌ی شعر، شعر جهان، جهان تازه‌ی نمایش، مجموعه‌ی مطالعات سینمایی، کتاب ونوشه، اندیشه‌ی امروز ایران، مجموعه‌ی کتاب‌های اقبال و... دوستان و اساتیدی هم که نشرچشمه را در اداره و سرپرستی این مجموعه‌ها یاری می‌دهند به این شرح‌اند: استاد ایرج افشار و مهران افشاری، احمد پوری، علی‌اصغر حقدار، فرمهر منجزی، دکتر علی خزاعی‌فر، مهدی یزدانی‌خرم، امیر احمدی آریان، سمیه نوروزی، محسن آزرم، گروس عبدالملکیان و بهرنگ رجبی.
 دوست داشتیم در شناسنامه‌ی کتاب‌هامان اسامی تمام دوستان‌ و همکاران‌مان را در بخش‌های تولید، آماده‌سازی، فروش و کتابفروشی می‌آوردیم، اما به دلیل کمبود جا و مشکلات فنی این امر مقدور نیست و ما به نوشتن نشرچشمه و این‌که همه‌مان عضو این خانواده هستیم اکتفا می‌کنیم. اما این‌جا فرصتی است که می‌توانیم قسمتی از این خانواده (اعضای بخش انتشارات که جزئی از خانواده‌ی نسبتاً بزرگ نشرچشمه هستند) را کوتاه معرفی کنیم: یوسف امیرکیان عزیز که سال‌هاست به کمک مصطفی شریفی زحمت نظارت فنی نشرچشمه را می‌کشند؛ آقای مهدی‌پور عزیز که مدیر تولید است و همکارش سبحان حشمتی ؛ شیوا دشتی که مسئولیت آماده‌سازی را به عهده دارد؛ مریم درخشان صبور و  ناصر درخشان که صفحه‌آراها و حروفچین‌های دفترند؛ ساناز قیاسی خندان و فهمیه زارعی که زحمت روابط‌عمومی و کارهای اداری را عهده‌دارند؛ امیلی امرایی که مسئول سایت است؛ حسین صفاری عزیز که مدیر امور مالی است به همراهمحمدرضا ذوالفقاری.
 و در آخر می‌ماند آرزوها و هدف‌هامان. امیدواریم روزی بشود که بتوانیم به جایی برسیم تا در تمام خانه‌های ایران، در هر شهر و هر منطقه‌ای و به هر زبانی، کتاب‌های نشرچشمه باشد و خوانده شود، و کل کارهامان به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شود و ناشری جهانی شویم. بی‌شک تمام سعی‌مان را خواهیم کرد.
موضوعات کلی کتابهای انتشارات چشمه به شرح ذیل می باشد:
کتاب های اسطوره و تاریخ نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های درباره ی ادبیات نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم انسانی نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های متون کهن نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر جهان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های خاطرات و زندگینامه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های شعر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های فلسفه نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های هنر نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های طنز نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های داستان  نشر چشمه(قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های علوم اجتماعی  نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
کتاب های کودک و نوجوان نشر چشمه (قابل تهیه به صورت خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی  4030book.ir)
شما می توانید تمامی آثار انتشارات چشمه را در سایت فروشگاهی و کتاب فروشی بانک کتاب 4030book ملاحظه و با مطالعه ی توضیحاتی در مورد محتوای کتاب ها در صورت تمایل، کتاب مورد نظر خود را به روش خرید اینترنتی و آنلاین تهیه نمایید. خرید اینترنتی کتاب به شما این امکان را می دهد تا با موضوعات کتاب ها آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آنلاین کتاب مورد نظر خود نماید. تمام سعی ما در بانک کتاب چل سی بوک 4030book که در زمینه فروش اینترنتی کتاب، محصولات فرهنگی و لوازم التحریر فعالیت دارد، ارائه آثار منتخب و مورد علاقه شما عزیزان فرهنگی و دوست دار کتاب می باشد تا خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی را به راحتی و آسانی تجربه کنید. بانک کتاب چل سی بوک (www.4030book.ir) امکان مشاهده توضیحات و خرید اینترنتی کتاب در تمامی زمینه ها از جمله: دانشگاهی ، عمومی ، آموزشی ، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، هوش و سرگرمی ، زبان، هنر، لوازم التحریر و آثار منتخب، معتبر و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای شما عزیزان در سایت خود فراهم نموده است. از مزایای استفاده خرید اینترنتی کتاب های انتشارات چشمه پرداخت آنلاین وجه کتاب، تحویل کتاب درب منزل، کاهش تردد در شهر، کاهش آلودگی هوا و ترافیک و حفظ آرامش شما عزیزان دوستدار محصولات انتشارات چشمه می باشد.لازم به ذکر است کتاب فروشی اینترنتی بانک کتاب چل سی بوک دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت – مرکز توسعه تجارت الکترونیک (نماد الکترونیکی) می باشد. همچنین می توانید لیست کتاب ها و آثار منتشره انتشارات چشمه را در اینجا مشاهده نماید. 
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

زخمی( چشمه)


زخمي با مقدمه‌اي به قلم نويسنده‌ی بزرگ ترك «ياشار كمال» آغاز مي‌شود. ماجرای این رمان داستان زندگي سياسي مرد جواني است در زندان‌هاي تركيه. محور كلي داستان در دو خط پيش مي‌رود. يكي شرح حال شكنجه‌هاي نيروهاي ويژه‌ی تركيه و ديگر زندگي در بند عمومي زندان و در كنار زندانيان عادي و فلاش‌بك‌هايي دارد به بيرون از زندان. داستان از انتهاي خود آغاز مي‌شود و باز به انتهاي خود مي‌رسد. آغازش با زندان است و انتهايش نيز زندان
قابل تهیه در فروشگاه اینترنتی کتاب www.4030book.ir
18,000 تومان

وقتی همسن تو بودم(انتشارات چشمه)


وقتی همسن تو بودم

4,200 تومان

(قصه ی سعید و مریم) كتاب های قفسه ی آبی 109 (انتشارات چشمه)(قصه ی سعید و مریم) كتاب های قفسه ی آبی 109
محصولات انتشارات چشمه قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

18,500 تومان

«قلندرنامه ای به نام آداب الطریق» (انتشارات چشمه)


قلندری خود به چندین طریقت تقسیم می‌شده است. طریقتهایی چون حیدریه و جوالقیه و جلالیه و بکتاشیه. یک گروه از قلندریه هم شاخه‌ای از طریقت نقشبندیه بوده‌اند که در ماوراء‌النهر می‌زیسته‌اند و هنوز هم در کشور ازبکستان با نام دیوانه باقی مانده‌اند.
قلندر‌نامه‌ای که با عنوان آداب الط‍‍‍ّّریق متن مصحح آن در این کتاب به خوانندگان محترم تقدیم می‌شود نوشتة پیر قلندران نقشبندی در سدة یازدهم هجری در ماورا‌ء‌النهر است که بابا حاجی عبدالرحیم عاقبت به خیر نامیده می‌شده است.
مهران افشاری پس از تصحیح و چاپ سه مجموعه از فتوت‌نامه‌ها اینک آداب الط‍‍‍ّّریق را بر اساس دو نسخة خطی تصحیح کرده و تعلیقاتی سودمند و خواندنی برای آن تألیف کرده و کتاب را با تازه‌ترین دست‌آوردهای تحقیقی خود دربارة قلندریه و پیوند قلندری با فتوت زیر عنوان «پژوهشی نو دربارة قلندریه» عرضه نموده است. کتاب حاضر تحقیقات او را دربارة فتوت تکمیل می‌کند.

اما کتاب «قلندر‌نامه‌ای به نام آداب الط‍‍‍ّریق» اثر بابا حاجی عبدالرحیم است که پیر قلندران نقشبندی در ماورا‌ء‌النهر بوده است. مهران افشاری علاوه بر تصحیح این قلندرنامه که به قرن یازدهم تعلق دارد و همچنین تحقیق و افزودن توضیحات لازم به آن، دیباچه‌ای تقریبا مفصل برای آن نوشته که پربیراه نیست اگر آن را به تنهایی کتابی درباره قلندریه محسوب کنیم. این دیباچه که قریب به صد و سی صفحه از کتاب حاضر را در بر گرفته است شامل آخرین یافته‌های مهران افشاری در این باره است که با عنوان پژوهشی نو در قلندریه پیش از متن آداب الطریق در این کتاب به علاقمندان عرضه شده است. این پژوهش به چهار بخش تقسیم شده است: سرچشمه‌های قلندری‌گری، ویژگی‌های قلندران در میان صوفیان، طریقت‌های گوناگون قلندری و نهایتا نیر قلندرنامه آداب الطریق که صفحاتی است درباره ویژگی‌های قلندرنامه منتشر شده در همین کتاب.
قلندریه نام یک فرقه نبوده است. از قرن هفتم هجری به بعد قلندری نام یک جریان و مکتبی در تاریخ تصوف بوده که با آیین فتوت یا جوانمردی ارتباط داشته است. دکتر کدکنی در کتاب خود به این نکته نیز اشاره کرده است که اگرچه در اغلب منابع از واژه قلندر مراد یک فرد یا شخص بوده اما باید اشاره کرد که قلندر در واقع نام یک منطقه بوده و در ابتدا به فرد دلالت نمی‌کرده و چنین افرادی در واقع قلندری نامیده می‌شدند.
اما در سده‌های بعد با توجه به تغییر و دگرگونی‌های به وجود آمده قلندری به خود این راه و رسم اطلاق شد؛ قلندری به چندین طریقت تقسیم می‌شده‌اند و سرچشمه آن به ایران باستان بازمی‌گردد. متاسفانه منابع موجود در این باب چندان زیاد نیست؛ از همین رو قلندرنامه آداب الطریق یکی از مهم‌ترین قلندرنامه‌های برجای مانده در تاریخ ایران است. مهران افشاری تصحیح این قلندر نامه را براساس نسخه کتابخانه مجلس سالها پیش به عنوان پایان‌نامه خود به انجام رسانده بود، اما برای انتشار از نسخه کتابخانه پطرزبورگ نیز استفاده کرده است.
آداب الطریق در دوازده باب نوشته شده است. در باب کلاه، موی سر، دلق و خرقه و اوصاف آن، کمر، عصا کجکول، سفره، خادمی، تخت و پوست، جاروب، و اقسام فقر و پایان بخش آن نیز تعلیقات آداب الطریق است. کتاب حاضر منبع مفیدی برای مطالعه فرهنگ مردم آسیای میانه در سده یازدهم و همچنین آداب و اعتقادات طریقت صوفیه و قلندریه محسوب می‌شود به خصوص که توسط یکی از پیران این طریقت نوشته شده و به جنبه‌های مختلف سیر سلوک و احوال قلندری پرداخته است. افزون بر این، دیباچه مهران افشاری نیز می‌تواند در یک چشم انداز تاریخی آنچه را که علاقمندان و پژوهشگران می‌خواهند در اختیارشان قرار دهد.

30,000 تومان

100 (انتشارات چشمه)


موضوع:
عکس ها - ایران
انتشارات چشمه
48,000 تومان

آ‌ن‌چه باید درباره‌ی سرطان پستان دانست(انتشارات چشمه)


آ‌ن‌چه باید درباره‌ی سرطان پستان دانست

5,000 تومان

آب‌های رفته به رودخانه برمی‌گردند(انتشارات چشمه)


آب‌های رفته به رودخانه برمی‌گردند

6,500 تومان

آبشوران( چشمه)«آبشوران» مجموعه‌ای‌ست از ۱۲ داستان کوتاه «علی‌اشرف درویشیان»که نخستین بار در سال 1353 منتشر شد. این داستان‌ها نیز چون سایر آثار نویسنده‌شان، با رویکردی واقع‌گرایانه تالیف شده‌اند و نویسنده سعی کرده تا به شیوه‌ی همیشگی خود، با تمرکز بر زندگی آدم‌های فرو‌دست و حاشیه‌ای اجتماع، نوعی نقد سیاسی/اجتماعی را نیز در پس داستان‌های خود ارائه کند. در این کتاب معضلات طبقه‌ی پرولتاریای ایران در دوران حکومت شاهنشاهی بازنمایی می‌شود.

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آثارشناسی توصیفی احمد شاملو(انتشارات چشمه)


«آثارشناسی توصیفی احمد شاملو»، كه در صورت‌بندی نوع‌شناختی كتاب‌ها در شمار «آثار مرجع» طبقه‌بندی می‌شود، اثری است تحقیقی در شناسایی آثار شاملو، اعم از مکتوب و نامکتوب ونیمه‌تمام و چاپ نشده، از شعر و ترجمه و آثار پژوهشی و مقالات و دكلمه‌ها و روزنامه‌نگاری او در طول بیش از پنجاه سال حیات پرنشیب و فراز ادبی مردی كه بی‌گمان یكی از نوادر مفاخر فرهنگی ماست.
    به منظور تسهیل در جست‌وجو، دو فهرست بر سرلوحه‌ی كتاب نقش بسته است؛ یكی فهرست عام، و دیگری فهرست آثار شاملو، برای مراجعه‌كنند‌گانی كه احیاناً به دنبال آثار او به این كتاب مراجعه می‌كنند.
    اساس روش‌شناختی تدوین‌كنند‌گان در تدوین این اثر، خرده‌پژوهی ا‌ست، چنان‌كه كتاب‌ها با رعایت ایجاز، كامل معرفی شده‌ است و موضوع مقالات با دقت ذكر شده است. بدین‌سان، طی مطالعه‌ای گسترده، همه‌ی آثار، اعم از كتاب و مقالات مطالعه شده است تا دقیق‌ترین اطلاعات ثبت شود.

18,000 تومان

آخرش می‌آن سراغم( چشمه)


ر مان «آخرش می‌آن سراغم» به نوعی در ژانر وحشت نوشته شده و از زبان راوی است که داستان را برای دوستش تعریف می‌کند. داستان از آن‌جا شروع می‌شود که راوی بعد از این‌که آخرین امتحانش را می‌دهد و از پله‌های مدرسه پایین می‌آید... راوی «اسمال تپه» را می‌بیند که سوار بر موتور گنده‌اش وسط کوچه مدرسه ایستاده و در همان وقت «نادر» نیز جلوي او سبز می‌شود.
در بخشی از رمان می‌خوانیم: «نادر رفت، دوباره برگشتم و تو کوچه رو نگاه کردم. تا حالا تو عمرم اون‌جا رو به اون خلوتی ندیده بودم. همه‌ش فکر می‌کردم الان یکی وایساده پشت یکی از اون درخت‌های کوفتی و داره منو سُک می‌زنه. یکی از اون چاقوهای دندونه‌دار هم دستشه»
گلشیری متولد مردادماه 1347 است، اولین داستان‌های کوتاه این نویسنده در مجله‌های مطرح ادبی به چاپ رسید تا این‌که در سال 1377 نخستین کتاب او با عنوان «از عشق و مرگ» منتشر شد. وی همزمان با نویسندگی به ترجمه هم روی آورد. با این‌که بیشتر آثار این نویسنده برای بزرگسالان است داستان‌هایی هم دارد که مخاطب آن‌ها نوجوانان هستند.

11,000 تومان

آخرین رویای فروغ، کتاب‌ های قفسه‌ ی آبی (انتشارات چشمه)


آخرین رویای فروغ، کتاب‌های قفسه‌ی آبی

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

12,000 تومان

آخرین غروب‌های زمین( چشمه)


آخرین غروب‌های زمین
6,500 تومان

آداب خداحافظی(انتشارات چشمه)


آداب خداحافظی

5,000 تومان

آداب دنیا (انتشارات چشمه)


آداب دنیا

حسين رحمتی‌زاده/روزنامه‌ی فرهیختگان: «یعقوب یادعلی» 10 سال پس از انتشار «آداب بی‌قراری» پرحرف و حدیث٬ رمان «آداب دنيا» را روانه بازار کرد. همان روزهای اول نمایشگاه بود که کتاب را خریدم و خواندم. حسابی مشتاق بودم بدانم یادعلی بعد از این همه سال دوری از ایران چطور می‌خواهد کاری کند که خواننده با اثرش احساس نزدیکی کند. یادعلی سراغ فضایی می‌رود که نيازی به ویژگی‌های آشنا و معمول زندگی ندارد. همه شخصيت‌های داستان در اردوگاه تفریحی به نام «دنيا» دور هم جمع می‌شوند. مکانی که برای فرار از ارتباطات زندگی شهری و شلوغی‌ها و گرفتاری‌هایش ساخته شده است یا حتی برای فرار از گذشته. «آداب دنيا» یک رمان پلیفونيک یا چندصدایی است. یک فصل محدود به ذهن پرواست و فصل دیگر ضمير٬ فصل بعد اردوان یا رامين. این کار باعث می‌شود ٬خواننده شخصيت‌های داستان را از چند وجه ببيند و بنابراین٬ آنها را بهتر بشناسند. با این حال نویسنده در پرداخت شخصيت‌ها از پلیفونيک بودن اثر آنچنان که باید و شاید استفاده نکرده است و شخصيت‌ها عمق لازم را ندارند. باختين عنصر اصلی رمان چندصدایی را گفت‌وگو می‌داند. این ارتباط بين شخصيت‌هاست که رمان را جذاب می‌کند و خواننده را به چالش می‌کشد. کشمکشی که در گفت‌وگوها وجود دارد٬ خواننده را به خواندن بيشتر وا می‌دارد. هرچند ما تفاوت چندانی در لحن شخصيت‌ها نمی‌بينيم. ویژگی دیگر اثر یادعلی این است که نویسنده هر چند فصل یک‌بار گره‌ی جدیدی مطرح می‌کند؛ به طرزی که خواننده را وا می‌دارد بيشتر بخواند و جلو برود. هر چند می‌دانيم هميشه طرح یک معما آسان‌تر از حل آن است. این رمان پر است از معماهایی که جواب‌شان به جذابيت خود معما نيستند. شخصيت‌های رمان براساس ویژگی‌هایشان نام‌گذاری شده‌اند. رامين (رام‌شونده) عاشق پرواست و هر کاری که پروا بخواهد انجام می‌دهد. نویدی (پيغام شادی بخش) هم هست که پروا دنبالش می‌گردد. می‌خواهد بعد از 20 سال پيدایش کند و می‌شود گفت پروا از کودکی عاشق نوید بوده است. در این بين می‌رسند به اردوگاه تفریحی به اسم «دنيا» که موسسش اردوان (نگهبان درستکاران) است. در آنجا با چند شخصيت دیگر آشنا می‌شوند. ضمير (نهان) که کارگر افغان است٬ سرگذشت تلخی در افغانستان داشته است. زنی به اسم آذر (پاره‌‌ی آتش) که زنی است اغواگر و شاید به همين خاطر است که خواسته از شهر و آدم‌هایش دور باشد. هرچه در داستان جلو می‌رویم٬ می‌بينيم «دنيا»ی کوچک آدم‌های داستان کارکرد خود را از دست داده است. «دنيا» قرار بوده پناهگاهی برای آدم‌هایی باشد که از گذشته گریزانند. اما می‌بينيم همه‌ی اتفاقاتی که شخصيت‌های داستان از آن فرار می‌کنند٬ دوباره به سراغشان می‌آید. رامينی که برای پيدا کردن نوید به «دنيا» آمده به هرکاری دست می‌زند تا دل پروا را به دست آورد. از ابتدای داستان نوید گم شده است. خواننده تا چند فصل پایانی از نوید٬ تنها حرف‌هایی را می‌شنود که شخصيت‌های دیگر داستان می‌گویند. اما در آخر رامين دفتر خاطرات نوید را پيدا می‌کند و ما یک فصل کامل با خاطرات نوید سروکار داریم. «آداب دنيا» رمان پر از کشمکشی است که ویژگی‌های دنيا را چه و خوب و چه بد وابسته به انسان هایش می‌داند. هرجا که انسانی باشد و جامعه‌ای باشد دنيا همان‌قدر تاریک و سياه می‌شود که انسان‌ها و روابط انسانی ظرفيتش را دارند

محصولات انتشارات چشمه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

16,000 تومان

آداب‌الطّريق، قلندرنامه‌ای به نام آداب‌الطّریق(انتشارات چشمه)


قلندریه نام یک فرقه نبوده است. از قرن هفتم هجری به بعد قلندری نام یک جریان و مکتبی در تاریخ تصوف بوده که با آیین فتوت یا جوانمردی ارتباط داشته است.
قلندری خود به چندین طریقت تقسیم می‌شده است. طریقتهایی چون حیدریه و جوالقیه و جلالیه و بکتاشیه. یک گروه از قلندریه هم شاخه‌ای از طریقت نقشبندیه بوده‌اند که در ماوراء‌النهر می‌زیسته‌اند و هنوز هم در کشور ازبکستان با نام دیوانه باقی مانده‌اند. قلندر‌نامه‌ای که با عنوان آداب الط‍‍‍ّّریق متن مصحح آن در این کتاب به خوانندگان محترم تقدیم می‌شود نوشتة پیر قلندران نقشبندی در سدة یازدهم هجری در ماورا‌ء‌النهر است که بابا حاجی عبدالرحیم عاقبت به خیر نامیده می‌شده است.
مهران افشاری پس از تصحیح و چاپ سه مجموعه از فتوت‌نامه‌ها اینک آداب الط‍‍‍ّّریق را بر اساس دو نسخة خطی تصحیح کرده و تعلیقاتی سودمند و خواندنی برای آن تألیف کرده و کتاب را با تازه‌ترین دست‌آوردهای تحقیقی خود دربارة قلندریه و پیوند قلندری با فتوت زیر عنوان «پژوهشی نو دربارة قلندریه» عرضه نموده است. کتاب حاضر تحقیقات او را دربارة فتوت تکمیل می‌کند.

30,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 160,000 تومان
ريال0 ريال160000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.