بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات جغرافیا

جغرافیا

3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

آب ‌و ‌هواشناسی پزشکی ( موسسه انتشارات دانشگاه تهران)


کتاب آب ‌و ‌هواشناسی پزشکی

محصولات موسسه انتشارات دانشگاه تهران قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

28,000 تومان

آب و هوا شناسی معماری و مدیریت انرژی ساختمان( سمت)


کتاب حاضر برای دانشجویان رشته آب و ‌هواشناسي گرايش آب‌وهواشناسي كاربردي در مقطع كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي درس «آب‌وهواشناسي معماري و مديريت انرژي» تدوين شده است. امید است سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
تأثير عوامل و عناصر آب و هوايي بر معماري محيطهاي مسكوني از جمله موضوعات ارزشمند و كاربردي دانش آب‌وهواشناسي است، كه به ويژه در سالهاي اخير به دليل اهميت روزافزون منابع انرژي فسيلي از يك سو و پيامدهاي بسيار چالش‌برانگيز مصرف فزاينده اين منابع بر محيط زيست از سوي ديگر، اهميت چشمگيري یافته است. با هدف تبيين مباني علمي و همچنين روشهاي عملي و كاربردي اين دانش مفيد و توانمند، در اين كتاب سعي شده است در حد توان و بضاعت علمي به اين موضوعات پرداخته شود.

9,500 تومان

آب و هواي كره زمين ( جلد اول )( سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته جغرافيا در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلي درس «آب و هوای كره زمين» ترجمه شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.

9,000 تومان

آب‌ و‌ هو اشناسی سینوپتیک ایران (انتشارات سمت)


کتاب حاضر برای دانشجویان رشته آب‌و‌هواشناسی، گرایش آب‌و‌هواشناسی سینوپتیک در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «آب‌و‌هواشناسی سینوپتیک ایران» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
آب‌وهواشناسی سینوپتیک ایران حاصل تلاش دو دهه تحقیق و تدریس نگارنده در دانشگاه‌های ایران است. در علم آب‌وهواشناسی سینوپتیک از طریق داده‌های به دست آمده از ایستگاه‌های هواشناسی، نقشه‌های پهنه‌بندی شده آب‌وهوایی تهیه می‌شود. در این کتاب مؤلف کوشیده است تا تنوع آب‌وهوایی ایران را با استفاده از سیستم‌های مولد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تشریح و تبیین کند.

محصولات انتشارات سمت قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

14,000 تومان

آب‌ و‌ هوا شناسی سینوپتیک ایران (انتشارات سمت)


آب‌ و‌ هوا شناسی سینوپتیک ایران

14,000 تومان

آبیاری قطره ای (اصول عملیات) ( موسسه انتشارات دانشگاه تهران)


کتاب آبیاری قطره ای (اصول عملیات)

محصولات موسسه انتشارات دانشگاه تهران قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book@

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

آموزش محيط زيست در قرن بيست و يكم(انتشارات سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته جغرافيا در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي درس «محيط زيست» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است.

12,000 تومان

اصول و مبانی آمایش سرزمین( سمت)


كتاب حاضر براي دانشجويان رشته جغرافیا (همه گرایش‌ها) در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «اصول و روش‌های آمایش سرزمین» به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي سایر علاقه‌ مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
در برنامه‌ریزی آمایش سرزمین بر اساس توانمندی‌ها، قابلیت‌ها و استعدادهای هر منطقه و با توجه به یکنواختی و هماهنگی آثار و نتایج عملکردهای ملی هر سرزمین در سطح ملی، نقش و مسئولیتی خاص برای مناطق مختلف کشور ایجاد می‌شود. بر اساس این نقش و مسئولیت، می‌توان برنامه‌های رشد و توسعه را بر اساس برنامه‌‌ریزی منطقه‌ای در مناطق گوناگون کشور اجرا نمود. به دلیل آنکه مقوله فضا و تحلیل قانونمندیهای حاکم بر شکل‌گیری آن، نقش کلیدی در برنامه‌ریزی آمایش سرزمین دارد، ‌برنامه‌ریزی فضایی نام دیگری برای برنامه‌ریزی آمایش سرزمین است. با این نگاه طرح‌های آمایش سرزمین چگونگی تنظیم رابطه انسان، فضا و فعالیت‌های انسان را تبیین می‌کند و ترسیم‌کننده محورهای کلی توسعه سرزمینی متناسب با توانمندی‌ها و محدودیت‌های سرزمین ملی و در عین حال فرصت‌ها و تهدیدهای فراملی و فرامنطقه‌ای است.

18,000 تومان

اصول و مبانی برنامه‌ ریزی شهری( سمت)


کتاب حاضر برای دانشجویان رشته‌ جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «مبانی برنامه‌ریزی شهری» به ارزش 2 واحد، همچنین در مقطع کارشناسی ارشد، منبع قابل استفاده برای درس «برنامه‌ریزی مجتمعهای زیستی و شهرهای جدید» گرایش آمایش شهری تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
با شهری شدن بخش عمده‌ای از جمعیت جهان در قرن حاضر و افزایش تعداد و وسعت شهرها، مکانهای مذکور به مهم‌ترین بسترهای زیست، سرمایه‌گذاری، تولید، رشد و تعالی جوامع انسانی تبدیل شده‌اند. ایجاد و استفاده مناسب از فضاهای شهری در گرو ساماندهی و انتظام‌بخشی مطلوب به آنها بوده و دانش برنامه‌ریزی شهری در این راستا توسعه یافته و نقش محوری در میان علوم مرتبط با این حوزه را بر عهده گرفته است. کتاب حاضر با ارائه چارچوبی مناسب از اصول و مبانی دانش برنامه‌ریزی شهری تلاش دارد شناخت و درک دانشجویان این رشته را از عناصر و اصول ساماندهی شهری با تأکید بر ابعاد کالبدی ارتقا داده و در عین حال برای کارشناسان و متخصصان این حرفه که در سازمانها، مهندسین مشاور و نهادهای مرتبط اشتغال دارند، مفید باشد.

11,000 تومان

اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی : با تأکید بر جغرافیای فرهنگی ایران (انتشارات سمت)


کتاب حاضر برای دانشجویان رشته‌های جغرافیا در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «مبانی جغرافیای فرهنگی» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
فرهنگ در زندگی ما نقش بسیار حیاتی ایفا می‌کند و شناخت یک جامعه یا گروه انسانی، تنها با شناخت آن ممکن است. دانش جغرافیای فرهنگی نیز در صدد شناخت فرهنگ و فضای جغرافیایی و تعامل این دو حوزه است. والرشتاین جغرافیای فرهنگی را چهارچوبی می‌داند که نظام جهانی در داخل آن عمل می‌کند. وی مشترکات فرهنگی هر حوزة جغرافیایی را مد نظر قرار داده، آن را «جنبه پوشیده جهان» می‌نامد و خط و مرزهای فرهنگی را «چهارچوب ژئوپولیتیک واقعی» معرفی می‌کند.
در این کتاب علاوه بر تبیین رابطه متقابل فرهنگ و محیط و نیز نحوه پراکندگی نمادها، فرایندها، چشم‌اندازها و هنجارهای فرهنگی در فضای جغرافیایی، توجه ویژه‌ای به ایران شده است. آشکار است که فرهنگ حاکم بر ملت ایران هم از محیط جغرافیایی سرزمین ایران تأثیر پذیرفته و هم بر آن اثرگذار بوده است.

9,500 تومان

افقهاي جديد در جغرافياي سياسي


اين كتاب براي دانشجويان رشته‌هاي جغرافيا در مقطع كارشناسي و نيز دانشجويان مقاطع بالاتر رشته جغرافياي سياسي در دروس «ژئوپولتيك»، «نظام منطقه‌اي»، «جغرافياي سياسي پيشرفته» و «جغرافياي سياسي درياها» به عنوان يكي از منابع درسي تدوين شده است. علاوه بر آن، مطلب اين كتاب براي علاقه‌مندان و دانشجويان رشته‌هاي علوم سياسي، روابط بين‌الملل و جامعه‌شناسي قابل استفاده است.

8,000 تومان

اقليم ‌شناسی سينوپتيك(انتشارات سمت)


اين كتاب براي دانشجويان رشته جغرافيا در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان يكي از منابع اصلي درس «اقليم‌شناسي سينوپتيك» به ارزش 2 واحد تدوين شده است.

7,500 تومان

اقلیم ‌شناسی مناطق خشک(انتشارات سمت)


كتاب حاضر براي دانشجويان رشته اقليم‌شناسي در مقطع دكتري به‌ عنوان منبع اصلي درس «اقليم مناطق خشك» به ارزش 2 واحد و كمك‌درسي براي دروس «آب‌وهواي ايران» و «اقليم و بحرانهاي محيطي» در مقطع كارشناسي ارشد تدوين شده است. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، كليه علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
در این کتاب به گردش کلی جو و سامانه واچرخند جنب حاره به عنوان عامل اصلی ایجادکننده مناطق خشک و بیابانی جهان و نیز وردایی و تغییرات جوّی و اقلیمی این مناطق از طریق نمایه‌های عددی مبتنی بر بارش و دیگر فراسنجهای جوی پرداخته می‌شود. سپس اثرات انسان بر شرایط جوّی و اقلیمی مناطق بیابانی و تشدید پدیده بیابان‌زایی و نیز تأثیر محیط بیابان بر شرایط زیستی انسان بررسی می‌شود و در نهایت مناطق خشک و بیابانهای ایران به تفصیل تشریح می‌گردد.

12,500 تومان

بررسی سیر تحول اسکان غیر رسمی با تأکید بر ایران( سمت)


کتاب حاضر برای دانشجویان رشته جغرافيا و برنامه‌ريزي شهري در مقطع كارشناسي به عنوان منبع اصلی درس «مسكن و اسكان غير رسمي» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید مي‌رود علاوه بر جامعه دانشگاهی، ساير علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
چكيده :
در شکل‏‌گیری و توسعه اسکان غیررسمی در جوامع در حال توسعه، از جمله ایران، عوامل مختلفی دخیل بوده‌اند. در شهر‏های ایران، از گذشته‏‌های دور تاکنون همواره طبقه کم‌درآمد و محله‏‌های کم‌درآمدنشین وجود داشته‌‏اند؛ اما امروزه این معضل با تأثیر‏پذیری از شرایط اقتصادی- سیاسی جهانی ابعاد گسترده‏‌ای یافته و مشکلات بسیاری را به وجود آورده است. شناخت علل و فرآیند شکل‏‌گیری و توسعه اسکان غیررسمی در ایران و چگونگی توانمند‏سازی و ساماندهی آنها موضوع بحث کتاب حاضر است.

7,000 تومان

برنامه ريزي شهرهاي جديد( سمت)

شرح : اين كتاب براي دانشجويان رشته جغرافيا و برنامه‌ريزي شهري در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي دروس «شهرها و شهركهاي جديد» و «برنامه‌ريزي شهرهاي جديد» به ارزش 2 واحد تدوين شده است. این کتاب در رشته‌های شهرسازی و برنامه‌ریزی به عنوان منبع دروس کارشناسی ارشد و دکتری مورد استفاده است.
7,500 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 4,500 تومان بیشترین: 190,000 تومان
ريال4500 ريال190000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.