بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات داستانی

داستانی

انتخاب زیردسته
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

یک دسته گل بنفشه (انتشارات ققنوس)


کتاب‌ مشتمل‌ بر 21 داستان‌ کوتاه‌ است‌. داستان‌ یک‌ دسته‌ گل‌ بنفشه‌ روایت‌ عشقی‌ ناتمام‌ است‌.عشق‌ معلم‌ به‌ شاگرد. دانا معلم‌ پیانو بود. آن‌ روز صبح‌ قبل‌ از آن‌که‌ برای‌ تدریس‌ از خانه‌ خارج‌ شود یادداشت‌ آندرآ را دریافت‌ کرده‌ بود. فقط‌ چند قطره‌ اشک‌ ریخته‌ بود. چون‌ مثل‌ همیشه‌ باید سر وقت‌ سر درس‌ خود حاضر می‌شد ولو می‌بایستی‌ آرام‌ باشد. معلم‌ هرگز حق‌ ندارد عصبی‌ باشد. «یک‌ دسته‌ گل‌ بنفشه‌» در 208 صفحه‌ با ترجمه‌ بهمن‌ فرزانه‌ توسط‌ انتشارات‌ ققنوس‌ راهی‌ بازار نشر شد.

1,800 تومان

یک ذهن بالدار (انتشارات شالان)


کتاب یک ذهن بالدار داستاني است که با زباني ساده و بيان جزئيات لازم نگاشته شده است. در کتاب ذهن بالدار نويسنده داستان را با پرداخت مناسب شخصيت‌ها و توصيف عميق‌ترين احساسات و افکار آن‌ها و همچنين با بيان دقيق جزئيات صحنه‌ها نگاشته تا خواننده را از ابتدا تا انتهاي کتاب با خود همراه سازد. در داستان یک ذهن بالدار مي‌خوانيم: «در طول زندگي انسان، دير يا زود زماني فرامي‌رسد که برحسب احتياجي خاص، يک جهان‌بيني شخصي، درون خود را به کار کرد و بتراشد تا لايه‌هاي زيريني وجودش را بررسي کند. من هم زمانش که مي‌رسد خودم را بر پشتم مي‌گذارند و به راه مي‌افتم».
محصولات انتشارات شالان قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

5,000 تومان

یک روز ارس گردم (انتشارات افراز)


فاطمه باباخانی:
اکنون در بیست‌وچندسالگی‌ام، فکر که می‌کنم، می‌بینم حتا اگر اهل یک جای دیگر دنیا بودم ـ شاید قطب شمال ـ باز یک روز، شهرزاد درونم، واو‌به‌واو همین قصه‌ها را روایت می‌کرد برای مردمش، دور آتشی کهن، به‌رسمی دیرینه وقتی زنان قبیله‌اش پوست روباه را کوک می‌زدند برای تن دخترانشان با دست‌هایی که بوی ماهی نمک‌سود می‌داد.
اکنون که فکر می‌کنم، می‌بینم شبیه مادرم، شبیه مادران مادرم، شبیه شجره‌ی مؤنث هر زن که قرن‌ها زیسته، شهرزادم.....

3,800 تومان

یک روز ناظر انتخاباتی (انتشارات کتاب خورشید)


یک روز ناظر انتخاباتی

8,500 تومان

یک زن و هزار سودا (انتشارات علم)


یک زن و هزار سودا (انتشارات علم)

11,000 تومان

یک زندگی (خاطرات مادربزرگ سان تر) (انتشارات اختران)


یک زندگی ( خاطرات مادربزرگ سان تر) (انتشارات اختران)

محصولات انتشارات اختران قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

6,000 تومان

یک سرباز ساده ملکه (انتشارات نیستان)


نود سال از جایزه اُ. هنری می­گذرد. جایزه­ای که در آن بنیاد اُ. هنری و بعدها به همراهی انجمن پن در ایالات متحده برترین داستان منتشر شده به زبان انگلیسی در ایالات متحده و در مجلات ادبی را انتخاب و پس از اهدای هدایایی به داستان برگزیده، مجموعه­ای از آنها را در هر سال در قالب یک کتاب منتشر می­کند. گرچه این پروسه در ادبیات آمریکا و در میان نویسندگان آن امری شناخته شده و به اصطلاح ایرانی؛ جا افتاده است اما برای ادیبانی غیر انگلیسی زبان از جمله برای پیگیران ادبیات در ایران این جایزه و آنچه در آن رخ می­دهد همواره تؤام با تازگی­های فراوانی از منظر تکنیک و کشف دنیاهای تازه­ای از معنا در داستان­نویسی است.
مجموعه داستان «یک سرباز ساده ملکه» مجموعه­ای از داستان­های برگزیده جایزه اُ. هنری در سال ۲۰۰۹ است که با ترجمه شیما الهی منتشر شده است. در این مجموعه ۱۷ داستان برگزیده در این جایزه به همراه مقدمه لائرا فرمن سردبیر انتشار این مجموعه درج شده است.
داستان­های این مجموعه را می­توان بازتابی از موقعیت اندیشه و تفکر اجتماعی جغرافیای تألیف آن دانست و به همین دلیل است که می­توان گفت بحران انسانیت و کشف تازه­ای از روابط انسانی و تعریف دقیق از ساختار خانواده در مقیاس جامعه انگلیسی زبان به طور عمده ساکن ایالات متحده است که محور اصلی این کتاب را شکل می­دهد که با کمی تامل می­توان آن را مسئله روز اجتماعی در تمامی جوامع مدرن نیز به شمار آورد.
مسئله جنگ به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای دست ساخته بشر که انسان در قرن­های گذشته همواره در زیست بوم خود با آن مواجه بوده و شخصیتی که این پدیده از انسان می­سازد یکی از موضوعات محوری این مجموعه به شمار می­رود که به نوعی در بستر آن سعی شده رابطه طبیعی میان انسان و جهان طبیعی و جهان مصنوعی ساخته شده به دست وی نیز در بستر آن معنا می­شود.
در کنار این مسئله بخشی از داستان­های این مجموعه روایت­های بی­پروایی از چگونگی تلاش انسان برای حرکت از موقعیت اجتماعی به سمت موقعیت اجتماعی دیگری را نشان می­دهد. چگونگی تلاش دختری برای نجات از افکار مالیخولیایی مادرش، و یا تفسیر معنای عشق در رابطه میان یک کودک و والدینش و نیز واژه­های محاوره­ای که در ادبیات عموم از آن به عنوان بدبختی و یا شوربختی و ناامیدی یاد می­کنیم نیز بخش دیگری از موضوعات محوری داستان­های این مجموعه است.
اما شاید یکی از مهمترین و قابل اعتنا­ترین موضوعات محوری قابل توجه در این مجموعه را بتوان تلاش برای بیان این واقعیت عنوان کرد که چطور می­توان به واسطه داستان زندگی را شناخت. به عبارت ساده­تر تلاش برای زندگی با داستان و چیستی و چگونگی آن در ساختار زیستی مدرن امروزی یکی از شاهکارهایی است که در قالب یک ایده در خلال روایت­های داستانی این مجموعه به مخاطبان ارائه می­شود.
در کنار این مسئله داستان­های این مجموعه را می­توان یک داستان واحد در هفده بخش یا هفده داستان به هم پیوسته در یک مجموعه دانست که به مخاطب این امکان را همواره می­دهد که بخش از آنها که بیش از پیش برای او محل تامل و تفکر اوست انتخاب و ارائه کند. به عبارت دیگر داستان­های این مجموعه را می­توان موجودات زنده­ای به شمار آورد که نوع برخورد با خودشان را به مخاطبانشان نشان می­دهند. در ترجمه اثر هم که توسط شیما الهی انجام شده، سعی شده روان­ترین زبان برای بازنمایی حال درونی و کیفیت نخواندنی متون ارائه شود. به این معنا که مترجم، بدون آن که دیده شود، واسطه­ای زیبا و دلنشین برای انتقال حس و حال صاحب اثر به مخاطب زبان دیگر شده است.

25,000 تومان

یک سكه در دو جیب (انتشارات افق)


موضوع : مجموعه داستان / ادبیات امروز
نامزد دريافت جايزه‌ی ادبی منتقدان مطبوعات سال 85
یک سکه در دو جیب تجربه ای در مسیر شاعرانگی های تلخ و غمبار و گاه مضحک و رعب آور است. این مجموعه حاصل درنگ علی اصغر شیرزادی بر مناسبات انسانی است. حکایتی است از تلاش های از پیش باطل شده برای رهایی از سوء تفاهم ها و تنگناها، تنگنای موقعیت هایی که شاءن زندگی بشری را به شدت فرو کاسته اند.
پیش از این مجموعه داستان دیگر شیرزادی، غریبه و اقاقیا، جایزه ی بیست سال ادبیات داستانی را از آن خود کرده است.

1,500 تومان

یک شاخه گل سرخ برای شوشان (انتشارات علم)


ادبیات داستانی - ترجمه

34,500 تومان

یک شب برفی و سه نمایشنامه‌ ی دیگر (انتشارات افراز)


این نظر توئه. تو اصلاً از اولش هم به‌درد جنگ چریکی نمی‌خوردی، می‌دونی چرا؟ چون تو یک روشن‌فکری! بله! تو مثل همه‌ی روشن‌فکرها تا همه‌ی سؤال‌ها برات روشن نباشه، دست به عمل نمی‌زنی.
تو خیال می‌کنی منطقی هستی، ولی درواقع یه آدم بدبین بیش نیستی. در‌صورتی‌که این عمل کردنه که حساب می‌شه.
عمل کردن بموقع و سریع مثل یک چاقوی جراحی بُرنده.
این اراده و خوش‌بینی می‌خواد.
در صورتی که تو همیشه سرت تو کتابا بوده!

7,700 تومان

یک شب توفانى و داستان‌های دیگر (انتشارات نگاه)


«الکسی ماکسیمویچ پشکوف» در 16 مارس 1868 در «نثرینی نوگرود» که اکنون به شهر «گورکی» شهرت دارد، در کنار رود بزرگ ولگا زاده شد‏.‏ او برای امرار معاش از کودکی به کار پرداخت‏.‏ از پادویی مغازه گرفته تا جاشویی کشتی تن در داد و همیشه در تمام احوال در آتش میل به مطالعه می سوخت‏.‏ این میل او به عشقی قدسی و افلاطونی تبدیل شده بود‏.‏ برای آن که کتاب بخواند به ابداعات و اختراعات خارق العاده ای دست می زد‏.‏ می توان گفت که گورکی اولین درس آزادگی و بشردوستی را از مکتب انسانی مادربزرگ خود فرا گرفته است‏.‏ او در تمام آثار خویش هرجا به نام این زن، که سیرت نیکویش آدمی را مجذوب می دارد، می رسد با احترام و علاقه خاصی سخن می گوید‏.‏ برخی از آثار گورکی عبارت اند از‏:‏ در اعماق اجتماعی، افسانه های ایتالیا، دوران کودکی، در جست وجوی نان، و دانشگاه های من‏.‏ او از سال 1927 تا آخر عمر، به نوشتن، سخنرانی های آموزشی و بالاخره مبارزه با فاشیسم و تعصبات نژادی، که تازه در قاره اروپا جان می گرفت و در آمریکا توسعه می یافت، پرداخت‏.‏ مرگ گورکی در سال 18 ژوئن 1936 روی داد‏.‏ کتاب حاضر از متن فرانسه به فارسی برگردانده شده و حاوی بخشی از شرح حال ماکسیم گورکی ـ نویسنده برجسته روس ـ است؛ از زمانی که پادوی مغازه کفاشی می شود، تا زمانی که سرانجام تصمیم می گیرد آخرین بار شانس خود را بیازماید و برای تحصیل در یک مدرسه معمولی به کازان می رود؛ البته در این مدرسه، او را به سبب فقر مادی نمی پذیرند‏.

12,500 تومان

یک غول، یک جن، یک پری (انتشارات علم)


ادبیات داستانی - تألیف

11,500 تومان

یک فنجان قهوه ی عربی (انتشارات الهام اندیشه)


یک فنجان قهوه ی عربی

محصولات انتشارات الهام اندیشه قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما 4030book@

15,000 تومان

یک گربه ، یک مرد، یک مرگ (انتشارات ققنوس)


یک گربه،یک مرد، یک مرگ>> بازگویی دوروایت مختلف از یک واقعه است: سامی که پس ازتحمل زندان وشکنجه درترکیه به سوئد گریخته وپناهنده سیاسی شده است، همراه بادیگر پناهند گانی که ازکشورهای مختلف به آن جا روی آورده اند، دریخبندان استکهلم زندگی سردی راتجربه می کند. اوکه به دنبال یک عارضه روانی بستری شده دربیمارستان به یک وزیر سابق برمی خورد واین همان کسی است که گذشته تلخ سامی و آینده مبهم اورارقم زده است. سامی که از رفتار گربه ای به نام سیریکیت تاثیل پذیرفته ، درصدد انتقام بر می آید... ... شاهکاری واقعی که هم به لحاظ تکنیکی دراوج است وهم سرشار ازژرف کاوی های روان شناختی است. رمانی است که تنگنای گزینش میان کشتن وبخشودن رابه نیکوترین وجه تصویر کرده است.

15,000 تومان

یک گروه کوچک (انتشارات افراز)


جانت نپ‌ریس در سال 1936 در شهر بوستون به‌دنیا آمد.
پس از فارغ‌التحصیلی در رشته‌ی ادبیات انگلیسی از کالج سیمونز، نمایشنامه‌نویسی را به‌عنوان رشته‌ی تحصیلی خود در دانشگاه برندیس برگزید.
آثار او تاکنون در اکثر تئاترهای معتبر آمریکا، اروپ و چین به روی صحنه رفته‌اند.
پیش‌ازاین از او کتاب آموزشیِ نوشتن برای تئاتر با ترجمه‌ی همین مترجم در انتشارات افراز منتشر شده بود.
رمی: برادرم بهم یاد داده بود چه‌جوری بیسکویت‌های رو که شکل حیوون‌ان، بخورم.
می‌گفت اول پاهاشونو بخور. بعد بهم یاد داد هیچ‌وقت روی برف زردرنگ راه نرم.
سان (با خود تکرار می‌کند) هیچ‌وقت روی برف زرد راه نرو! (مکث) الان باید بگی ماهی!
رمی: ماهی!...
سان: این‌جا درآمدِ یه تعمیرکار دوچرخه از یه معلم بیشتره. من یه عینک آفتابی امریکایی می‌خوام. من جواهرات گرون‌قیمت دوست دارم.
چشام درد می‌کنن.
من نمی‌خوام تمام شب بیدار بمونم و کتاب ترجمه کنم، بعد اونا رو تحویل بدم و لبخند بزنم.
شی‌شی! شی‌شی! من یه شغل تو سازمان ملل می‌خوام با یه آپارتمان که از پنجره‌ش بشه آسمونو دید، طوری‌که انگار آسمون مال خودته.
(مکث) می‌دونی، چیزایی هستن که به خاطرشون حاضرم آدم بکشم. (مکث) ماهی! (سکوت) چرا اول باید پاهای حیوونا رو خورد؟
رمی (کمی شک دارد. مکث) برای این‌که فرار نکنن!...

3,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 450,000 تومان
ريال0 ريال450000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.