بانک کتاب - کتابفروشی - خرید کتاب
 
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
مشاهده محصولات داستانی

داستانی

انتخاب زیردسته
3 مورد در گرید 4 مورد در گرید لیست

«عشق و نفرت» (انتشارات هرمس)


تالستوی در سال ۱۸۶۲ با سونیا ازدواج کرد او دختری هجده ساله با تباری آلمانی و از خانواده ای اصیل بود. سونیا به عنوان یک زن در زمان خود، بسیار فرهیخته محسوب می شد. به همین خاطر می توانست تاثیری سازنده در زندگی و کار تالستوی داشته باشد و داشت. او نیز همانند شوهر نامدارش در سالهایی طولانی از زندگی خود یادداشت های روزانه می نوشت. نوشته هایی که به دلیل خصوصی بودن، بسیار نیز صریح هستند. این مسئله هم در مورد او و به خصوص در مورد تالستوی صدق می کند. تا آنجا تالستوی در نامه هایی به دوست نزدیکش از این بابت ابراز نگرانی می کند. ویلیام ال شایرر دفترچه‌هایی حاوی یادداشت‌های خصوصی‌ تالستوی و همسرش را مبنای تدوین این کتاب قرار گرفته است. اما در کنار آن از نامه هایی که آنها به دوستان و آشنایانشان نوشته اند، خاطرات و نوشته های دیگران، اسناد برجای مانده از آن دوران و منابع گوناگون دیگر غافل نمانده است. بنابراین کتابی که او نوشته است، به شکلی عمیق به زندگی و رابطه‌ی تالستوی و سونیا پرداخته و روابط میان آنها از منظر جسمی و روحی مورد واکاوی و تحلیل قرار داده است تا از این نوسان میان تلخی و شیرینی و غلطیدن به آغوش عشق و نفرت پرده بردارد.
اما این همه کتاب نیست ویلیام ال شایرر در رهگذر روایت دوره هایی که از زندگی تالستوی را برگزیده، نه تنها تصویری دقیق از این نویسنده، اندیشه، روش و منش او در زندگی خصوصی و اجتماعی او ترسیم می کند، بلکه شرحی دقیق از روند و نحوه خلق برخی از آثار تالستوی و مشخصا دو اثر کلیدی او، جنگ و صلح و آنا کارنینا ارائه می کند. بنابر این در عین اینکه نشان می دهد سونیا چه نقش و سهمی در خلق این شاهکارها داشته است. اطلاعات جامعی از روند شکل گیری این آثار و عوامل موثر بر عناصر درون متنی و برون متنی آنها ارائه می کند.
از این منظر «عشق و نفرت» تنها در سطح کنجکاوی های مرسوم در زندگی شخصی نویسنده ها نمی ماند و افقی گسترده تر را پیش روی خواننده قرار می دهد. ویلیام ال شایرر در نوشتن این کتاب از سبکی روایی و تحلیلی استفاده کرده که از جذابیت ویژه ای برخوردار است. او در عین ارائه تحلیلی عمیق از موضوعی که دستمایه قرار داده به گونه ای متن را به خواننده ارائه می کند که جذب پیچ و خم ها و شاخ و برگ های ماجرا شود. او رابطه تالستوی و همسرش را از روزگار و جامعه ای که در آن زندگی می کنند منفک نمی کند تا به طور مشخص به کالبد شکافی رابطه خود آنها بپردازد. بلکه او چشم اندازی را پیش روی خواننده می گذارد که در برگیرنده، جغرافیای بومی، تاریخ و فرهنگ ، آداب رسوم مذهب و باورهای اجتماعی و سیاسی آن دوران است و رابطه تالستوی و همسرش را در دل این چشم انداز مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. بنابراین نه تنها می تواند تصویر ملموس و پذیرفتنی از رابطه پر فراز و نشیب آن دو ارائه کند و دلایل جاذبه و دافعه میان آنها را رازگشایی کند. بلکه در خلال آن خواننده را به درک بهتر یک دوره از تاریخ روسیه و ادبیاتش رهنمون می سازد و انبوهی از اطلاعات ریز و درشت را در اختیار خواننده خود قرار می دهد. به این ترتیب به وضوح می توان دید که چرا زندگی تالستوی بدین پایه پر تناقض بوده است. اشراف زاده ای که از مواهب ثروت بهره می برد، اما آن را مایه شرمساری می دانست و از میانه عمر به شیوه رعایا لباس می پوشید، نویسنده ای که به شهرت رسیده بود و با اینکه گاه از مزایای آن استفاده می کرد، در بیشتر اوقات نمی توانست با تبعات آن کنار بیاید. زندگی با زنی که دوستش می داشت اما ترجیح می داد از او بگریزد.

محصولات انتشارات هرمس قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

37,000 تومان

10 چیزی که از آن متنفرم! (انتشارات آرما)


نام کتاب: 10 چیزی که از آن متنفرم!
موضوع کتاب: داستان‌های انگلیسی - قرن 20م.
نويسنده کتاب: رنده عبدالفتاح
مترجم کتاب:بهناز عابدی
ويراستار کتاب: فهیمه شانه
ناشر: آرما
تعداد صفحات کتاب: ۳۲۸ صفحه
قطع کتاب: رقعی
نوع جلد کتاب: شومیز
نوبت چاپ کتاب: چاپ ۱
تیراژ کتاب: ۱۰۰۰ نسخه
تاريخ نشر کتاب: ۹۷/۰۲/۰۳
قيمت پشت جلد کتاب :۲۰۰۰۰۰ ريال
كد ديويی کتاب: ۸۲۳.۹۱۴
زبان كتاب:فارسی
محل نشر کتاب: اصفهان

20,000 تومان

100 ایده‌ ی مفید برای درام (انتشارات افراز)


مخاطبان این کتاب عبارت‌اند از: معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان تئاتر، مددکاران اجتماعی، مدیران گروه‌های نمایشی، افرادی که با موضوعات اجتماعی درگیر هستند، والدینی که به‌دنبال فعالیتی هستند تا فرزندانشان و دوستان آن‌ها در تعطیلات انجام دهند، گروه‌های تئاتر دانش‌آموزی و هر کسی که به‌طور کلی به هنر تئاتر علاقه‌مند است.
ما فقط به نمایشی که در کلاس اجرا می‌شود، فکر نمی‌کنیم بلکه صرفاً واژه‌های معلم و کلاس را به‌کار می‌بریم چون مفاهیم آن‌ها می‌توانند به‌گونه‌ای مشابه برای موقعیت‌های دیگر به‌کار روند.
بنابراین می‌توانید به‌جای واژه‌ی کلاس از گروه تئاتر و مانند آن استفاده کنید...

محصولات انتشارات افراز قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,000 تومان

100 فرمانروا و سردار ایران (انتشارات محراب قلم)


بیش تر فرمانروایان می پندارند که تفاوت اصلی فرمانروایان و فرمان برداران در این است که آن ها باید بهتر بخورند، بیش از دیگران بخوابند و کم تر بکوشند و کم تر رنج ببرند. اما من بر این باورم که تفاوت اصلی آن ها با دیگران در خردمندی، دوراندیشی و شوق به کارکردن است. کوروش نامه کتاب دوم، فصل چهارم.
یافته های باستان شناسی نشان می دهند که از حدود 12 هزار تا 10 هزار سال پیش، مردم دوره ی نوسنگی به یک جانشینی در بخش هایی از ایران به ویژه دامنه های زاگرس روی آوردند. آن ها آرام آرام توانستند برخی از جانوران مانند گوسفند و بز را اهلی کنند و گیاهانی مانند گندم و جو را در کشتزارهایی کوچک بکارند. این مردم از حدود 10 هزار تا 8 هزار سال پیش، نخستین روستاها را در غرب و سپس در بخش های مرکزی ایران برپا کردند.
به زودی صنعت نیز در ایران پیشرفتی چشمگیر کرد. کرد، چنان که از حدود 8 هزار سال پیش سفال هایی ظریف ساخته می شد و با محلول گل اخرا بر سطح آن ها نقش می زدند. سپس حدود 7 هزار سال پیش مردمانی در بخش های مرکزی ایران به ذوب سنگ مس و ریخته گری فلز مس پرداختند. آن ها از حدود 5 هزار سال پیش با آمیختن مس و قلع، ماده ی سخت تری به نام مفرغ (برنز) به دست آوردند که نخستین آلیاژ به شمار می آید.
سرانجام، پیشرفت صنعت و گسترش کشاورزی به پیدایش نخستین شهرهای ایران در حدود 5 هزار سال پیش انجامید. شوش (در خوزستان)، سیلک (در کاشان)، شهر سوخته (در سیستان)، و جیرفت (در کرمان) از آن جمله اند. مردم سرزمین های همسایه برای بدست آوردن فراورده های مردم ایران با این شهرها داد و ستد داشتند و گاه به آنها یورش می آوردند. برای مثال، آشوریان از میان رودان (بین النهرین) بارها به ایران تاختند و مردم را تاراج کردند.
و ...

32,000 تومان

110 داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)


جامعه ما جامعه جوانی است و جوانان ما در اوج سرافرازی و توان، بیش از دیگران در خطر تهاجم کج روان و کج اندیشان هستند و در این میان آشنایی با زندگی حضرت امام علی (ع) با تمام فراز و نشیب های آن، درس های ناخوانده و نکات بسیاری دارد که توجه به آن، مسیر هدایت نسل جوان را هموار و سعادت آنان را در پی خواهد داشت. در حقیقت یکی از بهترین راه ها برای ارائه الگو به نوجوانان و جوانان، عرضه داستان هایی است از زندگی آن الگوها، زیرا خواننده در جریان داستان با شخص اول آن داستان همزادپنداری می کند و گویی زندگانی او را زیست می کند. کتاب " ۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)" نمونه ای است از این روش ارائه الگو که، علاوه بر این مزیّت، خواننده را با زندگی امیرالمؤمنین نیز آشنا می سازد. این اثر ارزشمند یکصد و ده داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع بندی و ارائه کرده است که شامل علی در دوران کودکی و نوجوانی، علی در مکتب تعلیم و تربیت، علی در محراب دعا و عبادت، علی در میدان جنگ و شجاعت، علی بر قله های اخلاق و فضیلت، علی در موضع ارشاد و هدایت، و علی در عرصه کار و خدمت است. نکته قابل توجه در مورد این کتاب این است که قطعه ها و داستان های کتاب همگی مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.

برای قیمت تماس بگیرید (66496367 - 021) شماره تلگرام 09037125318

12 داستان (نشر نیلوفر)


کتاب 12 داستان انتشارات نیلوفر قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

18,000 تومان

1417 و دو نمایشنامه‌ ی دیگر (انتشارات افراز)


... پدرش درخت سیب رو شروع خطاهاش می‌دونست. اما من این‌جوری فکر نمی‌کردم. درسته اون می‌خواست توی حیاط ما رو نگاه کنه. صداهایی می‌شنید، اما کسی رو نمی‌دید. دیوار مابینِ ما بلندتر از اونی بود که اون بتونه سرک بکشه. برای همین، مجبور بود از درخت سیب بره بالا. تا اون‌موقع چیزی رو از بالا ندیده بود. بعدها خودش این‌ها رو بهم گفت. اولین‌بار همون‌جا هم‌دیگه رو دیدیم. من با گچ مدرسه داشتم توی حیاط خونمون نقاشی می‌کشیدم، یه آدم، یه مرد. آدمی که تا قبل از اون صورت نداشت، اما بعد از دیدن یونس، چهره‌ی نقاشی‌های من پیدا شد. بعدها مادرش از گناهی گفت که اون روز از راه بالا رفتن از درخت نصیب هر دوی ما شد...

محصولات انتشارات افراز قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

2,200 تومان

150 داستان کوتاه کوتاه: کتابی متفاوت، تغییر افکار، راه‌گشایی تازه (انتشارات ییلاق قلم)


نام کتاب: 150 داستان کوتاه کوتاه: کتابی متفاوت، تغییر افکار، راه‌گشایی تازه
نویسنده کتاب: علی پورعلی‌دانشور
نویسنده کتاب: ابراهیم فرجاد
ناشر کتاب: انتشارات ییلاق قلم
تعداد صفحات کتاب: 176 صفحه
قطع کتاب: رقعی
نوع جلد کتاب: شومیز
نوبت چاپ کتاب: چاپ 1
سال چاپ کتاب: سال 1397
تیراژ کتاب: 1000 نسخه
قیمت کتاب: 125000 ريال
شابک کتاب: 1-6-98675-600-978

12,500 تومان

1984 (نشر نیلوفر)


اورول در ۱۹۸۴ بی صبرانه در صدد پیش بینی امری ناگزیر بود، ایمان داشت که مردم عادی اگر بخواهند، هر چیزی را می توانند تغییر بدهند… مصمم و مطمئن بود که ما به این باور راسخ باز می گردیم: جهان در آخرین دم به نیکی می گراید و شفقت آدمی همچون محبت پدر و مادر به وقوع خواهد پیوست. باوری چنان شکوهمند که حالا کم و بیش می توانیم اورول، و شاید خودمان را نیز تصور کنیم، که سوگند می خوریم تا دست به هر کاری بزنیم تا مگر ممانعت کنیم از آنچه حالا پیشاپیش از وقوع آن مطلع شده ایم...
محصولات انتشارات نیلوفر قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد.

کانال تلگرامي ما 4030book@
37,000 تومان

۱۴(انتشارات نگاه)ژان اشنوز نویسنده و رمان‌نویس معاصر فرانسوی به سال 1947 در شهر اورانژ در جنوب فرانسه دیده به جهان گشود. وی تاکنون هفده کتاب منتشر کرده است و برنده‌ی جوایز متعددی شده است: جایزه‌ی گنکور در سال 1999برای کتاب من می‌روم، جایزه‌ی مدیسیس در سال 1983 برای کتاب چروکی، جایزه‌ی فنئون در سال 1979 برای کتاب نصف‌النهار گرینویچ و نیز جوایز ادبی دیگر. کتاب‌های وی در محافل ادبی گوناگون تحسین منتقدان و صاحب‌نظران را برانگیخته، به زبان‌های متعددی ترجمه شده و توانسته است جایگاه درخور توجهی در بین اهالی ادب بیابد. آثار ادبی او ساده و بی‌تکلف و آمیزه‌ای است از کلاسیسیسم و مینیمالیسم که این خود ضمن حفظ روح داستان غنای بیش‌تری نیز به آن می‌بخشد، از یک سو شخصیت اصلی داستان درگیر ماجراهایی شده که این خصیصه‌ی کلاسیک سبب جذابیت داستان شده و از دیگر سو ویژگی‌های مینیمالیسمی با پرهیز از هر گونه اطناب و زیاده‌گویی بر تأثیرگذاری آن می‌افزاید. کتاب‌های اشنوزهمانند دیگر آثار مینیمالیسم نقبی است بر ادبیات پست‌مدرن و در واقع ترکیبی است از سبک‌های مختلف، آمیزه‌ای از مثل‌ها و لحظات پر ابهام و گیرا همانند ادبیات باروک. اندیشه‌ی اولیه‌ی کتاب 14 با مطالعه‌ی خاطرات یک سرباز پا گرفت و پس از مطالعات و تحقیقات بسیار درباره‌ی جنگ سال 1914 نگارش آن آغاز گشت. 14 کتابی است ضد جنگ و درباره‌ی جنگ. روایتی دیگر از جنگ نخست جهانی. داستان زندگی مردان و زنانی که هیولای جنگ تمام آن چه که در کنار یکدیگر ساخته بودند را ویران کرد؛ و اشنوز بی‌آن‌که زندگی پیش از جنگ این افراد را شرح دهد آن را هنرمندانه، ذره ذره و با سماجت لابه‌لای سطور کتاب به تصویر می‌کشد. کتاب حاضر نه یک اثر پر طمطراق تاریخی است و نه شرحی است بر زندگی روزمره‌ی سربازان جنگ؛ نویسنده ضمن این که توجه خواننده را به بخشی مهم از تاریخ جلب کرده، ماجرای زندگی افراد بسیار معمولی را روایت می‌کند که در تلاش برای سازگاری با این شرایط غیرمنتظره می‌باشند. تمامی این‌ها به گونه‌ای در این کتاب لحاظ شده تا به دور از هر گونه تکرار و تأمل بیش از اندازه «بر این اپرای نکبت‌بار و متعفن»، داستانی کوتاه درباره‌ی جنگی بزرگ نگاشته شود.


7,000 تومان

4000 مایل (انتشارات افراز)


ایمی هرتزاگ نمایشنامه‌نویس امریکایی است که غالباً آثارش در آف‌برادوی اجرا می‌شوند.
او در مدرسه‌ی درام ییل در رشته‌ی هنرهای زیبا تحصیل کرده است.
او خیلی زود با نخستین نمایشنامه‌اش با عنوان پس از انقلاب به‌شهرت رسید.
اجرای این نمایشنامه نامزدی‌های جوایز لوسیل لورتل را به‌ارمغان آورد و توانست جایزه‌ی پنج‌هزار دلاری نیویورک‌تایمز را کسب کرد.
4000 مایل دومین نمایشنامه‌ی اوست که نامزد نهایی جایزه‌ی پولیتزر شده است.

محصولات انتشارات افراز قابل تهیه در بانک کتاب و فروشگاه اینترنتی WWW.4030book.ir حامی ناشران ایرانی در زمینه های کودک - نوجوان - دانشگاهی - عمومی - کمک آموزشی - مذهبی و تمامی زمینه ها می باشد.
کانال تلگرامی ما p4030book.ir@

7,700 تومان

5 اثر از رندی گیج (انتشارات درنا قلم)


5 اثر از رندی گیج

15,000 تومان

50 نوع غذا با مايكروفر آرام پز فرگاز(انتشارات هانی)

50
نوع غذا با مايكروفر آرام پز فرگاز

2,000 تومان

۷ سال و ۹ ماه و ۱۸ روز( نیستان)این کتاب نخستین اثر نویسنده جوان ادبیات کشورمان مهدی سهرابی محسوب میشود. ۷ سال و ۹ ماه و ۱۸ روز مجموعه‌ای است متشکل از ۷ داستان کوتاه داستان هایی که شاید حال و هوای تمامشان یکسان نباشد اما از دل همین جامعه بیرون آمده اند. آدم‌های داستان‌ها غریبه نیستند، بر عکس خیلی هم آشنا هستند. آن قدر آشنا که فکر میکنی دیروز در خیابان آنها را دیده‌ای. پسر جوانی که پشت موتورش سوار شدی، راننده تاکسی که هر روز میبینی، پسر همسایه‌تان که نمیدانی چرا همیشه این قدر ساکت است و سوپر مارکت سر کوچه. این‌ها قهرمان‌های کتاب هستند. آدم‌هایی مثل بقیه که هیچ ویژگی خاصی ندارند جز این که داستانی را تعریف میکنند. هر داستان و واقعه به تعداد کسانی که آن را میبینند راوی دارد و هر داستان را میتوان به تعداد خوانندگانش بازگو کرد. داستان‌هایی که هر روز در گوشه کنار خیابان‌های شهر میبینیم و گاهی چه قدر ساده از کنارشان عبور میکنیم. خواندن این کتاب دعوتی است به دوباره و عمیق‌تر دیدن جامعه‌ای که در آن زندگی میکنیم .

2,300 تومان

976 روز در پس کوچه های اروپا (انتشارات قدیانی)976 روز در پس کوچه های اروپا
محصولات انتشارات قدیانی قابل تهيه در بانک کتاب و فروشگاه اينترنتي WWW.4030book.ir حامي ناشران ايراني در زمينه هاي کودک - نوجوان - دانشگاهي - عمومي - کمک آموزشي - مذهبي و تمامي زمينه ها مي باشد. کانال تلگرامي ما 4030book@

16,000 تومان

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close
کمترین: 0 تومان بیشترین: 450,000 تومان
ريال0 ريال450000
logo-samandehi
چنانچه موفق به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در سایت نشده و یا فرصت کافی جهت ثبت سفارش آنلاین را ندارید نگران نباشید با 66496367 – 66966968 – 021 تماس و یا در تلگرام به شماره 09037125318 پیام داده و ثبت سفارش نمایید.